„Een kleurrijk man, die Teun Schuppert' Drukte viel tegen bij fiets/molendag Verkeersborden zijn spoorloos Wielerrijders halen banden aan met Winterberg Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD Na 36 jaar reinigingsdienst in de VUT Uit het politierapport Gevonden voorwerpen BOLSENBROEK MARKELO ~7 OPEte BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Spreekuur architecten Scouting vraagt subsidie 7:iVPï* h'V VW-Holten vergadert Spreekuur architecten DONDERDAG 16 MEI 1991 „Een kleurrijk man, die Teun Schuppert", dat kon je dinsdag middag 7 mei in alle toonaarden horen bij zijn afscheid als ambte naar van de gemeente Holten. Schuppert maakt na 36 jaar trou we dienst bij gemeentewerken ge bruik van de VUT-regeling en kan zich nu nog meer toeleggen op zijn grote hobby: de duivensport. „Iemand die je niet over het hoofd ziet en die wij zullen missen", noemde burgemeester Van Rap- pard hem in zijn afscheidswoord. ,,Hij neemt geen blad voor de mond, hij kan soms aardig luid ruchtig zijn en als hij iets niet wil horen, doet hij of hij het niet hoort", voegde hij er tot hilariteit van de aanwezige collega's en oud collega's nog aan toe voor hij hem het gemeentetegeltje, de gebruike lijke gratificatie en een geschenk bon overhandigde. Teun Schuppert begon zijn ambte lijke loopbaan in 1955 bij de reini gingsdienst. In 1965 maakte hij de overstap naar het gemeentelijke slachthuis, maar acht jaar later kwam hij terug op zijn oude stek en daar is hij gebleven tot hij het bij het bereiken van de VUT-gerech- tigde leeftijd wel welletjes vond. Directeur S.K. de Jong van Ge meentewerken sprak zijn schei dende werknemer aan met zijn bij naam Teunis van Schuppertderk, „want een echte Holtenaar heeft een bijnaam en je bent een echte Holtenaar, al kom je van de andere kant van de berg". Hij dankte Teun Schuppert namens de colle ga's voor zijn inbreng in de dienst en namens hemzelf „voor de gezel lige uurtjes op mijn kantoor". Als aandenken gaf hij hem een model strooiwagen mee met als lading een paar echte bolknakken. Chef buitendienst G. Grave haalde anecdotes op, sommige heftig door het feestvarken ontkend, en bood een boekenbon aan die met na druk bestemd is voor een stan daardwerk over de duivensport („Teun weet wel veel, maar nog niet alles), een geschenkbon van de collega's en een minicontainer als De verkeerssituatie is er de afgelo pen dagen in Holten niet duidelij ker op geworden. Omleidingen, na omleidingen volgen elkaar op. Probleem daarbij is, dat de ver wijsborden soms ontbreken, de verkeerde kant op wijzen of half zijn afgebroken. Volgens directeur S.K. de Jong van gemeentewerken wordt de on duidelijkheid in de hand gewerkt doordat 'grappenmakers' er regel matig met de borden vandoor gaan. „Elke maandag kunnen we weer van voren af aan beginnen. Wat ze er mee doen, is ons een raadsel. Je kunt die grote borden toch niet in je kamer neerzetten, maar weg zijn ze. En zijn ze niet weg, dan heeft men de plakletters er wel afgescheurd of zijn de bor den uit de grond gerukt en in de berm gegooid. Het levert niet al leen veel overlast op, maar kost ons ook nog eens handenvol geld. Het is ons trouwens ook een raad sel, dat niemand het ooit ziet, dat er borden uit de grond worden ge rukt. Kennelijk gebeurt dat in het pikkedonker, in het holst van de nacht, of men kijkt liever een ande re kant op". O 05476-1907 Maatschappelijk werk Het is een werksoort waar iedereen als het er op aan komt maar een vaag beeld van heeft. Wat doet nu zo'n maatschappelijk werk(st)er? Het heeft een negatief beeld, maat schappelijk werk is voor mensen, die iets niet meer kunnen. Gedacht wordt aan wat vroeger de a-socia len heette, aan mensen die finan ciële problemen hebben, huwelijks problemen hebben etc. Een aantal zaken klopt wel. Iedereen, die pro blemen heeft waar hij/zij zelf niet meer uit komt, wil