Holten ondergronds van stroom voorzien Martin Huizingh wint talentenjacht SGH 18.95 Akki lekker eigenwijs Laatste paal omvergehaald Kerkdiensten Nieuw kantoor voor Holtens Nieuwsblad Themadag op 23 december Medische diensten Van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport A.C.M. b.v. „Berentzen" Appelkorn „De Biester" Burgerlijke stand J2_ 1 liter VRUGGINK A.S.M.- A.C.M. b.v. DONDERDAG 9 DECEMBER 1993- 3 „Holten heeft altijd een warm plekje bij mij gehouden." Dat be kende directeur ir. A.A.M.M. Plat tel van het Regionaal Energie Be drijf (REB) IJsselmij Gazo vorige week in zaal Vosman tijdens de bijeenkomst ter gelegenheid van het symbolisch omverhalen van de laatste paal van het boven grondse laagspanningsnet in Hol ten. Het Gemeentelijk Energie Be drijf in Holten was destijds het eerste dat aan de IJsselmij werd toegevoegd. „In Holten begon voor IJsselmij de victorie," luidde dan ook ooit een uitspraak van oud-burgemeester mr. W.L.F.C. ridder Van Rappard. Aan wethou der Henk Westerik de eer om de bewuste paal aan de Vonderschot- tenweg met behulp van een kraan wagen te 'vellen'. De verkabeling van het Holtense net is nu voltooid. Daarmee is wel iswaar een stuk nostalgie verloren gegaan, maar is anderzijds een gro tere bedrijfszekerheid bereikt in de energievoorziening. Minder kans op op storingen dus. Plattel be schouwde de bijeenkomst in Vos man als 'een beetje reünie', in dit geval van het GEB, dat in '87 door IJsselmij werd overgenomen. Veel oud-GEB'ers waren dan ook uitge nodigd voor deze speciale gelegen heid. IJsselmij begon als gecombineerd produktie-distributiebedrijf. Nu is uitsluitend sprake van het laatste. In '86 werden de onderhandelingen met het GEB Holten begonnen. „Van circa 170 distributiebedrij ven in het land moesten we terug naar zo'n 60 stuks. Holten lag stra tegisch gunstig voor ons. Om te kunnen overleven naast distribu tiebedrijven als Salland en Cogas moesten we wel gaan onderhande len," aldus Plattel. In '87 was de overname van het GEB een feit. Later volgden Rijssen, Hellen- doorn en Kampen en de Gazo. On danks alle overnames gaat IJssel mij in januari op in het REB IJssel- mij-Salland en behoort dan tot één van de elf REB's, die ressorteren onder de eveneens met ingang van volgende maand gevormde hol ding Energie Distributiemaat schappij Oost Noord Nederland (EDON). Over twee jaar komen daar Friesland en Gelderland bij. Nut Bij de overname in '87 werd reeds afgesproken dat de reeds in gang gezette vervanging van het boven grondse net voortgezet moest wor den. Plattel wees er op dat Holten qua oppervlakte vrij omvangrijk Op 1 december werd aangifte ge daan van oplichting. Bij een win kelier werd voor enkele tientjes aan goederen gekocht. De koper betaalde met een cheque en schreef een bedrag uit van f 300,00 met toestemming van de winke lier. De man kreeg de goederen en bijna f300.00 mee. Bij nader onder zoek bleek de cheque te zijn gesto len te Almelo. De politie maakt bekend dat het verboden is reclameborden te plaatsen langs de wegen, zonder toestemming van de gemeente of provincie. In de meeste gevallen wordt geen toestemming verleend. De laatste tijd verschijnen weer regelmatig reclameborden o.a. langs de AI. De grondeigenaar is hier voor verantwoordelijk en zit met de financiële brokken als de politie langs komt. Op 2 december vond een verkeers ongeval