Gemeente Normaal in Espelo: heel de buurtschap is present Netty van Dijk opnieuw snelste bij PGJO-cross HOLTENS NIEUWSBLAD Alle registers worden 17 april open getrokken Resultaten sv Holten Hinderwet (Wet Milieubeheer) Hinderwet (Wet Milieubeheer) OUDE TANKS VOOR HUISBRANDOLIE MOETEN ONSCHADELIJK WORDEN GEMAAKT DONDERDAG 8 APRIL 1993 5 Openbare kennisgeving inzake ingediende aanvragen om vergunningen, verleende ontheffingen of vergunnin gen e.d. 1. Bouwvergunning is verleend voor: - het uitbreiden van de bibliotheek Rörikstraat 3; - het bouwen van een serre op de verdieping van Houtweg 15; - het plaatsen van een mast bij Waagweg 6; - het uitbreiden van de woning Borkeldsweg 6. 2. Toestemming is verleend voor de navolgende meldingplichtige bouwwerken: - het plaatsen van een dakkapel op de woning Burg. van der Borchstraat 18; - het plaatsen van een transformatorruimte Stevenssteeg 3a; - het plaatsen van een transformatorhuisje Broekweg 14a; - het plaatsen van een dakkapel op Reilinksweg 47 3. Kapvergunning verleend voor: - 4 berken bij Stationsstraat 12; - 36 dennen bij Holterbergweg 1a, - 1 Amerikaanse eiR en 1 lariks bij Vlanenweg 214, - 2 berken en 2 eiken bij Jeurlinksweg 16; - 2 iariksen en 1 eik bij Aalpolsweg 36. 4. Overige verleende vergunningen, ontheffingen e.d. voor: - het houden van een openlucht kerkdienst op 31 mei 1993 op de Kalfstermansweide, - een actie verkoop toiletpapier door HMV - het gebruik van gemeentelijke wegen voor de 42e „Ronde van Overijssel"; - het rondgaan met een geluidswagen t.b.v. optreden bands in „De Waag"; - schietwedstrijden bij café-restaurant „Het Bonte Paard"; - een optreden van de popgroep Normaal op 17 april a.s. in een tent te Espelo Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkhe den tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Openbare commissievergaderingen De commissie voor ruimtelijke ordening en woningbouwzaken vergadert op donderdag 15 april 1993 om 20,00 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a. concept-bezwaarschrift ontwerp-streekplan West-Ovenjssel; ontwerp-verkavelingsplan bestemmingsplan „Lukensveld" Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken, kunnen dit tot uiterlijk 4 uur voor de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie Sluiting gemeentesecretarie en gemeentewerf Op vrijdag 9 april a.s. (Goede Vrijdag) zijn de gemeentesecretarie en de gemeentewerf voor het publiek gesloten. Gewijzigde lediging mini-containers Op Goede Vrijdag (9 apnl a.s.) worden de containers normaal geledigd. De lediging van maandag 12 april (Tweede Paasdag) wordt uitgevoerd op dinsdag 13 april De stortplaats Armoede is op Goede Vrijdag (9 april) normaal geopend, doch is op Tweede Paasdag (maandag 12 april) gesloten. Verordening tot aanwijzing van een koopavond in de gemeente Holten Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat met ingang van heden gedurende drie maanden voor een ieder ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) ter inzage zal liggen het besluit van de raad van die gemeente van 22 maart 1993 nr. 267/IJm/ra, tot vaststelling van een verorde ning, waarbij als koopavond in de gemeente Holten is aangewezen de donderdag. Deze verordening treedt in werking op de dag waarop dit besluit ter openbare kennis wordt gebracht. Holten, 8 april 1993 Burgemeester en wethouders van Holten, de secretaris, J P Stegeman de burgemeester, W L. F C. van Rappard Terinzagelegging beschikking Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen, op 30 maart 1993 vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan. 1. H. J. Deten, Stevenssteeg 3 te Holten 2 tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee-, jongvee- en varkenshouderijbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning 2. G. Mekenkamp, Pasopsweg7 