Geen pardon voor 'illegalen' Borkeld Orgelbespelingen Greformeerde kerk m Landschapselementen oudste voorbeelden menselijk ingrijpen Uit buiten Holten veri|sse De HOBBYTIEK HOBBYTIEK Jaaragenda Spreekuur architecten helft v.d. prijs of minder Nieuw in onze koliektie „ledereen kan schilderen" Ultra Punch Sieraden maken van Friendly Plastic LAATSTE RONDE mom Schoenen met het gele etiket STEUNENBERG tttode Crt 4c/loettett Klaverjassen met DES-supporters LENZEN optiek Belangstelling voor films over oud-Rijssen loopt uit de hand... HO, 9 DONDERDAG 11 FEBRUARI 1993 De Stichting Coördinatie Land- schapsonderhoud organiseert op zaterdag 13 maart een themadag over archeologische landschapse lementen. Het programma bestaat uit een lezing en een excursie, verzorgd door de Stichting Regionaal Ar cheologisch Archiverings Project. Omdat de themadag vooral op praktijk gericht is, is ze met name bedoeld voor hen die actief met het beheer te maken hebben, zoals vrijwilligers en particuliere grond eigenaren. De dag vindt plaats in het natuurgebied De Borkeld, tus sen Rijssen en Markelo. Archeologische landschapsele menten zijn de oudste voorbeelden van menselijk ingrijpen, duizen den jaren geleden. Door hun hoge ouderdom zijn deze elementen vaak onopvallend verscholen in het landschap en worden vaak niet als cultuurhistorische waardevolle elementen herkend. Als gevolg daarvan zijn ze vaak ten prooi ge vallen aan o.a. wegaanleg, woning bouw of veranderende land- en bosbouwmethoden. Gelukkig is er weer meer aandacht voor archeo logische landschapselementen. Deelname aan deze themadag kost 25,-, inclusief het boekje Archeo logische Landschapselementen. Aanmelden zo spoedig mogelijk bij tel. 05390-1731. Woonhuis Lodeweges: „Geen permanente woonuitstraling?" 'Meubelstuk' adjudant Oberink leidde de verkeerskwis met vaardige hand. Kios Lodeweges: al tientallen ja ren een begrip in toeristisch Hol ten. Niemand zou dan ook ver wachten dan de heer Lodeweges tot een van 22 'illegale' bewoners van de Borkeld zou behoren. Tij dens de behandeling van het con cept raadsvoorstel herziening be stemmingsplan De Borkeld bleek echter, dat de kiosk, war de ver huur wordt geregeld volgens de WV informatie op een ander adres is gevestigd dan het woonhuis van Lodeweges en dat is reden voor het college van B en W het bezwaar dat de heer Lodweges tegen het niet verlenen van een permanente woonvergunning had ingediend, ongegrond te verklaren. Argumen tatie is onder meer dat op basis van het uiterlijk aanzien van de woning bij de toetsing geen permanente bewoning uitstraalt. „Zou in dit geval geconcludeerd moeten wor den dat dit wel het geval is, dan vertonen bij een onderlinge verge lijking wellicht meerdere zomer huizen, ook die niet in de toetsing zijn betrokken, deze uitstraling. Het feit dat dit huisje aan redelijke eisen voldoet is geen reden om ht een woonbestemming te geven". Twee van de vier commissiele den (WD enb GB) dachten daar anders over en stelden voor, mede door de familiare omstandigheden van de betrokkene, wel een perma- nante woonvergunning te verle nen. De PvdAer Metsemakers wil de eerst nog even met de achter ban overleggen, alvorens een ad vies te geven. Het CDA bij monde Nu ook in zwart en wit Natuurlijk bij Dorpsstraat 43 - Holten Tel. 05483-6 14 80 van J. Veneklaas bleef streng in de leer. Persoonlijke