Oio Hooikoortspatiënten gebaat bij homeopathisch geneesmiddel BIJ ons kunt u zeven jaar lang voor niks maaien Nieuwe paracetamol pijnstiller laat zich extra snel oplossen Vermoeide, rusteloze benen en spataderen? Knoflook met vitamine C voor een optimale weerstand Natuurlijke rustgevers steeds populairder Na twee weken zaten mijn tanden weer vast ,u>aA TWEEWIELERHUIS lKYöLIC DONDERTMAN B.V. igSR m. DONDERDAG 22 APRIL 1993 HO_9_ Oplossing in water populair Als de Nederlander een pijnstiller gebruikt laat hij in 25% van de gevallen het tablet eerst in een glas water uiteen vallen. Bij ons is dit dus een populaire wijze van innemen, terwijl in het buitenland dit gebruik vrijwel onbekend is. Speciaal voor de Ne derlandse consument heeft de fabrikant van Pana- dol daarom een pijnstillend tablet ontwikkeld dat extra snel uiteen valt in water. Nieuw: Panadol Drink Doordat de tabletten v h de nieuwe Panadol Drink goed oplossen in water is het ex tra snel gereed voor ge bruik. In opgeloste vorm werkt de pijnstiller ook nog effectiever terwijl de maag wordt ontzien. Het is echter géén bruistablet maar een „gewone" tablet die bijzon der snel uiteen valt door zijn speciale samenstelling. De gewoonte om pijnstillers in water op te lossen, is ei genlijk een heel verstandi ge. Los van de mensen die gewoon moeite hebben met slikken, worden de werkza me stoffen op deze manier sneller effectief, terwijl tege lijkertijd de maag wordt ontzien. In Panadol Drink zit zuivere paracetamol dat snel in de bloedbaan komt. Het bestrijdt de symptomen van hoofdpijn en griep op doeltreffende wijze, en heeft bij normaal gebruik geen bijwerkingen. Panadol Drink is er, net als alle an dere Panadol produkten, in een geheel nieuwe opvallen de verpakking. Panadol Drink is verkrijg baar bij apotheker en dro gist, en de consumenten prijs is 3,65. Voor meer informatie: Sterling Health, tel.: 023 - 352634. Meer dan de helft van de bevolking heeft last met de benen. De verschijnselen variëren van nachtelij ke kuitkrampen, waardoor men vaak wakker wordt, tot dikke, opgezette en gespannen benen. De benen zijn gevoelig en men klaagt over 'kriebels' of zelfs pijn. Het ergste zijn natuurlijk de spataderen. Ge lukkig is er nu Flavénol waarmee u zelf een deel van de klachten kunt oplossen. Prof. Claire Beylot Prof. Claire Beylot (arts) leidt in het Academisch Zie kenhuis van het Franse Bor deaux de afdeling Vaatklachten. Al jarenlang adviseert ze haar patiënten het gebruik van OPC, een stof die o a. wordt gewon nen uit schors van de pijn boom. „Mijn patiënten", zo vertelt prof. Beylot, „hebben er veel baat bijDe echte grote spataderen gaan er niet mee weg, maar allerlei bijkomende beenklachten zo als pijn, kramp, kriebels en gezwollenheid reageren erg goed op OPC". Nachtrust Het extract Flavénol bestaat bijna helemaal uit OPC (85%). Met OPC is. ook door prof. Beylot. erg veel weten schappelijk onderzoek ge daan bij mensen met vaatklachten. Telkens bleek weer dat OPC een erg goede oplossing voor veel klachten is. Bij driekwart van de on derzochte patiënten trad verbetering op in het gevoel van 'zwaarte in de benen', alsmede een vermindering van de 'kriebels'. Bij de helft verminderde de pijn en bij 60% werden de krampen minder. Die gunstige resul- jb mmioim mmoomo: rmsmims posibus is/ msik s cmm taten ontstaan doordat OPC de doorbloeding en de condi tie van de vaatwand verbe tert. In veel gevallen levert dit ook een ontspannen nachtrust