Holten massaal op de been op zonnige koninginnedag ÉS Leerlingen SGH doen ervaring op in bedrijfsleven Triathlonseizoen [int in Delden begi DIT BLAD STAAT WEEK VOL MET INTERESSANTE AANBIEDINGEN HOLTENS NIEUWSBLAD Taptoe waardig slot van geslaagde feestdag Jaaragenda Expositie Balanta- koetjes 'DoKo'school definitief op lokatie Kolschool Expositie leerlingen SGH Openbare kennisgeving inzake ingediende aanvragen om vergunningen, verleende ontheffingen of vergunningen e.d. INSPRAAK ONTWERP-FIETSNETWERK DORP HOLTEN Beslissing schaken bijna gevallen DONDERDAG 6 MEI 1993 5 Het was afgelopen vrijdag ongetwijfeld de koninginnedag onder de koninginnedagen. Uitbundig vlaggend Holten maakte zich al vroeg op, om een groot deel van de zon overgoten feestdag met elkaar door te brengen op en rond de Smidsbelt. De belangstelling voor de aubade was groter dan voorheen en iedereen zong uit volle borst de oude bekende vaderlandse liedjes mee. Met de nieuwere teksten, zoals die door de Op de Smidsbelt verzamelden zich de Holtense verenigingen, die hun clubkas met allerlei activiteiten trachten te spekken. Zo kon men kegels gooien, waterpolooën op het droge, schaken met grote of kleine schaakstukken, doel gooien en doelschieten, advertenties ra den en natuurlijk ontbraken de hamburgers en andere lekkernijen niet. Voor het gemeeentehuis kon de schooljeugd hun waardebon in leveren voor een portie poffertjes en Tjally Dorlas las onvermoeid de kleintjes voor. Strategisch op de hoek van het parkeerplein, waar de hele stoet belangstellenden langs moest komen, hadden de Jiske Steensma, Anneke Stegeman, Ann Tutert en Margreet Wiegers zich een plaatsje gezocht. Zij speelden maar liefst 212 gulden voor Unicef bij elkaar. Ondanks het blaasge- weld van de Braandheultjes, die de gehele ochtend het Oranjegevoel ondersteunden, speelden de jeug dige muzikantes lustig door. 's Middags was het moeilijk kie zen. Bij Vosman kon men starten voor de fietspuzzeltocht, terwijl in de Beuseberg een wedstrijd voor oude wegracemotoren werd ge houden. De meesten kozen voor een fietstocht. Meer dan vijfhon derd deelnemers schreven zich in, een record. Het publiek liet het bij de eerste wedstrijd voor oude mo toren wat afweten. Langs het uit stekend beveiligde circuit in de Beuseberg zag men vooral de mo torliefhebbers. Missschien had het feit, dat voor dit onderdeel van de koninginnedag entree geheven werd, daarmee te maken. De MAC beraadt zich dan ook om dit evene ment niet meer te koppelen aan een feestdag, maar er een apart evenement van te maken. Onder optimale weersomstandig heden, vrijwel windstil en tempe raturen boven 20 graden, werd de- feestdag afgesloten met een taptoe met HMV, de showband Laus Deo en het muziekkorps van het garde- regiment Grenadiers Jagers. Voor al de militaire muzikanten maak ten ook dit j aar weer een uitsteken de indruk, bijzonder leuk was ook het optreden van het op Ameri kaanse leest -complet met cheer- girls - geschoeide muziekcorps uit Emmen. Regisseur Hess van HMV kinderen op school wordt geleerd, had men meer moeite. Direct daarna stroomde het plein voor het gemeentehuis en het parkeerterrein vol met Holtenaren, jong en oud die op een of andere manier hun overtollige spulletjes aan de man/vrouw probeerde te brengen. Ook daarin blijkt een trend te zitten. Waren er vorig jaar talloze kleine witte vaasjes in de aanbieding, dit jaar zocht een echtpaar te vergeefs naar zo'n kleinnood. De vier muzikantes speelden voor Unicef. kreeg tot slot een daverend ap plaus van het talloze publiek, voor de voortreffelijke wijze waarop het de taptoe had geregisseerd. Vorig jaar deed hij al de eerste ervaring op met de taptoe. Des te verwon derlijker was het, dat B en W op nieuw vanaf de stoep van het ge meentehuis de taptoe volgde, we tende dat men dan tegen de ruggen van de muzikanten aan zou kijken. Vooral voor de gasten, een geslec- teerde groep vertegenwoordigers uit de Holtense samenleving niet zo erg gastvrij, vooral als ze tot slot van de taptoe een sprintje moeten trekken naar de zijkant van het plein om de vuurspetters van het vuurwerkportret van Koningin Beatrix niet op hun hoofd en kle ding te krijgen. De uitslagen waren: Lengte van het te raden oranje touw van de NBvP afd Holten bedroeg 1546 cm. Uitslag fietspuzzeltocht: 1. C.J. Offringa, 2. J, Arfman; 3. G.H. Markvoort De antwoorden waren: 1. Twenhaarsveld, 2. Va;ken en patrijzen, 3. Rijssense of Hol- terstraatweg, 4. Grondwater bescher- mingsgebied; 5. 