Nationaal record neusfluiten ■1 ,Goor staat op stelten' Burgers lopen op ,agrarische verbaasd rond -milieushow' Dag boordevol vermaak en vertier, shows en verrassingen b I. 1 l- 'S. 1 jL - - mmmÉp I .1 1 Tweede paasdag groot Lentefeest in Twentse Haagje (ADVERTENTIE) -r' - GOOR - Als het een beetje meezit wordt tweede paasdag het nationale record neusfluiten in Goor gevestigd. Want met deze uitzonderlijke muzikale happening het Goorse Lentefeest van dit jaar. Het motto van het festijn tweede paasdag ,Goor op stelten' krijgt bij het neusfluit-concert een hoogtepunt. Honderden jongelui zullen op de neusfluit de mannen van de Goorse Big Band van Apollo en een fameus Maastrichts dweilor kest in een oorverdovend ,Goors Victorie'. Hoe groter de schare neusfluiters, hoe meer kans dat het nationale record neusfluiten wordt gebroken en het er volgend jaar zelfs inzit dat Goor een plek verovert in het Guiness Book of Records. De tonen van de neusfluit zullen dit Lentefeest wel de hele dag in Goor te horen zijn. Want de hele dag behoren neusfluiten tot de prijzen in de grote Tombola van het roemruchte duo Bets en Derk van de legale locale zender Reggestad Radio op de hoek Grotestraat-Wijnkamp. Ze hebben er niet minder dan duizend!. Maar Bets en Derk hebben nog veel meer in hun opvallende Tombola-wagen; kolossale speelgoed-dieren, walk-men, horlo ges, computerspelletjes etc. De prijzen vliegen de kopers van de loten a één gulden) om de oren. De enveloppes waarin de loten zitten, moeten niet milieu-onvriendelijk op de grond worden gegooid, maar in een grote bus, met naam en andres van de loeten-koper er op. Ze dingen mee naar de hoofdprijs van de Tombolaeen reis naar het gigantische Euro Disnyland bij Parijs, inclusief hotel, voor twee personen. En die trekking gaat vooraf aan de grote neusfluiten-show.'s middags om vijf uur. GOOR - Tweede paasdag staat Goor op stelten. Letterlijk en figuurlijk. Want .Goor op stelten' is het aansprekende motto van het Lentefeest dat traditioneel tienduizenden bezoekers uit de hele streek op tweede paasdag naar het Twentse Haagje trekt. Het lijkt er veel op dat het Lentefeest dit jaar alle records zal breken. Want het programma biedt amusement en vertier in de meest uiteenlopende en aangename zin, maar er zijn ook tal van bezienswaardigheden, shows en consument-vriendelij ke aanbiedingen. Het centrum van het Twentse Haagje is één aaneengesloten lint van vermakelijkheden, verrassingen en spektakel. Voor de jeugd zijn er twee voorstellingen van de verpletterende Meneer Kaktusshow van de televisie en het niet minder boeiende duo Lang en Gelukkig. Maar er is ook serieuze product-informatie in een scala aan branches, er zijn demonstraties en er is veel muziek. Agrarisch Goor laat zien dat de boer aandacht heeft voor het milieu en verschijnt in historische costuums om de burrgers en buitenlui te tonen hoe het vroeger op de boerderij ging- In even prachtige als kleurrijke historische costuums stappen steltlopen; uit Maastricht hoog verheven boven de massa, door het Goorse winkelerf. Wat zij op de hoge houten aan capriolen kunnen uithalen, zal menigeen verbazen. Maar Goor staat niet voor niets op stelten. Wat te denken van het nationale record neusfluiten? Of een steltloop-race met de Wereldkampioen steltlopen die de honderd meter op deze wankele latten in 13,8 seconden kan afleggen. Wie het aandurft mag zich wagen in de open Goorse kampioenschappen steltlopen. Het prijzenfestival in de Tombola van het plaatselijk roemruchte duo Bets en Derk eindigt met de trekking van de hoofdprijs; een geheel verzorgde reis naar Euro-Disney. Radio Oost Het Lentefeest in het Twentse Haagje heeft zo'n naam en faam dat Radio Oost er elk jaar twee uur bij is met een rechtstreekse uitzending, waarin ook een handvol bekende Twentse artiesten voor de microfoon komen. Het programma wordt gepresenteerd door komiek Harm oet Riessen,. hoewel het 20 april zijn verjaardag is. Zoals elk jaar zijn de beste standwerkers uit de provincie om elkaar verbaal en verkoop technisch te bestrijden in het Overijsselse standwerkersconcours. Niet minder dan 15 Goorse verenigingen presenteren zich in de feestroute, met ondermeer demonstraties karate-vechten en een show van exclusieve motoren door de Goorse motorclub The Roadrunners. Er is een grote bloemenmarkt, een braderie en een grote voorjaarskermis tal van attracties. Big Band De route door het Goorse winkelhart is omzoomd met podia, waarop bands van verschillende genrese spelen. Ondermeer presenteert zich 1 Apollo's Big Band, een orkest van gelouterde musici dat een groot pubiiek weet te boeien. Dat geldt al jaren voor het Goorse Lentefeest. Er is voldoende parkeergelegenheid rondom het Goorse centrum dat gemakkelijk van alle windrichtingen is te bereiken. Het Goorse paasfestijn begint 's morgens om tien uur en duurt tot vijf uur. GOOR - De boer heeft niet alleen oog voor landschap en milieu, het kost de agrariër ook investeringen die in de tonnen lopen om milieu vriendelijk te opereren op het bedrijf. Daar zal de manifestatie van Agrarisch Goor op het Lentefeest tweede paasdag in het Twentse Haagje van getuigen. Maar er is ook een fascinerende demonstratie van hoe het vroeger op het platteland toeging. Ondermeer de keiharde vrouwenarbeid op 't land wordt gedemonstreerd. In fraaie historische costuums.Er is een speciale informatie-tent en een attractie opzich is een dorsmachine die al wel een halve eeuw oud is, maar het nog prima doet. De Coberco verstrekt gratis gezonde zuiveldrankjes en kaashapjes. De landbouwers en veeteelt-specialisten uit Goor en omgeving tonen op het lentefeest de nieuwste milieu vriendelijke machines. Ondermeer een zogeheten zoden- bewemster, die er toe bijdraagt dat de schadelijke ammoniak-uitstoot door mest beperkt blijft. Het apparaat kost niet minder dan een half miljoen gulden. Een investering die de individuele boer natuurlijk niet kan opbrengen, maar indirekt wel weer op tafel legt. De zodenbemester, die de mest vijf centimeter diep onder de graszoden brengt is egendom van een loonwerkers-bedrijf. Mede-organisator Gerrit Volkerink van Agrarisch Goor: "Door de geweldige medewerking van de loonwerkers kunnen we de nieuwste machines zien en krijgen de burgers een goede indruk wat er allemaal komt kijken om milieu-vriendelijk te kunen werken op de boerderij. Bijvoorbeeld ook door een veldspuit. Daar kun je verfijnd en gericht onkruis mee bespuiten, zodat je nog maar minimaal gif nodig hebt. De rijkslandbouw- voorlichtingsdienst is ook present. Die laat bijvoorbeeld op dia een machine zien waarmee je mechanisch, dus zonder gebruikt te maken van gif, onkruid kunt wieden. We hebben twee straten vol. Bij iedere machine staat waar'ie voor wordt gebruikt en wat de reële kosten zijn. Ik denk dat menig burger nog verbaasd zal opkijken".

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 17