Veel 'afgestudeerden' op reünie Haarschool Wethouders uiten fikse kritiek op oppositie J8 Holtens NiewsbbfL I'93 Vi I Ju iri olm 9e Scheg WEEK Burgemeester komt niet voor 1 april DEZE Gemeentebegroting 1994 ongewijzigd vastgesteld dviwaiiMkéiMtB OLM-IJSSELCUP U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Waarschuwing Betuwelijn Koopavonden Holten kocht u,nog nooit zó voor^eljg! Kreijkes Vakantie idee Twintig vrouwen dingen mee Opbrengst collecte Kapperssucces Zaterdag 13 november Piet van Donkplein 1 Deventer O.L.M. verzekeringen Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 11, NOVEMBER 1993 Abonnementsprijs f 61.65 Losse nummers f. 1.35 Bibliotheek Met een ludieke actie opende wethouder Wim Dalhuisen vo rige week de verbouwde en uit gebreide bibliotheek aan de Rörikstraat. In de opvallend ruime nieuwbouw is de jeugd afdeling ondergebracht. De nieuwbouw betekent automa tische ruimtewinst in de 'oude' leeszaal, die bovendien in een Iris en eigentijds jasje is gesto ken. Over uitbreiding van de openingsuren wordt nog over legd. Ter gelegenheid van de heropening werden allerlei ac tiviteiten gehouden voor zowel jong als oud. Zwemclub Ongeveer 80 kinderen namen zaterdagochtend in Markelo deel aan de jaarlijkse clubkam pioenschappen van zwemclub Twenhaarsveld. Niet alleen was er sprake van meer deelna me, ook de individuele presta ties waren belangrijk beter dan vorig jaar. Verscheidene zwem mers wisten hun tijd met enke le seconden scherper te stellen. In de stampvolle kelder van het dorpshuis werden de kampioe nen in het zonnetje gezet. „Ik heb inmiddels zoveel 'afgestu deerden' dat de wand die gereser veerd is voor klassefoto's te klein is geworden.' En inderdaad de woorden van Haarschool-direc- teur Gert-Jan van 't Holt werden op de reünie van de twintigjarige openbare basisschool nog eens be nadrukt door de grote opkomst. Zoveel oud-leeringen wilden een kijkje komen nemen, dat het feest verdeeld werd over drie avonden. Twee daarvan waren voor ou-leer- lingen en één voor de ouders van de huidige leerlingen, vroegere ouder raadsleden en oud-leerkrachten. Afgelopen donderdagavond was de beurt aan de oud-leerlingen die in de periode 1985-1993 van school gingen. De creatieve ruimte was daarvoor omgetoverd in een heuse discotheek waar op muziek van drive-in discotheek Tony Turner druk werd gedanst. Verderop in een ander lokaal werd een diaserie vertoond met beelden uit de schooltijd van de oud-leerlingen, terwijl ook een lokaal als bingo ruimte was ingeruimd. Gezellig heid troef dus, hetgeen ook op te maken viel uit de kreten van te leurstelling aan het einde van de feestavond. Op vrijdagavond waren ouders, vroegere ouderraadsleden en leer krachten te gast in de school. En ook zij kwamen in grote getalen. Dit keer geen disco in de crea, maar gezellige zitjes waar genoten kon worden van live-muziek van 'Maureen' uit Rijssen en een 'ou derband' van de Haarschool zelf. En op zaterdag werd de boel weer verbouwd want die avond kwamen de wat oudere oud-leerlingen, de jaargangen 1976 tot 1984. „Ze kwa men van heinde en ver" aldus een zeer tevreden Van 't Holt. In een als café ingerichte ruimte konden deze 'afgestudeerden' gezellig bij praten en ook weer dia's bekijken die destijds in hun kwajongensja ren gemaakt waren. Reeds vooruitdenkend aan het 25- Op de reünies werden tal van herinneringen opgehaald door oud- leerlingen. Rechts adjunct-directrice Genie Bolte (Foto Ten Wélde) jarig jubileum denkt Van 't Holt, gezien de leeftijdsverschillen die overbrugd moeten