Egbert Veneklaas toont klasse in 7e Bevrijdingsloop Blauw Wit uitgebekerd Bergruitertjes vallen ruim in de prijzen Fietscrossclub voortgezet met steun van MAC A-team van OKIA ligt stevig op kop Promotiekans voor jeugd TC Holten ftlldJr •TT MM HOLTENS NIEUWSBLAD Ten Wolthuis 250 maal in Blauw Wit Winterberg bij toernooi Blauw Wit Nieuws van de Bergruiters Tien teams spelen om Zwijnentitël Omleiding verkeer Huisvuilophaaldienst Openbare commissievergaderingen Veel belangstelling voor Concours lj m ^^3- imgiB I -Lg K JÊL T Tweede plaats B. Brinkman DONDERDAG 16 MEI 1991 Fietscrossclub De Holtertrap- pers blijft. Dat was vorige week de uitkomst van overleg tussen de be sturen van de fietscrossclub en MAC De Holterberg. De vereniging krijgt een nieuw bestuur, bestaand uit D.M. Enzerink uit Lochem van de 'oude' Holtertrappers en MAC- bestuursleden G.J. Stevens en H. van Coeverden en zal door MAC organisatorisch en financièl wor den ondersteund. Hoofdsponsor Krekel van MAC is hiermee ac- coord gegaan. Met ingang van het volgend seizoen zal FC De Holtert rappers het lidmaatschap van de Nederlandse Fietscross Federatie aangevragen. Enzerink is sinds de Nederland se fietscrosskampioenschappen van 1986 als trainer/begeleider aan de club verbonden. Hij hoopt, nu het voortbestaan voorlopig verze kerd is, op veel reacties van 'jong Holten'. Uit het aantal deelnemers aan het Overijssels kampoenschap fietscross, dat vorige week in Nij- verdal werd verreden, bleek duide lijk dat de belangstelling welis waar is afgenomen, maar dat de sport nog lang niet dood is. Vanaf 23 mei (de woensdag na Pinksteren) staat het hek van de fietscrossbaan op 't Vletgoor iede re woensdagmiddag tussen 16.00 en 18.00 open voor iedereen die een baantje wil trekken. Voorwaarde om op de baan toegelaten te wor den is wel, dat de veiligheidseisen in acht worden genomen. Helm op dus! Toezicht is steeds aanwezig. Gerard Mentink (r) kon slechts één ronde uiteindelijk winnaar Egbert Veneklaas volgen. Tot groot enthousiasme van het talrijke publiek wist Egbert Vc- neklaas de zevende Bevrijdings loop te winnen. De eerste ronde liep hij nog gelijk op met Gerard Mentink, de winnaar van vorig jaar die sinds kort in de vetera- nenklasse uitkomt, maar daarna breidde hij zijn voorsprong in de resterende drie ronden verder uit en wist hij met 24 seconden voor sprong de 10 km te winnen. Tri- athlon-crack Henry Kiens werd in het totaal derde op ruime stand in 36.25 min. Snelste dame op de 10 km was Maaike Sytsema uit Wier den in 43.23 min. Voorafgaande aan de 10 km wa ren er prestatielopen over 2,5 en 5 km. Vooral op de 2,5 km viel met acht deelnemers de belangstelling tegen, maar de 5 km met 71 deelne mers vergoedde veel. De Holtense- dames maakten er een echte wed strijd van, welke Jetty Stam in haar voordeel besliste. In verband met de riolerings wedstrijden was de Bevrijdings loop verplaatst naar de wegen rond sportpark Meermanskamp. Met name bij de scholierenloop, waarmee de Bevrijdingsloop werd geopend, bleek het start en finish gebeuren op de Valken weg wat aan de krappe kant. Ruim 350 scholieren, de allerjongsten onder begeleiding van vaders en moe ders, namen deel aan hun 1400 m. Volgend jaar zal de Bevrijdings loop wèer in het centrum van Hol ten worden gehouden. De uitslagen waren: 10 km: Heren: 1. Egbert Venekjaas. 