ban er ÜDijkerhoek in van School en Volksfeest Nieuwe revue brengt stemming er goed in van dag tot dag Kerkdiensten Medische diensten Gevonden voorwerpen H0LTENS MEUWS8UU) Uit het politierapport DAT smaakmaker School en Volksfeest BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Eerste prijs E. Bronsvoort BOLSENBROEK UB MARKELO "7 OPELe Vakantieweek voor kinderen Eerste plaats Bergruitertjes NED.HERV. KERK 9.30 uur: ds. H.W. Doomweerd; nevendiensten: Ans Steunen berg, Annie Rensen, Johan Steunenberg. Oppasdienst: Jeannet v. Brug gen en Brenda Bogaard. 19.00 uur: ds. A.J. Leerink. Uitgangscollecte: Bethanië. Diessenplas: 3 juli: ds. Door- nweerd GEREF.KERK 9.30 uur: ds. M. Berg (viering Heilig Avondmaal). 19.15 uur: ds. M. Berg (viering H.A. en nabetrachting) Kindernevendienst: groep 3, 4 en 5 o.l.v. C. Offringa. De eerste collecte is voor de kerk (H A diaconie), de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Jose Klein Nagelvoort-Beldman, In-_ grid Stam-Jansen, Wilma van Doorn-Jansen. 4-6 jaar: Jenny Hoekstra-Potkamp, Ina Lub- berdink-Assink, Joke Scheur- water-Potkamp. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis in Irene. DIJKERHOEK 9.30 uur: ds. A.J. Leerink. Uit gangscollecte: Bethanië. OKKENBROEK 9.30 uur: ds. B. Albada, Marke- lo; uitgangscollecte: Imminks- hoeve te Lemele. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. DONDERDAG 27 JUNI 1991 Het lopen in een grote plastic band viel nog lang niet mee. Dijkerhoek kan weer terugkijken op een geslaagd School en Volks feest. De organisatie liep op rolle tjes en ook het weer werkte voor de verandering dit jaar mee om er een geslaagde dag van te maken. Het feest werd traditigetrouw za terdagmorgen vroeg geopend met een optocht, waaran dit keer twin tig groepen en wagens deelnamen. Voorafgegaan door muzikanten van HMV werd de ronde door het dorp gemaakt. Veel leuke dingen waren er te zien, zoals de Otto's, het paasvuur, de asielzoekers en het weerhuisje, maar er waren ook, -I inzendingen, die onder de maat bleven qua onderwerp en uitvoe- -j ring. Schutterskoning Marco Ren sen ontbrak natuurlijk niet in de stoet. 's Morgens werden door de Dijker- hoekse schooljeugd allerlei spelle tjes gedaan op het feestterrein en 's i middags kwamen de ouderen aan 11 bod met de Volksspelen. De be- I' langstelling van het publiek voor j dit gebeuren viel wat tegen, maar de deelname was weer als vanouds. Alle welbekende spelletjes, som- 1 migen in een wat nieuwere vorm, werden afgewerkt. Een niet te mis sen onderdeel was het kuipsteken, 6 waarvoor een grote houten glij- k baan was opgericht. De jeugd ver- g maakte zich inmiddels kostelijk op lil het springkussen en voor de klein- tjes draaide de draaimolen onon derbroken. Voor wie het wat rusti- ge aan wilde doen, was er nog een koetsenrit en een ritje in een minia tuurtreintje op het programma. '4 Het aangekondigde grote spekta kel 's avonds viel wat tegen. Dat bleek niet meer te zijn dan een trekkersiep met auto's: leuk, maar "j ook niet meer dan dat. Uitslagen: Schoolspelen: Stoelendans: groep 1,2 en 3: 1. Elwin Luggenhorst; 2. Suzan Hoek man: 3. Sandra Bronsvoort. Groep 6,7 en 8: 1. Gerjanne Meyerman; 2. Bennie Rei- link; 3. Nanco Holmer. Behendigheidsspel letjes: groep 1: 1e prijzen: Renske van Harmeien, Jeanet Markvoort, Frank Wilme- rink. Peter Wijnberg, Gerard van den Brink, Herjan Sluiter; 2e prijzen: Jawin Ooster- veld, Janieke Paalman, Jeroen Podt, Do- rien Paalman, Gerdien Aaftink; 3e prijzen: Jan Jaap Meendering; Sanne ten Wolt huis, Carin Nijland. Groep 2: 1e prijzen: Ja- nine Klein teeselink; Lydia