'Hoofdpijn' Hanny op zaterdags Keunefeest Gezelligheid troef Sploder volksfeest op I Optocht van prima gehalte „De Biester" M1DDEHSTAHDSDIPL0MA? Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag êtettHCfeegtc 10.55 BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN amkq Burgelijke stand HOLTENS NIEUWSBLAD Ook dweilorkesten en touwtrekkers Uit het politierapport Remy Martin ^®°P 52.95 Vruggink 0 Holten/Goor 2 lesav. ma. en do. DONDERDAG 26 AUGUSTUS 1993 - Een dweilorkestenfestival en in- door-touwtrektoernooi 's mid dags en 's avonds een optreden van Hanny begeleid door het showorkest Rendez-Vous. Dat zijn de ingrediënten voor het zater dagse Keunefeest op 11 septem ber. Voor het dweilorkestenfesti val hebben zich al acht bloaska- pellen aangemeld, terwijl ook het gelijkertijd te houden indoor touwtrekken op een flinke belang stelling kan rekenen. Hanny moet in de feesttent op Kalfstermans- weide het hoogtepunt van de avond worden. Behoeft zij nog een nadere intro ductie? Sinds 1972, toen zij zange res Corry opvolgde bij het Bra bantse amusementsorkest De Re kels geniet zij landelijk bekend heid. De eerste opname van Hanny en De Rekels werd meteen een hit: 'Mario'. Een nummer van de hand van Pierre Kartner die een erg be langrijke rol zou blijven spelen in de carrière van Hanny. Hij was het ook die de zangeres overhaalde in 1988 overhaalde om weer samen met De Rekels te gaan optreden nadat zij zich ruim tien jaar lang aan de zorg voor haar gezin had gewijd. De hereniging van de ooit zo succesvolle groep hield niet lang stand, maar gevolg was wel dat Hanny solo verder ging en dat bleek een gouden greep. Met hits als 'Liefde is lekker', 'Peter ik ver trouw je voor geen meter', 'Mijn kijkdoos' en vooral 'Maar vana vond heb ik hoofdpijn' bestormde zij de vaderlandse hitlijsten en raakte haar carrière weer in een stroomversnelling. Op zaterdag avond 11 september, die verder wordt verzorgd door het orkest Rendez-Vous vormt zij de grote trekker van de Keunefeesten. Dweilorkesten Het dweilorkestenfestival is in de korte historie van de Keunefeesten uitgegroeid tot een oergezellige middaginvulling op de zaterdag. Dit jaar wordt het evenement ge combineerd met een indoor-touwt- rektoemooi van TTV OKIA. Uiter aard zijn de plaatselijke bands De Braandheultjes en De Mexicaan- tjes (winnaar 1992) van de partij en verder hebben de oostelijke dwei lorkesten De Noorker Houw- en Poesband uit Hengelo, de Ram- penbloazers uit Ootmarsum, de Kanaalpijpers uit Vroomshoop, de Unissonj ongs uit Boekelo, La Bella Bok uit Albergen (winnaar 1991) en de Vleermoezen uit Neede inge schreven. Vanuit de café's Boer Biet en 't Klavier vertrekken de bands om 13.00 uur al spelend rich ting Kalfstermansweide, waar ze vervolgens hun eigen wedstrijdfes tival afwerken, maar ook de finalis ten van het touwtrektoernooi be geleiden. Vanaf 15.00 uur barst de echte wedstrijd los wanneer elke band voor een deskundige jury moet aantreden. De toegang tot de tent is 's middags gratis. Touwtrekken Touwtrekvereniging OKIA ver zorgt op de zaterdagmiddag de or ganisatie van het indoor-touwtrek- toernooi. Daaraan kan in feite ie dereen (bedrijven, straten, vereni gingen, buurtschappen, café's enz.) meedoen met een team van zes trekkers en een reserve. Er wordt in principe in drie klassen getrokken (heren, dames en jeugd). Elk team mag maximaal over twee wedstrijdtrekkers beschikken. Het indoortrekken is een specifie ke tak van de touwtreksport waar bij op een ondergrond van rubbe ren