sport a agenda Schooltitels Haarschool voor de en Dijkerlo Nog maar vier teams TC Holten ongeslagen Blauw Wit: uithuilen en opnieuw beginnen Holten strijdt nog op twee fronten: 0-0 Handbaldames zijn dichtbij de titel Zuinig douchen op Meermanskamp Okia handhaaft zich als tweede Medewerkersavond Blauw Wit geslaagd HOLTENS NIEUWSBLAD Uitslag HSV De Rietvoorn Succes viertal Bergruitertjes Goed resultaat voor jeugd van Blauw-Wit Prijzen voor Bergruiters Tegenwind voor PV De Bergvliegers Kampioenschap van district bij TC Holten DONDERDAG 21 MEI 1992 Komend weekeinde vallen er enke le belangrijke beslissingen in de veldcompetitie van het dames handbal. Zowel dames 1 als de da mes junioren 1 uit Holten kunnen nog kampioen worden. Een gelijk spel tegen de dames uit Bathmen levert dames 1 het kampioenschap op. De junioren moeten het opne men tegen Achilles en hebben eveneens aan een gelijkspel ge noeg om de titel binnen te slepen. Tijdens het Gerda Schuitert toer nooi in Diepenveen werden zowel adspiranten A als B beide derde in de poule. De jongens Holten B wis ten met drie maal winst en een nederlaag de eerste prijs binnen te halen. Sportsin Holten Op de vierde touwtrekcompetitie- dag in Raalte was het met name in de 640- kilogram klasse weer zeer spannend. Okia moest gelijk aan treden tegen koploper Vios Bison die met drie punten voorsprong de lijst aanvoerde. Beide trekbeurten werden in winst omgezet. Ooster- wijk en Bathmen werden opeen volgend aan de zegekar gebonden waarna in de vierde partij tegen Heume een punt bleef liggen. Par tijen tegen Erichem en Olden Ei bergen werden weer in winst omge zet Vorden werd in de eerste beurt gemakkelijk afgetroefd. De tweede trekbeurt vergde veel meer inspan ning voor de mannen uit Holten. En via scheidrechterlijke ingrepen verloor Okia de tweeede beurt Dit resulteerde erin dat Eibergen dag kampioen werd en Okia en Vios Bison de tweede plaats deelden, met ieder dertien punten. De dames wisten weer goed voor de dag te komen, terwijl de overige teams een redelijk toernooi draai den. 3V Holten TEUGD Zondag 24 mei: Allard van Brug- jen-toemooi op Meermanskamp. Holten Dl aanwezig om 09.30 uur; Holten D2 aanwezig om 09.50 uur; Holten El aanwezig om 10.10 uur; Holten E2 aanwezig om 10.10 uur; Holten E3 aanwezig om 09.30 uur; Holten F1 aanwezig om 09.50 uur; Holten F2 aanwezig om 10.30 uur; Holten F3 aanwezig om 10.30 uur. Dinsdag 26 mei: toekomstig Hol ten Al-toekomstig Spc. Lochem Al, 19.00 uur. Handbal Zaterdag 23 mei: welpen D thuis tegen CVO om 11.00 uur; mini's toernooi in Raalte bij Karwei/K wiek van 13.00 uur tot 15.00 uur (wedstrijden tegen Karwei/Kwiek, LHC/Vils teren en SDOL. Zondag 24 mei: heren uit tegen Achilles om 13.30 uur (vertrek 12.30 uur); dames uit tegen ABS 2 om 12.15 uur (vertrek 11.30 uur); da mes J1 uit tegen Achilles om 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); dames J2 thuis tegen HHZD 2 om 10.00 uur. Zaterdagavond hield Blauw Wit haar jaarlijkse medewerkersavond in het clubhuis op 't Vletgoor. Om 20.00 uur stroomde het gebouw vol met alle genodigden. Voorzitter Gerhard Kolkman wees in ztyn in leiding op het belang van vrijwilli gers voor een vereniging als Blauw Wit' 66. Nadat de officiële opening achter de rug was,1 stond het eerste optreden van het duo Schreurs- Hiddink gepland. In het