op. Het extract waarmee prof. Beylot en haar collega's in Frankrijk werken is in Ne derland als voedingssupple ment verkrijgbaar bij dro gist en reformhuis onder de naam „Flavénol". Informatie bij uw winkelier of bel Com pact Nutrients, tel: 02940 - 17162. t .Ar" Vroeger was het heel gewoon dat je bij klachten altijd naar een dokter ging. Tegenwoordig doen mensen veel meer aan zelfmedicatie. Dat is ook het geval bij klachten als gevolg van nervositeit en stress Om deze klachten sneller de baas te worden, kunnen rustgevende middelen gebruikt worden Steeds meei mensen geven daarbij de voorkeur aan natuurlijke geneesmiddelen. Van deze middelen is Valdispert, met het extract van valeriaan wortel, al jaren één van de meest gebruikte produkten. Nervositeit kan omschreven worden als een toestand van innerlijke spanning of een verstoord evenwicht. Wordt iemand voor langere tijd aan spanningen blootge steld. dan wordt dat vaak stress genoemd. Oorzaken van nervositeit en stress zijn er legio, bijvoorbeeld familie omstandigheden. examen vrees of problemen op het werk. 40 jaar ervaring Ruim 40 jaar geleden werd Valdispert in Nederland op de markt gebracht. Sinds dien zijn er heel wat Neder landers geweest die in perio den van spanning dit na tuurlijke middel hebben ge bruikt En nog steeds is het voor velen een middel waar ze op kunnen vertrouwen als spanningen hun iets te veel worden. Valdispert wordt namelijk volgens een speciaal proces vervaardigd uit het extract van de va leriaanwortel. Al eeuwen lang is de kalmerende wer king van de valeriaanplant bekend. De kern van de makkelijk in te nemen dra gee bestaat uit pure vale riaanpoeder. Veilig In de loop van de jaren is gebleken dat Valdispert zeer werkzaam is bij spannin gen, Het produkt is volko men veilig en er zijn ook geen schadelijke reakties be kend bij gebruik samen met alkoholische dranken. Daar naast heeft het geen nega tieve invloed op de reaktie- snelheid en op het prestatie vermogen. werkt het niet verslavend en versuft het niet. Valdispert is verkrijgbaar in verschillende verpakkings groottes met 50. 100 en 200 dragees bij drogist en apo theek. Voor meer informa tie: Vemedia B.V. 020-5490905. Oranjestraat 25, Holten. 05483-617 79. QUI redde mevr. Cramer van ernstige paroduntose: De tandarts zei tegen mevr. J. Cramer (47), dat ze een kunstgebit nodig had. Deze situatie bracht haar zo in paniek, dat ze een doosje Bio-Quinon QlO kocht, want ze had ergens gelezen dat dit zou kunnen helpen tegen parodontose. Twee weken la ter zaten haar losse tanden weer vast en ze kwam met de schrik vrij. Mevr, Cramer heeft altijd sterke tanden gehad en ze had weinig last van gaatjes. Daarom zat ze er ook niet zo over in, toen ze twintig jaar geleden last van haar tand vlees begon te krijgen. De waarheid was echter grim miger dan ze dacht, want ze had last gekregen van paro dontose. De ziekte ontwik kelde zich in een gestaag tempo, tot haar tandarts haar op een dag meedeelde dat ze zich maar moest voor bereiden op een kunstgebit voor haar onderkaak. Vier van haar tanden vielen na melijk bijna uit, en hij dacht niet dat hij daar nog iets aan kon doen. „Ik raakte in paniek, maar ik kocht zo snel mogelijk een doosje Bio-Quinon QlO, want ik herinnerde mij een artikel dat ik gelezen had over ie mand die genezen was van parodontose door dagelijks QlO als voedingssupplement in te nemen", vertelt J. Cra mer. Na twee weken was het effect zichtbaar. De tanden in