Riekje Gorkink kwart eeuw in onderwijs Ook in 1994 Keunefeesten Holtens Nieuwsblad, Woningen op plek van de Dorpsschool WEEK DEZE 'Kleuter moet kleuter blijven' 'Holtenaren gaan lekker uit de bol' 'GROTE JUBILEUM JAARMARKT U ontvangt een fraaie BON Storing in computer Anderhalve ton voor wegwijzers Holten Holten geeft haar inwoners gratis compost Kom naar Olst op 18 september Noodaggregaat gestolen Collecte van Beatrix Fonds Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 16, SEPTEMBER 199 Abonnementsprijs f 61.65 Losse nummers f. 1.35 Bosschool Negentig jaar oud, maar nog altijd springlevend. Dat geldt zonder enige twijfel voor de Splose Bosschool, die morgen haar negentigste verjaardag viert met een 'doe-dag' voor de leerlingen en een open huis voor allen die de school een warm hart toedragen. Bijna een eeuw lang vormt de school het kloppend hart van de Hol- tcnse buurtschap. Daar wordt de hechte band gesmeed die Splo tot op de dag van vandaag kenmerkt. Vruwink Succes volop voor Holtenaar Hennie Vruwink van Vruwink Motor Constructies. Onlangs werd het Zwitsers duo Fuhrer- /Kaser op een VMC-zijspan we reldkampioen in het Friese Makkinga. Oliehandelaar Vru wink zag zijn liefhebberij in korte tijd uitgroeien tot een succesvolle onderneming. Ook August Müller reed zich diver se malen naar winst op een VMC-machine. Een 'succes-sto- ry' al met al. Motocross Twee dagen lang bood MAC De Holterberg motorliefhebbers volop spektakel op het Zuur- bergcircuit: zaterdag de laatste uitwisselingscross van het sei zoen, zondag de nationale mo tocross met diverse landelijke coryfeeën. Overgoten met een aangenaam najaarszonnetje trokken beide evenementen een aanzienlijk aantal toe schouwers. Zij allen konden ge nieten van het fanatisme onder de coureurs, die met soms fabe lachtige springen zorgden voor een boeiend schouwspel. „Toch leuk dat ik mijn jubileum nog in het eigen gebouw vier," be kent Riekje Gorkink. De 44-jarige adjunct-directeur van de Dorps school viert vandaag haar 25-jarig onderwijsjubileum. Vanochtend genoten alle leerlingen van clown Luko, vanmiddag was er een geani meerde receptie op school. Hoewel nu positief over de fusie tussen Dorpsschool en Kolschool, vertelt Riekje openhartig daar aanvanke lijk best moeite mee te hebben gehad: „Met al dat geharrewar in het begin was het een nare tijd. De samenwerking is nu echter perfect. Samen doen we ons best om van 'De Holterenk' een fijne en goede school te maken." Negentien lentes jong begon de uit Wilp afkomstige Riekje op de kleu terschool aan de Tuinstraat, die inmiddels opgeslokt is door het dorpshuis. Het werken met jonge, spontane kinderen trok haar zeer: „Het heeft iets van moederen. Een stukje opvoeding, een stukje leren omgaan met elkaar." Jarenlang zwaaide ze als hoofdleidster de scepter over de tweeklassige school tot deze in '85 met de invoe ring van het basisonderwijs introk bij de aan de overkant gelegen Dorpsschool. Riekje promoveerde tot adjunct-directeur. Ze vertelt: „Het knusse van toen ging verlo ren, maar je kreeg er meer gezellig heid, meer collega's voor terug. Door huisvesting in het zelfde ge bouw was de doorgaande lijn voor de kinderen bovendien gemakke lijker." Juf Gorkink benadrukt dat de overgang naar de Dorpsschool geleidelijk is gegaan. Op velerlei terrein werd reeds samengewerkt. Door het volgen van een applica tiecursus is de voormalige kleuter leidster inmiddels volledig be voegd leerkracht basisonderwijs. Hoewel Riekje op dit moment groep vier onder haar hoede heeft, draagt ze de kleuters nog altijd een warm hart toe: „Een kleuter moet echt kleuter kunnen blijven. Zadel hem vooral niet te vroeg op met verplicht leren van reken- en schrijfmethodes." In dat verband wijst ze op het op de Dorpsschool gehanteerde Daltonsysteem, dat gebaseerd is op zelfwerkzaamheid, samenwerking en vrijheid van keu ze. „Uitgangspunten die in feite ook al op de kleuterschool gelden," meent ze. Een kwart eeuw onder