Ribbink; Marcel Haverslag; 2e prijzen: Tim Noteboom; 2. Gert Jan Teeselink; 3. Annemarie van den Brink; 3e prijzen: Rolph Markvoort; Her- bert Teeselink; Corien Hoefman. Groep 3: 1. prijzen: Nienke Wiersma; Egbert Mees- terberends; Peter v.d. Worp; 2e prijzen: Chantal Sluiter; Jelle Hoekman; 3e prijzen: Nicole Wijnberg; Harmen Zandvoort; Di- nant van Harmeien. Groep 4: 1e prijzen: Tim Wiersma; Joke Veneklaas; Marjolein Boode, 2e prijzen: Geert Bannink; Erjan Hollegien; Marian Aaftink; Marjan Note boom. 3e prijzen: Daniël Sluiter; Evelijn Rensen. Groep 5/6/7/: jongens: Eli Lijsen, 50 pnt; Nanco Holmer, Dinant Boode 45 pnt.; Elwin Luggenhorst, Gerwin Holmer, 40 pnt.; Arnoud Boer, Erwin Stevens, Ro nald Nooteboom, 20 pnt.; Geert Stevens, 10 pnt.; Edwin v.d. Worp, Bennie Reylink, Arno Meijerman, Hendri Meesterberends, Gert-Jan Hoekman, b pnt. Meisjes: Erica Markvoort, Jera Lysen, Marieke Rensen, Hermien Bannink, 45 pnt.; Anita Brons voort, 40 pnt.; Sandra Bronsvoort, 35 pnt.; Hannke Aaftink, Clarissa Hollegien 30 pnt.; Anita Podt, 15 pnt, Monique Podt, 10 pnt.; Rianne Ribbink, Suzan Hoefman, Wendy Podt, Esther Zandvoort, Inge Hoefman, Gerjanne Meijerman, 5 pnt. Volksspelen: Stoelendans: 1. Janet Harm- sel; 2. Yvonne Vlogtman, 3. Diny Aaftink, 4. Anja Brönninkreef; 5. Anja Tempelman. Ringsteken per fiets: 1. Minie Ulfman; 2. Willy Beldman-Wechstapel; 3. Gerrie Ren sen; 4. Janni Hoefman; 5. Gea Nijkamp; Ringsteken per tandem1Henz Janzen en Bernert Rensen; 2. Henk en Anja Haver slag; 3. Gerrit Prins en Greta ten Veen; 4. Wilco Paalman en Geert Roeterink; 5. Lau- rien en Karin Ulfman. Hindernis paren: 1. Geert Roeterdink en Sylvia Nijenhuis; 2. Erik Rensen en Gerda Koeslag; 3. Lianna Kemper en Henk Rechterschot; 4. Erik Wechtstapel en Gery van Schooten; 5. Gerrit en Joke Veneklaas. Groepssspel (2 dames en 2 heren): 1. Henny en Henk Klaasses/Gerrie en Gert-Hendrik Rensen. 2. Marcel Vlogtman en Jan Jansen/ Riny Paal man en Bert Prins; 3. Remko Stevens en Bernert Rensen/Marco Oosterveld en Rob Rensen. Kuipsteken dames: 1. Maranda Heijmink, 2. Diny Aaftink; Kuipsteken he ren: 1. Egbert Wegstapel. 2. Gerrit Klaas- ses; 3. Jan Jansen. Kuipsteken jeugd t/m 15 jaar: 1. Wilfred Noteboom 2. Rob Wech- stapel. Schieten vrije baan: 1. Wim Wecht stapel; 2. Anja Brönnenkreef; 3. Jan Ulf man; 4. Jan Zandvoort; schieten pers. baan: 1. Wim Wechtstapel; 2. Jaap Nik- kels; 3. Marco Rensen. Auto-trekwed- strijd: 1. Erik Meilink; 2. Riny Paalman; 3. Joke van Coeverden. Origineelste: Hak- kerstweg. Vrije klasse: 1. Hakkersweg; 2. Ap Holmer; Hoofdprijs verloting: 3 dgn naar Parijs: Bets en Mine Haverslag. Ge wichtraden twee paarden: Hans Roeterink. Erna Bronsvoort, lid van de Berg- ruiters, behaalde in Warnsveld de eerste prijs in het B springen met haar paard Fayco S. Ook Greta Overvelde viel in de prijzen en wel tijdens de Rijssense Paardedagen. zij behaalde de der de prijs in dc LI dressuur met Felix met 130 pnt. Afgelopen weekend werden diver se klachten ontvangen met betrek king tot overlast in de nachtelijke uren. Het betrof geluidsoverlast en diverse vernielingen zoals het in elkaar trappen van fietsen, het in de vijver gooien van fiets, deuken in geparkeerde auto's trappen, re clameborden vernielen, planken van een bank doorzagen, ergerlijke vormen van graffiti etc. Klagers veronderstelden dat het hier de jeugdige bezoekers betroffen van de plaatselijke horeca. Met betrek king tot de vernielingen wordt een onderzoek ingesteld en worden mogelijke getuigen verzocht zich te melden. Verder werden weer diverse fietsen ontvreemd en, gelukkig, ook weer een