Orgelconcert trekt handjevol publiek OLM-er Slijkhuis Kamerkandidaat Jaaragenda 4# Gemeente Streetparade voor actie prinsraden Winkeliers starten Sint Nicolaasactie Duizendste strooier voor Rijkswaterstaat HMK geeft concert in Kandelaar Expositie HOLTENS NIEUWSBLAD Ontwerp Bestemmingsplan „Buiten gebied, 1e wijziging" (Pasopsweg 1) Wet Milieubeheer Wet Milieubeheer Hinderwet (Wet Milieubeheer) Openbare commissievergaderingen Verkiezing van de leden van de gemeenteraad INSCHRIJVING AANDUIDING POLITIEKE GROEPERING INLICHTINGEN BETREFFENDE DE REGISTRATIE ALS KIEZER Resultaten Blauw Wit DONDERDAG 11 NOVEMBER 1993_ Slechts enkele tientallen liefheb bers van orgelmuziek namen vrij dagavond de moeite om het con cert van de Holtense organisten in de dorpskerk te beluisteren. Jam mer, want het initiatief van de uit voerenden had zeker meer ver diend. Twee jaar geleden gaven de organisten voor het eerst een der gelijk concert in De Kandelaar. Ook toen geen volle kerk. Deson danks werd tot herhaling besloten. Nu onder de paraplu van de inter kerkelijke commissie Vorming en Toerusting. Aan het concert werd Het Holtens Mannenkoor geeft morgenavond zijn traditionele na jaarsconcert in De Kandelaar. Aan de uitvoering wordt meegewerkt door het Jona-kwartet. De algehe le leiding berust bij Willem Jan van Asselt, sinds twee jaar dirigent van het HMK. De avond wordt ge opend met Cum Canto, dat als her kenningssong mag worden be schouwd van het koor. Op het gevarieerde programma staan voorts negro-spirituals, stukken van Schubert, Cherubini en ook vrolijke zeemans- en solda tenliederen. Tevens is er ruimte voor het geestelijk lied. Het reper toire wordt a capella (zonder bege leiding) ten gehore gebracht. Het Jona-kwartet is in Holten vooral bekend door de optredens tijdens koffieconcerten in het dorpshuis. Het brengt licht-klassieke luister- muziek. De toegang tot het concert is gratis, wel wordt een collecte gehouden voor de onkosten. De uitvoering begint om 20 uur. meegewerkt door de organisten Jaap Bax, Jaap Berghuis, Joop van Engbrink, Henny Kruk, Gerrit de Roos en Jan Tromop en enkele gast-solisten. Van Engbrink, zelf te beluisteren in onder meer een deel uit het oratorium 'Die Schöpfung' van Haydn, noemde het bespelen van het Naber-orgel aanmerkelijk zwaarder dan het orgel in De Kan delaar: „Een hele klus, maar erg leuk om te doen." Ofschoon ook nu weinig publiek volgt te zijner tijd toch een derde uitvoering. Op het enkele jaren geleden door J. Patijn gerestaureerde Naber-orgel opende Jan Tromop met een be werking van psalm 73, waarna hij fluitiste Esther Tromop begeleid de in onder meer het bekende 'Het Gebed' van Joop Stokkermans. Het heldere en zuivere geluid van de dwarsfluit was bepaald aange naam om naar te luisteren. Zo ook het uitstekende spel van organiste Henny Kruk. Zij blonk vooral uit in de Rigaudon uit de Cathedral Sui te van G. Young. Vol overtuiging liet zij de volumineuze muziek door de vrijwel lege kerk schallen. Op het concert gaf ook sopraan Frederica ter Borg acte de présen- ce. Met haar hoge stemgeluid bracht zij enkele stukken ten geho re, daarbij op orgel begeleid door Gerrit de Roos. Een uitstekend vi sitekaartje gaf Jaap Berghuis af, tevens begeleider van hoboïst Jan Zwart. Een goed gekozen instru mentale combinatie, getuige de melodieuze uitvoering van een stuk van Loeillet. Met een tech nisch lastige koraalimprovisatie uit de laat-Romantiek sloot Berg huis zijn optreden af. Collega-orga nist Bax boeide zijn gehoor ten slotte met de