Gemeenteteam reclame voor Hollens voetbal Medewerkersavond Blauw Wit succes Uit buiten Holten Marco is gek op Sange wandeling Afscheidsconcert van Lanz Buüdog HOLTENS NIEUWSBLAD dierenbescherming Dauwtrappen JC De Schure Expositie leerlingen SGH DONDERDAG 13 MEI 1993 Dit keer in onze rubriek met asiel- dieren de zeven jaar oude cocker spaniel Marco. Hij kwam op 13 april als zwerfhond behoorlijk ver waarloosd binnen in het Dierena siel Deventer, maar is nu weer hele maal de oude. Marco is een lieve hond die graag wordt aangehaald en gek is op lange wandelingen. Wanneer hij in zijn waarde wordt gelaten, kan hij waarschijnlijk ook goed met kinderen overweg. Een nieuw baasje of bazinnetje kan aan deze hond nog heel wat plezier be leven. Tevens wordt er nog een goed te huis gezocht voor een konijn en een cavia. De hond Billie uit de vorige aflevering heeft intussen een fijn tehuis gevonden. Wie be- langstelling heeft voor een asiel- dier kan contact opnemen met het Dierenasiel Deventer, Wecheler- weg la Schalkhaar. Tel. 05700- 23811. Moeders, houd t uw dochters binnen! Eindelijk is het dan zover. Het enkele maanden geleden aangekondigde, maar door familie-om standigheden uitgestelde afscheidsconcert van de Markeloos-Hol- tense band Lanz Bulldog vindt vrijdag 14 mei plaats bij De Wippert. In drie jaar tijd maakte de groep heel wat los, maar het laatste concert (zelf spreekt men van een 'afschijtsconcert') moet wat dat betreft alles overtreffen. Voor het nodige geweld is boven dien de nieuwe schrik van de Achterhoek, Jovink De Voederbie tels in het voorprogramma gezet, zodat wanneer Lanz B zelf rond 23.00 uur op het toneel verschijnt de stemming er goed in zit. Voor de gebroeders Alexander en Richard Jansen wordt het hele maal een vermoeiende avond want zij maken ook deel uit van Jovink <Sz De Voederbietels, zij het dat ze onder het pseudoniem Ruud en Twan Belg opereren. Trouwens, de kenners weten onder- tusen ook dat de broers Jovink hun muzikale talent niet van een vreemde hebben. Deze band zet vanaf 21.30 uur de traditie van Lanz Bulldog voort met recht-voor-zijn-raap muziek waarbij er niet op een decibel meer of minder wordt gekeken. Voor Lanz Bulldog valt dus definitief het doek nadat drie jaar geleden De Wippert het decor vormde voor het eerste optreden en een flitsende carrière die de groep o.a. in het voorprogramma van Normaal bracht, in Stadskanaal voor een publiek van vierduizend man en in Hilversum waar met behulp van de trouwe fans het ingesukkelde radio- en televisiewereldje werd wakker geschud. Van het slotoptreden bij De Wippert worden live opnames ge maakt, die later op een cassettebandje worden uitgebracht in een beperkte oplage. Morgenavond kunnen die in de zaal al besteld worden. De toegangsprijs is vijf gulden en de tap is vanaf negen uur open. Traditiegetrouw houdt Jongeren centrum De Schure op Hemel vaartsdag weer een dauwtrap- fietstocht. Op donderdag 20 mei kan men zich 's ochtend tussen 06.00 en 09.00 uur inschrijven voor een 40 of 60 kilometer lange tocht. Vorig jaar namen maar liefst 180 mensen deel aan deze sportieve vrijetijdsbesteding en met goed weer worden er dit jaar tweehon derd verwacht. De deelnemers hoeven zelf geen eten en drinken mee te nemen. De vrijwilligers van De Schure zorgen ervoor dat niemand iets ts kort komt. De kosten bedragen f 5,00 voor volwassenen en f 3,00 voor kinderen tot en met twaalf jaar. Donateurs van De Schuren kun nen gratis meedoen. In de ontmoetingsruimte van het dorpshuis is tot en met vrijdag 28 mei een tentoonstelling van leer lingen van de Scholengemeen schap Holten ingericht. De exposi tie toont diverse technieken van de vakken tekenen en handenarbeid. Het tentoongestelde werk is van leerlingen uit de bovenbouw. Openbare kennisgeving inzake ingedien de aanvragen om vergunningen, verleende ontheffingen of vergunningen e.d. 1. Bouwvergunning is verleend voor: - uitbreiding woning Reebokkenweg 1 - vernieuwing machineberging/garage bij Vijfhuizen- weg 16; - uitbreiding woning/bouw carport Schuttersweg 2; - bouw woning Beusebergerweg 9. Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een be zwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afde ling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Wijziging huisvuilinzameling De containers van donderdag 20 mei (Hemelvaartsdag) worden geledigd op woensdag 19 mei a.s. Drankgebruik op de openbare weg op Hemelvaartsdag Burgemeester en wethouders van Holten wijzen een ieder er op, dat op grond van het bepaalde in artikel 81a van de Algemene Politieverordening en hun daarop gebaseerd uitvoeringsbesluit het verboden is op Hemelvaartsdag op alle wegen of gedeelten van wegen ten oosten van de pro vinciale weg S 14 (d.w.z. tussen genoemde weg en de grens met de gemeenten Raalte, Hellendoorn, Rijssen en Markelo) alcoholhoudende drank te nuttigen of één of meer kratten, flessen, blikjes en dergelijke met alcoholhoudende drank bij zich te hebben met het kennelijk doel deze op die weg of wegen te nuttigen. Tegen wanordelijk drankgebruik op de weg op genoemde dag en binnen het aangegeven gebied zal streng worden opgetreden. Holten, 13 mei 1993 Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, J. P. Stegeman W. L. F. C. van Rappard Voorverkoop seizoenabonnementen rekreatiebad Twenhaarsveld Seizoenabonnementen voor Rekreatiebad Twenhaarsveld kunnen nog tot en met 19 mei en als extra en tevens laat ste dag op maandag 24 mei a.s. worden aangevraagd op het gemeentehuis (op werkdagen van 09.00-12.00 uur). Het verdient aanbeveling om gebruikte maken van het aan vraagformulier dat in Holten huis-aan-huis is verspreid. De abonnementen behoeven niet eerst aangevraagd en later afgehaald te worden; u kunt er op wachten! De abonne menten behoeven ook niet persoonlijk te worden afge haald. Schriftelijk aanvragen is óók mogelijk: zend het inge vulde aanvraagformulier met een bankcheque of girobe taalkaart (geen overschrijvingsformulier!) naar het gemeentehuis afd. W.O.P., Postbus 13, 7450 AA Holten. De abonnementen worden u dan toegezonden. De tarieven voor 1993 zijn als volgt: Gezinsseizoenabonnement a. 1e ouder 33.00 b. 2e ouder en kinderen vanaf 6 jaar 20.00 Individueel seizoenabonnement voor individuele personen vanaf 6 jaar 33.00 Individueel maandabonnement (30 dagen geldig) voor individuele personen vanaf 6 jaar 16.50 (niet in de voorverkoop verkrijgbaar) Eenmalig bezoek voor personen vanaf 6 jaar 3.75 voor groepen vanaf 10 personen, per persoon 3.00 Kinderen tot en met 5 jaar hebben gratis toegang. Het seizoen 1993 begint op zaterdag 22 mei (bij zeer goed weer enkele dagen eerder). De openingstijden zijn: maandag t/m vrijdag zaterdag zondag en 2e Pinksterdag ATTENTIE: Seizoenabonnementen zijn alleen in de voorverkoop ver krijgbaar! De burgemeester is verhinderd maandag 17 mei spreekuur te houden. 07.00-20.00 uur 10.00-18.00 uur 12.00-18.00 uur Dat er in Holten nog wel degelijk goede voetballers rondlopen, bleek op dinsdag 4 mei in Maas sluis. Daar nam een voetbalteam van de gemeente Holten deel aan het 'Veteranenvoetbaltoumooi'. Naarmate het toumooi vorderde, presteerde het team beter, om uit eindelijk op een derde plaats te eindigen. Daarnaast viel de bij zondere sportieve sfeer op, waarin het toumooi werd afgewerkt. De Holtense ploeg nam uiteindelijk, naast de derde prijs ook nog de meest belangrijke prijs, namelijk de sportiviteitsprijs mee naar Holten. De ploeg voetballers uit Holten, moest al vroeg uit de veren, om 10.00 uur de eerste wedstrijd te kunnen spelen op de velden van V.D.L. te Maassluis. Dit vroege ver trek had een duidelijke negatieve uitwerking op de prestaties in de eerste wedstrijden. In