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee-, jongvee- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning 3. H. J. en D. H. Stoevenbelt, Beusebergerweg 35 te Hotten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee- en varkensbedrijf aannex opslag van dieselolie) omvattende vergunning 4. H. J. Battus, Vljfhulzenweg 2 te Hotten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee- en varkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen gedurende een maand na datum van terinzagelegging (vanaf 9 april 1993) op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, dagelijks van 9.00 tot 12.30 uur en in de sporthal 't Mossink (kantoor beheerder) aan de Keizersweg, op dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur, ter inzage gedurende de hierboven genoemde termijn. Beroep tegen de beschikking kan worden ingediend door a. de aanvrager b. de betrokken adviseurs c. degene die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend d. enige andere belanghebbende die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Het moet in tweevoud worden ingediend bij deze Afdeling, Postbus 20019,2500 EA 's-Gravenhage, binnen 1 maand na de datum van terinzagelegging. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het beroepschrift is beschikt. Terinzagelegging ontwerp-beschikkingen Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 9 april 1993 tot en met 23 april 1993 op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur, alsmede op dinsdagavond In de sporthal 1 Mossink, Keizersweg 22 (kan toor beheerder) van 19.00 tot 22.00 uur, ter inzage de ontwerp-beschikkingen ingevolge de Hinderwet van: 1. Banz Bord International B.V., Waagweg 10 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een meubelfabnek 2. Zuiveringschap West-Overijssel, Rulterlaan 7 te Zwolle tot het oprichten en in werking hebben van een rioolwaterzuiveringsinrichting op het perceel Beusebergerweg 43 te Holten 3. Nldo-Unlversal Machines B.V., Industriestraat 34 te Hotten tot het oprichten en in werking hebben van een machinefabriek 4. het plaatsen van een opslagtank bij Pannenbakkerastraat 3. De ontwerp-beschikkingen omvatten het verlenen van de vergunning onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikkingen kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest daartoe bezwaar in te die nen. Het bezwaarschnft moet worden ingediend vóór 23 april 1993 bij burgemees ter en wethouders van Holten, Smidsbelt 6,7451 BL Holten. Besluit BOOT vanaf 1 maart van kracht In ons land liggen naar schatting zo'n 330.000 opslagtanks voor vloeibare aardolieprodukten en afgewerkte olie in de grond. Een kleine 110.000 daarvan behoren toe aan bedrijven en tankstations. Het merendeel, zo'n 220.000 tanks, is in het bezit van particulieren. De meeste van deze tanks hebben gediend voor de opslag van huisbrandolie voor verwarming. Met de komst van het aardgas zijn ze evenwel in onbruik geraakt en vaak ook vergeten. De tanks kunnen echter wel aanleiding geven tot bodemverontreiniging. Uit onderzoek is namelijk gebleken dat veel van de niet meer gebruikte tanks lekken, ook al is de tank misschien in het verleden wel leeggemaakt. Als dat niet door een erkend tanksaneringsbedrijf is gebeurd, is niet zeker dat het ook vakkundig is gebeurd. Met alle gevolgen voor het milieu vandien. Besluit BOOT vanaf 1 maart van kracht Met ingang van 1 maart van dit jaar is een overheidsbesluit van kracht geworden dat het toezicht op zowel oude als nieuwe tanks bij bedrijven en particulieren regelt: het Besluit Opslaan In Ondergrondse Tanks (BOOT). Bezitters van een oude, niet meer in gebruik zijnde, tank, moeten in verband met dit besluit hèt volgende doen: a. de gemeente voor 1 september aanstaande inlichten over het b de tank. Dat moet gebeuren op een speciaal formulier dat verkrijgbaar is bij de afdeling