'Speciale mensen' na jaar weer naar huis Wereldculturen ontmoeten elkaar op folklorefeest Holtens Nieuwsblad. Astrid Dirkzwager nieuwe beheerster van VW-kantoor Duizend deelnemers van vier continenten in Holten TER STAL De Globe Deze week op pagina 12 1.49 „De Biester" U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. STUDEREN IS AAN UW TOEKOMST BOUWEN! NIMA-A NIMA-B NIMA-C Feest Luchtdoop Openlucht concert HMV Geslaagd Groot vakantie- nieuws. Spa Huldiging koe Tonnie 0PDEH0LTERBERG OLM Geslaagd BON Restaurant Hotel Avro komt naar Holten Eerste prijs voor Nido Oranjestraat eind volgende week open SYMBIOSE REKLAME- EN MARKETING ADVIESBUREAU Holtens Nieuwsblad donderdag 2 juli 1992 - 44ste jaargang no.27 Abonnementsprijs 49.15 Losse nummers 1.- Gedrukte oplage 3075 De Dijkerhoekse gemeen schap heeft afgelopen weekend zich weer van haar beste kant getoond. Voor de 99ste keer werd met veel enthousiasme, en onder uitstekende weersom standigheden, het School- en Volksfeest gehouden. Een com pliment voor de feestcommis sie onder leiding van Wim Ban* nink, die weer zorgde voor een gevarieerd en leuk program ma, is zeker op z'n plaats. Jammer voor wethouder Wim Dalhuisen, dat het aantal openingen, heropeningen ander soort evenementen maar dun gezaaid is in Holten. Met liefde wil hij opnieuw een ope ningshandeling zoals de nieu we kantine van De Lingenberg verrichten, mits hij vooraf nog maals een parachutesprong mag maken, zo goed was zijn luchtdoop hem bevallen. Met z'n tweeën op één fiets rijden, dat was voor Marianne Thorndal toch wel het vreemdste in Hol land. In haar land, Denemarken zie je zoiets niet. Marianna was samen met Isabel Cavalho uit Por tugal en Julio Leite uit Brazilië een jaar lang leerling op de scho lengemeenschap Holten in het ka der van een internationale uitwis seling. Maandag namen zijn af scheid van de school en hun gast ouders om vele ervaringen rijker terug te keren naar hun eigen land. Tijdens een korte bijeenkomst werden door rector L. G.M van Minderhout -uiteraard in het Ne derlands - toegesproken. „Jullie zijn speciale mensen" hield hij de buitenlandse leerlingen voor. „Je eigen land voor een jaar verlaten om naar een vreemd land te gaan, waarvan je de taal niet kent. Dat is moedig en vereist doorzettingsver mogen. Ik hoop dat je er wat aan hebben gehad. Vanuit de school was het goed dat jullie er waren. Door jullie aanwezigheid breng je ons in aanraking met andere cultu ren en voegen iets toen aan onze ontwikkeling". Niet altijd gaat het goed met zo'n uitwisseling, zo bleek. Zowel Mari anna als Julio hadden aanvanke lijk in een andere plaats minder positieve ervaringen, maar bij de gastgezinnen in Holten en door de goede begeleiding op school, raak te het drietal al gauw thuis en spre ken ze nu een behoorlijk mondje Nederlands. Julio verraste zijn me- deleeringen zelfs door twee ar- drijkskundelessen te verzorgen over zijn geboorteland. Projectbe geleider Arjen Hakkert reikte de leerlingen een certificaat uit plus een foto van de klas, een persoon lijk woord van de klasseleraar en een souvenier uit Holten, een koek trommeltje met Holter moppen. De gastgezinnen, die gedurende een jaar hun huis gastvrij openstel den voor de buitelandse jongeren werden verrast met een bloemetje. Tevens werden maandag de certifi caten uitgereikt van de eerste cur sus kansrekening en statistiek, een initiatief van de Stichting Onder wijsactiviteiten (SOA). Het vak wiskunde is gesplitst in wiskunde A (praktisch) en wiskunde B (theo- resitsch). Bij wiskunde B ont- Docent Arjan Hakkert reikt de 'speciale mensen' Julio, Isabel en Marian na het certificaat uit. De geslaagden zijn: 4Havo: Seb Bevers, Arjan Geerlings, Tamara Mulder, Nancy Ockeloen, Arthur Schipper, Martijn van Veelen, Maartje Versnel 5VWo: Danielle Elferink, Henk Kettelarij, Joost Lectenberg, Erwin Medendorp, Grety Meulman, Stefa- nie Rademakers, Marloes Stapelbroek, Ka rin Vrielink, Marlies Vrielink, Kees Jan de Vries, Hans Wassenaar, Dianne Groothaar, Gerard Wijenberg. breekt het onderdeel kansrekenen en statistiek. Voor een vervolgop leiding is dit van echter wel van belang. Twintig leerlingen behaal de het diploma. Een extra pluim was er voor Henk Kettelarij, die allemaal negens en een tien haal de. Indien de weersomstandigheden het toelaten zal de Hotlense Mu ziekvereniging HMV vanavond, donderdag 2 juli een openlucht concert geven op de Smidsbelt. het