Dekker opnieuw niet te overtreffen Welink-bokaal weer voor Bekkernens BCH1 laat puntje achter in Zwolle Handbal onderuit koploper Junioren tegen Haarle Eerste gelijkspel zaalvoetballers Asielzoekertjes bij pupillen te gast in sporthal Visvangst ver onder de maat HOLTENS NIEUWSBLAD Sjoelkampioenschap veel deelnemers Nog plaatsen vrij bij yoga DONDERDAG 30 JANUARI 1992 - Sportsin Holten BCH 1 heeft in de wedstrijd tegen ZBC 8 in Zwolle een gelijk spel behaald. Daardoor moest het eer ste wedstrijdpunt in deze competi tie worden afgestaan. Harry Peters speelde tegen de eerste heer van Zwolle en verloor. Martin Bakar- bessy won zijn enkel. Ook de da mes deelden de punten: Berlinda Broekmate won, Yvonne Beuker verloor. Na de enkels dus een 2 - 2 stand. De heren dubbel werd weer gewonnen, voor de dames zat er deze keer geen winst in. En in de gemengd dubbels werd al even eer lijk gedeeld: Harry en Berlinda wonnen, de andere wedstrijd ein digde in een overwinning voor Zwolle. Eindstand 4 - 4. Na 12 wed strijden heeft BCH 1 nu 23 punten. De afgelopen week opende BCH 5 de rij met een thuiswedstrijd tegen Smash 2. Ronald Wissink won in zijn enkel de eerste game met 15-1 en raakte toen geblesseerd, zodat hij helaas moest opgeven. Geluk kig kon Evert Wetering in de ande re wedstrijden voor hem invallen. En dat deed Evert goed. Samen met Edwin Roekevisch zag hij kans de heren dubbel te winnen in 3 games waarvan 2 met verlenging en met Hetty Kruiswijk de ge mengd dubbel. Hetty had ook al een punt gepakt in haar enkel en samen met Annemiek Kleinheren- brink in de dames dubbel. Alles opgeteld werd de uitslag bepaald op 4 - 4. BCH 2 ontmoette in een thuis wedstrijd ABS 3 uit Bathmen. Syt- ze Meinsma viel in voor de gebles seerde Eddie Willemink en wist evenals Pieter Aarsen de enkel te winnen. Ook Hermanna Krikkink won, Ina Peters moest in haar te genstandster haar meerdere er kennen. Zij revancheerde zich ech ter door samen met Hermanna de dames dubbel te winnen. Invaller Sytze zorgde met Hermanna in de gemengd dubbel voor nog een puntje, zodat de uitslag 5 - 3 werd in het voordeel van de Holtenaren. BCH 3 moest spelen tegen Kwiek 2 in Raalte. In de thuiswed strijd was tegen deze tegenstander gelijk gespeeld. De eerste heren enkel werd al meteen een slopende partij, 3 games, die uiteindelijk door Theo Aarsen verloren werd. De andere heer, Harrie Menkhorst, zag evenmin kans te winnen. Maar de beide dames Gea Stam en Ma rijke Offenberg haalden de eerste twee punten binnen. De heren dub bel leverde verlies op, de dames dubbel werd gemakkelijk gewon nen. En de beide gemengd dubbels werden, mede dankzij het goede benenwerk van Gea, beide gewon nen, zodat de eindstand 5 - 3 werd in het voordeel van Holten. SV Holten SENIOREN Donderdag 30 januari: Holten 1 - ABS 1, 20.00 uur. Zondag 2 februari: SDOL 1 - Hol ten 1, 11.15 uur; Holten 2 - ABS 2, 10.15 uur; Holten 3 - ABS 3, 10.00 uur; Holten 4 - Holten 5,10.45 uur; Holten 6 - Holten 7, 09.30 uur; DSVD 3 - Holten 8 - 10.45 uur, vertrek 09.45 uur; Holten 12 - Hol ten 13, 09.00 uur. Sporthal 't Mossink: Holten 9, 10.00-11.00 uur; Holten 11, 11.00- 12.00 uur. JEUGD Holten Al - Deto Al, 14.30 uur; PH A3 - Holten A2, 13.00 uur, vertrek 12.00 uur; Holten BI, sporthal 't Mossink, aanwezig 10.45 uur; Deto B2 - Holten B2, 11.00 uur, vertrek 10.00 uur; Holten Cl - Boerenkool cross, 11.00 uur, aanwezig 10.30 uur; Holten C2 - Boerenkoolcross, 11.00 uur, aanwezig 10.30 uur. Woensdag 5 februari: Nijverdal Cl - Holten Cl, 19.45 uur, vertrek 19.00 uur. Donderdag 