Meer power dan flower op sixties-avond Toga Kermis wacht met ongeduld '5'van centrum Ti Klinkers nieuw in wielerronde KUNSTGEBIT? WEEK JP DENTAL COMB. DEZE Wieven Opbrengst collecte De Lindenberg toch deelnemer bij de Avro Benoeming Geslaagd Dorpsfeest weer hoogtepunt van vakantietijd Keunebar Bar-dancing „De Waag" Wegwijzers thema van recreatiewerk U ontvangt een fraai® Parker-iotterbalSpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Holtens Nieuwsblad Donderdag 18 juli 1991-43ste jaargang no.29 Abonnementsprijs f 44.70 Losse nummers f. 1 Gedrukte oplage 3075 De Holtense jeugd, die nog niet op vakantie was, heeft zich afgelopen week kostelijk gea museerd tijdens de Kinderva kantieweek. Aan de hand van de aloude legende van de Witte Wieve van Espelo werden de nodige spannende avonturen beleefd. De collecte voor het Nationaal Epi lepsie Fonds-De Macht van het Kleine, die van 30 juni tot en met 6 juli werd gehouden in Holten, heeft 4.309,05 opgebracht. Dankzij deze collecte kan veel ge daan worden aan wetenschappeli jk onderzoek, voorlichting en ac tiviteiten voor mensen met epilep sie. De opnamen voor Avro's Hersen gymnastiek light zullen op 30 juli niet, zoals wij vorige week bericht ten, gehouden worden op camping de Prins en camping de Holterberg maar op bungalowpark De Linden- berg en camping de Prins. De ploeg van bungalowpark De Lindenberg bereikte vorig jaar de finale en was daardoor automa tisch verzekerd van deelname. Door een misverstand bij de Avro- organisatie werd De Lindenberg niet benaderd en koos men voor camping de Holterberg. Een en an der is nu in der minne geschikt. Dit jaar neemt De Lindenberg deel en volgend jaar De Holterberg. De heer J. Kloots, medewerker Ge meentewerken van de gemeente Holten is per 1 oktober benoemd tot directeur Gemeentewerken van de gemeente Ambt Delden. Onze plaatsgenoot Erik Baltes is onlangs geslaagd voor het diploma Makelaar in Onroerende Goede-' ren, georganiseerd door de Neder landse Vereniging van Makerlaars in Onroerende Goederen (NVM) te Nieuwegein. Onze plaatsgenoot Marcel Kers is geslaagd aan de Agrarische Hoge school Delft, studierichting tuin bouw. Onze oud-plaatsgenoot Jurgen Eij- gendaal is geslaagd aan de Rijksu- Druk en gezellig, ja. Maar een echt jaren zestig sfeertje? Nee, dat ont brak een beetje aan de sixties- avond van de Toga-club afgelopen dinsdag. Goed, de muziek deed af en toe weer denken aan die roerige jaren met provo's, teach-inns en witte fietsen. En een enkeling had zich zelfs als een overjarige hippie uitgedost. Maar over het alge meen was het toch: meer power dan flower. Gelukkig stak Armand tijdens zijn optreden nog een vette joint op anders had zelfs de hasjlucht ontbroken. Dat een Hoolter Oamd moeilijk op gang komt is bekend. Terwijl de eerste MacToga-burgers (extra goed doorbakken tegen het be ruchte PDM-virus) nog wat aarze lend over de toonbank gaan en de bierkraan haperend werkt, maken de eerste waaghalzen een ritje ach terop een heuse Harley. Rustig aan weliswaar want zo'n rondje om de kerk maakt een ware Hells Angel nu ook weer niet iedere dag. Van daar. En nadat de plaatselijke Her mandad er nog even fijntjes op gewezen heeft dat rijder en passa gier toch echt een helm moeten dragen, tuft de Harley er verder lustig op los. De vroege vogels kun nen terecht bij de supportersvere niging van de SV Holten of bij de informatiestand van een regionaal dagblad maar veel valt er nog niet te beleven. Ondertussen hebben De Vulcano's echter hun installatie op het ver rijdbare podium (bestaande uit twee gigantische opleggers van transportbedrijf Müller) geladen en kan het feest echt losbarsten met een onvervalste jaren zestig medley. Tegen die tijd heeft de aanvankelijk nog wat aarzelende zon het ook gewonnen en trekt de eerste Hoolter Oamd van 1991 steeds meer publiek naar de Smidsbelt. Dat betekent voor de burger-bakker Roel-Jan Warrink ook flink aanpoten, want de goed aangeklede jaren negentig-bur gers vinden nu gretig aftrek. Even nog lijkt de geringe animo voor de Elvis Presley-verkiezing de stemming te drukken, maar wan neer good old Rein 'Towers Pres ley' het gebrek aan kandidaten op vult met zijn bronzen El vis-vertol kingen is dat snel vergeten. En