wijs. Riekje constateert tal van veranderingen, ook in het gedrag van kinderen. „Vroeger had je klas sen van 40 leerlingen en was er nooit iets aan de hand. Ze waren rustiger, luisterden gedwee. Dat is niet meer. Kinderen zijn drukker, Riekje Gorkink temidden van haar leerlingen op de Dorpsschool (Foto Ten Velde) ongeconcentreerder. Je moet tel kens iets nieuws bieden om ze te blijven boeien," aldus de Holtense, die zichzelf niet streng, eerder con sequent noemt. Hoewel 'zilver op zak', heeft Riekje nog geen kinde ren van 'haar' kleuters in de klas gehad. Saillant detail is dat ze de maker van de hiernaast afgedruk te foto wel onder haar hoede had..! Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Oostelijke Weekblad Pers BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris. Kol ling serf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Orders worden afgesloten en uitgevoerd overeenkomstig onze algemene voorwaar den, gedeponeerd bij de Ka mer van Koophandel en Fa brieken te Enschede. Redactie: Wil Vogel, tel: 05483-6 42 01. Hoofd redactie: Bob Braak man, tel: 053-84 24 90 (kan toor), 053-33 92 80 (privé). Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: maandagmiddag 13.00-16.30 uur. Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6, Hellendoorn tel. 05486-5 52 54 J. Spijkerman Poggenbeltweg 17, Haarle tel. 05485-9 52 20 Advertenties kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 1665 tot dinsdag 12 uur Abonnementen en klachten bezorging: Fam. Bouwhuis Aalpolsweg 6 7451 HK Holten Tel. 05483-6 1849 Is er nog Iemand die denkt dat de Keunefeesten van carnavals vereniging De Fienpreuvers geen kans van slagen hebben door het teveel aan vergelijkbare feesten en activiteiten in de regio? Want ook al kwam de derde editie van dit evenement vorige week donderdagavond aarzelend op gang, de dagen erna bewezen het tegendeel. In het voor de Keunefeesten zo ken merkende sfeertje van 'Holtenaren onder elkaar die aan het eind van het seizoen eens lekker uit de bol gaan', was de feesttent op de Kalfstermansweide afgelopen weekeinde voortdurend gezellig vol. Het feest kende diverse hoogtepun ten: natuurlijk René Froger, 'Kiekdoos' Hanny, die de stem ming er zelfs beter in kreeg en ook het succes van de Mexicaan- tjes, die voor de tweede achtereenvolgende maal de Koperen Keun in de wacht sleepten tijdens het populaire dweilorkesten festival. Elk huishouden in Holten kan vol gende week gratis een tien kilo zak compost ophalen bij de gemeente- werf. Dat kan tegen inlevering van de bon in de gemeente-advertentie in deze krant. Hiermee haakte de gemeente Holten in op een initia tief van het gewest Midden-IJssel dat hiermee wil aantonen dat het tweewekeüjks ingezameld groen te-, fruit- en tuinafval verantwoord wordt verwerkt. De gemeentewerf is voor deze actie geopend op dins dag 21 september en op vrijdag 24 september, steeds van 13.00 uur tot 15.30 uur. Voorzitter Wim Dogterom van de Keünefeest-commissie toonde zich dan ook tevreden: „Vrijdag en zaterdagavond lekker veel be zoekers, die er met elkaar voor zorgden dat we er financieel gun stig uitspringen. Zo kunnen we een buffertje kweken voor het volgen de feest." De Keunefeesten krijgen volgend jaar dan ook zeker een vervolg. Nu reeds staat vast dat één van de topattracties dan een avond met De Havenzangers is en waarschijnlijk worden de kermi- sactiviteiten rond de tent uitge breid. Volop waardering had Dog terom voor de enkele honderden vrijwilligers die vier dagen lang in touw waren geweest om het evene ment in goede banen te leiden. Binnen afzienbare tijd houden De Fienpreuvers voor hen een (beslo- dichterbij dar» U denkt Holtens Nieuwsblad Parker-iotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door! Adres: Woonplaats: Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 61.65 ten) medewerkersavond met buf fet. Tegelijk met de wijnmarkt open den de Fienpreuvers de poorten van de feesttent op de Kalfster