Spanning en avontuur in kindervakantieweek Fraaie prestatie Martijn Poortman Omvangrijk aanbod in Okkenbroek Schuppert heeft altijd een occasion in uw favoriete klasse. KLASSE OCCASIONS Autobedrijf Schuppert Gaat u op vakantie? REISVERZEKERING 'nüï STUKKER HET CJP NEEMT JE OVERAL Koetjes expositie verlengd Programma sporthal Janny Vasters super snel Fraaie prijzen Bergruitertjes Special Economy IClassI First U Class GEVRAAGD Grondwerker- Hulpfitter I makelaardij o.g. assurantiën Handbalsters uit Holten succesvol Agenda VW Holten Zwemvierdaagse trekt 400 deelnemers MIDDENSTANDS DIPLOMA en ONDERNEMERS DIPLOMA (col) DONDERDAG 2 JUL! 1992 HO 9 Een trotse Martijn Poortman toont zijn tweede prijs met naast hem een even zo trotse Johan Bronsvoort. Op de jaarlijkse landdag van de Stichting Paardrijden Gehandi capten, die afgelopen zaterdag werd gehouden in Lichtenvoorde heeft de Holtense ruiter Martijn Poortman een fraaie tweede prijs weten te behalen. Een prachtige prestatie voor Martijn en instruc teur Johan Bronsvoort van mane ge Snorrewind. De landdag werd georganiseerd door de SPG Oost- Achterhoek en vond plaats onder uitmundende weersomstandigheden. De ruiters en amazones van de Stichting Paardrijden Gehandicapten Hol- De tentoonstelling Speelgoed van Balantje jongens die op initiatief van de Holtenaar Paul Akkerman is ingericht in het Afrika museum in Berg en Dal, trekt zoveel belang stellenden dat de expositie ver lengd is tot eind augustus, begin september. Paul Akkerman werk te enige jaren in Guinee Bissau in het kader van de ontwikkelingssa menwerking. De van klei gebakken koetjes vor men het speelgoed van de jongens van de Balante-stam. Akkerman maakte er een project van, waar van uit de opbrengst ondermeer fietsen en gereedschap werd aan geschaft. ten en omstreken deden mee aan dit jaarlijkse feest, dat de verbon denheid van de gehandicapten en de viervoeters nog eens demon streerde. 's Morgens waren er individuele dressuurproeven, waarin Martijn zo succesvol was. Tevens stonden er 's morgens rondritten per koets op het programma. Het middag programma stond in het teken van de Olympische Spelen. Alle deel nemende stichtingen moesten een thema uitbeelden dat met de Olympische spelen te maken had. Holten had gekozen voor het the ma De verdwenen ring. De ruiters hebben hun uiterste best gedaan en werden na afloop beloond met een geweldig applaus. Aan het eind van de middag was er een afsluitende parade, waar alle stichtingen wederom aan deelna men. Het programma in de sporthal voor de week van 4 t/m 10 juli is als volgt: Maandag tot en met vrijdag is de sporthal in gebruik voor het Fol- klorefestival. Voor reserveringen van nog vrije uren in het bovengenoemde week einde kan men zich vrijdag van 12.00-22.00 uur rechtstreeks wen den tot de beheerder (sporthal, te. 63180). Overige reserveringen uit sluitend via het gemeentehuis (afd. Welzijn, tel. 61666-tst. 722). De kindervakantieweek van de Stichting Socuwe, die wordt ge houden van maandag 13 tot en met donderdag 16 juli, belooft opnieuw een week voor spanning en avon tuur te worden. Vorig jaar draaide het allemaal rond de bekende le gende De witte wieven van Espelo, voor dit jaar staat een zo mogelijk nog spannender thema centraal: het verlaten dorp. De kindervakantieweek speelt zich grotendeels af in de bossen rond Holten waar dor de kinderen een 'verlaten dorp' wordt ontdekt. Hoe en wat verklappen we nog niet; dat moet nog een verrassing blijven, maar de jeugd kan rekenen op een paar 'enge' avonturen. Maandagochtend 13 juli maken de kinderen in het dorpshuis kennis met hun groepsleider. Net als vorig jaar worden de groepen ingedeeld naar