wanneer ook Armand op tijd uit de trein uit Eindhoven stapt, kan de avond niet meer stuk. De pro testzanger van weleer is weliswaar wat minder vingervlug (zes gebro ken snaren in twee sets) maar Armand, vele jaren ouder, maar nog niet uitgeblust. maakt er toch een mooei happe ning van waar de Holtense jeugd anno 1991 met ingehouden adem kennis van neemt. Armand blijkt na een kwart eeuw nog steeds in onmin met de maatschappij te le ven en weet in twee keer twintig minuten heel wat wereldleed aan te halen. Gelukkig vindt hij troost in een met vaardige hand gedraai de joint (Libanon rood) waartegen van de kant van de Hotense politie geen bezwaar is. Alle opgekropte jeugdfrustaties passeren nog een keer de revue alvorens Armand zijn moede hoofd (contractueel vastgelegd) te rusten legt in hotel De Swarte Ruyter en De Vulcano's de avond van een waardige afslui ting mogen voorzien. 'Ben ik te min' moet daarbij duidelijk het on derspit delven tegen power van de regionale hit 'Dat is Mooi Man'. En zo hoort het ook, tenslotte is het 1991. De Dorpsfeestcommissie wacht met ongeduld op de recon structie van het dorpscentrum. Want dan pas is het mogelijk de kermis een goede plaats midden in het centrum. „Wie nu hier onbekend is, denkt bij het zien van de kermis op de Smidsbelt al gauw: is dat nu alles? omdat men niet weet dat achter het ge meentehuis de kermis nog doorloopt. Hoe eerder dat veran dert hoe beter is het voor het voortbestaan van het Dorps feest", aldus bestuurslid Jos Kamphuis van de Dorpsfeestcom missie. Volgens Kamphuis is het Dorps feest in eerste instantie bedoeld voor de vakantiegasten, die vaak hun vakantie in Holten daarop af stellen. „Wij krijgen vaak bij de VW vaak vragen wanneer de ker mis weer begint, een teken dat men zo'n activiteit waardeert" weet An- dré Hoeben van de VW te melden. De kermis begint traditiege trouw dinsdagmiddag, evenwel Tijdens het Dorpsfeest zal de carnavalsvereniging de Fien- preuvers weer acte de presence geven met de traditionele Keu nebar. Vanaf twee uur is de bar ge opend voor jong en oud. De wiel- ren-liefhebbers hoeven niets te missen van de Tour de France, want in de tent zal een televisie- toestel aanwezig zijn, zodat men met een verfrissing in de hand de live-verslaggeving kan volgen. Donderdag en vrij dag avond speelt in de tent de Jager- mesterband uit Markelo. Gedurende het Dorpsfeest kan I men in de Keunebar reeds kaar- j ten kopen voor het grote Keu- nefeest dat ter afsluiting van het jubileumjaar van 13 tot en zonder 'drie heren in een net pak' zoals nog niet zo lang geleden ge bruikelijk was. Ook de miss-ver- kiezing, die vroeger aan het Dorps feest voorafging, is bijgezet bij wat voorbijging en niet meer terug komt. Het Dorpsfeest eindigt vrij dagavond om 24.00 uur. Een po ging om de kermis voort te zetten tot zaterdagavond stuit (nog steeds) bij de kerken op bezwaren, maar levert ook bij de kermismen- sen problemen op. „De kermislui willen wel op zaterdag nog blijven, maar willen dan toch ook op dins dag beginnen. Wij denken dat vijf dagen kermis teveel van het goede is voor Holten",verklaart Jos Kamphuis. Het aanbod van attracties be staat weer uit veel grijp en graais- pelletjes. Op speciaal verzoek is de man met het enveloppespel weer aanwezig. Voorts voor de kinderen de draaimolen en voor de oudere jeugd ondermeer de schiettent en de autoscooter. Op de parkeer plaats aan de Boschkampstraat komen de grootste atttractie's, de Calypso en de nieuwe attractie, de rupsbaan. Speciaal met het oog op de omwonenden sluit de kermis 's avonds om 24.00'uur. Woensdagochtend staat tradi tiegetrouw in het teken van de *V"7\. De kermis is komende week weer het domein van de jeugd. kleinveemarkt die door caféhou der Tonnie Brands georganiseerd wordt op Kalfstermansweide. Van af tien uur kan men daar terecht voor het kijken naar en kopen van allerlei kleinvee, 's Avonds wordt op het terrein van de familie Wan- sink aan de Schreursweg een regio autocross gehouden, waarvoor men 100 coureurs aan de start ver wacht. Gereden wordt in de klas sen standaard, 1600 cc sport en 2 li ter. De entree bedraagt 7,50. Kin deren tot twaalf jaar betalen ƒ5. De organisatie daarvan is in handen van MAC de Holterberg. De