Harrie Dul geëerd met zilveren speld Zaalteam Blauw Wit verrassend aan kop Blauw Wit overtuigt nog niet Badminton-teams aardig op dreef Eerste nederlaag voor handbalheren Goede Heren prestatie Mintonette Luggenhorst aan kop bij schaken Recreatief plan bijna gereed Polodames strijdend ten onder Blauw Wit naar Daarle HOLTENS NIEUWSBLAD Ondanks zege op laaggeklasseerd MVV'69 Holtertrappers weer een echte vereniging DONDERDAG 7 NOVEMBER 1991- De Holtense bedmintonteams de den aardig hun best. Het eerste team speelde in Bathmen tegen ABS 3. De eerste heer Harry Peters had het heel even maar een beetje moeilijk, maar samen met Martin Bakarbessy, Berlinda Broekmate en Yvonne Beuker won hij tenslot te vrij eenvoudig met 8 - 0 van de niet al te sterke tegenstanders. Ook BCH 2 ging naar Schalkhaar, waar op een te gladde vloer bij te weinig licht gespeeld werd tegen SVS 1. Eddie Willemink, Pieter Aarsen, Hermanna Krikkink en Ina Peters wisten bijna alles te winnen. Alleen de gemengd dubbel van Eddie en Hermanna wilde niet echt. 7 -1 werd de eindstand. Een zware strijd werd door BCH 3 gestreden tegen Juventa 3 uit Kampen. De herenenkels van Pe ter Daane en Theo Aarsen waren afmattende partijen. Ook de he- rendubbel loog er niet om. Uitein delijk werden wel al deze wedstrij den gewonnen. Bij de dames wist Diny Broekmate haar enkel te win nen, maar Marijke Offenberg moest tegen haar jonge en sterke tegenstandster de winst uit han den geven. De gemengd dubbel van Marijke en Theo hield de wei nige toeschouwers tot het einde van de derde set op de tribunes. Ondanks de zeer behoorlijke te genstand wist BCH 3 met 7 - 1 te winnen. Harry Knuiman, de eerste heer van het vierde team, zag geen kans zijn reeks overwinningen voort te zet ten, de heer van Kwiek 4 uit Raalte was hem te sterk. Hij verloor voor het eerst dit jaar zijn enkel en dat zat hem best dwars. Hans Paalman speelde een prachtige wedstrijd, wel een dik uur stond hij op de baan. Maar helaas, na een verlen ging in de derde set moest ook Hans gewonnen geven. Ans Jacobs verging het niet veel beter. Alleen Ria Groeneveld won vrij gemakke lijk. Van de overige partijen werd de beide mixen en de herendubbel gewonnen, zodat 4 - 4 de uitslag werd. BCH 5 trad in Dedemsvaart aan te gen Boertjes 2, naar al snel zou blijken een echt beginnersteam: voor het eerst competitie, maar ook voor het eerst badminton. Het kostte de Holtenaren dan ook wei nig inspanning om met 8 --0 te winnen. SV Holten SENIOREN ZV 1 - Holten 1, 14.30 uur, vertrek 13.30 uur; AchiüesT2 4 - Holten 2, 10.00 uur, vertrek 09.00 uur; Holten 3 - Omhoog 2,10.00 uur; Twenthe 4 - Holten 4, 10.45 uur, vertrek 09.45 uur; Holten 5-Tukkers 7,10.45 uur; PH 13 - Holten 6,11.45 uur, vertrek 10.45 uur; Holten 7 - De Zweef 6, 10.00 uur; Holten 8 - Heracles 4, 09.00 uur; Haarle 8 - Holten 9,09.00 uur, vertrek 08.15 uur; Holten 10 - Haarle 9, 09.00 uur; PH 16 - Holten 11, 09.00 uur, vertrek 08.00 uur; Holten 12 - Wierden 7, 09.30 uur; Haarle 7 - Holten 13, 09.00 uur, vertrek 08.15 uur. JEUGD Omhoog Al - Holten Al, 14.30 uur, vertrek 13.30 uur; Holten A2 - De Zweef A2, 14.30 uur; Holten BI - Bon Boys BI, 14.30 uur; De Zweef B2 - Holten B2, 14.30 uur, vertrek 13.30 uur; GFC Cl - Holten Cl, 13.00 uur, vertrek 12.15 uur; Excel sior C5 - Holten C2, 11.00 uur, ver trek 10.15 uur. SOS Dl - Holten Dl, 11.00 uur, vertrek 10.15 uur; Holten D2 - SWN