Bibliotheek wint aan licht, rust en ruimte olm Albanië-actie Dorkas 1 mpolitierapport 'ongekend succesvol' 14.95 Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Ten Velde ook in Markelo „Pollen" „DE BIESTER" A.C.M. b.v. Overleg over uitbreiding openingstijd I 1 - BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Burgerlijke stand HQLTENS NIEUWSBLAD A.S.M.- A.C.M. b.v. Bergraitertjes Bessen jenever OLM IJSSELCUP f 1.50 korting p.p. DONDERDAG 11 NOVEMBER 1993- Ruim 100 dozen met ongeveer 2500 kilo aan levensmiddelen en 3000 giilden voor bijbels. Dat was vorige week het buitengewoon goede re sultaat van de voedsel- en bijbelac tie voor Albanië van Dorkas Hol ten. „Een ongekend succes," liet woordvoerder Ben van Doom we ten. De goederen zijn inmiddels door Dorkas Nederland naar het centrale depot in Andijk gebracht. Occasions-centrum 1700 m2 showroom Tel. 05476-16 19 Nog dit jaar opent Foto Video Ten Velde een nieuwe zaak in Markelo. Ten Velde neemt er de handelsac tiviteiten van de bestaande zaak van Henk Eertink Fotografie over. Deze blijft in zijn huidige zaak be- drijfs- en huwelijksfotografie ver zorgen. Het winkelgedeelte van Henk Eertink wordt voortgezet aan de Grotestraat 33 onder de naam Foto Video CD-shop Ten Velde. Het voltallige winkelperso neel van Henk Eertink komt in dienst van Ten Velde. Voor de mid denstand van Markelo betekent de komst van Ten Velde een geweldi ge impuls, daar er een ultramoder ne foto-video-zaak komt, die naast de normale pasfoto-service tevens een voorziening heeft voor snelser- vice wat betreft het ontwikkelen en afdrukken van kleurenfoto's. Nieuw in het assortiment voor Markelo is de verkoop van cd's. De Foto Video CD-shop Ten Velde wordt geopend op 15 december. Bij het indoorspringen van PC Heeten behaalde Claudia Vossel- man met Wendy de tweede prijs in de klasse B, cat. D. Voor Andy Vosselman was er met Vaya con Dios een vierde prijs in de klasse L, cat. D. Vruggink Stationsstraat 10; Holten. Tel. 05483-6 13 75 Evenals de opbrengsten van de Al banië-actie uit de rest van het land, worden ze in een aparte loods op geslagen in afwachting van trans port naar de plaats van bestem ming, een ziekenhuis en een kraamkliniek in de Zuidalbanese stad Korea. Veel spullen zijn ook bestemd voor 200 arme boeren in het gebied. Opzet is om de hulp goederen nog voor kerst in Albanië af te leveren. Een transporteur is op dit moment echter nog niet ge vonden. Omdat voor het eerst ook de leer lingen van de openbare basisscho len hun steentje bijdroegen, was zelfs sprake van een grotere op brengst dan ooit. Met het oog op de actie waren vooraf in de kerken en op de basisscholen voedselbonnen uitgereikt, met daarop de benodig de produkten. Daardoor werd 'ge richt ingeleverd' en konden stan daardpakketen worden samenge steld met artikelen als koffie, thee, suiker, bloem, gedroogde groente of groente in blik en zonnebloemo lie. Ook andere produkten als tandpasta, shampoo, kleding, schoenen en dekens werden ingele verd op inzamelpunten in Holten, Dijkerhoek, Espelo en Okken- broek. Ook verscheidene winke liers schonken artikelen. Na inna me werd alles direct gesorteerd en ingepakt. De meeste spullen wer den 's middags ingeleverd. Slechts een enkeling bracht 's avonds voor aanvang van de Dankdienst nog wat mee. Met 3000 gulden opbrengst werd ook de bijbelactie een succes. Met name de stripbijbels bleken een schot in de roos. Ze worden in Al banië gedrukt. Anneke van Doom wees ten slotte op de giften: totaal zo'n 300 gulden. Het bedrag werd aangevuld met de collecte uit de Dankdienst. De voedselactie wordt eenmaal per jaar gehouden. Inleveren van kleding, dekens en houdbare levensmiddelsn kan ech ter het hele jaar door bij de Van Dóoms aan de Burg. van den Borchstraat 19. De spullen kunnen in vuilniszakken worden verpakt. Volkswagen Groep Markelo-Tel. 05476-16 19 Donderdagmorgen gebeurde er een verkeersongeval op de krui sing Deventerweg - Jeurlinksweg. Een automobilist verleende, ko mende uit de Jeurlinksweg, geen voorrang aan een auto, komende uit het centrum. Deze laatste wist een botsing tussen de voertuigen te voorkomen, maar kwam wel op de verkeersgeleider terecht en ramde een verkeerszuil. Er was al leen