dialect (met soms een "duidelijke" verta ling in het Nederlands) werden di verse liedjes en samenspraken ge presenteerd. Ook de tweede pre sentatie viel in goede aarde getui ge opnieuw het luide applaus van de toehoorders. De actiegroep o-l.v. Dick Beldman had met dit optreden duidelijk voor de goede noot gezorgd. Hierna werd het sa menzijn voortgezet met een hapje en een drankje en vanaf 22.00 uur was er de gelegenheid om van de barbecue gebruik te maken. Gelet op de reacties was het een geslaag de avond die zeker voor herhaling vatbaar is! Dijkerlo handbalkampioen? Ja, het was even wennen maar de combinatie van jeugdige handbal- sters van de OBS Di jkerhoek en de OBS De Bosschool bleek zo sterk dat alle andere vijf Holtense ba sisscholen naar de achtergrond werden verwezen. Overigens de den de jongens uit Dijkerhoek en Espelo het wat minder in hun een drachtige samenwerking. Dit combinatie-elftal werd zesde op grote afstand van winnaar de Haarschool. Vorig jaar nog won de Dorpsschool de beker bij het voetballen, maar daar staken Haarschool, Kol- school en Schakel I een stokje voor, waardoor de titelverdedigers nu genoegen moesten nemen met een vierde plaats. Op sportpark Meermanskamp ging het er weer fanatiek aan toe, vooral in de finale tussen Haarschool en Kolschool. Uiteindelijk bleken de jongens van Gert-Jan van 't Holt net wat ster ker dan die van Reind Brouwer. De door de scheidsrechters gekozen meest sportieve ploeg werd het elf tal van de Haarschool m. Een vijf de plaats was er voor Kompas I, zesde werd dus Dijkerlo, zevende De Schakel II, gevolgd door Kom pas n, Haarschool n, Haarschool m, Dorpsschool II en Dorpsschool ra. Handbal Bij de handbalmeisjes was er wat minder deelname, maar werd er niet minder fel gestreden. Voor het eerst in de geschiedenis van het Holtens schoolkampioenschap ging de titel naar Dijkerlo. Het combinatieteam van de beide buurtscholen won alle wedstrij den, ook tegen de grootste concur renten de Kolschool die dus ook bij het handbal genoegen moesten ne men met een tweede plek. Dat Dijkerlo daarbij niet over de schreef ging, bewijst wel de fair play cup die men ook even mee nam. De derde plaats was voor het Kompas, vierde werd de Dorps school, vijfde de Schakel en als laatste kwam hier de Haarschool uit de bus. Morgen (vrijdag) wordt er op Meer manskamp weer druk gesport door de leerlingen van de Holtense ba sisscholen. Dan staat namelijk van 08.30 uur tot 14.00 uur de jaarlijkse sportdag op het programma. Het heeft even geduurd, maar bij de start van het nieuwe seizoen zullen de gebruikers van de kleed kamers op sportpark Meermans kamp milieuvriendelijk en ener giezuinig kunnen douchen. Afgelopen maandag adviseerde de sportcommissie de gemeenteraad om een bedrag van f 57.500 be schikbaar te stellen voor de ver vanging van de boilers en de aan passing van de warmwatervoorzie ning in de kleedlokalen 1 tot en met 6. Voor dat geld worden voor- HSV de Rietvoorn hield zondag 17 mei in de IJssel bij Deventer een wedstrijd. Daaraan deden 23 per sonen mee. Er werd in de afgelopen jaren nog nooit zoveel vis gevan gen tijdens een wedstrijd als dit keer het ge val was. Ruim 90 kilo vis werd uit de IJssel gehengeld. De uitslag is als volgt: 1. J. Venek laas Slots (9040 gram) 2. W. Tuller (8980 gram) 3. F. Mensink (8970 gram) 4. J. Tuitert (7740 gram) 5. M. Kappert (4950 gram). De volgende wedstrijd is op maan dag 25 mei in de Zandvang te Die- penheim. De aanvang is dan om 19.00 uur. De Bergruitertjes deden mee aan het concours van de PC Markelo. Het viertal in de klasse M behaalde met 128 punten een eerste plaats. In de klasse L legde het viertal van de Bergruitertjes beslag op de tweede positie met 126 punten. Verdere uitslagen: Dressuur klasse B categorie C: 4. Claudia Vosselman met Wendy. Klasse B categorie C: 3. Claudia Vosselman met Apollo. Klasse B categorie D: 4. Danielle v.d. Kaap met Wendy K. Klasse M2 categorie D: 2. Erwin Rietberg met Bianca. Springen klasse B categorie B: 2. Henk-Jan Markvoort met Monika. Klasse B categorie C: 2. Daniel Sluiter met Blue Thunder. Klasse B categorie D: 3. Danielle v.d. Kaap met Wendy K. Klasse L cate gorie D: 1. Gerrie Jager met Mark. Klasse Z categorie D: 2. Erwin Rietberg met Bianca. Ook de derde nacompetitie heeft Blauw Wit geen promotie naar de KNVB opgeleverd. Die had be werkstelligd kunnen worden door een zege bij Sportlust in Glaner- brug. Na de overwinning thuis te gen DVO met 4-0, waarbij drie doelpunten in het laatste kwar tier van de tweede helft vielen, was alleen de volle winst voldoen de voor promotie. Het was echter Sportlust dat door een 2-1 zege de promotie greep. Het was in Glanerbrug een zeer spannende aangelegenheid, waar bij de thuisclub in de beginfase het beste van het spel had. De Blauw witters konden ook met counters nauwelijks gevaar stichten, vooral ook omdat de zuiverheid ontbrak aan de passes van Hans 8tam. Leo Aanstoot kreeg na een combinatie met Marcel Jager een vrije schiet kans, maar was te gehaast. Hans Stam kreeg nog een mogelijkheid uit een vrije trap, doch hij mikte de bal over het doel. Sportlust was i tweemaal dichtbij de openingstref- Ifer, doch de uitblinkende Hans Bekkemens wist met fraaie red dingen een achterstand te voorko- men. De rechtsbuiten van Sport- I lust kreeg een grote kans toen link- sachter André Stam hem teveel I; ruimte gaf, maar hij schoot naast. Juist toen de Blauwwitters meer p, [greep op de wedstrijd kregen, j ikwam de thuisclub toch aan de leiding. Na een vrije trap van rechts lieten enkele Blauw Wit- spelers het wegwerken van de bal aan elkaar over, waarvan de inko mende Sportlust-rechtsbuiten profiteerde: 1-0. De Blauwwitters gingen daarna op jacht gingen naar de gelijkmaker. Daarbij wa ren vooral qua inzet Jan Vrugte- veen, Wim Barvelink en Henri Tha- len een voorbeeld. De rust brak echter aan met 1-0. Alles op aanval In de tweede helft gooide Blauw Wit met de wind in de rug alles op de aanval. Hans Stam schoof door naar het middenveld. Leo Aan stoot nam zijn positie in de verde diging over. Het overwicht leverde enkele kansjes op, doch deze gin gen door te slap inschieten verlo ren. Een kopbal van Marcel Jager verdween over het doel. Toch leek Blauw Wit op gelijke hoogte te komen toen Wim Barvelink na een verre uittrap van Hans Bekker- nens de Sportlust-verdediging op snelheid klopte. De uit zijn doel gekomen keeper kon echter met veel geluk nog juist een doelpunt voorkomen. Koud was de douche voor Blauw Wit toen direct hiema de thuisclub wel scoorde, vooral omdat dit doelpunt vrij gelukkig tot stand kwam (2-0). Blauw Wit gooide nu alles op de aanval. Johan Bolink kwam als extra