Holten kan trots zijn •p deze sociowoningen Tien eigenaren vragen alsnog woonbestemming Schuredag is voor herhaling vatbaar Winkelen Zakendoen lubkampioenschap iiit seizoen af Atletiekj eud succesvol in Zevenaar HOLTENS NIEUWSBLAD deputeerde J. Dijkstra bij officiële opening: Springwedstrijd voor junioren bij Stal de Eik Marie Elise Dollekamp naar WDR- kampioenschap Hoorzitting Borkeld toch openbaar istóssês INDERDAG 27 JUNI 1991 en kan trots zijn op deze iening. De sociowoningen en goed voorbeeld van hoe pdelijk gehandicapten op kende wijze kunnen wonen, den van de maatschappij", >rklaarde gedeputeerde J. tra vrijdagmiddag tijdens iciéle opening van de socio- igen voor verstandelijk ge- capten aan de Schoolstraat. I is het niet zo lang geleden it idee bestond dat het voor pdelijk gehandicapten het was om bij elkaar te wonen tn de woonomgeving. Daar is kig verandering in geko- ïrote tehuizen met tweehon- n meer bewoners, met lange n en links en rechts kamer- at kan niet meer", deputeerde bezocht voor de e keer de sociowoningen van thmer, vorig jaar, tijdens een ireid werkbezoek, maakte hij kennis met de bewoners van ciowoningen aan de Haar- en bezocht hij het activitei- ïtrum de dorpshuis De Bosc- p. Reeds toen, zo vertelde een directeur J.W. van Enge- n de Lathmer, ging Dijkstra |n prikkelende uitspraken de g met de zorgverleners niet weg en ook vrijdagmiddag in Despraak won de bewinds- r geen doekjes om. „De door atssecretaris van WVC voor de stelselherziening baart rgen. Zoals de voorstellen er moment liggen ben ik hier jut tegen. Het kan niet zo at de zorg moet worden over- u aan het markmechanisme, n er van overtuigd dar de iirurgie daarvan nooit de pal worden, de gehandicap- [g wel". ra noemde het onthutsend, de gehandcaptenzorg vrij- emand krijgt wat hij wil. „De 8 willen voor hun kind een zo lal mogelijke situatie. Een soek heeft aangetoond, dat 1 voldoend dagopvang is, nd- en vakantieopvang, vol- p logeermogelijkheden, op- thuishulp nogal wat ouders it zijn om hun kinderen op twoorde wijze thuis op te n. Zonder deze mogelijheden iders wel gedwongen tot uit- aatsing. Ik vraag me trou- af of je voor de begeleiding gehandicapten wel zoveel pmeerden nodig hebt. Ou- let niet gehandicapte kinde- roben ook niet eerst een di- igehaald op hun kind te kun- rzorgen? Ook in het onder voor verstandelijk Bicapten dient verandering pen, zo meent Dijkstra. In ka en Canada heeft men uis- le resultaten van deze kinde- normale basisscholen. Te- ileitte hij ervoor dat de ge- lapten in staat worden ge- irbeid te verrichten, al is het sen half uur per dag. Via 'job ing' heeft men in Amerika resultaten bereikt. Veel buurtbewoners maakten tijdens het open huis kennis met hun gehandicapte buurkinderen. Na de officiële plechtigheid ging de gedeputeerde in het gezelschap van de bewoners en hun ouders lopend naar de Schoolstraat waar de gedeputeerde een lint doorknip te. Aansluitend aan de opening vond een open huis plaats, waar zeer vele buurtbewoners en andere Holtenaren gebruik van maakte. Bij manege Stal de Eik werd zon dag een springwedstrijd voor ju nioren gehouden. Er werd enthou siast strijd geleverd in de klassen 60 centimeter, 40 centimeter en be hendigheid. Alle deelnemers kre gen een herinneringslintje. Uitslagen: 60 cm: 1. Marlienke Spakman met Japie, 2. Diederik van der Plas meet Woldi, 3. Rebek- ka Lindenaar met Bento, 4. Pieter nel Stegeman met Bento. 