'In vier jaar veel op poten gezet bij VVV' Roggemaaien boeiend kijkje in verleden van dag tot dag Kerkdiensten Medische diensten Meteorenregen in augustus verwacht Holterberg-team verrast De Poppe Gevonden voorwerpen BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Veel lof afscheid André Hoeben Uit het politierapport HOLTENS NIEUWSBLAD DONDERDAG 6 AUGUSTUS 1992- Oude tijden herleefden voor even weer op de Holterenk. ARTS: Weekenddienst: Huisartsen- maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 8 en 9 augustus: T. van Noort, Scherpenzeelseweg 13, Goor. Tel. 05470-75317. Behandeling na telefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel 62835, bgg 05480-21629. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag t/m vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: volgens afspraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29-31, tel 6 27 84. Spreekuur: maandag t/m vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10 SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27, Holten. Ge opend vrijdag- en zaterdagmid dag van 13.30-16.00 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA'KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Vakantie Het kantoor van de de Stichting Welzijn Ouderen Holten is van 18 juli t/m 9 augustus gesloten. Wilt u dat er in deze periode kontakt met u wordt opgenomen, dan kunt u een briefje bij ons in de bus doen, of uw naam en telefoonnummer in spreken op de telefoonbeantwoor- der. Deze zal steeds aanstaan. Onze secretaris zal dan zo spoedig mogelijk kontakt met u opnemen. Op maandagnmorgen 10 augustus tussen 9.00 en 11.00 uur is de pro jectleidster weer aanwezig. Storing Heeft u een alarmeringsapparaat en heeft u last gekregen van een storing, dan kunt u direct bellen naar onze technische medewerker dhr. Kolkman, telefoon 61368. Nieuwe aanvragen kunnen in deze periode niet in behandeling wor den genomen. U kunt dan weer op 10 augustus op ons kantoor te recht. De belangstelling voor het rogge- maaien op de Holterenk viel zater dag, ondanks dat er voldoende pu bliciteit aan was gegeven, wat te gen. Niet alleen de klamme warm te zal daar de oorzaak van zijn geweest, maar ook het feit, dat in de toeristenbedrijven zaterdag de wisseldag is. De gaande gasten ver trekken zo rond tien uur en de komende gasten arriveren tegen vieren op hun vakantieverblijf. En dat was juist de tijd waarop de twaalf vrijwilligers (acht maaiers en vier bindsters) gestoken in ou derwetse kledij met vaste hand de rogge op het anderhalf hectare gro te veld van W.G. Markvoort (De Bonke) een kopje kleiner maakten. De belangstellenden die wel waren NED.HERV. KERK 09.30 uur: ds. A. J. Leerink; ne vendiensten. 19.00 uur: ds. J.H. Israël, Holten. Oppasdienst: mw. Steunen- berg-Wegstapel en Mariska Oonk. Uitgangscollecte: Gebouw Ire ne. Diessenplas: woensdag 12 au gustus 19.00 uur: ds. Israël. GEREF.KERK 09.30 uur ds. H. J. J. Witte, Voort huizen. 19.15 uur: Ds. G.A. Westerveld, Apeldoorn. Kindemevendienst groep 3, 4 en 5 o.l.v. T. Heusinkveld-Huls- man; groep 6,7, en 8. J. Wiel- draayer- Nijen Twilhaar. De eerste collecte is voor de kerk en de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Josë Klein Nagelvoort-Beldman, In- grid Stam-Jansen, Jenny Dijk- ink-Aanstoot; 4-6 jaar: RiaDijk- ink-Rietman, Fenny Rietman, Henriëtte Schipper-Beldman. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis in gebouw Ire ne. DIJKERHOEK 09.30 uur: ds. A. Mol Lochem; uitgangscollecte: Gebouw Ire ne. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00 uur. OKKENBROEK 09.30 uur: ds. K. Pruisen, Deven ter; zendingsbussen bij de uit gang. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). gekomen kregen uitgebreid uitleg van Bertus Rensen. Zij toonden zich bijzonder geïnteresseerd, niet alleen in het oogsten, maar ook in het oude gereedschap dat werd ge bruikt. Voorzien van de nodige hartversterkertjes wist Rensen hierover boeiend te vertellen. Vol gens de kenners was de rogge door de aanhoudende droogte wat lager dan gebruikelijk, maar wel van goede kwaliteit, wat komt omdat de Enkgrond van huis uit goed vochthoudend is. „De enk fungeert weer even in zijn oude functie", zo memoreerde Bertus Rensen. Fraai was te zien hoe de mechani satie in de akkerbouw is voortge schreden. naast het handmatig maaien en op 'garven' zetten, werd de rogge gemaaid door een zelfbin- der, een machine, gebouwd in 1938, die het maaien en binden in één handeling uitvoerde. Later in de middag verscheen De Bonke him self met een moderne combiner met een waarde van zo'n anderhal ve ton om de laatste rogge volgens de moderne methoden in korte tijd van het land af te halen, niet nadat een traditioneel maal van boter hammen met pannekoek met smaak door de harde werkers was verorberd. Vandaag, donderdag, wordt de rogge op even traditionele manier gedorst op het paardesportterrein op de Borkeld tijdens de open dag van de landbouw. Gevonden: een rose tas; jonge blauwe grasparkiet; bordeaux rode jack. Verloren: Fototoestel Merk Pewlax; vier zilveren ringetjes; Automatisch fototoestel; zwar te tas met inhoud; gouden trouwring met witte steen; zwart étui met sleutelbos; wiel dop Mazda 620; wit konijn. Donderdag 6 augustus: 'De boer °p;. Vrijdag 7 augustus: 20.00 uur, filmavond Kees Bos in Bos Die renwereld. Zondag 9 augustus: 09.00-11.00 uur, start motortoertocht MAC de Holterberg bij 't Stuurhuus. Dinsdag 11 augustus: Hoolter Oamd (pimpelavond) Woensdag 12 augustus: 19.30 uur, voetballen om Klavierbo kaal. Vrijdag 14 augustus: 20.00 uur, filmavond Kees Bos in Bos Die renwereld. Zaterdag 15 augustus: Triath lon Holten; eindkeuring Kalve ren opfokclub. Dinsdag 18 augustus: Hoolter Oamd (Zum Hoolter Bock) Vrijdag 21 augustus: School-en Volksfeest Espelo. Zaterdag 22 augustus: School en Volksfeest Espelo. Zaterdag 29 augustus: Tenni- suitwisseling Winterberg. Zondag 30 augustus: Tennisuit- wisseling Winterberg. Vrijdag 4 september: Open huis De Boschkamp. Zaterdag 5 september: Vrije markt op Smidsbelt. Andre Hoeben trok vorige week voor het laatste de deur achter zich dicht van de Holtense VVV. Reeds bij zijn sollicitatiegesprek in mei 1988 kondigde André Hoe ben geen blijvertje te willen zijn als kantoorbeheerder van de VW Holten. Hij hield woord, want na vier jaar maakte hij de overstap naar De Hof van Twente, waar hij voor drie jaar in dienst komt als projectbegeleider. Vorige week nam de VVV in Het Klavier met een receptie afscheid van André en echtgenote Yvonne en was er tevens gelegenheid kennis te maken zijn opvolgster Astrid Dirkzwager, die sedert 1 juli in dienst is van de Holtense VW. André Hoeben heeft in zijn eerste, korte, loopbaan van zijn carrière een uitstekende indruk achter ge laten, gezien de opvallend grote opkomst van leden en ereleden van de WV en andere belangstel lenden, waaronder de directeur van de provinciale WV, collega WV's uit de regio en vertegen woordigers van het gemeenbe- struufr van Holten. De jonge Hoeben, zo van de school banken van de lerarenopleiding in Zwolle, kwam vier jaar geleden in dienst bij een VW in opbouw, zo vertelde VW voorzitter Eddie Vin cent in zijn toespraak. Het bestuur had juist een grote verandering on dergaan en het oude gebouwtje aan de Reilinksweg was verruimd voor het huidige, representatieve pand aan de Dorpsstraat. Veel werd er in de afgelopen vier jaar op poten gezet, en al snel kwam het bestuur er achter met André een goede