Actie voor een veilig fietspad naar zwembad Dorpskern eerste fase verkeersstructuurplan Holtens Nieuwsblad Geen asielzoekers op camping De Haspel WEEK .DEBIESTER DEZE TER STAL Puzzelrit Nu ook kratten gekoeld bier verkrijgbaar deze week pagina 8 VERSCHOLEN TUSSEN DE ASPERGES Goed weer bij clubcross MAC y&KaHH Restaurant Hotel Zaterdag haalt HMV de laatste spullen op U ontvangt een fraaie BON Gemeente Holten breekt overleg af Hottens Nieuwsblad 2*e>f>rl£/-oÜk.<y U 2J-£ 3 o f\rits oUt-Cg U (j U^- i^ Woensdag 1? juni 1992 - 45ste jaargang no.25 Abonnementsprijs 49.15 Losse nummers ƒ1.- Gedrukte oplage 3075 Folklore Nog een maand en dan staat Holten weer helemaal in het teken van de folklore. Het In ternationaal Folklore Festival Holten brengt zangers en dan sers uit de hele wereld bij el kaar in een immense tent aan de Liezenweg. Een groot deel van de groepen wordt bij parti culieren ondergebracht Bij voorbeeld de groep Rossichi uit Midden-Rusland. Biljarten De strijd om het biljartkampi oenschap van Holten was dit jaar een onderonsje tussen le den van de BV Kalfsterman. Onbetwiste kampioen werd 'good old' H. Gervedink-Nij- huis die in de finale zijn clubge noten J. Wegstapel en T. Aan stoot versloeg. Het fraaie zwemweer van de afge lopen weken vestigde nog eens de aandacht op een oud probleem. De route die kinderen naar het open- luchtbad Twenhaarsveld moeten afleggen is met een gevaarlijke oversteekpunt en druk bereden parallelwegen niet bijster veilig. Reden voor een aantal verontrus te ouders om met een handteke ningenactie het gemeentebestuur te vragen om een veilige fietsrou te naar het zwembad. Jenny Paalman is een van de moe ders die met angst en beven haar kinderen naar het zwembad ziet fietsen. En uit de reacties die zij ondertussen in het dorp heeft ge kregen, blijkt dat meerdere ouders daarmee kampen. „Ik kreeg erg veel bemoedigende reacties. Na tuurlijk is dit niet echt een harde actie, maar willen we gewoon nog eens even de aandacht op dit pro bleem vestigen. Vooral omdat in de komende tijd de besluitvorming over de wegenstructuur in Holten plaatsvindt. Daarin moeten veilige fietsroutes zijn opgenomen. We wachten nu eerst maar eens af wat er met ons signaal wordt gedaan. Blijken de maatregelen onvol doende, dan trekken we ongetwij feld weer aan de bel, maar uit het antwoord van wethouder Dalhui- sen begrijp ik dat er serieus wordt geluisterd naar onze bewaren." Die bezwaren verwoordden de ruim 250 ondertekenaars (waaron der alle directeuren van basisscho len) in een begeleidende brief waar in de onveilige fietsroute naar het zwembad centraal staat. Met name de manier waarop de noorde lijke parallelweg van de Rijssense- weg als 'racebaan' gebruikt wordt, stuit op felle kntiek. Daarnaast wijzen de actievoerders op gevaar lijke oversteek naar de zuidelijke parallelweg op het kruispunt Rijs- senseweg-Kolweg. In een voorstel aan het college van B en W opperen ze de zuidelijke parallelweg door te trekken naar de Markeloseweg waar immers wel een fietsvriende- lijk tunneltje aanwezig is. De kos- Vorige week overhandigden de bezorgde ten daarvan acht de groep verant woord in het kader van de ver- keersveligheid. De open brief wordt besloten met de passage: „Zoals door het college zelf voorgesteld, zullen 'wij' dorps bewoners vaker de fiets moeten gebruiken in plaats van de auto, ouders de handtekeningen om zo de verkeersdruk in het dorp te verminderen. Dan dient u en dienen wij als burgers ervoor te zorgen/vechten dat het ook aan trekkelijk is die fiets te gebruiken en dat we niet, vanwege de 'ver- keersnoodzaak/drukte' toch de auto pakken." Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Oostelijke Weekbladpers b.v., in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 2842 Redactie: Frederique Rentenaar tel. 053-28 15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: maandagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6 Hellendoom tel. 05486-5 52 54 H. van Zon Van Holtenserf47 Holten tel.05483-6 1981 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Onder goede weersomstandighe den werd de derde clubcross van MAC De Holterberg afgewerkt. In de 80cc-klasse was er geen deelna- I me, maar in de overige klassen werd er fel gestreden. I Uitslagen: Bromfietsklasse: 1. Rob Rensen;2. Peter Stam; 3. Rob Beu- mer. 125cc-klasse: 1. Arwald Nij- land; 2. Berry Pol; 3, Herben Mis- kotte; 250cc-klasse: 1. Henri San- j derman; 2. Erwin Sanderman; 3. Ramon Haverkate. 