Spuitvoetbal verfrist de talrijke Pimpelaars Publiek de grote afwezige op het Holtens Dorpsfeest Holtens Nieuwsblad, Tappen en drinken in race tegen de klok m Kwaliteit vakantie-evenement laat te wensen over U ontvangt een fraaie Duiven Melken en fietsen Uitstekende prestatie Marie Louise Afwisseling in routes Oost'n Rit BAU I M"s: Levend Triviant en sp(r)ookjes op De Borkeld Veel spanning in competitie Geslaagd Hottens Nieuwsblad Donderdag 1 augustus 1991-43ste jaargang no.31 Abonnementsprijs f 44.70 Losse nummers f. 1 Gedrukte oplage 3075 Duivenmelker) noemén ze het, maar om melk gaat het wel in de laatste plaats bij de duiven sport. Want wie geregeld de wedstrijduitslagen leest heelt wel in de gaten dat er ook onder duiven grote kampioenen zijn. Vandaag een verhaal over de mannen achter de vogels. Alle Holtense triathleten lo pen, fietsen en zwemmen zich warm voor de Triathlon op 10 augustus en hun familie lijdt mee. Als drie mensen uit één gezin zich voor moeten berei den en er ook nog een bedrijf ge rund moet worden, wil dat el kaar nog wel eens in de weg zitten. Melken en fietsen gaat niet zo gemakkelijk samen! KENMERK Z7 VOOR VAKWERK RUSSEN Daltonatraai 13 Nljvarha 05480-1 33 47 De Holtense amazone Marie Loui se Dollekamp heeft tijdens de Ne derlandse kampioenschappen dressuur in Haaksbergen zaterdag met haar schimmel Attend in de klasse Z in het sterke gezelschap een goede zesde plaats behaald. Zondags wist ze zich met een vlotte gedurfde proef in het algemeen klassement naar een vijde plaats te rijden. In totaal hadden 94 com binaties zich geplaatst voor de fi nale in de klassen Z, ZZ, Pric St. Georges en Grand Prix. Ook dit jaar neemt het Agrarisch Jongeren Kontakt Holten weer deel aan de Oost'n Rit. Tussen 09.00 en 13.00 uur kan men zondag 4 augustus bjj café rest. Vosman starten voor een van de twee uitgezette routes, beide ca 130 km lang. Doordat er nu ook deel wordt genomen door het AJK Goor en Twello zijn er nu eens andere routes opgezet, die zorgen voor een leuke afwisseling. Bij de controles dient men enkele op dachten uit te voeren. Spuitvoetbal was geen gek idee voor de eerste pimpelavond van 1991. Dat werkte in ieder geval lekker verkoelend voor het be hoorlijk opgekomen publiek op de Smidsbelt en aangrenzende perce len. Af en toe zwenkte de straal even uit over de omstanders en die schenen dat op deze warme avond helemaal niet onaangenaam te vinden. Van de negen aangetreden teams ging het vriendenclubje De Hugo's met de grootste beker strij ken. De tweede plaats was voor de Togaclub en de derde voor het team van de Brandweer. Het spuitvoetbaltoemooi werd in de Dorpsstraat afgewikkeld, pal voor de VW. De skippybal bleef daardoor in ieder geval enigzins binnen de lijnen, al nam hij ook ge regeld een uitstapje naar het plein. De bedoeling was dat twee teams van elk vijf man en/of vrouw die bal in vijf minuten speeltijd zo vaak mogelijk tegen het doel (lees: hek) van de tegenstander lieten ketsen. Daarachter stond een met een ver vaarlijke brandslang gewapende keeper klaar om dat met een krachtige straal water te verhinde ren. Dat lukte boven verwachting, want er werd in alle drie poules maar weinig gescoord. Behalve Hugo's, Toga en Brand weer wierpen ook OKIA, De Raadskelder, de Espelodijk, de Es- pelose dames, De Schure en de Togaclub zich sportief in de strijd. Pleisters hoefden er niet geplakt te worden, als was het gevaar van verwondingen door de kracht van het water niet denkbeeldig. Een ruitje bij accountantbureau Brou wers kon de druk tenminsten niet weerstaan. Scheidsrechter en commentator Eric Mondeel was zo verstandig - en voorzichtig - om de microfoon op veilige afstand vanuit een lan taarnpaal te bedienen, terwijl ach ter hem het pimpelen onder bege leidende muziek van orkest Toledo gestaag doorging. De prijsuitrei king viel midden in een van hun nummers en werd toen maar even tussendoor afgewikkeld, zodat de winnende teams het zonder be wonderend applaus moesten stel len. In de pauze van de wedstrijd gaf de Hollandse Herdersvereniging een demonstratie hoe honden in aller lei soorten en maten als volleerde acrobaten een parcours vol hinder nissen kunnen afleggen. Ze trok ken er veel bekijks mee, maar de uitnodiging om daarna de eigen hond een poging te laten wagen Met techniek bereik je niks in spuitvoetbal. Een sierlijke schijnbeweging en rats, toch gepakt door de straal uit de brandslang. leverde maar één dappere op. Jen