bekende 'Toccata en fuga' van zijn geliefde componist J.S. Bach. Een magistraal slot van het concert. Donderdag 18 november begint de Holtense Handelsvereniging met de jaarlijkse Sint Nicolaasactie. Per 10 gulden boodschappen ont vangen de deelnemers aan de actie een bon (van 10 of 50 gulden). Zo vaak als gewenst wordt, kan een bedrag aan bonnen (minimaal 10, maximaal 2000 gulden) in de bij de bonnen ontvangen envelop wor den gestopt, met daarbij een deel nemerskaart waarop het bedrag aan ingeleverde bonnen, naam en adres zijn ingevuld. De envelop kan in de bekende rode bus worden gedeponeerd. Dit jaar wordt ook een exemplaar bij de Meermarkt aan de Larenseweg geplaatst. De bussen worden zevenmaal ge leegd. Uit de enveloppes wordt een bedrag van 1250 gulden per keer aan prijzen getrokken. De ingeslo ten deelnemerskaarten worden waardecoupons tot 50% van het daarop vermelde bonnenbedrag. Ze kunnen worden besteed bij de deelnemende winkeliers. Tegen in levering van de aan de deelnemers kaart gehechte strook kunnen de winnaars hun waardecoupons af halen bij Steunenberg aan de La renseweg. Niet getrokken envelop pen blijven gedurende de Sinter klaasperiode trekbaar; bij de aan vang van de kerstperiode wordt met een schone lei begonnen. De trekkingen vinden plaats op 22,24, 26 en 29 november en 1, 3 en 6 december. De namen van de win naars worden in de winkels waar de bussen staan en in het Holtens Nieuwsblad gepubliceerd. OLM-voorzitter Henk Slijkhuis zal zijn functie neerleggen daar hij ge plaatst is op de kandidatenlijst van het CDA voor de Tweede Ka mer. Op de maandag bekend ge maakte, definitieve adviesfijst, staat Slijkhuis als 58ste genoteerd. Pas eind januari wordt de definitie ve lijst bekend gemaakt. Dat Slijk huis als landbouwspecialist in de Kamer komt is niet zeker. In de laatste opiniepeilingen krijgt het CDA straks minder dan 50 zetels. Zou de partij echter meerdere be windslieden leveren, dan kan de Holtenaar alsnog zijn intrede doen in de Tweede Kamer. In januari draagt Slijkhuis zijn taken over aan vice-voorzitter A. Ooms. Tot dat een nieuwe voorzitter gekozen is, blijft hij voorzitter. Henk Slijk huis is sinds '86 voorzitter van de OLM. Ofschoon hij wist dat een aantal CDA-afdelingen, waaron der Holten, hem als kandidaat hadden voorgedragen, was Slijk huis toch enigzins verrast toen hij door het algemeen bestuur van zijn kandidatuur op de hoogte werd gesteld. Dat de OLM haar leden regelmatig opriep om zitting te ne men in politieke organen, droeg bij aan zijn keus. NOVEMBER 11 november: algemene ledenver gadering De Fienpreuvers 12 november: concert Holtens Mannenkoor 13 november: Elfde van de Elfde bij De Poppe 15 november: spreekbeurt land bouwspecialist Blaauw (WD) bij De Poppe 22 november: raadsvergadering 24 november: leerlingenconcert MOC Holten in hervormde kerk; bazaar Welfare in Diessenplas 27 november: najaarsconcert HMV; feestavond MAC De Holter- berg 28 november: bierbrouwdag in JC De Schure DECEMBER 10 december: Nachtvoetbaltoer nooi 15 december: volkskerstzang 20 december: raadsvergadering 30 december: Keunestatjesoamd Fienpreuvers JANUARI 1994 9 januari: Beemd- en Bergtoer wie lervereniging 22 januari: Prinsenbal in Het Bon te Paard 29 januari: Prinsenbal bfj De Pop- pe FEBRUARI 2 februari: jaarvergadering sport- commissie in kantine BLauw Wit 5 februari: mindervaliden carna val 7 februari: Verkeersquiz zaal Vos man 11 t/m 15 februari: carnavalsweek end 25 februari: jubileumconcert en re ceptie hervormd kerkkoor Njdo-directeur