40 cm: 1. Marleen de Roos met Bento, 2. Carolien Protzman met Japie, 3. Beatrijs Lindenaar met Polly, 4. Chantal Sluiter met Blue Thunder, 5. Laura Protzman met Woldi. Be hendigheid: 1. Jeanet Markvoort met Polly, 2. Ferdy van Keulen met Japie, 3. Aruni Reilink met Woldi, 4. Ronald van Keulen met Bento. Marie Elise Dollekamp heeft zich zaterdag 22 juni met haar schim mel Attend geplaatst bij de twaalf Z-combinaties van Nederland, die gaan strijden om het Nationaal Kampioenschap van de Vereni ging van Dressuurruiters (WDR). Door goede klasseringen in de se lectiewedstrijden in Aerdenhout, Kootwijk en Uden verzamelde zij voldoende punten om aan dit jaar lijkse hoogtepunt in de dressuur- sport deel te mogen nemen. De wedstrijden worden op 27 en 28 juli verreden op de terreinen van Ger- da Smelt in Haaksbergen. Twee van de zeven eigenaren van zomerhuisjes, die dinsdag gebruik maakten van de mogelijkheid om door b en w gehoord te worden over het voorontwerp bestemmings plan De Borkeld, vroegen om als nog een permanente woonbestem ming te verlenen aan hun bedrijfs woning. J.G. van Lindenberg van het gelijknamige bungalowpark stelde de gemeente een bestem- mingsruil voor, waarbij hij zijn ver gunning om op zijn terrein een be drijfswoning te bouwen inlevert. Mevrouw Th. Veneklaas, beheer der van 135 huisjes van Mooi Hol ten, heeft met gemeentelijke ver gunning in 1987 een zomerhuisje op het terrein tot beheerderswo ning verbouwt en verzoekt nu daar permanent te mogen wonen. „Uit sociaal oogpunt is dat zeer ge wenst", stelde haar raadsman ir. H.H. Jalink. „Het kunnen bieden van dag- en nachtservice is in geval van calamiteiten een dringende noodzaak." De tien eigenaren die op het voor ontwerp gereageerd hebben verke ren in hetzelfde schuitje. Hun huis heeft de bestemming recreatie bungalow en zal die in de meeste gevallen waarschijnlijk ook hou den, aangezien de woningen niet voldoen aan de door b en w gehan teerde criteria om permanente be woning te legaliseren. Het gaat dan om huizen die er stonden voor De Borkeld op 23 mei 1952 de be stemming zomerhuisjesterrein kreeg of waarvoor in de jaren vijftig - de tijd van de woningnood - door het toenmalige college van b en w toestemming is verleend om er per manent te wonen. Enkele huisjes worden gelegaliseerd omdat ze 'daar dicht tegenaan zitten' en vol doen aan de 'ondersteunende cri teria' als ligging aan de openbare, verharde weg, voldoen aan de bouwverordening voor gewone wo ningen en dergelijke. Niet meer dan twintig van de circa 400 zomerhuisjes op De Borkeld hebben die permanente woonbe stemming gekregen in het voor ontwerp bestemmingsplan, dat het geldende bestemmingsplan uit 1975 moet gaan vervangen. Het is in Holten een publiek geheim dat er veel meer huisjes (illegaal) per manent worden bewoond. Uit gangspunt voor het college is ech ter nadrukkelijk het bewaren van het karakter van zomerhuisjester rein. „Het toestaan van permanent wonen staat daar haaks op", zei burgemeester Van Rappard. Het probleem bij de woning van mevrouw Veneklaas is voor de ge meente dat er al een beheerders woning op het terrein staat. Daar woont echter de vorige beheerder Lodeweges, die nog nominaal het beheer voert over een twintigtal huisjes. Burgemeester Van Rap pard zag al „in theorie kleine dorp jes beheerderswoningen ontstaan" als mevrouw Veneklaas de beheer- staak te zijner tijd opnieuw zou splitsen. Ten aanzien van bungalowparkei genaar G.J. van den Lindenberg lijkt de zaak iets eenvoudiger. Hij bewoont momenteel met zijn gezin een zomerhuisje aan de Postweg en mag op zijn tegenovergelegen terrein een beheerderswoning bou wen. Wanneer nu van bestemming wordt geruild, kan hij zijn zomer huisje verbouwen tot een perma nente woning met voldoende ruim te, terwijl het stuk grond waar nu de bedrijfswoning gebouwd mag worden een recreatiebungalowbe stemming krijgt die aansluit bij de aangrenzende percelen. De eigenaren zouden oorspronke lijk in een besloten b en w-vergade ring worden gehoord, maar het col lege besloot maandag op grond van de verordening om toch een openbare hoorzitting te houden. Eén van de insprekers stelde er prijs op om in beslotenheid ge hoord te worden en dat is ook ge beurd. Eind juli of begin augustus horen betrokkenen of hun bezwa ren zijn gehonoreerd. Be afgelopen jaren al bijna