„Zijn wij wel tolerant voor vreemdelingen" k Robert Colebrander voor 't laatst in Why Not in Wippert J eugdpostzegelclub maakt eerste start Dochter en moeder Boer als eersten in Midwintercross Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD Burgemeester Van Rappard in toespraak: BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Sfeervolle kerstviering Vierde woning voor asielzoekers Beurs voor Groene Vakanties Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen DONDERDAG 7 JANUARI 1993 De jaarwisseling is in Holten be trekkelijk rustig verlopen. Op de Kolweg werd een ruit van een woning ingegooid met een straatklinker. De politie heeft nog hoop dat deze zaak wordt opgelost. Een glazen deur van het gemeente huis werd vernield vermoedelijk door vuurwerk. De politie kreeg de indruk dat er nogal wat illegaal vuurwerk werd afgestoken. Dit vuurwerk is o.a. in Duitsland vrij te krijgen en met het opengaan van de landsgrenzen zal de controle hierop niet eenvoudiger worden. Bij een pompstation aan de AI werd een condoomautomaat open gebroken waarna een hondertal condooms werd weggenomen. Het veilig vrijen stond kennelijk bij de dader goed in het geheugen opge slagen. Bij het hockeyveld werd geconsta teerd dat er enkele ruiten waren vernield. Dit moet de laatste drie weken gebeurd zijn. De afgelopen week bleek diverse keren dat er nogal wat vee uit de weide brak (schapen en paarden). De veehouders gingen daarbij in alle gevallen niet vrij uit. Zo bleek dat er schapen in een weiland he pen, welk weiland was afgerasterd om rundvee binnen te houden, maar uiteraard in het geheel niet voldoet om schapen tegen te hou den. Indien er sprake is van schuld in dergelijke gevallen, zal de politie verbaliserend optreden. Op 2 januari botsten twee perso nenauto's op elkaar op de kruising Lichtenbergerweg-paralelweg van de Rijssenseweg. Er werd geen voorrang verleend. Beide voertui gen hepen behoorhjke schade op- .Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Op 3 januari werd er langs de AI getankt zonder te betalen. Na het tanken rende een passagier van deze auto, die aanvankelijk naar buiten was gegaan, naar de auto toe, waarna de bestuurder vol gas wegreed. De politie van Bome wist de daders aan te houden, die durf den te beweren dat ze waren "ver geten" om af te rekenen. Justitie zal de heren wel op een rekening tracteren. Op 4 januari zagen enkele mensen een persoon op een fiets rijden, welke fiets zij herkenden als zijnde een gestolen fiets van een kennis van hen. Nadat de bestuurder de fiets ergens had geplaatst, namen zij de fiets mee. Handiger was na tuurlijk geweest de politie onmid dellijk in kennis te stellen. Nu ligt de vermoedelijk dader op het kerk hof. In de nacht van 4 op 5 januari sprong de waterleiding stuk van hotel de Holterberg. De brandweer moest er aan te pas komen om de kelder weer leeg te pompen. De nieuwjaarsreceptie werd bepaald niet massaal bezocht, maar de wel aanwezigen wisselden in opperbeste stemming de beste wenen uit. Zijn wij Holtenaren wel zo tolerant en gastvrij ten aanzien van vreem delingen en buitenlanders als wij ten tijde van het Folklore Festival zo graag horen?, vroeg burgemees ter Van Rappard zich maandag avond af in zijn traditionele toe spraak tijdens de maar matig be zochte nieuwjaarsreceptie van het gemeentebestuur van Holten. „Het was groots hoe Holten hon derden deelnemers gastvij ontving thuis en in het dorp tijdens het Folklore Festival. Het was hartver warmend hoe er gecommuniceerd werd met 'handen en voeten'; zon der