Landinrichting wordt heel moeilijke klus Bewoners buitengebied boos op burgemeester Uit buiten Holten Nieuwe sponsor voor Blauw Wit 2 HOLTENS NIEUWSBLAD Landbouwers ongerust over uitkomst Cocktail-avond in De Schure Zuurverordening blijft gemoederenbezichhouden Nacht van Hellendoorn °e> Resultaten Blauw Wit Foto-expositie in gemeentehuis Teveel afval Jaaragenda Sinterklaas komt naar Meermans kamp Concert Deventer Kamerkoor DONDERDAG 26 NOVEMBER 1992 9 De Landinrichtingscommissie Rijssen staat aan de vooravond van een zeer moeilijke perdiode. Hoewel al drie jaar met de voorbe reidende werkzaamheden bezig, is er nog geen letter op papier gezet. Oorzaak daarvan is het beleids plan Natuur en Landschap, dat on langs pas is vastgesteld door de provincie, en dat een enorme claim op dit deel van Overijssel zal leg gen, het op handen zijnde onder zoek van de WMO voor de water winning in dat gebied en de stads uitbreiding van Rijssen. Tijdens een zeer druk bezochte voorlichtingsavond in café restau rant Schwarzwald, bleek dat de landbouwers allerminst gerust zijn op de uitkomst van het plan en zij bestookten voorzittter Boer van de commissie dan ook met talloze vragen. Vooral de boeren met huis percelen en grond in het gebied dat grens aan het toekomstige natuur gebied, lieten zich duidelijk horen. Zoals Henk Veldkamp op de Bor- keld, die straks zijn bedrijfsvoering in de knel ziet komen, omdat zijn boerenbedrijf vrijwel ingesloten wordt door het natuurgebied- .Voorzitter Boer kon niet anders dan beamen, dat het heel moeilijk zal worden. Veel boeren zullen moeten worden uitgekocht en uit breiding van de blijvende boeren zal nauwelijks mogelijk zijn. Bo vendien zullen de blijvende boeren voor een deel moeten opdraaien voor de kosten van de landinrich ting. Toch riep voorzitter Boer de landbouwers op, verder mee te werken met landinrichting, omdat dat de enige mogelijkheid is, de belangen van de landbouwers ze ker te stellen. Hij riep de landbou wers dan ook op vertrouwen te schenken aan de landinrichtings commissie, al is de uitkomst nu nog onzeker. In 1995 verwacht de commissie een schetsontwerp te kunnen presenteren. In 1998 zal dan uiteindelijke stemming vol gen. De Borkeld, nu nog een agrarisch gebied, straks gedeeltelijk natuurgebied, waarin het boerenbedrijf aan banden wordt gelegd. Seth Gaaikema presenteert in Lochem zijn eindejaarsshow. Deventer Schouwburg Vrijdag 27 november: 20.00 uur, Boerenbedrog, plattelandsklucht door Drentse Vereniging Harm Smeenge; 21.00 uur, Keith Han cock Band speelt traditionele En gelse Folkmuziek. Zaterdag 28 november: 20.00 uur, Boerenbedrog. Donderdag 3 december: 20.30 uur, Schouwburg cafe, met o.a. het De venter Swing Kollektief, de Jour nalistenband en cabaretier Silves ter Zwaneveld. Vrijdag 4 december: 20.00 uur, Hol land in Amerika, jeugdmusical door leerkrachten van de Deventer basisscholen. Kaartverkoop: 05700-83500. Burgerzaal stadhuis De venter Zaterdag 28 november: 11.30 uur, concert door Deventer Kameror kest in samenwerking met Octet '88, m.m.v. de 14 jarige cellist Nan- der Cirkel. Lochemse Schouwburg Vrijdag 27 november: 20.00 uur, Introdans met vier eigentijdse bal letten. Zaterdag 28 november, 20.30 uur: Seth Gaaikema met een speciaal programma op weg naar oudejaar „Geen woord over de grens". Donderdag 3 en vrijdag 4 decem ber: Herman Finkers. Telefonisch reserveren vanaf 14.00 uur, tel 05730-51081. Rijssens Museum Van 1 december tot en met 7 janua