worden, aan een doorlopend programma op één dag. Dan kunnen de jongeren wat vroeger komen en de ouderen lan ger blijven, maar voorlopig kun nen hij en zijn collega's dik tevre den zijn over de viering van het twintigjarig jubileum. De raad schaarde zich maandag avond achter een motie van de Deventer gemeenteraad over de noordtak van de Betuwe-lijn. De Vaste Kamercommissie voor ver keer en waterstaat -lijn zal ver zocht worden nog geen besluit te nemen voordat de exacte route is vastgesteld. Het verzoek van het college volgt op de begin deze week door de Deventer gemeenteraad aangenomen motie over dit onder werp. In het-streven naar een zo breed mogelijk draagvlak heeft de gemeente Deventer niet alleen Holten daarover benaderd, maar ook andere plaatsen aan de spoor lijn richting Enschede. Het besluit is tevens kenbaar gemaakt aan de minister, de betrokken vervoerre- gio's en de provincies Gelderland en Overijssel. De extra koopavonden rond de feestdagen zijn dit jaar vastgesteld op 30 november en 1, 3 en 22 de cember. Zaterdag 4 december gel den de normale openingstijden. Vrijdag 24 en vrijdag 31 december sluiten de winkels om 16 uur. Zwar te Piet en de kerstman zijn weer present met attenties. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Oostelijke Weekblad Pers BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Directie: J. V. Munsterman Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Fax nummer 053-84 22 23 Orders worden afgesloten en uitgevoerd overeenkomstig onze algemene voorwaar den, gedeponeerd bij de Ka mer van Koophandel en Fa brieken te Enschede. Redactie: Wil Vogel, tel: 05483-6 42 01. Hoofd redactie: Bob Braak man, tel: 053-84 24 90 (kan toor), 053-33 92 80 (privé). Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: maandagmiddag 13.00-16.30 uur. Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6, Hellendoom tel. 05486-5 52 54 H. Schottert tel. privé 074-42 86 06 Advertenties kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag' 12 uur Abonnementen en klachten bezorging: Fam. Bouwhuis Aalpolsweg 6 7451 HK Holten Tel. 05483-6 18 49 De oppositiepartijen in de gemeenteraad hadden het ook dit jaar tijdens de behandeling van de begroting zwaar te verdu ren. Geen van de voorstellen van VVD en Gemeentebelang (GB) haalde de eindstreep. De begroting werd overigens ongewijzigd vastgesteld, enkel hier en daar een toezegging. Een marathonzitting van zeven uur. Het was kort na elven toen waarnemend burgemeester J.J.H. Cornielje de bijeenkomst sloot. Het was de tweede maal dat hij de voorzittershamer hanteerde. Ondanks de korte tijd dat hij in functie is, voelde Cornielje de sfeer goed aan. Voor het CDA nu wel duidelijk dat leeftijd niet bepalend is voor het burgemeestersambt. Met een goed gevoel voor humor wist de 68-jarige Cornielje de even zeer ontspannen als serieuze sfeer een extra dimensie te geven. Buiten de raadszaal werd dat benadrukt in Het Bonte Paard, waar tijdens de schorsing de maaltijd werd gebruikt. Volgens een door oud-burgemeester Van Rappard ingesteld gebruik, worden nieuwkomers aan die dis geacht een woordje te doen. Niet alleen Cornielje, maar ook mevrouw W.A. Bel- dman-Wegstapel, sedert februari raadslid, viel die eer ten deel. De wwarnemend burgemeester, als beetje zuiderling in voor een kwinkslag, besloot zijn speech met een inderhaast ge schreven limerick. Dat GB 'vooruitziende blik van het college wazig noemde', viel be paald niet in goede aarde bij wet houder Wim Dalhuisen (financiën), die zich evenals wethouder Henk