sport agenda i Sterke deelnemers Diepe Hei-loop Gelijk spel voor ZW Blauw Wit Holten laat zich kaas van brood eten P Handbaldames op maximale score Geen verrassingen bij de schaakclub Weinig vis in Twentekanaal Volle winst voor waterpoloteams Jansen oppermachtig in laatste vlucht Ook buitenlanders aan start HOLTENS NIEUWSBLAD Blauw Wit naar PW Kampioenscross op Herikerberg Rinus Michels in Deventer Opbrengst voor thuisfronten DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1993- In de belangrijke thuiswedstrijd tegen medekoploper Zwolle 3 be hield het eerste dames-handbal- team van de SV Holten haar eerste plaats in de vierde klasse A door met 6-5 te winnen. In een gelijkop- gaande wedstrijd tussen twee nog ongeslagen teams nam Holten bij de rust een 4-2 voorsprong. Die werd daarna uitgebouwd tot 6-3, maar in de slotfase kwam Zwolle nog gevaarlijk dichtbij tot 6-5. Mede dankzij het houtwerk hield Holten die minieme voorsprong tot het laatste fluitsignaal vast. Scores: Annemarie van de Maat 3; Monique Plantinga 2; Wendy Wis- sink 1. Dames 2 boekte thuis tegen ASVD de eerste zege. Na een 0-1 achter stand bij de rust kwam Holten goe de terug en met enkele goed opge zette aanvallen werd een 5-3 zege veilig gesteld. Scores: Ineke Leeftink 2; Marti Barvelink, Joke Markvoort en An nemarie Wijnberg 1. De heren speelden thuis tegen We- sepe zonder vijf basisspelers en in de eerste helft ook nog eens zonder wisselspelers. Desondanks stond het bij de rust 6-6 waarna Holten in de tweede helft zelfs op 10-9 kwam. Dat was Wesepe te gortig en de gasten liepen uit naar 10-16. Met invaller-keeper Meino van Beek weer in het veld werd het uiteinde lijk nog 13-18. Scores: Rob Vos 5; Vincent ten Zijthof 3; Andy de Jong, Meino van Beek 2; Rik Dalhuisen 1. Dames junioren boekte een prima overwinning op BroeklandBij de rust leidden de gasten nog met 5-7. Op basis van een prima inzet en goed spel werd toch nog met 11-10 gewonnen. Jeugd Meisjes A verloor uit van Haarle dat duidelijk sterker was en via een 2-13 ruststand met maar liefst 3-23 won. Meisjes B kwam iets te kort tegen Haarle B dat vooral via de break scoorde: 8-6. Jongens B trof in CVO een fysiek veel sterkere tegenstander: 17-1. De welpen D deden het prima door in eigen huis Nieuw-Heeten met met 4-0 te verslaan. Blauw Wit Zaterdag 25 september: SENIOREN: PW-Blauw Wit, 14.30 uur (vertrek 12.45 uur); Vroomshoopse Boys 3- Blauw Wit 2, 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); DES 4-Blauw Wit 3, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Blauw Wit 4-Markvogels 2, 14.30 uur; Blauw Wit 5-Vesos 7, 12.30 uur; SWN 10-Blauw Wit 6, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Blauw Wit 7- MW 4, 14.30 uur. JUNIOREN: Blauw Wit Bl-Vesos BI, 12.30 uur; DES C2-Blauw Wit Cl, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Blauw Wit Dl- Enter Dl, 10.00 uur; Blauw Wit D2- Almelo D2, 10.00 uur; Vesos El, Blauw Wit El, 11.00 uur (vertrek 10.15 uur); Nijverdal El-Blauw Wit E2, 10.30 uur (vertrek 09.45 uur); Vesos F2-Blauw Wit Fl, 09.15 uur (vertrek 08.30 uur); Blauw Wit F2- Excelsior F3,11.00 uur. ZAALVOETBAL: Donderdag 23 september: Blauw Wit-BWO, 22.00 uur. Vrijdag 24 september: Blauw Wit 3- SVZW 2, 20.00 uur. SV Holten SENIOREN Zondag 26 september: Holten-ZV, 14.30 uur; TVC 2-Holten 2, 10.00 uur (08.45 uur); Holten 3-ATC 2, 