concert begint om zeven uur. Voorbijgangers hebben dinsdag avond al kunnen genieten van een openlucht repetitie van HMV. Dirigent Bert Fransen en zijn or kestleden kozen vanwege de tropi sche temperaturen in het repetitie- lokkaal voor een openluchtbijeen komst op het parkeerterrein voor de Houtbeurs. Aan de Landbouwuniversiteit Wa- geningen, faculteit Landbouwwe tenschappen is onze plaatsgenoot Aart-Jan Aal tink geslaagd voor het doctoraal examen agrarische economie/bedrijfskunde. Zie pagina 6. Van Mexico tot Borculo, van Mali tot Midden-Rusland en van Equador tot Zelhem. Van 9 tot en met 15 juli ontmoeten wereldculturen elkaar in Hol ten tijdens het vierde Interna tionaal Folklore Festival dat met Brunssum en Warffum tot de nationale top drie be hoort. In totaal komen vol gende week zo'n duizend deelnemers uit 14 landen naar Holten, waar aan de Lie- zenweg een enorm feestter rein is ingericht. Op donderdag 9 juli opent burge meester W.L.F.C. ridder van Rap- pard in de 1800 vierkante meter grote tent op de Liezenweide het festival. Die dag komen er onge veerd vijfhonderd geestelijk ge handicapte jongeren uit Oost- en Midden-Nederland naar Holten voor een eerste optreden van acht groepen. Onder de aanwezigen ook de negentig deelnemers - afkom stig uit verschillende landen - aan een Europees studiekamp voor jongeren met een spierziekte dat dezer dagen gehouden wordt in Le- mele. De delegaties met hun begeleid sters van alle deelnemende groe pen en ambassaderus zullen vrij dag 10 juli op het gemeentehuis Lemon/appel/ citroen 1 liter door burgemeester en wethouders worden ontvangen. Het hoogtepunt van het festival is ongetwijfeld zaterdag 11 juli waar in het dorpscentrum een grote bra derie wordt gehouden, vervolgens de optocht van alle deelnemende ensembles (in 1988 trok deze 25 duizend bezoekers naar Holten) en aansluitend het gala-optreden in de tent plaatsvindt. Artiestengala Wat zeker zoveel bezoekers zal trekken is de artiestengala Zum Hoolter Bock die op vrijdag 10 juli in de grote feesttent wordt gehou den met optredens van niet minder dan Corry Konings en Anita Meijer en het showorkest Rendes vous. Voorzitter Dick Plekkenpol van de organiserende stichting bena drukt dat meer dan ooit in kwali teit is geïnvesteerd. De beide top- ensembles uit Midden-Rusland en Mexico vormen daarvan een be wijs. „Bolivia kreeg de vorige keer veel bekijks. Maar ik verzeker ie dereen dat Mexico nog exclusiever is" aldus Plekkenpol. Ook de andere groepen zijn van hoog niveau. „We contracteren ze via het CIOFF, de internationale organisatie voor folkloristische festivals die borg staat voor kwali teit. Omdat deze topgroepen niet door één festival kunnen worden betaald, werken we samen met de festivals in Brunssum, het Franse Nice en het Belgische Schoten. Alle deelnemers verblijven een week in Holten, waarvan de helft bij gastgezinnen. De koks van ver zorgingstehuis De Diessenplas be reiden het eten voor de 260 mensen die in sporthal en in de gymzalen De studenten uit uit Griekse Thessalonikie zorgen ongetwijfeld voor een kleurrijke deelname aan het folklorefestival zijn ondergebracht". De groepen komen ondermeer uit Roemenië, Griekenland, Oekraïne, Mexico, Kroatië, Mali, Midden-Rusland, Portugal, Italië, Tsjechoslowakije, Bulgarije, Equador, Bolivia en Ne derland. Geen subsidie Opmerkelijk is dat het Holtense festival geheel zonder subsidie werkt. Sponsors uit de wijde regio toegang. Kaarten zijn in de voor verkoop te verkrijgen bij de Hol tense VW en Speelgoed Van de Maat. AIs lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. nelpen het festival financieel en materieel mogelijk te maken. Nieuw dit jaar is dat de organisatie zelf de catering in de tent op het feestterrein verzorgt. „We ver wachten daardoor meer inkom sten zodat we zowel betere kwali teit kunnen leveren en toch de prij zen laag kunnen houden" aldus Plekkenpol. De prijzen voor de op tredens en het uitgebreide rand- programma (waarover volgende week meer) variëren van f 5,00 tot f ,e Tonnie van de familie van de 17,50. Gastgezinnen hebben gratis heeft tijdens de monsterna- me van 17 juni de 100.000 kg melk- grens overschreden. Woensdag 15 juli zal zij worden gehuldigd 's mid dags om half twee op het bedrijf aan de Oude Stationsweg 2 in Dijk- erhoek. PURE ONTSPANNING Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee v Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt abonnementsgeld per jaar ad 49.15 Met ingang van woensdag 1 juli heeft de VW een nieuwe beheer ster voor haar kantoor in de Dorpsstraat. Astrid Dirkzwager (24) volgt André Hoeben op, die na ruim vier jaar Holten gaat verla ten om een functie te aanvaarden bij de samenwerkende WV's van Markelo, Goor en Diepenheim. Af gelopen dinsdag werd de nieuwe kantoorhoudster door VW voo- zitter Eddie Vincent aan de pers voorgesteld. De leden van de VW kunnen kennis met haar maken op donderdag 30 juli tijdens de af scheidsreceptie van André Hoe ben. Het bestuur van de Holtense VW had de moeilijke taak om een keu ze te maken uit 94 sollicitanten, die allen beschikten over de vereiste papieren. Na een eerste voorselec tie werden negen kandidaten uit genodigd voor een tweede gesprek, waarna er uiteindelijk drie gega digden overbleven. Bij de procedu re waren naast het dagelijks be stuur ook André Hoeben en Tineke Wolters nauw betrokken. De keuze viel unaniem ten gunste uit van Astrid Dirkzwager. De ge boortige Haagse, tot voor kort wo nend in Breda, heeft met goed ge volg de Nationale School voor Toe risme te Breda, sector verkeer en recreatie, afdeling vrijetijds mana gement doorlopen. Daarvoor had zij in Amersfoort de eenjarige op leiding voor WV informatrice ge daan om vervolgens stage te lopen bij de VW Delft. Holten is een nog onbeschreven blad voor Astrid, maar haar eerste indruk was zeer positief. Dinsdag maakte André Hoeben haar alvast enigzins wegwijs en ze verwacht zo snel mogelijk op de fiets te stappen om Holten en omgeving te gaan verkennen. 1' /C/ASMENCfmafi47.50 Forthaarsweg 7 7451 JS HOLTEN (ov) Tel: 05483-61306. Fax: 63075 Aan de CT faculteit van de Univer siteit Twente te Enschede slaagde onze oud-plaatsgenoot Herman Klein Velderman voor de opleiding Chemische Technologie Informa tica. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Oostelijke Weekbladpers b.v., in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" S tichlingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-63022 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactie: Frederique Rentenaar tel. 053-28 15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: maandagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6 Hellendoorn tel. 05486-5 52 54 H. van Zon Van Holtenserf47 Holten tel.05483-6 1981 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 De Avro zal in haar zomertoer me het spelletje Hersengymnastie Light opnieuw Holten aandoei Komende dinsdagavond 7 juli or acht uur speelt een team van bur galowpark De Lindenberg tege vertegenwoordigers van campim de Holterberg. Presentratrice Bii git Ganzert leidt het spelletje var af De Lindenberg. Het bedrijf Nido heeft met de CF kar een eerste prijs, de Ideeënbus award, behaald in het programm De Ideeënbus van RTL4. Met i totaal 43 punten bleef Nido de dri. andere concurrenten ruim voor. De jury was niet alleen onder di indruk van het feit dat de CF-ks een belangrijke bijdrage levert aa het milieuvriendelijk verwijdere van CFK uit koelkasten, maar oo - dat het bedrijf het aan heeft ge durfd een nieuw product, dat volle dig afwijkt van het hoofdproduc van het bedrijf (sneeuwschuivers in te ontwikkelen en in bedrijf t- nemen. Precies op schema zal de Oranje straat aan het eind van de volgen de week weer voor het verkeer wor den opengesteld. Momentee' wordt de laatste hand gelegd aar de rotonde, die aangelegd is op de kruising van de Markeloseweg en de Parallelweg en worden de laat ste werkzaamheden in de Oranje straat verricht. Volgende week dinsdag zal het asfalt worden aan gebracht en afhankelijk van de weersomstandigheden kan dan donderdag 'voorzichtig' de weg door het autoverkeer in gebruik worden genomen. Wat dan nog rest is de rode band asfalt op de roton de, ter aanduiding van het fietsge- deelte. Aan de andere kant van het dorp vorderen de werkzaamheden ook voorspoedig. Vorige week vrijdag is het eerste deel van de Burg v.d. Borchstraat, tussen Molenbelter- weg en Koninginnelaan weer voor het verkeer opengesteld. Het laat ste gedeelte tot aan de Diepen- veenseweg zal niet lang op zich laten wachten. De aanleg van de rotonde aan de noordkant van het dorp volgt na de bouwvakvakan tie. marketing avondopleidingen Start: september 1992 te Holten. Bel voor info: 05483-6 32 81 Divisie opleidingen: p/a Keizersweg 30 te Holten

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 1