D2, 10.00 uur; Enter V. El - Holten El, 09.15 uur, vertrek 09.30 uur; Excelsior E7 - Holten Fl, 10.00 uur, vertrek 09.15 uur; Holten F2 - Enter F2, 11.00 uur; Holten F3 - Enter V F3, 10.00 uur. Blauw Wit SENIOREN Sp. Daarle 1 - Blauw Wit 1, 14.30 uur, vertrek 13.00 uur; Deto 3 - Blauw Wit 2, 14.30 uur, vertrek 13,15 uur; Markvogels 2 - Blauw Wit 3, 12.30 uur, vertrek 11.30 uur; Blauw Wit 4 - ASV 2, 14.30 uur; Blauw Wit 5 - DES 9, 12.30 uur; Blauw Wit 6 - Hulz. Boys 7, 12.30 uur; Blauw Wit 7 - Excelsior 16, 14.30 uur. Dinsdag 12 november: Vesos 6 - Blauw Wit 6, 19.30 uur, vertrek 18.45 uur. JEUGD Blauw Wit Al - TVO Al, 14.30 uur; Blauw Wit Cl - Daarleveen Cl, 11.00 uur. Vesos Dl - Blauw Wit Dl, 10.00 uur, vertrek 09.00 uur; Blauw Wit D2 - Rood Zwart D3,10.00 uur; Sp. Rijs- sen El - Blauw Wit El, 10.00 uur, vertrek 09.15 uur; Enter V. E3 - Blauw Wit E2, 09.15 uur, vertrek 08.30 uur: Blauw Wit Fl vrij; Blauw Wit F2 - De Zweef F3,10.00 uur. ZAALVOETBAL Vrijdag 8 november: Blauw Wit 3 - Eversberg 2,19.30 uur; Blauw Wit 1 - SVZW 1, 20.30 uur. Handbal Zaterdag 9 november: Al thuis te gen Broekland om 14.15 uur; BI vrij; JB 1 thuis tegen Achilles om 15.00 uur; Welpen thuis toernooi van 12.00 tot 14.00 uur. Zondag 10 november: heren vrij; dames S thuis tegen LHC om 12.05 uur; Dames J1 thuis tegen Haarle om 11.00 uur; Dames J2 vrij. Badminton ^Maandag 11 november: BCH 5 - Reflex 1BCH 3 - Deventer 6; zater dag 16 november: BCH jeugd - Wij- he 2 (09.00-12.00 uur). Het recreatieschap Salland stelt een krediet van 13.500 beschik baar tyen behoeve van een toeris- tisch-recreatief plan voor de ge meenten Holten en Hellendoom. In totaal bedragen de kosten voor het opstellen van het plan 45.688. Aan rijk en provincie zal eveneens een bijdrage worden gevraagd. Begin dit jaar is op initiatief van de provincie Overijssel een stuur groep en een werkgroep ingericht die tot integrale beleidsvisie voor de Sallandse Heuvelrug moet lei den. Het adviesbureau Planresul- tancy bv te Wemhout is belast met het in kaart brengen van reeds aanwezige gegevens en het opstel len van het toeristisch recreatief plan. In werkgroepen en brian- stormteams is het afgelopen jaar aan de uitwerking van het plan gewerkt. Nog voor de begrotings behandeling van 25 november zal het bureau komen met een afslui tend rapport en een aantal aanbe velingen. Vertrekkend voorzitter Harrie Dul van ZVV Blauw Wit '66 is tijdens de vorige week gehouden algemene ledenvergadering geëerd met de zilveren speld van de KNVB. Speciaal daarvoor was oud-voorzitter van de TVB, Wen- sink naar Holten gekomen. Ook namens de vereniging werd de scheidend voorzitter uitgebreid in het zonnetje gezet. Zijn opvolger Gerhard Kolkman bracht het bijna vijftien jarig be- stuursschap van Harie Dul onder de aandacht. Ook de andere hobby van hem, de politiek, werd uitge breid belicht. Eens had hij zich laten ontvallen, dat als een vijfde raadszetel behaald zou worden door het CDA z'n baard door een plaatselijke kapper verwijderd mocht worden. Speciaal voor die gelegenheid ontving Dul nu een scheerset met de nadrukkelijke opdracht dat de set pas bij die gebeurtenis gebruikt mag worden. Voor mevrouw Dul waren er bloe men en namens de vereniging werd de atlas Op verkenning in uw eigen provincie aangeboden. Voorzitter Dul verklaarde in zijn openingswoord dat de zelfwerk zaamheid en het enthousiasme de basis is voor