34.09 min; 2. Henry Kiens, Eibergen 36.25 min; 3. Silvester Holtemaat, Luttenberg, 36.35 min. Veteranen: 1Gerard Mentink, Deven ter, 34.33 min; 2. Hilbrand Bosma, Henge lo, 37.02 min; 3. Gerard Beldman, Holten, 37,37 min. Dames: 1. Maaike Sytsema, Wierden, 43.23 min; 2. Nolda Jonkman, Luttenberg, 44.10 min; 3. Janny Vasters, Holten 46.42. min. 5 km: Heren: 1. Harrie Mulder, Diepen veen, 17.12 min; 2. Henk Timmerman, Daarle, 17.22 min; 3. Hans Posthuma, Hen gelo, 17.27 min. Dames: 1. Jetty Stam, Holten 23.08 mm; 2. Violet Boer, Holten 23.17 min; 3. Jet Moed, Holten 23.19 min. 2,5 km: 1. Arjen Assink, Rijssen 10.18 min; 2. Henrike Beldman, Holten 11.20 min; 3. Erik Reijlink, 12.21 min. Schooljeugd: Groep 1/tm 4 meisjes: 1. Marloes Mulder, Haarschool, 6. 44 min.; 2. Hester Paalman, Haarschool, 6.59 min; 3. Marina Aaftink, Dijkerhoek, 7.07 min; 4. Jessica Smit, Dorpsschool 7.11 min; 5. Annemiek Koerse, Schakel, 7.14 min. Jon gens: 1. Wilbert Bieleman, Kpmpas, 6.01 min; 2. Arne Hoedink, Markelo, 608 min; 3. Rudi Jansen, Markelo 6.11 min; 4. Geert Bannink, Dijkerhoek, 6.15 min; 5. Henri Knol, Rijssen 6.17 min. Groep 5 t/m 8: Meisjes: 1. Kim Kortlever, Schakel, 5.30 min; 2. Silke Hesse, haart- schoo, 5.38 min. 3. Hermicn ter Borg, Scha kel, 5.48 min' 4. Bernadette Ongena, Kol- school 6.02 min;.5. Mieke Rensen, Dijker hoek, 6.06 min. Jongens: 1Joost Posthun- ma, Hengelo 4.58 min; 2. Jan Peter Sanderman, Rijssen, 5.12 min; 3. Jacob Pieffers, Dorpsschool, 5.22 min; 4. Erik Steenbergen, Kolschool, 5.25 min; 5. Ra mon Eshuis, Kolschool 5.26 min. Het 640 kg A-team van Touw trekvereniging OKIA heeft zondag 12 mei door een ongeslagen dag overwinning op het derde competi- tietoemooi in Zieuwent zijn kop positie flink verstevigd. Naaste te genstander Heure staat nu op vier punten achterstand. De wedstrijd werd beslecht in de laatste partij van het toernooi, toen de twee teams, die beide tot dat moment al hun partijen ge wonnen hadden, tegen elkaar in het strijdperk traden. Heure moest toen in OKIA de sterkere erken nen. De ploegen van Eibergen en Vor- den hadden het zwaar en zakten verder naar onderen in het klasse ment. Vios Bison lijkt juist weer op de weg naar boven. De dames, trekkend bij de Half- weggirls, moesten in dit toernooi de dames van Wippenpol voor la ten gaan. De twee ploegen lijken wel een sport te maken van stui vertje wisselen. De dames van Bek veld raakten helemaal achterop in het klassement. De OKIA-jeugd blijft matig pres teren. Het team staat op de vierde plaats met acht punten achter stand op de ploeg die drie staat. Het 680 kg B-team, op het eerste In de halve finale van het toernooi om de TVB-beker heeft Blauw Wit op eigen terrein met 1-3 het onder spit moeten delven tegen de zon dag-eerste klasser Glanerbrug, zo dat evenals het vorig seizoen het bekeravontuur is geëindigd in de halve finale. In de beginfase kreeg Blauw Wit enkele goede mogelijkheden, waarbij het pech had toen Wim Barvelink via de keeper de paal raakte. Geleidelijk namen de gas ten echter het initiatief over en drongen met agressief spel de Blauw Witters in de verdediging. Dat leverde in de 14e minuut al succes op. Hans Bekkemens was kansloos op een van dichtbij hard ingeschoten bal(O-l). Glanerbrug ging door en kreeg en kele mogelijkheden om de score te verhogen. Dat lukte in de 30e mi- Voor aanvang van de bekerwed strijd tegen Glanerbrug werd dinsdag 7 mei Harry ten Wolt huis door voorzitter Harry Dul gehuldigd voor het feit dat hij 