Marieke Mulder gaat geen hindernis te hoog Camping Holterberg vestigt nieuw record Volop zomer in hooi-maand juli Blauw Wit begint nieuw seizoen met veel optimisme Flink tekort voor bibliotheek Holten Tractoren en vuurwerk in Lochem 'Moonlight swimming' HOLTENS NIEUWSBLAD Holtense amazone naar Europese kampioenschappen jaaragenda 236 pilsjes in iets meer dan zes minuten Nivelles voor Meester en zn Prijzen voor Bergruiters (iï£2i 1. BOUWVERGUNNING VERLEEND AAN: 2. VOORTS VERGUNNING/ONTHEFFING/ TOESTEMMING VERLEEND AAN: HINDERWET SPREEKUUR BURGEMEESTER DONDERDAG 6 AUGUSTUS 1992- Op school ging de veertienjarige Marieke Mulder dit jaar net met de hakken over de sloot over, op haar pony Romeo springt ze ruim schoots over alle hindernissen. Haar hippische prestaties zijn zo goed, dat ze een plaats veroverde in de Nederlandse equipe, die vol gende week uitkomt op de Euro pese kampioenschappen samen gestelde wedstrijden in Stock holm, Zweden. Haar liefde voor de paardesport heeft zij niet van een vreemde. Zo wel vader als moeder Mulder rijden paard, zodat het niet verwonder lijk was dat de kleine Marieke op zesjarige leeftijd haar eerste pony kreeg. Zij bleek een natuurtalent. Aanvankelijk was Marieke lid van de poncyclub De Bergruitertjes, maar stapte later over naar de po nyclub Deldenerbroek, omdat de bij de Holtense club het samenge steld rijden (dressuur, uithou- dingsproef en cross country) niet wordt beoefend. Marieke moest daardoor telkens alleen naar wed strijden en dat werd toch wel wat saai. „Het is toch wel leuk om met clubgenootjes op pad te gaan", legt mevrouw Mulder uit, die als steun en toeverlaat en niet te ver geten als chauffeur van de paarde- trailer, Marieke bij alle wedstrij den begeleid. Ook bij de tocht naar Zweden is mevrouw Mulder pre sent. „De hele familie moet er achter staan, anders lukt het niet. Onze 'mannen'moeten het vaak op eten stijd zonder ons stellen, want juist op die tijd is de training", aldus de moeder van Marieke. Het talent van Marieke, samen met de opoffering van de familie, resulteerde in uitstekende presta- i ties. Zo werd de jonge amazone ondermeer reeds drie keer kam pioen van Overijssel, behaalde ze Marieke met Romeo, een sterk koppel. een bronzen medaille op de Neder landse kampioenschappen en werd ook nog vierde en vijfde met andere pony's. Door dit goede re sultaat werd ze uitgenodigd voor de training op het federatiecen trum te Ermelo, waar getraind wordt onder leiding van trainster Karin Galema. Dit weer resulteer de weer in uitstekende prestaties tijdens selectiewedstrijden, waar zij zich dit jaar januari plaatste met de schimmel Canasta. Tijdens de Europese kampioen schappen zal Marieke echter rijden op Romeo, de pony die zij begin dit jaar heeft gekregen. Met z'n acht jaar is hij het jongste paard in de Nederlandse equipe, maar volgens Marieke wel de beste. „Romeo is vooral goed in de uithoudings- proefverklaart de veertienjarige. De kansen op een goede klasse ring van een medaille schat Marie ke vrij hoog in, al zal veel afhangen van het parcours. „Vorig jaar werd de Nederlandse ploeg tweede. De wedstrijden worden gehouden op een buitenverblijf van de Zweedse koning en we logeren met alle ploe gen in een heel groot hotel. Heel spannend. Maar ik zal m'n best doen". Na de vakantie gaat ze weer ge woon naar school en ze hoopt vol gendjaar het begeerde Mavodiplo ma te halen. Met haar vader heeft ze de afspraak gemaakt om daarna halve dagen op zijn kantoor te gaan werken, om zich in de midda guren volledig te kunnen toeleg gen op de paardesport. AUGUSTUS: 6 augustus: Dag de Boer op. 9 augustus: Motortoertocht, Hol- terbergrit. 