plaats op de Oranjestraat tussen een fietser en een bromfiet ser. De fietser reed over het fiets pad samen met nog een andere fietser. Toen hij een bromfiets van achteren hoorde naderen, week hij uit naar rechts en ging op het voet pad fietsen. De bromfietser had echter dezelfde gedachte, week naar rechts uit en kwam ook op het voetpad te rijden, waarna beide bestuurders onzacht met elkaar in aanraking kwamen. De bromfiet ser werd voor observatie overge bracht naar een ziekenhuis, doch zijn verwondingen waren niet van 'ien aard, dat hij opgenomen moest worden. Op 3 december botsten twee perso nenauto's op elkaar op de Sta tionsstraat. Beide voertuigen re den richting station. Toen de voor ste auto remde, botste de achterste auto tegen deze voorligger. Bij na der onderzoek bleek de stoplichten van de eerste auto niet goed te functioneren. Er was alleen mate riële schade. Omstreeks 21.00 uur op pakjesa vond (5 december) werd ingebro ken in een woning aan de Larense- weg. De bewoner was slechts een kwartiertje van huis geweest. Toen hij terug kwam, zag hij dat het slaapkamerlicht boven werd ge doofd. De dader(s) wisten te ontko men. Binnen hadden ze wel de hele boel op zijn kop gezet; er werd niets vermist. Enige middenstanders ontvingen deze week een brief in de bus af komstig van Telefax-service, met daarbij gevoegd een cheque met het verzoek een bepaald bedrag te storten t.n.v. Datel SA P.O.B. in Panama, zijnde een offerte voor een advertentie in Telefaxgids. Re gelmatig proberen minder frisse instanties mensen geld uit de zak te kloppen voor zogenaamde recla medoeleinden. De politie heeft in het verleden hiervoor via dit medi um reeds vaker gewaarschuwd. Ga hier niet op in, zet geen handteke ning en betaal niet. Hebt U alsnog twijfels dan kunt U altijd de politie nog om advies vragen. De paal in vol ornaat nog. Buren hadden er een bordje op gehangen met de passende tekst: 'Nu de ze laatste lichtpaal gaat verdwijnen, gaan wij heus niet zitten kwijnen. De IJsselmij zorgt nu ondergronds voor licht, maar betalen dat is onze plicht!' (foto IJsselmij één van de houten palen met wilite porseleinen isolatoren 'hingen' in geval van storing, werd defintief verleden tijd. Het ondergrondse net, dat langs sloten en wegen 'mooi meeliep in het landschap', is groter dan het bovengrondse daar de draden soms rechtstreeks van het ene naar het andere punt voer den. Het bovengrondse net had echter wel het nadeel dat de kans op storingen door storm of vorst belangrijk groter was. Met de ver vanging ervan zijn totaal enkele miljoenen gemoeid geweest. is. De totaal 40 kilometer verkabe ling (zo'n dikke 6 kilometer per jaar) nam uiteindelijk zes jaar in beslag. Wethouder Westerik, wiens vader destijds als directeur de scepter zwaaide over het plaatse lijk GEB, blikte voor de gelegen heid terug in de historie. Het GEB startte in 1916 en trok stroom van de toenmalige melkfabriek De Eendracht. „De mensen moest toen nog overtuigd worden van het nut van electra," aldus Westerik, die had opgezocht dat de jaarlijkse bijdrage toen ongeveer 700 gulden was. Na het dorp werden achter eenvolgens Dijkerhoek ('35), Espe- lo ('49), Beuseberg ('52), Lichten berg ('55) en Borkeld ('59) aangeslo ten op de electriciteitsvoorziening. Westerik memoreerde dat eenzelf de stapsgewijze realisering is ge volgd bij de gasaanleg. „En nu is het de