sports agenda MAC doet consessies voor de enduro-rit Minimale winst voor handbalheren Holten Geflatteerd verlies zaalteam Blauw Wit Mintonette-heren houden aansluiting BCH2 levert weer prima prestatie Doek is gevallen voor schaakteam HOLTENS NIEUWSBLAD Holtenaren vangen weinig vis Resultaten Blauw Wit Oplossing voor nieuw MAC-bestuur Toernooi voor jeugdschakers Puzzelrit Uitslagen Eendracht Alweer zege voor poloheren DONDERDAG 27 FEBRUARI 1992 Het team Heren 3 van Mintonette blijft winnen. Voor de tweede keer binnen enkele weken werd een dubbelprogramma afgewerkt door de Mintonetteveteranen. Eerst te gen het sterke Rac 5, dat al zeven wedstrijden ongeslagen was. In Al melo werd een sterke wedstrijd ge speeld, mede dankzij invaller Hijn Bondrager, die op de dode momen ten de vlam weer in het tema wist te krijgen. De eerste set werd na zware strijd met 11-15 gewonnen, mede door enkele harde klappen van uitblinker Pirn Gruiters. In de tweede set kwam Rac met een sterk blok tevoorschijn, waartegen de Holtense volleyballers maar weinig konden uitrichten. Alleen aan het eind van de set, bij een 12-6 achterstand, werd het gat in de Almelose verdediging gevonden. Met 15-12 werd de stand weer gelijk getrokken. Een verandering in de opstelling bracht Rac duidelijk in verwarring en voordat Rac de op lossing had gevonden was de set met 10-15 in Holtens voordeel be slist. In de derde set werd de tak- tiek weer veranderd, wat een ver- nederdende setuitslag van 3-15 voor de Almeloërs opleverde en een 1-3 overwinning voor de Holte naren. Een dag later werd gespeeld tegen Rac 3, het team dat onderaan de ranglijst staat. Met een uitstekend spelende Aard Borghuis werd er van het team weinig over gelaten. Met 15-4 en 15-5 werden de eerste twee sets gewonnen. In de derde set werd iets minder geconcen treerd gespeeld en wist Rac met 5-8 voor te komen. Maar Leo Thiele zorgde voor de ommekeer door met een sprongservice de achter stand weg te werken. De rest van de set was weer een makkie en voor de laatste klappen zorgde Jos Kamphuis. Mintonette 3 staat nog steeds op de tweede plaats en is vast van plan de topper tegen Mar- kel-up winnnend af te sluiten. MEISJES B Het lijkt beter te gaan met de B- meisjes van Mintonette. Na een aantal verloren wedstrijden ver sloegen ze vrijdag moeiteloos WVC Volley uit Wierden. Zij speelde een voor hun nieuw systeem, dat met een goed uitpakte. De eerste set eindige in 10-15. In de tweede set was het al niet anders. WVC Volley had problemen met de opstelling. Ook zij speelden volgens een nieuw systeem, maar dat liep niet geheel vlekkeloos. Na een stand van 4-14 kwamen ze nog even terug, maar zonder succes; het werd 7-15. In de derde set verloren de Wierdense meisjes de moed. Mintonette won moeiteloos met 1-15. SV Holten SENIOREN Geen wedstrijden JEUGD Geen wedstrijden Blauw Wit SENIOREN Zaterdag 29 februari: Hulzense Boys 2 - Blauw Wit 1, 14.30 uur, vertrek 13.15 uur; blauw Wit 2 - DES 5, 12.30 uur; Blauw Wit 3 - Almen 3, 12.30 uur; Blauw Wit 4 - DES Blauw Wit 5 - Blauw Wit 6, 13.30 uur; Sp. Eefde 5 - Blauw Wit 7, 14.30 uur. JEUGD Blauw Wit Al - DES Al, 11.00 uur. ZAALVOETBAL Geen Handbal Geen wedstrijden Badminton Geen wedstrijden Volleybal Geen wedstrijden Programma sporthal 't Mossink voor de week van 29 februari t/m 6 maart 1992 Zaterdag 08.30-12.00 Mintonette 14.00-18.00 