de onderkaak zaten weer vast en die zaten anders zo los, dat ze niet eens in een wortel kon bijten. „Vandaag de dag merk ik niets meer van parodontose. Het eten smaakt weer goed en het kauwen doet geen pijn meer. Ik voel me daardoor fantastisch", zegt ze. Wonderbaarlijk effect Mevr. Cramer was er niet helemaal van overtuigd cf het door Bio-Quinon QlO kwam dat er zo snel effect was bij de parodontose. Ze had immers ook nadrukke lijk te horen gekregen, dat ze haar tanden heel grondig moest poetsen en de tand arts controleerde haar tan den zorgvuldig bij elk con sult Misschien wierp zijn behandeling eindelijk vruch ten af. „Maar nee hoor, ik werd gauw wijzer. Kort na dat de parodontose gestopt was, hield ik op met het innemen van Bio-Quinon, en toen kwam ik er wel achter. Ik kreeg weer last van pijn lijk tandvlees en ben die kleine capsules snel weer gaan innemen", vertelt ze. Geen chirurgische ingreep In internationale tandarts- kringen heeft het veel op zien gebaard dat het co-en zym QlO, de stof in Bio-Qui non QlO, in staat is om pa rodontose te genezen. Tan den groeien weer vast, ont stoken tandvlees bloedt niet langer en in de loop van slechts een paar weken is de dreigende ziekte parodonto se bestreden en kunnen de tanden in veel gevallen be houden blijven Onderzoe kers weten nog weinig over hoe QlO parodontose be strijdt, maar er zijn meer en meer voorbeelden van pa tiënten, die hun tanden op het laatste moment hebben kunnen behouden door een dagelijkse hoeveelheid QlO in te nemen. Er bestaat dus niet langer meer twijfel over het feit dat de stof werk zaam is. Net zo onontbeerlijk als vitamine C Wie gedurende langere tijd geen vitamine C krijgt, loopt scheurbuik op Een ziekte die vroeger met name zeelieden trof, omdat ze geen verse groente kregen. Zodra iemand weer vitamine C krijgt, verdwijnen de symptomen langzaam en wordt iemand weer gezond. Zo zit het ook met het co-en zym QlO Wij mensen krij gen een beperkte hoeveel heid van de stof binnen via ons dagelijks voedsel, maar sommigen van ons krijgen niet genoeg, zodat door het tekort ziekte ontstaat. Een aanvulling in de vorm van QlO-capsules kan daarom de symptomen in relatief korte tijd bestrijden. In een wetenschappelijk experi ment met 120 parodontose patiënten nam men weefsel- proeven van hun tandvlees. Laboratoriumonderzoeken wezen uit dat bij alle deelne mers -het QlO gehalte rela tief laag was. Hierna gaf men iedereen QlO als voe dingssupplement en binnen een paar weken kon men al een duidelijke verbetering constateren. Uitgebreide in formatie over QlO wordt u gratis toegezonden. Bel de Bio-Voedingssupplementen- lijn: 08385 - 52760. Wanneer het mooi voor jaarsweer is, wil ieder een graag buiten zijn. Jammer genoeg worden juist op die dagen tallo ze mensen geplaagd door hooikoorts. De ver schijnselen van deze al lergie kunnen echter goed behandeld worden met het homeopathische geneesmiddel Luffanil. Zo wijst een Duits on derzoek uit. Wat is hooikoorts? Hooikoorts berust op over gevoeligheid voor stuifmeel. Heeft u er last van, dan kent u ongetwijfeld de verschijn selen: niesbuien, een loop neus. jeukende en tranende ogen, en soms zelfs be nauwdheid of koorts. Veel hooikoortspatiënten hebben hun klachten tijdens de bloeiperiode van de grassen, hoofdzakelijk in mei. Vooral bij warm en droog weer zweven er veel graspollen in de lucht. Heel vervelend dus; als het mooi weer is, verbergt de hooikoortspa tiënt zich achter stapels