Hoolter Oamd werd opnieuw een latertje Brandweer Holten speelt niet meer mee Het beestje staat er reeds, nu de naam nog euwsblad WEEK SH=SE= SSS DEZE TER STAL Geen spuitvoetbal, maar cafésportkampioenschap U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint ais u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Jonge mammoet in Bos Dierenwereld Marieke Mulder Twee routes motortoertocht van de MAC Programma recreatiewerk Zie deze week op pagina 6 'Mm, Holtens Nieuwsblad donderdag 6 augustus 1992 - 44ste jaargang no.32 Abonnementsprijs 49.15 Losse nummers 1.- Gedrukte oplage 3075 Afscheid Jong en vol dadendrang, zo wordt de scheidende WV be heerder André Hoeben wel goed omschreven. Vier jaar ge leden kwam hij vers van school, en zonder kennis van het toeristisch product Holten in dienst van de WV. In korte tijd zette hij veel zaken op de rails, zo werd duidelijk uit de lange opsomming van voorzit ter Eddie Vincent. De Holtense amazone Marie ke Mulder staat op het punt om internationaal door te breken in de hippische sport. Zij maakt deel uit van de Neder landse equipe, die volgende week uitkomt op de Europese kampioenschappen in Stock holm. Wat is dat toch, dat al die Holtena ren en campinggasten pas zo laat 'in de benen komen om nar de Hoolter Oamd te komen kijken? Moet eerst de afwas nog worden gedaan, de tuin gesproeid of kan men het journaal niet missen? Ook bij de aflevering, die dinsdagavond door de touwtrekvereniging Okia werd georganiseerd, stond bij het begin van de zeskamp slechts een handjevol publiek achter de dranghekken. Ook na het half uur vertraging, waarmee het program ma begon was het nog maar min netjes gesteld met de belangstel ling. Pas toen de duisternis was ingevallen en de laatste spelletjes werden afgewerkt, dromde men massaal samen rond het wedstrijd toneel. Pas tegen half elf kon voorzitter Henk Schorfhaar van Okia de be kers uitreiken. De Zaagmolen wa ren superieur. Zij bleven met 46 punten de naaste concurrenten ruimschoots voor. Tweede werd het team van Boer Biet met 36 punten. Espelo bleek een goede derde met 33 punten en Holter- broek werd vierde met 31 punten. Twee ploegen van Holtense cam pings hadden ingeschreven. Cam ping de Holterberg mocht met 28 punten de vijfde prijs mee naar de Holterberg nemen en de enthou siaste ploeg van camping Ideaal werd zesde met 25 punten. Slechts een familieploeg deed mee, de meermennekes, die met 23 punten op de zevende plaats eindige. De poedelprijs, maar dan wel een met een gouden randje was er voor het team van Albert Heijn. Toen vlak voor het begin van de zeskamp de ploeg van de brandweer moest af haken door blessure van een van de spelers, bood het persoeel van Albert Heijn spontaan aan, de opengevallen plaats in te ruimen Zij deden mee onder het Olympi sche motto, deelnemen is belang rijker dan winnen. Over de opzet van de zeskamp waren de meningen verdeeld. Doordat de ploegen van te voren geen uitleg hadden gekregen over de spelletjes, werd vooraf door le den van Okia het desbetreffende spelletje voorgedaan en dat haalde wel de vaart uit het programma. Okia ging van de mening uit, dat het leuker was, dat men vooraf geen gelegenheid had om te oefe nen. In de meeste sporten denkt men daar toch anders over. Nu is Behendig sturen op de buitenmodelfiets was gevraagd bij een van de spelletjes van de zeskamp. het ook niet eenvoudig om zowel voor het publiek, als de spelers een attractief spel te bedenken, leuk was bijvoorbeeld het rupsspel, waarbij de hele ploeg een aantal ballen van de ene kant naar de andere kant moest brengen. Veel spektakel leverde ook het eiergooi- en op Door de ingevallen duister nis waren de projectielen nauwe lijks te vangen. Het gewichttrek- ken was alleen voor de krachtpat sers onder de deelnemers leuk om te doen. Het slot werd gevormd door het water gooien. Met behulp van emmertjes moeten de ploegen proberen water te verplaatsen. Dat lukte natuurlijk nauwelijks, maar het weater spatter er van alle kan ten vanaf. Zowel de eerste rij toe schouwers als de spelers kregen ruimschoots hun deel. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Oostelijke Weekbladpers b.