Mintonette 19.00-20.00 Saalmink 20.00-21.00 Haan Zondag 11.30-14.00 Wielerver. Holten (2 kleedlokalen) 21.00-22.00 Hofstede Maandag 19.00-23.00 BCH Dinsdag 16.30-17.30 Mintonette (halve hal) 17.30-22.30 Mintonette 22.30-23.30 zvv Blauw-Wit Woensdag 19.00-22.30 BCH 22.30-23.30 J. Wegstapel Donderdag 09.00-16.00 sv Holten handbal 16.00-22.00 sv Holten handbal 23.00-24.00 sv Holten All Stars Vrijdag 09.00-12.00 sv Holten handbal Voor reserveringen van nog vrije uren in het bovengenoemde week einde, kan men zich a.s. vrijdag van 12.00-22.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 6 31 80). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. welzijn, tel. 6 16 66, toestel 722). De voorlaatste wedstrijd van de wintercompetitie welke De Riet voorn samen houdt met de henge laars uit Enter, stond deze keer geheel in het teken van de winckle- picker. De wedstrijd werd gehou den in het Twentekanaal bij Lo- chem en de meeste vis werd gevan gen met dit kleine werphengeltje met de dunne top. Er werd redelijk gevangen met enkele uitschieters naar boven en naar beneden. De Holtenaren kwamen er dit keer niet aan te pas, hoewel het jammer was dat de Holtense favoriet voor de eindzege Arte Ongena, wegens ziekte verstek moest laten gaan. De uitslag was: 1. J. Stamsnijder, Enter, 4530 gr.; 2. T. Pluimers, Enter, 3130 gr.; 3. J. Slagers, Enter, 1490 gr.; 4. J. Bod- deman, Enter, 1350 gr. 5. H. Achter kamp, Holten 1140 gr. Niet alleen het eerste team van de Holtense Badmintonclub levert prima prestaties, ook het tweede team doet het nog steeds uitste kend. In de afgelopen week werd er gespeeld tegen SVS 1 in Schalk haar. Eddie Willemink, nog steeds wat bang voor een herhaling van zijn blessure, deed in zijn enkel erg voorzichtig, wat tot een overwin ning voor SVS leidde. Maar dit was het enige punt dat afgestaan werd: de overige partijen werden door Pieter Aarsen, Ina Peters, Her- manna Boode en Eddie snel en eenvoudig beslist in het voordeel van BCH 2. Met 2 punten voor sprong op de naaste concurrent staat het tweede team op de twee de plaats; BCH 1 werd vorige week in deze klasse kampioen. BCH 3 ging naar Kampen om daar Juventa 3 te ontmoeten. Thuis was er van deze tegenstander gewon nen, maar nu ging het al vanaf het begin erg moeilijk. Peter Daane en Theo Aarsen zagen in him enkel geen mogelijkheden om ook maar enige tegenstand te bieden. Gea Stam deed het beter en won in een zeer spannende wedstrijd in drie games van haar sterke tegenstand ster. Dinie Broekmate volgde het slechte voorbeeld van de heren en ook alle andere wedstrijden wer den door BCH verloren, soms met zeer groot puntenverschil. In een thuiswedstrijd speelde BCH 5 tegen Boertjes 2 uit Dedems- vaart. Edwin Roekevisch moest in zijn enkel de overwinning aan de tegenstander laten, maar verder werd het voor team 5 een gemakke lijke avond. Snel en zeker werd er door de Holtenaren afgerekend met een team, dat voornamelijk uit beginners leek te bestaan. Dat dit niet altijd de leukste wedstrij den oplevert zal duidelijk zijn. Zaterdag 7 maart is het buitengebied van Holten weer het toneel voor de Voorjaarsrit van de MAC die na overleg met politie en gemeente toch doorgaat. Slikken of stikken. Dat was de keuze waarvoor MAC De Holter- berg zich geplaatst zag in de on derhandelingen met het college van B en W en de politie over het al dan