sports agenda Volleybal-oudjes weten stunt niet verzilveren Twee BCH-teams in competitie op kop Blauw Wit laat onnodig een punt aan Rietvogels Eerste plaatsen Herikerbergloop Handballers winnen belangrijk duel Ét Mintonette's smash te hard voor Flash Ondanks veldoverwicht gelijk spel Holten gelijk op met Tyfoon: 13-13 Potstoten in 't Klavier HOLTENS NIEUWSBLAD Xj[_^ Van der Knaap ontsnapt aan nederlaag Gelijk spel in derby Mintonette herenteams Half dozijn tegentreffers voor Holten DONDERDAG 3 DECEMBER 1992 Thuis tegen Achilles 3 behaalden de Holtense handbalheren een be langrijke 13-8 overwinning. De gas ten, die een week eerder nog koplo per waren, leken aanvankelijk de wedstrijd te gaan bepalen. Holten keek al snel tegen een 1-4 achter stand aan. Daarna nam de thuis club echter het initiatief en werd met goed aanvallend spel een voor sprong opgebouwd, resulterend in een 7-4 ruststand. In de tweede helft ging men goed door, maar na 9-4 verslapte Holten toch weer. Achilles kwam nog gevaarlijk dichtbij maar met drie doelpunten van Meino van Beek in de slotfase werd het toch nog een ruime 13-8 overwinning. Scores: Meino van Beek 6; Andy de Jong, Rob Vos, Vincent ten Zijthoff 2; Johan Plantinga 1. Dames Junioren B leverde een hu zarenstukje door thuis met 7-7 ge lijk te spelen tegen het sterke Kar wei/Kwiek. Daarvan werd enige weken geleden nog ruim verloren. Een vrijuit spelend Holten nam zelfs een 4-0 voorsprong, waarbij men geluk had dat de Raalter da mes hun vizier niet erg zuiver had den afgesteld. Vlak voor de rust kwam Kwiek toch terug tot 4-2, waarna in het begin van de tweede helft een 4-6 voorsprong werd ge nomen. Met veel inzet knokte Hol ten terug en de 7-7 eindstand was dan ook dik verdiend. SportBin Holten SV Holten SENIOREN: Holten 1 vrij; Holten 2 - PH 4,10.00 uur; Holten 3 - Luctor, 10.00 uur; Holten 4 - Tukkers, 10.45 uur; Holten 5 - Bornebroek 2,10.00 uur; Holten 6 - La Première, 09.00 uur; Holten 7 vrij; Holten 8 vrij; Haarle 5 - Holten 9, 09.00 uur, ver trek 08.00 uur; Holten 11 - Holten 10,10.45 uur; Holten 12 - De Zweef 11, 09.00 uur; Holten 13 vrij. JUNIOREN: Holten Al - PH A2, 14.30 uur; Holten A2 - Twenthe A2, Holten BI, B2, Cl, C2 en pupillen vrij. Blauw Wit SENIOREN: Blauw Wit 2 - DES, 12.30 uur; Excelsior 6 - Blauw Wit 3, 14.30 uur, vertrek 13.30 uur; Drie- nerlo 3 - Blauw Wit 4, 14.30 uur, vertrek 13.15 uur; Blauw Wit 5 - SVZW 6,12.30 uur; SWN 8 - Blauw Wit 8,12.45 uur, vertrek 11.45 uur; Sp. Rijssen 6 - Blauw Wit 7, 12.30 uur, vertrek 11.30 uur. Dinsdag 8 december: Blauw Wit 1 - Eversberg 1,19.30 uur. JUNIOREN: Blauw Wit Dl - Enter V. D2, 11.00 uur. ZAALVOETBAL: Maandag 7 de cember: Pohon Tjenkeh 2 - Blauw Wit 2, 21.00 uur, vertrek 20 00 uur Handbal Zaterdag 5 december: MA vrij; MB vrij; JB vrij; Welpen uit tegen ASVD om 10.30 uur, vertrek 09.00 uur. Zondag 6 december: Heren thuis tegen HHZD om 15.15 uur; Dames thuis tegen Haarle 2 om 14.10 uur; Dames Jun A tegen Nw. Heeten om 13.05 uur; Dames Jun B thuis tegen haarle om 12.00 uur. Badminton Geen thuiswedstrijden Volleybal Vrijdag 4 december: 20.15 uur, Ledo 2 - Dames 3; 19.30 uur, WVC Volley 2 - Meisjes B. Sporthal Programma voor de week van 6 december tm 12 december. Zaterdag: 10.00-13.00 uur NHV; 19.00-20.00 uur, R. Wissink; 20.00 - 21.00 uur, Tuitert. Maandag: 19.00-23.00 uur BCH. Djnsdag: 16.30-17.30 uur Mintonet- te (1/2 hal); 17.30-22.30 uur, Minto- nette; 22.30-23.30 uur, Blauw Wit (zaal). Woensdag: 19.00-22.30 uur BCH; 22.30-23.30 uur J. Wegstapel. Donderdag: 16.00-22.00 uur sv Hol ten, handbal; 22.00-23.00 uur sv Holten All Stars; 23.00-24.00 uur SV Holten All Stars. Vrijdag: 18.00-23.30 uur. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde kan men zich a.s vrijdag van 12.00 tot 22.00 uur wenden tot de beheer der van de sporthal (tel. 63180). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. Welzijn, tel. 61666, tst. 722). De tiende ronde in de interne com petitie van de Holtense schaak competitie leverde bijna een sen satie op. Lijstaanvoerder Dick van der Knaap kwam tegen Gerrit Ste vens slecht uit de opening en ver loor een pion. Doordat Gerrit de ontwikkelingen niet helemaal juist inschatte, kon Van der Knaap nog met remise ontsnappen. Dat was tevens de enige remise in deze ron de. De overige uitslagen: Ton van Oij- en-Henk van Beek 1-0; Dinant van Beek-Bertus van Beek 1-0; Karl Heinz Leisten-Gerrit Luggenhorst 0-1; Eric Mondeel-Cees Olij 0-1; Di ane Aanstoot-Han Romp 1-0; Jan van Calcar-Jaap Schipper 1-0; Jan ten Velde-Ab Moddejonge 1-0. Een derby als weleer en Mintonette deed het weer. Flash stond met HAVOC bovenaan maar daar heeft Holten wat aan gedaan. Met heel wat lengte in de ploeg was 't Flash dat eerst 't hardste sloeg Mintonette kwam direct onder druk en raakte daardoor van haar stuk Na een 0-4 achterstand ging de 14-16 setwinst naar Flash kant. In de tweede set was het blok op tijd en de aanval werd wat meer gespreid. Daarnaast prikte men goed 'in het gat' dus gingen de Nijverdalse dames plat. 15-10, het was geen wonder. Flash ging langzaam kopje onder. De derde set ging gelijk op, maar Mintonet te speelde op haar top. Er werd heel goed gevarieerd en daarnaast moeilijk geserveerd. Bovendien was de aanval van Sandra op buiten en die van Sonja niet meer te stuiten. Het spel van Flash werd onnauwkeurig, de coach en speelsters wat humeurig. Daar naast werd er een speelster ziek en roerde zich het Holtense publiek. Het ging gelijk op, stap voor stap de setwinst 16-14 was verdiend maar krap. In de laatste set zat het Mintonette-blok dicht en werd er voor tactische ballen niet gezwicht. Ria mepte er lustig op los en zo werd Flash flink de klos. Mintonette was te sterk, dat werd aangetoond. 3-1: het uitstekende spel werd beloond. 'Ster'speler Jan Voogt smahst over het blok van heren 1 heen. De senioren van Mintonette heb ben afgelopen vrijdag hun aange kondigde stunt tegen de aanstor mende jeugd van het eerste vol leybal team niet helemaal waar kunnen maken. In een spannende wedstrijd, die zij voortvarend be gonnen, hebben ze geen keuze wil len maken tussen prestatief en re creatief spelen. Qua prestatie en inzet had een klinkende overwin ning er voor de 'oudjes' er zeker ingezeten, maar door het credo van het team dat alle spelers, ook de minder begaafden, recht heb ben op een basisplaats en het ple zier in samen spelen voorop moet staan, moest uiteindelijk genoe gen genomen worden met een ge lijk spel. De senioren onder aanvoering van coach Leo Thielen, begonnen voortvarend. Voordat heren 1 goed en wel wist wat er aan de hand was, was