eikaars taal te kennen was er wel contact. Deze ervaring was niet uniek. Denk aan de voorgaan de festivals, de ontvangst van de Canadese oud-strijders bij de her denking van de bevrijding, de actie voor Osijek in Kroatië, de opvang van de vluchtelingen door mede werkers van vluchtelingenwerk. Daarom was ronduit zorgwekkend de vorm waarin zeer velen hun af wijzing op de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum op de Haspel meenden te moeten ver woorden. Een vorm die grof was tegenover de asielzoekers, maar ook te aanzien van hen die meen den dat ook Holten in dit opzicht een verantwoordelijk behoorde te hebben. Onderscheid Holten zich in wezen weinig van plaatsen die al veel langer en intensiever met vreemdelingen te maken hebben. Geldt hier ook niet het 'Nimby' (niet in mijn achtertuin, red.) prin cipe?", hield de burgemeester zijn gehoor voor. Niet met name genoemd, maar voor de ingewijden duidelijk te ver staan, ging Van Rappard in op de besluiten die afgelopen jaar zijn genomen over de toekomstige ver- keerstructuur van Holten, die met slechts één stem meer door de ge meenteraad zijn goedgekeurd. „Met het ingewikkelder worden van de samenleving is tegelijker tijd gewerkt aan het mondiger maken van alle groepen in de sa menleving. Het benadrukken van de eigen identiteit; opkomen voor je rechten; zeggen hoe je over za ken denkt. Zolang een echte con frontatie tussen individueel be lang en algemeen belang uitblijft, zijn we tolerant. Zodra we de in druk hebben dat zo'n confrontatie ontstaat, dan is tolerantie ver te zoeken. Hier lig een probleem voor onze democratische bestuurs structuur. Immers van iedere be stuurder mag een visie verwacht worden voor de korte en lange ter mijn. Besturen betekent meer en meer: kiezen. Aan die keuze dient het algemeen belang ten grondlag te liggen. Voorwaarde is dat dat algemeen belang helder is, herken baar is. Als dat zo is, kan een keuze gemaakt worden door bestuurders Wippert Volleybaltoernooi. Het die voor de groep lopen, richting maximale aantal van 24 teams is gevend aan de achterban". Burge- bereikt. De deelnemers (entree meester van Rappard wenste allen gratis) en andere belangstellenden toe, dat bestuurders en bestuur- (entree vijf gulden) zijn na afloop den er onderling in zullen slagen van het toernooi om 21.30 uur wei- het zorgvuldige evenwicht te be- kom in De Wippert. waren tussen algemeen- en indivi- Het optreden van Why Not zal één dueel belang. Het voortouw moet van de laatste optredens zijn met De Veldhoekse rockband Why Not voor de gewonde Bennie Jolink. zal vrijdagavond 8 januari optre- De zes jaar jonge band zal ook weer den tijdens de feestavond van het hun medewerking verlenen aan de regionale artiesten. Optredens zijn volgens de burgemester daarbij liggen bij de bestuurders omdat zij gitarist Robert Colenbrander. Hij komt vanaf februari in vaste dienst het moeten zijn, die helder vorm en van Normaal. Robert (de Kachel- inhoud moeten kunnen geven aan het vage begrip algemeen belang. piepe) was afgelopen jaar samen met Willem Duyn de vervanging De jeugdpostzegelclub Holten maakt op maandag 11 januari een officieel begin met haar activitei ten. In het afgelopen jaar werden een aantal informatieavonden ge houden om te zien of er voldoende animo in Holten was voor een jeugdpostzegeldclub. Dat resul teerde uiteindelijk in een twintig tal enthouste jonge postzegelsver zamelaars die zich als lid van de nieuwe afdeling van de Holtense Postzegelclub aanmeldden. Zo kon op 1 januari de afdeling offi cieel worden