schade. Door een middenstander werd melding gemaakt van oplichting: enkele weken geleden was hij be naderd door iemand die zich uitgaf als politieman. Deze zocht een shirtsponsor voor het voetbalteam van de politie Holten. Men kwam tot overeenstemming en de man incasseerde f 350,-. Nu bleek de zaak toch niet te kloppen. Donderdagavond botsten twee au to's op de Rijssenseweg bij de Kol- weg. Iemand sloeg vanaf de Rijs senseweg linksaf de Kolweg in en zag een tegenligger over het hoofd. Beide auto's moesten worden weg gesleept. Een bezoekster van de reünie van de Haarschool donderavond miste later haar rode portemonnee. Waarschijnlijk is deze aan het ein de van de avond uit haar tas gesto len. Zaterdagmorgen bleek te zijn inge broken in de Videodisk aande Dorpsstraat. De buit was een groot aantal CD's, videobanden, videos pelletjes, wat videoapparatuur en de kassa. Men kwam binnen door sponninglatten van een raam weg te halen en de ruit uit te nemen. Zaterdagmiddag raakten twee au to's beschadigd op de Helhuizer- weg bij een kop-staart botsing. Zaterdag werd ontdekt dat op de Holterbergweg, tussen de dagcam ping en de Bergweg Haarle in de gemeente Hellendoom vele ver keersborden, bermpaaltjes, afslui thekken en andere bordjes waren vernield of beschadigd. De politie houdt zich aanbevolen voor infor matie. Mogelijk houdt dit verband met een dropping. Zondag gaven de voorrangsregels op de kruising Aaltinksweg - Kei- zersweg problemen. Schade aan twee auto's en een verkeersbord was het gevolg. Nog een waarschuwing over bui tenlandse bromfietsen: In Holten bezitten enkele mensen een brom fiets die uit het voormalige Oost blok is ingevoerd. Er wordt veel tijd en geld aan gespendeerd om de karretjes op te knappen. Echter: in Nederland mogen deze bromfiet sen niet op de weg gebruikt worden omdat de vereiste goedkeuring ontbreekt. Zo'n brommer kan wel gekeurd worden (door de Rijks dienst voor het Wegverkeer) voor een zogenaamde type-goedkeu- ring, maar de daaraan verbonden kosten zijn zo hoog (enkele tiendui zenden guldens) dat het niet haal baar is om voor één bromfiets deze keuring te laten verrichten. Bij po litiecontrole kunnen deze brom mers in beslag genomen worden. Met de gereedkoming van het nieuwe jeugdpaviljoen bij de openbare bibliotheek, is de lees zaal aan de Rörikstraat een flink stuk uitgebreid. Prettig voor de kinderen, die er een geheel eigen ruimte hebben, prettig ook voor de overige gebruikers van de lees zaal, omdat de rust in het oude gedeelte aanzienlijk verbeterd is. Vorige week werd de verbouwde en uitgebreide bibliotheek offi cieel in gebruik genomen. Gehuld in een schuimrubberen boek 'sprong' wethouder Wim Dalhui- sen door de met kranten afgeslo ten doorgang van de oude naar de nieuwe bieb. Verdere uitbreiding is nog mogelijk, maar prioriteit heeft nu de uitbreiding van de openingsuren. Dalhuisen bekende dat hij verrast was over de ruimtewinst: „De bui tenkant suggereert kleiner. Oud en nieuw is samen een fraaie eenheid geworden." De laatste maal dat de ruim 40- jarige bibliotheek verbouwd werd was in 1975. Voorzitter P.C. Schen- kenberg van Mierop van de Stich ting Openbare Bibliotheek Holten wees er op dat sindsdien veel ver anderd is: „De automatisering deed intrede, we zijn cd's en video banden voor kinderen gaan uitle nen en ook is er de verkoop van Gehuld in een boek van schuimrubber doorbrak wethouder mm Dalhuisen de met kranten afgesloten doorgang tussen het oude en nieuwe gedeelte van de leeszaal Foto Ten Velde) Vrouwen 55+ Op donderdag 18 november houdt de ANBO een bijeenkomst spe ciaal voor vrouwen. Deze middag staat in het teken van het vergro ten van de eigen weerbaarheid. Over dit actuele onderwerp spreekt Kitty Merza uit Deventer. Het is algemeen bekend dat veel vrouwen bang zijn om ergens al leen heen te gaan. Vooral het 's avonds uitgaan betekent voor ve len een probleem. Aan de hand van een videofilm laat de inleidster zien dat vrouwen hier iets aan kun nen doen. Vanuit de levenserva ring die wij allemaal in de loop der jaren hebben verkregen kunnen wij leren ons weerbaarder op te stellen, beter met onze angst om te gaan en wat te doen in geval van nood. Dit betekent dus veel meer dan het omgaan met lichamelijk