Houten kerstbomen als decoratie in dorpshuis Directeur Ab Schuppert zegt autobranche vaarwel Holtens NiemrsHad, Kerstmarkt -in Markelo Kandidaten voor verkiezingen PêiM Afscheids- en verjaardagsfeest in Vosman fl II □3B Holten U ontvangt een fraaie BON Stunt- Ski-Show Volkskerstzang in Kandelaar motorkerstmarkt Openbare kennisgeving inzake in gediende aanvragen om vergunnin gen, verleende ontheffingen of ver leende vergunningen e.d. Openbare commissievergaderingen Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 9, DECEMBER 1993 Abonnementsprijs f 61.65 I Losse nummers 1.1.35 Verkabeling Met het omver halen van de laatste paal van het boven grondse laagspanningsnet aan de Vonderschottenweg, is de volledig ondergrondse verka beling van Holten een feit. De houten palen met porseleinen isolatoren langs wegen en slo ten zijn daarmee definitief ver leden tijd. Daar tegenover staat een grotere bedrijfszeker heid in de stroomvoorziening binnen de gemeente. Talent Martin Huizing is het nieuwe talent van de scholengemeen schap Holten. In de stampvolle aula bracht de leerling 5vwo maandagavond een nummer van Don McLean, waarbij hij zichzelf uitstekend begeleidde op gitaar. Voor het eerst werd een prijs toegekend aan de showmaster van het jaar. Die eer viel ten deel aan Han Wan- nink (2vbo). Meloen Ongetwijfeld zal Jan 'Meloen' Beldman zijn zilveren huwe lijksfeest nog lang heugen. Als bestuurslid, materiaalman, on- derhoudsman, allesdoener en ook speler bij Blauw Wit, werd de Holtenaar op ludieke wijze door zijn medespelers van het zevende in De Poppe in het zon netje gezet. Het echtpaar Bel dman werd onder meer verrast op een immense meloen en T- shirts. Meestal kwi|lscheldingiïii| Dit 11BEM1DDLLING in deze krant op pagina 13 Sta op echt - massief - lamellen - laminaat Kom voor ideeën of informatie naar onze parketstudio parketspecialisten Elsenerstraat 32. Tel. 05480-2 19 22. 7461 DP Rijssen Fax 05480-1 49 08. Openingstijden: dagelijks van 9.00-12.00 en van 13 30-18.00 uur. Zat. van 9.00-16 00 uur. Donderdags koopavond Centrum Rijssen Ook voor reparatie en schuren van vloeren. Knutselen met hout. Het is al ja renlang de grote liefhebberij van Jaap van der Meer (56). Nu Sint weer koers richting Spanje heeft gezet, bekommert Jaap zich om de decoratieve aankleding van De Boschkamp in verband met de ko mende kerstdagen. Vanaf begin volgende week zullen de ontmoe tingsruimte, de hal bij de peuter speelzaal en het onderkomen van De Lathmer voorzien zijn van even fraaie als praktische kerstbomen. Geen dennengeur evenwel. De kerstbomen zijn namelijk van hout. Van multiplex. Ieder exem plaar is ruim twee meter hoog en bestaat uit twee vlakken (wanneer in elkaar geschoven vier), waartus sen op verschillende hoogtes schappen worden aangebracht. Totaal twaalf stuks. Daarop kun nen werkstukken van kinderen, verstandelijk gehandicapten en cursisten geplaatst. De bomen na tuurlijk ook versierd met een piek, lampjes en wat slingers. De vlak ken worden vooraf echter niet ge schilderd. Geen groene, maar blan ke en rijkelijk versierde bomen dus. Even praktisch als opvallend. In de ontmoetingsruimte ver schijnt echter tevens een échte kerstboom. Passend versierd en mèt dennengeur. Een sfeervolle ambiance is met dat al zonder meer verzekerd. Daar de houten kerstbomen ge heel demontabel zijn, kunnen ze na gedane dienst voor een jaar de kast in. Nu is Jaap er sinds kort echter nog dagelijks mee in de weer. Tim mert en zaagt dat het een lieve lust is. „Ik doe het ook erg graag. Het werken in het dorpshuis bevalt mij prima," aldus de Holtenaar, wiens