10.00 uur; Holten 4-De Zweef 4, 10.45 uur; De Zweef 5-Holten 5, 10.45 uur; De Zweef 8-Holten 6, 09.00 uur (vertrek 08.00 uur); Bor- nerbroek 4-Holten 7,09.00 uur (ver trek 08.00 uur); De Zweef 7-Holten 8,09.00 uur (vertrek 08.00 uur); Hol ten 9-De Zweef 10, 10.00 uur; Nij verdal 4-Holten 10, 10.00 uur (ver trek 09.00 uur); Holten 11-De Zweef 12, 10.00 uur; Holten 12-SDOL 6, 09.00 uur; ATC 9-Holten 13, 09.00 uur (vertrek 08.00 uur). JUNIOREN Zaterdag 25 september: Dos '37 Al-Haarle Bl-Holten BI, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Excelsior B3- Holten B2,11.00 uur (vertrek 10.15 uur); Holten Cl-Enter Cl, 14.30 uur; Holten C2-DES C3,12.30 uur; SDOL Dl-Holten Dl, 10.00 uur (vertrek 09.00 uur); Holten D2- SDOL D2, 11.00 uur; Holten El- Enter Vooruit El, 11.00 uur; Holten E2-SWN E2,10.00 uur; Holten 3- De Zweef E5,10.00 uur; Enter Voor uit Fl-Holten Fl10.00 uur (vertrek 09.15 uur); Holten F2-Vesos F3, 11.00 uur; Enter Vooruit F3-Holten F3,10.45 uur (vertrek 10.00 uur). Woensdag 29 september: Holten Cl-Regioselectie onder 13 jaar, 19.00 uur. Handbal Zaterdag 25 september: MA thuis tegen Karwei/Kwiek om 11.00 uur; MB thuis tegen Boerhof/Heeten om 12.00 uur; JB thuis tegen Swift ofn 13.00 .uur; Welpen toernooi in Raalte om 12.00 uur (vertrek 11.15 uur). Zondag 26 september: heren uit tegen WSV om 15.00 uur (vertrek 14.00 uur); dames 1 uit tegen Kla- renbeek om 12.15 uur 9vertrek 11.00 uur); dames 2 uit tegen DSC 3 om 11.15 uur (vertrek 10.15 uur); dames junioren B uit tegen Zwolle om 11.15 uur (vertek 10.00 uur). Programma sporthal Programma voor de week van 11 Vm 17 september. Zaterdag: 09.00- 13.00 uur: Mintonette. Maandag: 19.00-23.30 uur: BCH. Dinsdag: 16.30-17.30 uur: Mintonette (halve hal); 17.30-22.30 uur Mintonette; 22.30-23.30 uur: Blauw Wit. Woens dag: 19.00-22.30 uur: BCH; 22.30- 23.30 uur: J. Wegstapel. Donder dag: 19.00-22.00 uur: Blauw Wit (KNVB); 22.00-23.30 uur: SV Hol ten AH Stars. Vrijdag: 18.30-23.30 uur: Mintonette. Voor reserveringen van nog vrije uren in het genoemde weekeinde kan men zich vrijdag van 12.00- 22.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 63180). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. Welzijn, tel. 61666, tst. 722). In verband met de slechte weers omstandigheden zag MAC De Hol- terberg zich eind vorige week ge noodzaakt de Erwincross en trek- kerslepwedstrijden af te gelasten. Het terrein was te modderig en daardoor onbegaanbaar gewor den. De Erwincross is nu ver plaatst naar zaterdag 30 oktober, de trekkerslepwedstrijden naar zondag 31 oktober. SportBin Holten -3 en SDOL De laatste vlucht van het seizoen voor de duiven van PV De Berg- vliegers werd een ware zegetocht voor H. Jansen. Met maar liefst zes duiven bij de eerste zeven, waaron der twee aangewezen, stelde hij zijn aangewezen- en onaangewe zen kampioenschap veilig. Daar mee mag hij een specialist op de Natour-vluchten worden ge noemd, want ook de drie vooraf gaande jaren werd Jansen kam pioen in deze discipline. De lossingsplaats was afgelopen zaterdag Houdeng, goed voor een afstand van 253 km. Ondanks het ogenschijnlijk fraaie zomerweer lag de snelheid van de duiven niet erg hoog. A. ten Dam draaide de derde en de negende duif terwijl E. Veneklaas en J.G. Jansen (resp,. acthste en tiende) het rijtje van de eerste tien volmaakten. Ook in het rayon deed winnaar IC Jansen goed mee met de 46e duif.