een goede sfeer bin nen de vereniging. Hij verheugde zich dan ook, dat er zo'n grote opkomst was op de ledenvergade ring, waaronder ook veel jonge le den. Ook ere-lid de heer Knijff was aanwezig. Het gehele dagelijks bestuur van Blauw Wit werd vernieuwd. Pen ningmeester Henk Nijkamp werd opgevolgd door Henk Smit. Door de scheidende voorzitter Dul werd hem een aandenken aangeboden. Ook secretaris Wim Heemskerk werd door Dul met een cadeau be dankt voor zijn inzet in de jaren van bestuurslid. Hij werd opge volgd door Anton Beldsnijder als eerste en Gerrit Bekkemens als tweede secretaris. Gerhard Kolk man is de nieuwe voorzitter. Bij de bestuursmededelingen werd aangekondigd dat er een ju bileum overzicht zal worden ge maakt van 25 jaar Blauw Wit. Ver der zal de vereniging deelnemen aan de nulpromille actie van de Rovo en de alcoholvrije dranken nog meer onder de aandacht van de leden brengen. Ook werd nog eens gewezen op het scheidsrech- ters-probleem binnen de KNVB en TVB en binnen Blauw Wit. Door de toenemende lastendruk zal steeds meer een beroep op vrijwilligers worden gedaan om de handen uit de mouwen te steken om zodoende de kosten binnen het beheersbare te houden. De reclame borden van het bedrijfsleven in Holten en om geving zijn voor de vereniging dan ook van onschatbare waarde. Dick Beldman werd door de vergade ring nog eens bedankt voor zijn inzet op dit gebied. Uit de ontvangen giften van het jubileum zijn inmiddels een vlag- gemast, motormaaier, frituur, kee- perstrainingsattribuut en een trapwand aangekocht. Het zaalvoetbalteam bood tenslot te nog een foto aan van de kampi- oensploeg die de die vorig jaar in de wedstrijd tegen Hector de pro motie naar de eerste klasse be werkstelligde. Nadat tot dan alle wedstrijden wa ren gewonnen, leden de handbal heren van de SV Holten in de uit wedstrijd tegen LHC hun eerst ne derlaag in de zaal. De gastheren, altijd al een lastige tegenstander voor Holten, speelden in een hoog tempo waardoor Holten enkele malen pijnlijk verrast werd. Des ondanks namen de rood-zwarten bij de rust een 6-7 voorsprong. In de tweede helft gooide LHC de beuk erin en met veel fysieke inzet lukte het de wedstrijd een wending te geven ook al omdat de scheids rechters daartegen onvoldoende optraden, tot 9-10 hield Holten stand, maar in de slotfase besliste LHC het duel toch nog in haar voordeel: 17-9. Scores: Meino van Beek (5); Freek Nijkamp (2); Johan Plantinga en Rob Vos (1). Dames junioren 2 boekte een keu rige overwinning in Raalte. Tot een kwartier voor tijd stond het nog 2-2 waarna Holten in de fout ging en met 4-2 achter kwam. Op inzet werd de wedstrijd toch nog in een 4-5 overwinning omgezet. Sco res: Wendy Wissink (2); Kristel Meerman, Maureen Jansen en Re- nate Jansen (1). Bij de jeugd won BI uit in Diepen veen van DSC. Via een 2-5 voor sprong bij de rust werd het uitein delijk 2-8. De welpen speelden in Twello waar, ondanks een goede inzet, beide wedstrijdjes verloren gingen. De mini's deden het in Raalte goed met twee gewonnen wedsrtrijden en een gelijkspel. Het eerste herenteam heeft met de overwinning op Flash 4 een gedeel de tweede plaats weten te behalen. Tegen de boomlange jonge kerels van Flash wist de aanval met Ka- rel Jol het blok goed te omzeilen en Bert Kappert sloeg snoei-hard op. Nadat de scheidsrechter een ge toucheerde bal niet zal en de be trokken speler weigerde te