beurt aan de riolering in het buitengebied." Enkele tientallen jaren nadat De Borkeld van electra was voorzien, begon de vervanging van het bo vengrondse net door ondergrondse kabels. Het nostalgische plaatje, van monteurs die als artiesten aan Daar hij geen voorkeur geeft aan het gezelschap van kleine kinde ren, werd Akki in juli in het Deven ter dierenasiel binnengebracht als zogenoemde afstandshond. De 3%- jarige reu kan evenmin goed over weg met andere honden. Akki is een hond die stevig aangepakt moet worden, want hij kan lekker eigenwijs zijn. Een enigermate spe cifiek kenmerk van een foxterrier. De echte hondenliefhebber heeft echter zonder meer nog jaren ple zier van deze fijne hond. Ingeënt en getatoueerd bedragen de kosten 70 gulden om Akki mee te nemen. Voor meer informatie kan men te recht bij het Dierenasiel Deventer en omstreken, Wechelerweg 19, Schalkhaar. Tel. 05700-23811. Het Holtens Nieuwsblad gaat verhuizen. Eind volgende week verruilen redactie en advertentie-afdeling het domein aan de Dorpsstraat voor een nieuw kantoor aan de Kerkhofsweg 18, op de bovenverdieping van het voormalige Enkco-kantoor. Vanaf maandag 20 december zijn wij er bereikbaar. Wij hopen de plezierige samenwerking op de vertrouwde voet te kunnen voortzetten. Het telefoonnummer blijft ongewijzigd: 05483- 63803. Nieuw is het aparte faxnummer: 05483-66497. Nogmaals willen wij er op wijzen dat de inlevering van kopij ook op floppy kan geschieden. De redactie is blij te kunnen constate ren, dat veel verenigingen en instellingen gebruik maken van deze mogelijkheid. Daar onze apparatuur echter werkt met een speciaal tekstverwerkingsprogramma voor kranten, kunnen wij voor het uitlezen van uw kopij uitsluitend gebruik maken van 360 Kb-schijfjes (SVa inch) of 720 Kb-schijfjes (31/2 inch, DD- schijfje). Het document moet daarop als ASCII-bestand (DOS) zijn opgeslagen. Daar het meest gebruikt tekstverwerkingspro gramma WP 5.1 is, moeten daarbij de volgende stappen worden gevolgd: als de tekst is ingevoerd opslaan met functie Ctrl-F5, vervolgens optie 3 'bewaren als' en ten slotte optie 1 'alge meen', waarmee de tekst een bestandsnaam kan worden gegeven. Kopij kan tot uiterlijk dinsdagochtend 08.30 uur worden ingeleverd. Beste Holtenaren, mij moet iets van het hart. Een mengeling van vreugde en van smart. Want weet u wat de Sint zag vanuit zijn koets, mooie lampjes, muziek en winkels met veel zoets. Hij zag een winkelier die op de kleintjes let. En weet u, de Sint heeft een mijter en geen pet. Anders had hij hem persoonlijk opgelicht. Want bij de kassa, dat was met toch een gezicht. Daar zaten al zijn penningpieten te werken. Dat iedereen het leuk vond was te merken. Toegegeven, die dagen was Sint zijn Pieten kwijt. Maar weet allemaal, daarvan heeft hij geen spijt. Wel had hij te doen met enkele andere Pieten, want die dreigen uit hun slofte schieten. Een winkel met wel duizend lekkere dingen van snoep en pepernoten tot krakelingen was al versierd met guirlandes en groen. Dorpsgenotenmoeten wij daar niet wat aan doen? We gaan toch niet de goede Sint het dorp uitjagen en wegsturen naar het land der sagen? Moet in ons dorp de Kerstman de plaats innemen van de Sint? Jammer, maar ik ben eens per jaar nog graag een beetje kind. Een Holtenaar. Martin Huizingh (5vwo) is het nieu we talent van de scholengemeen schap Holten. In