ri is in het Rijssens Museum een tentoonstelling van spaarpotten te bewonderen, afkomstig uit het Historisch Archief van de SNS (spaar)bank, Het is een mengeling van grappige, vrolijke, heel mooie en foeilelijke spaarpotten uit bin nen en buitenland. Het museum is geopend van maandag t/m vrijdag van 10-12 en 14-17 uur; za en zo gesloten. Het Nijenhuis In de beide bouwhuizen werken van o.a. Karei Appel, Piet Mondri- Bij cocktails denk je al snel aan warme zomeravonden op een ge zellig terras aan het strand. In deze tijd van druilerige regenbuien, or ganiseert Jongerencafé De Schure daarom op zaterdag 28 november een cocktail-avond. Vanaf negen uur kan men zich wanen in de zo mer. De oorsprong van de cocktails ligt in het zuiden van de Verenigde Staten. Het gaat bij cocktails niet alleen om alcoholhoudende dran ken. Er bestaan ook tal van niet- alcoholische mixen (mocktails). Veel van de bekende cocktails en mocktails zijn vrij eenvoudig van samenstelling. Op het 'overdekte' terras van De Schure kan men ge nieten van een tiental colctails, waaronder Blue Moon, Cuba Libre, Tom Collins en niet te vergeten Bloody Mary. Passende muziek en een hapje omlijsten verder deze avond. Jongerencafé De Schure is te vinden aan de Beusebergerweg 27 in Holten. De bevolking in het buitengebied gekapt. Ep van Schooten (GB) ver is verbolgen over de opmerking die tolkte naar zijn zeggen maandag burgemeester Van Rappard heeft avond tijdens de raadsvergadering gelanceerd tijdens de begrotings- de mening van de mensen in het behandeling toen de Verordening buitengebied, dat zo'n opmerking Verzuringsgevoelige gebieden aan voor een burgemeester geen pas de orde was. Volgens burgemees- geeft. Burgemeester Van Rappard ter was er niet uitgegaan van een zag dat anders. Zo had hij dat niet verkeerde plankaart, maar waren gezegd. Van Schooten reageerde de bewoners van het buitengebied als gebeten. „Ik heb de band een 'aan de haal gegaan' met de land- paar maal afgeluisterd, en u heeft schapselementen; er was illegaal dat welgezegd". Burgemeester Van Rappard verklaarde, dat hij met de opmerking niet anders had bedoeld, dan dat de oorspronkelij ke plankaart niet meer strookte met de huidige situatie, zonder dat er van gemeentewege was gekapt. Hij raadde mensen aan, die met de opmerking problemen hebben, zich bij hem te melden. „Daar zit ten wij hier voor". „Voor de derde keer in dit thea- ter", verzuchtte wethouder Henk EÏÏE Westen*, daarmee aangevend dat De Autosportvereniging Hellen doorn (ASVH) houdt op dinsdag avond 1 december de traditionele kaartleesrit de Nacht van Hellen- blijkt in Holten in alle gevallen toch niet zo scherp te zijn afgeba kend als men soms doet voorko men. Bertus Rensen (WD) verras te met een amendement namens Gemeentebelang en CDA. De drie partijen stemden in met de veror dening, mits het bezwaar van Wib- belink en Aalpol alsnog zou wor den toegekend. Wethouder Wes- terik deed een dringend beroep op de WD, het amendement in te trekken, omdat het ontrekken van dit landschapselement het even wicht uit de plankaart haalt. „Wij hebben de belangen van de land bouw en natuur zorgvuldig tegen elkaar afgewogen en de situatie by Wibbelink drie maal door onze des kundigen laten onderzoeken. Wij aan en Jan Toorop uit eigen collec tie ten toon gesteld. Het museum is geopend di tm zo van 11.00-17.00 uur. Evenementenhal Borne Van 26 tot en met 29 november is er de beurs Huis'92, die informatie verschaft aan mensen