tongval een onvervalste Mokumse afkomst verraadt. Toen de Stich ting voor Sociaal en Cultureel Werk (Socuwe) destijds nog huiste in de voormalige kleuterschool Re pelsteeltje, op dezelfde plek trou wens waar nu De Boschkamp staat, zette Jaap voor het eerst voet over de drempel in het kan toor. Sindsdien is hij regelmatig actief voor Socuwe: hielp onder meer bij een cursus houtbewer king, begeleidt nu de knutselclub voor kinderen en verricht voorts allerlei hand- en spandiensten. Dat hij zich nu aan de houten kerstbo men wijdt, heeft volgens stafmede- In het dorpshuis is Jaap van de Meer nog druk in de weer met zijn houten kerstbomen Foto Ten Welde) werker Herman Kampman een duidelijke oorzaak: „We liepen al lang met het idee om het gebouw wat 'aan te kleden'. De vraag was alleen hoe. Het punt is dat je voor evenementen in feite telkens deco raties maakt die na gebruik wor den weggedaan. We gaven daarom de voorkeur aan standaard dingen die je na gebruik kunt opbergen." Voor kerst werden dat dus de hou ten bomen, naar een ontwerp van Van der Meer en Kampman. „Het uitdenken nam best wel wat tijd in beslag. Hoe en waar moest wat worden aangebracht enzovoorts," vertelt Van der Meer, die zich in tussen al mag verheugen in de inte resse van enkele middenstanders voor zijn alternatieve kerstbomen. Praktisch als 'display' in de win kel. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Oostelijke Weekblad Pers BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Directie: J. V. Munsterman Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Fax nummer 053-84 22 23 Orders worden afgesloten en uitgevoerd overeenkomstig onze algemene voorwaar den, gedeponeerd bij de Ka mer van Koophandel en Fa brieken te Enschede. Redactie: Wil Vogel, tel: 05483-6 42 01. Hoofd redactie: Bob Braak man, tel053-84 24 90 (kan toor), 053-33 92 80 (privé). Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: maandagmiddag 13.00-16.30 uur. Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6, Hellendoorn tel. 05486-5 52 54 H. Schottert tel. privé 074-42 86 06 Advertenties kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Abonnementen en klachten bezorging: Fam. Bouwhuis Aalpolsweg 6 7451 HK Holten Tel. 05483-6 1849 Aan anekdotes geen gebrek. Ab Schuppert (van Snies) heeft er vele. Van het begin tot aan het einde van het gesprek zit de 60- jarige oud-directeur van Autobedrijf Schuppert op zijn praat stoel. Babbelt honderduit over het verleden. Hoe zijn vader het bedrijf aan de Oranjestraat startte, hoe hij er zelf de scepter ging zwaaien, hoe het uitbreidde en hoe hij zich ten slotte voorbereidde op zijn afscheid. Want daar draait ons bezoek om: Ab van Snies heeft officieel het bijltje als directeur erbij neergelegd. Officieus was hij al enige tijd niet echt meer actief in de zaak. Vanaf '89 is Geert Marissink algemeen directeur. Jan Wissink bedrijfsleider. Ondanks gezondheidsproblemen zag Ab zijn ideaal verwezenlijkt: doorgaan tot zijn 60ste verjaardag. Afscheid en verjaardagsfeest waren gisteren de aanleiding tot een druk bezochte receptie in zaal Vosman. Het begon allemaal bij de firma Stokkers. Broedplaats voor vee' plaatselijke ondernemers. Wat te denken van Herman Klein Velder- man, de latere directeur van Nido Universal, of van Van Bruggen sr. en Stukker sr. (de latere eigenaar van de Ehag-garage). Ook Abs va der Johan van Snies (de bijnaam dateert van de vorige eeuw en ver wijst waarschijnlijk naar 'snie- ders', oftewel kleermakers) begon zijn loopbaan bij Teunis Stokkers. In '31 opende hij de deuren van zijn eigen garage aan de Oranjestraat. De