Kalfsterman beheerst biljartkampioenschap joggingpakken nu waanzinnig laag geprijsd!! icirïii® Holten op schema in laatste thuiswedstrijd Gervedink-Nijhuis kampioen Koetsenrit belooft weer veel spektakel Op weg naar 100 winkels in heel Nederland! KWALITEIT GULDENS VOORDEEL I 4000 STUKS! 5500 STUKS! 8000 STUKS! Leopard Pi/rc/jy^> SCflPIN° WERELD- Blauw Wit sluit af met Totaaldag Koetsier wint Minderhoud en Wansink Roye DONDERDAG 11 JUNI 1992 HO 5 Allround sportschoen Met 2-kleurige profielzooi. B Super tennisschoen Model ATP Tour Low. funktionele details. Maten 39-46. in verschillende kleurenkomDin verkrijgbaar, /^Maten 28 -46. tussenzool vooi opumale schokdemping. J jjg Maten 32-46. WW* week 24 <kkJig t/m Soms is het vervelend dat je als krant maar eens in de week verschijnt. Bijvoorbeeld wanneer Holten op de drempel van de KNVB staat en de beslissende wedstrijd uit tegen Zenderen Vooruit op de woensdagavond geprogrammeerd staat. Wanneer u dit leest, weet u als rechtgeaarde suppor ter of de rood-zwarten inderdaad zijn teruggekeerd in het mekka van de voetbalamateurs. Daarover volgende week meer. Hierbij alvast het verslag van de tumultueuze partij thuis tegen RSC afgelopen zondag. Goed voetbal stond daarbij niet voorop. Wel spanning en sensatie, zeven boekingen en een rode kaart voor Jan-Herman ten Velde, een opstootje tussen de verzorger van RSC en Holten-trainer Cees Riemers, een al dan niet toneel spelende Holten-doelman Erwin Stukker en uiteindelijk een 1-1 gelijkspel. Wellicht dat de sportcommissie bij de kandidaatstelling voor de sportverkiezingen van het jaar ook eens naar het biljarten kijkt. De prestatie die 'biljarter op leef tijd' H. Gervedink-Nijhuis bij de strijd om de Holtense titel leverde mocht er zijn. De nieuwe kam pioen bleek in de finale te sterk voor twee andere leden van Bil jartvereniging Kalfsterman. De finalerondes om het Holtens biljartkampioenschap werden eind mei afgerond. De grote finale vond plaats bij Eetcafé 't Klavier waar drie leden van BV Kalfster man onderüng uitmaakten wie met de hoogste eer mocht gaan strijken. In een spannende strijd eindigde Gervedink-Nijhuis voor zijn clubgenoten J. Wegstapel en T. Aanstoot. Eerder stonden in Café Kalfster man al de wedstrijden voor de klei ne finale op het programma. Daar in was T. Schuppert van BV 't Klavier het best op dreef. Hij be haalde de vierde plaats voor E. Aanstoot van BV 't Klavier en J. Harbers van BV Jansen. Uiteraard werden de finalisten bij de prijsuitreiking allemaal in de bloemetjes gezet. Op de foto van links naar rechts J. Harbers, T. Schuppert, E. Aanstoot, T. Aan stoot, J. Wegstapel en Holten kam pioen H. Gervedink-Nijhuis. Met de puntendeling was iedereen dik tevreden in het Holten-kamp. Het betekende immers dat Holten gisteravond tegen Zenderen Voor uit aan een puntje genoeg had voor promotie. Goed voetbal stond dan ook niet voorop en in een rommeli ge beginfase gaf RSC, dat alleen bij winst nog promotiekansen had, de toon aan. Scheidsrechter Peters uit Ootmarssum had blijkbaar op dracht de touwtjes strak in handen te houden, want bij elk wissewasje klonk zijn fluitje. Niet echter na een kwartier toen Wilco Bannink door een elleboogsttot werd geveld en gewisseld moest worden voor Mark Nijland. De eerste tegenslag voor