\ in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris. Kol ling serf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. C53-84 28 42 Redactie: Frederique Rentenaar tel. 053-28 15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24 b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: maandagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6 Hellendoorn tel. 05486-5 52 54 H. van Zon Van Holtenserf 47 Holten tel.05483-6 1981 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Mac De Holterberg heeft voor zon dag 9 augustus weer een motor toertocht op het programma staan. Er zijn twee routes uitgezet. De lange route bedraagt 200 kilo meter, de korte 90 kilometer. Beide routes voeren door Twente en Sal- land. Onderweg is een controle post, waar tevens de mogelijkheid bestaat wat te eten of te drinken, j Gestart kan worden bij het 't J Stuurhuus, het clubhuis van MAC i De Holterberg, aan de Beuseber- gerweg 27a tussen negen en elf uur 's morgens. Tussen de deelnemers i worden vijf krentebroden verloot. Het programma voor het Interker kelijk recreatiewerk in en rond de tent op de Borkeld voor de week van 8 tot en met 14 augustus is als volgt: Zaterdag 8 augustus: 20.00 uur, open avond met broodjes bakken. Zondag 9 augustus: 10.00 uur, kampdienst, thema fantasie; voor ganger de heer Bouwhuis. Maandag 10 augustus: 06.00 uur, ochtendwandeling 1,-); 19.00 uur, talentenjacht 1,50). Dinsdag 11 augustus: 14.30 uur, Kinderko(o)kmiddag 2,-); 17.30 uur, diner. Woensdag 12 augustus: 14.30 uur, sportmiddag 1,50); 19.00 uur, Olympische avond 3,-). Donderdag 13 augustus: 22.00 uur, spooktocht 1,50). Vrijdag 14 augustus, 14.30 uur, bos- spel 1,-). Maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur is er kindermor gen. Toegangsprijs per kind per keer één gulden. Men kan een bon nenboekje kopen met tien bonnen voor 7,50 of vijf bonnen voor 4,-. Elk avond, behalve op zaterdag en zondagavond is er van 19.00 tot 19.15 uur een kleuterkwartiertje. De toegang is gratis. De Waterleidingmaatschappij WMO heeft - zoals het er nu uitziet voorgoed - een stokje gestoken voor de waterspelletie tijdens de Hoolter Oamd'n. De WMO vindt het uit milieu- oogpunt uit den boze dat de brandweerkorpsen in haar water wingebieden water verbruiken anders dan voor het blussen van branden. Deze mededeling is onlangs brandweercom mandant Heller per brief namens de WMO directie meege deeld. Dat betekent dat ook de Holtense brandweer niet meer met de waterslangen mag uitrollen voor bijvoorbeeld het spectaculaire spuitvoetbal, dat vorig jaar een groot succes was en nu weer gepland stond voor de komende Hoolter Oamd, de Pimpelaavond die op dinsdag 11 augustus georganiseerd wordt door de Holtense horecaondernemers. Volgens brandweercommandant Heller gaan er tijdens zo' avond honderden, zo niet meer, liters wa ter doorheen. De WMO kan dat controleren, omdat, voordat de slangen worden aangesloten op de waterputten er een watermeter tussen geplaatst wordt, die het wa terverbruik nauwkeurig regi- streerd. Hij vindt het jammer voor de organisatoren van allerlei eve nementen die door het element wa ter het nodige spektakel in de spel letjes brengen, maar kan aan de andere kant ook de bezwaren van de WMO goed begrijpen. „Water wordt een schaars artikel waar we zuinig mee om moeten springen". Volgens Heller zal ook het gebruik van de nevelspuit, zoals bij de on langs gehouden autopedrace van MAC de Holterberg en die gevoed werd vanuit de brandweerwagen om dezelfde reden volgend jaar wellicht niet door kan gaan. Dat het spuitvoetbal niet door gaat, verdriet hem minder. „Dat vond ik persoonlijk heel erg ge vaarlijk. De deelnemers werden op een gegeven moment zo fanatiek, dat zij met de waterspuit niet meer de bal speelden maar gericht op hun tegenstanders richtten. Een van de deelnemers liep daardoor zelfs een flinke o( danks dat we de druk al wat lager hadden gesteld liep het echt de spuigaten uit. Dat kan natuurlijk nooit de bedoeling zijn van een zomeravondspelletje". Kamphuis van 't Klavier „Om op zo korte termijn een spektaculair spel te bedenkenén te organiseren is vrijwel ondoenlijk. Elk dorp heeft z'n zomerfeesten, zodat er op zo korte termijn nergens meer leu ke attracties te huur zijn. Daarom hebben