die een wo ning willen bouwen, renoveren of willen huren. Met uitzondering van enkele sanitair- en keukenspecia listen beperkt de beurs zich tot aannemers, makelaars, architek- ten, hypotheekverstrekkers, nota ris, nutsbedrijven, waterschap, ka daster, Vereniging van Huiseige naren, consumentencontact, pro- jektonwikkelaars, woningbouwcorporaties en tuinar chitecten. De beurs is geopend do en vrij van 14.00-22.00 uur, za en zo van 11.00-18.00 uur. voor het systeem 'Bol-pijl'. Door de aard van het systeem is het voor iedereen mogelijk om deel te ne men, zelfs zonder ook maar enige ervaring. Om deze beginnende equipes niet helemaal blind te la ten 'varen' is vanaf 19.30 iemand aanwezig om uit te leggen hoe het gebruikte systeem werkt. De rit duurt ongeveer anderhalf uur. Inschrijven is mogelijk vanaf 19.30 uur tot 20.30 uur bfj restau rant de Kroon aan de Dorpsstraat te Hellendoorn. het vaststellen van de verordening toch wel een langdure geschiede nis is geworden, waarin de stand punten van college en raad niet dichterbij zijn gekomen. De PvdA bij monde van Gerrit Markvoort deed opnieuw een dringend beroep op het college om de verordening uit te breiden met de jonge land schapselementen, die zijn aange legd naar aanleiding van de de ruilverkaveling. De scheidslijn tus sen coalitiefrakties en de oppostis Des 3 - Blauw Wit 2; De eerste wedstrijd in het nieuwe tenue van Garage Baltes, leverde direct twee punten op. De wedstrijd was ech ter niet goed. Beide ploegen leden veel balverlies, maar werkten hard voor de punten. Rust 0-0. In de tweede helft leed de ploeg opnieuw veel balverlies, maar Des kon hier van niet profiteren, omdat hen het- zelfde overkwam. Door een goede individuele aktie van Johan Stam kwam Blauw Wit op 0-1 en hield deze stand tot het eind toe vast. Blauw Wit 3 - Vesos 2; Blauw Wit 3 moest 4 spelers missen, terwijl Ve sos er 5 niet kon opstellen. Een wedstrijd van improviseren dus. Dit bleek Blauw Wit duidelijk be ter te kunnen, want de ploeg draai de na een moeilijke openingsfase goed. Na ruim twintig minuten kwam Blauw Wit door Dennis (stif- fie) Kruimelaar op 1-0. Even later werd deze speler neergelegd bin nen de 16 meter en schoot Robert Tromop vanaf elf meter raak. Na een fout op het middenveld kon Vesos terugkomen tot 2-1. Na rust drong de ploeg uit Hellendoorn sterk aan. Blauw Wit had het tegen 10 tegenstanders even moeilijk, maar wist via Harry Paalman op 3- 1 te komen. Hierna gaf Vesos zich gewonnen en scoorden Gerrit Nor der 4-1, Jaap Kruk 5-1, Arnold Fin ken 6-1, Robert Tromop 7-1 en Henk Aanstoot 8-1Hierbij leek het te blijven, maar in de laatste minu ten was het Jaap Kruk die de eind stand op 9-1 bepaalde. Blauw Wit 4 - BZSV 4; Vanaf de aftrap was de thuisploeg sterker. Albert Slotman nam de openings treffer voor zijn rekening met een knal van afstand. Gert-Jan Har- bers scoorde na een mooie aanval 2-0 en voor rust kopte Albert Slot man een voorzet van Jan Stam binnen. Rust 3-0. Na rust bleef de thuisploeg veel sterker en Marcel van Engbrink scoorde de vierde treffer. Met goede en snel uitge voerde combinaties bleef BZSV op eigen helft vastgezet en scoorde Blauw Wit via Gert-J an Harbers en Wim Meilink. Hierna nam het vier de de zaken wat losjes op en kon BZSV een keer tegenscoren. 