showroom had net ruimte voor één auto. Ab: „Autobezit was toen uitzondering. Wat je noemt een luxe. Alleen belangrijke mensen, zoals de burgemeester, hadden er één. Mijn vader hield zich dan ook daarnaast veel bezig met motoren en fietsen." Toch verhaalt Ab en thousiast over de komst van de Fordjes, de beroemde T-Ford, later de A-Ford, waar hij zelf ook nog aan sleutelde: „Soms moesten we op verzoek het compelte achter stuk achter de cabine wegzagen en werd op het chassis een opbouw geconstrueerd voor het vervoer van keuntjes (biggen). En wat te Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint wordt u goed ga AR$£ AAIt niAIIISIA geïnformeerd, dl) U HIS J vvll IIICllWC A/s abonnee bent u A|tf%NNAA daarvan verzekerd. dBJUlllBfeë vClt. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 61.65 denken van de wagens met een gasgenerator! Ronde potten die gestookt werden met houtblokjes en zo energie leverden. En benzine pompen? Ben je mal! Die waren er niet. Er was een handpomp waar mee je jerrycans kon vullen!" Ook voor Garage Schuppert waren de oorlogsjaren een zwarte bladzij in de geschiedenis. Daarna bloeide het bedrijf op. Werd veel gewerkt met oude legerauto's en Ameri kaanse automerken als Ford en Chevrolet. Langzamerhand maak te ook Duitse merken als Volkswa gen hun opmars. Na zijn diensttijd kwam Ab Schup pert in '55 als monteur bij zijn va der in het bedrijf. Had er toen drie jaar (avond)ambachtschool op zit ten: „De rest leer je in de praktijk." Met het verkrijgen van het Bovag- lidmaatschap in '61 had Garage Schuppert in Overijssel een pio niersrol. Drie jaar later volgde de eerste verbouwing: er verscheen een woning boven de garage, die onder meer de beschikking kreeg over een ruime werkplaats. Vanaf dat moment ook werden de rollen tussen vader en zoon omgedraaid en kwam Schuppert sr. in dienst bij zoon Ab, die met zijn gezin vele jaren boven het bedrijf woonde. Door ruimtegebrek en ook de onze kerheid of en wanneer beschikt kon worden over het stuk grond van zijn naast het bedrijf wonende oom G. J. Schuppert, kocht Ab na enige tijd een stuk grond aan de overkant van de Oranjestraat, waar tevens de bestemming gara gebedrijf op kwam te liggen. Het terrein is nog altijd in gebruik. Door het overlijden van G.J. Schuppert is de grond daar nu aan gekocht, de woning gesloopt en is het garagebedrijf bezig met de laatste veranderingen, die voorna melijk te maken hebben met het aanpassen aan de huidige mi- lieueisen. De heropening volgt waarschijnlijk in januari. Het ter rein aan de overkant wordt aange houden. „Misschien ooit iets voor een wasstraat," filosofeert Schup pert. Simca Toen Ab van Snies in '64 de scepter overnam van zijn vader, werd Ga rage Schuppert Simca-agent- schap. Ab: „Simca was toentertijd zijn tijd ver vooruit. Daar het deel Zondag 12 december met als grote attraktie Woensdagavond 15 december houdt de Open Deur-groep de jaar lijkse volkskerstzang in De Kande laar. Medewerking verlenen het in terkerkelijk kinderkoor Mozaïek en HMV. De meditatie wordt ver zorgd door ds. A.J. Leerink. Het thema van de bijeenkomst luidt: 'En er waren herders'. De avond begint om 19.30 uur. GG i Ab (van Snies) Schuppert voor het bedrijf waar hij bijna veertig jaar actief was. Binnenkort zullen ook de werkzaamheden in verband met milieueisen zijn afgerond en beschikt autobedrijf Schuppert onder meer over een nieuwe (Shell) benzinepomp. Links op de foto zijn opvolger Geert Marissink Foto Ten Velde) uitmaakte van het Chrysler-con cern, waar veel aan ruimtevaart techniek werd gedaan, bevatte de auto's moderne snufjes, zoals