koopavond op donderdag wordt opgefleurd door muziek van de Mexicaantjes, een Holtense band, die zijn muzikanten 'leent' van de Braandheultjes en HMV. In verband met de kermis, wordt de markt vrijdag verplaatst naar de Boschkampstraat. Uitgeversmaatschappij Dagblad Tubantia BV. in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactie: Frederique Rentenaar tel. 053-28 15 00 Ingrid Astrego tel. 053-31 72 89 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-638 03 Openingstijden redactie: maandagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6 Hellendoorn tel. 05486-5 52 54 H. van Zon Van Holtenserf 69 Holten tel. 05483-6 19 81 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 KENMERK IJ VOOR VAKWERK 054*0-1 33 47 iedere vrijdag geopend. Het programma van het Interker kelijk Recreatiewerk op de Bor- keld heeft volgende week als the ma Wegwijzers. Het programma ziet er als volgt uit: Zaterdag: 20.00 uur, Open avond, natte sponzenspel en kampvuur. Zondag: 10.00 uur, kampdienst. Maandag: 19.30 uur, gecostumeerd voleyballijnbal. Dinsdag: 08.00 uur, ochtendwan deling: 10.30 uur pick-nick; 14.30 uur, speurtocht. Woensdag: 20.00 uur, knock-out show. Donderdag: 22.00 uur, spooktocht. Vrijdag: 14.30 uur, monopolyspel. Van maandag tot en met vrijdag is er 's morgens om 10.00 uur kinder morgen en s' avonds om 19.00 uur een kleuterkwartiertje. BAR-DANCING DE WAAG" Zie onze adv. op pag. 5 niversiteit Leiden voor het docto- niet 15 september wordt gehou- raal examen geschiedenis. ji den. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! :c<jm Adres: Woonplaats Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt abonnementsgeld per jaar ad 44,70. Bijna honderd renners zullen aan staande vrijdag aan de start ver schijnen van de Holtense wieler ronde. Elk jaar weten de oganisa- toren, de wielervereniging CC'75 uit Nijverdal en ijsclub de Noord pool een aantrekkelijk veld rij ders bijeen te brengen, waaronder veel bekende amateurrenners uit de regio. Daaronder de winnaaar van vorig jaar Edo Elfrink uit Haaksbergen en nummer vier Roel Palmers uit Zwolle. Veel tussensprintjes (die een aar dige premie opleveren) kan men onder andere ook verwachten van Henk Boeve uit Nijverdal, die zich ten overstaan van zijn eigen club extra gemotiveerd voelt om een goede wedstrijd te rijden. Daar naast moet de kracht van Erwin Kistemaker uit Oldenzaal niet on derschat worden. De wielerronde zal dit jaar over 80 kilometer gaan, en niet zoals vorig jaar over 100 kilometer. Dat bleek achteraf toch wat teveel om de aandacht van het publiek vast te houden, waardoor de finale in schermerduister met nog maar weinig publiek plaats vond. Ook TANDTECHNISCH LABORATORIUM Vennekesgaarden 67, RIJssen. Tel. 05480-2 00 30 voor de'renners waren die twintig kilometer meer net teveel van het goede. Veel renners verkeken zich op het vals plat van de Pastorie straat. Klinkers Het circuit is zoals gebruikelijk. Start en finish zijn op de Dorps straat, waar bij de Smidsbelt de jurywagen staat opgesteld. Via de Larenseweg gaat het naar de Riet molenstraat en Oranjestraat. Met spanning wordt afgewacht, hoe de renners zullen reageren op de klin kerbestrating in de Dorpsstraat en oranjestraat. Tot nu toe was men gewend voluit te gaan over het asfalt, maar vooral met vochtig kan het op de klinkers tot val- en glijpartijen komen. In tegenstelling tot wat stond aangegeven is de start van de wie lerronde 's avonds om 19.30 uur. de weg gaat dicht om 18.00 uur en de aanwonenden worden vriendelijk verzocht de auto's van de rijweg te zetten en die avond de huisdieren vast te houden. Het sportieve deel van het Door de nieuwe klinkerbestrating zal het bochtenwerk van de renners dit jaar extra inspanning vragen. Dorpsfeest wordt zaterdag afgeslo ten met het kampioenschap van Holten voor touwtrekkers, dat ge houden wordt op Kalfstermans weide. Dames, heren en jeugdploe- gen kunen zich tot 26 juli aanmel den bij G. Sluiter, tel 63402. Bij de heren wordt in twee klassen ge trokken, de recreatieklasse en wedstrijdklasse. In de wedstrijd klasse mogen maximaal twee ge trainde touwtrekkers deelnemen. De wedstrijden beginnen om 13.15

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 1