in de regel daar eens met iemand over praten. Vaak is dat een familielid, de buur vrouw, een vriendin, of de domi nee. Maar als die er niet zijn, of men wil niet met deze mensen praten? Dan kan men naar de maatschap pelijk werk(st)er stappen. Er zijn ook mensen, die ergens over tobben, besluiten moeten nemen in hun leven, maar ze zelf niet dur ven nemen. Ook dan kan een ge sprek met een maatschappelijk werk(st)er uitkomst bieden. Deze zal u niet vertellen wat u wel moet doen, maar samen met u er over praten, zodat het probleem'duide- lijker wordt. Hij/zij kan raad geven en de voors en tegens van bepaalde oplossingen laten zien. Besluiten zult u altijd zelf blijven nemen. Naar een maatschappelijk werk- (st)er kunt u zo toe. In Holten is er elke maandag t/m vrijdag spreek uur van 8.30 - 9.30 uur. U kunt langs komen in de Gaardenstraat, maar ook bellen voor een afspraak. Een gesprek met de maatschappelijk werk(st)er kan op kantoor, maar ook bij u thuis plaats vinden. De door het maatschappelijk werk verleende hulp is geheel kosteloos. Kantoor; Gaardenstraat 29, le ver dieping, telefoon 62784. Tips Er zijn vele vertrekken in huis die eens nagekeken kunnen worden, of ze geen gevaar op kunnen leveren. De trap, waar iedereen wel eens spulletjes neerlegt, die naar boven moeten. Overdag goed zichtbaar, maar 's nachts wanneer men er even uit moet? Verlichting is overal belangrijk, omdat ouderen meer licht nodig hebben dan jongeren. Een goede verlichting door het hele huis, ook de hal en de gang kan ongelukjes voorkomen. De harde wind speelden de twee jongens uit Rijssen tijdens de Na tionale Fiets- en Molendag zater dag al danig parten, zoals uit hun gemopper kon worden opgemaakt, maar dat bij de molen in Dijker- hoek ook nog geen ijsje of patat ge kocht kon worden, deed hun hu meur helemaal tot het nulput da len. En toen bleek, dat ook de plaatselijke middenstand niet in die onmisbare versnaperingen kon voorzien, omdat de winkel tussen de middag gesloten was, werd rechtsomkeerd gemaakt en kon wat hun betreft de fietstocht ge rust afgeschaft worden. Anderen, voornamelijk ouderen, waren dik tevreden over de tocht. „Lekker fietsweer en je komt nog weer eens op plekjes waar je zelf nooit naar toe zou fietsen" vertel den twee dames uit Enter, die van uit Rijssen de tocht maakten. Het aantal Rijssenaren dat zaterdag bij de molen in Dijkerhoek langs kwam om bij Tineke Wolters van de VW een stempeltje te halen overtrof ruimschoot het aantal Holtenaren. Vooral in de ochtend uren was men in Holten kennelijk te druk met andere zaken. Uitein delijk konden toch nog 171 routes worden uitgegeven. Dat was be- duidenb meer dan vorig jaar toen de regen met bakken uit de lucht viel, maar toch minder dan men op grond van het mooie weer had ver wacht. Van moutainbike-tocht, zo als die vorig 'jaar was uitgezet, heeft de VW op milieugronden van afgezien. „De mountainbikers beloven wel, dat ze op de paden zullen blijven, maar ons gebied is te kwetsbaar voor dit soort fiets tourisme", meent André Hoeben van de VW. In bouwhof de Citadel in Rijssen wordt op zaterdag 25 mei van 's morgens 11.00 tot 's middags 15.00 uur weer een arctiitectenspreek- uur gehouden. Dit spreekuur is bij uitstek geschikt voor mensen die een woning willen bouwen, een be staande willen kopen, verbouen of renoren. Het architectenspreek uur is gratis, onafhankelijk, vrij blijvend en wordt verzorgd door bevoegde architecten. De Citadel is gevestigd Walstraat 17 in Rijs sen. In het kader van de regeling Jonge- ren bouwen voor Jongeren, wordt door de scoutinggroep de Waar- denborch subsidie aangevraagd voor de renovatie van het clubhuis. Met het opknappen van het pand is een bedrag gemoeid van onge veer 250.000 gulden. Voor de rege ling is een maximale subsidie van anderhalve ton mogelijk. herinnering aan het feit dat hij de reininging