Publiek waardeert stunt van wethouder Groteboer 'n vakman van het oude stempel TM 300 combinaties op concours hippique van de Bergruiters Ds. Visser bevestigd Schilderdag afgeblazen Tweede plek voor Okia in Maasland HOLTENS NIEUWSBLAD Luchtdoop bij opening van kantine de Lindenberg Gemeente Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. Ontwerp-bestemmingsplan „Bedrijventerrein De Haar II - 1992" Toepassing artikel 19 WRO ten behoeve van de bouw van winkelruimte met 6 bovenwoningen aan de Dorpsstraat te Holten. Commissie voor woonruimtezaken Hinderwet. Terinzagelegging ontwerp-beschikkingen. Hinderwet Terinzagelegging aanvragen om vergunning. DONDERDAG 2 JULI 1992 Met een gave kontlanding kwam Wim Dalhuisen met zijn instructeur wer veilig op de aarde terug. Als het aan wethouder Wim Dal huisen ligt, mogen binnenkort nog wel een aantal bedrijven hun ope ning opwaarderen met een para chutesprong. Zaterdag maakte hij, vastgeklonken aan instruc teur Ronald van Agteren van het Nationaal paracentrum Teuge, zijn eerste sprong. Veilig en wel geland via een gave kontlanding, vertelde hij enthousiast best nog wel eens zo'n parachutesprong te willen maken. „Na de vrije val, als de parachute zich opent, krijg je even een vreemd gevoel, maar daarna is het schitterend. Ik kon Deventer, Enschede en Zwolle zien liggen". Door het ontbreken van bewol king kon het massal toegestroom- de publiek zien hoe het vliegtuigje al rondjes draaien opklom tot een hoogte van vierduizend meter, waarna de eerste twee parachutis ten van het parateam van Teuge, Joop Assink en Edwin van de Kraan keurig op de gemarkeerde plek op het sportveld van de Lin denberg terecht kwamen. Vervol gens sprong het gelegenheidsduo, om na de vrye val met een snelheid van twintig meter per minuut rich ting aarde te zweven. Volgens Van Agteren was het een van de moei lijkste sprongen die hij dit jaar had gemaakt omdat het vrijwel wind stil was, waardoor het sturen extra moeilijk was. Terug op de grond werden de beide waaghalzen met donderend applaus van het pu bliek en een glas champagne van de familie Van Lindenberg verwel- 00^0. komd en ging de stoet naar de nieuwe kantine, waar wethouder Dalhuizen met de meegebrachte sleutel de officiële handeling ver richtte. Na zich uit zijn parapak te hebben gepeld en de talrijke belangstellen den in de gelegenheid waren ge steld de heer en mevrouw Van Lin denberg te geluk te wensen met de nieuwe kantine, sprak wethouder Dalhuisen nog enige waarderende woorden richting de recreatieon dernemer, niet nadat hij even zijn politieke opponenten op de hak nam. „Men heeft mij al zo vaak van politieke luchtfietserij beschul digd, maar ik ben steeds weer met beide benen op de aarde terugge keerd". Dalhuisen complimenteer de de recreatieondernemer met de wijze waarop het echtpaar het be drijf heeft uitgebouwd en de ma nier waarop het met succes con curreert met grote parken als Cen terpark. „De Lindenberg mikt op een doelgroep die de voorkeur geeft aan kleinschaligheid, waar men elkaar kent. Er zijn mensen die hier al twintig jaar achtereen komen. Mijn compliment voor dit echt Holtens bedrijf'. Zijn woorden gingen vergezeld met de overhandiging van de gemeente- vlag, die voortaan bij het bunglow- park zal wapperen. Directeur gemeentewerken S. de Jong overhandigt on bijzijn van mevrouw Groteboer, de heer Groteboer een fraai versierde schoffel. Als laatste van de groep van vier gemeenteambtenaren, die volgen de oude - en gunstiger - regeling gebruik kon maken van de Vutre geling nam de gemeente Holten afgelopen vrijdag afscheid van de J.P W. Groteboer. Omringd door zijn uitgebreide familieschare en temidden van zijn collega's oud collega's en leden van het georga niseerd overleg werd hij in de kan tine van het gemeentehuis aller eerst door burgemeester Van Rap- pard in het zonnetje gezet. De burgervader wees op de spe ciale band die hij in de loop der jaren met de aaanstaande vutter had opgebouwd door zyn werk voor het Georganiseerd