opgericht. De Jeugdpostzegelclub komt op 11 januari van 19.00 tot 20.00 uur bij een in de kelder van dorpshuis De Boschkamp. Jonge postzegelver zamelaars tot achttien jaar zijn welkom; de entree is gratis. Het lidmaatschap van de jeugdafde ling bedraagt 3,50 per jaar. Op de bijeenkomsten kunnen postzegels worden geruild, kan er gekocht worden uit clubboeken en worden de jeugdige filatelisten wegwijs gemaakt in het verzame len en bewaren van postzegels. SWOH Bestuur en projectleidster van de Stichting Welzijn Ouderen Holten wensen u een gelukkig en voor spoedig 1993. Na een korte vakantieperiode, is het kantoor van de SWOH weer op de bekende tijden geopend. Op maandagmorgen, dinsdagmiddag en donderdagmorgen is de project leidster in principe aanwezig. Af wezig zijn kan gebeuren door een bespreking of vergadering elders. De telefoonbeantwoorder geeft aan, wanneer het kantoor weer ge opend is. ANBO Op woensdagmiddag 13 januari houdt de ANBO haar nieuwjaars bijeenkomst. Deze bijeenkomst vindt plaats in het dorpshuis de Boschkamp en begint om 14.30 uur. Tijdens deze bijeenkomst zal de heer H. Koopman van de Oud heidkamer Hoolt'n aan de hand van oude voorwerpen uit de Marke Holten de aanwezigen vertellen over tal van oude gebruiken, die 'heden ten dage nog steeds in Hol ten voortleven. Zoals altijd zijn ook niet - leden van de ANBO har telijk welkom op deze bijeen komst. Jaar ouderen Dit jaar staan de ouderen in het centrum van de belangstelling. 1993 Wordt namelijk wereldwijd het jaar van de ouderen. Via tal van activiteiten ook in ons land aan dacht worden gevraagd voor de positie van de ouderen in onze sa menleving. Nog steeds moet er op worden gewezen, dat ouderen lang niet allemaal zorgbehoevend, wei nig mobiel, vergeetachtig en zielig zijn. Ouderen zijn volwassenen en vor men een groot deel van onze sa menleving. Naar hun mening en wensen wordt echter nog steeds onvoldoende gevraagd. Een ma nier voor ouderen om hun stem te laten horen is het lid worden van een organisatie van ouderen. Een bejaardenbond, zoals de organisa tie voor ouderen ook wel wordt genoemd, is geen bingo- en kaart club. Niet dat de gezelligheid onbe langrijk is, maar het behartigen van de belangen van ouderen staat zeker hier in Holten centraal. Op de bijeenkomsten worden sprekers uitgenodigd, die de leden informe ren over tal van onderwerpen. Wanneer men wil meepraten moet men immers ook op de hoogte zijn. In Holten bestaan twee organisa ties van ouderen, namelijk de Alge mene Nederlandse Bond voor Ou deren -kortweg ANBO- en de Pro testants Christelijke Bond voor Ouderen, de PCOB. Het ledental van deze organisaties neemt nog steeds toe. Hoe meer leden men heeft, des te serieuzer men wordt genomen. Men hoeft zich dan ook beslist niet oud te voelen om te overwegen lid van een van deze organisaties te worden. Wilt u meer weten? U kunt een bijeenkomst van een van de bon den bijwonen. U kunt ook bij de secretaris informatiemateriaal op vragen. Voor de ANBO is dat bij de heer D. van Maurik, Boerrichter- straat 4, telefoon 61826. Het secre tariaat van de PCOB berust bij mevr. C. de Wit - Dorr, Houtweg 1, telefoon 61419. Tijdens de Midwintercross, afgelo pen zondag in Heeten weer ouder wets Holtens succes. Bij de dames 6 km werd Sanne Boer eerste in de uitstekende tijd van 22.55 min. Haar moeder Violet Boer was heel wat langzamer, 26.59 min., maar werd toch tweede. Egbert Venek laas onderstreepte nogmaals zijn klasse op de 10 km. Achter natio- In een sfeervol versierde zaal van het Bonte Paard kwamen de plat