matten wordt getrokken. Om een goede greep te krijgen en be schadigingen van de matten te voorkomen is het dragen van sportschoenen verplicht. Voor aanvang van de wedstrijden wordt er een demonstratiewedstrijd ge houden en worden de spelregels uitgelegd. Ook kunnen de deelne mende teams ver van tevoren op de matten proeftrekken. De wed strijden zelf beginnen om 13.30 uur. De wedstrijden worden geleid door officiële NTB-scheidsrechters. Het toernooi wordt afgesloten met een finalepoule die wordt opgeluisterd door de eveneens aanwezige dweil bands. Inschrijving voor het toernooi is mogelijk bij Foto Ten Velde, Dorpsstraat 39, tel. 61850. Op 17 augustus vond een eenzijdig verkeersongeval plaats op de AI. Een bestuurder van een personenauto raakte de macht over het stuur kwijt en botste tegen de vangrail. De twee inzittenden bleven ongedeerd en vervolgden hun weg verder te voet voordat de politie ter plaatse was. De auto werd door de politie afgesleept. Beide personen konden later door de politie worden achterhaald. Over hun gedrag - het weglopen na het ongeval - kon geen duidelijke verklaring worden afgegeven. Nabij de ijsbaan de Noordpool werden enkel hennepplanten aangetrof fen. De politie heeft niet kunnen achterhalen wie hier debet aan was. De planten zijn inmiddels vernietigd. Ook deze week werd weer een portemonnaie ontvreemd tijdens het winkelen in een supermarkt aan de Dorpsstraat. De portemonnaie had even onbeheerd in een winkelwagentje gelegen. Een goede raad voor een ieder: laat geen waardevolle spullen onbeheerd in een winkelwagentje liggen tijdens het boodschappen doen. Zeifis in Holten blijkt dit niet verantwoord te zijn. Op 18 augustus kwam een wielrijdster op de Toeristenweg tijdens een afdaling zo ongelukkig te val, dat ze daarbij ernstig werd gewond. De 57- jarige vrouw uit Deventer liep daarbij een schedelbasisfractuur op en werd per ambulance overgebracht naar een ziekenhuis te Deventer. Op 20 augustus vond een aanrijding plaats tussen twee personenauto's op de kruising Haarstraat-Gaardenstraat. Eén van de bestuurders ver leende geen voorrang aan de van rechts komende tegenpartij. Enige schade was het gevolg. Op 21 augustus kwam bij de politie de melding binnen dat er langs de AI was getankt zonder te betalen. De verdachte kon door de politie van Deventer worden aangehouden. ,Uit nader onderzoek bleek dat de betreffende auto was gestolen te Marum (Gr.) De verdachte werd ingeslo ten te Raalte. Op 21 augustus kwam ook op de Motieweg tijdens de afdaling een fietser ten val. De jeugdige wielrijder - een 9-jarige knaap uit Haarlem - liep daarbij o.a. een zware hersenschudding op en werd opgenomen in een ziekenhuis te Deventer. Tijdens een controle door de douane op de AI, werd een bestelbusje uit het verkeer genomen. De auto bleek niet te zijn verzekerd en de bestuurder had geen rijbewijs. Na aangetoond te hebben dat de auto nadien was verzekerd en met een flinke geldboete op zak, kon de auto weer worden teruggeven aan een persoon die wel in het bezit was van een geldig rijbewijs. Geen bijzondere toeters en bellen had de Splose feestcommissie van tevoren aangekondigd. Maar dat het school- en volksfeest al jaren lang in de hechte buurtschap verankerd ligt bleek afgelopen weekeinde. Want ook zonder extra spektakel wisten de organisatoren jong en oud volop bezig te houden. Het mindere weer, met name op zondag, zorgde evenmin voor geringere animo. Integendeel, terwijl de regen in alle hevigheid op de feestweide aan de Espelodijk neerdaalde