aanvaller in het veld voor voorstopper Henri Thalen en Ger- win de Velde Harsenhorst maakte plaats voor Gerald Jansen. Blauw Wit drong Sportlust volledig terug op eigen helft. Dat leverde wel een aantal hoekschoppen op en wat kleine kansjes, doch geen doelpun ten. Daarvoor ontbrak bij enkele spelers de echte overtuiging en scherpte. Het overwicht van de Holtenaren werd nog groter toen een middenvelder van de thuis club door de goed leidende scheidsrechter Lamberink na een tweede boeking werd weggezon den. Johan Bolink leek te scoren, doch de doelman wist de van dichtbij ingeschoten bal nog net uit de be nedenhoek te werken. In de 75e minuut viel toch eindelijk het eer ste Blauw Wit-doelpunt. André Stam leverde vanaf de linkervleu gel een strakke voorzet af, waaruit naamgenoot Hans vanaf de rand van het strafschopgebied met een fraaie omhaal in de bovenhoek knalde (2-1). Een prachtig doel punt. In het alles-of-niets offensief dat daarna volgde waren er goede schietkansen voor Johan Bos- schers, Jacco Schuppert en Hans Stam en Wim Barvelink, doch he laas voor de Blauw Wit-aanhang ontbrak de juiste richting aan hun schoten of werden ze goed gestopt door de Sportlust-goalie. In paniek leek een verdediger de bal in eigen doel te werken, doch een andere verdediger kon de bal nog juist van de doellijn trappen en tot hoek schop verwerken. Onder grote spanning verstreken de laatste mi nuten, waarbij vooral enkele hoek schoppen nog gevaar opleverden. Met kunst en vliegwerk wist de thuisclub echter tegentreffers te voorkomen, zodat na het laatste fluitsignaal de promotie een feit was. Blauw Wit moet volgend sei zoen met de nieuwe trainer Bert Middelburg weer helemaal van vo ren af aan beginnen. In de vijfde van zeven competitie- weken hebben 11 van de 28 TC Holten-teams gewonnen. Helaas verloren dinsdag dames-1, woens dag mix-2 en zaterdag heren-2 deze keer, waardoor de kans op de eerste plaats verkelind is aange zien ze nu gedeeltelijk afhankelijk zijn van wat de anderen in hun poule doen. Het aantal ongeslagen teams is nu dus teruggelopen van zeven naar vier. Heren-4 had nog een kleine kans op een eerste plaats, maar heeft die verspeeld, omdat ze verloren. Zat.meisjes-1 thuis tegen Lemeler- veld-1. Het team met Martine Da- mink, Marlienke Spakman, Henri- ke Beltman en aanvoerster Maaike Zuethoff speelde tegen een andere ongeslagene uit hun poule. Het was geen makkelijke tegenstan der, maar ze wisten het te winnen, alleen een damesenkel ging verlo ren: 4-1. De laatste twee wedstrij den volgen er nog sterke tegen standers. Zat.mix-1 3e kl. uit tegen P Bra- band-1. Ook deze keer wisten Ria Bogers, Corine van Iperen, Anne- mieke Klijnsma, Pim Gruyters en aanvoerder Hans Tutert te win nen: 5-0. Zatmix-4 6e kl. thuis tegen Goor-3. Het team met aanvoerder Erwin Heeregrave wist van deze ongesla gene in de poule alle wedstrijden te winnen: 5-0. Wint Goor van Slag vaardig, dan heeft ieder in de poule een keer verloren en gaat het om de meeste punten. In dat geval heeft mix-4 een hele goede kans om eer ste te worden. Zatmix-5 6e kl. uit tegen Mossen- dam-7. Het team met aanvoerder Johan Lohuis wist deze wedstrijd met 3-2 te winnen. De laatste twee wedstrijden worden heel zwaar, maar een plaats bij de hoogste drie zit er wel in. Zat.heren-1 4e kl. thuis tegen Goor-2. Het team