6 februari: Holten Al - Colmschate Al, 19.00 uur. Holten Dl en D2 - Boerenkool cross, 11.00 uur, aanwezig 10.30 uur; Holten El - Hulz Boys El, 10.00 uur; Holten E2 vrij; Holten E3 vrij; Holten F1 - Haaksbergen Fl, 11.00 uur; Holten F2 - Haaksbergen F2,11.00 uur; Holten F3 vrij. Blauw Wit SENIOREN Zaterdag 1 februari: Blauw Wit 1 - Sp. Lemele 1,14.30 uur; Blauw Wit 2 - Sp. Lemele 2, 12.30 uur; Blauw Wit 3 - SWN 4,12.30 uur; Vesos 3 - Blauw Wit 4, 14.30 uur, vertrek 13.30 uur; Sp. Lemele 4 - Blauw Wit 5,12.30 uur, vertrek 11.30 uur; Den Ham 8 - Blauw Wit 6,12.30 uur, ver trek 11.30 uur. JEUGD DES BI - Blauw Wit Al, 11.00 uur, vertrek 10.00 uur; Cl in sporthal, 16.00 uur, aanwezig 15.45 uur; meisjes B in sporthal, 17.00 uur, aanwezig 16.45 uur; F-pupillen in sporthal, 13.00 uur, aanwezig 12.45 uur; E-pupillen in sporthal 14.00 uur, aanwezig 13.45 uur; D-pupil- len in sporthal, 15.00 uur, aanwezig 14.45 uur. ZAALVOETBAL Maandag 3 februari: SVZW 1 - Blauw Wit 1, 21.30 uur, vertrek 20.45 uur. Handbal Zaterdag 1 februari: Al oefenwed strijd; MB 1 uit tegen Voorwaarts om 15.45 uur. Vertrek 14.45 uur; JB vrij; Welpen vrij. Mini's: minihand- balmorgen in Wijhe, 10.30-13.30 uur. Vertrek 09.30 uur. Zondag 2 februari: Heren thuis te gen V «fc K om 15.15 uur; Dames S thuis tegen HHZD 2 om 14.10 uur; Dames J 1 thuis tegen LHC, 12.00 uur; Dames J2 thuis tegen HHZD 2,13.05. Badminton Woensdag 5 februari: BCH 4 - Kwiek 4; maandag 10 februari: BCH 3 - NOP 2; woensdag 12 febru ari: BCH 4 - Hardenberg 3. Bij de Socuwe-cursus hatha-yoga onder leiding van Leon Noordzij zijn nog enkele plaatsen vrij. Hat ha-yoga is een combinatie van li chaamsoefeningen, ademhalings- technieken en ontspanningsoefe ningen. De cursus omvat twaalf lessen voor beginners en gevorder den en wordt iedere vrijdag in het dorpshuis gegeven. Er kan worden gekozen tussen drie bijeenkom sten, van 16.45 uur tot 17.45 uur, van 18.45 uur tot 19.45 uur en van 20.00 uur tot 21.00 uur. De kosten zijn f 110,00. Opgave bij de stich ting Socuwe, tel. 62755. Hoe het na de tweede overwinning van André Dekker verder moet met de Holtense kampioenschap pen sjoelen, is een open vraag. Vo rig jaar wist hij zijn naam als beste sjoeler van Holten al te vestigen en dit jaar liet hij er opnieuw geen twijfel over bestaan, dat hij met de houten schijven onverslaanbaar is. Met een score van 365 punten bleef hij de concurrentie ver voor. Om de overige deelnemers bij voorbaat volgend jaar niet te ontmoedigen, zou wellicht voor het natuurtalent een handicap ingebouwd kunnen worden. André kwam laat binnen vrij dagavond in de kantine van Meer manskamp, nam zich niet eens de moeite om bij het eerste partijtje zijn jack uit te trekken, maar legde meteen de hoogste score in de bak. Op onnavolgbare wijze, met een korte maar soepele polsbeweging, wist hij de platte schijven zodanig voor de poortjes te leggen, dat een enkele driftig tikje met een tweede schijf voldoende was om een vol gend punt te scoren. ,We hoeven niet eens te beginnen. Hij wint toch alles", verzuchtte een van de vrou welijke deelneemsters. Ook bij de volgende beurt liet hij de overige (zo'n honderd vijftig) deelnemers ver achter zich. „André is bijna een professional", weet Henk Hoefin an te vertellen. „Vroeger hebben we uren samen gesjoeld. Hele competities werden er afgewerkt en bijna steeds was André de winnaar. Ach, eigenlijk is hij in alle sporten goed. Daarbij komt nog, dat hij altijd graag wil winnen". Naast het open kampioenschap sjoelen vond vrijdagavond tevens het schietkampioenschap