de stampvolle aula oogstte hij begin deze week bijzonder veel waardering bij jury en publiek. Met een warm en zuiver stemgeluid en zichzelf uitstekend begeleidend op gitaar, bracht hij een nummer van Don McLean. „Als je een meisje zou zijn geweest, zou ik je aan de rand van mijn bed willen hebben!," merkte leraar Ne derlands John Blaset op. De reac tie uit de zaal laat zich raden. Tot showmaster 1993 werd Han Wan- nink gekozen (2vbo). Het was voor het eerst dat deze prijs toegekend werd. In tegenstelling tot voorgaande ja ren luidde de talentenjacht niet de themaweek in. Bewust gedaan om de activiteiten enigermate te sprei den. Naast drukke werkzaamhe den van het docentenkorps in ver band met de op handen zijnde fusie met het Thomas Ainsworth Colle ge en de sterk ingekrompen groep initiatiefnemers, wordt dit jaar overigens weer geen themaweek gehouden. Nu is enkel sprake van een themadag op donderdag 23 de cember. Juryvoorzitter Jenneke Versteegen wees er op dat de talen tenjacht steeds gevarieerder wordt en ook meer showelementen be vat. „Er waren rocknummers en ballads, maar ook cabaret. Naast de verschillende instrumenten zijn er dan de verschillende leeftijden van de deelnemers." De jury bestond verder uit de do centen Blaset en Anneke van Noort (Frans) en twee leerlingen. Zij beoordeelden alle uitvoerenden op oorspronkelijkheid, presenta tie, muzikaliteit en totale uitvoe ring. De uiteindelijke keuze viel niet mee. Na rijp beraad werd de Volkswagen^Groep Markelo - Tel. 05476-16 19 Winnaar Martin Huizingh gooide hoge ogen met een nummer van Don McLean (Foto Ten Velde) prijs voor de onderbouw toege kend aan de groep Susan Kuipers (zang), Diederik Slooyer (drums), Aijen Roos en Marten Timan (gi taar), allen 3havo en Gijs van Cou- welaar (basgitaar), 3vwo. Het was met name het vocale talent van Susan, zowel in de hoge als lage regionen, dat respect afdwong. Bij de bovenbouw ging de prijs naar een groep leerlingen uit 5havo: Bert Reilink (zang), Rutger Nij- land (gitaar), Ruud Dijkerman (drums). Het drietal bracht een nummer van Golden Earring. Stationsstraat 10, Holten. Tel. 05483-6 13 75 „Professioneel, goed ritme en sa menspel, uitstekende stem," luid de het juryrapport. Naast de prijs voor algemeen winnaar Martin Huizingh was er ditmaal geen aan moedigingsprijs. Mevrouw Ver steegen pleitte ervoor om deze vol gend jaar opnieuw in te stellen. Een talentenjacht op de scholen gemeenschap zonder cabaret kan niet. Met hun laatste optreden op school (6vwo) zorgden de SGH- Brothers (Bas Knobben, Jacco Vaneman, Marcel Veltkamp, Maarten-Jan Hoeve, Dick Willems) voor de nodige hilariteit onder hun gehoor. Niet alleen rector Leon van Minderhout, maar ook diverse an dere docenten moesten het ontgel den. Hier en daar achtte de jury de teksten 'iets te scherp', maar bena drukte tegelijkertijd dat de groep, die sinds 3vwo meedoet aan de talentenjacht, over veel talent be schikt en het zonder meer goed zou doen in een studentencabaret. Occasions-centrum 1700 m2 showroom Tel. 05476-1619 NED.HERV. KERK 10.00 uur: ds. B. van 't Veld, Nijverdal. Nevendiensten. 