gemeentewerken of de afdeling Distributie van het Ministerie van VROM, Postbus 351, 2700 RA Zoetermeer, tel. 079-449 449. b. er binnen vijf jaar voor zorgen dat de tank is verwijderd of geleegd en schoongemaakt en gevuld met een daarvoor geschikt middel. Hierbij wordt een eenvoudig bodemonderzoek uitgevoerd om na te gaan of de bodem niet verontreinigd is. Deze werkzaamheden moeten worden uitgevoerd door een daartoe erkend bedrijf Adressen van dergelijke bedrijven zijn op te vragen bij de KIWA NV, Postbus 70, 2280 AB Rijswijk. Tel. 070-3 95 36 66. De kosten De kosten voor zowel het verwijderen of schoonmaken als voor het bodemonderzoek moet de eigenaar zelf betalen. Het bestaan van een tank niet aanmelden bij gemeente is strafbaar. De gemeente kan een dwingend bevel opleggen om de geèigende maatregelen te treffen op kosten van de eigenaar. Het laten verwijderen van een tank komt neer op circa f 1500.- en het laten schoonmaken en vullen met een geschikt vulmiddel komt op circa f 1000.-. Nog in gebruik zijnde tanks Voor nog in gebruik zijnde tanks bij bedrijven zonder een milieuvergunning (de oude Hinderwetvergunning) en particulieren die de tank nog wel in gebruik hebben, moeten zich er van vergewissen dat de tank nog in goede staat verkeert en eventueel maatregelen nemen: a. Zij moeten het bestaan van de tank ook voor 1 september aanstaande met een speciaal formulier bij de gemeente melden; b. particulieren moeten binnen dne jaar de tank laten keuren (dus voor 1 maart 1996) en eventueel repareren. Voor bedrijven geldt een termijn van twee jaar; c. er moet een bodemonderzoek worden gedaan om de huidige staat vast te stellen; d. voor een tank die in gebruik blijft moet een aansprakelijkheidsverzekering worden afgesloten. DOS'37 Al - Holten Al, 1-1. Van Holtense zijde een zeer slechte wedstrijd. Het enige goede van de eerste helft was een paar goede afstandsschoten. In de rust kregen de A1 -spelers dan ook een uitbrander van trainer André Dekker, waardoor de Holten- se jongens gingen beseffen dat ze moesten gaan voetballen, De tweede helft startte dan ook voortvarend. Arjan Pinkert opende de score opende voor Holten 0-1. Maar na een kwartier zakte Holten met 'Wippert'- Normaal in Espelo; een lange tra ditie en uitgegroeid tot een van de hoogtepunten in de jaarlijkse veldtocht van de Achterhoekse rockband. Uniek, ook vorig jaar. Splo viel toen de eer te beurt om als eerste optreden uit te vallen, nadat de band noodgedongen moest stoppen wegens het zware auto-ongeluk van bandleider Ben nie Jolink. Reden te meer om za terdag 17 april, als de band in complete samenstelling in de feesttent aan de Pasmansweg in Splo weer present zal zijn, alle registers totaal open te trekken. Heel Espelo zal aanwezig zijn en talloze fans zullen van heinde en ver toestromen om dit 'oer'gebeu- ren mee te beleven. De titel van de veldtocht 'Is 't an ders?' is dit jaar ook de vraag die de fans zich ongetwijfeld stellen. Het antwoord is te vinden in de 118 zalen en feesttenten, die deze zo mer 'platgespeeld' zullen worden. Er zijn inderdaad de nodige veran deringen en vooral ook verrassin gen. Allereerst krijgt het publiek een fonkelnieuw decor te zien met op het podium een imposante trap- constructie. Nu eens géén door Bennie geschilderde borden of doeken, maar wel drie-dimensio nale opblaasbare objecten. Ook het oude drumstel werd vervangen door een gigantische 'batermachi ne', alleen kon Bartje het inspelen van het nieuwe drumstel vergeten. Tijdens een avondje stappen brak hij zijn knie. Een vervangende drummer werd gevonden in de per soon van Ivo Elfers. In Espelo zal Bartje weer van de partij zijn, even- Normaal in Splo: Is t buugen of barsten, of is 't anders? als het vijfde bendelid, Robert Co lenbrander; de 'Kachelpiepe' speelt op gitaar en trekharmonica. Het geeft Normaal meer