De Lathmer blij met nieuwe sociowoningen Tumultueuze week bij Nido-Universal Autotrekshow nieuw op Diekerhooks feest Kerkdiensten Medische diensten Van dag tot dag Vrijdag 21 juni open huis HOLTENS NIEUWSBLAD Gevonden voorwerpen Excursie van Bosschool •P Clubhuisbokaal gaat naar Blauw Wit 4 BOLSENBROEK MARKELO ~7 OPEL^ Vogelschieten Paradeprijs Bergruitertjes DONDERDAG 13 JUNI 1991 „We hebben bewust in Holten gezocht naar een lokatie voor nieuwe so ciowoningen. We zitten hier nu acht jaar in de Haarstraat en voelen ons volledig geaccepteerd en ingeburgerd." Sectorhoofd Salland Max Slinkman van De Lathmer in Wilp is duidelijk tevreden over het beleid om verstandelijk gehandicapten zoveel mogelijk buiten het instituut in zogenaamde soci woningen te laten wonen. Rein Grefhorst, hoofd van de sociowoningen in Holten, is het daar volmondig mee eens. Sinds begin april wonen in zes geschakelde woningen aan de Schoolstraat negentien Lathmer-pupillen. Volgende week vrijdag, 21 juni, komt Overijssels gedeputeerde Dijkstra naar Holten voor de officiële ope ning. Deze week alvast een kennismaking met de nieuwe Holtenaren. Hoewel De Lathmer aanvankelijk ook naar lokaties op de Kol had ge keken, werd toch voor de School straat gekozen. „We wilden graag centraal in het dorp zitten" vertelt Rein Grefhorst die in Holten de leidihg heeft over een team van negentien medewerkers (14 forma tieplaatsen). „Die centrale ligging is praktisch omdat je dan dichtbij de winkels en het dorpshuis zit, terwijl het bovendien de integratie bevordert." Over die integratie in Holten niets dan lof. „Holten heeft ons volledig geaccepteerd. We doen volop mee aan het leven en de activiteiten in het dorp, worden overal voor uitgenodigd en voelen ons hier echt thuis. Niemand kijkt ook meer vreemd op wanneer we met de pupillen ergens komen. Ook van de gemeente krijgen we hier alle medewerking." Het laten verhuizen van de bewo ners vanuit het centrale instituut in Wilp naar groepswoningen in de regio is volgens Max Slinkman een ontwikkeling die zal doorzetten. Zo zal het Gelders instituut, dat ook Overijssel als verzorgingsge bied heeft, volgend jaar in Raalte een aantal woningen laten bou wen. Voor de nieuwbouw in Holten koos De Lathmer voor architect Peter Ghijsen en Bouwbedrijf Voordes die aan de Schoolstraat een knap stukje werk hebben afgeleverd. Waar eens de christelijke kleuter school stond, pronken nu zes speels geschakelde woningen met een fraai (door de Resa) aangeleg de tuin. Elk van de negentien nieu we bewoners heeft hier een eigen zit/slaapkamer terwijl er naast de in elkaar overlopende huiskamers ook een serre is gebouwd voor alge meen gebruik. Opvallend zijn ver der de dakterrassen, waarop de be woners desgewenst ongestoord van de zon kunnen genieten. Privacy Die door de Nationale Ziekenhuis raad aanbevolen mogelijkheid tot privacy, is volgens Rein Grefhorst erg belangrijk. „We hebben alle maal wel eens de behoefte om al leen te zijn, dat kan hier uitste kend. We werken in de nieuwe wo ningen met twee groepen, die al naargelang hun interesses en bele vingswereld zijn ingedeeld. Naast hun dagprogramma werken ze ver der voor zover mogelijk mee in het huishouden of bij het boodschap pen doen. Op die manier wordt de zelfstandigheid van de mensen be vorderd." Voor wat betreft het dagprogram ma werkt De Lathmer in Holten met drie werkplekken. Een groep van veertien is overdag in het dorpshuis bezig, acht bewoners gaan naar een experimenteel dag verblijf voor ouderen in Schalk haar en de rest reist op en neer naar het activiteitencentrum in Wilp. „Aanvankelijk wilden we met de hele groep naar het dorps huis dat daarvoor uitgebreid zou moeten worden" vertelt Max Slinkman. „Maar bij nader inzien