19.00 uur: ds. A.J. Leerink Collecte in de dienst: Solidari- dad. Uitgangscollecte: Kerk voogdij. Oppasdienst: mw. Van Coever- den, Erny Dikkers Diessenplas: woensdag 15 de cember: Leger des Heils. De Kandelaar: woensdag 15 de cember, 19.30 uur: ds. A. J. Leer ink Volkskerstzang GEREF.KERK 09.30 uur: ds. P.J. ten Kley, Nij verdal 19.00 uur: ds. A.J. Leerink, can tatedienst Kindernevendienst groep 3, 4 en 5 o.l.v. Herma Aanstoot; groep 6, 7 en 8 oi.v. Hans Paal man. De eerste collecte is voor de kerk; de tweede collecte is voor rente en aflossing (m.u.v. inter kerkelijke diensten) Oppasdienst: 0-3 jaar: Ria Jan- sen-Stam, Annemie Kamphuis- Schuppert, Diana Aanstoot; 4-6 jaar: Klary Offiinga-Werkman, Anneke Scheurwater, Wendy Rietman Woensdag 15 december: ds. A.J. Leerink, Volkskerstzang. RK KERK 10.00 uur: H. Mis in gebouw Ire ne. M.m.v. jongerenkoor. DIJKERHOEK 10.00 uur: ds. A.J. Leerink. Lied van de maand: gez. 122 Collecte in dienst: Solidaridad. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00. OKKENBROEK 10.00 uur: dhr. J.M. Peschar. Uitgangscollecte: Werelddiaco- naat NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 11 en 12 december: R. Brouwer, Boomkamp 10a, Rijssen. Tel. 05480-13194 Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Kraamzorg: Ceintuurbaan 11, Deventer, tel. 05700-32095; voor informatie ma t/m vr. 08.30- 16.30 uur. Wijkverpleging: Gaardenstraat 31, spreekuur en uitleen m t/m vr. 13.30-14.30 uur, tel 05483- 61436; 24-uurs bereikbaarheid noodgevallen: tel 05700-15297. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen maatschappelijk werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Voor praktische en emotionele hulp aan slachtoffers van mis drijven en verkeersongevallen. Het Buro Slachtofferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (teL 05720-60922). Buiten spreeku ren worden met doorgescha keld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulp dienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9-11 uur in het politiebureau te Raalte. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); AB VA/KAB O (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Donderdag 9 december: 19.00- 20.00 uur, Amnesty fakkelwacht Smidsbelt; 20.00 uur, beleids- vergadering CBTB in De Kan delaar; 20.00 uur in de Kande laar: Rond het Kerkplein (prof.dr. A. Wessels houdt een inleiding over 'Bidden tot de zelfde God'). Vrijdag 10 december: 22.00 uur, Nachtvoetbaltoernooi in sport hal 't Moss ink Zaterdag 11 december: v.a. 15.30 uur, receptie 40-jarige Chr. Ontsp. Club in De Kandelaar Maandag 13 december: 14.30 uur, adventviering herv. ge meente voor ouderen v.a. 70 jr. wijk oost in Irene; club/'ruila- vond postzegelclub in De Bosc hkamp (jeugd vanaf 19.00 uur, senioren vanaf 20.00 uur); Dinsdag 14 december: 14.30 uur, adventviering herv. ge meente voor ouderen v.a. 70 jr. wijk zuid in Irene; Woensdag 15 december: '4.30 uur, adventviering herv ge meente voor ouderen v.a.'r. wijk west in Irene; 19.30-2^.^0 uur, bloemschikken voor kerst in dorpshuis; 19.30 uur, volks kerstzang in De Kandelaar; 20 uur, lezing drs. Hegeman voor Kunst en Cultuur in De Bosc hkamp Geboren: Aniek Henrieke, dochter van B. J. Bronninkreef en W.E, Bosman; Marloes Dia ne, dochter van M.J. Lammer- tink en M.J. Brands; Nicole He lena, dochter van B.D. Pekke- riet en H. Boguszewicz; Overleden: E. Agterkamp (67); H. Baltes (91); E. Popelier (66); E. Veneklaas (86); G. Stam (87) Ondertrouwd: G.J. Paalman (25) en J. Barmentloo (25) Gehuwd: A.P. Meijdam (47) en P.H.T. van der Lee (55)

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 3