van sv Holten plaats. Ook hier was er een prolongatie van de titel en wel van Holten 12. Wilco Reijlink kwam als beste schutter uit de bus. het schie ten gebeurde onder het wakend oog van leden van de schietvereni ging De Zaagmolen uit Dijker- hoek. De uitslagen waren: Sjoelen: 1. André Dekker, 365 pnt.; 2. Derk Ligtenberg, 330 pnt.; 3. Jan Willem Manenschijn, 327 pnt.; 4. Ton van Oyen, 327 pnt.; 5. mevr. den Engelse, 319 pnt.; 6. Henk Voor de competitie kwamen allen het junioren A team en enkele jeugdteams in actie. De junioren moesten uit tegen Haarle dat nog geen enkel puntverlies had. Holten speelde een goede wedstrijd en bleef vooral in de eerste helft prima volgen. Dit leidde tot een 9-9 rust stand. Ook na rust bleef Holten goed volgen. Toen de scheidsrech ter Holten enkele tijdstraffen gaf, brak dit de weerstand. Haarle zag in deze fase kans een kleine voor sprong te nemen en die gaf de ploeg niet meer uit handen. Holten verloor daardoor met 16-13. Sco res: Annemarie v.d. maat 7, Margot ter Schure en Monique v.d. Molen 2, Christel Louws en Monique Plantiga 1. Jeugd Aspiranten BI traden thuis aan tegen V «Si K. De gasten kwamen slechts met zes speelsters opdra ven en dachten daarmee Holten toch wel te kunnen verslaan, dat pakte anders uit. Een energiek spe lend Holten gaf vanaf het begin weinig kansen weg en scoorde zelf regelmatig. Daardoor werd via een 4-1 ruststand een keurige 10-4 winst geboekt. De jongens speelden met slechts zes spelers tegen Apeldoorn'80. Fy siek was Holten sterker en kon zich enige foutjes verooloven. Ondanks dat werd een verdiende 16-12 winst behaald. de welpen speelden opnieuw tegen koploper LHC. Lange tijd leek er voor Holten meer dan een neder laag in te zitten. Holten leidde tot drie maal toe, maar moest in de slotfase de winst opnieuw met 3-5 aan LHC laten. Het zaalteam van Blauw Wit speel de tegen Pohon Tjenkeh uit Alme lo een voorzichtige partij. Ook de gasten uit Almelo speelden voor zichtig, maar moesten na een 1-0 ruststand in de tweede helft veel riskeren om de achterstand goed te maken. Blauw Wit begon verrassend aan vallend tegen de verdedigend inge stelde gasten uit Almelo. Na een goede combinatie van Blauw Wit op het middenveld kreeg Jan Har- bers de bal hoog aangespeeld, hij kopte de bal prima voor het doel, maar de andere Blauw Witters wa ren te ver weg om iets gevaarlijks uit te richten. Hiema had Pohon moeten scoren, maar vrij voor het doel wisten ze op miraculeuze wij ze de bal niet in het doel te werken. Een lange bal van André Schup- pert op Gerrit Stam leek gevaarlijk te worden. Gerrit wist via een 1-2 met Wim Hebeis Harry Sjoers te bereiken, maar zijn inzet trof geen doel. In de slotfase moest een Po- hon-speler moest voor twee minu ten naar de kant. De vrije trap van Blauw Wit werd wel heel knullig genomen. Echter de drie spelers van Pohon werden hierna op eigen helft vastgezet, waarbij André Schuppert de bal van achter een verdediger (op een volgens de zaal- regels ongeoorloofde wijze) aantik te. Hierdoor kwam Harrie Kolk man vrij voor de keeper en schoot hoog in 1-0. In de tweede helft moest Pohon nog steeds met een man minder spelen. Na een snelle combinatie schoot André op de lat. Weer com pleet speelde Pohon veel aanval lender dan voor de rust. Het spel werd attractiever, maar niet echt boeiend. Jan Aanstoot moest di verse malen ingrijpen op goede en voor een doelman vooral lastige schoten. Jan bleek echter goed hersteld te zijn van zijn blessure. Blauw Wit kreeg ook nog kansen. Een goede aanval via