overleg (het overleg tussen werkgever ge meente en het gemeenteperso-' neel), waarin Groteboer met zijn doorzettingsvermogen en vecht lust de belangen van zijn mede ambtenaren steeds goed wist te behartigen. Over de hoofd van de vutter heen, deed Van Rappard een oproep om in het overleg dat komende is, niet alles tot achter de komma te willen regelen, maar meer de hoofdlijnen vast te leggen. Namens de gemeente Holten over handigde hij het gebruikelijke Makkumer bord. Directeur gemeentewerken ing. S. de Jong prees Groteboer als een man die van zijn hobby z'n beroep heeft kunnen maken. Een man van weinig woorden, maar met een gro te liefde voor zijn vak, die het maar moeilijk kan vinden met de huidi ge opvattingen over groenonder houd. De Jong deelde de zorg van Groteboer over het verminderde zorg voor het openbaar groen. Om dat de Vutter zich altijd ergert over onkruid op z'n weg overhandigde De jong een fraai versierde schof fel. Chef buitendienst Gerard Gra ve, tenslotte deed een duik in de anecdotes uit de lange loopbaan van de gemeentewerker en prees hem als een eersteklas vakman. Voordat de heer Groteboer de sprekers bedankte, werd hij nog even door Ep van Til toegespro ken, die op zijn geheel eigen wijze afscheid nam van zijn oud-collega. In aanwezigheid van een groot aantal leden van de Holtense her vormde gemeente en ondermeer zijn persoonlijke vriend pastoor Arno Rademaker van Nieuw Hee- ten/Holten is zondag in de Grote Kerk te Apeldoorn ds. R. Visser bevestigd als predikant van de wijkgemeente centrum Oost van de hervormde gemeente Apel doorn en het Loo. Dominee Visser werd bevestigd door zijn broer Hans Visser, predikant van de Pauluskerk te Rotterdam. Door de betrokkenheid van Hans Visser bij het project Perron nul, de verslaaf- den-opvang bij het Centraal Sta tion van Rotterdam waar vorige week door een groep mariniers 'grote schoonmaak' werd gehou den, moest Hans Visser de dienst in Apeldoorn al vroegtijdig verla ten om op tijd te zijn voor de uit zending van het tv programma het Capitool dat in zijn geheel gewijd was aan deze problematiek. In zijn preek, aan de hand van het boek Richteren ging dominee Visser in op ondermeer dit geweld. Visser en zijn gezin werden in zijn nieuwe gemeente verwelkomd ondermeer door de kinderen van de nevendienst en de voorzitter van de hervormde gemeente Apel doorn, de heer C.K. Heusinkveld. Visser verrastte in de bomvolle kerk zijn nieuwe gemeenteleden met een kleine muziekuitvoering. Stond hij in Holten al eens met een toeter en een feestmuts op de preekstoel, voor Apeldoorn had hij een kleine citer meegenomen, aan de hand waarvan hij aangaf hoe hij de samenwerking tussen dominee en gemeenteleden zag. Tot de pastorie in Apeldoorn ge reed is, blijft de familie Visser nog in Holten wonen. Ruim 300 combinaties zullen zon dag 5 juli in de ring verschijnen bij het jaarlijkse concours Hippique van LR de Bergruiters, dat gehou den wordt op het paardesportter- rein op de Borkeld. Het ochtendprogramma begint om half negen met de springrubrie- ken B-klassiek en L-klassiek, ter wijl in de dressuurspringen dan de B en M dressuurproeven verreden worden. Na de middag zal het programma vervolgd worden met de diverse rubrieken springen en dressuur voor de zwaardere klassen. Als klapstuk en afsluiting van de dag dient het jachtspring-parcours voor de klassen M en Z in de hoofd- ring. Door een combinatie van in teressante hindernissen en prijzen geld belooft dit een spannende wedstrijd voor deelnbemers en pu bliek te worden. De toegang is gra tis. De schilderdag, die afgelopen za terdag ter afsluiting van het sei zoen van dorphuis De Boschakmp gehouden zou worden, is wegens gebrek aan belangstelling niet door gegaan. Slechts een gering aantal amateurschilders hadden zich voor dit nieuwe evenement aangemeld, waarna besloten werd de boel maar af te blazen. Het 640 kg team van Okia heeft zijn zelfvertrouwen weer terug. Na de nederlagen die tijdens een aantal afgelopen toernooien