omstandighe den kunnen volgens de CDAer niet worden meegewogen bij het vast stellen van een bestemmingsplan. Voor de overige illegale bewoners van zomerhuisjes op de Borkeld ziet de toekomst er slecht uit. Alle bezwaarschriften werden onge grond verklaard. Wel waren de commissieleden het eens met de gegrondverklaring van het verzoek van Jacob van Lindenberg, de rooilijn bij zijn wo ning te verleggen, zodat uitbrei ding van zijn woning mogelijk is. Het bezwaarschrift van G.J. Das- selaar, die protesteerde tegen de beperking van te bouwen zomer huisjes tot 200 m3, was aanleiding van Ep van Schooten (GB) om de grootte van de zomerhuisjes te dis cussie te stellen. Gelijk de heer Dasselaar, is van Schooten van mening, dat 200 m3 in de huidige tijd we erg krap bemeten is. „De toerist wil meer comfort, zoals twee riante slaapkamers een dou che en een badkamer". Hij kreeg het gelijk niet aan zijn kant. De overige commissieleden onder steunenden de filosfie van het col lege, dat uitbreiding van de vakan tiewoningen het kleinschalige ka rakter van het terrein zal aantas ten. Van klachten van de verhuurders over te kleine wonin gen, zoals Van Schooten had ge meld, had verder niemand ge hoord. FEBRUARI 13 februari: Minder validencarna- val. 17 februari: Jaarvergadering Sportcommissie. 20-23 februari: Carnavalsweek end. 22 februari: raadsvergadering MAART 4 maart: Bingo-avond Nierstich ting 5/6/7/maart: 150 jarig bestaan Ger- .Kerk Holten. 6 maart: MAC-Voorjaarsrit (Endu- ro). 13 maart: Ruilbeurs HPC 20 maart: SV Bato show; toneela vond DAT. 22 maart: Raadsvergadering. 24 maart: Boomplantdag. 27 maart: Voorjaarsconcert HMV. APRIL 4 april: Kemperkamptoernooi. 12 april: Eierengooien, De Schure. 16 april: HMV Lompenaktie dorp. 17 april: Normaal 26 april: Liberaal café WD (Erica Terpstra); Raadsvergadering 30 april: Koninginnedag; Regel matigheidswedstrijd veteraan- 'klassieker race-motoren. Oranje pop bij De Schure. MEI 5 mei: Bevrijdingsloop 6/7 mei: Bloemenverkoop Holtens Mannenkoor. 7 mei: HMV Lompenaktie buiten gebied. 20 mei: Hemelvaartsfietstocht De Schure. 22 mei: Straatvoetbaltoernooi. 23 mei: Allard v. Bruggentoernooi. 24 mei: Raadsvergadering. JUNI 5 juni: Totaaldag Blauw Wit. 13 juni: Koetsenrit Bergrijders. 25/26 juni: School- en volksfeest Dijkerhoek (optreden Sensation Rockets). 25 t/m 29 juni: Folkloristisch festi val Hoolter Daansers. 28 juni: Raadsvergadering. JULI 3 juli: Koningsschieten. 19 juli: Raadsvergadering. 24 juli: Triathlon Holten. AUGUSTUS 8 augustus: Holterbergrit, motor toertocht. 14 augustus: Schuredag. SEPTEMBER 12 september: Nat. motocross op Zuurberg 19 september: Trekkersiep. 27 september: Liberaal café WD imw. Jorritsma); Raadsvergade ring. OKTOBER 2/3 oktober: Nacht om Holten. 25 oktober: Raadsvergadering. NOVEMBER 12 november: Concert Holtens Mannenkoor. 22 november: Raadsvergadering. DECEMBER 20 december: Raadsvergadering. Bouwhof Citadel in Rijssen houdt op zaterdag 13 februari van 10.00 tot 15.00 uur een architecten spreekuur. Doelstelling van het architec tenspreekuur is het geven van ob jectieve informatie aan particulie ren. Het spreekuur is gratis en ge heel vrijblijvend en wordt verzorgd door onafhankelijke architecten met bevoegdheid. i r Larenseweg 23 - Holten - Tel. 61551 Milieuberichl Verordening Grondwaterbeschermings gebieden Overijssel 