zijn we van die plannen weer afge stapt omdat je dan te massaal be zig bent, terwijl je met deze socio woningen juist de kleinschaligheid wilt bevorderen." Wie de nieuwe sociowoningen van De Lathmer aan de Schoolstraat 4- 6 eens wil bekijken, is van harte welkom op vrijdag 21 juni van 17.00 uur tot 20.00 uur wanneer er open huis wordt gehouden. Vorige week woensdag lukte het de bestuurder van een personenauto om bij het wegrijden uit parkeer stand, binnen enkele seconden vijf auto's te beschadigen. Dit gebeur de achter het bejaardentehuis de Diessenplas. De 74-jarige bestuurder wilde weg rijden tussen enkele auto's, toen zijn voet van de rem schoot, waar door de auto tegen de voor hem staande auto reed. Deze schoot door de klap naar voren en raakte weer een daarvoor geparkeerde personenauto. Door dit ongelukki ge incident raakte de bestuurder zo van slag, dat hij snel achteruit reed. Bij deze handeling raakte hij echter de achter hem staande auto, die op zijn beurt weer door schoot tegen nog weer een andere auto. Totale schade: drie auto's aan voor- en achterzijde bescha digd, één alleen aan de voorzijde en één alleen aan de achterzijde. De auto van de veroorzaker was er zelfs zo slecht aan toe dat deze moest worden afgesleept. Vorige week donderdag meldde een bestuurder van een auto dat de dag daarvoor zijn auto beschadigd was op de parkeerplaats van de sporthal. Mogelijk zou dit gebeurt zijn door schoolgaande kinderen. Hier zal extra toezicht op worden gehouden. In de Industriestraat zag de eige naarvan een personenauto dat zijn auto iets werd vervormd door een vrachtwagen met oplegger, die een inrit naar een bedrijf in wilde rij den. Kennelijk had de vrachtwa genbestuurder de situatie iets ver keerd beoordeeld. Dat Holten een landelijk gelegen dorp is bleek ook vorige week vrij dag weer eens. Die dag liepen meerdere schapen in de Bergman straat, de Kolweg en de Waarden- borchstraat, zonder dat er een be geleidende herder in de buurt was. De Her(der)mandad dreef de die ren terug in de wei. Aangezien het niet de eerste keer was dat de bees ten losliepen is proces-verbaal te gen de eigenaar opgemaakt. Zaterdag kreeg de politie de mel ding dat een vreemde auto bij de camping de Haspel stond. Ter plaatse bleek dat de eigenaar en een vriendin van hem net een dres soir hadden ingeladen. Aangezien deze uit een huisje kwam, dat niet hun eigendom was, zijn zij meege nomen naar het politiebureau. Daar bekenden beiden de kast te hebben gestolen. Tegen hen wordt uiteraard ook proces-verbaal op gemaakt. De beide verdachten wa ren afkomstig uit Den Haag. Afgelopen maandag vond op de A- 1 een aanrijdinkje plaats. Een be stuurder kwam van het tanksta tion de Aral en reed richting snel weg en een andere bestuurder kwam van de parkeerplaats van MacDonald's. Laatstgenoemde verleende geen voorrang aan de auto die net getankt had, waar door beide auto's beschadigd wer den. Ook op maandag vond een aanrij ding plaats op de Rijssenseweg tussen een automobilist en een bromfietser. Deze aanrijding liep minder goed af, daar de bromfiet ser een zware hersenschudding op liep en kneuzingen aan schouder en bekken. Door het dragen van een goede helm bleef hem ernstiger hoofdletsel bespaard. De bromfietser wilde, op het mo ment dat hij net werd ingehaald door de automobilist, ineens links af slaan, waardoor hij met de auto in aanraking kwam. De 16-jarige bromfietser uit Rijssen kwam daardoor op de motorkap en de voorruit terecht van de 20-jarige automobilist uit Holten. Blauw Wit 4 heeft de clubhuisbo kaal gewonnen. Het was de tweede maal in dit seizoen dat het vierde team van het derde won. Aanvan kelijk leek het daar niet op. Blauw Wit 4 bgon de finale met een 1-0 voorsprong, maar de