Cees Riemers die na een half uur ook zijn tweede wissel al moest toepassen toen Wilfred van der Pluym na een ribblessure met ver schijnselen van hyperventilatie het veld ruimde. Overigens bracht invaller Gert- Jan Scheperman wel meteen meer leven in de brouwerij want bij de eerste de beste actie van zijn voet ontstond er direct een kans voor Remon Jager en Rob Somer. Op dat moment had dezelfde Somer zijn roem echter alweer waar ge maakt. Terwijl er langs de kant al weer werd gemopperd over zijn ge brek aan loopvermogen, legde hij tussen twee RSC-verdedigers in de bal leep achter de kansloze doel man van de gasten: 1-0. Boekingen Met die voorsprong leek Holten weinig meer te kunnen gebeuren, want zeifis een gelijkspel was vol doende om in Zenderen het laatste puntje binnen te halen. Wel zorg wekkend waren de boekingen die achtereenvolgens de al voorbe- strafte Jan-Herman ten Velde (voor een onnodige overtreding op het middenveld) en Marco Spek- reijse (voor het neerleggen van een doorgebroken Rossumer) van scheidsrechter Peters kregen. Ook de wat al te ijverige aanvoerder Erik Broekmaat belandde in zijn boekje, dat gaande de wedstrijd steeds voller werd met ook nog eens drie Rossumse namen. Voor alsnog kon er met 22 spelers wor den gerust en vertrouwde men in Holten op de niet als al te snel bekend staande PTT. De 650 toeschouwers hadden am per een verfrissing achter de kiezen of RSC stond op gelijke hoogte. Met wat geluk drukte RSC-er Wuesthof de bal over de lijn nadat er achterin bij Holten onvoldoende werd weggewerkt. Even leek Hol ten aangeslagen en veerden de gas ten op. Verder dan een van richting veranderde bal tegen de paal en wat gevaarlijke afstandsschoten waar Holten-doelman Erwin Stuk ker goed kijk op had, kwamen de gasten echter niet. Holten putte daaruit weer wat moed en creëerde wat aardige kansjes o.a. voor Somer en Sche perman. Aangezien leidsman Pe ters niet floot voor een duidelijke overtreding in het strafschopge bied, kwam RSC er zonder kleer scheuren af en kon het laatste kwartier weer een offensief inzet ten nadat Ten Velde met zijn twee de boeking naar de kant moest. Emoties Vanaf dat moment laaiden de emo ties hoog op, niet alleen bij spelers en publiek maar ook op de reserve banken waar Holten-trainer Rie mers zich op een gegeven moment zelfs liet provoceren door de ver zorger van RSC en er ternauwer nood een ordinaire vechtpartij kon worden voorkomen. Pas toen be sloot het arbitrale trio het publiek achter de hekken te zetten Angstige slotminuten volgden voor de tien dapper vechtende Hol tenaren die tot ver in blessuretijd met de rug tegen de muur stonden. In die fase bewees doelman Erwin Stukker naast ongekende keepers kwaliteiten ook over de nodige dramatische talenten te beschik ken, want toen een van de RSC- aanvallers wat onbenullig op hem inkwam, sleepte hij er 'krimpend van de pijn' weer wat kostbare tijd uit. Dat Stukker inderdaad acteer de bleek in de allerlaatste minuut toen hij 'geblesseerd' en wel een bal onnavolgbaar uit de boven hoek ranselde. Hoe het ook zij, de beoogde puntendeling was binnen. De jaarlijkse koetsenrit van De Bergrijders belooft voor zondag 14 juni weer veel spektakel. AI vanaf 08.30 uur verzamelen zich deelnemers uit het hele land op het terrein van de familie Aaltink aan de Rijssenseweg voor de jure ring van hun prachtige combina- jogging/vruetijdspak Diverse modellen. i Joggmg/vrijetijdspak Keus uit vele modellen Maten 128-176. Maten S-XXL jogging/vryetuaspaK Vele modellen en kleuren Maten 128-176 39,-. Maten s-XL 49.