5 of 6 min; 6. Huifkar; 7. Rakker; 8.180 gr.; 9. De Borkeld of Elsener- veld; 10. A. Wegenwachtstation; b. Alg. Ned. Wielrijders Bond; 11. A. Maisweg; B. Stap voor stap; A. spinnewiel; b. 1594; c. 40 meter; d. 17,7 procent. Puzzeltocht basisscholen: Jacomine Blok- voort (Kolschool); Joost Klein Teeselink (Dorpsschool); Jeroen Kers (Haarschool); Sander Marsman (Bosschool); Geertje Kui pers (Haarschool); Wendy Podt (OBS Dijk- erhoek); Dennis Bolink (de Schakel); Jord Wessels (Haarschool). MEI 6/7 mei: Bloemenverkoop Holtens Mannenkoor. 7 mei: HMV Lompenaktie buiten gebied. 15 mei: Bloemenmarkt. 20 mei: Hemelvaartsfietstocht De ring. Schure; Concours Hippique PC De Bergruitertjes. 22 mei: Straatvoetbaltoemooi; opening zwembad Twenhaarsveld. 23 mei: Allard v. Bruggentoemooi. 24 mei: Raadsvergadering. JUNI 5 juni: Totaaldag Blauw Wit. 13 juni: Koetsenrit Bergrijders. 15/17/21/23/25 juni: Fietsvierdaag- 10/11/12 september: Keunefeesten. 12 september: Nat. motocross op Zuurberg 19 september: Trekkersiep. 27 september: Liberaal café WD (mw. Jorritsma); Raadsvergaae- Leerlingen uit de derde klas van de bovenbouw van het voorberei dend beroepsonderwijs hebben onlangs een week deelgenomen aan het arbeidsproces. Dit project vormt sinds enkele jaren een vast. onderdeel van het onderwijspro gramma op SGH. Net als andere werknemers van de gastbedrijven hebben zij zich onderworpen aan werktijden, ta ken en verantwoordelijkheden. Hieraan vooraf ging het schrijven van een sollicitatiebrief en het ken nismakingsgesprek. De docenten hebben samen met hun leerlingen dit project voorbereid. Een gede gen verkenning van arbeidsom- standigheden, presentatie en ver plichtingen in het bedrijfsleven ging aan de feitelijke uitvoering vooraf. Ook dit jaar was de medewerkihng van bedrijven en instellingen in Holten en de regio weer buitenge woon groot. De docenten hebben hun leerlingen op de stage-adres- sen bezocht. Afgelopen maandag werden de ervaringen uitgewisseld en ver werkt in een tentoonstelling van collages en verslagen. Tijdens de bijeenkomst met ouders en verte genwoordigers van de stageverle- nende bedrijven en instellingen ontvingen de leerlingen een certifi caat, waarop de inhoud en uitvoe ring van het project staan vermeld. Commercieel directeur Jan Nik- kels van Nido gaf een inleiding over de visie van het bedrijfsleven met betrekking tot de arbeidso riëntatie in het onderwijs. Aanstaande zaterdag begint het triaithlonseizoen 1993 met de kwart triathlon van Delden. Deze wedstrijd maakt voor het eerst deel uit van het Oostelijk Triath lon Circuit (OTC). Van dit circuit vindt de laatste en dus beslissende wedstrijd plaats in Holten, waar dan ook tevens de prijsuitreiking is. Verder maken deel uit van het ste run-bike-run wedstrijd in Tub- bergen winnend af te sluiten, waar bij vooral haar sterke fietspresta- tie opviel. Bij de veteranen is Han Muizebelt eveneens kandidaat voor de eerste plaats in het OTC, terwijl Ton Hofhuis in de senioren competitie kan bewijzen dat zijn trainingsarbeid deze winter niet voor niets is geweest. OTC: Hengelo (O), Laren, Almelo Naast de vele 1/4 en halve triath- en Bemmel. lons zullen Janny Vasters en Han Muizebelt op 4 september in de hele triathlon van Almere starten. Voor Janny zal dit de eerste keer zijn. Van de Holtense deelnemers is vooral Janny Vasters een titelkan didaat. Zo wist zij onlangs de laat- se. 25/26/27 juni: 100 jaar School- en volksfeest Dijkerhoek.; Live optre den Fratsen en Chelsea girls bij De Schure. 26 juni: Midzomemachtfeest De Schure. 