Russische dansgroep graag geziene gasten Winkelen Zakendoen Kerkdiensten Medische diensten Rowwen Hèze topper op Schuredag 1992 Orgelconcert een eerbetoon aan Asma HOLTENS NIEUWSBLAD Rossichi naar Folklorefestival Strijd om clubtitels TC Holten Gevonden voorwerpen Midden-IJssel eens met regiovoorstel DONDERDAG 11 JUNI 1992 „De meeste leden van deze groep hebben we tijdens het festival al ondergebracht, maar iedereen die een kamer(tje) over heeft is na tuurlijk welkom. Tenslotte gaat het niet alleen om deze Russen." Voor Jenny en Dick van der Knaap is het begeleiden van groepen tij dens het vierjaarlijkse Internatio nale Folklorefestival van Holten ondertussen een vertrouwd gege ven. Meestal kiest het echtpaar voor een groep uit het voormalige Oostblok, want daar in Oost-Euro pa ligt hun interesse en hebben ze ondertussen heel wat vrienden en kennissen gemaakt. Na de Polen vier jaar geleden, krijgt het huis van de Van der Knaaps aan de Raalterweg nu Russisch bezoek. Op 8 juli wordt de volksdansgroep Rossichi uit Ryazan in midden-Rusland in Hol ten verwacht. Tot 16 juli is het echtpaar Van der Knaap hun steun en toeverlaat. „Maar ik hoop wel dat er een tolk bij is" bekent Jenny, die schijnbaar weinig ver trouwen heeft in het school-Rus- sisch dat ze zich heeft aangeleerd. Voor het overige zijn Jenny en Dick goed vertrouwd met gewoon ten en gebruiken in Rusland, want niet alleen hebben ze daar vrien den wonen die af en toe bezocht worden, ook is er vanuit Rusland al eens een tegenbezoek gebracht, Rossichi De 35 leden van Rossichi staan onder leiding van choreograaf Alexander Bykov die met zijn groep de verscheidenheid, de unie ke patronen en de diepere beteke nis van de Russische volksdans uit de omgeving van Ryazan wil de monstreren. Dat komt ook naar voren in de veelkleurige kostuums De afgelopen tijd is er veel veranderd bij Fotografie Mulder. Zo heeft de familie Mulder een nieuwe behuizing betrokken en woont weer bij de zaak, nadat daat het nodige verbouwd is. De grootste verandering is echter de bouw van een nieuwe, zeer professionele fotostudio op het terrein. Hiervoor is een ruime hal neergezet waarin de nieuwe aanwinst van Henk Mulder gesitueerd is. Opvallend is de 'oneindige' achterwand van de studio. Er is zoveel ruimte dat er grote groepsfoto's gemaakt kunnen worden, auto's gefotografeerd, maar ook grote indus triële produkten en zelfs objecten kunnen worden 'geschoten'. Met name voor de klantenkring in de grotere industrie en de reclamewereld is dit een belangrijke aanwinst. Op maandag 25 mei vond de trekking plaats van het Euro Disney Supermarkt Spel, georganiseerd door Euro Disney en Nestlé Nederland. Hierbij was ook de C-1000 winkel uit Holten betrokken. Voor deze wedstrijd moest een slagzin worden ingeleverd samen met een aantal streepjescodes van Nestlé- produkten. De inzet was een van de 250 driedaagse reizen voor telkens vier personen naaar het Euro Disney-park bij Parijs. Bij C-1000/Dikkers in Holten werd ook een winnares voor deze schitterende reis getrokken. Het gaat om mevrouw Geerligs uit Cuijk die de reispapieren kreeg overhandigd door C-1000 be drijfsleider P. van den Berg. Eind juni zullen de eerste prijswin naars naar Euro Disney afreizen. Op 3 juni vond op de zuidbaan van de Al een kopstaart-aanrijding plaats tussen een personenauto en een vrachtauto. De oorzaak lag hier wat minder voor de hand dan het gebruikelijke onvoldoende af stand houden. Een personenauto, bestuurd door een inwoner van Ryssen, trachtte al enige tijd de voor hem rijdende vrachtwagen te passeren wat moeilijk ging omdat deze zelf een aantal