met Erik Ho- vingh, Robert van Iddekinge, Ba rend Jan Klijnsma en aanvoerder Erik Ladiges won deze keer voor het eerst alle partijen: 5-0. Ze krij gen nu de laatste twee wedstrijden de sterksten uit de poule. Zat.heren-2 5e kl. uit tegen Marke- lo-l. Het team met aanvoerder Mamix Schipper verloor met 2-3. Ze hebben nog een kans op de eerste plaats als ze de laatste twee keer dik winnen. Zat.heren-3 6e kl. thuis tegen Mos- sendam-5. Het team met Rob Jaap Martens, Wim Meyer, Rex van Geerestein en aanvoerder Wim Tuller wist ook deze keer weer alle partijen te winnen. Zij zijn het eni ge team van Holten dat nog geen punt tegen heeft. Uitslagen: Dinsdag dames: Hotten 1 - Slagvaardig: 1- 4; Holten 2 - Mossendam 3: 4-1Holten 3 - Drijvers 4: 2-3. Woensdag (eugd mix: Holten 1 - MTV'66 4: 5-0; Holten 2 - Marienheem 2: 2-3. Jongens: Holten 1 - Heeten 1: 2-3. Donderdag dames: Holten 1 - TOP 3: 1-4; Holten 2 - P Braband 3: 1-4. Vrijdag heren: Holten 1 - Weusthag 1: 1-4. Zaterdag jeugd mix 15 jr.: Holten 1 - Sal- land 1:4-1; Holten 2 - Wijhe 10-5. Meisjes 15 jr.: Holten 1 - Lemelerveld 14-1 (ongeslagen); Hotten 2 - Wijhe 1: 0-5; Hol ten 3 - Schapekolk 10-5. Mix 17 jr.: Holten 1 - Bathmen 1: 4-1; Holten 2 - Ramele 10-5; Holten 3 - Grinte- bos 1: 0-5. Zaterdag senioren mix: Holten 1 - P Bra band 1: 5-0 (ongeslagen); Holten 2 - Bath men 2: 2-3; Holten 3 - Colmschate 1.4-1; Holten 4 - Goor 3: 5-0; Holten 5 - Mossen- dam 7: 3-2. Heren: Holten 1 - Goor 2: 5-0 (ongeslagen); Holten 2 - MTV'65 12-3; Holten 3 - Mos sendam 5: 5-0 (ongeslagen); Holten 4 - Goor 4: 1-4; Holten 5 - Stedeke 3: 2-3. zieningen getroffen die enerzijds gas besparen, maar door de ener giezuinige douchekoppen en druk knoppen ook water. Bovendien wordt met de aanpassingen vol daan aan de meest recente eisen van de Waterleiding Maatschappij Overijssel. Juist die eisen (o.a. be doeld om de zogenoemde 'vetera- nenziekte' te voorkomen) zorgden ervoor dat een eerder voorstel op het laatste moment van tafel ver dween. Van de drie offertes die zijn opgevraagd, bleek die van de fa. Lammers de laagste. Tevens ging de sportcommissie akkoord met een bedrag van f 3000 waarmee uit oogpunt van diefstal preventie de fietsenstalling op Meermanskamp wordt heringe richt. Een andere toegang creëren kost f2000 en de door de SV Holten in zelfwerkzaamheid aan te bren gen betere verlichting komt op f 1000. Blauw-Wit was goed vertegen woordigd bij het jeugdtoemooi van Sportclub Eefde. F1 wist er een eerste plaats binnen te halen en F2 eindigde als tweede. El kwam net een doelpunt tekort om als tweede te eindigen en werd zodoende der de. E2 kwam op de vierde plaats. Had dit team de laatste wedstrijd weten te winnen, dan was het ge ëindigd op de tweede plaats. Cl eindigde 's middags op de eer ste plaats, en sloot daarmee op fraaie wijze het seizoen voor Blauw-Wit af. Tijdens het springconcours in Schalkhaar wisten enkele Bergrui ters beslag te leggen op eervolle prijzen. Erna Bronsvoort met Fay- co behaalde de tweede prijs in het M-springen, Rikus Bronsvoort pakte de vijfde plaats in het B- springen, Beredien Paalman won de derde prijs met Zelfer in de LI Dressuur, Arjen Kraayenzank met Carlos wist ook beslag te leggen op de derde plaats en dan in de Ml Dressuur en Ineke Bronsvoort met Debuut pakte de vierde plaats in de B Dressuur. De