6-1. Blauw Wit 6 - Des 6; In een boeien de wedstrijd heeft het zesde één van de concurrenten van zich afge schud. Beide teams waren zeer ge motiveerd. Des kwam na enkele goed opgezette aan vallen niet ver der dan corners, terwijl Blauw Wit via Jan ten Hoeve en tweemaal Henry Stam de score in het voor deel van de thuisploeg bracht. Na rust nam Des veel risico, door de laatste man voor een aanvaller te wisselen. Het middenveld werd echter met lange ballen overgesla gen, waardoor het zesde veel ruim te kreeg. De aanvallers van Blauw Wit konden telkens profiteren van deze ruimte en de score werd tot 8- 0 opgevoerd. Pas in de slotsecon den scoorden de gasten na een vreemd rollertje tegen. Blauw Wit 7 - MVV' 69 4; Blauw Wit 7 maakte een weinig geïnspi reerde indruk tegen het maar met 9 spelers aantredende MVV. Al in de eerste minuut was het raak 1-0. De thuisploeg verspeelde de bal enke le malen zeer knullig en via een snelle counter werd MW regelma tig gevaarlijk. De ruststand van 3-2 was dan ook duidelijke taal voor het zevende. Na rust werd er beter gecombineerd en harder gewerkt. De voorsprong van 3-2 werd uitge bouwd tot 8-2. Het andere oranje had geen verweer meer, omdat de ploeg conditioneel gebroken was. Blauw Wit verloor in deze toch sportieve ontmoeting Gerrit Schooien met een gebroken enkel. Eindstand 8-2. De VW Holten verkoopt kaarten voor de volgende voorstellingen en concerten: Something for your mind (19 dec); Wereldsterrencircus (25 tm 30 dec); Live at the Powerhouse (18 dec);Metallica (7 dec); Paolo Conte (14 april); Winter Metal Meeting (12 dec); Willy Deville (21 dec); Weih- nachtsoratorium (23 dec); Paolo Conte (10 april); Deep River Quar- meentehuis of door bestelling bij onderschrijven hun conclusies. A we als we steeds meer elementen van de kaart halen, waar blijven we dan". De WD hield voet bij stuk, zodat de verordening, gewijzigd en wel, werd aangenomen. De PvdA stemde tegen, omdat zij de veror dening niet ver genoeg vindt gaan. Van Schooten onthield zich van stemming, omdat hij als belang hebbende betrokken is bij de ver ordening. In de hal van het gemeentehuis is van 3 december tot en met 4 janua ri een expositie te zien van foto's uit de Derde Wereld. De foto's zijn gemaakt door de Holtenaar Harrie ten Wolthuis tijdens zijn reizen in Guatemala, Tanzania, India, Peru en Mexico. De expositie wordt ge organiseerd in samenwerking met de Wereldwinkel Holten. De offi ciële opening vindt plaats op 3 de cember om 19.30 uur door wethou der W.J. Dalhuisen. Harrie ten Wolthuis heeft de foto's belangeloos ter beschikking ge steld van de Wereldwinkel. De fo to's (formaat 30 X 40/45) kunnen gedurende de expositie worden ge kocht voor een prijs van 19,95 per stuk. Voorts wordt van een serie uit in Guatamala gemaakte foto's een mapje met foto's op briefkaart formaat samengesteld.. De op brengst komt geheel ten goede aan de Wereldwinkel Holten. Bestellen van foto's kan via de intekenlijst op de balie van de hal in het ge- tet (26 dec); Kerstcircus (21 t/m 26 dec); Paole Conte (15 april); The Nits 1 (28 dec); The Nits 2 (29 dec); Silvester Nieuwjaarsconcert (2 jan); U2 (9 en 10 mei) Chris Rea (8 maart); Bon Jovi (23 april); Little Richard (9 maart); Sting (16 en 17 maart); Vaya con Dios (10 maart); Zucchero Fornaciari (10 febr.) Chippendales (8 febr.) Paolo Conte (16 april)) Shirley Bassey (27 febr.). Verdere inlichtingen bij de VW Holten: tel. 61533. De oproep om het klein chemisch afval (KCA) niet in de Otto te gooi en, maar apart in te leveren via de chemokar, is in Holten duidelijk niet tegen dovemansorgen gezegd. Door de uistekende inleverdicipli- ne is het depot van het