250 keer in het eerste elftal van Blauw Wit heeft gespeeld. Har ry ten Wolthuis speelt vanaf au gustus 1977 met een onderbre king van enkele seizoenen - toen speelde hij in het tweede elftal - in het eerste elftal. Hij kwam als 22-jarige van SV Holten naar Blauw Wit. Bijna al die jaren heeft hij zijn stekkie gehad in de centrale verdediging. Af en toe werd hij vanwege zijn kop- kracht ook wel eens in de spits geposteerd. Voorzitter Dul bood hem voor het bereiken van deze mijlpaal een fraaie blijvende herinnering aan en sprak daarbij de wens uit dat hij nog vele jaren de Blauw witte kleuren zal blijven verde diging. Zijn vriendin werd onder aanbieding van bloemen in de huldiging betrokken. nuut (0-2) na een fraaie aanval over rechts via hun pijlsnelle rechtsbui ten. Blauw Wit probeerde wel de bakens de verzetten, doch het speelde wederom te gezapig en vooral niet scherp genoeg om het de gasten echt lastig te kunnen maken. Halverwege de tweede helft wist Wim Barvelink, na voor bereidend werk van Jacco Schup- pert en Johan Bolink, toch de ach terstand te verkleinen (1-2). De Blauwwitters roken nog mogelijk heden op een goed resultaat en begonnen een offensief. De gasten moesten terug en kwamen onder druk te staan. Dit leverde wel een aantal hoekschoppen doch geen goals. Door dit opdringen waren de coun ters van de bezoekers via hun snel- Als tweede activiteit van het jubi leum van ZW Blauw Wit'66 wordt zaterdag 18 mei een jeugdtoemobi gehouden. Naast de teams van Blauw Wit komen teams van Hol ten, Witkampers, Des, SVZW, En ter Vooruit, Haarle Hulzen, de CJVers, RV, Eefde, MW, Avanti en de SV Winterberg uit Duitsland in actie. Vooral de komst van de Winterbergers stemt de organisa tie tot vreugde. Dit geeft een klein internationaal tintje aan het tour- nooi. De Winterbergers komen op vrijdagavond in Holten aan en worden dan ondergebracht bij gastgezinnen. In het wedstrijdboekje is het totale programma afgedrukt. Dit boekje is op de 18e mei op diverse plaatsen in te zien. Greta Overvelde van De Berg ruiters behaalde met haar paard Felix de vierde prijs in de dressuur klasse LI 1 op het concours in Vrie- zenveen. Haar puntentotaal was 125. Ie vleugelspelers zeer gevaarlijk. Enkele minuten voor afloop lever de dat voor Glanerbrug de beslis sende derde treffer op (1-3). Door deze treffer werd de wedstrijd ver diend in het voordeel van Glaner brug beslist en plaaststen zij zich voor de finale op 22 mei, waarin ze het Goorse Twen the als tegenstan der zullen aantreffen. toernooi nog goed voor een gedeel de eerste plaats, zakt steeds verder af. Het staat weliswaar nog op de derde plaats, maar voelt de hete adem van de nummers vier en vijf al in de nek. Uitslagen: 640 kg A-team: 1. OKIA 16 (43), 2. Heure 14 (39), 3. Eibergen 10 (36), 4. Vorden 8 (31), 5. Vios Bison 10 (25), 6. Bekveld 4 (16), 7. Bathmen 4 (14), 8. Oosterwijk 3 (9), 9. EHTC 3 (3). 680 kg B-team: 1. Vorden 7 (25), 2. Buffels 5 (19), 3. OKIA 3 (14), 4. EHTC 6 (13), 5. Vios Bison 6 (11), 6. Olden Eibergen 3 (8). Dames en jeugdklasse: 1. Heure 14 (42), 2. Bathmen 10 (33), 3. Wippenpol 12 (28), 4. Halfweggirls 5 (24), 5. Vios Bison 8 (22), 6. Erichem 4 (11), 7. Bekveld 3 (6), 8. EHTC 0 (2). Jeugd: 1. Eibergen 10 (27), 2. Olden Eiber gen I 6 (25), 3. Treklust 8 (20), 4. OKIA 4 (12), 5. Vorden 1 (5), 6. Olden Eibergen 1 (1). Op de hockeyvelden van het Sportdal zal komende zaterdag en zondag (18 en 19 mei) weer het traditionale Wilde Zwijnentoer- nooi van de Holtense Hockey Club worden gehouden. In totaal zullen tien teams uit het gehele land strij den om de Zwijnentitel. Het toernooi wordt geopend zater dag om 10.20 uur. Burgemeester Van Rappard zal de eerste afslag verrichten. De finale wordt ge speeld zondagmiddag rond 16.00 uur, waarna aansluitend de prijzen uitgereikt zullen worden. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. verleende bouwvergunningen: - aan H. J. van Doom voor verbouw garage bij Bergmanstraat 30; - aan G. den Heijer voor bouw overkapping bij Waagweg 13; - aan mevr. J. H. N. Reijenga voor vergroten woning Forthaarsweg 13; - aan H. J. Kemper voor vernieuwen wagenloods bij Valeweg 7; - aan G. J. Nijland voor ged. vernieuwen varkensschuur bij Broekweg 22; - aan maatschap Smale voor veranderen/vernieuwen veeschuur bij Deventerweg 89; - aan R. Brouwer voor bouw carport bij woning Kieftenbelt 16; - aan B. A. Nijland voor vernieuwen schuur bij Meutgeertsweg 7; VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER EEN ZAAK OF OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIENEN VAN EEN BEZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT KAN MEN ZICH WENDEN TOT DE AFDELING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRETARIE. In week 20 zal door de fa. Krekel Holten b.v. worden gestart met de uitvoering van de volgende werkzaamheden: 1. aanleg van een mini-rotonde in de Larenseweg, ter hoogte van de aansluiting van de Kon. Wilhelminatraat; 2. omlegging van de Beusebergerweg, waarbij deze weg ter hoogte van de Kon. Wilhelminastraat wordt aangesloten op de Larenseweg; 3. het bouwrijpmaken van de woonstraat „de Visscher" door de aanleg van riolering, nutsvoorzieningen en noodbestrating. In verband met de uitvoering van deze werkzaamheden zal het verkeer vanaf 21 mei a.s. als volgt worden omgeleid. Vanaf de S 14 zal het ver keer naar het centrum van het dorp en v.v. worden omgeleid via de De venterweg. Het plaatselijk verkeer op de Larenseweg zal worden omge leid via de route Aaltinksweg - Kon. Wilhelminastraat - Vrijheidslaan - Diessenplasstraat en Korte Diessenpiasstraat. Ten slotte zal het verkeer vanuit de Beusebera worden omgeleid via de Fliermatenweg en de Lie- zenweg richting Aaltinksweg. De percelen aan de Larenseweg, waaronder garage Baltes en winkel Attent blijven te allen tijde van de zijde van de Aaltinksweg volledig be reikbaar. Ook de busroute langs de Vrijheidslaan, Kon. Wilheminastraat en de Larenseweg zal gedurende de werkzaamheden tijdelijk worden aange past. De bus zal de route Vrijheidslaan - Diessenplasstraat -Korte Dies senplasstraat - Larenseweg rijden. Hiermede komt de bushalte aan de Kon. Wilheminastraat tijdelijk te vervallen. Er zal worden getracht de werkzaamheden voor de bouwvakantie (12 juli a.s.) te hebben afgerond. In ieder geval zullen zodanige maatregelen worden getroffen, dat de kruising Kon. Wilheminastraat - Larenseweg - (omgelegde) Beusebergerweg weer berijdbaar is voor alle verkeer ge durende de bouwvakantie. Hoewel er dezerzijds alles aan gedaan zal worden om de overlast tot een minimum te beperken, zal enige hinder, zowel voor het verkeer als voor aanwonenden, onvermijdelijk zijn. Wij verzoeken u rekening te houden met het bovenstaande en vragen uw begrip voor eventuele overlast. Burgemeester en wethouders van Holten. In verband met de komende