geweld. Tijdens deze bijeenkomst is er volop gelegenheid tot het stel len van vragen. Bij voldoende be langstelling onder oudere vrouwen in Holten is het mogelijk via de ANBO een cursus 'Weerbaarheid voor vrouwen 55+' te organiseren. U hoeft dus geen lid van de ANBO te zijn om hieraan deel te nemen. Ook op dezë eerste bijeenkomst zijn alle belangstellende vrouwen hartelijk welkom. De bijeenkomst op 18 november, begint om 14.00 uur en wordt gehouden in dorps huis De Boschkamp. Brand Vorige week wezen wij in deze ru briek al op het belang om in huis na te gaan op welke manieren brand voorkomen kan worden. Omdat er zoveel verschillende ma nieren zijn waarop brand kan ont staan, is het zinvol het huis eens kritisch door te lopen en na te gaan waar mogelijk gevaar zou kunnen ontstaan. Vroeger was gas gevaar lijk. Met de komst van aardgas is dat een stuk verminderd. Toch dient gasapparatuur regelmatig en door een deskundige te worden gecontroleerd. In dit geval gaat het vooral om de ketel van de centrale verwarming en de geiser. Het is belangrijk dat eens per jaar de ke tel van de centrale verwarming en de geiser worden schoongemaakt en gecontroleerd. Dat kunt u laten doen door een erkend (GIVEG - keurmerk) installatiebedrijf. Wat de geiser betreft moet er ook vol doende ventilatie zijn in de ruimte waar hij hangt. Veel geisers heb ben daarom tegenwoordig een af voerpijp. Heeft u dat niet dan is het raadzaam veel aandacht te schen ken aan de toevoer van verse frisse lucht wanneer de geiser brandt. U voorkomt dan brand en de kans op vergiftigingsverschijnselen. Deze tips komen uit het boekje 'Brand preventie in en rond de woning', uitgegeven door Centraal Beheer. U kunt het boekje bestellen door te bellen naar 055 - 798000. cadeau-artikelen via Bikado (die in een speciale vitrinekast liggen uitgestald, red.)." Schenkenberg noemde tevens evenementen als de Boekenweek en exposities en wees ook op de functie van de kin derjury. Toen de provincie het bi- bliotheekbestuur verzocht de be staande reserve van twee ton voor een bepaalde datum te besteden, werd besloten tot renovatie en uit breiding. Temeer daar de oude bi bliotheek volgens de landelijke norm te krap was. Schenkenberg: „Daarbij telt de verhouding aantal inwoners en oppervlakte leeszaal. We kwamen 250 vierkante meter tekort.Het tweede en uiteindelij ke ontwerp van de Heinose archi- techt H. Moezelaar beslaat een op pervlakte van 125 vierkante meter. In theorie kan de bieb in de toe komst dus met nog zo'n ruimte worden uitgebreid. Moezelaars ontwerp voorziet in die mogelijk heid. De totale kosten van de ver bouwing en uitbreiding bedroegen 240.000 gulden. Twee ton uit eigen zak, de resterende veertig werden bijgepast door de gemeente. Schenkenberg van Mieorp richtte ook de schijnwerpers op de vijf vaste medewerkers van de biblio theek: Karin Pennewaard, Marga Schaafsma, Anjo Schöppers, Tiny Bekkemens en Ria van der Mei: „Zij zijn de onmisbare steunpila ren van de bibliotheek." Als dank voor hun inzet bood hij hen een pen met inscriptie aan. Mede namens de bouwt rs (aannemer Voordes en diverse onderaannemers die hun steentje bijdroegen aan de nieuw bouw) bood architect Moezelaar de bibliotheek een ed-miniset met boxen aan. De apparatuur wordt in het kantoor geplaatst en zal on der meer gebruikt worden voor het controlerenen van cd's. Ruimte Bij binnenkomst in de leeszaal valt direct de verplaatste balie op. Vroeger in het midden, nu links van de ingang, vlak bij de door gang naar de nieuwbouw. Nu de jeugdafdeling geheel verplaatst is, is sprake van veel meer ruimte. Dat effect wordt nog versterkt door de frisse, eigentijdse kleur. Een uitbreiding van de collectie heeft de ruimtewinst overigens niet tot gevolg gehad. Wie even rustig wil lezen, kan dat tegen woordig helmaal achter in de bi bliotheek doen. Hoewel dik tevre den over alle vernieuwingen, prijkt in dat verband nog wel één wens op het verlanglijstje van bestuur en medewerkers: een extra bankstel voor het leesgedeelte. „Nu hebben we niet meer dan 5 gemakkelijke zitplaatsen. Dat is te weinig, maar de kas is echt leeg," aldus Schen kenberg. Ook de nieuwe jeugdaf deling is ruim van opzet. Vloerbe dekking heeft een geluiddempend