en hier en daar kleine zwembaden vormde, was het binnen in de tent gezelligheid troef. Heel Splo, vooral de wat oudere garde, genoot tijdens het Frühschoppen van de Tiroler muziek van het Twents Blaasorkest en liet zich onderwijl de koffie, krentewegge en het niet weg te denken 'ochtendpilsje' prima smaken. (Normaal 63.50) Stationsstraat 10, Holten Tel. 05483-6 13 75 Tevreden gezichten dus bij de le den van de feestcommissie, die het evenement opnieuw 'uitermate ge zellig' hadden gevonden. Winst voor de kas was er niet, een tekort evenmin. Volgens woordvoerder Wim Toomeman wordt het Splo der school- en volksfeest soms zelfs met een negatief saldo afgesloten. Geen probleem: redder in de nood is dan de goed gevulde 'Normaal- pot'. Werd het feest vrijdagavond officieel ingeluid met de revue (waarover elders meer), zaterdag ochtend werd begonnen met de traditionele optocht. Volgens de juryleden Jos Kamphuis, Marina Dalhuisen en Jan Victor Dorlas opnieuw van uitstekende kwali teit. Van fantasieloze en banale thema's was naar hun oordeel vrij wel geen sprake. De laatste jaren vielen die bewust ook niet in de prijzen. Dat er door menigeen de nodige tijd en aandacht was be- steed aan de vormgeving was on der meer zichtbaar in het prachti ge, rietgedekte Klooster Espelohof met daarachter een aantal pas send uitgedoste monniken. De ma kers zagen hun moeite beloond met een eerste prijs. Voorafgegaan door HMV trok de stoet, die hier en daar tam werd genoemd (minder herrie en rook) vanaf de parallel weg tegenover de Bosschool naar de Espelodijk. Later echter dan aangekondigd, maar steeds meer toeschouwers bleken aan de ge bruikelijke vertraging gewend, zo dat het merendeel pas ruim na half tien een plekje zocht ter hoogte van de kruising met de N332. Hevi ge rookontwikkeling en kabaal was er wei van de auto van 'Flod der', die het op de bewuste kruising zelfs liet afweten en moest worden aangeduwd om de weg naar het feestterrein te kunnen vervolgen. De stoet bevatte verder diverse in zendingen die een knipoog gaven naar de plaatselijke of landelijke actualteit: het slechte weer (tent), de 90-jarige Bosschool, de hobbeli ge Espelodijk en de regelmatig uit brekende gevangenen. Op de feestweide kon jong en oud zich vermaken met diverse kermi sattracties, waarbij natuurlijk de Splose draaimolen niet ontbrak. Na de kinderspelen volgden de volksspelen met evenals vorig jaar een marmottenrace, stoelendans en hindernisbaan. De animo voor deelname bleek bij dit laatste on derdeel zelfs iets groter dan een jaar geleden. Hilariteit volop rond het drekzakgooien. Een spel, dat te vergelijken viel met het onder de schooljeugd zo populaire kwalle- Op het Splose feest was er vermaak voor jong en oud. Komische taferelen waren er vooral rond het drekzakgooien. Een spel dat scheidsrechter Ab Waakop Reijers ongetwijfeld nog lang zal heugen. (Foto Ten Velde) ballenspel dat bij de jaarlijkse zwemvierdaagse wordt gespeeld. „Het was echt oorlog," lachte Toorneman. Minder enthousiast was scheidsrechter Ab Waakop Reijers. Aan het eind van de mod derige competitie werd hij met de drekzak 'bekogeld'... Vooradt 's avonds de tent volstroomde met vooral jeugdige feestgangers die een avondje uit de bol gingen' op muziek van The Spitfires, zorgde het duo Koos en Erik voor muzi kaal vermaak. Tijdens het druk bezochte Frühschoppen ten slotte verzorgden De Hoolter Daansers naast het muzikale geweld van het Twents Blaasorkest voor een ge waardeerd optreden. Uitslagen: Grote wagens: 