er een stand van 7-14 op het bord verschenen in het voordeel van de veteraren. Vooral een goede opslag en een harde aanval (Jan Voogt en Aard Borghuis) zorgden voor veel verwarring in de vijande lijke verdediging. Dat de set alsnog spannend werd, was te danken aan een zeer goede opslagbeurt van Gerrit Rietberg (heren 1), die de hele voorsprong teniet deed en er zelfs voor zorgde dat er 15-14 op het scorebord verscheen. Maar Pim Gruiters zorgde in zijn eentje voor 15-16 en Rob van Zoelen maakte met een daverende smash voor de 15-17 setoverwinning in het voor deel van het veteranen compleet. Nog nauwelijks van de teleurstel ling bekomen of de tweede set was voor heren 1 ook alweer verloren, nu met de alleszeggende cijfers van 6-15. Met name Cees Brusse en Herman Scholten zorgden in deze set voor hoogstandjes volleybal, terwijl het in het eerste team voor al ontbrak aan communicatie, wat onderling de nodige irritatie ople verde. De eenheid ontbrak. Een 0-3 overwinning leek een kwestie van enkele minuten, maar het onwaarschijnlijke gebeurde toch. Via de bij heren 1 ontketende Gerrit Rietberg, kwamen de jon kies punt na punt nabij. Coach Leo Thielen, die af en toe bijna vanuit binnen de lijnen zijn team aanmoe- dige, verzuimde op tijd een time out aan te vragen om zodoende de tegenstander te ontregelen, waar door de set met 15-13 alsnog verlo ren ging. In de vierde set leek het alsof de snelheid uit het spel van heren 2 verdwenen was. Leo wisselde en praatte als Brugman, maar de moede lijven liepen achter de fei ten aan. Een laatste stuiptrekking zorgde er nog voor dat een 10-7 achterstand werd weggewertk tot 11-11, maar toen was de pijp leeg en won het eerste team ok de vierde set, nu met 15-11. Conclusie achteraf van de ver moeide oudjes was: „we hebben eigelijk met 2-2 verloren. We zullen moeten leren de set vaker af te maken". Wil het team in de huidige klasse echter een rol blijven spelen en niet volgend jaar weer aftakken naar lagere regionen, zal er uitein delijk toch een keuze gemaakt moeten worden tussen uitsluitend leuk en gezellig een potje volley ballen of meer prestatiegericht aan de competitie deelnemen. On danks de leeftijd is er kwalitatief voldoende talent aanwezig voor het laatste. Holtens succes was er bij de Heri- kerbergcross in Markelo. Egbert Veneklaas ging in een tijd van 30.01 min. winnend over de streep bij de heren die 9300 meter moes ten afleggen en Gijs marissink pakte de overwinning bij de pupil len C met een tijd van 5.25 min. voor de 1200 meter. Rens van Zoe len werd in deze categorie achtste in 7.05 min. De pupillen A legden ook 1200 meter af en hier werd Marleen Otten twaalfde (6.05), Bas Meerman negende (5.20) en Tom Marissink dertiende (5.27 min.). Op hetzelfde heuvelachtige par cours werden ook prestatielopen gehouden. J. Stevens liep de 1200 meter in 7.22 min. op de voet ge volgd door Carlos Baltus in 7.23 min. Marinus Baltus noteerde op de vijf kilometer een tijd van 20.00 precies, Ap Koetsier deed het in 22.25, M. Kampman in 23.00, Her man Koetsier in 25.25, Janny Koet sier in 27.22 en Ineke Bus in 28.40. Leo Marissink liep de tien kilome ter in 39.09 min. Gerrit Stevens deed er 41.24 min. over, Rob van Zoelen 42.22 en Jetty Stam 45.42. De langste afstand, vijftien kilome ter, werd gelopen