* In het eindklassement Natour be- haalde hij daar een fraaie zevende plaats aangewezen, terwijl zJjrl beste duif bij de beste twintig van het rayon behoorde. Al met al een prima duivenseizoen met goed re sultaten voor de Hol tense duiven» *- sporters in het algemeen en de nieuwe superkampioen, de combi-* 1 atie Jurjens in het bijzonder. Generale kampioenen. Aangewér zen: 1. H. Jansen, 2. Comb. Jurjens^'4 3. E. Veneklaas. Onaangewezen: 1.*% Comb. Juijens, 2. H. Jansen, 3. E. Veneklaas. Vorig jaar eindigden zij drieën op het erepodium: V.l.n.r. Leonid Isaev (2), Getaneh Tessema (1Marti ten Kate (3). in de tweede ronde van de interne schaakcompetitie deden zich geen verrassingen voor, zij het dat Jan ten Velde daar wel dichtbij was door het Bertus van Beek erg moei lijk te maken. Van Beek offerde een loper op F7, maar dat bleek niet correct waardoor Ten Velde lange tijd een voorsprong had. Onnauw keurig spel in de slotfase deed de kansen keren waarna Van Beek toch nog als winnaar uit de bus kwam. De kampioenskandidaten lieten geen steken vallen. Het topduel tussen Joep Middelink en Gerrit Luggemhorst eindigde in remise terwijl zowel Dick van der Knaap„ Ton van Oyen en Ben van der Griendteen vol punt incasseerden.. De uitslagen: Joep Middelink-Ger- J rit Luggenhorst remise; Henk van Beek-Ton van Oyen 0-1; Hdh Romp-Dick van der Knaap 0-1; Ben van der Griendt-Dinant van Beek 1-0; Bertus van Beek-Jan ten Velde 1-0; Hans van Oyen-Jan van Calcar 1-0; Ab Moddejonge-Erik Bosman 0-1; Diane Aanstoot-Jaap Schipper 1-0. Komende maandag speelt het eer- ste team de eerste wedstrijd in de promotieklasse. Daarvoor komt Park Stokhorst I naar Holten. y Achter de schennen werken me dewerkers van de afdeling atle tiek van de SV Holten en de Nij- verdalse atletiekvereniging Atle- tics reeds naarstig aan de voorbe reidingen voor de zesde Diepe Hel Holterbergloop. Zaterdag 30 okto ber staat de zesde editie van dit sterk in populariteit toenemende atletiekevenement op het pro gramma. De start ditmaal aan de Holtense kant, nabij natuurmu seum Bos Dierenwereld. De orga nisatie vertrouwt er op dat de stij gende lijn van de voorgaande ja ren in zowel kwalitatief als kwan titatief opzicht voortgezet wordt. Wat dat betreft was 1992 een top jaar: 1250 deelnemers en een zeer sterke uitslag met Getaneh Tesse ma, Leonid Isaev, Marti ten Kate en John Griffin. Holtenaar Egbert Veneklaas deed het in dit sterke veld met een zesde plaats ook lang niet slecht. Ook dit jaar kent de Diepe Hel-loop een sterk lopers- veld. Door sponsoring van een bekende bankinstelling is de organistatie in staat gesteld om enerzijds buiten landse toppers in hun reis- en ver blijfskosten tegemoet te komen, anderzijds het prijzengeld flink te verhogen. Saillant detail is dat hierbij sport en sponsoring abso luut samengaan: bankdirecteur Hospers, vorig jaar ook al actief op het Toeristenweg-parcours, zal ook dit jaar trachten de 10 mijl te volbrengen. Doordat het prijzen geld opgevoerd kan worden tot 3500 gulden, kan de organisatie vasthouden aan het principe dat geen startgelden worden vergeven, maar dat het geld voor de toppers uitsluitend aan de meet te verdie nen valt. Wat betreft de deelname uit het buitenland is het nu reeds zeker dat Moskoviet Leonid Isaev, vorig jaar tweede op de 10 mijl, zich we derom