m Stralende reüniedag bij jubilerend Blauw Wit Eindelijk ontspannen zitten zonder klachten. B W verrast door afwijzing GS van bes temmings ruil Goede resultaten voor Berg ruitertjes Recreanten volleybal Blauw Wit F3 kampioen Poedertegellijmen 5 en 25 kg PastategelSijmen Sierpleïsters Perklijsten Gipsornamenten Rozetten Kopflijsten Groen-rood LQKO QPBERG-IDEE winkelinrichting beursstandbouw A systeem plafonds -k kast schuifwanden kr display's balies enz... D. van Beek kampioen snelschaken Clubcross goed bezet Beldman in grootse vorm Wandeling Pieterpad afgelast Meubilair op maat: de zekerheid dat u beter zit iü II Li 1 ffllPPBii Zaterdagvan09-00-1700uur-\ DONDERDAG 16 MEI 1991 De ruiters en amazones van ru De Bergruitertjes deden het goed op het door hun club georganiseer de Concours Hippique. Bij het vier tal gingen De Bergruitertjes met de eerste plaats strijken, op het onderdeel dressuur sleepten Ger- rie Jager en Erwin Rietberg eerste prijzen in de wacht en bij het sprin gen werden Jans Jannssen en Hens Janssen eerste in hun klasse. Ida Vincent bleek de sterkste bij het jachtspringen klasse D. Zij maakte daarbij de snelste tijd van alle deel nemende combinaties. Ook Berg ruitertjes Huub Brands, Marieke Mulder, Brenda Kappert en Justin Koster reden zich in de prijzen. Stralend weer en een perfecte organisatie zorgden op hemel vaartsdag voor een zeer geslaagd concours, waarde organisatie te vreden op kan terugzien. Ruim tweehonderd combinaties van een dertigtal vereningen uit de regio en de noordelijke provincies namen deel. Zij wikkelde het aan een strak tijdschema gebonden programma Prijsuitreiking Middenstandsbeurspuzzel De prijswinaars van de Middenstandsbeurspuzzel werden woensdag 8 mei gehuldigd in het VVV-kantoor. Deze prijsvraag was uitgeschreven door de Holtense Handelsvereniging (HHV) en de gezamenlijke garagehouders en de letters van de puzzel waren dan ook te vinden op de Middenstandsbeurs en bij de ga ragebedrijven. De oplossing luidde: Met de HHV bent u beter uit, als u naast ruime keus en laag geprijsd goede kwaliteit en servi ce eist. De heren Van de Maat (voorzitter HHV) en Willems (namens de garagehouders) reikten de prijzen uit. Onder de vele inzendin gen waren er zoveel met een goede oplossing, dat loting nodig bleek. Winnaar van de zevendaagse Rijnreis voor twee perso nen, inclusief 0 400,- zakgeld, werd de heer A.J. Wechstapel, Oude Deventerweg 49. De tweede prijs, een weekend voor zes personen in een vijfsterrenbungalow, werd gewonnen door mevrouw L. Reit, Kerkstraat 14. De derde prijs, een weekend voor vier personen in een vijfsterrenbungalow, ging naar me vrouw M.A. Nijenhuis, Kolweg 26. De inschrijving voor het jaarlijkse buiten-volleybaltoernooi voor re creanten staat nog open tot 8 juni. Per team mogen niet meer dan twèe competitie-speelsters of spe lers worden opgesteld. Het toer nooi wordt gehouden op zaterdag 15 juni en vindt plaats op het ter rein bij sporthal 't Mossink en duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 25,- per team. Men kan zich aanmelden bij Herman Schotlen tel. 62420 of Wil- lemijn Husslage, tel. 62609. af onder grote publieke belangstel ling. Prompt om een uur was het tijd voor de parade. De deelnemers werden door vertegenwoordigers van de Koninklijke Federatie van Landelijke Rijverenigingen beoor deeld. De Molenruiters uit Bath- men kwamen als beste uit de bus. Burgemeester Van Rappard deel de de prijzen uit. Hij toonde zich verheugd dat er zoveel deelnemers naar Holten waren gekomen. 