snelle spitsen van het derde wisten al snel de gelijkmaker achter de kansloze Gerrit Bronsvoort te werken. Toen Gerke Stam nogmaals voor het derde scoorde, leek deze ploeg een gemakkelijke overwinning te kun nen behalen. Na liep Blauw Wit 3 nog verder uit door een doelpunt van Jaap Kruk. Vrijwel meteen maakte Jan ten Hoeve er echter 2-3 van. Scheids rechter Fred Hulleman, die goed leidde, stuurde twee spelers van het vierde naar de kant, omdat zij op ongeoorloogde wijze de snelle Jaap Kruk het scoren hadden be let. Zo kwam het vierde onver wacht toch nog gelijk en in de slot fase zelfs voor te staan door blun ders in de verdediging van de te genstander. De heer Aanstoot van de kantine commissie reikte onder het goed keurend oog van erelid Knijff de beker uit. Q0S476-1907 Het was me het weekje wel bij Nido-Universal. Met het bekend worden van het op non-actief stel len van technisch directeur ing. J. Jansen volgde een golf van publi citeit, waardoor de Holtense pro ducent van materieel voor glad- heidsbestrijding even landelijke bekendheid kreeg. Nu de onder handelingen over wel of niet ver zelfstandiging in volle gang zijn, even tijd voor het opmaken van de tussenbalans. De feiten. Sinds 1983 maakt het ooit door smid Herman Klein Vel- derman aan de Kolweg begonnen bedrijf onderdeel uit van het West- duitse Alfred Schmidt GmbH uit St. Blasien in het Zwarte Woud. Nu het moederbedrijf vorig jaar okto ber failliet is verklaard, aast cura tor Grub op het gezonde Nido-Uni versal (omzet f 25 miljoen) dat vol gens hem de waarde van de door hem in de Schmidt Winterdienst und Kommunaltehcnik bijeenge brachte gezonde Schmidt=bedrij- ven met een slordige negen miljoen gulden opwaardeert. In Holten voelt men daar weinig voor. Een dergelijke stap zou im mers betekenen dat Nido tot een puur produktiebedrijf van strooi ers gedegradeerd zou worden, waarbij bijvoorbeeld de eigen ont wikkelingsafdeling zou moeten verdwijnen. En dat juist nu er on der leiding van directeur Jansen de laatste jaren veel aan produktver- nieuwing gedaan is om minder af hankelijk te worden van het sei- zoengevoelige materieel voor glad- heidsbestrijding. Het was dan ook Jansen die de kat de bel aan bond en bij Schmidts grootste schuldeiser, de Deutsche Bank, de mogelijkheid van een ma nagement buy-out aankaartte om zo als directie (samen met com mercieel directeur J. Nikkels en financieel directeur H.G. Brinks) een beleidsvinger in de pap te kun nen houden. Dat viel duidelijk ver keerd bij curator Grub, die eerder verschillende andere Schmidt-be- drijven wel aan het management ter plekke verkocht, maar daar in het geval Nido-Universal niets van wilde weten. Sterker nog, Jansen werd op non-actief gesteld. Tijd voor het personeel in Holten om voor hun directeur op de bres te springen. Op een actievergadering eisten 107 van de 108 aanwezige vaste werknemers dat Nido-Uni versal in vertrouwde handen moet komen en directeur Jansen voor het bedrijf behouden moet blijven. En ze lieten het niet bij woorden. Namens de ondernemingsraad zochten verkoopleider W. van der Kamp en J. Sterk de publiciteit, terwijl men meteen op zoek ging naar een financier voor de verzelfs tandigingsplannen. Die is ook ge vonden, maar op dit moment zijn de onderhandelingen nog druk gaande. Uiteraard is in de nieuwste opzet een plaats ingeruimd voor de zittende directie, zodat een gedi versifieerd en flexibel Nido-Uni versal nog een lange en gezonde toekomst voor de boeg heeft. Traditiegetrouw wordt het School- en Volksfeest in Dijker- hoek vooraf gegaan door het vogelschieten. Dat gebeurt op zaterdag 15 juni wanneer op het terrein bij 't Bonte Paard wordt gestreden om de titel Schutterskoning(in) van Dijk- erhoek. De inschrijving van