Ook Oiessenplas heeft enthousiaste sporters I Hagen in Dorpsstraat west voor aanleg al omstreden Holtens Nieuwstilai Klein kunstvuurwerk sluit koninginnedag af DEZE WEEK. Advertentie brengt gemeente Holten op een uitstekend idee B.A.S. Industriegroep protesteert vergeefs tegen reconstructie Gouden afscheid Concert Veilig spelen In De Haar Gemeentehuis Herdenking 4 mei leasing Markelo tel. 05476-16 19 Herensoos speelt heuse competitie Holten Jubileum Bejaarden sociëteit Bloemenactie van HMK NU TE KOOP Deel y De Twentenaren en hun boeren Koffieconcert Jona-kwartet \-\ j hoivtda A.S.M. b.v. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. B0H Bijzondere avonddienst liitens nieuwsblad DONDERDAG 29, APRIL 1993 Abonnementsprijs f 61.65 Losse nummers f. 1.35 In het zicht van de haven moest Jan Nijkamp om ge- zondsheidsredenen in decem ber zijn raadszetel opgeven. Af gelopen maandag werd op waardige wijze afscheid geno men van de CDAer. Het af scheid kreeg gouden glans, door de koninklijke onder scheiding die hem te beurt viel. Wat weerhoudt de Holtenaar nu toch om de concerten van de Holtense koren bij te wonen. HMV en de beide toneelclubs kunnen elk jaar weer rekenen op bomvolle zalen, terwijl de koren telkens tegen halflege kerkbanken aanzingen. Binnenkort zal begonnen worden met de opknapbeurt van twee speelterreintjes in de wijk de Haar, terwijl er een derde nieuw aange legd zal worden. Een en ander is een uitvloeisel van het overleg tus sen de bewoners, de gemeente en woningbouwvereniging Onze Wo ning om de wijk de Haar wat aan trekkelijker te maken. De speelterreintjes krijgen speel- werktuigen van goede kwaliteit, en zijn bedoeld voor de jongere kinde ren in de wijk. De Soweco zal de terreintj es inrichten en onderhou den. Het gemeentehuis zal op 3, 4 en 5 mei slechts beperkt geopend zijn. De gemeenteambtenaren hebben dan verplicht ADV. Alleen voor de burgelijke stand en sociale zaken kan men 's morgens terecht. Zoals gebruikelijk zal op 4 mei de herdenking van de gevalle nen 's morgens plaats vinden op de Canadese begraafplaats. De Holtense schoolkindren zullen tussen elf en half twaalf bloe men leggen op de graven van de Canadese soldaten. 's Avonds om zeven uur is er een Herdenkingsbijeenkomst in de Ned. Herv. kerk, waarna om 19.30 uur de Stille Tocht ver trekt naar het monument aan de Molenbelterweg waar om acht uur The Last Post gebla zen zal worden. Maatwerk autoleasing Oud en versleten en alle tijd door brengen achter de geraniums? Niks daarvan. Wie op maandag middag een kijkje neemt in de re creatieruimte van bejaardencen trum Diessenplas, kan met eigen ogen aanschouwen, dat er ook 'op leeftijd' nog flink gesport wordt. Aangepast aan de leeftijd natuur lijk, dat spreekt van zelf, maar het enthousiasme van de groep heren van de Herensoos is er niet minder Eén van de groep heren houdt zich bezig met sjoelen. Meneer Kleint- wennaar is met z'n 92 en een half jaar de oudste, maar sjoelt nog als de beste. Een andere groep is helemaal in de ban van het koersbal. Elke maan dag wordt de lange mat uitgelegd en wordt ook op dit onderdeel op serieuze wijze een competitie afge werkt. En het gaat er (met een knipoog) af en toe fanatiek aan toe. Afgelopen maandag was de grote dag waarop bekend werd wie de beker bij het sjoelen en het koers bal gewonnen had. Onder het ge not van een hapje en een drankje werden de prijswinnaars bekend gemaakt. Bij het sjoelen was de beker dit keer voor de heer Getkate. Meneer Vroegop bleek de meeste punten te hebben verzameld bij het koersbal. Net als bij andere sportcompeti ties, last de Herensoos nu een pau- ze in om in september/oktober petitie is, dat er geen uitwedstrij- weer met nieuw elan te beginnen den meer worden gespeeld en het aan een nieuwe competitieronde, degradatiespook buiten de deur Enige verschil met de 'echte' com- wordt gehouden. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Oostelijke Weekbladpers b.v., in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Orders worden afgesloten en uitgevoerd overeenkomstig onze algemene voorwaar den, gedeponeerd bij de Ka mer van Koophandel en Fa brieken te Enschede. Redactie: Frederique Rentenaar tel. 053-28 15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: maandagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6 Hellendoorn tel. 05486-5 52 54 J. Spijkerman Poggenbeltweg 17 Haarle tel. 05485-9 52 20 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 De industriegroep Holten heeft maandagavond vergeefs gepoogd het voorstel tot reconstructie van de Dorpsstraat west van de raadsagenda af te voeren. In een brief op poten hebben de vertegenwoordigers van de Holtense industrie geprotes teerd tegen de plannen om in de Dorpsstraat een wegversmal ling aan te brengen. Volgens de industrie is hiermee tegen de gemaakte afspraken gehandeld. Ook verwijt men het college van B en W, dat men de industrie niet betrokken heeft bij de ontwikkeling van deze plannen, een afspraak die eerder met vertegenwoordigers van deze bedrijftak zijn gemaakt. Wordt wel een wegversmalling aangelegd, dan overweegt men ge rechtelijke stappen. Volgens F.W. Noordam, directeur van de Enkco, kan de gemeente ook een duidelijk protest verwachten van de EVO, de overkoepelende organisatie van het vrachtver voer. uitgegaan van het het standpunt van B en W, dat in februari 1992 werd gepubliceerd, waarin voor de Dorpsstraat in de eerste fase van het verkeersreconstructieplan de Dorpsstraat west hergeprofileerd dient te worden met een indeling in fietsstroken, rijstroken en parkeer havens ter plaatse van de winkels. „Uit de krant hebben we moeten lezen, dat men dit plan heeft verla ten en nu kiest voor hagen inp de weg". De industriegroep verwacht, dat er door filevorming onnodige verkeerslawaai zal onstaan. Volgens wethouder Henk Wes- De protesten van de indsutrie- groep richting zich tegen de twee hagen, die aangelegd zullen wor den in de Dorpsstraat. Volgens de heer Noordam is de industrie altijd Ter gelegenheid van het dertig ja rig bestaan van de Bejaardensocië- - teit Holten zullen op dinsdag 4 mei terik heeft de industriegroep de- De drie Vrouwtjes uit Harfsen op- zelfde kansen op inspraak gehad treden in gebouw Irene. De aanwonenden van de Dorps- 'Vrouwtjes' traden eerder al met straat. Dat was evenwel niet zo succes op voro de Hervormde veel, want de bewoners werden pas ingelicht, nadat de raadscommis sies hun advies al geformuleerd hadden, zodat er slechts op onder liggende punten, zoals de plaats van de twee hagen, iets gewijzigd kon worden. Dat zal nu ook ge schieden. De hagen schuiven een paar meter richting Mode op, om bij een van de aanwonenden de aanleg van een oprit mogelijk te Vrouwengroep. De sociëteit begint als gewoonlijk om half drie. Het Holtens Mannenkoor houdt op donderdag 6 en vrijdag 7 mei weer de jaarlijkse Moederdag bloeme nactie ten bate van de clubkas. De bloemen zijn van zeer goede kwali teit, daar staat bloemenmagazijn Marjo borg voor. Er zijn dit jaar voldoende bloemen ingekocht om de Holtenaren niet teleur te stel len. Ter hoogte van Hestersmode worden twee hagen geplant. Wethouder Westerik zag meer in het nu gehanteerde systeem, van kiek'n wat 't wot. De stopverbods borden zijn inmiddels uit de Dorpsstraat west verwijderd, hoe- „U weet hoe dat komt. Wij kunnen de Dorpsstraat nog niet inrichten tot een weg voor 2500 voertuigen per dag. Daar is de aanleg van de maisweg voor nodig." Soepnel liet geleiders/tussensteunputen op de 'huidge linksafvlakken. De Stichting Kunst en Cultuur Holten organiseert in dorphuis De Boschkamp een koffie-concert, verzorgd door het Jona-kwartet, dat begint om 12.00 uur. Medewer kenden zijn Mariska Paalman, viool; Gerrit Langenbarg, fluit; Hanny Schipper, cello en Jona Evers, piano. Op het programma staat werken van Pergolèse, Loeillet, Ibert, Haydn, Schubert en Hasse. Markelo tel. 05476-16 19 geldt. Regelmatig is er dan ook al filevorming op dat deel van de maken. Daardoor zullen de hagen Dorpsstraat door her en der gepar- wel formeel het stopverbod nog het bij een simpel ja. Volgens het A/s lezer van het Ho/tens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt abonnementsgeld per jaar ad 61,65 ook niet meer zo snel als openbare waterplaats gebruikt worden door de bezoekers van Waterjan. Als enige raadsfraktie vroeg de VVD bij monde van Gerrit Rensen begrip voor de problemen die kun nen ontstaan bij de industrie op de Kol en pleitte voor de aanleg van makkelijk verwijderbare wegver smallingen, maar hij kreeg de han den van de raad niet op elkaar. keerde auto's. Westerik wil eerst eens kijken of op deze manier de snelheid uit de weg wordt gehaald. Een verzoek van Jan