aantal gevonden. Van de ge vonden fietsen konden er een aan tal via de ingegraveerde postcode weer bij de eigenaar gebracht wor den. In de avond van 19-6 werd op de Al een Duitser aangehouden die een automobilist bedreigde met een pi stool. Beide betrokkenen reden over de Al waarbij de Duitser de andere automobilist met zijn er gerlijke rijgedrag hinderde. Toen deze de Duitser inhaalde zag hij plotseling een pistool op zich ge richt. Hierop reed hij het terrein op van het daar aanwezige benzine station. De Duitser die hem hierbij volgde kon daar direct worden in gerekend door de daar toevallig aanwezige politiemensen. 20-6 vond op de Nagelhoutstraat een aanrijding plaats. Het betrof hier twee inwoners uit Holten die elkaar in een haakse bocht wat al te nadrukkelijk tegen kwamen. De schade bleef beperkt tot een paar deuken. Donderdag 20-6 meldde een inwo ner van Holten dat zijn personen auto, een grijze Nissan, over de hele lengte was bekrast. Niet dui delijk is of dit met opzet werd ge daan dan wel dat de uitstekende lading van een ander voertuig de oorzaak is. De auto stond tijdens het gebeuren bij de groenteman Altena in de Dorpsstraat gepar keerd. Ook hier worden getuigen verzocht zich te melden. Vrijdag 21-6 vond op de Deventer- weg, ter hoogte van de kruising met de Jeurlinksweg een aanrij ding plaats. Een uit Deventer af komstige automobilist sloeg daar plotseling linksaf zonder rekening te houden met een hem uit Holten tegemoet komende auto. Doordat de bestuurster van deze laatste auto door heftig te remmen haar O*05476-1907 snelheid nog flink kon verminde ren viel de klap nog mee en bleef het bij, weliswaar zware, plaat- schade. Zondag 23-6 vond er weer een aan rijding plaats op de Deventerweg. Nu ter hoogte van het Bonte Paard. Een uit Lettele afkomstig automobilist wilde vanaf de afrit van genoemd restaurant de De venterweg op rijden. Hierbij ver leende hij een over de Deventer weg rijdende automobilist geen voorrang. Ook hier vielen er geen slachtoffers. De schade was aan zienlijk. Beide auto's moesten door een bergingsbedrijf afgevoerd wor den. De lagere school Het Kompas is de laatste tijd ook het slachtoffer van vernielingen. Zo zijn er inmiddels al een aantal ruiten gesneuveld. Omwonenden en ook ouders van de in de omgeving wonende kinde ren worden verzocht hier wat extra aandacht aan te geven. Op 24-6 konden op verzoek van de collega's uit Rijssen te Holten twee uit Deventer afkomstige dames worden aangehouden. Beiden had den zich te Rijssen schuldig ge maakt aan winkeldiefstallen. Toen zij merkten dat de politie hen op het spoor was gingen zij er met hun auto tussen uit. Even later konden zij toch gevat worden. Wel hebben zij zich in de tussentijd weten te ontdoen van hun buit. Als hierover iets te melden valt door getuigen dan is men ook welkom. Op de parallelweg van de Rijssen- seweg vond op 24-6 een aanrijdink- je plaats. Een inwoonster van Le- melerveld wilde daar keren maar zag te laat dat een uit Holten af komstig automobilist al dicht ge naderd was. Ook hier bleef het bij blikschade. Omstreeks 10.15 uur vond op maandag 24-6 op de parkeerplaats van C1000 een aanrijding plaats. Een daar geparkeerde rode Volks wagen werd aangereden en liep daardoor schade op. De tegenpar tij is echter door gereden. Nog maals een verzoek aan eventuele getuigen zich ook hier te melden. De kindervakantieweek van de Stichting voor Sociaal en Cultu reel Werk wordt niet gehouden van zaterdag 6 tot en met donderdag 11 juli, zoals vorige week in deze krant stond, maar begint pas op maan dag 8 juli. Vier dagen lang houden de