telandsvrouwen afdeling Dijker- hoek bijeen om gezamenlijk Kerst feest te vieren. Na het openings woord door presidente mevrouw Dickie Stevens, werd de avond ver der verzorgd door mevrouw Kiers uit Nijverdal. Zij bracht een kerst programma met als titel Een feest van licht, geboorte en bezinning. Naast een kerstverhaal werden proza en gedichten voorgedragen. Mw. Kiers gaf haar gehoor veel mee om thuis nader te overdenken, er afwisseling werden gezamenlijk enkele bekende kerstliederen ge zonden. De volgende bijeenkomst is op 27 januari, er is dan een nieuwjaars bijeenkomst, tevens jaarvergade ring. nale toppers als kappert en Nijhuis behaalde Egbert de derde plaats in 32.14 min. Oud Holtenaar Jan Koopman behaalde een vierde plaats in 32.58 min. De Zweeflopen in Nijverdal leveren enkele goede uitslagen op voor Holtense deelnemers. Op de halve marathon startte een viertal Holtense atleten. Chris Of- fringa, met een zeventiende plaats in 1 uur 23.25 min., was hiervan de snelste. Verrassend was het lopen van Leo Marrissink, die als twintig ste eindigde in 1 uur 23.11 min., ruim vijf minuten onder zijn per soonlijk record. Henri ten Brinke werd 24e in 1 uur 25.40 min. en Egbert Veneklaas 38e in 1 uur 31.58 min. Op de kortste afstand, de 2,5 km, een uitstekende 2e plaats voor Jan maneschijn in 10.26 min. Programma: zondag 10 januari: J.S.C-loop te Broekland, 3,2 - 5,4- 10 km. te verwachten van Ria Platerink (Laren) Maija Jansen-Maneschijn (Lochem) Roelof J an Warrink (Hol ten) Jean Paul Demming (Bath- men) en The Maarkei Girls uit Mar- kelo. Burgemeester en wethouders van Holten bekijken de mogelijkheden om een vierde woning voor asiel zoekers in Holten beschikbaar te stellen. Holten voldoet daarmee aan de voorwaarde van WVC om het 1,2 promilleverdrag 'open te breken' en te verhogen tot 2 pro mille, wat neer komt op een verho ging van het aantal asiezoekers plaatsen van twaalf naar twintig. Verantwoordelijk wethouder Wim Dalhuisen heeft onlangs een gesprek gehad met de vrijwilligers van de Stichting Vluchtelingen werk Holten, die de asielzoekers in Holten begeleiden. In Holten zijn momenteel drie asielzoekers gezin nen gehuisvest. Voor twee gezin nen wordt momenteel vervangen de woonruimte gezocht. Een van de gezinnen heeft de officiële A status verkregen en het andere ge zin de gedoogstatus. Beiden vallen niet meer onder de Rijksregeling Opvang Asielzoekers (ROA). Er wordt niet opgerekend dat er een hernieuwde aanvraag van het mi nisterie van WVC komt om een asielzoekerscentrum te stichten op De Haspel. Het Nivon (Nederlands Instituut voor Volksontwikkeling en Na- tuurvriendenwerk), afdeling De venter, organiseert op 6 februari voor de tweede keer de Beurs voor Groene Vakanties in de bovenfoy- er van de Deventer Schouwburg. De eerste beurs, die vorig jaar werd gehouden, voorzag in een duidelij ke behoefte. Het aantal bezoekers was aanmerkelijk groter dan was verwacht. De standhouders zijn grotendeels vrijwilligers van niet commerciële organisaties. De deelnemers pre senteren in een twintigal stands hun lokale- en regionale activitei ten voor volwassenen en jongeren, individuele- en groepreizen in bin nen- en buiteland, kaarten en bui tensportartikelen. Geboren: Romany Sara Eva Maria, dv E. Wijbenga en M.F. M. Russ. Overleden: G. Reneman-van den Berg, oud 93 jaar; P. Penne- waard, oud 91 jaar; G. Borkent, oud 90 jaar. /Z\ NED.HERV. KERK 10.00 uur, ds. W.C.C. Polhuis, Deventer; nevendiensten; 15.00 uur: ds. A.J. Leerink (aan gepaste dienst i.s.m Philadel phia). Uitgangscollecte: Plaatselijk jeugdwerk. Oppasdienst: mw. Bieleman, Mariana Schooien, Mariska Noordam. Diessenplas: woensdag 13 janu ari 19.00 uur: ds. Lindeboom. GEREF.KERK 09.30 uur: ds. J.G.H. Schout, Lo chem (viering H.A.). 