1991 - Besluit tot Wijziging van ae Ontheffingen Gedeputeerde staten van Overijssel maken bekend dat zij hebben besloten over te gaan tot wijziging van de voorschriften behorende bij de ontheffingen op grond van de Verordening grondwaterbescher mingsgebieden Overijssel 1991 van de heren W.H. Marsman en G. Bieleman te Holten. De wijzigingen dienen ter bescherming van de kwaliteit van het grondwater met het oog op de waterwinning. Door middel van de gewijzigde voorschriften is onder andere aangegeven aan welke eisen de opslag van olieprodukten, chemicaliën en mest moet voldoen en welke voorzieningen moeten worden getroffen. U kunt de besluiten en de daarbij behorende .stukken vanaf 12 februari 1993 tot en met 12 maan 1993 inzien elke werkdag tijdens kantooruren in het gemeentehuis van Holten en tevens op - dinsdagen van 19.00 - 22.00 uur in het kantoor van de beheerder van de sporthal 't Mossink, Keizersweg 22 te Holten. Tot en met 12 maart 1993 kunt u, onder bepaalde voorwaarden, beroep instellen bij de Raad van State. De beschikkingen worden met ingang van 15 maan 1993 van kracht, tenzij er voor die datum beroep is ingesteld en een verzoek is gedaan tot schorsing van de beschikking, danwel tot het treffen van een voorlopige voorziening. In dat geval wordt de beschikking niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Voor inlichtingen over het instellen van beroep kunt u zich wenden tot de Raad van State (tel. 070-3624871) of tot de provincie Overijssel (tel. 038-251474). r'v Harrie Jekkers brengt een goudvis naar zee in Lochem. NIJ VERDAL - De suppor tersvereniging van de voetbalver eniging DES heeft dit seizoen zeventien klaverjasavonden in petto voor belangstellenden. De eerstvolgende ronde wordt afge werkt op dinsdag 16 februari om 20.00 uur in het clubhuis aan de Duivecatelaan. Er wordt om dagprijzen gestreden. Van de eerste zestien wedstrijden wordt een totaaltelling bijgerhouden, waarvan de twaalf beste resulta ten als eindtotaal gelden. G RIJSSEN - De kerkkoren uit Almelo, Nijverdal, Rijssen en 'Hosanna' uit Enschede doen mee aan de koor- en samenzang- avond in de gereformeerde kerk in Rijssen. Deze heeft plaats op vrijdag 12 februari en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Deventer Schouwburg Donderdag 11 februari: Een Kink in de Kabel, klucht van Ray Coony door John Lanting's Theater van de Lach. Vrijdag 12 februari: Dood van een Handelsreiziger door het RO Thea ter. Voorafgaand (19.00 uur) een inleiding op de voorstelling. Zaterdag 13 februari: Hans Liberg Internationaal (uitverkocht). Dinsdag 16 februari: De vijf hemel- richtingen, diaklankbeeld van na tuuropnamen. Woensdag 17 februari: Magna Car ta, concert i.s.m. Folkstichting De Strijkstok. Donderdag 18 februari: L' Etran- ger, Franslatile voorstelling door Théatre en Pièce uit Parijs. Vrijdag 19 februari: orkest De Vol harding, concert i.v.m. 20 jarig be staan. Zaterdag 20 februari: Forum Fil harmonisch m.m.v. Ronald Brau- tigam-piano; 19.00 uur, inleiding op concert door drs. Guus van Es. Kaartverkoop: 05700-83500. Lebuïnuskerk Op vrijdag 12 februari wordt in de Lebuïnuskerk in Deventer een ge zamenlijk concert gegeven door het Bouwkundekoor, het Deventer Kerkmuziek Ensemble, de DEven- ter Opera- en Operettevereniging, het Nieuw Deventer Kinderkoor en het Trio Ton Zwartkruis. Aan vang 20.00 