feestdagen1 <omende feestdagen wordt de regeling van het opha len van het huisvuil als volgt gewijzigd. De maandagroute op 20 mei (2e Pinksterdag), grijze container, wordt opgehaald op dinsdag 21 mei. Het bedrijfsafval (grijze container met bruin deksel) van dinsdag 21 mei wordt opgehaald op dinsdag 28 mei. De gemeentewerf is op maandag 20 mei gesloten. De commissie voor algemene en bestuurlijke zaken vergadert op don derdag 16 mei 1991 om 16.00 uur in het gemeentehuis. De agenda ver meldt o.a.: - jaarverslag Rijkspolitie groep Holten over 1990; - ontwikkelingen t.z.v. regionale politiesamenwerking. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur voor de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. SV Holten JUNIOREN Zaterdag 18 mei: Toernooi bij Blauw Wit: Holten Al, 14.00 uur; Holten Cl, 11.30 uur; Holten Dl, 11.00 uur; Holten El, 09.15 uur; Holten Fl, 09.00 uur; Holten F3,10. 30 uur. Alle spelers dienen een half uur voor de aanvangstijd anwezig te zijn op 't Vletgoor. Blauw Wit SENIOREN Donderdag 16 mei: Blauw Wit 4 - Zaalteam Blauw Wit, 19.15 uur; Blauw Wit 5 - Canadastraat, 19.15 uur. Zaterdag 18 mei: Jubileum-jeugd- toemooi. Dindsdag 21 mei: Blauw Wit Al - Blauw Wit 1,19.15 uur; Blauw Wit zaal-Blauw Wit 6,19.15uur; Blauw Wit 2 - Blauw Wit 4,19.15 uur. De ruiters en amazones van PC De Bergruitertjes deden het goed op het door hun club georganiseerde Concours Hippique. Bij het vier tal gingen De Bergruitertjes mei de eerste plaats strijken, op het onderdeel dressuur sleepten Ger- rie Jager en Erwin Rietberg eerste Stralend weer en een perfecte or ganisatie zorgden voor een ge slaagd concours prijzen in de wacht en bij het springen werden Jan Janssen en Hens Janssen eerste in hun klasse. Ida Vincent bleek de sterkste bij het jachtspringen klasse D. Zij maakte daarbij de snelste tijd van Marieke Mulder, Brenda Kappert alle deelnemende combinaties, en Justin Koster reden zich in de Ook Bergruitertjes Huub Brands, prijzen. Het zondag jeugdmixteam van TC Holten heeft ook de vijfde ron de van de tenniscompetitie goed doorstaan. Het won met 6-2 van Beekbergen. Zondag 26 mei speelt Holten thuis de beslissende wed strijd om de eerste plaats. Een heel kleine kans om ook nog eerste te worden en te promoveren hebben het woendsdag mixteam bij de jeugd en bij de senioren de zaterdagteams mix 1 en mix 3. Uitslagen van de vijfde competi tieronde: Dinsdag dames: Holten 1 - Hel- lendoom 11-4; Holten 2 - De Mors 1 0-5. Vrijdag heren: Holten 1 - MTV '65 2 3-2; Holten - Hasselo 3 5-0. Za terdag: Jeugd mix 15 jr: Holten 1 - De Snip 14-1; Holten 2 - Gemer 12- 3; Holten 3 - Luctor et Emergo 1 5- 0; Holten 4 - Lemelerveld 1 3-2. Meisjes 15 jr: Holten 1 - Veenhorst4 4-1. Meisjes 17 jr: Holten 1 - Bath men 1 0-5; Holten 2 - Drijver's 2 1-4. Zaterdag: Senioren mix: Holten 1 - Holec 15-0; Holten 2 - Rijssen 12-3; Holten 3 - MTV '65 3 5-0; Holten 4 - Rijssen 3 2-3; Holten 5 - De Snip 4 3- 2. Heren: Holten 1 - Luctor et Emer go 2 4-1; Holten 2 - Bathmen 2 1-4; Holten 3 - De Mors 4 3-2; Holten 4 - Enter 3 1-4. Zondag jeugd mix: Holten 1 - Beekbergen 6-2. De woensdag en donderdag teams hebben niet gespeeld. Bij de Twentse kampioenschap pen schieten heeft bij de veteranen de Holtenaar Bets Brinkman met 337 pnt. een fraaie tweede plaats behaald. Brinkman is lid van de schietvereniging LSVN uit Nij ver dal.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 5