deze, samen met schietvereni ging De Zaagmolen georgani seerde wedstrijden, begint om 19.30 uur terwijl de regerende schutterskoning Jan Bronnin- kreef om 20.00 uur het eerste schot zal lossen. De nieuwe ko ning of koninging (er doen steeds meer dames mee) wordt meteen na afloop gehuldigd in 't Bonte Paard. Deze avond kunnen de lijsttekenaars ook hun vrijkaarten afhalen voor de artiestenavond van vrijdag 21 juni, terwijl men zich tevens kan opgeven voor de volksspe len op zaterdag 22 juni. De feestcommissie van het School- en Volksfeest in Dijker- hoek is er weer in geslaagd een nieuwe attractie te vinden. Dit jaar fungeert op zaterdag 22 juni een autotrekshow als grote trek ker voor het Diekerhooks feest. Met zo'n twintig deelnemers uit Dijkerhoek zelf beloven deze wed strijden in de klasse tot en met 2000 cc en de vrije klasse heel wat spektakel. Het feest wordt vrijdagmiddag 21 juni al ingezet met jeugdtheater voor de kinderen. Vrijdagavond presenteert het DAT (Dijkerhoeks Amateurtoneel) weer een spranke lende revue, waaraan ook het ver trouwde duo Derk en Bets een steentje bijdragen en voorvallen en personen uit de plaatselijke ge meenschap op de korrel worden genomen. Na afloop kan er worden gedanst. Optocht Bijzonder is elk jaar weer de op tocht die de laatste jaren steeds groter is geworden. Ook nu is men in Dijkerhoek alweer weken lang in touw om met iets bijzonders voor de dag te komen, 's Morgens vroeg kan men de wagens bewonderen op de Hakkertsweg bij de school. Voorafgegaan door HMV en de ma jorettes vertrekt de stoet om 09.15 uur via de nieuwbouwwijk naar het Bonte Paard waar het ochtendpro gramma wordt voortgezet met o.a. een stoelendans en diverse spelen voor leerlingen van de basisschool. Ook voor de ouderen is er een stoe lendans, terwijl ook het ringsteken op de fiets en tandem veel vermaak belooft. In het randprogramma is er een demonstratie van oude am bachten en zijn er kermisattracties en een luchtkussen voor de jeugd. Volksspelen Bij de volksspelen wordt er dit jaar ongetwijfeld heel wat afgelachen bij het onderdeel hindernissen voor paren dat om 13.30 uur begint. Daarna volgt het groepsspel waar aan steeds twee dames en twee heren kunnen deelnemen. Hierbij moet een hindernisbaan met spec taculaire onderdelen worden afge legd. Voor de afsluiting van de mid dag kozen de organisatoren het kuipsteken, waarbij menigeen een nat pak zal oplopen. Tevens staat het ringsteken vanuit een paarde- of ponykoets weer op het program ma. De autotrekshow begint om 18.45 uur op een zandbaan van honderd meter lengte waarover de sleepwa- gen zo ver mogelijk moet worden getrokken. Daarbij zijn tactiek en techniek minstens zo belangrijk als het aantal pk's waarover men beschikt. Voor de eerste drie prijs winnaars zijn er prachtige bekers en geldbedragen te winnen, terwijl er ook een prijs is uitgeloofd voor de mooist uitgedoste wagen. De prijsuitreiking is meteen na afloop in het Bonte Paard, waar de avond wordt besloten met een dans- en feestavond met muziek van de Cherry's. De toegang is gratis. Aangezien het eigen concours vanwege te weinig belangstelling geen doorgang vond, konden de Bergruitertjes meedoen aan het concours van PC de Reggeruiters in Goor. Daar behaalde het Hol tense viertal een eerste prijs in de klasse L. Ook individuele leden vielen in de prijzen. Zo was er voor Erik Kap- pert met Chef een tweede prijs in de dressuur klasse B, categorie E waarin Gerrie van Lies met Grafin Jolais een vijfde plaats haalde. In de klasse LI categorie D werd Hens Janssen met Sharim tweede en een twee plaats was er ook voor Erwin Rietberg met Bianca in de klasse Ml, categorie D. Bij het springen in de klasse B (categorie C) werd Justin Koster met Lovely Lady