aan de start meldt. Ook de deelname van twee sterke Tsjechi sche lopers staat vast: Vaclav Pa- rik met als persoonlijke records 5 kilometer in 13.57 minuten, 10 kilo meter in 29.05 minuten en 15 kilo meter in 44.12 minuten en Jan Kamler: 5 kilometer in 14.01 minu ten, 10 kilometer in 29.12 minuten en 15 kilometer in 44.48 minuten. Kamler was bovendien tweede op het Tsjechische kampioenschap indoor en vijfde op het Tsjechische kampioenschap veldloop. In de Tsjechische Jarmila Urbanova meldt zich dit jaar ook een sterke buitenlandse deelneemster bij de dames. Urbanova boekte de vol gende persoonlijke records: 5 kilo meter in 16.20 minuten en 10 kilo meter in 34.19 minuten. Zij werd dit jaar Tsjechisch kampioen bij de dames veteranen op de 10 kilome ter. De vaderlandse inbreng be staat uit regionale toppers en na tionale toppers die het prijzengeld aantrekkelijk genoeg achten om daarvoor naar de Holterberg af te Behalve de deelname van deze co ryfeeën vindt de organisatie het even belangrijk dat het steeds gro ter wordende legioen van recrea tielopers de Diepe Hel weer gaat trotseren. Voor hen geen grote geldprijzen, maar de voldoening een helletocht getrotseerd te heb ben met aan de finish een prachti ge herinnering. Aan het parcours zal het in elk geval niet liggen. Dit loopt evenals voorgaande jaren heen en terug over de geheel voor verkeer afgesloten Toeristenweg. Bij de zevende competitiewed strijd van HSV De Rietvoorn werd er in het Twentekanaal bij Stok- kum maar weinig gevangen. Slechts elf deelnemers vingen vis. Ook bij de Nederlandse kampioen schappen een week eerder in het- Op zondag 3 oktober wordt op het Herikerberg-circuit in Markelo de beslissende manche verreden voor het open internationaal kam pioenschap motocross van Neder land. Dat gebeurt in de klassen 125/250 en de 500 cc. Nadat de nieu we kampioenen bekend zijn, ko men de veertig beste coureurs uit de drie klassen tegen elkaar uit in de strijd om de allround kampioen van Nederland. Daarbij is men vrij in de keuze van de cilinderinhoud. Het is Blauw Wit slechts gedeelte- men de gasten geleidelijk aan het lijk gelukt zich in de thuiswed strijd tegen het Almelose Rietvo- gels te revancheren voor de forse initiatief weer over. Dat leverde de bezoekers enkele hoekschoppen op, doch Blauw Wit wist de voor- nederlaag van vorige week. Na een sprong vast te houden. Een kwar- Als Holten ooit een kans had om met een zege uit Almelo terug te keren, dan was het afgelopen zon dag wel. Tot twee keer toe werden de rood-zwarten in de laatste mi nuut achterhaald waardoor uitein delijk een 2-2 eindstand op het sco rebord stond. Het was geen hoogstaande wed strijd, maar wel erg spannend. De eerste kansen waren voor Holten (Erik Broekmaat tegen de doel man op en een keer net naast en Rob Somer die iets te laat reageer de), maar ook doelman Erwin Stukker moest op zijn hoede zijn. Na een half uur kwam Holten op voorsprong toen de Almelose goa lie de bal uit een strakke voorzet van Mark Nijland niet onder con trole kreeg en de attent meegeko men René Bannink onhoudbaar inschoot: 0-1. Daarna kroop de angst in de Holtense ploeg. Met kunst- en vliegwerk werd Almelo van de gelijkmaker afgehouden, maar op slag van rust viel die toch. Nadat even eerder Marco Spekreij- se nog een goede kans niet had benut, schutterde de Holtense de fensie zodanig