keuze te hebben gemaakt. „Hij wist in korte tijd veel contac ten op te bouwen en te versterken zoals met het gemeentebestuur, bedrijfsleven, regionale en provin ciale WV's. Hij heeft de kernfunc tie, het uitdragen van de fraaie toeristische omgeving van Holten, zoals dat door het bestuur werd aangedragen, goed opgepikt. Voorzitter Vincent memoreerde wat in de vier jaren van het beheer van André Hoeben allemaal op po ten werd gezet, werd uitgediept en aangezwengeld: de automatise ring, de nieuwe topografische kaart van Holten, de kwaliteits norm volgens ANWB van de va kantiewoningen, de geologische excursie, de Tubanten wandel tocht in samenwerking met Mar- kelo en Diepenheim, de nieuwe wegwijzer van Holten, de invoering van het jaarverslag, de samenstel ling van de knipselkrant, het thea terbespreekbureau, het streven naar erkenning als WV-A kantoor en het project De Reuze Heuvel wachter. Tevens werd een extern onderzoek afgesloten over de her kenbaarheid van de VW Holten. In al deze zaken had André Hoeben een belangrijk aandeel. Als dank hiervoor overhandigde voorzitter Vincent een door Kees Bos ver vaardigde bronzen plastiek van een varken uit het gemeentewapen van Holten. In eerste instantie was gedacht om hem, net als zijn voor ganger Gerard Willems een fiets aan te bieden, zo vertelde voorzit ter Vincent, maar omdat de fiets paden rond Holten niet breed ge noeg zijn om naast elkaar te rijden en het nog wel jaren zal duren voor dat daar bverbeteringin komt, had men daar maar van afgezien. André Hoeben tenslotte bedankte in een kort slotwoord voor de lo vende woorden en het fraaie ca deau. Een speciaal woord van dank had hij voor Tineke Wolters, die wegens vakantie niet aanwezig kon zijn en verder wenste hij zijn opvolgster Astrid Ddirkszwager veel succes toe. Op 29 juli werd er aangifte gedaan van diefstal van fietsonderdelen. De betreffende fiets had gestaan bij het station. Ontvreemd werden een fietscomputer en de voor- en achterverlichting. Tevens werden nog enkele vernielingen aange bracht. Totale schade 300,-. Eveneens op 29 juli landde nabij de Broekweg een zweefvliegtuig. Bij de landing ontstond enige schade aan een weideafrastering en aan het vliegtuig. De piloot had kenne lijk de windrichting verkeerd inge schat. In de nacht van 30 op 31 juli werd een auto opengebroken nabij de Landuwerweg. De achterruit werd eruit gesneden waarna een radio cassetterecorder werd weggeno men. Een tweede aangifte kwam ook op 31 juli binnen. In dezelfde omge ving bleek nog een auto te zijn opengebroken en werd ook een ra dio-cassetterecorder ontvreemd. Getuigen hadden twee personen in de omgeving aangetroffen van een jaar of dertig, die in het bezit waren van een vaal gele BMW. Misschien zijn er nog meer personen die hier over nog iets naders kunnen ver klaren. Op 30 juli verscheen een jongeman bij een woning aan de Espelose- dijk. Hij was in het bezit van een jerrycan. De man vroeg om benzi ne voor zijn auto. Toen de bewoon ster te kennen gaf dat zij geen ben zine had, reed de man met zijn auto 'zonder benzine' weer weg. Dat deze man kennelijk andere bedoe lingen had moge duidelijk zijn. Deze man was in het bezit van een zwarte personenauto en personen die hierover nog iets meer kunnen verklaren, worden verzocht con tact op te nemen met de Holtense politie. Toen een bewoner van de Markol- lenweg van vakantie terug kwam, ontdekte hij dat onbekenden zijn tuin hadden geplunderd. Ont vreemd werden 20 buxus boomp jes, 50 bloeiende planten, 15 sier planten, enkele tuinstoelen, terra cotta potten, een droogmolen en een raamkozijn. Schade: enige dui zenden guldens. De politie ver moedt dat deze zaak niet los staat van enkele eerdere soortgelijke ge vallen onlangs. Op