uur, kaarten via de kas sa van de DEventer Schouwburg, tel. 05700-83500. Lochemse Schouwburg Zaterdag 13 februari: de voorstel ling van Simone Kleinsma is ge heel uitverkocht. Donderdag 18 februari: Harrie Jek kers met zijn nieuwste theaterpro gramma Met een goudvis naar zee. Telefonisch reserveren vanaf 14.00 uur, tel 05730-51081. Parkgebouw Rijssen De Rijssense Revue viert het twin tigjarig bestaan op 12,13,19 en 20 februari met de jubileumrevue Nog volle joarn. Een aantal voorstellin gen is al uitverkocht. Kaartverkoop: tel. 05480-33336. Rijssens Museum De ceramiste Janny Munk en kunstschilder Jan van Beek, beide woonachtig in Rijssen, exposeren tot 9 maart in de tentoonstellings ruimte van de havezate De Ooster hof. Het museum is geopend van maandag t/m vrijdag van 10-12 en 14-17 uur; za en zo gesloten. Het Nijenhuis In de beide bouwhuizen werken van o.a. Karei Appel, Piet Mondri aan en Jan Toorop uit eigen collec tie tentoon gesteld. Het museum is geopend di t/m zo van 11.00-17.00 uur. Evenementenhal Zaterdag 17 april zal BZN een con cert geven in de Evenementenhal. Kaarten voor dit concert zijn ver krijgbaar op het kantoor van de Evenementenhal, bij de muziekza- ken Fox in Hengelo en Enschede, Music Centre in Almelo, Olden- zaal.enNijverdalenEyeandEarin Goor. Groot gemak zit in een klein doosje... Contactlenzen zijn niet alleen gemakkelijk bij het dragen, u neemt ze ook nog eens probleemloos mee. bijvoorbeeld als reserve/ OGEN GOED KIJKEN BETER NIJVERDAL - De orgelcommissie van de Gerefor meerde kerk in Nijverdal heeft voor 1993 een veelbeloven de concertagenda samengesteld. De serie orgelbespelin gen op het befaamde Mense Ruiterorgel wordt zaterdag avond 13 februari om 20.00 uur met een afwisselend concert geopend door de bekende organist Herman van Vliet. De verwarmde kerk is vanaf 19.30 uur geopend. De normale entreeprijs blijft 5 gulden de gezinstoegangsprijs 12,50 gulden. Op de nieuwe concertagenda zijn dc namen van heel wat bekende organisten te vinden, waarvan vele reeds eerder in Nijverdal concerteerden. Daaronder Klaas Jan Mulder en Sander van Marion. Ook André Knevel, de Nederlandse Canadees komt in 1993 weer naar Nijverdal en geeft op het Mense Ruiter het slotconcert van zijn Nederlandse toernee. Euwe en Sybolt de Jong verzorgen dit jaar een uniek concert voor twee orgels, waarvoor een tweede pijporgel zal worden bijgeplaatst. Peter Eilander en Herman Riphagen verzorgen een dubbelconcert voor orgel en vleugel. Een geheel nieuwe naam op de agenda is die van John Propitius uit Barneveld. Hij is een landelijk bekend organist en vooral geroemd om zijn improvisa tietalent. JOS DASSEL Dorpsstraat 4 7451 BT Holten telefoon 05483-6 35 01 RIJSSEN - De belangstelling voor de films over Rijssen vanaf 1930, gemaakt door de Rijssense fotograaf Zandvoort, is zo groot dat de eerste drie voorstellingen plus de extra drie ingelaste (ge pland voor 9, 15 en 23 maart) geheel uitverkocht zijn. Degenen die al kaartjes besteld hebben moeten die uiterlijk 19 februari afhalen, anders vervalt de reser vering. Voor kaartjes - de bestel de - moet men zich vervoegen bij het Rijssens Museum in Haveza- the De Oosterhof. Dat is ge opend op werkdagen van 10.00- 12.00 en 14.00-17.00 uur. De toegangsprijzen zijn f 3,50, do nateurs betalen f 2,50.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 9