ant woorden kwamen er problemen en dat leverde Flash een gele kaart op. Mintonette profiteerde hervan en won de eerste set met 15-11. Door een goede midaanval en een sterk blok op rechts liep het Hol tense team in de tweede set uit naar 10-4. Flash kwam terug tot 10- 11, maar Mintonette wist de set af te sluiten met 15-12. In de derde set kwam Flash niet meer in het spel voor: 15-6. Ook het tweede damesteam was succesvol, al meldt het verslag niet wie de tegenstander was. De eerste set werd gewonnen met 15-56, de tweede met 15-8 en de derde met 15-3. Oud TVB voorzitter Wensink spelt Harrie Dul de zilveren KNVB-speld op. In de zesde ronde van de interne schaakcompetitie van de SV Hol ten nam Gerrit Luggenhorst de lei ding door een overwinning na een enerverend duel tegen Bertus van Beek. Koploper tot dan toe Gerrit Stevens kon door externe verplich tingen geen onderlinge wedstrijd spelen. Opvallend in de zesde ronde waren In Almelo werd een nipte maar niet onverdiende 4-5 zege behaald in een matige wedstrijd, waarin een 1-4 voorsprong bijna uit han den werd gegeven. Blauw Wit is hierdoor de onverwachte lijstaan voerder in haar klasse, zonder puntverlies. Alle andere ploegen hebben al punten laten liggen. Blauw Wit begon sterk en bin nen enkele minuten had Andre Schuppert de score geopend 0-1. PH kwam echter sterk terug. Zoals in de thuiswedstrijden tot heden al enkele malen was gebleken heeft Blauw Wit in de openingsfase pro blemen om het juiste ritme te vin den. PH profiteerde hiervan en zet te Blauw Wit onder druk. Halver wege de eerste helft leverde dat voor de thuisploeg de eerste treffer op en tevens de gelijkmaker. Blauw Wit nam hierna het initia tief over. Aanvoerder Wim Hebeis wist de Blauw Witters weer op voorsprong te zetten 1-2. Nog voor de rust vergrootte Blauw Wit de voorsprong, na een goede aanval was het opnieuw Wim Hebeis die voor de 1-3 ruststand zorgde. Blauw Wit pakte de tweede helft meteen flink op, want Jan Harbers haalde met een diagonaal schot de vierde treffer van Blauw Wit bin nen. Met de ruime voorsprong dacht de ploeg de wedstrijd mak kelijk uit te kunnen spelen. PH gaf zich nog niet gewonnen en kwam terug tot 3-4. De spanning was weer volledig terug, maar toen be wees Harrie Kolkman zijn Waarde voor het team door een vrije trap keihard ineens achter de kansloze PH doelman te schieten 3-5. Nog dacht PH kans op een punt te heb ben en terecht, want met nog vijf minuten te gaan scoorde het op nieuw en was de aansluiting we derom gerealiseerd. De slotfase was enorm hectisch en deed bijna niet onder voor de laatste minuten van de thuiswedstrijd tegen Enter, maar ook nu ontsnapte Blauw Wit aan puntverlies, hoewel er werke lijk sprake was van kunst en vlieg werk 4-5. Na de nederlaag van vorige week tegen DVO heeft Blauw Wit zich hersteld door middel van een 4-2 zege op het laaggeklasseerde MVV'69 uit Marle. Deze zege kwam echter op een weinig overtuigende wijze tot stand. Wil Blauw Wit mee blijven doen om het kampioenschap dan zal het moeten trachten de vorm en scherpte van de eerste vijf competitie wedstrijden te hervinden. Lukt dat niet dan zal het moeilijk worden de koppositie te behouden. Doordat de beide mede-concurrenten, Sport- lust en Achilles, tegen elkaar gelijk speelden staan de Holtenaren weer alleen op kop en hebben ze hun kansen dus weer volledig in eigen hand. De beginfase was een voortzetting