dat Marcel Schom voor 1-1 kon zorgen. Na de thee was er weinig veranderd bij Holten. Veel kappen en draaien, maar weinig gevaarlijke acties. Halverwege de tweede helft leek het dan ook dat Almelo zou door drukken, maar na een afgeslagen aanval kon René Bannink onge hinderd oprukken en Rob Somer aanspelen die met een bekeken schot Holten weer aan de leiding bracht: 1-2. Een kwartier voor tijd werd Bannink vervangen door Du- teweerd die wat al te gretig meteen tegen een gele kaart aanliep. In het slotkwartier kwam Holten danig onder druk en moest de paal een keer redding brengen. Het was erg sneu dat de beste speler op het veld, doelman Erwin Stukker er uiteindelijk de oorzaak van was dat de thuisclub nog op gelijke hoogte kwam. Bij een hoge voorzet ging hij onder de bal door waarna het voor Schom simpel was gelijk te maken: 2-2. Zenderen Voor zondag staat op Meermans kamp de thuiswedstrijd tegen Zen deren Vooruit op het programma. De ploeg die het slechts één sei zoen volhield in de KNVB, is onge twijfeld een zware dobber voor Holten, maar met een goede instel ling en met steun van het suppor terslegioen moet puntwinst moge lijk zijn. spannende en redelijk goed ge speelde wedstrijd, die op veld 3 moest worden afgewerkt omdat het hoofdveld van 't Vletgoor we gens wateroverlast weer eens on bespeelbaar was, dienden beide ploegen genoegen te nemen met één punt. Een resultaat waar Blauw Wit nog het meest tevreden mee mocht zijn. Vooral in de eerste helft was het Rietvogels, dat veelal het initiatief had, het beste van het spel had en ook enkele goede mo gelijkheden kreeg. De Almeloërs lieten duidelijk zien dat ze door de komst van liefst acht nieuwe spe lers over een duidelijk beter elftal beschikken. Doelman Uilko Spij ker wist echter met enkele goede reddingen zfjn ploeg voor een ach terstand te behoeden. In de 35e minuut kwam Blauw Wit onver wacht en enigszins tegen te ver houdingen in aan de leiding, toen de voorstopper van de gasten niets anders meer wist te doen dan de vrij voor het doel opduikende Wim Barvelink onderuit te trekken. De prima leidende scheidsrechter Bameveld uit Enschede twijfelde geen moment en legde de bal op de stip. Johan Bolink liet zich deze kans niet ontnemen en scoorde de eerste competitietreffer voor Blauw Wit in het nieuwe seizoen (1- 0). Direct na de rust leek Leo Aan stoot de voorsprong te vergroten, doch vrij voor doel schoot hij rake lings over. Blauw Wit bleef probe ren de voorsprong uit te bouwen en Rietvogels moest terug. Toch na- tier voor afloop wisten de gasten echter toch de gelijkmaker te sco ren (1-1). Beide ploegen bleven daarna op jacht naar de volle winst, zodat de wedstrijd een span nende slotfase kreeg waarbij het er af en toe vrij hard aan toe ging. Eerst kreeg Blauw Wit twee goede den. mogelijkheden. Johan Bolink strandde na een solo op de snel uitkomende Rietvogels-doelman, terwijl de voor de moegestreden Jacco in het veld gekomen Gerrit Norder even later hetzelfde over kwam. In de laatste minuut waren de gasten nog heel dicht bij de zege, doch ook doelman Uilko wist door snel uitkomen het eerste com- petitiepunt voor zijn team te red- Zowel de waterpolodames als -he ren van ZPC Twenhaarsveld zijn de competitie goed van start ge gaan met een overwinning. De da mes deden dat in Denekamp waar De Dinkel de tegenstander was. Na een moeizame