zak doeken of blijft zelfs noodge dwongen binnen. Natuurlijke remedie Gelukkig is er een natuurlij ke remedie. In Duitsland is er een onderzoek onder hooikoortspatiënten ver richt. waarbij het positieve effect van een homeopa thisch geneesmiddel werd aangetoond: 90% van de pa tiënten had baat bij het ge bruik van dit middel! In Ne derland is dit homeopathi sche middel vrij verkrijg baar bij apotheken en dro gisterijen onder de naam Luffanil (voorheen onder de naam Luffa Hooikoortsdrup pels VSM). Wees er op tijd bij! Als u elk jaar opnieuw last heeft van hooikoorts, kunt u proberen dit jaar de klach ten te voorkomen. Begin dan al in april met het inne men van Luffanil druppels. Deze druppels hebben een preventieve werking: u kunt er de overgevoeligheid voor stuifmeel mee verminderen. Bij acute hooikoortsaanval- len kunt u beter kiezen voor Luffanil tabletten. Deze ta bletten in stripverpakking kunt u ook gemakkelijk meenemen. Zo hoeft hooi koorts geen enkel uitstapje meer te bederven. Voor de gratis hooikoorts- folder, informatie over het Duitse onderzoek of over ho meopathie kunt u (gratis) bellen met de VSM Homeo- pathielijn 06 - 0996662. Voorkomen is beter dan genezen. Een goede weer stand is de beste bescherming om een griepje geen kans te geven. Bovendien geeft het een geweldige vitaliteit. Je krijgt het gevoel, er weer tegen aan te kunnen. En tenslotte is het dé investering voor een blijvend gezond lichaam - ook op hogere leeftijd. Versterking nodig Iedereen vraagt wel eens te veel van zijn of haar li chaam. Bijvoorbeeld door te hard werken, spanningen, een maaltijd over te slaan of onvoldoende te slapen. Dan doen we een aanslag op de weerstand. In zulke gevallen en wanneer we ons niet he lemaal lekker of fit voelen, is het aan te raden de weer stand te versterken. Een uit stekend hulpmiddel hiertoe biedt knoflook samen met vitamine C. Kyolic preventief Daarom is er Kyolic Preven tief voor dagelijks gebruik. Het is een combinatie van de unieke gefermenteerde knof look uit Japan (op zich al een weerstandsverhoger) en 30 mg vitamine C per tablet Bij gebruik van 3 tabletten per dag levert dat al de tota le hoeveelheid vitamine C op, die we dagelijks nodig hebben. Uit onderzoek blijkt dat Kyolic gefermenteerde knoflook niet alleen de weerstand sterk verhoogt, maar ook de lever onder steunt. Dit is van belang omdat de lever een belang rijke rol speelt als reiniger van het lichaam. En juist door deze reinigende functie kan de lever sterk verzwakt raken. Daarom is een goede ondersteuning voor de lever essentieel. Kyolic knoflook is de enige knoflook die dit kan bewerkstelligen en wel door het unieke fermenta tie-procédé dat Kyolic zo bij zonder maakt. Reukloos en betaalbaar Een bijkomend voordeel yan deze knoflook is dat het pro dukt absoluut reukloos is, en ook geen oprispingen geeft. Een maand verpak king Kyolic preventief (100 stuks) kost tijdelijk slechts 9,50 en is verkrijgbaar bij apotheek, drogist en reform huis. Bel voor meer informatie: 06-0995522 (gratis). Als u dit jaar vanaf 10 april tot en met 29 mei 1993 een Honda gazonmaaier koopt, krijgt u over zeven jaar als u 'm inruilt, het aanschafbedrag terug! Voor meer informatie en een actiefolder, bent u van harte welkom in ^B523E2I52=Zlli* onze showroom. we've got the power Stoomdijk 13-15, Laren (Gld.) Tel. 05738-12 73 Panadol Drink. Snel oplosbaar in water en sneller werkend.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 9