van de doelpuntrijke wedstrijd te gen DVO. Na 25 minuten was er al vijf keer gescoord, waarvan drie treffers voor de thuisclub. In de vijfde minuut lukte het Hans Stam een vrije trap vanaf de rand van het strafschopgebied ineens te benut ten (1-0). Enkele minuten later wis ten de gasten echter al weer langs zij te komen, toen na een vrije trap die hoog werd ingebracht de Blauw Wit-verdediging aarzelde met wegwerken en de MVV-rechts- buiten daarvan profiteerde 1-1In de 12e minuut stond de thuisclub al weer op voorsprong, toen Leo Aanstoot Johan Bosschers de diepte instuurde en Johan met een fraaie lob de uit zijn doel gekomen MW-goalie passeerde (2-1). Blauw Wit wilde daarna een snelle beslis sing forceren, doch de verdediging van de gasten wist verdere treffers te voorkomen. In de 18e minuut kwam MVV'69 zelfs verrassend op gelijke hoogte, toen de irritant lei dende scheidsrechter Boerstra net buiten het strafschopgebied een vrije trap toekende wegens hands van Hans Stam. De bal werd in de muur geschoten, doch daarna (weer) niet resoluut weggewerkt door de Blauw Wit-verdediging, waarvan de gasten handig profi teerden (2-2). Niet ontmoedigd door deze tegenslag ging Blauw Wit op jacht naar weer een voor sprong. In de 25e minuut had dat al succes, toen Marcel Jager eeri goed door Leo Aanstoot vanaf links ge nomen vrije trap handig inkopte (3-2). Blauw Wit hield daarna het initia tief, maar kon de niet sterke verde diging van de gasten toch verder niet op de knieën krijgen. Vlak voor rust leek de voorsprong te worden vergroot toen tot verras sing van iedereen scheidsrechter Boerstra aan Blauw Wit een straf schop toekende, toen Johan Bos schers in een luchtduel werd weg geduwd. De anders zo trefzekere Hans Bekkemens zag echter zijn inzet gestopt door de MVV-doel- man. Na de rust wilden de Blauw witters snel tot een veilige voor sprong komen, doch de zuiverheid in het spel ontbrak, zodat de verde diging van de gasten vrij gemakke lijk overeind kon blijven. De thuis club had zelfs geluk dat een goed genomen vrije trap op de lat be landde in plaats van in het doel. Daarvan wakker geschrokken ging Blauw Wit beter voetballen en kwamen er enkele goede mogelijk heden. Eerst was het Wim Barve- link die een vrije kans verprutste. Daarna kwam Johan Bosschers na een te zachte terugspeelbal alleen voor het doel, hij passeerde de kee per, doch schoot daarna in het zij net. Even later deed Marcel Jager niet voor hem onder Doordat de vierde treffer uitbleef bleef de wed strijd, ondanks het matige niveau, spannend, vooral ook omdat de niet al te zekere Blauw Wit-verde diging flink wat moeite had met de MW-counters. In de 80e minuut kwam dan toch de bevrijdende treffer, toen na een fraaie aanval over rechts via Wim Barvelink en Johan Bosschers Marcel Jager be heerst voor de afronding zorgde <4- 2). De gasten gaven zich daarna gewonnen. Jacco Schuppert kreeg nog twee goede mogelijkheden om de score verder uit de bouwen, doch beide keren strandde hij op de MVV-doelman. Het eerste zaal team van Blauw Wit speelt vrijdag 8 november (mor gen) zijn derde thuiswedstrijd van dit seizoen. Tegenstander is het sterke SVZW uit Wierden. Deze ploeg speelt al enkele seizoen in de eerste klasse, maar is voor Blauw Wit geen onbekende ploeg. Beide ploegen hebben elkaar al een paar maal vriendschappelijk ontmoet. Blauw Wit heeft hierin nooit de winst kunnen