deelnemende kinderen van 6 tot en met 12 jaar zich dan bezig met het mysterie van De Witte Wieve van Espelo. Opgeven is nu moge lijk bij de Stichting, Tuinstraat 2, tel. 62755. li Help In geval van nood is het heel plezie- \j< rig te weten wat er moet worden ge- 16 daan. Eerst in gidsjes, of telefoon- boeken zoeken naar nummers, of J namen kost teveel tijd. Wanneer er -j onmiddellijk medische hulp nodig is, denkt u hierbij aan een ongeval of een hartaanval, moet het 06-11 'i' nummer worden gedraaid. Dit is J een nummer, dat onmiddellijke i hulp door de politie betreft. Maar |l ook onmiddellijke medische hulp -j kan via dit nummer worden aange- tj vraagd. Voor de normale medische hulp belt u eigen huisarts. Wat gebeurt er als u belt? De tele- fonist(e) in Apeldoorn hoort van u wat voor hulp u verlangt. Dat kan zijn de ambulance, de politie of de brandweer. U wordt dan recht- jj streeks doorverbonden met een van deze drie. In geval van de am- bulancehulp moet u vertellen waarom hulp nodig is en waar u de patiënt naar toe wil laten brengen. Op de ambulance - centrale wordt bekeken welke ambulance naar u toe moet. In elk geval is er binnen een kwartier een ambulance bij u. Hier in Holten hoeft u dus niet de plaatselijke ambulance te bellen. Vakantieperiode De schoolvakanties gaan binnen kort beginnen. De functionaris van SWOH heeft schoolgaande kinde ren en zal daarom in de zomerva kantie minder aanwezig zijn dan gebruikelijk. De eerste drie weken van juli zal de functionaris alleen op donderdagmorgen tussen 9.00 - 12.00 uur aanwezig zijn. Mocht u dringend iets van de stich ting willen weten belt u in deze periode dhr. de Groot, telefoon 62824, of mevr. Kieboom, telefoon 63094. Dit staat ook op de telefoon- beantwoorder. SWOH, Gaardenstraat29, telefoon 64910. Het Dijkerhoekse revuegezel schap DAT heeft met haar nieuw ste revue Dat raakt wat, gezorgd voor een voortreffelijk begin van de School en Volksfeesten. Voor het eerst werd geen gebruik ge maakt van 'geleende' teksten, maar werd met succes gevaren op het kompas van de eigen plaatse lijke tekstdichters. Alle hot items kwamen natuurlijk aan bod, zoals de aanleg van de golfbaan, de nieuwe vestiging van Mc Donalds met z'n voederbak aan de buitenkant, de korhoenders op de Holterberg, de snelheidscontro le op de Deventerweg, de aanleg van het fietsdag en andere zaken die in de gemeente spelen, maar de hoofdmoot vormde toch het op vriendelijke manier op de hak ne men van de eigen bevolking. Heel fraai was de parodie op 'den Bon- ke" Markvoort. Nog voordat er een woord gesproken was, lag de tot de nok gevulde zaal van het Bonte Paard in een deuk over de aardap pelhandelaar, die via een 061ijn de prijzen van de aardappelen te we ten wil komen, maar te maken krijgt met een wel heel zwoel ant woord. Hoe goed er gekeken wordt naar de eigenaardigheden van de dorpsgenoten, bleek uit de schets De vergadering, waarin zelfs niet werd vergeten het Berenburgertje van meerster Dorlas te laten ser veren. Erg geslaagd was ook de twee spraak tussen een Kliko en een Otto, die langs de kant van de weg de Dijkerhoekers aan zich voorbij zagen komen. Natuurlijk ontbrak een terugblik op het wereldrecord pannekoekenbakken niet en ook het bezoek aan de concurrentie in Engeland was in schetschvorm verpakt. Ook muzikaal hadden de Dijkerhoekers heel wat noten op hun zang. Op de melodie van be staande wijsjes waren nieuwe teks ten gemaakt die tot meezingen T/m 28 juni: Zwemvierdaagse. 29 juni: 09.30-15.00 uur, Boeldag supportersvereniging HMV (Kerkhofsweg). 