Hebeis, Kolkman en Harbers leverde ech ter ook niet het tweede doelpunt op. Het met veel inzet spelende Blauw Wit leek steeds meer de wedstrijd in de greep te krijgen. Echter de concentratie nam ook steeds meer af. Pohon kwam sterk opzetten en met nog acht minuten op de klok werd gelijkgemaakt on houdbaar voor Jan Aanstoot. Hierna was er even sprake van een open wedstrijd, waarbij Blauw Wit had moeten scoren toen een vrije trap prima werd uitgevoerd en na enkele combinaties een vrije man opleverde. De inzet was echter on voldoende om de sterke Pohon doelman te verrassen. Beide ploe gen bleven in de laatste minuten nog voorzichtig aanvallen, maar het accent lag op het gesloten hou den van de verdediging. Een niet al te attractieve partij zaalvoetbal voor het publiek, maar wel een wedstrijd die van de spelers veel concentratie en inzet eiste. 1-1. Het kampioenschap sjoelen werd serieus genomen. Er werd uiterst geconcenrteerd gespeeld. Jan Nikkels viel uiteindelijk niet in de prijzen. Hoefman, 316 pnt. Schieten individueel: 1. Wilco Reij link, 191 pnt.; 2. Henk v.d. Pluym, 185 pnt.; 3. Freek Lubbersen, 185 pnt.; 4. Jeanet Tuitert, 182 pnt.; 5. Joop Nijland, 178 pnt.; 6. Henk Kettelarij, 178 pnt. Schieten ploegen: 1. Holten 12,369 pnt.; 2. Holten 2,363 pnt.; 3. Holten 10,354 pnt.; 4. Oud Veteranen, 348 pnt.; 5. Holten 13,343 pnt.; 6. Atle tiek. 342 pnt. Op de foto: staand v.l.n.r.: Arjan Stam, Wilfred Stegeman, Jurrian Prins, Gijsbert Beldman, Leon Scholten, Mark Denekamp. Zittend v.l.n.r.: Bennie Schioemaker, Jacob PieffersStefan Paalman, Bart Vincent. Maar liefst 123 F, E en D pupillen van sv Holten en Blauw Wit namen zaterdagmorgen 18 januari deel aan de sport- en spelochtend in sporthal 't Mossink. Zoals al enke le jaren gebruikelijk hebben de jeugdafdelingen van beide vereni gingen gezamenlijk enkele activi teiten opgezet voor de jongens in de winterstop. De VOJAC had tien spellen uit gedacht, variërend van doelschie- ten, kegelvoetbal, korfbal tot dar ten. Het enthousiasme bij de jon gens was groot. Een bijzondere deelname was er dit keer van een aantal kinderen uit het Opvangcentrum voor Asielzoekers in Markelo, leerlin gen uit de klas van Wim Tuller. Ondanks het echte winterse weer verliep de traditionele crossloop lij Blauw Wit ook dit jaar weer irima. Vooral de opkomst bij de lagere seniorenteams deed de or ganisatie goed. De derde plaats jvan zesde elftalspeler Dinand folkman was wat dat betreft niet illeen verrassend, maar ook ver- leugend. I's Morgens om 10.00 uur werd het startschot gegeven voor de pupil len. In deze groepen was vooral het winterse weer een oorzaak van een mindere opkomst. Echter bij de hogere pupillen werd de opkomst steeds beter. Bij de zes- en zevenja rigen was Mark Denekamp de sterkste meteen tijd van 10.41. Het parcours was uitgezet door de eve nementencommissie onder leiding van Gerrit Beldman. Voor de pu pillen liep het parcours over het Vletgoor, waarbij diverse hinder nissen waren ingebouwd, waarmee tijdwinst geboekt kon worden. Zo werd het touwspringen gevolgd door de evenwichtsbalk, waarna ondermeer zaklopen, een dribbel- circuit korfbal gooien en een bal door een poortje schieten aan de orde kwamen. Bij de acht- en ne genjarigen was Rick Keyser de snelste in 8.52 en bij de tien- tot en met dertienjarigen was Alexander ter Stal ruim sneller dan Peter Rietman. Om 12.00 uur waren de junioren aan de beurt om weggeschoten te worden. Bijna allen waren aanwe zig. Het parcours voor deze groep was uitgezet in de Beuseberg, rich ting