Westerik de hele vergadering een geducht gesprekspartner toonde. De door GB angegeven financiële onzekerheden werden door hem van tafel geveegd. De WD onder ging hetzelfde lot. Dat de liberalen stelden dat de begrotingen immer sluitend zijn gemaakt door verho ging van 'heffingen, tarieven en, in enige mate, bezuinigingen', schoot de wethouder ook in het verkeerde keelgat. „Kijk maar naar de niet ingevulde inkrimping van het ambtelijk apparaat. U slaat de plank mis. Het totaal aan heffin gen in is inderdaad hoog, maar gescheiden inzameling en vernieu wing riolering kan niet kosteloos. Bovendien stijgen die tarieven in andere gemeenten snel en worden heeft voor u een vakantiegids van 48 pagina's die u gratis kunt afhalen. Spoorslag 5 7462 SC Rijssen. Tel. 05480-1 41 88. Over de verbetering van het hoofdvéld van 't Wletgoor waren alle partijen het eens: 'dringend noodzakelijk' Foto Ten Velde) door zijn we financieel gezond." De omet enkele procenten verhoogde onroerend zaak belasting (ozb), ook na de verhoging met 5%, noemde Dalhuisen niet hoog. Dat de WD middels een aantal begro tingswijzigingen die verhoging te niet wilde doen, werd eveneens door hem teruggekaatst. Een mo tie van de PvdA over het niet ver hogen van de rioolrechten, maar een geringe extra verhoging van de ozb, haalde het overigens evenmin. Het collegevoorstel over riolering we op dat punt ingelopen of zelfs in het buitengebied noemde Dal- All season wollen en holle vezel dekbedden Kijk snel op pagina 11 voorbij gestreefd," aldus Dalhui sen, die benadrukte dat het beleid er op gericht is bezuinigingen niet vooruit te schuiven, maar direct structureel aan te pakken. „Daar- huisen 'in gang gezet beleid' en richting GB voegde hij toe dat ze ker geen sprake is van een verkie zingsstunt. De 665.000 gulden voor het Fonds Riolering Buitengebied Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! 1 Naam: Adres: Woonplaats: Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Geeft op a/s abonnee voor het 1 Holtens Nieuwsblad 1 Dhr./mevr.: Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Adres: Woonplaats: I Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 61.65 De nieuwe burgemeester van Hol ten kan op z'n vroegst pas op 1 april volgens jaar beginnen. Eind oktober sloot de sollicitatitermij n. Bij de provincie Overijssel zijn 88 brieven binnengekomen. Daarvan zijn er twintig van vrouwen. Bij de vorige benoeming in 1979 waren er 73 sollicitanten, onder wie slechts één vrouw. De leeftijd van de solli citanten varieert van 35 tot 59 jaar. De meesten zijn WD-er (21) ge volgd door leden van de PvdA (20), het CDA (18), D'66 (4) een lid van een lokale partij, iemand zonder politieke partij en een sollicitant waarvan de politieke voorkeur niet bekend is. Na lezing van de brieven ontvangt commissaris van de koningin mr. J.A.M. Hendrikx de komende we ken een aantal kandidaten voor een gesprek. Aan de hand van de uitkomsten daarvan stuurt ffij na 1 december een lijstje met door hem geselecteerde kandidaten naar de vertrouwenscommissie van de Holtense gemeenteraad. Deze stuurt op haar beurt, zo mogelijk begin januari, een advies retour aan de commissaris. Al dan niet daarmee in overeenstemming ad viseert Hendrikx een kandidaat aan de minister van Binnenlandse Zaken (half januari). Zo mogelijk komt minister Dales dan op 1 maart met de bekendmaking van de nieuwe burgemeester waarna deze in principe op 1 april kan beginnen in Holten. Verwacht wordt echter dat dit wel later zal worden gezien het grote aantal