start werd het eer ste kwart afgesloten met een 1-1 stand. Daarna ging het beter aan Holtense zijde met twee doelpun ten in de tweede periode (1-3). Ook in het derde kwart werd twee keer gescoord en die regelmaat werd in de laatste periode voortgezet zo dat een 1-7 zege het resultaat was. De volgende wedstrijd staat voor zondag 3 oktober op het program ma in Nijverdal. Supporters kun nen mee wanneer ze om 13.15 uur bij de Dorpsschool zijn. Voor de heren begon de competitie met een thuiswedstrijd in Rijssen tegen Steenwijk '34 die nipt met 10-9 werd gewonnen. Na het eerste punt voor Steenwijk werd Twen haarsveld pas goed wakker en werd de eerste periode met een 3-1 voorsprong afgesloten. Daarna kwamen de gasten echter sterk te rug zodat aan het eind van de twee de periode een 4-5 stand op het scorebord stond. De derde periode was echter weer voor Twenhaars veld dat Steenwijk onder zware druk zette en met een 8-6 voor sprong aan het laatste kwart be gon. Daarin hep het niet meer zo gesmeerd. Hoewel het eerst nog 10- 6 werd, kwam Steenwijk gevaarlijk terug mede dankzij veel fouten aan Holtense kant. Bij 10-9 stokte de Steenwijkse machine echter. zelfde viswater was de vangst al slecht. Ook bij Herman Scholtefl van De Rietvoorn die bij de compe titiewedstrijd echter weer als on betwiste winnaar uit de bus kwam. Met 3780 gram werd hij winnaar gevolgd door H. Achterkamp (3300 gram), H. ter Harmsel (3060 gram), H. Kettelarij (2150 gram) en B. Groot Obbink (2120 gram). De laatste competitiewedstrijd, wordt gehouden op zondag 3 okto- ber in het Ganzediep. Het vertrek is om 05.30 uur bij 't Vletgoor. - Verder is er op zondag 10 oktober een extra koppelwedstrijd in de Zandvang te Diepenheim. De vis wordt dan in centimeters gemeten. Deelnamekosten zijn f 15,00 per koppel. Opgave graag vroegtijdig bij H. Achterkamp, tel. 64580 of bij G. jansen, tel. 63334. Zaterdag staat voor Blauw Wit de eerste uitwedstrijd van het seizoen op het programma. In Enschede moet worden aangetreden tegen P W. Een onbekende tegenstan der, die dit seizoen voor het eerstiq het zaterdagvoetbal uitkomt. In voorgaande seizoenen speelde P.W. in de tweede klas zondagvoet- »- bal van de T.V.B. De Enschedeërs zijn de competitie weinig succes? vol begonnen en hebben uit de eerste twee wedstrijden nog geen punt(en) weten te behalen. Voor Blauw Wit is het zaak deze wed strijd in winst om te zetten. De wedstrijd begint om 14.30 uur en. staat onder leiding van scheids rechter A. J. Swiers uit Almelo. De Deventer recreatiesportvereni ging voor (ex)hartpatiënten, kort-', weg 'Hartteam Deventeri geheten, viert haar tienjarig bestaan zater-? dagmiddag 2 oktober tussen 13 en 16 uur met een open sportmiddag" in sporthal Keizerslanden akn de Lebuïnuslaan. Behalve sportde- mons tra ties van leden van het' Hartteam, zijn er ook demonstra ties van hartreanimatie. De vereni-, ging is er bovendien in geslaagde om oud-bondscoach Rinus Mi-."-:* chels naar Deventer te halen. Sarr men met wethouder sportzaken, mevrouw N. van der Plas, lost hij het startschot voor de sportde- monstraties. De sportmiddag is gratis toegankelijk. De onlangs in Holten gehouden collecte voor de gezamenlijke thuisfronten (voorheen de PIT-col- lecte) heeft f 2730,45 opgebracht.' Dat is een kwartje meer dan vori£ jaar.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 9