B.F. Onland en ing. J. Maring van Rijsfcwaterstaat bif de 1000ste zoutstrooier. Op de achtergrond de medewerkers die garant stonden voor de produktie (Foto Ten Velde) Vorige week droeg algemeen direc teur B.F. Onland van Nido Univer sal Machines de 1000ste zout strooier over aan ing. J. Maring, hoofd van de Dienstkring Hengelo van Rijkskwaterstaat. De machi ne, van het type Nido 90, wordt ingezet op de Al voor gladheidbe strijding. Door de inzet van ge noemde natzoutstrooier (inhoud 5 kubieke meter) kan Rijskwater- staat met een gringe hoeveelheid dooimiddel strooien. Een metho de, die optimaal resultaat heeft bij een minimale milieubelasting. Dat de 1000ste zoustrooier binnen de eigen provincie blijft en daarbij ook nog aan de 'meest loyale Nido- klant, Rijkswaterstaat' werd over gedragen, is zuiver toeval. Na het succes van de Mammouth- serie, werd eind tachtiger jaren de basis gelegd voor een nieuwe serie strooiers met de naam Nido 90. Directeur Onland wees er op, dat Nido de succesvolle ontwikkelin gen op 'strooiers-gebied' wilde completeren met een strooier waarmee op optimale wijze aan gladheidbestrijding kon worden gedaan, zowel voor de Nederlandse als buitenlandse markt. Met de Nido 90 veroverde het Holtense be drijf een leidende positie op de Eu ropese markt. Zelfs op de moeilijke Duitse markt kon Nido probleem loos concurreren met de Duitse strooiers. De strooier is ook met succes geïntroduceerd in Oost-Eu ropa en Canada. Het assortiment is intussen uitgebreid en gecom pleteerd. Zo is de Nido 90 in diverse uitvoeringen ook geschikt voor fietspaden, bruggen, snelwegen en landingsbanen. „Nat en droog en van volautomatisch tot en met eenvoudig en hand bediend," al dus Onland. Tot 26 november exposeren Marja Kassenberg en Corrie Vlaskamp met schilderijen in de ontmoe tingsruimte van De Boschkamp. De tentoonstelling omvat aquarel len en olieverf-schilderijen rond de thema's bloemen en landschap pen. In het werk is onmiskenbaar de hand van hun leermeester Kees Bos te zien. „Kees is onze voor man," verzekert het tweetal. „Hij inspireert en helpt je op weg." Mar ja Kassenberg is begonnen met modetekenen. Later begon zij les sen te volgen bij Kees Bos. De onderwerpen lucht, water en land spreken haar bijzonder aan. Corrie Vlaskamp, ooit een verdienstelijk ontwerper van wandtapijten, ex poseerde al eerder en volgde te vens lessen bij Bea Hazewinkel. De tentoongestelde werkstukken kunnen desgewenst worden aan geschaft. De expositie is op werk dagen, met uitzondering van maandag- en dinsdagmiddag, te bezichtigen tussen 9 en 17 uur. OPENBARE KENNISGEVING INZAKE INGEDIENDE AANVRAGEN OM VERGUNNINGEN, VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN E.D. 1. Aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - bouw woning Hakkertsweg 7; - uitbreiding zomerhuis Vianenweg 218; - het plaatsen v.e. woonwagen op Het Landeweerd 53; - verbouw schuur Zweerssteeg 1 2. Toestemming is verleend voor de navolgende meldingplichtige bouwwerken: - plaatsen tuinhuisje bij Molenbelterweg 19; 3. Overige verleende vergunningen, ontheffingen e.d. voor: - verkoopactie kerstgebak door supportersvereniging SV Holten; - najaarsconcert HMV, op 27 november 1993; - fakkeloptocht werkgroep 475 Amnesty International, afd. Holten; - speculaasactie ponyclub „De Bergruitertjes"; - verkoopactie oliebollen gospelkoor Rejoice. Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventue le mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroep schrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat met ingang van 15 november 1993 gedurende veertien dagen ter ge meentesecretarie, kamer 6 (bibliotheek/leeszaal) voor belangheb benden ter inzage zal liggen het ontwerp-besluit tot vaststelling van het bestemmingsplan „Buitengebied, 1e wijziging" (Pasops weg 1). Het onderhavige plan betreft een wijziging op basis van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening van de bestemming „woon- doeleinden" voor het perceel Pasopsweg 1 in een bestemming „agrarische bedrijfsdoeleinden". Belanghebbenden worden hierbij in de gelegenheid gesteld gedu rende bovengenoemde termijn van veertien dagen schriftelijke be zwaren tegen het ontwerp-besluit c.q. - het ontwerp- bestemmingsplan bij hun college in te dienen. Holten, 11 november 1993 Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, De burgemeester, J. P. Stegeman. J. J. H. Cornielje, wnd. Terinzagelegging beschikking. Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaar den, die de nadelige gevolgen voor het milieu moeten voorkomen of zoveel als mogelijk is moeten beperken, op 2 november 1993 ver gunning ingevolge de Wet Milieubeheer verleend aan: 1. de heren E. J. en A. J. B. Keuterman, Dorperdijk 6 te Holten tot het veranderen wegens herindeling van de varkensstal van het melkrundvee-, jongvee- en varkensfok- en -mestbedrijf; 2. mevrouw J. Baltes-Volkerink, Doorlopendedijk 5 te Holten, een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee-, jongvee- en mestvarkensbedrijf) omvattende vergunning. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 12 november 1993 tot 12 december 1993) op de gemeentesecretarie, afdeling Al gemene Zaken, dagelijks van 9.00 tot 12.30 uur, ter inzage geduren de de hierboven genoemde termijn. Bëroep tegen de beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijker wijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State. Het moet in tweevoud worden ingediend bij deze Afdeling, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage, binnen 1 maand na de datum van terinzagelegging. Zij die beroep instellen kunnen bij een spoedeisend belang overeen komstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovenge noemde termijn worden gericht aan de Voorzitter van de Raad van State, wil de beschikking niet binnen een maand na de ter inzagelegging van kracht worden. Een niet terstond van kracht verklaarde beschikking wordt pas van kracht als op dat verzoek door de Raad van State is beslist. Melding artikel 8.19, lid 2 Op grond van art. 8.19, lid 2 van de Wet Milieubeheer is melding ge maakt van een verandering van een inrichting of de werking daar van, ten aanzien waarvan redelijkerwijs moet worden aangenomen dat er geen gevolgen zijn voor aard en omvang, danwel uitsluitend gunstige gevolgen voor de omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu die de inrichting veroorzaakt door: naam melder: G. J. Ribbink, Maneschijnsweg 2, 7451 LK Holten; adres inrichting: Maneschijnsweg 2 te Holten, aard inrichting: mest varkensbedrijf; datum melding: 25 oktober 1993, zakelijke inhoud van de melding: de inrichting wordt uitgebreid met een wasplaats voor vrachtauto's t.b.v. vervoer mestvarkens. Ter inzage De melding ligt vanaf 12 november 1993 ter inzage bij de afdeling Al gemene Zaken ter gemeentesecretarie tijdens kantooruren (van 8.30 tot 12.30 uur). Bij deze afdeling kunt u informatie inwinnen om trent degene die en op welke wijze tegen deze melding binnen één maand na publicatie bezwaar kan worden ingesteld danwel een