duiven van PV De Bergvliegers hadden een stevige noordenwind op kop toen zij 's ochtends met helder weer gelost werden in Cam- brai. Teun Schuppert zag als eer ste zijn duif na de 325 kilometer. Een minuut later kon hij nummer twee klokken. F. Meester en zn. legden beslag op de derde plaats. Op twintig verschillende tennis parken in het district Overijssel worden op Hemelvaartsdag 28 mei en vrijdag 29 mei de voorrondes voor het districtskampioenschap gespeeld in de verschillende leef tijdsgroepen. TC Holten krijgt op haar park een van de groepen jon gens en meisjes in de leeftijd fm 16 jaar. In deze leeftijdsgroep is de minimale speelsterkte Dl. Don derdag 28 mei wordt er gespeeld van 9.00 tot ongeveer 19.00 en op vrijdag 29 mei van 9.00 tot onge veer 18.00 uur. Van de TC Holten doen mee in de groep fm 16 jaar Doeko Berghuis en Martijn Nij- kamp. In de leeftijd fm 14 jaar doet Joost den Herder mee. Van de leef tijdsgroepen fm 12, 14 en 16 jaar spelen degenen die bij de laatste twee of vier eindigen in de eindron des op het park van Quick Tennis te Oldenzaal in het Pinksterweek- einde van 6, 7 en 8 juni. De finales worden gespeeld op maandag 8 juni vanaf ongeveer 13.00 uur. De eindrondes voor de leeftijdsgroe pen fm 10 en fm 18 jaar worden gespeeld op vrijdag 29 mei vanaf ongeveer 13.00 uur, ook bij Quick Tennis te Oldenzaal. Holten dat zowel in de gevarenzo ne verkeert, als uitzicht op promo tie heeft, moest zondag in de degra datiepoule tegen SOS uit Hellen- doom. De Rood-zwarten reisden met de volledige selectie in de we tenschap dat er minstens een ge lijkwaardige tegenstander stond te wachten. De wedstrijd begon rustig. Na zo'n tien minuten wist SOS het spel naar zich toe te trekken. Op de linkerflank onstonden bij Holten moeilijkheden door de aanvallend ingestelde verdedigers van Holten zelf. De hierdoor ontstane ruimte werd goed benut door SOS en steeds was het aanvoerder Roelofs van SOS die in de gaten dook. In de zeventiende minuut kon Marco Spekreijse na een hoekschop de bal nog net van de doellijn redden. Hiema volgden de eerste counters van Holten. Door slecht aanspelen van de spitsen leverden deze ech ter weinig op. SOS wist echter eveneens weinig van de rommelige situatie te maken en hielp een vijf tal kansen om zeep. Om de linkerkant verdedigend te versterken koos trainer Riemers voor Ep Boode op de plaats van Mark Nijland. Na tien minuten in de tweede helft werd Rob Somer aangespeeld door Geert Brands. Het venijnige schot werd echter door de verdediging gesmoord en leverde niet meer op dan een hoek schop. SOS kreeg net buiten de zestien meter een vrije trap. Via een mooie krul over het muurtje kreeg doelman Stukker er nog net de vingers achter. Met name Stuk ker groeide in de wedstrijd en hij wist iedere inzet te pareren. Aange zien uit een laatste kans voor Wil fred van de Pluim de bal net naast ging, haalde Holten een eerste (be langrijk) puntje. De andere twee degradatiekandi daten Dinkelland en Wierden kwa men uit op een 3-4 winst voor Din kelland. Gisteren stond de thui- sontmoeting tegen Dinkelland op het programma en zondag speelt Holten in Deumingen tegen Wier den. Indien er twee ploegen gelijk eindigen telt het doelsaldo in de competitie, Holten is de enige met een positief saldo.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 9