ny Schoolman uit Holten liet haar Buddy aan het artiestenleven rui ken en Buddy had er duidelijk ple zier in. Alleen de hindernis borstels liet hij na aandachtig snuffelen maar voor die was. Organisator Jos Kamphuis was na afloop tevreden. „We hebben ge probeerd wat meer activiteiten in de Pimpelavond te brengen, zodat de mensen wat te zien hebben en dat is aardig gelukt. Het is lekker druk en gezellig." En dat bleef het ook toen rond tien uur het spel was afgelopen en vooral de jongere gar de zich met overgave op het serieu ze pimpelen stortte. Is het niet te warm, dan is het wel te koud, of regent het, maar altijd iserwel een excuuste vinden voör het wegblijven van het publiek bij het jaarlijkse Dorpsfeest. Vorige week voorspelden we het alhet Dorpsfeest is toe aan een grondige opknapbeurt. De geringe belangstelling voor de ke;rmis, het afgelasten van de autocross, de geringe publieke belangstelling bij de wieler ronde, de vrijwel totale afwezigheid van toeschouwers bij het Holtense kampioenschap touwtrekken en de beschamende vertoning op de kleinveemarkt, bewèes eens te meer, dat er deze winter eens over na gedacht móet worden of Holten, als vakantieplaats bij uitstek, zijn vakantiegasten op deze wijze moet 'onthalen'. We twijfelen beslist niet aan de grote inzet van de mensen die elk jaar weer iets op poten zetten, maar elke feest is voor verbetering en verandering vatbaar, zo ook het Dorpsfeest. Aan de kermis zelf valt momenteel nauwelijks iets te verbeteren. Hol ten blijft een te klein dorp om wer kelijk een grote kermis op poten te zetten en zolang het centrum Is zoals het is, blijft het een 'verdeel de boedel'. Heel anders staat het met de kleinveemarkt. Met zes geitjes, zes konijnen, een parkiet en wat oude spullen kon je moeilijk spreken van een echte kleinvee markt. De wolkbreuk die om tien uur zijn overvloedige lading boven Holten loosde, had daar natuurlijk wel iets mee te maken, maar kan toch niet de enige reden zijn voor dit magere spektakel. Aan belang stelling van dorpsbewoners en toe risten hoeft het niet te ontbreken. Toen om half elf de regen ophield en de lucht wat lichter werd, trok ken er toch nog aardig wat men sen, meest met jonge kinderen richting weide. Tot hun teleurstel ling ,,'t Lijkt wel een oude stoelen- markt" zei een bezoekstër. Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe Als abonnee bent u daarvan verzekerd. wUUÏlBBvi» UpyC Geef dat ook eens aan een ander door! I I Naam: DUIl J Woonplaats: Gebruik deze bon voor Geeft op als abonnee voor het het opgeven van een I Holtens Nieuwsblad nieuwe abonnee. Dh,./mev, Inzenden aan: Adres: Holtens Nieuwsblad I Antwoordnummer 97 1 7500 VB Enschede I Hij/zij betaalt abonnementsgeld I per jaar ad 44,70. Bij bij de VW vernam men soort-, gelijke reacties van teleurgestelde vakantiegasten. En dan de autocross. Na de droogte van de afgelopen tijd, ble ken twee onweersbuien voldoende te zijn om het hele feest niet door te laten gaan. Het terrein stond 's middags blank. Nu weet elke tuin der van de koude grond, dat na een tijd van droogte bij een hoosbui het water niet onmiddellijk in de bodem trekt. Waarom niet even wat gaten in de grond geprikt. En waarom niet even gebeld met de Meteodienst van vliegveld Twen te, om te vernemen er nog meer buien in aantocht waren - wat niet het geval was - om dan met vereen de krachten aan de slag te gaan om de vele toeschouwers - één gezin bijvoorbeeld was speciaal uit Am sterdam komen rijden voor de cross - tevreden te kunnen stellen. Al was het maar met een aange past programma. Nu kwam men voor een gesloten tent, waar geen enkele informatie te-krijgen was, laat staan een verfrissing. Dat le verde de nodige kwade reacties op. Zelfs Jos Kamphuis van de stich ting Dorpsfeest en André Hoeben van de VW waren over het afgelas ten niet geïnformeerd. Buiten het dorpsfeest om deed men in de Keunebar goede zaken. Woensdagmiddag was de tent te klein om alle kinderen een plaatsje te geven voor het gratis schminken door de Fienpreuverinnen. Op een gegeven moment moesten er zelfs nummertje worden uitgedeeld om de drukte in goede banen te leiden, 's Avonds, vooral donderdag en vrijdagavond was het bere-druk en gezéllig in de tent waar onder de tonen van de Jagermeister- tjes, Holtenaren en vakantiegasten elkaar bij een koel glas bier troffen. Men denkt de tent volgend jaar zelfs uit te breiden met een dansvloer. Tot slot het touwtrekken om het kampioenschap