11 augustus: Hoolter Oamde. 15 augustus: Triathlon Holten. 18 augustus: Hoolter Oamde. 21/22 augustus: School-en volks feest Espelo 24 augustus: Raadsvergadering 29/30 augustus: Tennistoernooi met Winterberg SEPTEMBER: 4 september: Open huis De Bosc hkamp 5 september: Vrije markt. 6 september: sluiting zwembad. 10 september: Keunefeest Wijn markt 11 september: Keunefeest. 12 september: Keunefeest. 13 september: Keunefeest; Finale cross jeugd op Zuurberg 19 september: Erwin-autocross 20 september: Trekkersiep. 26 september: Holterbergherfst- toer. 28 september: Raadsvergadering OKTOBER: 3/4 oktober: Nacht om Holten. 8/9 oktober: Zaagmolentrofee. 12 oktober: Bloedafname avond Rode Kruis. 15/16 oktober: Zaagmolentrofee. 22/23 oktober: zaagmolentrofee 16 oktober: COC speelt 'Gasten in eigen huis.' 17 oktober: COC speelt 'Gasten in eigen huis'. 24 oktober: Speelgoedbeurs peu terspeelzaal. 31 oktober: Diepe Hel/Holterber- gloop. 26 oktober: Raadsvergadering (be groting) NOVEMBER: 14 november: Najaarsconcert HMV. 21 november: Intocht Sinterklaas. 23 november: Raadsvergadering. DECEMBER 21 december: Raadsvergadering. 1993 JANUARI: 16 JANUARI: Espelo Toernooi, sporthal Mossink MAART 20 maart: SV BATO show. 27 maart: Voorjaarsconcert HMV. (Weerpraatje) Met een gemiddelde etmaaltem- peratuur van 19 gr C (De Bilt 18.3), 243 zonuren (De Bilt 215), veertien zomerse dagen (25 gr en hoger) en één tropische dag (30 gr en hoger) was juli -hooi-maand, genoemd naar keizer Julius Cesar, een van de mooiste zomermaanden van de laatste jaren. Het fraaie weer, nauwelijks ge stoord door onweer, kon haast niet op. De Bilt telde 27 dagen waarop de temperatuur niet onder de 20 graden kwam. In Holten waren dat er derig. De warmste dag was 20 juli met 30 graden C. We noemen dat een tropische dag. Minder was het met de hoeveel heid neerslag. Er viel hier maar 46 mm regen (De Bilt 64). Het KNMI voorspelde telkens regen en on weer, maar daar kwam in onze om geving nauwelijks wat van terecht. Telkens een paar millimeter. Twaalf mm was de grootste hoe veelheid in een etmaal en wel op 14 juli, maar dat zette geen zoden aan de dijk. Er zal gauw meer moeten komen nu de mais met de vrucht zetting bezig is. De neerslag in de voorgaande jaren bedroeg: 1991,18 mm; 1990, 76 mm; 1989, 69 mm; 1988, 186 mm; 1987, 108 mm. Zeer variabele verschillen. Nog enkele cijfers. De gemiddel de nachttemperatuur bedroeg 455:31 14.7 gr. Gemiddelde dag temperatuur, 744:31 24 gr en de dito bodemtemperatuur 235:31 7.6. In achttien dagen viel er geen neerslag en de gemiddelde baro meterstand bedroeg 1040 hectopa- cal. W. Beijers. Vorig jaar werd door de vakantie gasten van camping de Holter berg voor het eerst een poging ondernomen om het kampioen schap biertappen en bierdrinken opgenomen te krijgen in het Gui- ness Book of Records. Dat misluk te omdat het record boek alleen het record biertappen erkent en het leegdrinken van de glazen niet. Daarom werd de poging, die zaterdag werd ondernomen om het record van vorig jaar scherper te stellen, door Willy Veneklaas maar niet eens aangemeld. De vreugde, dat het record van vorig jaar (dat stond op 7.07 minuten) werd aangescherpt tot 6.06.51 mi nuten, was er niet minder om. Het gejuich klonk op alsof het een me daille bij de Olympische Spelen betrof. Vorig jaar verliep de recordpoging jniet helemaal volgens de regels, doordat de drinkebroeders in één jploeg achter elkaar aan de haastig (gevulde glaasjes leegklokten. Dit jaar waren de drinkers, waarvan velen alvast vooraf flink geoefend hadden, verdeeld over twee ploe gen. De veertig deelnemers liepen in een