derde, terwijl in de klasse B categorie E Jan Jans sen met Jesco M. eveneens de der de plek bezette. /Z\ NED.HERV. KERK 9.30 uur: ds. H.W. Doomweerd. Nevendiensten: Mieke Aan- geenbrug Aty v.d. Plank en Jo- han Steunenberg. Oppasdienst: mw. Teeselink- Scheperboer en Mariska Oonk. 19.00 uur: vicaris I. de Jong uit Bathmen (jeugddienst). Uitgangscollecte: kerkkoor- /Campanella. Diessenplas: 19 juni 19.00 uur: ds. Berg (Heilig Avondmaal). GEREF.KERK 9.30 uur: ds. D.A. Borgers van Den Ham. 19.15 uur: ds. D.A. Borgers. Kindernevendienst: groep 3 en 4 o.l.v. J. Wieldraayer-Nijentwil- haar; groep 5 en 6 o.l.v. T. Ban- nink De eerste collecte is voor geeste lijke verzorging koopvaardij en binnenvaart, de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Ria Dijk- ink-Rietman, Fenny Rietman en Edith Bosschers. 4-6 jaar: Henriétte Schipper Beldman, Herma Aanstoot-Pluygers en Ria Aanstoot-Stam. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis in Irene. DIJKERHOEK 9.30 uur: ds. A.J. Leerink. Uit gangscollecte: kerkkoor/Cam- panella. OKKENBROEK 9.30 uur: ds. H.Th. Vollebregt. Uitgangscollecte: zondags- schoólwerk. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 15 en 16 juni: W.R. van Couwe- laar, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 15 en 16 juni: K. van Aken, Kei zersweg 28 Holten. Tel. 05483- 61787. Behandeling na telefoni sche afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 6 28 35, b.g.g. 05704-30 86. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag t/m vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: volgens afspraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29-31, tel 6 27 84. Spreekuur: maandag t/m vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen: tel. 6 13 28 en 6 28 89. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: tel. 6 18 14; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27 (VW-gebouw). Geopend: vrijdag en zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). 14 juni: slotavond Avondfiets- vierdaagse. 15 juni: recreanten volleybal toernooi; Kinderwandeltocht; vogelschieten Dijkerhoek vanaf 20.00 uur bij 't Bonte Paard. 17 t/m 22 juni: 25-jarig bestaan Kolschool. 18 juni: 09.00 uur, vertrek fiets tocht NBvP bij Vosman; leden vergadering SV Holten voetbal, 20.00 uur Meermanskamp. 21 juni: gezellige avond lijstte kenaars School- en Volksfeest Dijkerhoek in 't Bonte Paard; 25-jarig jubileum Kolschool (19.00 uur rommelmarkt, 20.00 uur feestavond met De Braand- heultjes en Foolhouse Jazz Band) 22 juni: School-en volksfeest Dijkerhoek (09.15 uur optocht; 13.30 uur volksspelen; 18.45 uur autotrekshow); Popfestival jc De Schure. 7 juli: Concours LRV De Berg- ruiters. Gevonden: blauw regenpak; rode regenbroek; zilverkleurig armbandje met bedeltjes; licht blauwe kinderriem met india- nenvoorstelling. Verloren: cliphorloge; auto sleutel; witte poes met zwarte vlekjes. De groepen 4 en 5 van de Espelose Bosschool hebben dinsdag 4 juni een excursie gemaakt naar het AC- restaurant aan de Al. De kinderen werden door de bedrijfsleider wel kom geheten met een glas fris drank. Daarna volgde een rondlei ding door het bedrijf. Ook kregen de leerlingen de nieuwe uitbrei ding van het restaurant op teke ning te zien. De verbazing was groot toen ze hoorden dat het res taurant, dat over 450 zitplaatsen beschikt, er na de uitbreiding nog eens 400 bij krijgt en ook nog 62 twee-persoonskamers. Na de rondleiding stonden er in het bedieningsrestaurant de tafels keurig gedekt met gourmet-stelle tjes en konden de leerlingen hun ei gen pannekoeken bakken. Voor velen een hele belevenis. Na afloop van de excursie werd, voldaan, weer naar school terug gereden.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 3