p is geworden, wordt het sei- in BC Holten afgesloten met (kampioenschappen. Direkt gedwongen stop in verband e examens die dan in de al plaatsvinden, werd eind gonnen met de ongeveer 115 fedstrijden. Deze wedstrij- Irden op de gewone speela- iop een aantal daarvoor ge- ierde banen gespeeld; daar- Was voor een ieder ook nog jüieid tot 'vrij' spelen, zodat ak weer gezellig druk was. i moesten ook deze keer Ên aantal deelnemers afha- Verband met ziekte, blessu- Jnilie-omstandigheden e.d. tig werd in veel gevallen fganisatie en goedwillende fs een aanvaardbare oplos- pvonden, zodat de meeste Uden toch doorgang kon- Iden. kling van de deelnemers in ategorieën had tot gevolg, lereen toch min of meer op ar eigen niveau aan deze pipioenschappen kon deel- wat het plezier en de span- Widelijk ten goede kwam. >t voor de meeste spelsoor- beide categorieën slechts Jle nodig was, was het aan- ale-partijen ook beperkt, •or deze wedstrijden niet op ig 22 juni zoals gepland, P woensdagavond 19 juni, In kader van het 90-jarig bestaan van de KNAU werden op de kunst- ofbanen te Zevenaar avondwed strijden gehouden. De jongere jeugd (t/m 14 jaar) van sv Holten was ook actief bij deze wedstrijd. Er waren ca 125 deelnemers uit de regio Oost naar deze wedstrijden gekomen in het kader van dit jubi leum. Gezien de grote deelname waren de resultaten van de Holten- se deelnemers succesvol. De resultaten waren: meisjes D, Hannah Beldman, 60 m. 9,3 sec, verspringen, 3.58. Henny Bekker- nens, 80 m. 13.6 sec, verspringen 3.70 m. Marit Stegeman, 80 m: 12.0 sec, verspringen 3.38 m. Esther Smit, 60 m, 8.9 sec (diskw. na 2e valse start), verspringen 3.99 m (2e plaats). Kim Kortlever 600 m, 2.40 min (6e plaats). Meisjes C: Hermien ter Berg, 80 m. 12.8 sec, kogelstoten 7.40 m (3e plaats). De midzomeravondloop te Harfs- en werd ook door enkele Holtense atleten bezocht. De gebroeders Koetsier acteerden op de 5 km. Ap deed dit in 21.309 min en Herman in 25.57 min. Tussendoor finishte Joke Dijkman in 23.30 min. mari- nus Baltus liep de 10 km en noteer de een matige tijd vcan 41.00 min precies. Programma: zaterdag 29 juni: Ampsendag te Lochem, 4-8-12 km. de laatste speelavond van het sei zoen, gehouden konden worden. Aan het eind van die avond werden de prijzen uitgereikt door Reijer Dorresteijn, voorzitter van de Technische Commissie, welke voor de organisatie had zorggedra gen. Hij deed dit vergezeld gaan van een woord van dank aan zijn mede-commissieleden Ans Jacobs en Harrie Menkhorst voor hun me dewerking en sprak zijn waarde ring uit voor de uitermate sportie ve wijze waarop de deelnemers dit jaar alle wedstrijden gespeeld had den. De prijzen zijn uiteindelijk als volgt verdeeld: dames-enkel cat. A: 1. Berlinda Broekmate; 2. Ina Peters; 3. Hermanna Boode; cat. B: 1. Carola v.d. Vreede; 2. Marloes v.d. Stouw; 3. Dinie v.d. Vreede. Heren-enkel cat. A: 1. Harry Pe ters; 2. Pieter Aarsen; 3. Martin Bakarbessy; cat. B: 1. Johan Bos; 2. Evert Wetering. Dames-dubbel cat. A,: 1, Yvonne Beuker/Berlinda Broekmate; 2. Hermanna Boode/I- na Peters; cat. B.: 1. Marry Bo gaard/ Jetty Dorresteijn; 2. Mar loes v.d. Stouw/Carola v.d. Vreede. Heren-dubbel cat. A: 1. Pieter Aar- sen/Theo Aarsen; 2. Martin Bakar- bessy/Harry Knuiman. Gemengd- dubbel cat. A: 1. Berlinda Broek- mate/Harry Peters; 2. Yvonne Beu ker/Martin Bakarbessy 3. Ina Peters/Pieter Aarsen; cat. B: 1. Gerri v. Gelder/Evert Wetering; 2. Marry Bogaard/Reijer Dorresteijn. De band Fratsen, met zanger André Manuel, vormde het hoogtepunt van het Schure popfestival. De Schuredag krijgt na het succes van afgelopen zaterdag, ongetwij feld een vervolg. Vier jaar lang had men het niet aangedurf een spek takel op te zetten, gezien de grote financiële risico's die men loopt met het organiseren van een pop festival in de provincie, maar door een goede sponsoring en een drie tal publiektrekkende