mansweide. Het publiek gaf in eer ste instantie echter de voorkeur aan de wijnmarkt, met name aan het showdansen. Toen de klok van tien eenmaal bereikt was en de wijnmarkt dus afgelopen, was er een opvallende trek vanaf de Smidsbelt naar de feestweide. Maar het verwachte aantal bezoe kers van circa 400 werd niet ge haald. De vrijdagmiddag was door -de Keunefeestcommissie vergeven aan de basisscholen. Onder leiding van een vijftal medewerkers van de hoofdstedelijke Stichting Folklore werd het eerder die week op de scholen gehouden project 'Europa' met een groots dansfestijn afgeslo ten voor de leerlingen van groep 5 tot en met 8. Een succesvol initia tief. Het programma kwam tot stand in samenwerking met de Culturele Raad Overijssel. Daar het project in het teken van de Europese eenwording stond, dit maal specifiek Europese landen. Iedere groep een verschillend land. In fleurige kleding voerden ruim 400 kinderen de dansen uit met ten slotte een gezamenlijke vervoers- en zitdans, waarin ook de Europe se ecu bezongen werd. Ook het aansluitende Bedrijven- borreluurtje scoorde goed. De be langstelling was groter dan vorig jaar: een kleine 300 man. De sug gestie van toen om het 'uurtje' een ander aanzien te geven, werd slechts gedeeltelijk gehonoreerd. Op enkele bartafels na, bevatte de tent de bekende lange tafels met banken, waardoor een enkeling toch sprak over een 'statisch ka rakter'. Anderzijds werd duidelijk dat bedrijven het 'uurtje' ook wel als personeelsbijeenkomst be schouwen. Er moesten daarom In de nacht van zaterdag op zon dag is tussen ongeveer twaalf en twee het noodaggregaat achter de Keune-feesttent op de Kalfster mansweide ontvreemd. Het aggre gaat diende voor de verlichting van de nooduitgangen. Gezien het gewicht van het aggregaat wordt verondersteld dat er meer dan één persoon bij betrokken is geweest. Mochten er feestgangers zijn die iets gezien of opgemerkt hebben, dan worden zij gevraagd dit bij Dogterom of de politie te melden. Na René Froger op vrijdag kreeg ook Hanny op zaterdagavond de tent op Kalfstermansweide op z'n kop. Met name de mannelijke aanwezigen bracht zij het hoofd op hol. (Foto Ten Velde). zelfs extra tafels aangesleept wor den. Kortom: geslaagd. In de 'aan loop' naar het optreden van René Froger waren het 'onze' Roelf Jan Warrink en Andrea Lansink die het ongeduld onder de ongeveer 1200 bezoekers even naar de achter grond schoof. Als het duo Meatloaf bracht het komisch uitgedoste tweetal het bekende 'Paradise by the dashboardlight'. Roelf Jan op zijn onafscheidelijke klompen, compleet met pruik en oorbellen en in een verleidelijk 'rokje' gesto ken, Andrea 'gepruikt en aange dikt'. En toen was het tijd voor René Froger. Pas na middernacht beklom de Mokummer het podium en schalden hits als 'Een eigen huis' en 'Are you ready for loving' door de tent. Toch viel er af en toe een stilte, zeker bij enkele Engels talige en minder bekende num mers. Hoewel René zijn reputatie waar maakte, kreeg Hanny de avond erna de stemming er beter in. Toch verdiende de zanger een groot compliment. Tot vlak voor zijn optreden bewoog hij zich na melijk achter de coulissen voort op krukken en 'verrekte van de pijn'. René bleek onlangs aan zijn knie te zijn geopereerd. Aan zijn vertrouw de swingen op de bühne was even wel niets te merken. Het Keunefeest van zaterdagmid dag had met het gecombineerde indoor touwtrekken en dweilor kestenfestival het karakter van een 'gezellige puinhoop', 's Avonds verscheen zangeres Hanny ten to nele. In 'hot pants' en hoge laarzen wist zij vanaf het eerste moment de stemming onder het publiek, naar schatting ruin>1200 man, tot grote hoogte te brengen. De sfeer op deze avond beter was zonder meer beter dan tijdens het optreden van colle ga Froger. Met de aanstekers in de lucht werden meezingers als 'Kijk doos', "Vanavond heb ik hoofd pijn' meegezongen. Het uitzinnige publiek hoste en deinde mee. Han ny genoot en bedankte het publiek met een