we nu afgezien van het gebruikelijke 'gooi en smijtwerk' en wordt de Pimpelavond nu een rustige spelletjesavond, die aan sluit bij het onze professie, de hore ca. Wij nodigen nu viertallen uit om deel te nemen aan de eerste Holtense openlucht cafésportkam- pioenschappen". Op de Smidsbelt komen nu twee grote tenten, waarin viertallen de krachten kunnen meten in klaver van ae deelnemers liep daardoor runnen meten m Kiaver zelfs een flinke oogblessure op. On- Jassen, darten en dobbelen. De ca danks dat we de druk al wat lager fésPortkampioenschappen wor j den omlijst met gezellige muziek door de Musicmakers uit Deven ter. Verder zal de buurtvereniging Holterbroek aanwezig zijn met de Kop van Jut en komt Espelo met de draaimolen voor de kinderen. Teams, die mee willen strijden om problemen" zo verklaarde Jos ^"ifïelllbedraaSteentientjeper Water, een bijna onmisbaar middel vor het nodige spektakel teain- een schaars artikel. Cafésportkampioen- schap f <\£f v v maar ook een kostbaar e zeker in deze droge tijd Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres Woonplaats Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Hij/zij betaalt abonnementsgeld per jaar ad 49.15 Schrijver/publicist Rudi Kous broek verreikte in de jaren vijftig de Nederlandse taal met een nieuw woord: de aaibaarheidsfac tor. Dat woord viel ons onmiddel lijk in toen wij de nieuwste aan winst van Bos Dierenwereld za gen. Met z'n fraaie donkerbruine pels en de wollige poten is de baby mammoet, die Kees Bos heeft ver vaardigd, bijna het knuffelen waard. SAaien mag niet, maar sinds vorige week is hij - of zij - te bewonderen in een speciaal voor de mammoet gemaakte vitrine van het natuurmuseum op de Hol terberg. Zo'n veertigduizend jaar geleden kwam in Siberië een enkele maan den oude mammoet om het leven. Het beest viel in een ijsspleet en werd door de daar heersende per mafrost vrijwel direct diepgevro ren. In 1977 werd het compleet be waard gebleven dier door goudzoe kers gevonden. Zij zagen de belan grijkheid van hun vondst in en alarmeerden wetenschappers die het dier uiterst zorgvuldig uit het ijs hakten. Het was een unieke vondst, want tot nu toe waren uit sluitend mammoetresten (botten, kaken en haar) gevonden. Het dier is nu tentoongesteld in een mu seum in St. Petersburg. Door nog onbekende oorzaak stierf de mammoet circa 18.000 geleden uit. Mammoeten leefden niet al leen in Siberié, ook in Nederland zijn overblijfselen gevonden, zoals in het Katsmeer bij Holten, zoals men kan zien in Bos Dierenwereld. Toen Kees Bos dan ook bij toeval tijdens de Europese kampioen schappen prepareren, waar hij als enige Nederlander in de jury zat, kennis nam van de vondst van het mammoetkalf was het idee gebo ren een replica te maken voor het museum op de Holterberg. Aan de hand van de exacte maten van Dyma, zoals de vinders 'hun' mam moet noemden, ging hij aan de slag. Het enige probleem was de vacht, die bij het ontdooien van de mammoet niet geconserveerd kon worden. Na veel speuren vond hij in Engeland (kunst)haaar dat ab soluut identiek is met het echte haar. Wat er nu nog ontbreekt, is een naam voor de mammoet. Om, zo als in agrarische kringen gebruike lijk is, het kalf eenvoudigweg Dyna 2 te noemen, vindt Kees Bos maar niets. Graag wil hij de nieuwe aan winst voorzien van een passende naam, die de verbondenheid van Holten en de Holterberg symboli seert. De lezers van het Holtens Nieuwsblad kunnen daarbij hel pen door hun fantasie eens flink te laten werken en vervolgens de bon op deze pagina in te vullen. Een deskundige jury zal vervolgens de mooiste naam uitkiezen. Voor de winnaar (jong, oud, man of vrouw) stelt het Holtens Nieuwsblad een fraai natuurboek beschikbaar. Na tuurmuseum Bos Dierenwereld doet daar nog een gratis jaarabon- Voordat het mammoet-kalf naar z'n definitieve plaats werd gebracht, mocht het even buiten pronken voor de Ingang van het natuurmuseum. nement bij. De inzendtermijn sluit op vrijdag 21 augustus. De bon kan men inleveren bij de redactie van het Holtens Nieuwsblad, Dorps straat 24 b of bij Bos Dierenwereld, Holterbergweg 12. Mijn naam voor de Mammoet baby is Naam: Adres

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 1