leeftijd. De kosten voor deel name bedragen vijfentwintig gul den voor het eerste kind jit een gezin. Ieder volgend kind betaalt vijftien gulden, het bedrag moet bij opgave worden voldaan. Aanmel den is mogelijk bij Socuwe, Tuin straat 2, tel. 62755. Vrijwilligers Om de kindervakantieweek goed te laten slagen, zetten een groot aantal vrijwilligers zich elk jaar in. Socuwe beschikt inmiddels over diverse vrijwilligers, maar om het programma optimaal te laten ver lopen, zijn nog meer begeleiders en figuranten nodig. Daarnaast zijn er nog jongeren vanaf zestien jaar no dig die willen assisteren bij huis houdelijke en technische aspecten rond de week. Voor nadere infor matie kan met terecht bij Socuwe. Korting op o.a. theaters, musea, films, tijdschriften, CD's en reizen. Het CJP is voor f 15,- verhrijgbaar bij theaters, ABN- banhen en de VVÏ. Of bel 06-02.24.222. Er is niets mooiers dan met elkaar ravotten tijdens de Kindervakantie week Okkenbroek maakt zich op voor de grote zomermarkt, die zaterdag 4 juli wordt gehouden. Particulie ren, verenigingen, instellingen en bedrijven met een binding met Ok kenbroek zorgen voor een omvang rijk aanbod, dat varieert van zelf gemaakte zuivelproducten tot ga zonmaaiers, van haarknippen tot tweede-hands bouwmaterialen van oliebollen tot auto's. Daar naast zijn er artikelen tot koop op het gebied van timmerwerk, siera den, t-shirts, boeken, planten voor binnen en buiten, ronzenpoortjes, kleinvee en kunstnijverheid. Daar naast kan men deelnemen aan al lerhande spelletjes. Bezoekers kunnen even lekker uit blazen op een van de twee terras sen waar beurtelings wordt opge treden door de Volksdansgroep, Fanfare Beatrix en de groep Jam med. Ook is er een hoornblazer. De dorpskerk wordt die middag open gesteld voor het pubiek en het nieuwe bedrijf The Centipede (die renpreparateurs en modellenma- kers) zet haar deuren open. In de tuin van Huize Okkenbroek is een tentoonstelling van beelden en schiderijen van kunstenaars uit binnen- en buitenland. Bij H v.d. Vegt kan men zeer oude motoren bezichtingen. De markt duurt van een tot vijf uur. In verband met de verkeers veiligheid wordt de Oerdijk afge sloten voor het doorgaaand ver keer. Bezoekers kunnen hun auto's parkeren op de daarvoor bestemde terreinen aan de noord- en zuidzij de van het dorp. Tijdens de Rijssense Ponydagen behaalde enkele leden van de Bergruitertjes fraaie prijzen. Dressuur: klasse B cat D, Eerste prijs Ida Vincent met Not Quilty; klasse Z cat D, eerste prijs Erwin Rietberg met Bianca. Springen: klasse L cat D, tweede prijs Ida Vincent met Not Quilty; klasse M cat D, eerste prijs Gerrie Jager met Mark. Bij het progressief springen be haalde Gerrie jager met Mark ook de eerste prijs in de klasse M cat. D. Zaterdag 4 juli gaan de Bergruiter tjes naar de Overijsselse kampi oenschappen te Vollenhove. Aan de start komen de viertallen klasse L en M, equipespringen en dres suur klasse B en L. Ook individueel starten enkele leden in het sprin gen klasse M en Z. Toy. L. Cruiser 2.4 TD grijs kent1991 Toy. Carina 2.0 XL Sedan1989 Toy. Hilux 2.4 DC 2 WD+ Cont1989 Toy. Hiace Bus 2.4 Comm1991 Toy. Hiace Bus 2.4 Comm. Long1990 DIVERSE GOEDKOPE AUTO'S VW Polo1984 3-drs. Opel Kadett1983 3-drs. Ford Escort1982 3-drs. Ford Escort Ghia1981 5-drs. Fiat Panda1984 3-drs. Fiat Ritmo 85 1982 5-drs. Starlet Autom1982 3-drs. Suzuki Alto autom1985 3-drs. Fiat Uno1985 3-drs. Uw Toyota-agent Oranjestraat 30.7451 CC Holten Telefoon 05483-6 13 63 Dir. G. A. M. Marissink - 05720-5 52 63 Bij Leidingbouwbedrijf Inlichtingen: 05483-6 35 62 Neem geen onnodige risico's, sluit tijdig een (Premie vanaf 1.15 per persoon per dag). Loop