maandag 3 augustus kwam een wielrenner, althans een jongeman op een racefiets, op de Toeristen- weg zodanig ten val, dat hij met schaaf-en snijwonden alsmede ver moedelijk een hersenschudding moest worden afgevoerd naar een ziekenhuis te Almelo. Eveneens op maandag 3 augustus omstreeks 15.00 uur vond een nog al gecompliceerd ongeval plaats op de Rijssenseweg-Lichtenber- gerweg. Twee personenauto's re den in de richting Holten. De eer ste wilde rechtsaf slaan en de be stuurder daarvan remde zijn auto iets af. Dit werd te laat bemerkt door de achterrijdende bestuur der, waardoor zijn auto op de voor ligger botste. Deze auto werd hier door als het ware via een vlucht heuvel gelanceerd en over een mo torkap van een derde auto vloog. Laatstgenoemde auto stond op de Lichtenbergerweg voor de krui sing stil om voorrang te verlenen. Twee auto's waren total loss, de derde werd ernstig beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. waarvan we volgende week verslag zullen doen. De laatste wedstrij den worden gespeeld op 12 augus tus. Volkssterrenwacht Phoenix in Lo chem geeft voor de maand augus tus de verwachte zichtbaarheid aan de sterrenhemel. Sterrenbeelden. In deze maand kunnen we hoog aan de zuidelijke hemelstreek de drie sterren van de zomerdriehoek vinden. Bijna boven ons hoofd staat de heldere-ster Wega in het sterrenbeeld Lier. Links daarvan de heldere ster Deneb in de Zwaan en lager in het zuiden de ster Altair in de Arend. Planeten Onder de Arend vinden we het sterrenbeeld Steenbok laag aan de horizon. De planeet Satumus is in deze maand daar te zien. Met de telescopen op de sterrenwacht kunnen de ringen rond de planeet worden waargenomen. Meteoren, ook wel vallende sterren geheten, zijn rond 12 augustus te verwach ten. Hopelijk in grote aantallen. Kijk naar het noord-oosten als het donker is. Omdat het echter bijna volle maan is, zijn alleen de helder ste vallende sterren goed te zien. Volkssterrenwacht Phoenix is nog altijd op zoek naar mensen die in teresse hebben in sterrenkunde en er voor voelen om op een of andere manier er een hobby van te maken. Vanwege de grote drukte op de open avonden (soms zijn er meer dan 80 personen per avond) wordt een extra open avond ingelast. Volksterrenwacht Phoenix, Vor- denseweg 10 Lochem (richting Ruighenrode) is elke dinsdag- en zaterdagavond geopend. Aanvang van het avondvullend programma is 20.00 uur. Voor groepen is na afspraak een andere avond moge lijk. Inlichtingen tel 05730-53885. Het voetbalteam van camping de Holterberg heeft voor een verras sing gezorgd bij de eerste wed strijden van de voetbalwedstrij den in het kader van de Klavierbo kaal. Tegen de winnaar van vorig jaar, De Poppe, werd met 1-2 ge wonnen. Nauwelijks was de aftrap gegeven of de Holterberg scoorde het eerste doelpunt. Na tien minuten liepen de campinggasten van Willy Ve neklaas uit tot 0-2 na een verkeer de terugspeelbal op de keeper, die met bal en al in de goal viel. De gelegenheidskeeper van de Holter berg Ijield zijn doel manhaftig schoon. Pas na lang aandringen van De Poppe wist de ploeg na rust terug te komen tot 1-2. De wedstrijd tussen de teams van De Sallandshoeve en Het Klavier werd een ruime overwinning voor Het Klavier. De Sallandshoeve be gon de wedstrijd sterk, maar kon geen voorsprong nemen. Na enkele goede reddingen van de keeper van Het Klavier kreeg deze ploeg meer moed en zorgde voor een 0-2 stand bij de rust. Direct na rust werd het 2-1 na een goed genomen corner. Het Klavier werd weer wakker geschud en nam het heft weer in handen en dit resulteerde in twee zeer fraaie doelpunten. Afgelopen woensdag 5 augustus werd het toernooi voortgezet,

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 3