toegift. Het Keunefeest werd besloten met Frühschoppen. Opnieuw een goed bezette tent, met Holtenaren die tot het laatste moment uitbundig feestvierden op muziek van het uitstekende show orkest Rendez-Vous. Pagina 3: Dweilorkesten en touw trekken Door een storing in onze compu ter zou het kunnen zijn dat enkele stukken tussen de wal en het schip zijn geraakt. Wij hopen dat u begrip heeft voor de situatie. In dien zoek geraakte kopij alsnog geplaatst moet worden verzoe ken wij u contact op te nemen met de redactie, tel. 63803. De nieuwe naam voor de per 1 augustus '94 gefuseerde Kolschool en Dorpsschool is 'De Holterenk'. De keuze sluit aan op de ligging van de school aan de Holterenk- straat. Na het principebesluit van april spreekt de gemeenteraad zich deze maand definitief uit over de fusie. Als te zijner tijd de Dorps school met de grond gelijk ge maakt is, zal volgens burgemees ter mr. W.L.F.C. ridder van Rap- pard ter plekke een 'soort multi functionele woonvoorziening' verschijnen met beneden wonin gen voor ouderen, boven voor klei ne gezinnen of alleenstaanden. De gemeente Holten is van plan 150 duizend gulden uit te trekken voor de aanpassing van de beweg wijzering in en rondom Holten. Op zet van het verkeersstructuurplan is het doorgaand verkeer uit de dorpskom te weren en daarin spe len ook de wegwijzers een belang rijke rol. Het verkeer dat niet per se in Holten zelf hoeft te zijn, moet via de Al en de N322 worden omgeleid. Dat gebeurt in overleg met Rijks waterstaat terwijl de uitvoering in handen van de ANWB is. Vermoedelijk in de vrije sector. Met het oog op de toekomstige woningbouw aan de Tuinstraat, liet hij in de raadscommissie on derwijs weten dat nog dit najaar een programma van eisen waar de nieuwbouw aan moet voldoen, wordt opgesteld. „Een uitdaging voor architecten, daar het door drie straten omgeven wordt en dus drie voorkanten krijgt," aldus Van Rappard. Als het ontwerp gekozen is, een beleggingsmaatschappij ge vonden en ook de planologische procedure rond is, hoopt hij de bouw zo spoedig mogelijk na 1 au gustus te kunnen starten. Voor het zo ver is moet eerst de slopersha mer er aan te pas komen. In verband met de scholenfusie neemt de gemeenteraad tevens een besluit over het buiten gebruik stellen van het schoolgebouw aan de Tuinstraat, dat zeker de komen de twee jaar niet nodig is voor onderwijs. Volgens berekeningen van de gemeente blijft na sluiting van de Dorpsschool voldoende ruimte over voor onderwijs. Dorps school-directeur J.B. Diemer liet weten dat de min of meer verwach te afname van het aantal leerlin gen (in verband met de komende fusie) op zijn school is uitgebleven. Het tegendeel blijkt zeifis waar: met name bij de kleuters is een lichte toename geconstateerd. De sfeer, ook onder de ouders, is zeer positief. „Er heerst een algemeen gevoel van 'samen de schouders eronder zetten'," aldus Diemer, die met collega R. Brouwer van de Kolschool de tweehoofdige leiding gaat vormen van 'De Holterenk'. Die naam is overigens tweede keus. Aanvankelijk hadden leer krachten en ouders gekozen voor 'De Waerdenborg'. Kennelijk een populaire naam in Holten, want die was juist vergeven aan de vol gend jaar met het Thomas Ains- worth College uit Goor gefuseerde scholengemeenschap. Ook in Holten wordt in de week van 19 t/m 26 september gecollec teerd voor het Prinses Beatrix Fonds. De opbrengst daarvan is bestemd voor mensen die kampen met de gevolgen van ziekten aan het centrale zenuwstelsel of de spieren. Ziekten als polio, Hun tington, Parkinson, spasticiteit en multiple sclerose brengen vaak ernstige handicaps met zich mee en veel patiënten kunnen de kos ten om die handicaps op te vangen niet zelf betalen. Aangezien het Be atrix Fonds een particuliere instel ling is die geen overheidsgelden ontvangt, is men aangewezen op deze nationale collecte en op giften op giro 969 of bankrekening 70.70.70.325.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 1