werden gele den, kwam het bewuste team tij dens het eerste toernooi voor de Nederlandse Kampioenschappen afgelopen zondag in Maasland met maar liefst 22 punten op een ver rassende tweede plaats terecht. In een deelnemersveld van negen teams wist Okia van alle partijen te winnen, behalve van Eibergen. Tegen het team uit die plaats werd de eerste trekbeurt wel gewonnen, maar bij de tweede beurt lagen de kaarten anders. De beslissing viel uiteindelijk uit in het voordeel van de Achterhoekers. Koploper van het Gewest Oost, Vios Bison, kwam deze dag slechts aan tien punten, evenveel als Heu- re. In de jeugdklasse (560 kg) was de vijfde plaats weggelegd voor de combinatie Okia/Bathmen. 1. Bouwvergunning verleend aan: - Gebr. Aaftink voor bouw melkstal bij Dorperdijk 2; - F. J. Stam voor bouw zomerhuis aan de Heideweg; - M. den Heijer voor bouw zomerhuis Vianenweg 29; - A. Poliste voor vergroten wagenloods/veestalling bij Lambooysweg 1 - G. H. Oosterveld voor vergroten varkensschuur bij Vonderschottenweg 6; - W. Meilink voor vernieuwen garage/berging bij Okkenbroekseweg 13; 2. Voorts vergunningen/ontheffingen verleend aan: - Dorpsfeestcommissie Holten t.b.v. Dorpsfeest 1992; - Commissie Zomeraktiviteiten t.b.v. zomeraktiviteiten; - M.A.C. De Holterberg t.b.v. motocross op 12 en 13 september 1992; - Walgemoed Centrale Dienst t.b.v. aanbrengen lichtreklame/gevelopschriften aan het perceel Dorpsstraat 33. - St. „Internationale Folklore Festival Holten" t.b.v. 4e Internationaal Folklore Festival Holten van 9 t/m 15 juli 1992. Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 6 juli 1992 gedurende één maand ter gemeentese cretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor een ieder ter inzage ligt het ontwerpn-bestemmingsplan „Bedrijventerrein de Haar II - 1992", vervat in plankaart, voorschriften en toelichting. Het bestemmingsplan heeft betrekking op het gebied, dat globaal wordt begrensd door de Broekweg aan de noordzijde, de Aaltinksweg aan de oostzijde, de Peterswaterleiding aan de zuidzijde en de pro vinciale weg S 14 aan de westzijde. Het ontwerp-plan omvat een gewijzigde opzet van het vigerend bestemmingsplan „Bedrijventerrein de Haar II" (vastgesteld op 16 februari 1981) en is grotendeels reeds op grond van door Gedeputeerde Staten van Overijssel afgegeven verklaringen van geen bezwaar gerealiseerd. Gedurende bovenvermelde termijn kan een ieder schriftelijke bezwaren tegen genoemd ontwerp-bes temmingsplan indienen bij de gemeenteraad van Holten, Postbus 13, 7450 AA Holten. Holten, 2 juli 1992 De burgemeester voornoemd, W. L F. C. van Rappard De burgemeester van Holten maakt bekend, dat door Mengunie Holten b.v., Zwartepad 6te Holten, bij burgemeester en wethouders een aanvraag om bouwvergunning is ingediend voor het bouwen van winkelruimte met 6 woningen op de percelen kadastraal bekend gemeente Holten, sectie F nr.'s 3907, 3909, 4512, 4514 en 4516, gelegen aan de Dorpsstraat te Holten. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met de ingevolge het bestemmingsplan „Holten Kom Noord" voor enkele van deze percelen geldende bestemmingen „doeleinden van handel en be drijf I, kategorie WW (winkels en werkplaatsen) en WK (winkels en kantoren)", enerzijds vanwege overschrijding van de hiervoor op de plankaart aangegeven bebouwingsvlakken en anderzijds vanwe ge overschnjding van de maximaal toegestane goothoogte en het bouwen van zelfstandige bovenwo ningen in twee verdiepingen. Daarnaast zullen aangrenzende gronden met de bestemming „doelein den van openbaar nut, kategorie T (transformatorstation)" en „bijzondere doeleinden, kategorie O (openbare en bijzondere voorzieningen)" worden ingericht als onbebouwd terrein behorende bij de op te richten bebouwing. Het verzoek om bouwvergunning kan daarom slechts worden ingewilligd na ver lening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Aangezien het bouwplan in overeenstemming is met een voorgenomen partiële herziening van ge noemd bestemmingsplan, zijn burgemeester en wethouders voornemens bedoelde vrijstelling te ver enen, alsmede de gevraagde bouwvergunning met toepassing van artikel 50, lid 8, Woningwet. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling (de aanvraag om bouwvergunning) gedurende 14 dagen, ingaande 6 juli 1992, ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bezwaar tegen het verlenen van vrijstelling ten behoeve van bovengenoemd bouwplan indienen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 2 juli 1992 De burgemeester voornoemd, W. L F. C. van Rappard De eerstvolgende zitting van de commissie voor woonruimtezaken vindt plaats op maandag 6 juli 1992 van 19.36-20.30 uur in het gemeentehuis (ingang Kerkstraat). Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 6 juli 1992 tot en met 20 juli 1992 op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur, alsmede op dinsdagavond in de sporthal 't Mos- sink, Keizersweg 22 (kantoor beheerder) van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage de ontwerp-beschikkinoen ingevolge de Hinderwet van: 1Metalin Bathmen B. V.Holterweg 141 te Bathmen tot het oprichten en in werking hebben van een fa briek voor metaalbewerking van stalen kantoor-, kantine- en magazijnmeubelen aan de Keizers weg 62 te Holten. 2. Metalin Bathmen B.V., Holterweg 141 te Bathmen tot het oprichten en inwerking hebben van een fa briek voor metaalbewerking van stalen kantoor-, kantine-en magazijnmeubelen annex opslag van dieselolie aan de Keizersweg 57-61 (oneven). De ontwerp-beschikkingen omvatten het verlenen van de vergunning onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikkingen kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen, die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het ver zoek om vergunning en hen, die redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest daartoe bezwaar in te dienen. Het bezwaarschrift moet worden ingediend vóór 20 juli 1992 bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Op de afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 6 juli 1992 tot 6 au gustus 1992 op werkdagen van 9.00 uur tot 12.30 uur ter inzage de verzoeken om vergunninq inqevol- ge de Hinderwet van: 3 a 1. H. J. Baltus, Vijfhuizenweg 2, Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee- en varkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 2. mevr. J. Baltes-Volkerink, Doorlopendedijk 5, Holten tot een nieuwe, de gehele inrichtinq (mestvarkens- en jongveebedrijf) omvattende vergunning. 3. H. J. Deten, Stevenssteeg 3, Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee- jongvee- en varkenshouderijbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 4. H. J en D. H. Stoevenbelt, Beusebergerweg 35, Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee- en varkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 5. Vlogtman Import Landbouwmachines B.V., Keizersweg 52, Holten tot het oprichten en in werking hebben van magazijnen t.b.v. de opslag van landbouwmachines annex testlokaal aan het adres Industriestraat 7. 6. Vlogtman Import Landbouwmachines B.V., Keizersweg 52, Holten tot het oprichten en in werking hebben van magazijnen met showroom en kantoren t.b.v. de opslag van landbouwmachines aan het adres Keizersweg 52. De aanvragen om vergunning Hggen voorts gedurende genoemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal 't Mossink, Keizersweg 22 te Holten (kantoor beheerder). Schriftelijk kunnen tot 6 augustus 1992 gemotiveerde bezwaren worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van HDIten, Smidsbelt 6,7451 BL Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft ingediend worden, indien daarom uitdrukkelijk wordt verzocht niet bekend gemaakt. kan ook mondelin9 'n persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op verzoek tot 30 juli 1992. Men gelieve daarvoor een afspraak te maken met de Afdeling Algemene Zaken ter gemeentese cretarie (tel. 6 16 66).

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 5