klein che misch afval op de gemeentewerf aan de Waagweg regelmatig boor devol. Voorlopig wordt echter niet overwogen het depot uit te brei den. Dat moet wachten tot herin richting van de gemeentewerfd, die voor het komende jaar op het programma staat. Met het Gewest Midden IJssel is afgesproken, dat het KCA depot niet eenmaal maar tweemaal per maand zal worden geleegd. De gemeentewerf zal door het af stoten van een eigen schilder- en timmerwerkplaats worden herin gedeeld. In het kader van de Ar beidsomstandighedenwet (ARBO) moeten de douches en toiletruim ten worden aangepast. Zo komt er onder andere een speciale kleed- /douchegelegenheid voor vrouwen. Onder de tanks met afgewerkte olie zal een lekbak worden aange bracht. de Wereldwinkel Holten (iedere vrijdag van 10.00-12.30 uur en 13.30-17.00 uur). DECEMBER 13 t/m 18 december: Creatieve kerstweek in Boschkamp 16 december: Volkskerstzang in Kandelaar. 20 december: Veldtoertocht WV Holten. 21 december: raadsvergadering. 28/29 december: Kerstzaalvoetbal pupillen. 29 december: Nacht van Blauw Wit. 30 december: Keunestatjesoamd bij Maats. JANUARI 1993 16 januari: Espelo-toernooi in sporthal; Holterbergloop. 29 januari: OCH speelt 'Als de kat van huus is' in Irene. 30 januari: Prinsenbal in Bonte Paard. FEBRUARI 6 februari: Prinsenbal in De Pop- pe. 8 februari: Verkeerskwis WN. 13 februari: Minder validencarna- val. 17 februari: Jaarvergadering Sportcommissie (onder voorbe houd). 20-23 februari: Carnavalsweek end. MAART 20 maart: BV Bato show 27 maart: Voorjaarsconcert HMV. APRIL 16 april: HMV Lompenaktie dorp. MEI 5 mei: Bevrljdingsloop 7 mei: HMV Lompenaktie buiten gebied. 22 mei: Straatvoetbaltoernooi. 23 mei: Allard v. Bruggentoemooi. JUNI 13 juni: Koetsenrit Bergrijders. 25/26 juni: School- en volksfeest Dijkerhoek. 25 t/m 29 juni: Folkloristisch festi val Hoolter Daansers. JULI 3 juli: Koningsschieten. 24 juli: Triathlon Holten. Sinterklaas en zijn Pieten zullen op woensdagmiddag 2 december een bezoek brengen aan sportcom plex Meermanskamp. Hiervoor worden alle F-pupillen van de afde ling voetbal en de jeugdleden tot en met zeven jaar van de andere afdelingen van sv Holten uitgeno digd om daarbij aanwezig te zijn. Broertjes en zusjes (klein) kinde ren van SV leden tot en met zeven jaar zijn natuurlijk ook van harte welkom. Het Sinterklaasfeest be gint om half drie. Het Deventer Kamerkoor geeft op zondag 29 november een Advens- tconcert in de Broederenkerk te Deventer. Medewerkenden zijn Clara de Vries, sopraan; Cecile Roovers, alt; Aart Mateboer, tenor en Ensemble Conservatoire. Diri gent is Gerard Keilholtz. Op het programma werken van J.C. Bach, D Buxtehude en A. Vivaldi. Het concert begint om 15.00 uur. De reserves van Blauw Wit hebben afgelopen zaterdag een nieuw te nue van Garage Baltes in ont vangst mogen nemen. De nieuwe outfit zat blijkbaar als gegoten, Want de eerste wedstrijd in de nieu we kledij van Baltes, leverde direct een 0-1 overwinning op bij het Nij- verdalse Des. Op de foto voor het garage be drijf Baltes staan vlnr: Voorzitter Kolkman, sponsor Baltes, Peter Spekryse, Harrie ten Wolthuis, Gert-Jan Ulfman, Leider Johan Stam, Henk Stam, Bert Meyerink, Egbert Rietberg, Trainer Heite Dommerholt, Gerben Smid en John Paul Akkerman. Zittend vlnr: Theo Kloet, aanvoerder (zon der band) Uilco Spijker, Coen Beu kenkamp, Johan Stam, Jan Nij- kamp, Jan Paalman en Dirk-Jan Beldman.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 9