500cc-klasse: 1. Henk Balk; 2. Freddy Bolderink. I Enduro: 1. Henny Geerdink; 2. Dick Stam; 3. J. Geeling. De volgende clubcross op het cir cuit De Imhof staat op de agenda voor woensdagavond 24 juni. Op zondagmiddag 14 juni houdt MAC De Holterberg de laatste puz zelrit voor de zomervakantie. De tocht door de directe omgeving van Holten is ongeveer veertig ki lometer lang. De start is om 14.00 uur bij MAC-clubgebouw 't Stuur- huus aan de Beusebergerweg 27a. Inschrijven is mogelijk vanaf 13.30 uur. Hoewel de oppositiepartijen Gemeentebelang en WD nog wat tegenstribbelen, lijkt het door het college van B en W (CDA en PvdA) voorgestelde verkeerstructuurplan in de raad van juni weinig tegenstand meer te krijgen. Kenmerk van dezef 5,5 miljoen kostende operatie is enerzijds een fasegewijze aanpak van de verkeersproblematiek in de bebouwde kom en ander zijds de 'creatieve' kostendekking waardoor de burger voorlo pig niet extra belast zal worden. Pas wanneer blijkt dat de voorgestelde maatregelen niet voldoende zijn en er ook aan de noordkant van Holten iets moet gebeuren, zal ook de burger dat in de portemonnaie voelen. Meest ingrijpende maatregel van de nu voorliggende oplossing is uiteraard de aanleg van een nieuwe 'Maïsweg' over de zuidelijke Lokerenk, maar daarnaast staat er in de dorskorn zelf ook heel wat op stapel. Nu al is men druk bezig met de reconstructie van de Oranjestraat, dat een meer 'fietsvriendelijk' ui terlijk zal krijgen, en met de roton de op de kruising van Oranjestraat en parallelweg Rijsssensweg die behoorlijk belemmerend voor het doorgaande verkeer zal werken. Die werkzaamheden moeten voor de bouwvakvakantie voltooid zijn. Tegelijkertijd is aan de andere kant van het dorp het een en ander gaande waar eveneens een ver- keerspelin op de kruising Burg. van de Borchstraat en Deventer- Het college van B en W stelt in de meest recente verkeersstructuur- voorstellen een combinatie van maatregelen voor die in opeenvol gende fasen gerealiseerd moeten worden. Ondertussen is in de com missievergaderingen wel duidelijk geworden dat de B en W-variant van de al beroemde Maïsweg (het tracé meteen zuidelijk van de Pas toriestraat naar het nieuwe woon gebied Lukensveld) de voorkeur geniet. Weliswaar stribbelen voor al Gemeentebelang (dat bij monde van E.M. van Schooten in de com- In feite is met de reconstructie van de Oranjestraat en het aanleggen van een rotonde op de kruising met de parallelwég van de Rijssenseweg fase 1 al ingetreden. De kosten hiervan, zijnde f 550.000, drukken niet op de aan te leggen reserve voor het verkeersstructuurplan omdat hierin al is voorzien. Hetzelfde geldt voor het verkeersplein op de kruising Deventerweg-Burg. van de Borchstraat. Forthaarsweg 7 7451 JS HOLTEN (ov) Tel: 05483-61306. Fax: 63075 Zaterdag 13 juni is de laatste dag dat de supportersvereniging van HMV spullen ophaalt voor de jaar lijkse boeldag die een week later, op zaterdag 20 juni voor de vijftien de keer wordt gehouden. Dat ge- beurt op de hoek van de Kerkhofs- 1 weg en de Industriestraat op het bedrijfsterrein van de Enkco. De markt waar voor elk wat wils wat te vinden is, is geopend van 09.00 uur tot 15.00 uur. Met steun van het bedrijsleven (Transportbedrijf Müller en de Enkco) is weer een kem- aan artikelen bijeen ge bracht. De-opbrengst van de boel dag wordt voornamelijk besteed aan de aankleding van het nieuwe clubgebouw aan de Dorpsstraat. Het eerste deel daarvan wordt waarschijnlijk nog dit jaar vol tooid. Het is niet mogelijk gekoch te spullen te bezorgen. missie Ruimtelijke Ordening nog weg verrijst en anderzijds de Burg. steeds vasthield aan het eigen GB- tracé meer zuidelijk en hoger gele gen op de Holterenk), en WD (dat nog steeds liever aan de noorkant van Holten maatregelen ziet) wel tegen, maar de politieke realiteit gebidt nu eenmaal dat CDA en PvdA daar tegenover hun meer derheid kunnen stellen. Boven dien sprak WD-er L.H. Rensen in verschillende commissies al een voorkeur uit voor 'de minste van twee kwaden' zijnde de B en W- variant van wat nu nog de Maïsweg heet. Fasegewijs aanpakken Voor die Maïsweg echter wordt aangelegd, zal de gemeente in het dorp zelf een aantal verkeersbe- lemmerende maatregelen treffen. Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe Als abonnee bent u «Iiamhma ahmaaIA daarvan verzekerd. duQfffifiS CP§66lt. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Hottens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Hij/zij betaalt abonnementsgeld per jaar ad 49.15 van de Borchstraat zelf aanzienlijk meer verkeersluw wordt gemaakt. Grootste verandering in fase I is echter de aanpak van het centrale gedeelte vart de Dorpsstraat tus sen Stationsstraat en 'Boer Biet'. Door komt een verbod voor vracht verkeer en een 30 km-zone voor het overige verkeer. Het kruispunt Dorpsstraat-Oranjestraat zelf krijgt een ander karakter in die zin dat de voorrangsregeling wordt omgedraaid en de route naar de Stationsstraat dus meer logisch wordt. Ook de Larenseweg onder gaat in dat verband een gezichts verandering met inritten op de plek waar zijstraten zijn en boven dien een plateua op kruisingen met fietsroutes. Het westelijk deel van de Dorpsstraat tot aan de Kei- zersweg wordt met groen, parkeer en fietsstroken meer 'fietsvriende lijk' gemaakt. Fase II De aanleg van een Maïsweg past in fase n, waarin bovendien het kruispunt Kolweg-Pannenbakker- straat wordt aangepakt en de Pas toriestraat en omgeving (evenals de Gaardenstraat en omgeving) als 30 km-zone wordt ingericht. In Wilhelminastraat en Aaltinksweg komen verkeersdrempels en over steekplaatsen en de bocht in de Wilhelminastraat naar de Vrij heidslaan wordt verlegd (waarbij tegen alle geruchten in het dieren- parkje in stand blijft). De afsluitende fase m tenslotte omhelst het aanleggen van een in- ritconstructie op de hoek Stations- straat-Kerkhofsweg, het instellen van éénrichtingsverkeer in de Noordenbergstraat, de Goldstein- straat, H.J. Wansinkstraat en In dustriestraat en tenslotten het ver smallen van de Deventerweg door middel van het aanbrengen van bomenrijen Zoals gezegd kosten deze maatre gelen in totaal f 5,5 miljoen geheel te dekken uit aan te leggen en al aanwezige reserves. Een asielzoekerscentrum op het terrrein van de voormalige cam ping De Haspel behoort definitief tot het verleden. Afgelopen week einde brak het Holtens gemeente bestuur de onderhandelingen met het ministerie van WVC af. De garanties dat er in Holten op korte termijn inderdaad een AZC geves tigd wordt, waren voor het college van B en W niet concreet genoeg. Burgemeester en wethouders vin den het ongewenst nu de voorbe reidingen van een asielzoekerscen trum helemaal uit te onderhande len terwijl vervolgens de daadwer kelijke vestiging 'in de lucht komt te hangen'. Mede gezien de sinds dit voorjaar geleverde inspannin gen en de vele overleguren over- herst er binnen het gemeentebe stuur een wrange nasmaak. Burge meester W.L.F.C. ridder van Rap- pard: „Er is veel overleg geweest en veel overhoop gehaald. Daarbij is er in het dorp natuurlijk onrust ontstaan. Het lijkt ons niet goed om bij zo'n gevoelig onderwerp die onduidelijkheid voort te laten be staan. Ook al niet om toekomstige toeristisch-recreatieve ontwikke lingen niet te blokkeren. Nu begin nen we met weer met een schone lei. Op het terrein van De Haspel ligt nog steeds de bestemming camping." Het besluit om het overleg met WVC af te kappen werd ook ingege ven door het gegeven dat het mi- Nu een asielzoekerscentrum op camping De Haspel definitief van de baan is, behoort een nieuwe camping weer tot de mogelijkheden. Er ligt nog steeds een toeristisch-recreatieve bestemming op het terrein. nisterie nog steeds geen volledige overeenstemming had bereikt met eigenaar J. Gebraad van De Has pel. Van Rappard: „Daar gingen we eigenlijk wel vanuit. De af spraak was dat deze zaak pas in de publiciteit zou komen wanneer die overeenstemming er inderdaad zou zijn. Nu is er onnodig commo tie ontstaan." B en W van Holten willen ook niet ingaan op het laatste 'bod' van WVC om een overeenkomst 'op af roep' af te sluiten. In zo'n construc tie zou het ministerie Holten ach ter de hand houden voor het geval er onverwacht toch behoefte aan meer asielzoekerscentra zou ko men. Wethouder W. Dalhuisen over een dergelijke 'waakvlam overeenkomst': „Daar voelen we niets voor. Dan zou je de mensen alleen maar onnodig in onzeker heid laten. Ook ik vind het een vervelende zaak. Temeer daar we de burgers steeds zorgvuldig geïn formeerd hebben."

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 1