Zuurberg. Echter waar de se nioren nog een eind verder moes ten, boog het parcours voor de jeugd weer terug naar 't Vletgoor. Gerben Beldman bleek in zijn groep de snelste, terwijl bij de meisjes junioren José Welink over de langste adem bleek te beschik ken. Adriaan Heemskerk was de snelste A-junior. Bekkernens Om 14.00 uur werd de start gege ven voor de senioren en Hans Stam was de eerste die het parcours mocht afleggen. Met name van het vierde, vijfde en zesde elftal waren velen present. Hans Bekkernens moest zijn vorig jaar veroverde Welink-bokaal verdedigen en bleek daarbij succesvol met de hulp van de achteloos meelopende Richard Beldman (die zichzelf geen kans toedacht en onderweg een 'noodstop' inlaste, waardoor hij op het laatst twee seconden langzamer was dan Hans Bekker nens. Opvallend was het presteren van zesde elftal speler Dinand Kolkman die met maar zes secon den meer dan Richard Beldman derde werd. In de kantine bedankte bestuurs- Winterse omstandigheden bi) de crossloop van Blauw Wit. Renger Veldhuis 1109) had voor alle zekerheid maar een hoofdband omgedaan. lid Anton Beldsnijder de organisa tie en hun vele helpers voor op nieuw een geslaagde crossloop. Een belangrijke mededeling was wel dat volgend jaar dit evenement op de tweede zaterdag in januari op de kalender staat. Gerrit Wel ink nam hierna de microfoon over en overhandigde Hans Bekker nens de Bokaal onder luid applaus. Uitslagen: 5/6 jaar: 1. Mark Denekamp 10.41; 2. Gerrit Reterink 11.08; 3. L.J. Nij- huïs 11,10 8/9 jaar: 1. Rick Keyser 8 52; 2. Jurrian Paalman 9.00; 3. Wilbert Bieleman 9.10.10/13 jaar: 1. Alexander ter Stal 7.40; 2. Peter Rietman 8.32; 3. Nisander Brand 8.42. C^augd: 1. Gerben Beldman 25.29; 2. Marco Schuiterd 28.27: 3. Gert-Jan Bril 28.32. M-jeugd: 1. Jose Welink 33.26, 2. HannekeBaerends36 57; 3. Rianne Achter kamp 38.41. A-jeugd: 1 Adriaan Heems kerk 23.58; 2. Dirk Jan Beldman 24.39; 3. Dervin Beldman 24,43. Senioren: 1. Hans Bekkernens 26.31; 2. Richard Beldman 26.33; 3. Dinand Kolk man 26.39; 4. Hans Stam 26.47; 5. Egbert Beldman 26.51. Wim heeft ze, zo bleek, in korte tijd al heel wat voetbaltechniek te hebben bijgebracht. Na anderhalf uur werden de score formulieren ingeleverd. Terwijl de organisatoren de punten optelden, konden de jongens onder het genot van een ijsco kijken naar enkele tekenfilms. Bij het weggaan kon den de jongens nog een keer graai en in de snoepdoos. De winnaars in de verschillende groepen waren: F groep: 1. Gijs Beldman, 108 pnt.; 2. Mark Denekamp, 90 pnt.; 3. Ben ny Schoenmaker en Bart Vincent, 68 pnt. E groep: 1. Leon Scholten, 95 pnt.; 2. Wilfred Stegeman, 81 pnt.; 3. Arjan Stam, 80 pnt. D groep: 1. Jacom Pieffers, 109 pnt.; 2. Stefan Paalman, 93 pnt.; 3. Arjan Stam, 91 pnt. Veel hengelaars vragen zich af wat er aan de hand is dit seizoen, gezien de zeer slechte vangsten. Hoewel er incidenteel wel eens leuk gevan gen wordt, is het toch over het algemeen bar slecht gesteld met de vangsten. Zelfs in gerenommeerde wateren zoals bijvoorbeeld het Ganzediep, is het momenteel hui len met de pet op. Een en ander wordt weerspiegeld in de wintercompetitie. Het is be droevend wat er tot nu toe gevan gen is. Ook afgelopen zaterdag in het Twentekanaal bij Delden, wis ten slechts vijf hengelaars een visje te verschalken. De gelukkigen wa ren: 1. T. Pluimers, Enter, 470 gram; 2. J. Veneklaas-Slots, Holten, 270 gram; 3. H. Achterkamp, Holten, 150 gram; 4. J. Achterkamp, Enter, 110 gram; 5. A. Ongena, Hoten, 80

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 9