effect. Door het veelvuldige bezoek aan de leeszaal wordt een uitbrei ding van de openingsuren overwo gen. Met name de zaterdag(och- tend) staat hoog op het verlang lijstje van veel Holtenaren. Ook wordt gedacht aan de woensdag avond (daar de bieb die middag ook al open is) of koopavond. De financiële consequenties moeten nog worden besproken. Op zaterdag 13 november in De Scheg Piet van Donkplein Deventer o knip uit I-1 OLM Verzekeringen is de hoofdsponsor van de OLM 1 I IJsselcup. De OLM IJsselcup is de eerste schaatswedstrijd I 1 van het winterseizoen '93/'94 waar de Nederlandse top 1 aan deelneemt. I Deze krant en de OLM Verzekeringen bieden u als lezer i I van deze krant een korting aan op de toegangsprijs van I dit schaatsevenement. I Door deze bon uit te knippen en in te leveren aan de I kassa van „De Scheg" ontvangt u op de toch al lage toegangsprijs normale prijs volwassenen f 6.50 I kinderen f 4.00 i met korting volwassenen f 5.00 kinderen f 2.50 knip uit NED.HERV. KERK 10 uur: ds. A.J. Leerink. Neven diensten 19 uur, ds. S.M. Roozenboom Collecte in dienst: Najaarszen- dingsweek. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij Oppasdienst: mw. De Koning, Mariska Noordam Diessenplas: woensdag 17 no vember, Leger des Heils GEREF.KERK 09.30 uur: ds. D.H. Borgers, Den Ham 15.00: ds. D.H. Borgers Kindemevendienst groep 3 en 4 o.l.v. Jenny Wieldraayer, groep 7 en 8 o.l.v. Hans Stam. De eerste collecte is voor de Kerk, de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Henriët- te Meijerink-Beldman, Willy Broeze-Vrielink; 4-6 jaar: Wilma Brinks, Joke Beldman-Nij- kamp, Janny Landeweerd-Dijk- ink. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis in gebouw Ire ne DIJKERHOEK 10.00 uur: ds. S.M. Roozen boom. Lied v.d. maand: gez. 431 Collecte in dienst: Najaarszen- dingsweek. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00. OKKENBROEK 10.00 uur: dhr. J.M. Peschar Uitgangscollecte: Ondergrond se kerk NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 13 en 14 november: R. Jongkees, Middenstraat 15, Goor. Tel. 05470-76021 Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Kraamzorg: Ceintuurbaan 11, Deventer, tel. 05700-32095; voor informatie ma frm vr. 08.30- 16.30 uur. Wijkverpleging: Gaardenstraat 31, spreekuur en uitleen m t'm vr. 13.30-14.30 uur, tel 05483- 61436; 24-uurs bereikbaarheid noodgevallen: tel 05700-15297. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen maatschappelijk werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Voor praktische en emotionele hulp aan slachtoffers van mis drijven en verkeersongevallen. Het Buro Slachtofferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreeku ren worden met doorgescha keld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulp dienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9-11 uur in het politiebureau te Raalte. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel, 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Donderdag 11 november: prijs uitreiking Zaagmolentrofee in schietgebouw Dijkerhoek; 20 uur, bijeenkomst over mest overschot in zaal Vosman; alge mene ledenvergadering en ver plaatsing hofbar CV De Fien- preuvers, 20.00 uur 't Klavier. Vrijdag 12 november: 18.30-21 uur, open huis pc De Regen boog; 20 uur, najaarsconcert Holtens Mannenkoor in De Kandelaar; 20 uur, kaart- en spelavond Blauw Wit in kantine 't Vletgoor Zaterdag 13 november: 20.30 uur, Elfde van de Elfde cv De Fienpreuvers in De Poppe Maandag 15 november: 20 uur, liberaal café in De Poppe met kamerlid P. Blauw Dinsdag 16 november: 20 uur, seminar Rabobank over 'Agra rische ondernemer naar 2000' in c-r Het Bonte Paard; Woensdag 17 november: koffie ochtend NBvP Holten in zaal Vosman Donderdag 18 november: 14 uur, ANBO-vrouwenbijeen- komst over Weerbaarheid in De Boschkamp; 20 uur, vergade ring werkgroepen RK kerk in gebouw Irene Vrijdag 19 november: sp^cu- laasactie PC De Bergnutertjes vanaf 18.00 uur; 20.30 uur. huldi ging kampioenen duivenvereni- ging clubhuis Geboren: Kevin Joey, zoon van J. Koning en J.H. Nijenhuis Overleden: T. Sigger-Nijland (92); mevrouw J. Stukker (86); G. Brinks-Stegeman (77)

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 3