auto's voorbij reed en dus op de linkerbaan bleef rijden. Na de nodige lichtsignalen kon de personenauto passeren en ging kort voor de vrachtauto rijden waarna de bestuurder afremde. De uit Rijnsburg afkomstige vracht wagenbestuurder wist hier in eer ste instantie goed op te reageren maar nadat de personenauto di rect weer stevig afremde kon hij, ondanks zelf af te remmen, een aanrijding niet voorkomen. De po litie werd vervolgens geconfron teerd met tegenstrijdige verklarin gen waarbij overigens de tacho- graafcchijf van de vrachtwagen het verhaal van de bestuurder hiervan staafde. Op 4 juni vond op de Dorpsstraat, ter hoogte van de Gaardenstraat een aanrijding plaats tussen een personenauto en een hond. Het be trof een bruine jachthond die bij de aanrijding aan de kop verwond is geraakt. De bestuurder, afkomstig uit Enter, wist niet waar de hond was gebleven. Mocht iemand hier informatie over kunnen verschaf fen dan graag een berichtje. Ook op 4 juni vond op de S-14 een eenzijdig ongeval plaats waarbij een inwoner van Gorssel met zijn personenauto van de weg raakte. Nadat hij door onbekende oorzaak met de rechterwielen in de berm kwam, trok de auto verder naar rechts, ramde de wegbewijzering en belandde vervolgens in de sloot. Het bleef bij plaatschade. Op 5 juni werd melding gemaakt van een poging tot inbraak in een winkel aan de kerkstraat. Bij ver schillende deuren had men ge tracht het slot open te breken ech ter zonder resultaat. Op 8 juni vond op de Beuseberger- weg een aanrijding plaats tussen een auto en een ree. De auto liep plaatschade op terwijl het ree door de klap werd gedood. Op 9 juni werd aangifte gedaan van vernieling van een personenauto. Onverlaten bekrasten met een scherp voorwerp de op een bij de Waagweg gelegen parkeerplaats staande auto. met prachtig borduur- en kant werk. Hun programma bestaat vooral uit wat speelsere, 'ronde' dansen en figuurdansen waarbij ook de wat hedendaagse folklore- dansen worden gebracht. Veel van dei dansen worden begeleid op de 'chastooshkas', een onontbeerlijk instrument op Russische feesten. Ontspannen „De situatie is daar na de omwen teling wat meer ontspannen" ver telt gastvrouw Jenny. „Dat verge makkelijkt het contact aanzien lijk. Maar economisch valt er na- tuulijk nog heel wat te verbeteren. Gastgezinnen hier in Holten hoe ven ook niet bang te zijn niet aan de eisen voor onderbrenging te vol doen. De gasten uit Rusland zijn blij met alles. Zelf wonen ze daar nog vaak met zes mensen uit twee gezinnen op een tweekamerflatje." Wie graag als gastgezin wil funge ren tijdens het Folklorefestival kan contact opnemen met Jenny van der Knaap, tel. 63742 in Hol ten. Het gaat om de periode van 8 fm 16 juli waarin naast onderdak ook voor een luneh(pakket) en avondeten moet worden gezorgd. Uiteraard kan men zich bij hoofd organisator Dick Plekkenpol (tel. 63043) ook opgeven als gastgezin voor een andere groep. Overigens is deze week de kaart verkoop voor alle festivalactivitei ten gestart. Wie verzekerd wil zijn van een plaatsje bij bijvoorbeeld de grote artiestenavond op vrijdag of het hoofdoptreden op de zater dagmiddag, kan nu al terecht bij de plaatselijke VW en Speelgoed Van de Maat. Het dagelijks bestuur van het Ge west Midden-IJssel - waartoe ook Holten behoort - onderschrijft de gedachte om het Gewest Midden- IJssel en het Samenwerkingsver band Oost-Veluwe samen te voe gen. Het dagelijks bestuur stelt in de nota overigens wel voor, de positie van onder meer Holten binnen het Gewest Midden-IJssel ter discus sie te stellen. Holten heeft al laten weten daar niets voor te voelen. In de