door Wim Brinks in 1 uur 7.21 min. Op zaterdag 5 december staat de Speculaaspoppen-loop in Gorssel op het programma over 2,5-6-12 en 18 kilometer. Een dag later, op 6 december zijn er twee regionale lopen; in Hellendoorn de MCHN- crossloop over 2,5-5-10 kilometer en in Oldenzaal de Siemerinkloop over 5-10-15-20 kilometer. In Eetcafé 't Klavier zal op vrijdag avond 4 december weer de jaarlijk se potstootavond worden gehou den, die georganiseerd wordt door biljartvereniging 't Klavier. Om 20.30 uur zal er begonnen worden met de spelletjes en festivi teiten die ieder jaar deze avond weer tot een succes maken In de afgelopen weken zijn er weer voor- ondes gehouden voor de grote Prijsstoot finale die eveneens op het programma staat. BCH 1 speelde haar laatste wed strijd in de eerste helft van de dis- beide gemengde dubbels werden vrij gemakkelijk gewonnen. Eind- trictscompetitie in Deventer. Het uitslag 1-7 in het voordeel van Hol- team uit Deventer trad aan met drie heren en drie dames en BCH was hierdoor enigszins verrast. ten. Ook BCH 3 is nu koploper in haar poule. BCH 4 speelde thuis tegen het op In de uitwedstrijd in Almelo tegen het op de derde plaats staande Rietvogels heeft Blauw Wit vrij wel de gehele wedstrijd gedomi neerd, doch desondanks heeft het met een gelijkspel (1-1) genoegen moeten nemen. Vanaf de aftrap trokken de Blauwwitters het initiatief naar zich toe en werd de thuisclub in de verdediging gedrongen. Jacco Schuppert kreeg na enkele minu ten al een kans, na goed voorberei dend werd van Johan Bolink, doch zijn schot ging over. Met goed com binatiespel zochten de Holtenaren naar openingen in de Rietvogels- defensie. Met kunst- en vliegwerk en ten koste van een aantal hoek schoppen wist die defensie echter overeind te blijven. Voorts was, wanneer het voor de thuisclub echt gevaarlijk werd, hun grensrechter niet te beroerd te hulp te schieten door meerdere keren volkomen ten onrechte voor buitenspel te vlag gen. De overigens goed leidende scheidsrechter Langkamp trad daar onvoldoende tegen op. Johan Bolink kreeg voor rust nog een goede mogelijkheid, doch de doel man wist zijn inzet nog net tot hoekschop te verwerken. Rietvogels kon in de eerste helft geen moment haar hoge positie op de ranglijst waar maken. Blauw Wit was over alle linies de betere ploeg. Aanvallend kon de thuis club voor rust nauwelijks voor ge vaar zorgen tegen de geconcen treerd spelende Blauw Wit-verde- diging. Slechts éénmaal moest doelman Bekkernens handelend optreden middels het onderschep pen van een voorzet. Na de rust zochten de Holtenaren meteen weer de aanval. Al spoedig leek dat de verdiende openingstreffer op te leveren, toen Hans Stam een pass van Johan Bolink nog net voor de uitkomende Rietvogels-goalie kon intikken. Zijn inzet had echter wei nig snelheid, waardoor een verde diger nog juist voor de doellijn een achterstand van zijn ploeg kon voorkomen. In de 58e minuut werd het wed strijdverloop volledig op zijn kop gezet, toen, tegen alle verhoudin gen in, Rietvogels onverwacht aan de leiding kwam. Een verre trap naar voren van een Rietvogels-ver dediger leidde tot een misverstand tussen Leo Aanstoot en Hans Bek kernens, waarvan spits Spang han dig profiteerde (1-0). Een bittere pil voor de Blauwwitters, die nu alles op de