ver zoek om schorsing of een voorlopige voorziening kan worden ge vraagd. Terinzagelegging beschikking Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaar den, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omge ving te voorkomen op 2 november 1993 vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan: 1- Chris Hogeslag Exportslachterij B.V., Slachthuisstraat 2 te Holten tot een nieuwe de gehele inrichting (runder- en kalverslachterij annex opslag van ammoniak, opslag van superbenzine en dieselolie - in ondergrondse tanks -) omvattende vergunning; 2. Enkco Holten B.V., Waagweg 5 te Holten tot een nieuwe de gehele inrichting (vleesverwerkende industrie) omvattende vergunning. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 12 november tot 12 december 1993) op de gemeentesecretarie, afdeling Alge mene Zaken, dagelijks van 9.00 tot 12.30 uur en in de sporthal 't Mos- sink (kantoor beheerder) aan de Keizersweg, op dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur, ter inzage gedurende de hierboven genoemde termijn. Beroep tegen de beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijker wijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State. Het moet in tweevoud worden ingediend bij deze Afdeling, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage, binnen 1 maand na de datum van terinzagelegging. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het beroepschrift is beschikt. De commissie voor algemene en bestuurlijke zaken vergadert op maandag 15 november 1993 om 16.00 op het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - concept voorstel inzake herziening uitkerings- en pensioenveror dening wethouders; - behandeling agenda vergadering algemeen bestuur Gewest Midden-IJssel van 17 november 1993. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur vóór de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. De burgemeester van Holten maakt op grond van het bepaalde in ar tikel G 3, lid 1van de Kieswet bekend, dat politieke groeperingen die een vereniging zijn met volledige rechtsbevoegdheid, kunnen verzoeken ten behoeve van de op 2 maart 1994te houden verkiezing van de leden van de raad van deze gemeente, waarvoor de kandi daatstelling zal plaatshebben op 18 jan. 1994, hun aanduiding daar van in te schrijven in een register, dat door het centraal stembureau voor die verkiezing wordt aangelegd. Het verzoek daartoe moet schriftelijk worden gericht tot het centraal stembureau voor de ver kiezing van de leden van de raad van deze gemeente, gevestigd ter secretarie van deze gemeente, uiterlijk op de drieënveertigste dag voor de dag van de kandidaatstelling (dus vóór 6 dec. 1993). Politieke groeperingen waarvan de aanduiding reeds bij de Kiesraad is geregistreerd hoeven geen inschrijving aan te vragen. Voor de registratie moet een waarborgsom van f 250 - worden be taald aan de gemeente. Nadere inlichtingen omtrent de wettelijke voorschriften betreffende de inschrijving worden ter gemeentesecretarie verstrekt. De burgemeester van Holten maakt bekend dat een ieder bij burge meester en wethouders de inlichting kan verkrijgen of hij als kiezer is geregistreerd. Op de grond dat hij niet of niet behoorlijk als kiezer is geregistreerd kan hij schriftelijk om herziening van de registratie verzoeken. Plaats en datum: Holten 9 nov. 1993 De burgemeester voornoemd, J. J. H. Cornielje, wnd. Met het oog op het Elfde van de Elfde-feest, dat de 25-jarige carna valsvereniging De Fienpreuvers zaterdag in zalencentrum De Pop