rondje waarbij bij het tap punt een glas vrijwel in één teug werd leeggedronken. De tijdwinst werd behaald omdat dit keer met een wat hogere druk werd getapt. Uiteindelijk werden er 236 pilsjes getapt uit het 50 liter-vat in een tijd, die net boven de streeftijd van zes minuten lag. Uiteraard werd de geslaagde recordpoging uitbundig gevierd in de bomvolle kantine van camping De Holterberg, waarbij de Holtense band Sweetlight met een pittig muziekje de feestvreug de nog verhoogde. Voor de vlucht vanaf Nivelles wer den 256 duiven ingekorfd. Om 10.30 uur werd het sein voor de 239 km lange vlucht gegeven. Frits Meester en zn kon zijn eerste duif om 13.17 uur klokken. Een halve minuut later was de tweede ook binnen. De snelheid van de eerste duif bedroeg ruim 85 km per uur gemidddeld. De uitslag was: 1.2.8.44.47. F. Meester en zn; 3.5.30.33.42. M. Lodeweges; 6.18.28.31.50. G. Koetsier; 9.20.35.37. H.J. Aaftink; 10.11.16.17.27. T. Schuppert; 7.13.19.21.22. E. Veneklaas; 14.34. G. Kwintenberg; 15.45. J.G. Jan sen; 23.32.49. H. Wansink; 25.26.29.41.51. H.J. Paalman. De Openbare bibliotheek Holten kan rekenen op de betaling van de volledige 183.088 gulden, zijnde de exploitatierekening over 1990. In de begroting voor 1991 was een bedrag van 172.000 gulden opge nomen. Het college van B en W heeft voorgesteld om het resteren de tekort van 11.088 ten laste te brengen van het gemeentelijk overschot 1991. De bibliotheek en de gemeente worden nog steedss geconfron teerd met de financiële problemen van enkele jaren geleden. Met in gang van 1987 is de verantwoorde lijkheid en de financiering voor het bibliotheekwerk volgens de Wel zijnswet een zaak voor de gemeen te geworden. De financiële midde len zijn echter niet evenredig over geheveld van Rijk en Provincie naar gemeente. Daarnaast werd in 1988 nog eens een korting van 12,13% toegepast. Tot slot viel voor de bibliotheek nog eens een subsidie van de Provincie weg. Vorig jaar hebben college van B en W en gemeenteraad uitgesproken dat de bibliotheek voor Holten een basisvoorziening is. Het huidige ni veau in stand houden kost geld. De gemeenteraad zal in de vergade ring van 24 augustus hiervoer be slissen, nadat de commissies Wel zijn en Financiën in schriftelijke raadpleging reeds accoord gingen. Willy van Coeverden van de Berg ruiters behaalde afgelopen zondag met haar paard Mihalie tijdens het concours in Hellendoom de derde prijs in het B springen. Zwennie Vincent behaalde woens dag in Hellendoom met Etaris de vijfde prijs in het springen klasse L. Afgelopen zondag behaalde Ellen Door Menalda van Schouwenburg met Ferrari de vijfde prijs in de LI dressuur met 123 pnt. In de L2 behaalde ze de vierde prijs met 130 pnt. Zwennie Vincent met Etaris werd achtste bij het L springen. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. - G. J. Jansen voor bouw werktuigenberging bij Jeurlinksweg 18; - B. te Wierik voor uitbreiding supermarkt Larenseweg 56; - Stichting Triathlon Holten t.b.v. het laten opstijgen van een aantal luchtballonnen. Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar-of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Terinzagelegging beschikking Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen op 21 juli 1992 vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan: 1. de heer G. J. Tempelman, Schreursweg 1 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee-, jongvee-en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 2. de heer D. Aanstoot, Boldersweg 2 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (varkensmest- en rundveemestbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 3. mevrouw J. W. Krikkink-Aytink, Valeweg 4 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee- en fokvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie en propaan) omvattende vergunning. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 10 augustus 1992) op de gemeentesecretane, afdeling Algemene Zaken, dagelijks van 9.00 tot 12.30 uur en in de sporthal 't Mossink4 (kantoor beheerder) aan de Keizersweg, op dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur, ter inzage gedurende de hierboven genoemde termijn. Beroep tegen de beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moeLworden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Het moet in tweevoud worden ingediend bij deze Afdeling, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, binnen 1 maand na de datum van terinzagelegging. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het beroepschrift is beschikt. De burgemeester is verhinderd op maandag 10 augustus a.s. spreekuur te houden. De voetbalvereniging Blauw wit start vanavond 6 september de training voor het seizoen 1992/1993 onder leiding van de nieuwe trainer Bert Middelburg. Na drie succesvolle jaren onder trainer Jan van Noesel heeft de selectie ten opzichte van het vorig seizoen één wijziging ondergaan. Marcel Jager is naar sv Holten ver trokken. Er zijn een vijftal jeugd spelers aan de groep toegevoegd, die geleidelijk een kans zullen krij gen. Met de degradatie van drie teams uit de vierde klasse kan de compe titie weer wat interessanter wor den. Het nadeel van een kleine klasse is hierdoor niet meer zo sterk aanwezig. De afgelopen jaren speelde Blauw Wit telkens vor de titel, maar slaagde net niet. Trai ner Bert Middelburg ziet echter best mogelijkheden voor het ko mende seizoen. Blauw Wit start op 15 augustus met de eerste van een serie oefen wedstrijden tegen VSW Windes- heim (uit). Zaterdag 22 augustus: Blauw Wit - Vios, Vaassen; Dins dag 25 augustus: Blauw Wit - Hera cles (le ronde TVB). Donderdag 27 augustus: Twenthe Goor - Blauw Wit. Zaterdag 29 augustus: Groen Wit-Blauw Wit. Dinsdag 1 septem ber eventueel tweede ronde TVB beker uit tegen winnaar van Nij- verdal-SW (Sibculo). Zaïerdag 5 september: start competitie Blauw Wit - Rietvogels. Zaterdag 12 september Sp. Denekamp - Blauw Wit. Op het wedstrijdterrein aan de weg van Lochem naar Barhem zullen op zaterdag 15 augustus vanaf vijf uur de motoren van de trekkers weer brullen. Aan de Stichting Tractor Puiling Lochem de eer om de tiende NK van dit seizoen op zich te nemen. Aan kop van de competitie staan fier Gerrit Esse- link enJSrik Meijer, de bestuurders van de Lochemse tractor Hurrica ne, een 'beest van een machine' die beschikt over maar liefst 1201 paardekrachten. Niet alleen de strijd met de tracts ren zal veel bezoekers trekken, ook het vuurwerk, dat 's avonds wordt afgestoken kan ongetwijfeld reke nen op veel bekijks. Pyrotechnie- ker Gerrit Jan Wagenvoort uit Wa penveld zal een circa vijfentwintig minuten durend licht- en knal show verzorgen. Wagenvoort is één van de zeven officieel erkende vuurwerkbouwers in ons land. Bij goede weersomstandigehden wordt komende vrijdag, 7 augus tus, weer het 'moonlightswim- ming' georganiseerd in recreatie- bad Twenhaarsveld. Men kan hier voor vanaf zeven uur 's avonds terecht. De drive-in-show Tiger zorgt voor de muziek en er is voor de lekkere trek een barbecue. De entreeprijzen worden voor dit eve nement niet verhoogd. In een lange rij achter elkaar liepen de deelnemers aan de recordpoging af en aan om de pilsjes naar binnen te klokken.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 5