de eerste wedstrijd tegen een team van de politie Westland-Oost, scoorde een speler van Holten fraai in eigen doel. Het grote offensief dat hierna volgde was niet nodig geweest. De meest fraaie kansen werden niet benut. Ook de tweede wedstrijd leverde dit beeld op. Tegen de Gemeente politie Goes, werd een 2-0 achter stand nog goed gemaakt, maar de vele kansen die niet werden benut waren achteraf fataal, omdat bij een zeldzame tegenaanval Goes via de binnenkant paal wel scoor de. Dus na twee wedstrijden had Holten geen punt binnen ën voor de wedstrijd tegen de Gemeente politie Schiedam had Holten dan ook weinig hoop, omdat deze ploeg alles nog gewonnen had. Holten nam echter al snel een voorsprong. Harry Sjoers scoorde omdat hij de bal net niet goed raakte, waardoor er veel stof verplaatst werd en de keeper het zicht ontnomen werd 1- 0. Holten had hierna de rust moe ten bereiken met zes of zeven tref fers voorsprong, maar bij rust was het nog steeds 1-0. De tweede twin tig minuten leverden opnieuw een sterker Holten op, maar scoren deed de ploeg niet meer aan de juiste kant. Ver in de tweede helft werd André Aanstoot opnieuw ge passeerd door een eigen speler, waardoor de zekere winst alsnog verloren ging. Na deze wedstrijd veranderde er iets in de ploeg van leider Johan Brinkers. Opeens werd het net wel gevonden. De Gemeentepolitie Vlaardingen werd het slachtoffer. Met maar liefst 7-0 werd deze toch niet kinderachtige ploeg wegge speeld. Na rust konden de Vlaar- dingers ook niet scoren vanaf elf meter, omdat de Holtens doelman opnieuw zijn kunnen toonde. In de laatste wedstrijd, onder de rook van de reeds ontstoken barbecue, speelde de ploeg tegen de organise rende en jubilerende vereniging Maassluis. Doordat deze ploeg nogal wat ongelukkige blessures had opgelopen, speelden Freek Groteboer en Erwin Brinkers bij de gastheren mee, om het elftal te completeren. De Holtense ploeg had echter het ritme gevonden en bleef ook nu de kansen verzilveren. Met een 7-1 zege werd revanche genomen voor de twee jaar eerder geleden 1-0 nederlaag. Hiermee kwam een eind aan een bijzonder goed georganiseerd toumooi dat een prima winnaar had in Schie dam, voor Westland-Oost en Hol ten. Bij de prijsuitreiking was er voor elke deelnemer een foto met daarop het eigen team. Op de foto staand v.l.n.r. Hans Heyda, Fred Hulleman, Willem Schooien, Gerrit Paalman, André Dekker, André Aanstoot, Egbert Groot, Freek Groteboer en grensrechter Gradus Jansen. Zittend v.l.n.r. Dick Roessink, Henny Jalving, Harry Paalman, Toon Beker, Harry Sjoers, Erwin Brinkers en technisch directeur Johan Brinkers. Herb Mews and The Mules op Hemelvaartsdag op het Brinkrock-festival in Bathmen. Deventer Schouwburg Donderdag 13 mei: Deventer stu denten-cabaretfestival m.mv. di verse HBO studenten. Vrijdag 14 mei: 21.00 uur, The Tan- nahill Weavers met Schotse folk muziek. Zaterdag 15 mei: Jaarlijks concert door Stedelijk orkest Lebuinus. Zondag 16 mei: 14.30 uur, Theater Apekop/The No Nonsens Theatre met een feestelijk programma. Zaterdag 22 mei: 20.00 uur Deven ter Jeugdorkest o.l.v. dirigent Alex Geluk. Werken van Glück, Beetho ven, Dittershof, Kabalegsky, Tsjai- kowski, Morand en Brahms. Kaartverkoop: 05700-83500. Zutphen Zondag 16 mei is er weer een grote Meimarkt in Zutphen, die de hele Hout- Zaad- en Groenmarkt in be slag zal nemen. Op de Lange Hof straat wordt een standwerkerscon cours gehouden. Voorts is er een non-stop show op het gebied van vrije tijd en vakantie op het 's Gra venhof. Grafisch museum Zut phen Tot 17 juni wordt in het Grafisch Museum te Zutphen, Kerkhof 16, een tentoonstelling gehouden van Pieter Wetselaar, ontwerper van boekomslagen, bedrijfsvignetten, bankbiljetten en postzegels. Wets elaar was het grootste deel van zijn loopbaan in dienst van drukkerij Enschedé. Nu is hij