Recreatiewerk op de Borkeld van start Holten voor dit jaar tenminste verlost van de verkeersellende WEEK Bulldag in Schure Ambtenaren ter goeder trouw in Mengvoeder-zaak DEZE Collecte epilepsie- bestrijding Puzzelrit Geslaagd Dat raakt wat Scholen Bar-dancing „De Waag" Strijd om titel Schutterskoning van Holten 1991 Wachten is nu op beslissing over verkeers rap port Gratis ezeltje rijden in Twenhaarsveld U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON IP-46-HR Het Dijkerhockse revuegezel- schap DAT zette de School en Volksfeesten van dit weekend voortreffelijk in met de nieuwe revue Dat raakt wat. Alle plaatselijke hot items werden door de eigen teksttalenten op de korrel genomen. Het was druk op de Holtense basisscholen deze week. De Koischooi vierde het eerste en tevens laatste jubileum onder grote belangstelling van (oud- Neerlingen en ouders en De Schakel kreeg bezoek uit Afri ka. iedere vrijdag geopend. Het Koningsschieten om de titel Schutterskoning 1991 van Holten is op zaterdag 6 juli op het schiet- terrein hoek Markeloseweg/Aal- polsweg. De Schutterskoning wordt degene die met een welge mikt schot de romp van de vogel van de paal schiet, nadat kop, vleu gels en staart zijn afgeschoten. De kaartverkoop begint om 18.30 uur. Per schutter is één lot te koop ad 25,-. Om iedere schutter een even grote kans te geven om Schutters koning te worden is bij kopen niet mogelijk. Er wordt op volgorde van de nummers geschoten en nie mand schiet meer dan één keer per ronde achter elkaar. De landelijke collecte van het Na tionaal Epilepsie Fonds wordt ge houden in de week van 30 juni tot en met 6 juli. Voor de epilepsiebe- strijding is deze collecte van zeer groot belang, want de opbrengst maakt veel activiteiten mogelijk die niet uit andere bronnen worden betaald. Epilepsie komt onver wacht en kan iedereen treffen. Het bijeengebrachte geld wordt be steed aan ondersoek naar het ont staan van deze ziekte, aan onder zoek naar de werking en bijwer king van medicijnen en aan voor lichting. Het Interkerkelijk Recreatiewerk staat weer klaar om voor het 26e jaar tijdens acht vakantieweken op de Borkeld de vrije tijd van vakantiegasten en Holtenaren op een aangename manier in te vul len. Dit loopt uiteen van een kleu terkwartiertje tot barbecue, van volleyballen tot de kampdienst op de zondagochtend. Een twintigtal vrijwilligers zorgt er voor dat al les op rolletjes verloopt. Door de week is er elke ochtend een kindermorgen voor kinderen van 4 tot 12 jaar. 's Middags en 's avonds is er veelal een programma voor, alle leeftijden. Elke week krijgt zijn eigen thema. Verder is men ten alle tijden welkom voor verdere informatie in de tent, die is opgesteld op de hoek van de Bor- keldsweg en de Postweg. De eerste activiteit is op zaterdag 29 juni en de laatste op zondag 25 augustus. Het weekprogramma van zaterdag 29 juni tot en met vrijdag 5 juli met muziek als thema is als volgt: Vaste programma onderdelen van maandag tm vrijdag: kindermor- gen: 10.00-12.00 uur 0,50), kleu terkwartiertje: 18.45 uur tot 19.00 uur (gratis). Zaterdag 29 juni: 20.00 uur, Open avond (gratis); zondag 30 juni: Kampdienst, voorganger ds. Waar denburg; maandag 1 juli: 22.00 uur, Muziekgeluiden spel 1.-); dins dag 2 juli: 14.30 uur, Reis om de we reld 1,-); woensdag 3 juli: 20.00 uur, Talentenjacht; opgave tot en met dinsdag. Tussendoor is er life muziek van een Holtense band 1,-); donderdag 4 juli: 19.00 uur, wteuig mei ernaar Kojjieann/cen na afloop van de kampdienst in de r creatietent. barbeque in Latijns-amerikaanse stijl (volw. 6,50, kind 2,50); vrij- l 5 juli: 14.30 uur, Vossejacht Al met al duurde de afslui ting van de Dorpsstraat 'maar' tien weken, maar vol gens velen leek het wel of de verkeersader in het dorp al veel langer afgesloten was. Vrijdagmiddag om kwart voor vier werden de laatste afsluitingsbdrden wegge haald en kon het verkeer zijn gang weer gaan, niet nadat grappenmaker Huub Brands op ludieke wijze de weg weer had 'open gesteld'. Indien