niet doorgaan van de jaar lijkse enduro-Voorjaarsrit. Het is slikken geworden, want de MAC heeft diverse consessies moeten doen, maar heeft daarmee wel het doorgaan van de 46ste Voorjaars rit op zaterdag 7 maart veilig ge steld. „Ik ga er in ieder geval van uit dat er nu niets meer tussenkomt" vertelt MAC-voorzitter Derk Schooien. „Na de laatste onder handelingen met de politie heb ik in ieder geval niets meer gehoord. Wanneer er nog bezwaren waren hadden we dat wel gehoord. Met de afspraken die er nu liggen, houden we het allemaal wel in de hand." Vorig jaar leverde het ongediscipli neerde rijgedrag van enkele endu- ro-deelnemers nogal wat klachten op van zowel burgers als de politie zelf. Daarmee is de MAC intern aan de slag gegaan om zo het voortbe staan van de jarenlange traditie met voorjaarsritten door het bui tengebied van Holten te garande ren. Op 7 maart zullen zogenaamde 'marshals' van de MAC zelf toe zicht houden op het rijgedrag van de deelnemers en zo nodig ook maatregelen nemen. Met de KNMV is afgesproken dat overtre ders van de regels uit de wedstrijd kunnen worden genomen. Start en finish Grootste verandering in de route is het nieuwe start- en finishpunt bij 't Stuurhuus aan de Beuseberger- weg. Vroeger was dat altijd bij camping De Holterberg. Ondanks de beperkingen is de lengte van het parcours (dat door de junioren twee keer en de senioren drie keer wordt afgelegd) toch nog 72 kilo meter. De eerste rijders zullen om 09.01 uur starten. „Gelukkig zijn de beide proeven gehandhaafd" vertelt Derk Schooien. „Die bepalen voor een groot deel de aantrekkingskracht van de enduro-sport. Hopelijk vin den de deelnemers de rit in nieuwe vorm nog steeds interessant. An ders heeft het weinig zin hiermee door te gaan. Dat zullen we ze na afloop zeker vragen." Voor offroad-rijders bestaat de mo gelijkheid om na afloop van de wedstrijd de route eenmaal te rij den. Ze moeten dan wel in het bezit zijn van een KNMV-offfoad licen tie 1992. Inschrijving (kosten f 20,00) en keuring van de motoren hiervoor vindt plaats tussen 10.00 uur en 12.00 uur. MAC De Holterberg heeft een verrassende oplossing gevon den voor de bestuurscrisis die zich aandiende nadat zowel voorzitter D.J. Schooien als se cretaris B. Oplaat te kennen hadden gegeven niet meer her kiesbaar te zijn. Op de leden vergadering van maandag 2 maart wordt het nieuwe be stuur voorgesteld .„met Schooien en Oplaat! De laatste is alsnog herkiesbaar terwijl Schooien de functie van voor zitter inruilt voor die van pen ningmeester. Nieuwe voorzit ter moet de huidige penning meester Jan Wansnk worden. Teamwerk is het toverwoord in de nieuwe bestuursformule. „De verschillende commissies binnen de MAC zullen zelfstan diger gaan functioneren" legt (nu nog) voorzitter Derk Schooien uit. „Daarmee zijn we drie jaar geleden al begonnen en dat loopt goed. Iedere com missie heeft een vertegenwoor diger in het bestuur en de be doeling is dat die nog meer be voegdheden krijgen. Op die manier ontlast je het dagelijks bestuur en kunnen zowel Bets Oplaat als ik op een andere (minder intensieve) manier toch actief blijven." Schooien begon 23 jaar geleden als voorzitter in een vereniging die 70 leden telde. Momenteel heeft MAC De Holterberg over de vijfhonderd leden. Enter Vooruit 4 - Blauw Wit 2 Deze wedstrijd in de onderste re gionen van de tweede klasse heeft Blauw Wit gebracht wat nodig was. De beide punten die een stap in de goede richting zijn. Enter Vooruit moest op de inzet van Blauw Wit het antwoord schuldig blijven. Na een 0-2 voorsprong hield de ploeg zich staande tegen een aandringende thuisploeg, waardoor uiteindelijk met 1-4 de winst werd binnen gehaald. 