aanval gooiden om deze ach terstand zo snel mogelijk weg te werken. Hans Stam leek uit een voorzet van Jacco succes te heb ben, doch de doelman wist zijn van dichtbij hard ingeschoten bal fraai te stoppen. In de 65e minuut was die doelman echter kansloos toen Johan Bolink een afgemeten voor zet van Gerwin de Velde Harsen horst hard en laag inkopte (1-1). Ook nu had de grensrechter weer buitenspel geconstateerd, doch scheidsrechter Langkamp kende de treffer toe. Blauw Wit wilde de volle winst en bleef onder luide aanmoedigingen van de talrijk meegereisde supporters aanval len. Dat leverde wel hoekschoppen op doch geen echt uitgespeelde kansen. Een kwartier voor afloop moest Rietvogels verder met 10 man, omdat een speler geblesseerd uitviel en de beide wissels al waren gebruikt. Trainer Middelburg bracht met Dirk-Jan Beldman di rect een extra-aanvaller in (voor Henri Tijhuis) en wisselde voorts Gerald Meijerink voor Jan Vrugte- veen. Rietvogels stond met de rug tegen de muur, doch Blauw Wit slaagde er in de spannende slotfase niet in de meer dan verdiende win nende treffer te scoren. Gerald Jansen zag zijn schot gestopt, ter wijl Jacco in kansrijke positie werd teruggefloten wegens buitenspel. Toen scheidsrechter Langkamp voor de laatste maal floot had Blauw Wit er een verliespunt bij en Rietvogels een zeer zwaar bevoch- Harry Peters en Berlinda Broek- de derde plaats staande Netwerk 6 mate verloren beiden in twee ga mes hun enkelspel. Martin Bakar- bessy won de eerste game met 12- 15 en de tweede in de verlenging met 14-18. Ina Peters won vrij een voudig haar partij, zodat met een gelijkspel aan de dubbels werd be gonnen. De herendubbel ging in twee games naar Deventer 3, maar de dames uit Holten zagen kans om de damesdubbel weer in twee games terug te pakken. Beide teams stonden dus nog steeds ge lijk (3-3). Harry en Berlinda verlo ren de eerste game met 15-11, maar wonnen de tweede en derde game beide met 11-15. Het gemengde dubbel van Martin en Ina vertoon de ongeveer een zelfde beeld: 15-7, 4-15 en 8-15. Einduitslag 3-5 voor BCH 1, dat door twee verliespun- ten minder nu aan de kop van de poule staat. BCH 2 speelde thuis tegen ZBC 4 uit Zwolle opnieuw een zeer goede wedstrijd. Pieter Aarsen, Gea Stam en Hermanna Boode hadden in hun enkelspel geen enkele moei te om de partij in twee games te winnen. Voor Eddie Willemink kostte het echter wat meer inspan ning, maar na een verlenging en een derde game wist hij alsnog de winst binnen te halen. Tussen stand 4-0 voor de Holtenaren. De herendubbel evenals de dames- dubbel waren zeer wisselende wed strijden, die wel beide in winst wer den omgezet. De gemengde dub bels leverden weinig problemen op voor BCH 2 en met een eindstand van 8-0 konden de Holtenaren we derom een overwinning toevoegen aan de zegelij st. uit Zwolle. De verwachting was dat dit een zware wedstrijd zou wor den, maar het eindigde uiteinde lijk in een gemakkelijke 8-0 over winning voor Harry Knuiman, Harrie Menkhorst, Marijke Offen- berg en Eugenie Roekevisch. BCH 3 BCH 3 speelde uit tegen SAS 4. ten winstpunt. Door de nederlaag Peter Daane won eenvoudig, maar van koploper SW'56 bij Sp. Dene kamp heeft Blauw Wit, met één Theo Aarsen liet het weer aanko men op een derde game, die helaas wedstrijd minder gespeeld, nu