burgemeestersbenoemin gen dat in Overijssel nog op de rol staat. En aangezien Holten in de figuur van J.J.H. Cornielje over een plaatsvervanger beschikt, krijgt onze gemeente waarschijnlijk niet de hoogste prioriteit. is de financiële aanzet. De verhou ding 15% voor de gemeente (uitein delijk zo'n 4,5 miljoen gulden), 85 voor derden, betreft uitsluitend de investeringskosten. Westerik wees op het binnenkort te presenteren rioleringsplan. Op basis daarvan kan gefaseerd te werk worden ge gaan. Ook herinnerde hij aan het voorstel rond de zuivering met he- lofytenfilters, zoals onlangs aange kaart door ecoloog Hugo Verkerk: „Wij zijn best bereid om dat te onderzoeken, maar enkel met in stemming van het Zuivering schap." De kosten van het sys teem, waarbij de huishoudens zelf de zuivering regelen, komen op cir ca 10 tot 15.000 gulden per aanslui- ting. Voor afgelegen percelen het overwegen waard. In totaal betreft het 775 aansluitingen, waaronder de circa 400 zomerhuisjes op De Borkeld. Voet bij stuk hield GB ten aanzien van de verbetering van het hoofd véld van sportpark 't Vletgoor, waar de raad grote waarde aan hechtte en een voorbereidingskre diet van 14.000 gulden voor vast stelde. In de begroting is totaal anderhalve ton gereserveerd voor de verbetering. Ep van Schooten hamerde echter op het feit, dat het door de Nederlandse Sport Fede ratie opgestelde rapport nog altijd vertrouwelijk is: „Wel een krediet (gemeenschapsgeld) vaststellen in een openbare vergadering en de burgers onthouden waar het om gaat? Destijds heb ik rond de aan leg al gewaarschuwd voor de slech te grond. Toen er deskundigen bij-, kwamen heb ik me laten overha len, maar dat het een foutief be sluit was is nu wel duidelijk. Nu eis ik keiharde garanties dat verbete ring ook écht goed is en we niet het risico lopen over een aantal jaren opnieuw voor kosten komen te staan." Ook de WD pleitte voor zorgvuldigheid. Wethouder Wes terik wees er op dat aan de hand van het rapport, dat wel in (beslo ten) commissieverband besproken is, een programma van eisen wordt opgesteld, waarna bekeken wordt wat de werkzaamheden kosten. Op het moment dat het voorstel met opgave van koèten in de raad komt, wordt het openbaar. Daar afgelopen seizoen nogal ge klaagd is over de temperatuur van het water van zwambad Twen haarsveld, kreeg de raad op opmer kingen van PvdA en WD het voor stel de temperatuur te verhogen, maar dan wel met de consequentie dat het streefbedrag van 175.00 gulden tekort op de exploitatie verhoogd wordt met, afhankelijk van de buitentemperatuur, enkele tienduizenden guldens. Ondanks de wens voor warmer water, werd het voorstel niet overgenomen. De onlangs gehouden collecte van de Nederlandse Brandwonden Stichting heeft 4020,70 gulden op gebracht. Iets meer dan vorig jaar. De opbrengst van de collecte voor de Stichting Overijsselse Zieken en Bejaardenomroep is 2732,45 gulden. Dank gaat uit naar alle gevers en collectanten. Met haar model Rik Dalhuisen wist kapster Karin Meyerman zon dag een knappe tweede plaats te behalen bij kappers(scholen)wed- strijd tijdens de 'Dag van het Oos ten in de Hengelose Waarbeek. Ka rin is werkzaam bij kapsalon Wan der Drent. De opdracht om een creatief kapsel in sportsfeer te maken werd door haar zichtbaar gemaakt in een kapsel met aan dacht voor de autoracesport. Een maal klaar, zag Rik, gehuld in 'race-outfit', in zijn haar een heus race-autootje met finishvlag ver werkt. i Jf is de officiële hoofdsponsor von de IJsselcup

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 1