Holten gelooft nog heilig in de Sint Voorlopig geen nieuwbouw Scholengemeenschap Holten Holtens Nieuwsblad, Frakties unaniem tegen belasting van dammen W erkgelegenheid flink toegenomen Holten krijgt een biergenootschap Koopavonden in Holten Heerma in Holten Expositie Jubileum Opbrengst collecte Kinderzegels weer te koop Gemeentebestuur beraamt stappen tegen afwijzing Rietsubsidie U ontvangt een fraaie BON Verkoopmiddag Welfare in Diessenplas oltens Nieuwsblad Donderdag 7 november 1991-43ste jaargang no.45 Abonnementsprijs f 44.70 Losse nummers f. 1 Gedrukte oplage 3075 Reeds bij jh aan «deni kondigdee harrie Dul aan maar een bcpertkc tijd de kar van ken. Hij hield woord. Vorige weck werd de bestuurder fees telijk uitgeluid, samen met zijn medebestuurders die eveneens aftraden. Zij bestuurlijke ga ven werden onderkend door de 'bond' wat hem een zilveren ere-speld opleverde. Gedurende de feestmaand zullen de winkels in Holten weer een aan tal avonden extra geopend zijn. Extra koopavonden zijn er op maandag 2, dinsdag 3. en woens dag 4 december. In de kerstperiode zijn de winkels op maandag 23 de cember 's avonds geopend. Don derdag 5 december sluiten de win kels om vijf uur en dinsdag 24 de cember en op oudejaarsdag 31 de cember om vier uur. Staatssecretaris Heerma van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening zal op maandag 18 no vember spreken op een CDA-bij- eenkomst die gehoduen wordt in De Kandelaar. De bijeenkomst is georganiseerd door de proviciale afdeling van het CDA en begint om 20.00 uur. De verkoop van Kinderpostzegels is weer begonnen. In Holten kan men Kinderpostzegels, eerste dag enveloppen en wenskaarten kopen op woensdagmiddag van 13.30 tot 17.30 uur in het Postkantoor aan de Gaardenstraat en op donder dag- en vrijdagmiddag in de Rabo bank, eveneens in de Gaarden straat. In de gangen van dorpshuis de Boschkamp exposeert tot en met 29 november Marijke Dijkstra. Haar werk bestaat uit aquarellen en olieverfschilderijen, waarin zij haar eigen beleving van dingen die om ons heen gebeuren heeft ver werkt. De expositie is dagelijks te bezichtigen van 09.00 tot 17.00 uur, mits er in de ontmoetingsruimte geen andere activiteiten worden gehouden. De vereniging voor bedrijfsvoor lichting Holten bestaat dit jaar 40 jaar. Ter gelegenheid daarvan wordt op donderdag 21 november vanaf 19.30 uur een receptie gehou den in Het Bonte Paard in Dijker- hoek. Naast een toespraak door de heer J.W. Lubbersen, ere-lid van de ver eniging en het optreden van Het Brood-duo, wordt de film Oogst tijd uit het verleden getoond. Holten gelooft nog heilig in Sinter klaas en daarom zal de Holtense Handelsvereniging de gast uit het verre Spanje op 23 november weer ontvangen. Om twee uur wordt hij verwacht bij garage Rouwenhorst. Vooradfgegaan door HMV zal de Sint dan een rijtoer maken over de Kol, waarna de hoge gast met zijn knechten ontvangen zullen wor den op het gemeentehuis. Aanslui tend maakt hij dan nog een korte rit in de open caleche door de om geving van de Boschkampstraat. Vervolgens krijgen Sinterklaas, zijn Pieten en zijn jonge gelovigen een programma voorgeschoteld in gebouw Irene. De Holtenaar Dolf Moed zal dan op optreden met zijn kinderprogramma. Na afloop van het programma, dat tussen half vijf en vijf uur is afgelo pen, krijgen de kinderen een zakje snoep. Ouders en begeleiders zijn niet welkom in de zaal. Zij kunnen eventueel plaats nemen op het bal kon in Irene. Sinterklaas zal vermoedelijk net op tijd komen om de eerste feest verlichting van Holten in ogen schouw te kunnen nemen. De HHV heeft besloten sfeerverlichting te huren en niet te kopen. Doordat elk dorp in Nederland niet meer de feestdagen door kan komen zonder sfeerverlichting, heeft de leveran cier het razend druk en moet Hol ten dit jaar genoegen nemen met negen