muzikale armslag en bovendien kan Bennie zich nu nog meer op zang en pre sentatie concentreren, al blijft hij ook gitaar spelen. Het repertoire van deze avond is natuurlijk gedeeltelijk van de nieuwe CD Buugen of Barsten, bij tend, pittig en direct. Verfrissend ook na de uitstapjes richting hoempa rock. Dus terug naar de roots, de eerlijke rock roll. Het motto van de veldtocht is dus op twee manieren uit te leggen. Het is anders, maar ook weer niet. Een avond rechttoe -rechtan boeren rock blijft één van de hoogtepun ten in het uitgaansleven van de gewone nuchtere, Saksische plat telander. Die je op zo'n aovond wel kompleet uit zijn bol ziet gaan. Is 't anders? Nee dus, en wie er bij wil zijn, kan kaarten in de voorver koop kopen bij de plaatselijke ca- fé's in Holten of bij de VVV. een gelijk opgaande wedstrijd met voor beide ploegen enkele kansen, welke niet benut werden. Ruststand 0-0. Na rust kreeg Holten enkele zeer goede kansen, maar de voorhoede wist niet te scoren. Dit lukte de jongens uit Almelo wel, waardoor E2 ge noegen moest nemen met een 2-0 neder laag. Holten E2 - RKSV E2,3-2. Het E2 team ging voortvarend van start en door middel van goed combinatie-voetbal kwam E2 op een benen in elkaar en gaf DOS alle gelegen- 1-0 voorsprong door een prima In verband met de veiligheid moet de organisatie medogenloos nee verkopen als in overleg met de brandweer blijkt dat de tent echt vol is. In het voorprogramma staat dit jaar weer Espeloos huisband Kabaal. Een band die geen intro ductie meer behoeft. Ze heeft al vaak laten zien dat ze ook een grote mensenmassa uitstekend op kan warmen voor de hoofdact. De tent aan de Pasmansweg gaat om 20.00 uur open en de voorverkooop gaat door tot het Paasweekend. heid om de gelijkmaker te scoren, dit tot grote woede van trainer André Dekker Stevo A2 - Holten A2, 4-4. Gelijkopgaande wedstrijd met over en weer doelpunten hetgeen resulteerde in een 3-3 ruststand. Na rust hetzelfde spelbeeld met aan Hol tense zijde een uitblinkende Peter te Win kel. Beide teams scoorden nog 1x en het was aan het sterk verdedigende duo Den nis Schreurs en Dinant Plekkenpol te dan ken dat A2 niet met een nederlaag huis waarts moest keren. Holten 31 - DES B1, 7-2. Het gaat langza merhand weer in opgaande lijn met B1. Werd in de 1e wedstrijd bij DES ternauwer nood gewonnen, dit DES was duidelijk een maatje te klein. Het waren achtereenvol gens Bas, Erik-Jan en Victor, die voor een ruststand van 3-0 zorgden. Een ongelukkig eigen doelpunt van een DES verdediger en goals van Michel, Martijn en weer Victor maakten de 7 compleet. DES kon door een paar ongelukkige momenten in de Holten- se verdediging toch nog 2 maal tegen scoren. Holten B2 - Sp.Rijssen B2, 1-3. B2 begon met een voorsprong door een fraai doe'- punt van Michel Koopman, na aangeven van Richard de Gooyer. Helaas moest zij die voorsprong bij een tweetal uitvallen van de tegenstander voor rust al prijs ge ven 1-2. Na rust bleef Holten de sterkere ploeg maar kon dat niet in doelpunten uitdrukken, ondanks een paar goede mo gelijkheden. Via een counter in de laatste minuut van de wedstrijd bepaalde Sp. Rijs- sen de eindstand zelfs op 1-3. Holten C1 - Twente C1, 1-1. In deze zeer spannende wedstrijd werd met veel inzet gespeeld wat inhield dat beide partijen voor rust niet konden scoren. Na rust brak Twente de score open en nam een 0-1 voorsprong Dit was van korte duur. Een afstandsschot van Martijn, werd van rich ting veranderd, zodoende stond de keeper van Twente op het verkeerde been en belandde de bal in het doel 1-1. Een zeer spannend slot, met kansen over en weer op de overwinning, bracht echter geen beslis sing, Eversberg D1 - Holten Dl, 4-1. Hotten kwam zeer goed uit de startblokken. Een. corner van Jan ging rechtstreeks het doel in. Door slecht uitverdedigen gelukte het Eversberg voor