even bij ons binnen en u kunt de polis meenemen, of bel ons en wij bezorgen de polis bij u thuis. Voor al uw verzekeringen! Boomkamp 20 7461 AX Rijssen. Telefoon 05480-1 52 90. Janny Vasters heeft in de afgelo pen week twee maal uitstekend gepresteerd. Op de kwart triathlon van Scherpenzeel behaalde een eerste plaats, in Oldeberkoop werd zij op de halve triathlon derde. Vooral de prestatie tijdens de hal ve triathlon in Oldeberkoop mocht er zijn. Na een goede zwemstart wist zij het 80 km fietstraject su persnel te volbrengen. Op het loop- önderdeel 20 km wist zij haar derde plaats goed vast te houden. De eindtijd was 4 uur 55 min. Met deze prestatie kwam zij naast de twee snelste Nederlandse vrouwen (waaronder wereldrecordhoudster Thea Sybesma) op het podium. Onder tropische onstandigheden wist zij zes dagen later de kwart triathlon in Scherpenzeel op haar naam te brengen in een eindtijd Speelsters van de afdeling handbal van SV Holten hadden afgelopen zaterdag een ruime inbreng in het team van de afdeling IJsselstreek van het Nederlands Handbal Ver bond, dat officieus kampioen van Nederland werd. De afdeling IJs selstreek werkte de selektie voor de A- adspiranten af. Er speelden vier Holter handbalsters mee: Wietske Schooien (keepster), Wen dy Wissink, Judith Tiekink en Yvonne Plantinga. De afdeling werd officieus kampioen, omdat nog niet alle afdelingen in Neder land een selektieteam hebben op gebouwd in de leeftijdsgroep waar mee ook IJsselstreek uitkwam. De vier speelsters zorgden er mede voor, dat via drie maal winst en eenmaal een gelijkspel het officieu ze kampioenschap werd binnenge haald. Daarmee werd voor de afde ling IJsselstreek een succesvol handbalseizoen afgesloten, aange zien naast deze vier speelsters het afgelopen jaar ook nog drie andere Holter handbalsters in selektie- teams van de afdeling IJsselstreek werden opgenomen. van 2 uur 29 min. Han Muizebelt nam eveneens deel aan de kwart van Scherpenzeel. Hij behaalde in de veterannenklas- se H50 de eerste plaats in een tijd van 2 uur 31 min. De VW Holten kan voor de vol gende concerten en evenementen kaarten verzorgen: 4 juli: Wal- drock, Bergum Friesland; 9 tm 16 juli: Leidse Lakenfeesten; 3 sep tember: Marillion, Rotterdam; 9 september: Joe Cocker, Rotter dam; 14 september: Nana Mous- kouri, Eindihoven; 25 september: Lee Towers, Katwijk; 26 septem ber: Waal Street Crash, Den Haag; 1 en 2 oktober: The Cure, Rotter dam; 9 oktober: Dubliners, Breda; 30ktober| Fats Domino, Tilburg; 1 november: Toto, Heerenveen. Het kan ook te warm zijn voor een duik in het zwembad, kan de voor zichtige conclusie zijn van het aan tal deelnemers aan de Holtense zwemvierdaagse. maandagavond meldden zich 360 deelnemers, dinsdagavond kwamen daar nog zo' veertig bij. Zoals gebruikelijk wordt de zwem- prestatie omlijst met een randge- beuren. Zo strijdt de schooljeugd deze week met het nodige fanatis me om de titel in het kwalle-balle spel, waarbij het af en toe behoor lijk vinnig toegaag. Verder ver maakt men zich met allerhande spelletjes. Vanavond (donderdag) komt de brandweer naar zwembad Twenhaarsveld voor het spel Blijf op de been, waarbij de spuitgasten voor het nodige spektakel zullen zorgen. Morgen, vrijdag op de laat ste avond, vindt de prijsuitreiking plaats, is er een barbecue en spelen de Holtense Braandheultjes. Middenstands- avondschool Rijssen opleiding voor het Lessen op maandag- en dinsdagavond van zeven tot half tien in de Chr. MAVO te Rijssen. Opgave en inlichtingen bij G. R. Harbers, Rijssensestraat 29, Wierden. Tel. 05496-7 19 25 of dinsdag 1 sept. om zeven uur in de school.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 9