1. Nieuwjaar/Soepnel: Klooster in Espelo; 2. Trefpunt: De Tijd; 3. Theater Op woensdagmiddag 22 septem ber wordt in de Deventer schouw burg een programma gepresen teerd onder de titel "Nostalgisch Theater". Daar treden dan o.a. oude bekende op als Olga Lowina en Eddy Christiani. Er is cabaret, muziek en ouderwets variété. Kaarten kunt u ook telefonisch be stellen aan de kassa van de Deven ter schouwburg a f 5,= per stuk. Het telefoonnummer van de schouwburg is 05700 - 83500 en be reikbaar van 11.00 - 13.00 uur. Aanvullende zorg Het kan zijn dat zelfstandig wo nende ouderen ondanks de zorg van wijkverpleging, gezinsverzor ging en familie toch nog een stukje zorg missen. Dat gaat dan m.n. om ouderen die weliswaar nog zelf standig wonen, maar al wel een indikatie tot opname in een verzor gingshuis hebben. In een dergelij ke situatie kan aanvullende zorg vanuit Diessenplas worden ver leend. Het gaat dan om zorg die van te voren meestal niet te plan nen is. De gebruikers van deze zorg betalen hiervoor een wettelijk vastgestelde eigen bijdrage. Deze bijdrage is afhankelijk van hun in komen. Denkt u voor deze vorm van hulp in aanmerking te komen of wilt u er meer over weten, dan kunt u bellen naar Diessenplas (te lefoon 62505) en vragen naar mevr. J. Maasman, hoofd welzijn. Schippers en Kappert: Alles wordt gere geld van boven; 4. Espelo Noord: Wegdek van de Espelodijk; 5. Stevens/Steegink- /Krikkink: Splooder bajes; 6. Buurtvereni ging Heihuizen: 90 jaar buurtvereniging- /Bosschool; 7. Zapje/Marcel Boode: Een blik in de verte. Kleine wagens: 1Hendrika Haverslag: Ontwikkeling in de gezond heidszorg; 2. Gerrit Lubbersen: Flinstones. Loopgroepen: 1. Annet Nijland. Racisme; 2. Inge Steegink: Breng eens een zonnetje; 3. Maarten Lubbersen: Slecht kampeer- weer; 4. Jan ten Dam: Schoolformatie Es pelo. Stoelendans: 1Jannie Markvoort; 2. Teun Stevens; 3. Arjan ter Stal. Hindernis- baan: 1. groep Jansen; 2. groep Stevens; 3. Sidecar Team. Drekzakgooien: 1. De Kwalleballetjes; 2. groep Stevens. Mar mottenrace: 1. Krijn Dekker; 2. Matthijs Toorneman; 3. Teun Stevens. Ringsteken: 1 Carla Marsman; 2. Bennie Nijenhuis; 3. Herman Nijenhuis. Kinderspelen groep 1/2: 1. Martijn Stevens; 2. Imke Rensen; 3. Nicole Paalman, groep 3/4: 1. Jos Stee gink; 2. Petra Arfman/Mark Lubbersen. groep 5/6: 1. Sander Marsman; 2. Gerrit Jan ten Dam/Jan Willem Stevens, groep 7/8 en schoolverlaters: 1. Annemiek Toor neman; 2. Maarten Lubbersen/Roy Reilink, Het IMKO is een gespecialiseerd opleidingsinstituut. Op meer dan 100 plaatsen verspreid over het hele land verzorgen mensen uit de praktijk de opleidingen. Voordeel daarbij is datje bij het IMKO mondeling en 's avonds les krijgt. Meer informatie? Bel of schrijf dan snel de cursusleider bij jou in de buurt of bel het IMKO in Bodegraven, tel. 01726-1 92 55. Inl.: Frans Tusveld - Weddehoenlaan 13 - 7471 ME Goor Tel. 31-(0)5470-7 30 36 - Fax 31-(0)5470-6 02 93 Cursusgeld 595.-(2 avonden) Geboren: Comeliske Tjitske, dochter van B.J. Nijhuis en T. Wassenaar; Christa, dochter van H. Kolkman en P.M. Koop man; Joris Alexander, zoon van K. van Aken en M. van der Lin de; Diederik Johan, zoon van D. JAanstoot en H. Kampman (geb. te Deventer). Ondertrouwd: H.J.A. Stukker, oud 25 jaar en H. Preuter, oud 29 jaar. Gehuwd: R. Natale, oud 40 jaar en G.C. Hofmeijer, oud 28 jaar; J.A. Nijenhuis, oud 29 jaar en K.F.S. Visser, oud 28 jaar. NED.HERV. KERK 9.30 uur: ds. A. J. Leerink, bedie ning Heilige Doop. Nevendien sten. 19.00 uur: ds. S.M. Roozenboom Collecte