overspanningen, die ge plaatst zullen worden tussen de kruising Larenseweg en de Kol- weg. Volgend jaar komt ook het overige centrum aan de beurt. De Dorpsfeestcommissie neemt voor dit jaar de kosten voor de huur van de sfeerverlichting voor haar reke ning ter compensatie van de over- Sinterklaas en zijn P\ last die de jaarlijkse kermis met zich meebrengt voor de midden standers in het centrum van Hol ten. Evenals andere jaren zal de Hol tense Handelsvereniging geduren de de feestmaand een winkelactie n welkom in Holten. houden. De opzet is gelijk aan die van vorig jaar. Wie een tientje be steedt bij een van de leden van de HHV krijgt een bonnetje, waarmee deel genomen kan worden aan een van de tien trekkingen met een totaal prijzengeld van 10.000. ODC- Weekbladpers in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris. Kolling serf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactie: Frederique Rentenaar tel. 053-28 15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: maandagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6 Hellendoorn tel. 05486-5 52 54 H. van Zon Van Holtenserf 47 Holten tel.05483-6 19 81 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: C. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Het gemeentebestuur en school leiding van de Scholengemeen schap Holten denkt momenteel bepaald minder vriendelijk over het ministerie van Onderwijs, nu bekend is geworden, dat de nieuw bouw voor de scholengemeen schap voorlopig niet op het inves- teringsehema van het ministerie wordt opgenomen. De nieuwbouw komt slechts op de wachtlijst. Dat betekent dat de nieuwbouw ten minste met een paar jaar zal wor den uitgesteld. Een tweede dom per is, dat de onderwijsminister de drie LHNO afdelingen niet lan ger wil handhaven. Het college van b en w en schoolleiding heb ben aangekondigd met kracht te gen deze gang van zaken te protes- teren.„Wij Hebben steeds positief meegewerkt aan de totstandko ming van een brede scholenge meenschap, maar nu de fusie in alle opzichten geod gelukt is, wor den wij daarvoor vanuit Den Haag gestraft", verklaarde burge meester Van Rappard tijdens de vergadering van de commissie Onderwijs. De lage plaatsing van de SGH op het investeringsschema vindt zijn oorzaak in de samenvoeging van de lokatie Haarstraat en Oranje straat. De toestand van de lokalen aan de Haarstraat is goed en die van de Orapjstraat slecht, maar samen scoren ze te laag voor een goede plaats op het investerings schema. Uit de andere fax van het ministerie blijkt dat 'Zoetermeer' wel accoord gaat met de omzetting van het agrarisch onderwijs, maar dat er in Holten een keuze ge maakt moet worden tussen de LHNO afdelingen verkoop en ad ministratie, waardoor de afdeling verzorging buiten schot kan blij ven. „Dit is star ambtelijk afgedaan. Aan de ene kant worden we van alle kanten gestimuleerd om te fu seren, maar als het op uitvoering Een andere financiële tegenval- 'ier is te vinden in de onderwijsbe groting op de post basisonderwijs. Aangekondigd wordt in de begro ting dat het college rekent op een kleine nabetaling van de Londo- vergoeding over de laatste twee jaren. Achteraf blijkt dat er dik geld bij moet. Holten moet een bedrag van 65.000 bijbetalen. Hoe dit in de begroting vertaald gaat worden is nog niet bekend. wanneer er sprake is van perma nente bewoning of recreatief bewo nen. Het leek zo mooi, bij de opening van de nieuwe Scholengemeenschap Holten. Ho/tens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door! J Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op a/s abonnee voor het Ho/tens Nieuwsblad Hij/zij betaalt abonnementsgeld per jaar ad 44,70. uitkomt, worden we afgestraft. Kennelijk weet de ene afdeling in Zoetermeer niet wat de ander doet. Wij zijn bijzonder teleurgesteld en beraden ons dan ook op