1-4. Rietvogels 2 - Blauw Wit 3 Blauw Wit begon uitermate zwak aan de wedstrijd. Door veel ge klungel, kon de thuisploeg na ruim twintig minuten een verdiende voorsprong nemen. Blauw Wit ging hierna wat beter spelen en kreeg ook enkele fraaie kansen. Na een overtuigende rede in de rust, kwam Blauw Wit gemotiveerder binnen de lijnen voor de tweede 45 minuten. Dit leverde in twee minu ten drie doelpunten op. Eerst was het Marcel van Enbrink die enorm geklungel bij Rietvogels afstrafte 1-1. Het antwoord liet niet lang op zich wachten toen de rechtsbuiten van de Vogels scoorde. Jaap Kruk scoorde hierna 2-2 na een fraaie aanval over links. Dezelfde speler had hierna nog twee keer moeten scoren, nadat hij alleen voor de doelman verscheen. Zijn inzetten verdwenen echter net voorlangs. In de laatste minuut echter scoor de de thuisploeg onverwacht nog de winnende treffer, doordat er bij Blauw Wit onderling niet gecoa- ched werd 3-2. Blauw Wit 4 - ON 4 Tegen de koploper had Blauw Wit een moeilijke middag. Nadat de gasten de leiding hadden geno men, kreeg Blauw Wit goede moge lijkheden om langszij te komen, maar Jan ten Hoeve en Johan Stam waren oog in oog met de doelman niet koelbloedig genoeg. De gasten profiteerden in de slotfa se duidelijk van het conditionele aspect en scoorden nog drie maal. 0-4. Blauw Wit 5 - Enter Vooruit 6 Blauw Wit begon sterk en overdon derde hiermee de gasten. Werner Stam wist in de tiende minuut te scoren 1-0. Hierna kwam Enter Vooruit sterk opzetten en had een groot overwicht. Blauw Wit wist zich goed staande te houden. Het bleef tot aan de rust 1-0. Na de rust kwamen de gasten uit Enter op gelijke hoogte na een prachtige kopbal. Blauw Wit mocht vanaf de strafschopstip de score tot 2-1 uit bouwen, maar ook Enter kreeg een strafschop, maar uitblinker doel man Aanstoot stopte de inzet en daarmee won Blauw Wit toch wel verrassend van de Enterse ploeg. Op zaterdag 7 maart wordt in Bathmen weer het Jan Leijenaar- toernooi om het open Jeugd- schaak Kampioenschap van Bath men gehouden. Aan dit toernooi van de schaakvereniging Het Wit te Paard nemen ook altijd veel Holtense jeugdschakers deel. De vorige editie van dit door de Ko ninklijke Nederlandse Schaak Bond erkende toernooi trok meer dan honderd deelnemers die naar leeftijd en/of speelsterkte worden ingedeeld zodat iedereen op zijn of haar niveau kan schaken. Er wor den zeven rondes gespeeld van vijf tien minuten per persoon per par tij. De deelnamekosten zijn f 4,00 per persoon. Aangezien het maxi mumaantal deelnemers op 150 is gesteld, kan men zich het beste snel opgeven bij J. de Jong (tel. 05700-51260). Zondag 1 maart staat de eerste puzzelrit van MAC De Holterberg voor 1992 op het programma. De uitzetters hebben er weer een mooie rit van gemaakt, waarvoor men vanaf 13.30 uur kan inschrij ven. De start is om 14.00 uur bij het clubgebouw 't Stuurhuus aan de Beusebergerweg 27a. Uit bij Zwolle behaalden de Hol tense handballers een minimale 11-22 overwinning die pas in de llotfase zeker werd gesteld. Holten