van Holten. Er waren dit keer wel meer deelne mende teams, maar publiek ho maar. Al met al kan men zich afvragen of bovengenoemde evenementen en de wielerronde, waar men elders in deze krant over kan lezen, wel verder onder de noemer van Dorpsfeest samen moeten gaan. Het is vanzelfsprekend ieders goed recht als vereniging of particulier evenementen te organiseren, maar indien men dat doet onder de para plu van het dorpsfeest, met als hoofddoel de toerist in Holten een kwalitatief goed vakantie-evene ment te bieden, dient daar ook een kwaliteitskaartje aan te hangen. Nu vergeten toeristen gelukkig snel, zeker als het mooi weer is en er op de campings voldoende te beleven valt. Maar men kan zich toch de vraag stellen, of het feest wel voldoet aan de wensen van 'de toerist'. Vele rapporten zijn er in middels verschenen over Holten de Berg op en andere studiën naar het toeristisch product van Hol ten. Er is zelfs een stichting Holten Promotion in het leven geroepen. Wellicht zou via die club eens een onderzoek gestart kunnen worden onder de vakantiegasten die in het hoogseizoen de campings in Hol ten bevolken om te weten te ko men of Holten zo wel op de goede weg zit. ODC- Weekbladpers in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactie: Frederique Rentenaar tel. 053-28 15 00 Ingrid Astrego tel. 053-31 72 89 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: maandagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6 Hellendoorn tel. 05486-5 52 54 H. van Zon Van Holten serf 47 Holten tel. 05483-6 19 81 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 De zesde week van het inkerkelijk recreatiewerk in de recreatietent op De Borkeld biedt voor elk wat wils, van Levend Triviant tot sp(r)ookjestocht. Het recratieteam met Anke, Brenda, Henny, Jan Piebe en pastoraal medewerkster Marianne staat klaar om zowel va kantiegasten als Holtenaren een prettige week te bezorgen. Het programma is als volgt: Zaterdag: 20.00 uur, open avond met kampvuur en broodbakken. Zondag: 10.00 uur, kampdienst, voorganger J. Wiegers. Maandag: 19.30 uur, vlaggenroof. Dinsdag: 6.00 uur, ochtendwande ling; 19.30, Levend Triviant. Woensdag: 14.30, kookmiddag (op geven voor dinsdag 20.00 uur); 17.30, eten met ouders/verzorgers. Donderdag: 22.00 uur, Sp(r)ook- (jes)tocht. Vrijdag: 14.00 uur, fietstocht. Behalve op zondag is er iedere dag van 10.00 tot 12.00 uur kindermor gen en 's avonds om 19.00 uur een kleuterkwartiertje. In de zomervoetbalcompetitie om de Klavierbokaal heeft de wed strijd Sail andhoeve tegen cam ping de Holterberg woensdag avond een sensationeel verloop ge had. Aanvankelijk stond de Hol terberg met 6-0 voor, maar met veel inzet en gesteund door de sup- portersploeg wist Sallandhoeve ze ven doelpunten op een rij te scoren en te winnen met 7-6. Dinsdag speelden De Poppe tegen de ploeg van 't Kla vier. Deze wedstrijd werd gewonnen door De Poppe. Afgelopen woensdag werden de laatste wedstrijden gespeeld. De Holterberg speelde tegen het Kla vier en de Poppe tegen de Sal-, landshoeve. Aansluitend werd de' Klavierbokaal uitgereikt. Wie de uiteindelijke winnaar is geworden was bij het sluiten van deze editie nog niet bekend. Aan de Hogeschool Enschede is onze plaatsgenoot Wim Meilink ge slaagd voor het HTS diploma Wa terbouwkunde, constructieve af- studeerrinchting. Of het ooit als een echt wereldrecord in het GuineSSbook of Records zal worden opgenomen, is nog maar de vraag, maar een spektakel, was het zeker, het record biertappen en leegdrinken op camping de Holterberg en daar ging het toch eigenlijk om. Optimistisch gedacht, rekende Willy Veneklaas op een tijd van zo'n zes minuten, het werden er ruim zeven. Zeven minuten en zeven seconden was het vat leeg en de 38 drinkers, waaronder één vrouw vol. Zeven glazen bier moest iedere deelnemer in die tijd naar binnen werken, maar Willy had daarvoor geoefende drinkers bij eengebracht die de klus zonder probleem klaarden en na afloop nog best een biertje lustten, zo bleek. Omdat het om een record ging, was notaris Westmaas uit Markelo uitgenodigd de juistheid van een en ander te noteren. Als dank daarvoor kreeg hij geen niet alleen een biertje aangeboden, maar een fraaie aarden kruik met wat sterkers er in mee voor thuis. Jammer was het wel, dat de recordaanvraag niet op tijd was aangevraagd, zodat het nog wel even zal duren totdat de beslissing bekend zal zijn.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 1