stappen". Burgemeester Van Rappard vond de gehele onderwijscommis sie aan zijn kant om een brief op poten richting Zoetermeer te stu ren om te protesteren tegen de aangekondigde afslanking van het LHNO onderwijs in Holten en het niet plaatsen op de investerings lijst. Ook financieel blijkt de fusie een tegenvaller te zijn. Bij het opstar ten van de fusie is er steeds vanuit gegaan, dat de gehele operatie budgettair neutraal zou verlopen. Lii de gemeentelijke begroting blijkt nu, dat voor het komende begrotingsjaar op een tekort van 100.000 wordt gerekend, waarvan 60.000 gulden structureel is. Het tekort is het gevolg van de over gang van het ene bëkostiginssys- teem naar het andere. Gesprekken op het ministerie hebben tot nu toe weinig zekerheid gegeven over het terugdringen van dit tekort. De werkgelegenheid in Holten is vorig jaar met 10 procent toegeno men, de hoogste stijging in het gewest Midden IJssel. De pendel van werkenden in en naar Holten is gereduceerd tot nul. Dat deelde burgemeester Van Rappard mee tijdens de behandeling van het on derdeel ruimtelijke Ordening van de begroting. Mede door deze posi tieve ontwikkeling van de werkge legenheid hoopt het college, dat de provincie Holten de ruimte geeft om in de nieuwe structuurschets van Holten ruimte te laten voor een nieuw bedrijventerrein. Vol gens de burgemeester staan voor de uitbreiding van Holten 'een baaierd' van mogelijkheden open, zelfs over de S14. Volgend jaar verwacht men een nadere invulling van het plan Veld huis (Aanstoot). Het plan Mengu- nie loopt vertraging op. Het wel standstoezicht heeft bezwaren te gen een aantal onderdelen van het plan. Samen met de architect wordt naar een oplossing gezocht. De grondaankoop voor het uitbrei dingsplan verloopt voorspoedig, zodat volgend jaar de eerste spade in de grond kan. Er komen in totaal 180 woningen. Gemeentebelang bij monde van Ep van Schooten was zorgelijk over de situatie op het zomerhuis jesterrein. Veel vakantiewoningen worden momenteel verkocht met als doel te dienen als permanente bewoning voor de nieuwe eigena ren: Het college onderkent te situa tie, maar heeft niet de middelen om in alle gevallen direct op te treden. Ook al omdat het door de verlenging van de vakanties het heel moeilijk is te constateren Het college van b en w blijft bij zijn standpunt, de rietsubsidie te be stemmen voor panden in het bui tengebied. Voor karakteristieke panden in de bebouwde kom van Holten wordt om financiële rede nen geen rietsubsidie verstrekt. Dit deelde wethouder H. J. Wester- ik mee op vragen van W.A.J. ter Schure (GB) bij de behandeling van het onderdeel gemeentewer ken van de gemeentelijke begro ting. De wethouder vertélde dat er wel degelijk binnen B en W over was gedacht ook voor deze panden de rietsubsidie te laten gelden, maar "het was knijpen geblzen bij de begroting", aldus Westerik. Het Rode kruis afdeling Welfare houdt op woensdag 13 november weer haar jaarlijkse verkoop in de grote zaal van bejaardencentrum Diessenplas, 's middags van 13.00 tot 17.00 uur. Hoewel de Welfare-afdeling de be schikking heeft over een eigen ver koopruimte in het voormalige pand Aanstoot op de hoek van de Larenseweg, die elke vrijdagmid dag is geopend, blijft de jaarlijkse verkoop in Diessenplas gehand haafd. Naast de fraaie en nuttige hand werken, het houtsnijwerk en de an dere uitingen van handvaardig heid die het afgelopen jaar onder leiding van de welfarewerksters zijn gemaakt, kan men in Diessen plas ook weer terecht voor de over heerlijke erwtensoep en oliebollen uit de keuken van Diessenplas. die jaarlijks gretig aftrek vinden. Het rad van avontuur met vele leuke prijsjes ontbreekt natuurlijk niet. De 'Stel, het is je eigen vel' collecte van de Nederlandse Brandwonden Stichting die in de week van 27 oktober tot en met 2 november in Holten is gehouden heeft 3766.