rond een gelijkwaardige ploeg te genover zich dat in de slotfase van ie eerste helft zelfs een 11-9 voor drong nam. Direct na de rust stel le Holten orde op zaken en nam ien 11-13 voorsprong. Vanaf dat lioment ontaardde het duel in een ïanvertoning die het predikaat landbal niet meer verdiende. Een enzijdige beoordeling van spelsi- üaties leverde Holten zeven tijd- traffen op en daarbij kwam nog ens dat bij een 15-16 voorsprong tt Holtens voordeel vanachter de redstrijdtafel de stand ook nog ens eenvoudigweg werd omge- |raaid(!), iets wat de scheidsrech ts gewoon accepteerden. Holten lakte hierdoor van slag, maar 6m toch een 18-21 voorsprong. Eeuwe tijdstraffen zorgden ervoor t Holten tot twee keer toe met ;r veldspelers moest opereren, iaardoor Zwolle terugkwam in de Ice. Met nog één minuut te gaan uitoverwinning op koploper Boer- hof/Heeten dat bij winst kampioen kon worden. Holten stak daar een stokje voor. Na een gelijkopgaande eerste helft leidde Holten al met 4-5 en behielden de Holtense speel sters ook daarna het initiatief. Scores: Judith Tiedink 4; Wendy Wissink en Yvonne Plantinga 3; Susan Boode 1. Jeugd De jongens aspiranten boekten een belangrijke 15-12 overwinning op V en K, dat bij de rust al tegen een 8-4 achterstand aan keek. Ook meisjes A leverde een goede prestatie door het hoger geplaat ste LHC met 16-14 te verslaan. Ook hier werd voor de rust al de basis gelegd voor de winst. Meisjes B won uit van ABS. Na bij rust al met 3-4 te leiden, ging Hol ten goed door tot 4-11. De mini's speelden tegen twee ster kere tegenstanders. Tegen WSV '38 werd het 0-4 en tegen SDOL verloor Holten (slechts) met 4-6. zorgde Nico Vorst by een 20-21 stand voor de verlossende 22ste treffer. Zwolle kwam weliswaar nog op 21-22, maar de winst voor Holten was toch verdiend. Scores: Meino van Beek 10; Rob Vos 4; Vincent ten Zijthof 3; Nico Vorst 2; Mark Wander Drent, Ro land Bleijenberg en Johan Plantin ga 1. De dames zetten hun zegereeks uit bij Raalte voort, hoewel er voor deze lastige wedstrijd drie juniores mee moesten. Zij leverden een goe de prestatie zodat Holten bij de rust een 6-8 voorsprong had en vooral in de tweede helft opper machtig was, resulterend in een 9- 18 overwinning. Met de thuiswed strijd tegen Nieuw Heeten 2 nog voor de boeg heeft het damesteam nog alle kans op een tweede plaats in de derde klasse. Scores: Gerda Busschers, Moni que Plantinga, Marti Barvelink 4; Margot ter Schure 3; Patty Schoe- maker 2; Ineke Leeftink 1. Dames junioren 2 leverde een pri ma staaltje handbal af met een 9-11 Uitslagen van de onderlinge schietwedstrijden van sv De Een dracht zijn: Luchtgeweer klasse A: 1. G.J. Schuppert, 176 pnt.; 2. G. Koop man, 173 pnt.; 3. E.J. Grooten- traast, 162 pnt.; 4. W. Paalman, 160 pnt. Klasse B: 1. H. Vincent, 159 pnt.; 2. B. Paalman, 157 pnt.; 3. D. Jansen, 153 pnt.; 4. F. Hoes, 142 pnt.; 5. J. Nijendijk, 141 pnt. Klasse C: 1. G. Jansen, 152 pnt.; 2. G.J. Sluiter, 146 pnt.; (4x10); 3. Al- bert Paalman, 146 pnt. (3x10); 4. J. Tuitert, 126 pnt.; 5. A. Pekkeriet, 11 pnt.; 6. N. Leeftink, 104 pnt.; 7. M. Aanstoot, 87 pnt.; 8. F. Hase, 84 pnt.; 9. E. Struik, 57 pnt. Luchtpistool Open klasse: 1. G.A. Haverslag, 175 pnt. (5x10); 2. H. Nekkers, 175 pnt (4x10); 3. H. Paal man, 162 pnt.; 4. A. Schuppert, 145 pnt. Tegen het sterke, in de top van het klassement