pe viert, houdt dweilorkest De Braandheultjes 's middags de be kende 'streetparade' op de Smids belt. Dit ter ondersteuning van de actie prinsraden, waarvan de op brengst ten goede komt aan de Wereldwinkel. Het winkelend pu bliek zal dan de mogelijkheid wor den geboden alsnog mee te raden naar de naam van de 26ste Prins der Fienpreuvers (een gulden per naam). Onder het motto 'Veilig uit, veilig thuis', kunnen feestgangers 's avonds gebruik mnirpn van een speciale busdienst naar De Poppe. De eerste bus vertrekt om 19.30 uur bij hofbar Jan Maats om vervol gens via Dijkerhoek (Het Bonte Paard) en Espelo (Het Trefpunt) koers te zetten richting Poppe. De tweede bus vertrekt om 20 uur en volgt dezelfde route. Na afloop geldt het vervoer in tegengestelde richting. Tijdens het Elfde van de Elfde-feest wordt middels een ver rassende act teruggeblikt op 25 jaar carnaval in Keunedarp. Nage noeg alle oud-prinsen hebben hier voor hun medewerking toegezegd. Onderdeel van het programma zijn in elk geval de bekendmaking van de Keunedarper van het Jaar en de opkomst van de nieuwe prins. Blauw Wrt 2 - Sp. RFjssen 2. BW had na het gelijke spel tegen Enter Vooruit vertrou wen in een goede afloop van deze wed strijd, maar begon niet sterk. Veel balver lies bracht geen tegentreffer op het bord. Na ruim een kwartier was het op aangeven van Gert-Jan Ulfman John Paul Akkerman die de score opende. Het was de goed doorgaande Wim Meilink die opnieuw Ak kerman in stelling bracht: 2-0. Vlak voor rust scoorde de te hard spelende Rijssense ploeg uit een vrije trap tegen: 2-1. Na rust speelde BW rustiger. De bal werd langer in de ploeg gehouden en er ontstonden veel kansen. Uit een vrije trap van Rudy Stam kopte Gert-Jan Ulfman op een Engelse manier de bevrijdende treffer binnen: 3-1. Blauw Wit 3 - Daarle 3. BW speelde een moeilijke wedstrijd tegen het te hard spe lende Daarle. De gasten ontzagen niets en speelden te weinig de bal. Bij BW speelde voor het eerst Jaap Kruk weer mee en dit was vooral na rust goed te merken. BW kwam door drie prachtige treffers van deze speler uiteindelijk aan de winst. Door het uitvallen van eerst Marcel van Engbrink en later doelman Bert Rietman kon Daarle twee maal scoren. De tweede treffer kwam pas vlak voor tijd zodat de winst niet meer in gevaar kwam.3-2. Juliana 4 - Blauw Wit 4. BW trok direct sterk van leer. De kansen werden echter niet afgemaakt. Juliana veroverde op het mid denveld tweemaal de bal en wist daar uit ook tweemaal te scoren. Het spel bij BW 1 zakte daarna naar een dieptepunt. Ook db inzet was bij veel spelers ver te zoeken. Rust 0-2. Na rust ging het gelukkig iets beter en was de wil om te scoren wel aanwezig. De paal stond de afsluiting echter in de weg. Door een blunder in de achterhoede werd het 0-3. BW kon uitein delijk toch nog iets terug doen maar meer dan één treffer leverde dit niet op. 1-3. Enter Vooruit 9 - Blauw Wrt 7. In een gelijkopgaande en sportieve wedstrijd was het EV dat beter met de kansen omging. De thuisploeg nam dan ook een 1-0 voor sprong. Hierna scoorde Jan Meloen met een prachtige volley. Helaas voor BWaan de verkeerde kant: 2-0. Vlak voor rust nam EV nog meer afstand: 3-0. Na rust kwam BW met prima veldspel terug, maar EV scoorde 4-0. Hierna wist BW ook tot scoren te komen. Eerst was het Appie en daarna Gait die de stand tot 4-2 terug brachten. EV had echter het laatste woord en scoorde 5- 2. (Overige uitslagen: Blauw Wit 6 - Klooster haar 6 1-4.)

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 5