de eerste electrische ontsteking in plaats van contactpuntjes. Simca was ook de eerste vijfdeurs auto. Met Simca hadden we op een gege ven moment zelfs 25% van de markt." Na de fusie met Peugeot- /Talbot werd vanaf'81 overgescha keld op Toyota die een geschikte dealer zocht in de regio. Tot '88 werd het Holtense bedrijf, dat in middels als Autobedrijf Schuppert stond geregistreerd, dealer, daar na agentschap (subdealer). Van zelfsprekend kan men er ook te recht voor andere merken. Geani meerd vertelt Ab over de sterk ver anderde technieken in de autobranche. Ook in de werk plaats, waar de computer nadruk kelijk zijn intrede heeft „Hoe anders was dat vroeger. Toen moest je alles op het gehoor doen!" Begonnen als eenmanszaak, nu telt Autobedrijf Schuppert negen medewerkers. Het bedrijf heeft een uitgebreide klantenkring in Hol ten en wijde omgeving. „Zelfs in Den Haag," weet de oud-ciirecteur, die ook lange tijd Bovag-bestuurs- lid van het district Twente was. „Mensen, die hier belanden tijdens hun vakantie en geconfronteerd worden met een persoonlijke bena dering. Die blijven voor elk wisse wasje hier komen." Hoewel nu op non-actief in het bedrijf, is Ab van Snies er de man niet naar om stil te zitten. Op de eerste plaats is hij actief betrokken bij de Wildbe heereenheid Holten, waar hij te vens het secretariaat van onder handen heeft. „En voorts heb ik mij voorgenomen om mij op de één of andere wijze nuttig te maken voor de gemeenschap hier. Hoe, dat zie ik nog wel!." Zat. 11 december Markthal/ Doetinchem Veteranen, Onderdelen, Oldtimers 10.00-17.00 uur Entree: 5- Parkeren gratis. Info: 05483-6 26 66 De plaatselijke afdelingen van WD en PvdA hebben onlangs de kandidatenlijst voor de gemeente raadsverkiezingen in maart vast gesteld. Opzienbarende verschui vingen deden zich niet voor. Tij dens de laatste WD-vergadering werd A.J. Kevelam als lijsttrekker aangewezen. Op de tweede plaats staat L.H. Rensen. Beiden zijn op dit moment raadslid, Rensen frac tieleider. Derde op de lijst is M.F. Spijker, ooit raadslid geweest. Zijn plaats werd destijds ingenomen door Kevelam. Mevrouw H. Bilder- beek-Veendorp is vierde op de lijst, B.J. Bronninkreef vijfde. De lijst telt totaal 22 namen. Dinsdagavond kwam de PvdA bij een in De Boschkamp. Na afloop werd bekend gemaakt dat de lijst wordt aangevoerd door de huidige wethouder W.J. Dalhuisen, ge volgd door fractieleider J.M.E. Metsemakers en G.H. Markvoort, eveneens raadslid. J. van de Vree- de staat als vierde genoteerd, me vrouw J. Rouwé vijfde. Zowel de WD als de PvdA legt op dit mo ment de laatste hand aan het ver kiezingsprogramma. 1. Bouwvergunning is verleend voor: - vernieuwen tankstation rijksweg A1 nr. 5; - bouw garage bij Oranjestraat 24; - vervangen fokvarkensschuur bij Doorlopendedijk 9; - uitbreiding zomerhuis en veranderen garage tot berging Vianenweg 218; - plaatsen woonwagen Het Landeweerd 53; - wijziging gevels bedrijfshal Industriestraat 36; - gedeeltelijk vernieuwen schuur bij Zweerssteeg 1 2. Kapvergunning is verleend voor: - 2 dennen bij Vianenweg 49; - 1 den op de grens bij Postweg 108/109; Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling Algemene zaken ter gemeentesecretarie. De commissie financiën komt in een extra openbare vergadering bijeen op maandag 13 december 1993, om 17.00 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt: voorstel tot vaststelling van een bekostigingsbesluit voor het gebied Lukensveld. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dit tot uiterlijk 4 uur vóór de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 1