25 t/m 29 juni: Folkloristisch festi val Hoolter Daansers. 28 juni: Raadsvergadering. JULI 3 juli: Koningsschieten. 4 juli: Concours LRV De Bergrui- ters. 5 t/m 9 juli: Zwemvierdaagse 19 juli: Raadsvergadering. 24 juli: Triathlon Holten. 26 t/m 29 juli: Kindervakantie week Socuwe. AUGUSTUS 8 augustus: Holterbergrit, motor toertocht. 14 augustus: Schuredag; Jong veekeuring KOC. SEPTEMBER 4 september: Vrije markt; sluiting zwembad Twenhaarsveld. 9 september: Wijnavond De koetjes en fluitjes, die de Holte- naar Paul Akkerman heeft verza meld in de periode dat hij werk zaam was als ontwikkelingswerker in Westafrika, waar hij leefde te midden van de Balanta-stam, zijn tot en met 6 juni te bezichtigen in het Speelgoed- en Blikmuseum te Deventer. De koetjes zijn gemaakt door jon gens die koeien hoeden en er voor zorgen dat de dieren de rijstvelden niet vertrappen. In ruil voor de kleivoorwerpen kocht Akkerman voor de Balantajongens schriften en vishaakjes. Er worden vijftig kleinvoorwerpen tentoongesteld en tevens een twin tigtal fluitjes. Daarnaast wordt een door Paul Akkerman gemaakte vi deofilm vertoond. Het museum is geopend disdafg tot en met zaterdag van 10.00 rtot 17.00 uur en op zondag van 14.00 tot 17.00 uur. OKTOBER 2/3 oktober: Nacht om Holten. 6/7/8 oktober: Najaarsbeurs HHV. 25 oktober: Raadsvergadering. 29 oktober: COC met Wie kaatst, die wint. 30 oktober: COC met Wie kaatst, die wint; Diepe Hel Holterber- gloop. NOVEMBER 12 november: Concert Holtens Mannenkoor. 22 november: Raadsvergadering. 27 November: Najaarsconcert HMV. DECEMBER 15 december: Volkskerstzang. 20 december: Raadsvergadering. 1994 MAART 2 maart: Gemeenteraadsverkie zingen. 26 maart: Vooij aarsconcert HMV. MEI 3 mei: Verkiezingen 2e Kamer. Met de stemmen van de WD te gen, heeft de gemeenteraad maan dagavond ingestemd met het prin- cipevoorstel de Dorpsschool en Kolschool te fuseren (DoKoschool- )met als lokatie de kolschool. De WDer Jan Kevelam probeer de in een lange op schrift gestelde verklaring de nadelen die volgens de liberalen aan de gekozen schoollokatie kleven, nogmaals over te brengen op college en overi ge raadsleden, maar hij kreeg zoals verwacht nul op het rekest. Voor zitter Van Rappard antwoordde in een zo mogelijk nog uitgebreider antwoord, dat fusies nooit voor ie dereen plezierig zijn, maar dat dit de beste oplossing was. In septem ber zal het definitieve fusievoorstel aan de raad worden aangeboden. In de ontmoetingsruimte van het dorpshuis is tot en met vrijdag 28 mei een tentoonstelling van leer lingen van de Scholengemeen schap Holten ingericht. De exposi tie toont diverse technieken van de vakken tekenen en handenarbeid. Het tentoongestelde werk is van leerlingen uit de bovenbouw. 1. Aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - uitbreiding zomerhuis Winkelbergweg 6; - bouw vakantiebungalow Heideweg 44; - bouwen mestbassin/opslag vaste mest bij Pasmansweg 12; - bouw woning Beusebergerweg 11 - bouw kap op garage bij Köllingserf 2. 2. Bouwvergunning is verleend voor: - veranderen/vernieuwen recreatiewoning Vianenweg 126. 3. Toestemming is verleend voor de navolgende meldingplichtige bouwwerken: - het plaatsen van een dakkapel op Diessenplasstraat 53. 4. Overige verleende vergunningen, ontheffingen e.d. voor: - bloemenactie Holtens Mannenkoor op 6 en 7 mei 1993; - het venten met textiel op maandag door L. W. Breedveld. Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het in dienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Inleiding In zijn vergadering van 27 april 1992 en 22 juni 1992 heeft de gemeenteraad in meerderheid in gestemd met het standpunt van ons college van februari 1992 inzake de toekomstige verkeerss- tructuur van het dorp Holten. Hierbij zijn in het kort de volgende besluiten genomen: - de aanleg van de zuidelijke oost-westroute: de „Maisweg"; - het verder uitwerken en uitvoeren van het verkeersstructuurplan op basis van de volgende uit gangspunten: - uitgaan van het berekende verkeersaanbod; - in het centrale