15.00 uur: niet vermeld (H.A. en nabetrachting) Kindemevendienst groep 3 en 4 o.l.v. Margreet Meijerink; groep 5 en 6 o.l.v. R. Kolkman-Bolink. Oppasdienst 0-3 jaar: Truus Hulsman-Aaltink en Ema Nij- kamp-ter Avest; 4-6 jaar: Jea- nette Aanstoot-Braker, Ali Bel- dman-Staman, Gerdien Tro- mop-Nijkamp. De eerste collecte is voor Evan gelisatie; Avondmaalscollecte voor Diakonie; de tweede col lecte is voor rente en aflossing. R.K KERK Gebouw Irene: 10.00 uur, H. Mis. DIJKERHOEK 10.00 uur, ds. A.J. Leerink; uit gangscollectie: Plaatselijk jeugdwerk. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; 10.00 uur, Samenkomst; 19.00 uur, Bidstond. OKKENBROEK 10.00 uur: Vicaris J. van Dijke, Bathmen; uitgangscollecte: Zuiderzeefondsds. L. Flier, Nij verdal; uitgangscollecte: Plaat selijke diaconie. NIEUW HEETEN Donderdag 31 december: 19.00 uur, Oudejaarsavonddienst. Vrijdag 1 januari: 10.00 uur, Hoogmis. Zondag 3 januari: Hoogmis. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaline). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 9 en 10 januari: W. Pot, Bilder- dijkstraat 3 Goor. Tel. 05470- 72279. Behandeling na telefoni sche afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04, Diercnarteenpraktijk Holten. S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Kraamzorg: Diepenveenseweg 6, Deventer, tel. 05700-32095; voor informatie ma Vm vr. 09.00- 12.00 en 14.00-16.00 uur. Wijkverpleging: Gaardenstraat 31, spreekuur en uitleen m Vm vr. 13.30-14.30 uur, tel 05483- 61436; 24-uurs bereikbaarheid noodgevallen: tel 05700-15297. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen Maatschappelijk Werk. Spreekuur: maandag Vm vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van o< maand van 9.30-10.30 uur in he rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer- 06-11 (dag an nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij. Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVAKABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Donderdag 7 januari: informa tie-bijeenkomst Open School, 10.00 uur in het dorpshuis. Vrijdag 8 januari: recreatief volleybaltoernooi in 't Mossink; 14.00-17.00 uur, Groene Keuken op Smidsbelt. Zaterdag 9 januari: Tafelten niskampioenschap Holten in gymzaal Vrijheidslaan; Nieuw jaarsreceptie sv Holten in kanti ne Meermanskamp; Nieuw jaarsreceptie WV Holten in zaal Vosman, 16.00-18.00 uur; Nieuw jaarsreceptie MAC De Holter berg in Stuurhuus. Dinsdag 12 januari: 14.30 uur, Nieuwjaarsbijeenkomst Bejaar densociëteit in De Kandelaar. Donderdag 14 januari: 20.00 uur, Lezing Russische ikonen voor K&C in dorpshuis. Vrijdag 15 januari: Kabaal in 't Trefpunt. Zaterdag 16 januari: vanaf 13.00 uur Holterbergcross vanaf Meermanskamp. Zondag 17 januari: 11.00 uur, touwtrektoemooi Okia in Bon te Paard. Maandag 25 januari: 19.30 uur, Raadsvergadering. Woensdag 27 januari: 19.30 uur, Gezellige avond van Club oud militairen en Verzet in rest. Vos man. Gevonden: blauwe kinderwant; meerkleurige kinderwant; zwarte portcmonnaie t.n.v. van Berkel; armbandje; zwart/witte portemonnaie; grijze hand schoen; drie sleutels in étui. Verloren: rabo-bankpasje; rode damesportemonnaie met in houd; meerkleurige vinger handschoen (rechts); wieldop Opel Vectra; leren handschoen (rechts).

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 3