's Middags werden de klassen M en Z, het progressief in de klasse B en L en het jachtspringen verre den. Bij dit laatste onderdeel ble ken toch nog veel ruiters moeite te hebben met de waterbak, de Ierse wal en de natuurhindernissen. De animo ervoor was overigens groot, net zoals voor het progressief. Uitslagen: Viertal: 1De Bergruitertjes met 144 pun ten. Achttal: De Molenruiters uit Bathmen met 134 punten. Dressuur: Klasse B cat. C: 1. Martin Overech met Beauty van de Oosterhofrui- ters; 5. Justin Koster met Lovely Lady van de Bergruitertjes. Cat. D: 1. Gerrie Jager met Major Tom van de Bergruitertjes. Klas se L1 cat. D: 1. Hens Janssen met Sharim van de Bergruitertjes. Klasse L2 cat. D: 1. Erwin Rietberg met Bianca van de Bergrui tertjes; 2. Jan Janssen met Jesco M van de Bergruitertjes. Klasse M1 cat. E: 1 Aad van der Pol met Sunrise van de Molenruiters; 2. Huub Brands met Elcapone B van de Berg ruitertjes. Springen: Klasse B cat. B: 1. Sjoan Ste- gers met Lanarth uit De Vijf Marken. Cat. C: 1. Frederiek van der Vegt met Leila van de Schalkruiters. Cat. D: 1. Kristel van Rhee met Orina van de Palteruiters. Cat. E: 1Jan Janssen met Jesco M van de Bergruiter tjes. Klasse L cat. A/B; 1. Marieke Harbers met Blinda van de Eschruitertjes. Cat. C: Annet Rouweler met Sando uit Deldener- broek. Cat. D: 1Hens Janssen met Sharim van de Bergruitertjes; 3. Erwin Rietberg met Bianca van de Bergruitertjes. Cat, E: 1. Esther Geraedts met Gladour van de Mo lenruiters. Klasse M cat. B/C: Suzanne Bral- ten met Druppie uit Meppel, Cat. D: 1. Maaik Bijlsma met Fido uit Meppel; 2. Marieke Mulder met Nizzam van de Berg ruitertjes. Cat. E: 1. Dianne Ligtenberg met Tampico van de Eschruitertjes. Klasse Z cat. D: 1Dick Heuckeroth met Joost van de Reestruïters; 2. Ida Vincent met Mark van de Bergruitertjes. Progressief springen: Klasse B: 1. Sanne van Voorst met Roman uit Laren. Klasse L cat. D: 1. Natasja Averech met Beauty uit Laren. 4. Hens Janssen met Sharim van de Bergruitertjes. Jachtspringen: Klasse M cat. B/C: 1. Brénda Kappert met Beautiful Tiffany van de Bergruitertjes: Cat. D: 1. Maaike Bijlsma met Fido uit Meppel. Klasse Z cat. C; 1. Ytje de Vries met Nomanda van de Paarde- vriendjes. Cat. D: 1. Ida Vincent met Mark van de Bergruitertjes. Blauw Wit F3 werdin deze doorde weekse wedstrijd kampioen in haar klasse door met ruime cijfers Vesös F3 te verslaan. De tegen stander kreeg in deze sterk ge speelde wedstrijd van Blauw Wit bijna geen kans om aan de bal te komen en Bennie wist voor rust 2x te scoren. Herbert wist voor rust nog eens 4x te scoren. Rust 6-0. Met tref fers van Herbert en Harmen werd het 8-0. Bennie scoorde zelfs nog vier maal en bepaalde de eind stand op 12-0. Mannen van het eerste uur van Blauw Wit waren ruim vertegen woordigd op de rcuniedag. voor het verüjmen van tegels over tegels 12-17 kg Rembrandt van Rijnstraat 28 7462 BR Rijssen, tel. 05480-1 26 25 Op een zonovergotensportpark 't Vletgoor hield Blauw Wit met een reünie de eerste activiteit in het kader van het 25-jarig bestaan. Mede aangelokt door het fraaie weer, gaven velen gehoor aan de uitnodiging. Het was de gehele dag dan ook een gezellige drukte, waarbij van alles te doen en te beleven was. Vanaf 10.00 uur was de prachtig versierde poort geopend, om alle leden, oud leden en belangstellen den te verwelkomen. Na de ont vangst en inschrijving in het club huis was er koffie voor alle bezoe kers. Om 11.00 uur gingen alle acti viteiten van start. Voor de seniorengroep was er een tournooi zeven tegen zeven opgezet. Ruim 20 teams namen hieraan deel. Zelfs spelers uit het eerste elftal van 1966 konden worden verwelkomd. Voor de niet voetballers was er de gelegenheid om deel te nemen aan het spelcircuit. Voor de jongere jeugd was er 's middags een voor stelling van de theatergroep Gri- maldi. De jeugd had zich in de ochtenduren kunnen laten schminken, waardoor de clown van de theatergroep zich tussen de clows waande. Verder was er lucht kussen opgesteld waarop de vreemdste capriolen uitgehaald konden worden. In de kantine was een gigantisch krentebrood opge steld, waarvan het gewicht gera den kon worden. De maker van dit prachtige brood, Ab Aaftink had