- opgebracht. De opbrengst van de collecte gaat naar de volgende doelen: de voor lichting over en preventie van brandwonden, wetenschappelijk onderzoek naar de optimale be handeling, het beheer van Euro pa's grootste huidbank en een voorlichtingsproject voor senio ren. De Nederlandse Brandwonden Stichting dankt ale gulle gevers en collectanten hartelijk. De creativiteit van het bestuurlijk ;ollege om geld te vinden voor het Idoppend maken van de gemeente lijke begroting heeft de eerste ave rij opgelopen. Alle frakties in de commissie Gemeentewerken heb ben maandag het voorstel verwor pen om de duizend dammen in de sloten langs de gemeentelijke we gen te belasten met vijftig gulden. In totaal verwacht het college 50.000 gulden binnen te halen. Mo menteel wordt voor de meeste dammen geen belasting betaald. De CDAer J. Veneklaas ver klaarde dat het CDA nooit accoord zal gaan met deze belasting, die volgens hem zal leiden tot een zeer onevenredige belasting van een klein deel van de bevolking. „Dit is geen goed doordacht voorstel". De WDer Rensen ging nog verder in zijn afwijzing. Volgens zijn inschat ting is dit onderdeel van de begro ting een 'grapje', een niet geslaag de poging om te kijken hoever men kan gaan om geld binnen te krij gen. De PvdA miste een goede fi nanciële onderbouwing en ook Ge meentebelang kon geen goede mo tivering bedenken voor deze las tenverzwaring. Wethouder Westerik verklaarde, dat de lastenverhoging wel dege lijk verdedigbaar is. De dammen in de sloten brengen extra kosten met zich mee voor het onderhoud. Dwars tegen de stroom van alco holvrije en -arme bieren in roei den afgelopen maandag ruim der tig liefhebbers van het edele ger stenat. Op initiatief van de uitba ter van café 't Klavier en de plaatselijke Gall Gall-winke- lier werd een bierproefavond ge houden en dat viel, gezien de posi tieve reacties, goed in de smaak. Zozeer zelfs dat ter plekke een Holtens biergenootschap werd opgericht. Wie nog steeds in de onschuldige veronderstelling mocht verkeren dat bier bij de alom bekende Grolsch, Heineken of Amstel uit de tap wel ophoudt, wist na maadaga- vond beter. Meer dan twintig soor ten bier hadden de organisatoren op het biljart uitgestald, terwijl er van het Vat ook nog twee verkrijg baar waren. Uiteraard was het de bedoeling dat elk bier op zijn speci fieke eigenschappen werd be proefd en daar waren de deelne mers wel een avondje druk mee. En .aangezien, in tegenstelling tot bij wijnproeverijen, het bier niet uit gespuugd werd was het maar goed dat van elk brouwsel slechts een ferme slok werd genomen. Degus- teren was het advies waarbij ter afwisseling van trappistenkaas en stokbrood kon worden genoten. Zelf kenners bij uitstek, hadden de organisatoren de avond goed opge bouwd. Eerst stonden de pilseners en andère commerciële bieren op het programma terwijl na de pauze (waarin wat gedronken kon wor den) de wat verfijndere, al dan niet ambachtelijk gebrouwen produk- ten ter beoordeling werden aange boden. Uiteraard belandde men daarbij in bierland bij uitstek Bel gië want hoewel ook Nederland de laatste jaren manmoedige pogin gen doet de sloot pilsener te verrij ken met wat hoogwaardiger bier tjes, zijn onze zuiderburen op brouwgebied toch niet te overtref fen. Eenmaal bij de Pauwel's Kwak, de Hommel, de Deugniet, Brigand en Guillotine aangeko men, was het dan ook niet vreemd dat de ware fijnproevers spontaan besloten dit initiatief te herhalen en daarvoor een Holtens bierge nootschap (of alliantie) op ter rich ten. Daarbinnen zullen regelmatig de seizoenbieren (en op eigen risi co) de probeersels van Holtens thuisbrouwers worden geproefd, terwijl ook activiteiten als exursies naar brouwerijen en bezoeken aan bierfestivals op het programma staan.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 1