in dienst: Hol tens Fonds Intern. Hulpverlening. Uitgangscollecte: kerkvoogdij. Oppasdienst: mevrouw Me vrouw Van Coeverden, Erny Dikkers. Diessenplas: woensdag 1 sep tember, dhr. Wiegers. GEREF.KERK 09.30 uur: 9.30 uur, ds. D.K. Bor- gers, Den Ham. 19.15 uur: 19.15 uur, ds. D.H. Borgers, Den Ham. Eerste collecte voor de kerk, de tweede voor rente en aflossing. Kindernevendienst: groep 3,4,5, o.l.v. Emmy Aanstoot; groep 6,7,8 o.l.v. Herma Hulsman. Oppasdienst 0-3 jaar: Karin Hulschman-Bosschers, Loes Meijerink-Dijkink; 4-6 jaar: Her- ma Aanstoot-Pluymers, Ria Aanstoot-Stam, Truus Bel- dman-Aanstoot. R.K KERK Gebouw Irene: 10.00 uur, H. Mis INTERKERKELIJKE RECRE- ATIENT DE BORKELD 10 uur: dienst met dhr. H. Bouw huis. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; 10.00 uur, Samenkomst; 19.00 uur, Bidstond. DIJKERHOEK 09.30 uur: ds. S.M. Roozen boom. Collecte in de dienst: Holtens Fonds Intern. Hulpverlening. Uitgangscollecte: kerkvoogdij. ESPELO 10.45 uur, ds. S.M. Roozenboom OKKENBROEK 09.30 uur: dhr. J.M. Peschar Uitgangscollecte: Artsen zon der grenzen. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur, H. Mis. Zondag: 08.00 uur H. Mis; 10.00 uur, Gebedsdienst. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 urn- tot 11.30 uur en van 16.00 uur tót 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen- maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 28 en 29 augustus: G. van Wijk, Wilhelminastraat 22a, Rijssen. Tel. 05480-20320. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Kraamzorg: Ceintuurbaan 111, Deventer, tel. 05700-32095; voor informatie ma t/m vr. 8.30 -16.30 uur. Wijkverpleging: Gaardenstraat 31, spreekuur en uitleen m Urn vr. 13.30-14.30 uur, tel 05483- 61436; 24-uurs bereikbaarheid noodgevallen: tel 05700-15297. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 1.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen Maatschappelijk Werk. Spreekuur: maandag fm vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van dè maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27. Geopend elke vrijdag en zaterdag van 13.30 tot 16.00 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVAKABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Zondag 29 augustus: 13.30 uur, start zondagmiddagrit MAC bij 't Stuurhuus Maandag 30 augustus: werkver gadering MAC over nationale cross in 't Stuurhuus Zaterdag 4 september: vrij markt supporters HMV op de Smidsbelt; sluiting zwembad Twenhaarsveld. Dinsdag 7 september: 20 uur, bijeenkomst NBvP Holten in zaal Vosman. Wdfensdag 8 september: 20 uur, inschrijven Erwincross, brom fietscross en trekkersiep in MAC-Stuurhuus. Donderdag 9 september: 19.00 tot 22.00 uur: Wijnavond Smids belt, Keunefeest. Vrijdag 10 september: Keune feest met om 23.00 uur René Froger; 19-21 uur, open huis Boschkamp Zaterdag 11 september: Keune feest met vanaf 13.00 uur indoor touwtrektoernooi en dweilfesti- val; 20.00 uur Hannie. Zondag 12 september: Keune feest; 11.00 uur: Frühschoppen. Zaal Irene, 10.00 uur kennisma king met pastor Wiggers; natio nale motocross. Vrijdag 17 september: 20 uur, open avond 90-jarige Bosschool Zaterdag 18 september: 13 uur, MAC-Erwincross aan Raalter- weg Zondag 19 spetember: 10 uur, MAC-trekkerslepwedstrijden aan Raalterweg Maandag 4 oktober: 20 uur, na- j aarsledenvergadering HHV; Vrijdag 25 februari: 19.30 uur, jubileumconcert herv. kerkkoor in NH kerk; 20.30 uur, receptie herv. kerkkoor in Irene

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 3