nog werd verloren. De beide invalsters, twee punten achter op de Sibcu- loërs. Komende zaterdag is er voor Blauw Wit geen inhaalwedstrijd vastgesteld. Wel oefent de ploeg op dinsdag 8 december a.s., 's-avonds om 19.30 uur, op 't Vletgoor tegen Eversberg 1. Karin Langkamp en Eugenie Roe kevisch gaven de dames uit Deven ter geen enkele kans, tussenstand 1-3 voor Holten. De herendubbel werd weer een spannende aangele genheid, na drie games was echter duidelijk dat BCH 3 het sterkst was. De damesdubbel evenals de In Hattem hielden de Holtense handbalheren gelijke tred met Ty foon 3 ondanks het gemis van drie basisspelers. Holten nam deson danks het initiatief en met een hechte defensie en een gezonde do sis inzet werd het technisch over wicht van Tyfoon teniet gedaan. Vlak voor de rust leidde Holten zelfs met 4-7, maar enkele afspeel- fouten leidden toch tot een 7-7 stand bij het ingaan van de tweede helft. Daarin dreigde Holten al snel de greep op de wedstrijd te verliezen. Een achterstand van 9-7 werd ech ter weer ingelopen en men nam zelfs een 12-10 voorsprong. Door tijdstraffen kon Tyfoon weer gelijk komen waarna een warrige slotfa se volgde met o.a. een door doel man Frank Konijnenberg gestopte strafworp. Eindstand: 13-13. Sco res: Meino van Beek 5; Vincent ten Zijthof 4; Andy de Jong, Rik Dal- huisen 1. Dames junioren A boekte een ver diende 13-8 overwinning op LHC. In de beginfase leek het daar niet op want Holten kwam met 6-2 ach ter. Nog voor de rust werd die ach terstand tot 6-4 verkleind, waarna in de tweede helft de ban werd gebroken en Holten naar 13-8 uit liep. Scores: Annemarie van de Maat 5Monique Plantinga 2Wen dy Wissink 4; Margo ter Schure, Wietske Schooien 1. Junioren B won in een rommelige wedstrijd met 5-4 van LHC. Bij de rust leidde Holten met 1-2, maar aangezien enkele strafworpen wer den gemist, verzuimde men meer afstand te nemen. Scores: Yvonne Plantinga 4; Judith Tiekink 1. Jeugd De handbaljeugd had een goede dag. Meisjes A bereikte na een spannend duel in de laatste secon den een 5-5 gelijkspel tegen Boer- hofHeeten en meisjes B boekte een keurige 5-3 overwinning op Karwei Kwiek. Een iets feller jon gens B won na een 8-6 voorsprong bij de rust met 16-12 van Apel doorn '80. De welpen speelden hun eerste competitiewedstrijd thuis tegen Klarenbeek. In een spannen de wedstrijd werd het in de slotfase 8-6 voor Holten. Zonder de geschorste Jan-Herman ten Velde, maar nog wel met Erik Broekmaat en Wilfried van der Pluym wiens rode kaarten monde ling behandeld worden, leed Hol ten thuis tegen koploper Barbaros een kansloze 2-6 nederlaag. Aanvankelijk leken de rood-zwar- ten voor een verrassing te zorgen toen Geert Brands al vroeg in de wedstrijd voor 1-0 zorgde. Maar de gasten toonden zich een ware kop loper door meteen terug te slaan via Ali. Nog voor de rust moest doelman Erwin Stukker nog eens twee keer vissen door doelpunten van Asim die voor een 1-3 rust stand zorgde. Ook in de tweede helft had Holten weinig in te brengen tegen het snel le combinatiespel van Barbaros. Via Behcet en Haldun werd de voorsprong naar 1-5 uitgebouwd, alvorens Alwi Detert Oudeweme iets terug kon doen voor Holten. Ertugrul maakte het halve dozijn vol voor de gasten: 2-6.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 7