zelfstandig ont werper. Het musuem is geopend woensdag t/m vrijdag van 13.00- 16.30 uur en zaterdag van 11.00- 15.00 uur. Rijssens Museum Tot 17 augustus: de maquette van het oude Rijssense stadscentrum. Een zeer gedetaileerde miniatuur van de situatie rondon het oude stadhuis op het Schiod, voordat de renovatie van het stadscentrum begon, bovendien een maquette van het leemspoortreintje, dat vroeger door de bossen van Rijssen reed. Het museum is geopend maandag t/m vrijdag van 10-12 en van 14-17 uur en zaterdag van 14-17 uur. Het Nijenhuis Tot en met 6 juni toont de Hanne- ma-de Stuers Fundatie in de bouw huizen van kasteel Het Nijenhuis werk uit eigen bezit. De toegang is gratis. De openinstijdens zij di t/m zo van 11.00 tot 17.00 uur. Brinkpop Bathmen In zaal De Brink in Bathmen wordt op donderdag 20 mei (Hemel vaartsdag) weer het Brinkrock-fes tival gehouden. Tussen 13.30 urn en 18.30 uur treden achtereenvol gens op: Whroumm, Herb Mews and the Mules en Powerplay. Deventer Koek Ook op Hemelvaartsdag is er in de binnenstad van Deventer een his torisch jubileumfeest ter gelegen heid van 400 jaar Deventer Koek. In het Bergkwartier is er van 11.00 uur tot 17.00 uur een historische markt, op de Brink wordt om 12.00 uur de grootste Deventer Koek ooit gebakken en er zijn speciale tentoonstellingen over 400jaar De venter Koek in De Waag en de Atheneumbibliotheek. Informa tie: VW Deventer (tel. 05700- 16200. Ondanks de nederlaag van het eer ste elftal in de middaguren, was een groot deel van de medewerkers van Blauw Wit 's avonds weer pre sent op de jaarlijkse feestavond. Aan de fietstocht rondom Holten werd door velen deelgenomen. Ben Bril kon na afloop dan ook uiterst tevreden zijn. Ook de soms moeilij ke, maar vooral ook listige vragen werden vrij goed beantwoord. Om ongeveer negen uur begroette voorzitter Gerhard Kolkman alle aanwezigen. In de korte inleiding wees hij op het grote belang van vrijwilligers voor een vereniging. Om verenigingswerk betaalbaar te houden is veel inzet van vrijwilli gers nodig. Het was dan ook be moedigend om te zien dat de vrij willigers deze avond door andere verenigingsmensen in de watten werden gelegd. Het was duidelijk dat ook uit deze groep incidentele medewerkers kandidaten voor de toekomst zitten! Als tijdelijk voor zitter van de activiteitencommis sie kon Gerhard Kolkman meede len dat Harry ten Wolthuis zijn plaats gaat overnemen. De activiteitencommissie liet di rect zien dat zij van alle markten thuis is. Uit de aanwezigen werden kandidaten gehaald om aan een inderhaast opgezette, maar goed voorbereide playbackshow mee te doen. Onder grote hilariteit pre senteerde Jan Aanstoot als de gro te 'supporter' dit evenement. Voor het eerste optreden droeg hij eerst nog een prachtig gedicht van de vroegere rechtsbuiten uit het eer ste elftal Bertus Rietberg voor. Na deze klapper beklom Normaal het podium. Deze groep kreeg de zaal plat met Oerend Hard, ook het nummer één kopje koffie van V.O.F. de Kunst werd een dave rend succes. De meidengroep LUV had de weg naar het podium ook weer teruggevonden. Met 'the gre atest lover' was hun succes niet minder. De al even snel opgetrom melde jury was het echter snel eens. De vierde act door Henk Bo- ünk opgevoerd, met een nummer van Paul de Leeuw bracht de zaal in extase. De door Henry Tijhuis vastgelegde optredens zullen ze ker nog door velen worden bewon derd. Hierna was het tijd voor een hapje bij Henk en Ab, of een drankje bij de andere 'invallers'. Velen maak ten ook gebruik van de mogelijk heid om de gemaakte overzichten van het 25-jarig jubileum te bekij ken. De boekwerken gingen van hand tot hand en herinneringen werden opgehaald. De activitei tencommissie kan tevreden terug kijken op een meer dan geslaagde medewerkersavond.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 5