de regen niet al te veel als spel breker zal optreden zal dè La- renseweg aan het eind van deze week weer voor het ver keer worden open gesteld en zal ook de Noordenbergstraat voorzien zijn van de nodige bestrating. Holten is nog niet helemaal verlost van opgebroken straten. Volgend jaar zal het laatste gedeelte van de Oranjestraat van de Noordenberg straat tot aan garage Rouwen- horst nog voorzien moeten worden van een nieuwe riolering. Dit jaar was er op de begroting geen geld meer voor te vinden. Men denkt dit laatste gedeelte sneller te kunnen afwerken, omdat het hier slechts Gezien de weersomstandigheden is het niet verwonderlijk dat de animo om deel te nemen aan de zwemvierdaagse de eerste dagen niet erg groot was. Maandagavond meldden zich 338 Holtenaren om de reps. 250 en 500 meter te vol brengen. Dinsdag kwamen er nog zo'n 50 bij. Vorig jaren waren er nog zo'n 430 deelnemers, wat overigens ook al weer minder was dan in 1989 toen er 500 deelnemers geteld kon den worden. Om de gang naar het zwembad deze week wat aantrekkelijker te maken, heeft het gemeentebestuur besloten vanavond (donderdag) vanaf zes uur allerlei attrakties aan te bieden, waaronder gratis ezeltje rijden voor alle kinderen van Holten. Vrijdagavond is de af sluiting van de zwemvierdaagse. Holtens Nieuwsblad Uitgeversmaatschappij Dagblad Tubantia BV. in samenwerking met de stichting mHoltens Nieuwsblad Stichtingsbestuur: VJ. H. Beyers, secretaris. Kolling serf 4 7451XC Holten tel. 05483-63022 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactie: Frederique Rentenaar tel. 053-28 15 00 Ingrid Astrego tel.053-31 7289 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-638 03 Openingstijden redactie: maandagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6 Hellendoorn tel. 05486-5 52 54 H. van Zon Van Holtenserf 69 Holten tel. 05483-6 19 81 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 1224 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Gedrukte oplage 3075 MAC de Holterberg houdt op zon dag 30 juni weer een puzzelrit De uitzetters hebben ook dit keer weer gezorgd voor een goed uitge zette route door de omgeving van Holten. De start is om 14.00 uur bij het clubgebouw van MAC De Holter berg aan de Beusebergerweg 27a, waar de inschrijving is vanaf 13.30 uur. AIs lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. In Jongerencentrum De Schure wordt zaterdag 6 juli een Bulldag gehouden. De organisatie is in handen van de welbekende band Lanz Bulldog. Het festival zal on der andere een competitie en op treden van verschillende bands bevatten. Het feest begint om 14.30 uur met een competitie om de Lanz B tro fee. In deze competitie zullen teams, bestaande uit vier leden en een coach, in vijf verschillende spelonderdelen ten strijde trek- Donderdag 27 juni 1991-43ste jaargang no.26 Abonnementsprijs 144.70 Losse nummers f. 1 ken. Opgave voor deze wedstrijd kan bij de Schure en voor aanvang van de wedstrijd. Rond half zes zal er een optreden zijn van de Larense formatie Kil kenny Cats. Deze band speelt vol gens eigen zeggen 'puike puk rock'. Tijdens dit optreden kan er gege ten worden van varken aan het spit Omstreeks zeven uur zullen ver schillende oude tractoren op het terrein bij de Schure arriveren. Daaronder natuurlijk een grote Lanz Bulldog (bijna tien liter cilin derinhoud en 55 pk). Om half negen zullen dan de orga nisatoren het podium betreden. Lanz Bulldog, onder andere be kend van het voorprogramma van Normaal, zal ook dit weer een alles verhelderend optreden geven. Na dit optreden zal de dag worden afgesloten met een geweldig feest met als hoogtepunt een optreden van de feestband bij uitstek, de Enschedese band De Dikke Lea vers. Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Adres: Woonplaats: I Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: I Hij/zij betaalt abonnementsgeld per jaar ad 44,70. Vijf minuten na het weghalen van de laatste verkeersobstakels maakte onze fotograaf Vincent Jannink dezi sfeerfoto van de nieuw bestraatte Oranjestraat. Op de kleine foto Huub Brands, die op geheel eigen wijze uüing gaf aan zijn uüing gaf aan zijn vreugde, dat hij als kleine nedringdoende nu tenminste weer bereikbaar was. gaat om eenvoudige vervanging van rechte rioleringsbuizen. Vooruitlopend op de reconstruc tie van de Dorpsstraat/Oranje straat is do wegbreedte aangepast en zijn op sommige plaatsen de trottoirs met enkele tegels ver breed. Het college van b en w is nog niet voornemens het ver uit de rooilijn stekende pand Dorps straat 13 (waarin vroeger een vi deotheek was gevestgid aan te komen, om zodoende het aanzien van de straat daar een beter aan zien te geven, al geeft men toe, dat dit stukje Holten allesbehalve fraai is. Nu is het wachten op de uitein delijke beslissing over de toekom stige hoofdwegenstructuur van Holten, waarvoor deze week het - voorlopig - laatste rapport open baar is geworden. Nadat op 8 au gustus 1989 het eerste rapport Toe komstige hoodwegenstruktuur Holten was verschenen, dat voor de nodige deining en opschudding zorgde, met name bij de industrie op de Kol en in de gelederen van de Holtense Handelsvereniging, werd een werkgroep in het leven geroe pen waarin zitting hadden het KNOV als adviseur van de HHV, het bureau Goudappel en Coffeng als adviseur van de industrie de de Kol en De Haar en de bureaus Witpaard Partners en BVA als ad viseur van het gemeentebestuur. In de gemeentelijke advertentie van deze week in het Holtens Nieuwsblad is zeer summier de ip- houd van het rapport weergege ven. Wie nader kennis wil nemen van het rapport kan het tijdens kantooruren inzien op het gemeen tehuis. Voor een tientje per stuk kan men het rapport ook kopen. Conclusie Aan de hand van dit rapport en de binnengekomen reacties zal het college van burgemeester en wet houders na de vakantie in week 35 (26-31 augustus) dan met een con clusie komen. Op dinsdag 10 en woensdag 11 september worden de hoorzittingen gehouden. Daar wij het rapport eerst enkele uren voor sluitingstijd van deze editie binnenkregen, hebben wij niet voldoende tijd gehad om het omvangrijke en technische ver haal te toetsen aan het oorspron kelijke plan. Vier varianten voor de toekomstige verkeersafwikkeling zijn door de onderzoekers als haal baar gekenschetst, elk met z'n voor en tegens en allemaal met een bepaald prijskaartje. Het staat wel vast dat, wil men de Dorpsstraat- /Oranjestraat verlossen van het doorgaande verkeer, er zowel noor delijk als zuidelijk van de hoofd verkeersader ingrijpende maatre gelen nodig zijn. Een noordelijke rondweg, geheel of gedeeltelijk on- derlangs de Enk behoort tot de uitgewerkte varianten, evenals eeen nieuwe weg zuidelijk van de Pastoriestraat. Zeker is wel dat het Holten veel geld gaat kosten (ten minste zes miljoen gulden) en dat er hoe dan ook 'pijn' geleden gaat worden. De leden van de gemeenteraad hebben maandagavond unaniem het raadsvoorstel van burgemees ter en wethouders ondersteund, af wijzend te beschikken over het be zwaarschrift vam de Mengvoeder- groep. Zij volgenden daarmee het advies van de gemeentelijke Arob- commissie. „Ik heb de ontwikke lingen als niet zo prettig ervaren en hoop dat niet meer mee te maken", zo vertolkte fraktievoorzitter Jan Metsemaker de gevoelens van de raadsleden. Uit de hoorzitting van de gemeen telijke raadscommissie voor be roeps- en bezwaarschriften is ge bleken, dat van verkeerde voor lichting door gemeenteambtena ren of raadsleden geen sprake is geweest, zo verklaarde de voorzit ter H. Rustebiel (gemeentebelang). De koop van het pand was reeds geregeld voordat eigenaar Bök- kers informatie inwon op het ge meentehuis. Van verkeerde voor lichting is dan ook geen sprake geweest, hoogstens van een ver keerde ifitepretatie van de gege vens. Onze plaatsgenoot drs. A.L.M. van Well is geslaagd voor de opleiding voetreflexzonetherapeut. De oplei dingsfond onder supervisie van de bond van Europese Reüexologen afdeling Nederland.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 1