speciaal voor deze dag het brood gebakken, 's Avonds bij de prijsuit reiking bleek dat Hans Bekker- nens het beste de situatie had inge schat. Met maar 14 gram verschil benaderde hij het dichts het wer kelijke gewicht van acht kilo. Hen- ny Paalman was een goede tweede met maar 40 gram verschil. Verder kon men raden naar de druiloor van het Vletgoor of raden naar het juiste aantal flessendoppen. Bui ten was er gelegenheid een hartige hap van de barbecue of gewoon een broodje met soep. De stemming zat er goed in en het senioren tour nooi vorderde tot de kleine finale waarin team 19 en team 8 tegen el kaar uitkwamen. Team 19 won met 2-1 na een spannende wedstrijd. De finale tussen team 14 (de grote fa- voriten) en team 3 bracht een ge weldige sensatie. Het team van o.a. oud trainer Mennegat en van jeugdtrainer Gerjan de Velde Har senhorst, Hans en Henri Stam en Gerard Schalk, Freddy Hulleman, Jan Paalman en Jan Ros kreeg verrassend klop van Egbert Riet berg, Henk Potman, Erik Saal- mink, Wim Barvelink, Peter Spek- rijse, Henk-Jan Meyerink, Gerwin de Velde Harsenhorst en uitblin ker doelman Elco Spijker. Team drie counterde snel en vaardig en scoorde twee maal. Team 14 had in deze wedstrijd de pech dat Elco Spijker in grote vorm verkeerde en wist ook enkele prachtige kansen niet te benutten. Zij kwamen in deze wedstrijd maar tot een treffer en haalden daarmee toch een pri ma tweede plaats. Echter de gezel ligheid en het elkaar weer zien was belangrijker, zodat het tournooi zich afspeelde in een prima sfeer, waarbij de leiding niet of nauwe lijks hoefde in te grijpen. Ook de heer Willems van de plaatselijke E.H.B.O. had een rustige dag en kon ongestoord van de zon genie ten, echter ook aan dit adres is een woord van dank altijd op zijn plaats. De prijsuitreiking van het spelcircuit volgde op de finale. Bij de allerkleinsten bleek Vincent Scholman de meeste punten ge scoord te hebben, bij de senioren was dit Gerjan de Velde en bij de dames kwam Juliette Meyerink net een punt te kort om Ans Kolk man te verslaan. In de avonduren was er na de koffie varken aan het spit en life muziek in het clubhuis. Na de inspanningen van de dag was er nu gelegenheid om eens rustig met elkaar te praten over vroeger of oven het heden. Tegen middernacht bleek dat de organi satie van deze dag (een te grote groep om allemaal te noemen) kon terug zien op een dag die alleen maar positieve gedachten achter heeft gelaten. Echter ook deze groep heeft enorm veel gedaan om deze dag tot zo'n succes te maken. Het college van burgemeester en wethouders voelt zich op het ver-- keerde been gezet door het besluit van Gedeputeerde Staten van Overijssel, geen toestemming te verlenen voor de verplaatsing en instandhouding van het motorbe- drijf van Wim Rensen aan de Ese- pelodijk. Gedeputeerde Staten houden vast aan het standpunt, dat voor bedrijvigheid die gevaar op kan leveren voor het grondwa terbeschermingsgebied, geen toe stemming wordt verleend. Zoals bekend kon door een be- stemmingsruil met het voormalige aannemingsbedrijf Nijland aan de Espelodijk een oplossing gevon den worden voor het voorbestaan van het motorrevisiebedrijf van Rensen. Ook voor een ander ille gaal bedrijf werd een soortgelijke oplossing gevonden. „Wij zijn zeer verrast door deze beslissing", verklaarde burge meester Van Rappard desge vraagd. „We hebben een zeer zorg vuldig vooroverleg met de provin cie gevoerd, waaruit geconclu deerd mocht worden, dat ons voorstel een goede kans van slagen had. We geven evenwel de moed niet op en zullen ons nu intern gaan beraden wat voor mogelijk heden wij hebben". Het gemeentepersoneel zal bij de komende gemeentelijke en inter gemeentelijke sportieve evene menten gekleed gaan in fraaie nieuwe sportkleding. De huidige sportshirtjes waren nodig aan ver vanging toe. Gekozen is voor de combinatie groen-rood, gelijk aan