deel Dorpsstraat max. 2500 m.v.t.; - tegengaan doorgaand (vracht-)verkeer, inclusief bewegwijzering; - logische verkeerscirculatie met hoofdroutes in de kom van het dorp, door het treffen van een groot aantal ondersteunende maatregelen; - extra aandacht voor vorming van veilige langzaamverkeersroutes; - regelmatig effectmeting van de getroffen maatregelen. De hoofddoelstelling van dit verkeersstructuurplan is als volgt te formuleren: Het bevorderen van een zodanige circulatie van het autoverkeer dat noodzakelijk is voor het verrichten van de wenselijke maatschappelijke aktiviteiten en een zodanige vervoerswijzekeuze dat het verblijfsmilieu in Holten verbeterd wordt. Een belangrijk onderdeel binnen het verkeersstructuurplan is de speciale aandacht die de verbetering van bestaande en de vorming van nieuwe fietsroutes krijgt. De hoofddoelstelling van het verkeersstructuurplan kan dan ook o.a. worden uitgesplitst in een subdoelstelling voor het fietsverkeer, te weten: Door het verbeteren en vormen van routes ten behoeve van het langzaam verkeer dient een selektief autogebruik te worden bevorderd. In het kader van de verdere uitwerking van het verkeersstructuurplan is, mede met het oog op de definitieve herinrichting van een aantal wegen (Larenseweg, Dorpsstraat en Oranjestraat), in opdracht van ons college door het Buro voor Verkeersadviserlng (BVA) te Raalte een ontwerp-fietsnota opgesteld. In deze ontwerp-fietsnota wordt aandacht besteed aan het fietsverkeer in het algemeen, het beleid t.a.v. het fietsverkeer zoals dat door respectievelijk het rijk en de gemeente is geformuleerd. Daarnaast komt hierin aan de orde het begrip fietsnetwerk, welke eisen hieraan worden gesteld en op welke wijze een fietsnetwerk opgezet dient te worden, alsmede de toepassing hiervan op de Holtense situatie. Op basis van een negental kriteria wordt ten slotte gekomen tot een prioriteitenlijst in het ontwikkelen van primaire fietsroutes. Inspraak Gezien de belangrijkheid van een dergelijk fietsnetwerk voor de Holtense gemeenschap hebben wij besloten hierop de inspraakverordening toe te passen. In verband hiermede zal de nota „ontwerp-fietsnetwerk gemeente Holten" van 10 mei 1993 tot 10 juni 1993 voor inspraak ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor ingezetenen en in de gemeente een belang hebbende natuurlijke of rechtspersoon ter inzage liggen. Daarnaast zal tijdens een openbare Informatieavond, te houden op 11 mei 1993 om 20.00 uur in het gemeentehuis, de opsteller van de nota (de heer De Boer van BVA) een toelichting geven op het ontwerp-fietsnetwerk. Het is niet zo zeer de bedoeling tijdens deze informatie-avond met elkaar in discussie te gaan, maar veel meer om vragen te stellen voor een nadere toelichting. Een exemplaar van nota is met ingang van 7 mei a.s. tegen betaling van f 10.- ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, verkrijgbaar. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk zijn of haar zienswijze ten aanzien van het ontwerp-fietsnetwerk kenbaar maken. Zo nodig zullen insprekers op 29 juni 1993 in de gelegenheid worden gesteld hun reactie mondeling toe te lichten in een openbare vergadering van ons college. Indien men niet in het openbaar wil worden gehoord, dan dient men dit in de reactie te vermelden. Burgemeester en wethouders van Holten, de secretaris, J. P. Stegeman de burgemeester, W. L. F. C. van Rappard Holten, 6 mei 1993 Het schaakseizoen loopt langzaam ten einde. Aan de opkomst van de laatste weken is ook af te lezen dat de schakers naar het einde van het seizoen verlangen. De belangrijk ste beslissingen zijn praktisch ge vallen. Dick van der Knaap wordt zo goed als zeker kampioen, terwijl Ton van Oyen de meeste kans maakt op de tweede p Uitslagen: Dick van der Knaap - Erik Mondeel, 1-0; Henk van Beek - Ton van Oijen, 0-1; Han Romp - Bertus van Beek, 0-1' Gerrit Se vens - Cees Olij, V& - V2; Gerrit Luggenhorst- Karl Heinz Leisen, 0- 1. HOLTEN BVA

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 5