nieuwe regio die ontstaat door samenvoeging van de twee gewes ten, wordt een gebied gevormd met één politieregio, gerechtsar rondissement, brandweer, ambu lancedienst en één centrale meid- post. Vrijdag 12 juni (vanaf 19.00 uur) en zaterdag 13 juni (vanaf 09.00 uur) wordt op de tennisbanen aan de Valkenweg om de clubtitels van de TC Holten gestreden. Deze dagen worden de dames- en herendub- bels afgewerkt. Ondanks een wat tegenvallende deelname worden er toch spannende wedstrijden ver wacht. Wanneer het weer niet als spelbreker fungeert, kunnen de fi nales zaterdag rond 16.30 uur wor den afgewerkt. Het gemengd dub bel staat voor 26,27 en (eventueel) 28 juni op het programma. Hier voor sluit de opgave op maandag 15 juni. Het clubkampioenschap in het herenenkel en damesenkel staat voor begin september op de kalender. De Limburgse formatie Rowwen Hèze, één van de hoogtepunten tijdens Pinkpop, vormt de hoofd act op de Schuredag 1992, op 25 juli. De groep groeide in een jaar tijd uit tot één van de toonaangevende bands op de Nederlandse poppo dia. De Tex-Mex muziek, in het dialect van America (Limburg) bleek bij het publiek zeer aan te slaan. Festivalmuziek bij uitstek dus. Landelijke bekendheid kreeg de band met nummers als Bestel mar en Kroenenberg. Samen met het regionaal bekende Lanz Bull dog spelen zij op 25 juli op de Schu redag. De voorverkoop voor de Schure dag begint overigens op 29 juni bij De Schure zelf, bij eetcafé 't Kla vier en bij de VW in Holten. Wie naar het spektakel toe wil, moet een tientje betalen in de voorver koop en twaalf gulden vijftig aan de kassa. Ter nagedachtenis aan de tachtig jaar geleden geboren organist Fei- ke Asma (1912-1984) geeft organist Jan Willem Docter vier concerten met muziek van Asma zelf en van zijn lievelingscomponisten. Een daarvan vindt zaterdag 13 juni in Holten plaats waar Docter vanaf 19.30 uur het orgel van De Kande laar bespeelt. Evenals bij eerdere concerten in Enschede en Rijssen speelt Docter drie koraalbewerkingen van Asma die met een samenzang worden af- gelsoten. Daarnaast brengt hij mu ziek van o.a. Bach, Handel, Widor en Guilmand ten gehore. DE toe gang tot het concert is gratis, na afloop is er bij de uitgang een col lecte. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, onthef fingen e.d. 1. Wijziging bouwvergunning: - H. Krieger voor bouw garage/berging bij Beusebergerweg 15 2. Overige verleende vergunningen/ontheffingen: - aan Comm. Koningsschieten t.b.v. schietwedstrijd op 4 juli 1992; - aan Schietvereniging „De Zaagmolen" t.b.v. schietwedstrijd op 20 juni 1992; Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. ONDERZOEK LEERLINGSTROMEN Inleiding Op 25 mei heeft de gemeenteraad besloten tot het houden van een onderzoek naar de leerling stromen, uitgaande van een situatie waarin de Dorpsschool en de Kolschool samengevoegd en geves tigd zijn op de plaats van de Kolschool. Het gemeentebestuur wil weten welke effecten deze samenvoeging heeft op de aantrekkingskracht van de nieuw te stichten school. Van belang daarbij is het uitgangspunt dat op de gefuseerde school les wordt gegeven volgens de „Dalton-principes". Soort onderzoek Het onderzoeksbureau maakt gebruik van telefonische enquêtes onder ongeveer 200 inwoners. Het betreft hier een a-selecte, d.w.z. een willekeurige, steekproef, ledereen kan dus in principe gebeld worden door de onderzoekers. Ook al is de keuze voor een basisschool voor u niet (meer) van belang, dan nog wordt voor het welslagen van het onderzoek het zeer op prijs gesteld indien u toch de vragen beantwoordt. Het ge heel neemt niet meer dan 10 minuten in