bands, TBC uit Zutphen, Fratsen uirt Diepen- hem en MAM uit Tilburg, kon men dit jaar na afloop met een tevreden gezicht de kas opmaken: men sprong er nèt uit. De overdekte accommodatie (geleend van buur man MAC de Holterberg) hoefde geen dienst te doen, want wonder boven wonder bleef het (bijna) droog. Aanvankelijk zag het er toch wat sombertjes uit toen om acht uur het feest werd geopend. De bezoe kers kwamen maar mondjesmaat binnen. Pas toen Fratsen het podi um beklom, kwam de bezoekers stroom goed op gang en zo konden uiteindelijk een 250 popliefhebbers genieten van deze publiekstopper. Keurig op tijd werd het program ma afgesloten, zoals de omwonen den was toegezegd. De Lange Muur (Chinees-Indisch Restaurant) Sinds vorige week is Holten een restaurant rijker. Chinees-In disch restaurant De Lange Muur werd op 18 juni officiéél geopend door burgemeester Van Rappard. Ongeveer honderd genodigden waren die avond getuige van een schitterend stukje vuurwerk en zaten na de openingsspeech aan aan een zeer uitgebreide tafel. De Lange Muur voert de befaamde Szechuanse keuken, die door toevoeging van bepaalde specerijen een heel eigen karak ter heeft. Een bijzonderheid is, dat de gast in overleg met de chef-kok een geheel 'eigen' menu kan samenstellen. Op basis van de smaak van de klant en de vakkennis van de kok ontstaat er een menu op maat. De Lange Muur acht Holten bij uitstek geschikt als vestigigings- plaats vanwege de grote stroom toeristen en de doorgaande verkeersroutes en uiteraard de goede markt van de bevolking zelf. Het restaurant biedt plaats aan circa 120 gasten en de keuken is open van 11.00-22.00 uur. Prijswinnaar EHAG-beursstunt Garage EHAG organiseerde tijdens de Middenstandsbeurs een beursstunt onder de klanten. Speciaal voor de beurs hield het bedrijf een APK-keuringsactie. Klanten die deze keuring lieten uitvoeren, konden door het oplossen van een rebus meedingen naar twee sport- of toerfietsen. Deze maand werden de prijswinnaressen door de heer T. Stukker gehuldigd. Mevrouw Kempers, Haarlerweg 2 en me vrouw Hobert, Reilinksweg 57, waren de gelukkigen die deze schitterende fietsen in ontvangst mochten nemen. Volgens EHAG hebben 150 klanten aan de actie meegedaan. Het bedrijf kijkt dus terug op een succesvolle beurs. 25 jaar schildersbedrijf Meijerink In januari was het 25 jaar geleden dat de heer Meijerink voor zichzelf begon. Na het behalen van de nodige diploma's startte hij in 1966 in een schuurtje naast de ouderlijke boerderij in Espelo. Al na een half jaar - en na eerst in het huwelijk te zijn getreden - verhuisde het bedrijf naar het dorp. Sinds 1975 is schildersbe drijf Meijerink gevestigd in het huidige pand. Oranjestraat 16. Na een grondige verbouwing kwam er zelfs een winkel bij. De eerste jaren werkten Meijerink en zijn vrouw samen; mo menteel zijn er acht personeelsleden in vaste dienst en neemt mevrouw Meijerink de winkel en de administratie voor haar rekening. Begin juli herdenkt Meijerink zowel zijn 25-jarig huwelijk als ook het 25-jarig jubileum. Verhuizing Dierenspeciaalzaak Zanting Vanaf 28 juni kan de Holter dierenliefhebber terecht in de nieu we winkel van Dierenspeciaalzaak Zanting aan de Smidsbelt 3. Het oude pand aan de Dorpsstraat gaat dan dicht. De nieuwe winkel heeft een verkoop-oppervlakte van ruim 140 m, wat ruifn 30 m meer is dan voorheen. Het assortiment is enigszins verbreed, zodat de klant nog meer keus heeft. De bereikbaarheid van de winkel is sterk verbeterd door de grote parkeerplaats voor de deur. Bij de opening (en de dagen erna) krijgen de klanten linnen tassen (uit milieu-overwegingen) zodat zij in de toekomst 'bewust' kunnen inkopen. Voor de kinderen is er een kleurplaat actie. Bij inlevering van een gekleurde plaat (let op: inleverda tum is 10 juli) krijgen zij een leuke attentie.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 5