de rust nog de gelijkmaker te scoren. Na rust was het Eversberg welke aan het langste eind trok. Holten kwam vooral in de voorhoede stootkracht te kort. Holten D2 - De Zweef D3, 0-3.De wedstrijd speelde zich voornamelijk af op de helft van Holten, maar dankzij goed verdedigen lukte het om de rust te bereiken zonder doelpunten. Door pech in de verdediging en een strafschop slaagde de Zweef erin om een 3-0 voorsprong te nemen. Het was te danken aan goed keeperswerk van Jo- han dat een grote nederlaag werd voorko men. Oranje Nassau E1 - Holten El, 2-O.Holten had erg veel moeite met een fanatiek spe lend O.N uit Almelo. De eerste helft was Robert Jan. Voor rust kon RKSV nog iets terug doen en kwam dan ook op gelijke hoogte 1 -1In de tweede helft kwam Holten al vlot achter, maar het was Bert die via een strafschop weer gelijk maakte. In een span nend slot bepaalde Aaldrik door een per fecte goal de eindstand op 3-2. Holten E4 - Enter E3,2-6. In een van beide zijden goed gespeelde wedstrijd moesten de punten worden meegegeven aan de tegenstander. Ondanks dat er verloren is, verdient de ploeg een compliment. Er werd met veel inzet gespeeld en ook nog 2 doelpunten scoren tegen een ploeg die kampioen is geworden, is een goede pres tatie. Haarle F2 - Holten F2, 9-0. Haarle was een maatje te groot voor onze jongens. Tot de rust kon Holten de schade nog enigszins beperken (2-0). Na rust was Haarle niet meer af te stoppen door onze verdediging. Holten F3 - Markvogels F1,4-5. In een zeer enerverende wedstrijd tegen Markvogels stond het binnen korte tijd al 0-2. De Hol tense jongens waren hierna goed wakker Door vier prachtige doelpunten van Maar ten werd een 4-2 voorsprong bereikt. De longens dachten toen dat de buit binnen was en stelden de Markvogels in de gele genheid om in de laatste 5 minuten nog 3 maal te scoren. Een onnodige nederlaag De vierde wedstrijd van de PGJO crosscompetitie werd in Delden gelopen. De 2,5 km geeft voor de jonge Holtense atleten steeds het zelfde beeld te zien. Net geen kop positie maar toch van voren. Erik Steenbergen, 11.10 min, Tom Ma- rissink, 11,50 min. en Jan Manen- schijn zitten steeds bij de eerste tien. Bij de meisjes scoren Sharon Blokvoort 12.15 min. en Sanne van de Spek, 12.18 min. goed. Het grootste aantal Holtense deelne mers is te zien op de 5 km. Bij de heren was Jan Willem Manen- schijn, 22.35 min. en bij de dames Dinie Teeseling, 24.48 min. de snel ste Holtenaar. Op de 10 km zorgen de Holtense dames voor het mees te vuurwerk. Weer was Netty van Dijk, 43.25 min., eerste met als goe de tweede Joke Nijland, 44.07 min. Jetty Stam - wel 'total loss'- werd vierde in 44.20 min. Bij de heren 10 km was Jos v.d. Spek in 39.20 min. de beste Holtenaar. Op de 15 km blijft Henk Mulder bij de veteranen hoge ogen gooien. Nu weer een prima tijd van 53.17 min. Komende zatertdag is in Diepen- heim de vijfde en voorlaatste wed strijd van de PGJO crosscompeti tie. Baanwedstrijd Dertien jeugdleden van de atletie- kafdeling van sv Holten deden af gelopen zaterdag mee aan baan- wedstrijden van de AC Tion te En schede. Voor de pupillen werd er een drie-kamp afgewerkt. Bij de jongens pupillen C werd de tweede prijs gewonnen door Vincent Scholman en de derde prijs door Gijs Marissink. Bij de meisjes ging, Berbel Dekker met een derde prijs naar huis. De 1000 meter werd ge wonnen door Gijs Marissink en de tweede plaats was voor Vincent Scholman. Trinke IJmker werd bij de meisjes pupillen C derde op de 1000 meter. Sharon Blokvoort zet te een uitstekende prestatie neer door de 600 meter meisjes junioren D te winnen, in een tijd van 1.58.5 min. Ze liep de finale 60 meter sprint naar een derde tijd van 9.4 sec. De eerstvolgende baan, me daillewedstrijd is op 17 april te Hengelo in het FBK-stadion.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 5