-. ties. Het vertrek van de tocht is om 10.00 uur. Wie 's ochtends de kans gemist heeft, kan rond 12.30 uur de schade inhalen wanneer op het paardes- portterrein op de Borkeld tot 14.00 uur een lunchpauze wordt gehou den. Ook het défilé door de dorps kom om ongeveer 15.30 uur is een goede kans om de stoet wat beter te bekijken. De deelnemers komen rond 16 00 uur weer aan bij de fami lie Aaltink aan de Rijssenseweg. De precieze route van de koetsen rit is als volgt: Rijssenseweg, Val- kenweg, Fazantenweg, Markollen- weg, Forthaarsweg, Eekhoomweg, Vossenweg, Oude Hellendoomse- weg, Wullenbergweg, Holterberg- weg, Motieweg, Blikkertweg, Mo- lenbelterweg, Enkweg, Geskes- dijk, Borkeldsweg, Brilsteeg, Post weg, Winkelbergweg, Vianenweg, Pannenweg, Markeloseweg, Kwin- tenweg, Sprengenweg, Kniepen- weg, Zuurbergweg, Langstraat, Evertjesweg, Beusebergerweg, Me- numsweg, Liezenweg, Bontenweg, 't Landeweerd, Larenseweg, Aal- tinksweg, Koninging Wilhelmina- straat, Diessenplasstraat, Vrij heidslaan, Keizersweg, Dorps straat, Oranjestraat, Noorden- bergstraat, Kolweg. Bij u in de omgeving: Almelo Schouwburgplein Dedemsvaart Marktstraat Enschede Van Loenshof (hoek Zuiderhagen) Goor Grotestraat Haaksbergen Spoorstraat Hardenberg winkelcentrum De Spinde Hengelo Stationsplein Neede Ruwenhofstraat Nijverdal Alexanderstraat Oldenzaal Ootmarsumsestraat (boven de Aldi) Rijssen Noachpassage Vroomshoop Linderflier Wierden Binnenhof Winterswijk Ratumsestraat SCflPINO NU ALLE MATEN» VANAF: Zaterdag 13 juni sluit Blauw Wit het seizoen af met de traditionele Totaaldag. De organisatie heeft weer een dag vol activiteiten in elkaar gezet, met als hoogtepun ten natuurlijk de strijd om de Wiersma Bokaal en om de Yspeerd Bokaal, 's Morgens om 09.00 uur start het spelcircuit voor alle elftal len. Enkele onderdelen van dat cir cuit zijn vakdoel schieten, TV- schieten, vakschieten en ring- schieten. Ook is twee maal het strafschop schieten opgenomen als voorronde op de finales van 's middags. In de middaguren wordt het traditionele onderlinge voet- baltoumooi gehouden vanaf 13.00 uur en om ongeveer 15.00 uur zal de finale van de Yspeerd Bokaal wor den gespeeld, met aansluitend de prijsuitreiking door de voorzitter. Na afloop van deze prijsuitreiking spelen de senioren nog de finale van het onderlinge toumooi, waar na ook voor hen het seizoen er op zit. Afgelopen Pinks terweekeinde moesten de vluchten vanuit Hou- deng en Orleans worden ingekort tot Minderhout en Roye, Voor Min derhout werden 185 duiven inge- korfd die om 12.45 uur gelost wer den en voor Roye 100 duiven die om 13.00 uur de lucht ingingen. De uitslagen: Minderhout (153 km): 1. G.J. Koet sier (1,2,9,16): 2. H. Wansink (3,10); 3. Comb. Juijens (4,7,22); 4. T. Schuppert (5,6,24,25,36); 5. F. Meester en Zn. (8,19). Roye (386 km): 1. H. Wansink (1,8,9,12,17); 2. E. Veneklaas (2,20,24); 3. G.J. Koet sier (3,4,26); 4. F. Meester en Zn. (5,10,14,22); 5. T. Schuppert (6).

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 5