Soepnel van Gemeentebelang, om gelijkterijd bij de reconstructie ook het kruis punt bij de Larenseweg en Sta tionsstraat aan te pakken, omdat de holtense middenstand en de toeristen toch wel erg worden be nadeeld, werd van tafel geveegd. reconructieplan zal de Dorps straat west ook in de toekomst meer dan 5000 voeruigen per dag te verstouwen krijgen en zal alleen het middengedeelte van de Dorps straat verkeersluw worden. In het voornoemde standpunt van het college van B en We notitie wordt evenwel aangegeven dat in de eer ste fase op de kruising Dorpsstraat - Larenseweg de voorrang omge draaid dient te worden, waarbij de oversteekmogelijkheden worden verbeterddoor aanleg van midden- Koninginnedag zal morgen, vrij dag 30 april, evenals vorig jaar wor den afgesloten met een klein vuur werk, als slot van de taptoe op de Smidsbelt. Omstreeks kwart over tien zal de vuurwerkmeester een aan het balkon van het gemeente huis bevestigd 'vuurkunststuk' ontsteken. Voordien zullen HMV, de showband Laus Deo en het Ja- chthoorkorps Garderegiment Ja gers de Holtenaren tracteren op een paar uurtjes muziek van hoge kwaliteit. De taptoe begint om half negen. Ouderen, die niet zo best ter been zijn, of niet zo lang kunnen staan, wordt aangeraden een stoel tje mee te nemen. Na de aubade, die 's morgens om negen uur begint, zal de Smidsbelt en omgeving weer het domein zijn van de Holtense verenigingen. Naast de clubs, die wij vorige week reeds in het programma hebben vermeld, zoals Amnesty, Wereld winkel, Unicef, Plattelandsvrou wen, en de voetbalverenigingen, zal ook de scouting De Waarden- borgggroep present zijn met een stand. Voor de kleintjes is er de draaimolen uit Espelo. De Braand- heultjes ontbreken ook niet op dit Oranjefeest. Het grote openlucht schaakbord zal ook weer in ge bruik zijn. Belangstellenden kun nen hier tegen leden van de schaakclub een partijtje snelscha ken. Om half twaalf verplaatsen de feestelijkheden zich naar de Beu- sebergerweg waar om half twaaf de behendigheidwedstrijd voor oude motoren wordt gehouden. De fiets- liefhebbers kunnen al vanaf half twee inschrijven voor de fietspuz- zeltocht. De inschrijving sluit om half drie. Om drie uur zal de toneel vereniging OCH voor de ouderen in gebouw Irene de klucht Schoap'n op drift spelen. De advertenties in het Holtens Nieuwsblad worden óók op het ge meentehuis gespeld, zo bleek afge lopen maandag. Want door de krant goed te spellen, werd men op het gemeentehuis attent gemaakt op de verkoop van een perceel cul tuurgrond, gelegen tussen Deven terweg en Oude Deventerweg (de Bekkenkamp), vlak bij de algeme ne begraafplaats. Hoewel er nog voor enige jaren grafruimte be schikbaar is op de begraafplaats, zocht de gemeente al enige tijd naar grond voor toekomstige uit breiding. Dat verliep in eerste in stantie niet zo vlot en toen dit perceel dan ook op de markt kwam, mogelijk als uitbreiding of als ruilobject, werd door wethou der Westerik onmiddellijk actie ondernomen en werd, zonder zoals gebruikelijk is vooraf toestem ming tQ. vragen aan de raad, vorige week op het perceel een bod uitge bracht. De gemeente bleek de hoogste inschrijver. Daar de eige naar geen beding wenste, moest onmiddellijk worden toegehapt. Met enig stoom en kokend water, kon het voorstel maandag inder haast aan de leden van de commis sie Gemeentwerken worden voor gelegd en 's avonds vervolgens aan de gemeenteraad. Men had daar geen bezwaar tegen, wel tegen het feit, dat de eigenaar de grond nog een jaar in gebruik zou hebben. De raadsleden vonden het verstandi ger om het gebruik van de grond niet te regelen in het koopcontract. De acte zal op 7 mei worden gepas seerd bij notaris W. Rakhorst in Rijssen. Hans Oldenburg en zijn catechi santen bereidden samen de avond dienst in de Hervormde kerk op zondag 2 mei voor. Het wordt een bijzondere - gespreks - dienst .want waar normaal de preek te saai of te lang wordt gevonden, willen cate- ehisaten samen met Hans laten zien, dat het ook anders kan. De dienst is opgebouwd rond het verhaal over de Barmharige Sama ritaan. De preek biedt alle gelegen heid om via vragen of opmerkin gen in het haken. Verder kan ge luisterd worden naar Heal the world van Michael Jackson. Na de dienst kan er onder het genot van een kop koffie nagepraat worden.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 1