pakken. Het zal dan ook wederom een spannende wed strijd worden in sporthal 't Mos- sink. De wedstrijd begint om 20.30 uur. De waterpolodames van Twen- haarsveld begonnen de wedstrijd tegen ZCE uit Enschede voortva rend. Binnen 10 sec stond het 0-1. De tegenstandsters gingen na deze snelle goal verwoed in de aanval. Ook twenhaarsveld kreeg enkele goede kansen maar raakte tot twee maal toe de paal. De keeper van Twenhaarsveld wist met enige goede acties haar doel schoon te houden, maar vlak voor het eind van het eerste kwartje wist ZCE op gelijke stand te komen. In het tweede kwartje scoorde de Holten- sen opnieuw snel. Beide teams wa ren aan elkaar gewaagd maar geen van beiden wist te scoren. In het derde kwartje was ZCE iets ster ker, zowel fysiek als speeltech- nisch. Twenhaarsveld probeerde zo goed mogelijk tegenstand te bieden, maar desondanks scoorde ZCE twee keer. In het vierde kwar tje verliep het spel aan beide kan ten chaotisch, mede dankzij enke le vreemde beslissingen van de scheidsrechter. Zo gaf hij ZCE een onterechte 4 meterworp, zodat de stand op 4-2 kwam. Uit een vrouw- meer situatie wist Twenhaarsveld nog tot 4-3 te komen. De gelijkma ker bleef ondanks enkele goede kansen uit. de nederlagen van de jeugdspelers Hendrie van Zon en Diane Aan stoot tegen de beide senioren van de club Jaap Schipper en Jan van Calcar. De uitslagen: Bertus van Beek-Gerrit Luggenhorst 0-1Cees Oly-Dinant van Beek remise; Henk van Beek-Dick van der Knaap remise; Theo van Linden- berg-Teun Scheurwater remise; Geert Stevens sr.-Han Romp 1-0; Hendrie van Zon-Jaap Schipper 0- 1; Diane Aanstoot-Jan van Calcar 0-1. Morgen (vrijdag) speelt het eerste team een uitwedstrijd tegen Har- denberg 2, een wedstrijd waarvan afgelopen maandag al twee partij en vooruit werden gespeeld. Ton van Oyen verloor van Altena na een duel met wisselende kansen terwijl Gerrit Stevens tegen Os kam een degelijke remise aflever de. De Fietscrossvereniging De Hol tertrappers heeft het fietscross- seizoen positief kunnen afsluiten. Deze week is, na wat vertraging door de papierwinkel bij de Ka mer van Koophandel, de stich- tingsacte getekend, zodat de Hol tertrappers nu weer een echte ver eniging is. Het seizoen op de baan werd afge lopen zaterdag afgesloten met de tweede Cup-wedstrijd, die georga niseerd werd in samenwerking met de Apeldoornse fietscrosclub De Maten. Peter Aanstoot, sinds au gustus weer lid van de Holtertrap pers, scoorde een uitstekende tweede plaats. Arno Enzerink moest met een vierde plaats genoe gen nemen, nadat hij vijfde was in de wedstrijd in Holten op 17 augus tus. Door een klein stuurfoutje maakte Enzerink een keurige salto en passeeerde dus als laatste de eindstreep. Toch was hij bij de laatste puntentelling nog één plaatsje opgeklommen. Zaterdag staat voor Blauw Wit al weer de eerste returnwedstrijd op het programma. Het betreft een uitwedstrijd tegen Sp. Daarle, dat enkele weken geleden op 't Vlet- goor met 4-1 werd geklopt, in een wedstrijd waarbij de Daarle-ploeg harde middelen bepaald niet schuwde. Blauw Wit zal ongetwij feld een op revanche belust Daarle aantreffen, doch kan zich in feite met de wedstrijden tegen concur rent Achilles E. voor de boeg geen puntverlies permitteren. De wed strijd begint om 14.30 uur en staat onder leiding van scheidsrechter J. Hooiveld uit Almelo.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 8