beslag. Door middel van deze publicatie willen wij gaarne uw medewerking vragen voor het gaval u benaderd wordt door de medewerkers van het bureau Dulmers Management BV in de periode van 15 juni tot 29 juni. Op deze wijze verwachten w(ij snel een duidelijk inzicht te krijgen in de effecten van de samenvoeging van twee basisscholen op de marktpositie van het openbaar basisonderwijs in de gemeente Holten. Burgemeester en wethouders van Holten. NED.HERV. KERK Zondag 14 juni. 10.00 uur ds. R. Visser (nevendiensten); 19.00 uur: ds. A.J. Leerink. Oppas dienst: mw. Teeselink-Scheper- boer en Bertine Mulder. Uitgangscollecte: kerkkoor- /Campanella. Diessenplas: woensdag 17 juni 19.00 uur: ds. Berg. GEREF.KERK Zondag 14 juni: 09.30 uur ds. J.W. Muis (Bruchterveld); 19.15 uur: ds. C. Gros (Aalten). Kin- demevendienst groep 3 en 4 o.l.v. T. Overkempe-Locht en groep 5 en 6 o.l.v. Ciska van Engbrink. De eerste collecte is voor de kerk en de tweede voor rente en aflossing. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis in gebouw Ire ne. DIJKERHOEK Geen dienst. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00 uur. OKKENBROEK Zondag 14 juni: 09.30 uur ds. H. Nijeboer uit Hellendoom; uit gangscollecte Oogkamp Hima laya. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19 00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: 13 en 14 juni: Huisartsenmaat schap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uitslui tend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder af spraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 13 en 14 juni: K. van Aken, Kei zersweg 28 Holten. Tel. 05483- 61787. Behandeling na telefoni sche afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag Vm vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: volgens afspraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29-31, tel 6 27 84. Spreekuur: maandag t/m vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. STICHTING WELZUN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10 SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar), overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27, Holten. Ge opend vrijdag- en zaterdagmid dag van 13.30-16.00 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Donderdag 11 juni: 20.00 uur, informatieve bijeenkomst Na tuurbeleidsplan in gebouw Ire ne; Normaal in Espelo (voorpro gramma Kabaal), 20.00 uur. Zaterdag 13 juni: Open huis Rode Kruis-magazijn, 10.30 uur-12.00 uur achter brandweer kazerne aan de Waagweg; To taaldag Blauw Wit, 08.30 uur tot 16.30 uur. Zondag 14 juni: 10.00 uur, af- scheidsdienst ds. R. Visser; 10.00 uur, jaarlijkse bergrit Hol- tense Vereniging voor het aan gespannen paard, De Bergrij- ders, start familie Aaltink, Rijs- senseweg. Dinsdag 16 juni: Eerste avond Fietsvierdaagse (18,22,24 en 26 juni andere avonden). Donderdag 18 juni: openbare vergadering D'66 over fusie ba sisscholen en verkeersstruc- tuurplan. Zaterdag 20 juni: 09.00 - 15.00 uur: jaarlijkse rommelmarkt supportersvereniging HMV, hoek Kerkhofsweglndus trie straat. Vrijdag 26 juni: afsluitende avond Fietsvierdaagse. Gevonden: bankbiljet van f 50,00; stopwatchdameshorloge rnet zwart bandje; autosleutel Volvo; schildpad. VerIoren:sleutelbos aan ring; fototoestel; Panasonic-zonne- bril in etui; zakmes, zwart met bruine portemonnee inhouden de geld; konijn; portemonnee met pasje; verzekeringsplaatje; bromfiets; kleine bruin met wit te hond; gouden hangklokje. Jenny van der Knaap verwacht weinig problemen bij het onderbrengen van de groep Rossichi

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 3