30 juni: Piet Bosdag in Bos Die renwereld; 14.00 uur, start puz- zelrit MAC Holterberg bij club gebouw Beusebergerweg. 6 juli: Koningsschieten, 19.00 uur; start kindervakantieweek SoCuWe; 14.30 uur, Lanz Bull dog in De Schure. 7 juli: Concours LRV De Bergruiters. 16 juli: Hoolteroamd. 17, 23, 24, 31 juli: Zaalvoetbal- toernooi om Klavierbokaal. 21 juli: Erwin Autocross. 23 t/m 26 juli: Dorpsfeesten. 24 juli: Autocross 30 juli: Pimpelavond. ARTS: 29 en 30 juni: mw. C.M. Pis- caer/J.F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 29 en 30 juni: R. Brouwer, Boomkamp 10a Rijssen. Tel 05480-13194. Behandeling na te lefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 6 28 35, b.g.g. 05704-30 86. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag t/m vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: volgens afspraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. Gevonden: 2 sleutels aan ring. Verloren: Fietssleutel ASSA met paarse sleutelhanger; ge hoorapparaat; gele kanarie; 2 schippershondjes (reu en teef) zwart en zwart met bruin; zwar te poes; bruine portemonnee in houdende pasjes etc. De Dijkerhoekse golfbaan leverde de nodige hilariteit op. van de revue hadden er onder lei ding van Mineke Tuitert iest moois van gemaakt. De muziek werd ver zorgd door Bert Boverhf, Wim Markvoor, Evert- jan Pinkers en Willem de Wit. De grime was in handen van Wander Drent, licht en geluid van Jan Noteboom en Wim Wechtstapel en de gang van zaken op het toneel werd verzorgd door Ab nekkers. Op 8 en 9 november wordt de revue nogmaals her haald. Het is dan wel te hopen, dat de temperatuur, met name achter in de zaal, tot minder tropische waarden zal stijgen na vrijdag het geval was. noodden. Hoogtepunt was als vanouds het optreden van Bets en Derk. het programmaboekje vermeldde een optreden 'onder voorbehoud' om dat een koe op kalven stond. En in derdaad, tussen het becommenta riëren van de plaatselijke politiek door, werd bericht van de laatste ontwikkelingen in de koestal, wat uiteindelijk resulteerde in een heus kalf dat ten tonele werd ge voerd. De revue werd besloten met een muzikale terublik, die de han den van de vele aanwezigen nog maals op elkaar kreeg. Geen won der ook want de ongeveer 40 leden Het viertal van pc De Bergruiter tjes heeft de eerste plaats in de klasse M behaald op het gezamen lijk concours van pc Heeten. Erik Kappert won met Chef de eerste prijs in de dressuur klasse B cat. E en Brenda Kappert bezette met Beautiful Tiffany de eerste plaats bij het springen klasse M cat. C. Uitslagen: Dressuur klasse B cat. D: derde prijs Gerrie Jager met Major Tom. Klasse B cat. E: eerste prijs Erik Kappert met Chef, vier de prijs Gerrie van Lies met Grafin Jolais. Dressuur klasse LI cat. C: zesde prijs Cindy Vosselman met Apollo. Klasse LI cat. E: derde prijs Nicole Vree Egberts met Quintes. Springen klasse B cat. C: vierde prijs Cindy Vosselman met Apollo. Klasse B cat. E: derde prijs Nicole Vree Egberts met Quintes. Klasse L cat. D: tweede prijs Erwin Rietberg met Bianca. Klasse L cat. C: derde prijs Marije Staman met Wendy. Klasse M cat. C: eerste prijs Brenda Kappert met Beauti ful Tiffany. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29-31, tel 6 27 84. Spreekuur: maandag t/m vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10 SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: tel. 6 18 14; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27 (VW-gebouw). Geopend: vrijdag en zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734);' Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690).

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 7