spelende, Excelsior heeft Blauw Wit zonder Wim He- bels en Jan Harbers, maar met Wim Aanstoot een 0-2 voorsprong, uiteindelijk ruim moeten prijsge ven met 7-2, na een 3-2 ruststand. Doordat de ploeg twee routiniers moest missen, was de angst voor een afstraffing tegen de koploper duidelijk aanwezig. André Schup pert speelde in het centrum van de verdediging en deed dit met veel overtuiging. De beginfase was dan ook voor Blauw Wit. Blauw Wit kwam al in de vierde minuut op voorsprong nadat André Schup pert Harrie Kolkman goed aan- Het doek is gevallen voor het eerste team van de schaakvereniging Holten. Met nog twee wedstrijden te gaan is degradatie uit de promotie klasse SBO niet meer te ontlopen. Uit tegen Drienerloo 1 werd kansloos verloren met 7-1. De weinige halfjes werden na moeizaam ploeteren gescoord door Ton van Oyen en Gees Oly. Dick van der Knaap, Dinant van Beek, Henk van Beek, Gerrit Luggenhorst, Gerrit Stevens en Erik Mondeel werden allen min of meer kansloos naar de slachtbank gevoerd. Het was dit seizoen al de derde forse nederlaag tegen Drienerlo. Eerder werd al met 6-2 verloren en voor de SBO-cup werd een 4-0 nederlaag geboekt speelde en diens voorzet Gerrit Stam bereikte die de uitstekende Rijssense doelman kansloos liet. Niet lang hierna begon André Schuppert aan een solo en besloot die met een doeltreffend schot 0-2. De Rijssense ploeg schrok hierna wakker en halverwege de eerste helft was de eerste treffer een feit. Een prima aanval leverde een on houdbaar afstandsschot op voor doelman Jan Aanstoot: 1-2. Even later werd de Blauw Wit-doelman verrast door een Excelsior-aanval waaruit de bal net achter de paal in het net verdween 2-2. De 2-2 leek ook de ruststand te worden, maar doordat André Schuppert zich ver slikte in een gretig Excelsior-aan- valler, kon deze alleen op het doel af gaan en scoren. Rust 3-2. Kort na de rust kreeg Blauw Wit een domper te verwerken. Jan Aanstoot moest na een schijnbaar onschuldige onderbreking van de Excelsior-aanval voor twee minu ten naar de bank. De Rijssense ploeg liet zich dit kansje niet ont glippen en scoorde van de stip voorbij stand in Harrie Kolkman 4- 2. Blauw Wit had hierna op gelijke hoogte moeten komen, maar An dré Schuppert. had alleen voor de Rijssense doelman niet voldoende rust om de twee aanvallen met succes af te ronden. Toen de Rijs sense ploeg hierna nog een keer scoorde was het verzet gebroken en kon de thuisploeg nog twee maal scoren en verdiend, maar te ruim met 7-2 zegevieren. De waterpoloheren van Twen- haarsveld hebben zaterdag de wedstrijd tegen WZC 2 uit Wijhe gewonnen. De Holtenaren begon nen in het eerste kwartje meteen goed en scoorden gelijk (0-1). Door grof spel werd een man van WZC 2 uit het water gestuurd en Twen- haarsveld wist van de man mee situatie te profiteren (0-2). Verder in het eerste en tweede kwartje werd door beide ploegen gescoord, zodat het derde kwartje begonnen werd met 3-5. Ook dit kwartje werd de bal door de Holtense heren be haald. Twenhaarsveld kreeg een man meer door een overtreding van de tegenpartij, maar de kans werd niet benut. WZC benutte een dergelijke kans wel. Weer werd de bal gehaald door Twenhaarsveld in het vierde kwartje. Door een man meer situatie kon Twenhaars veld nog een keer scoren en werd de eindstand op 8-11 bepaald.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 9