het gemeentewapen van Holten. Dat Holten momenteel bestuurd wordt door groen-rode coalitie be rust geheel op toeval. Morsweg 7 - 7461 AG Rijssen - Tel. 05480-1 80 22 Postbus 105 - 7460 AC Rijssen - Fax 1 70 08 T.T.L. Bental Comb Rijssen Vennekesgaarden 67 7462 EA Rijssen Dental - Info 05480-2 00 30 Presentatie Wij verstrekken vrijblijvend informatie over Gebitsprotheses Kroon- en brugwerk Frame-protheses - Overige tandtechnische mogelijkheden - P.S. Reparatie kunstgebitten klaar terwijl wacht video-informatie van: Magneetprothese Ceka-verankeringen Kroon en brugwerk Soft-line prothese Implantaten Dinant van Beek is de Holtense snelschaakkampioen van 1991 ge worden. Elf deelnemers hadden zich gemeld voor het toernooi dat maandag 6 mei op Meermans kamp werd gespeeld. Dick van der Knaap verdedigde zijn titel in een nek aan nek race, die tot en met de laatste ronde voortduurde. Dinant van Beek trok tenslotte aan het langste eind. Hij moest slechts ®MDBO£"*MDNM®00n remise toe- staan, tegen Dick van der Knaap. Dick speelde nog een keer gelijk te gen Geert Stevens. Eindstand: 1. Dinant van Beek 9°; 2. Dick van der Knaap 9; 3. Gerrit Luggenhorst 7; 4. Gerrit Stevens 6; 5. Henk van Beek 5°; 6. Theo van Lindenberg 5; 7/8. Geert Stevens 4°, Hans van Oijen 4°; 9. Cees Olij 3; 10/11. Ab Moddejonge °/Jan van Calcar Ton van Oyen heeft zijn broer Hans verslagen in de finale van de interne bekercompetitie van schaakvereniging Holten. Aan vankelijk stond Hans beter en kon hij een gewonnen stelling verkrij gen door een vernietigende paar- desprong. Hij zag de zet echter over het hoofd en liet daardoor de winst aan Ton. In de interne competitie is nog 00n ronde te gaan. Dick van der Knaap heeft daarin na een zwaar bevochten overwinning op Theo van Lindenberg de beste kansen. Uitslagen: Dick van der Knaap - Theo van Lindenberg 1-0; Ab Mod dejonge - Gerrit Luggenhorst 0-1; Jaap Schipper - Cees Olij 0-1. Onder goede weersomstandighe den organiseerde MAC de Holter- berg op woensdagavond 8 mei haar tweede clubcross op het circuit De Imhof. Het aantal deelnemers was groot. Zo' 50 rijders meldden zich bij de inschrijving. Ook de nieuw in het leven geroepen bromfiets-klas se was flink vertegenwoordigd met elf deelnemers. Over publieke be langstelling viel dit keer eveneens niet te klagen. Uitslagen: 80cc: 1. Bart Willems; 2. Bjom Meinders; 125 cc: 1. Arwald Nij land; 2. Bert Boom; 3. E. Leeftink; 250 cc: 1. Martin Bos; 2. Erwin Sanderman; 500 cc: J.H. Schoiten; 2. Jan Kampman: Enduro: 1. Her man Veenstra; 2. Bart v. Veldhui- zén; 3."Dick Stam. In grootste vorm steekt momen teel Gerard Beldman. Tijdens de 15 km van Weerselo werd hij twee de bij de veteranen in 55.08 min. Jos v.d. Spek in 1 uur 1.58 min liep goed evenals Ap Koetsier in 1 uur 4.40 min. Minder gemakkelijk lie pen Wim Brinks in 1 uur 6.36 min en Harry Heuvelmans in 1 uur 8.10 min. Wegens ziekte van twee van dé organisatoren, komt dit jaar de Pieterpad Milieu-estafette te ver vallen. In plaats daarvan wordt nu op zaterdag 18 mei in en rond het gemeentehuis van Vorden een Na tionale Milieumanifestatie gehou den. De gemeente Holten zal met een financiële bijdrage de manifes tatie steunen. Zegt u eens eerlijk: wanneer heeft u voor het laatst echt ontspannen gezeten...? Altijd was er wel die pijn bii het zitten en opstaan. Nu bestaat er een oplossing die u wel kan helpen: uw eigen stoel op maat ge maakt. Duur? Het zal u meevallen. Kom gerust eens bij ons binnen. U krijgt dan in elk geval onze kleurrijke brochure en een vrijblijvend ad vies van onze fysiotherapeut (na telefonische afspraak). Echt, uw gezondheid is het waard! Rijssen, Reggesingel - hoek FahrenheitstraatJ__ (Industrieterr. De Mors) Tel. 05480-15515. Maandag t/m vrijdag van 10.00:18.00 uur. Donderdag nnuFTswi üpv,.. koopavond tot 21.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 7