verlaat juist op een mo ment dat het werk zoveel lichter is geworden. De rij sprekers werd besloten door Cees van de Weerthof, die namens de Abva/Kabo, waarvan Teun Schuppert vele jaren bestuurslid is geweest, een kort dankwoord sprak. Ook hij overhandigde de kersverse VUTter een kleine bij drage voor zijn hobby Onder cou vert en wenste hem nog veel goede en gezonde jaren toe. De Rijkspolitie is niet ontevreden over Hemelvaarstsdag. Er waren de nodige problecmtjes te sussen, maar excessen zoals in het verleden voor kwamen, werden met gemeld. Door de grote drukte onstonden er 's mid dags wat verkeersopstoppingen, waar dit ludieke voertuig met zijn berijders in elk geval geen last van hadden. Op dinsdag 7 mei kreeg de bestuur der van een personenauto een ree onder de auto op de Langstraat. De auto werd beschadigd. Het dier liep door. Later in de week werd op de Al een ree doodgereden. Tijdens een zogenaamde stuntdag van leerlingen in het voorgezet on derwijs werd door enkele leerlin gen een soort vuurpijl of bom te ontploffing gebracht. Hierdoor raakte een vrouw gewond. Kleding van de vrouw was door de ontplof fing vernield en haar rug moest door een arts worden gehecht. De knapen zullen worden verhoord. Diezelfde dag werd van 8 tot 9 snelheidscontrole gehouden op de Raalterweg. 23 bestuurders wer den bekeurd. De snelste ging 77. Van kwart voor tien tot kwart over tien werd langs de Deventerweg binnen de bebouwde kom de snel heid van de bestuurders gemeten. In dit half uurtje werden 31 perso nen bekeurdDe hoogste snelheid was daar 114 kilometer per uur. Er werd bekeurd vanaf 65. Normaal wordt er vanaf 60 bekeurd. Donderdag 9 mei werd een auto aangereden op de parkeerplaats in de Canadastraat. Gebeurde om streeks 01.15 uur 's-nachts. De ver oorzaker, de bestuurder van een personenauto, reed door. Een Rijssennaar reed donderdag met zijn motorfiets 115 kilometer per uur daar waar hij maar 50 mocht. Zijn motor is in beslagge nomen. Tijdens., deze Hemelvaartsdag raakte een vrouw, omstreeks het middaguur haar man, waarmee zij een fietstocht maakte, kwijt op de Holterberg. De politie deed enig zoekwerk en belde omliggende korpsen op. Om 16 uur bleek de man zich in Lochem te hebben gemeld zodat man en vrouw weer verenigd konden worden. De verkëersgroep kotroleerde een auto met in de kofferbak een mountain-bike. Deze bleek gesto len. De beide daders, afkomstig uit Enschede zijn aangehouden en verhoord. Twee jongens zijn aangehouden in verband met vernieling van een fiets en mogelijk ook een rose opoe- fiets in de Beukenlaan. De jongens fietsten een eindje met de fiets en toen dat niet beviel trapten ze de fiets. De rose opoefiets was al ver nield volgens de jongens. Beide jongens komen uit Hengelo(O). Op de Holterberg botste een fietser tegen een overstekende voetgan ger. Dat was nabij of op de 'diepe hel'. De fietser reed ongeveer 40 kilometer per uur tóen de voetgan ger overstak. Beide zijn naar het medisch centrum gebracht waar een huisarts de zorg overnam. Op de Oude Stationsweg, bij Dijk erhoek, reed een auto tegen een boom. Beide inzittenden raakten gewond en gingen naar het zieken huis te Deventer. De bestuurder bleek alcohol gebruikt te hebben. In het ziekenhuis werd een bloed proef gedaan. Een bewoner van de molenbelter- weg heeft aangifte gedaan van ver gif! ting van een hond. De hond liep binnen de afrastering op het ter rein rond de woning. Aangever ver moedt dat iemand vergiftigd voer over de afrastering heeft gegooid. Een bloedonderzoek heeft uitge wezen dat het handelt om mollen- gif. Het was reeds de tweede keer dat een vergifitingspoging werd gedaan. De eerste keer kon de die renarts nog reddend optreden. Vrijdag 10 mei tussen middernacht en 15 uur is er ingebroken in een personenauto, witte Toyota die stond geparkeerd aan de Motie- weg. De autoradio cassetterecor der, 15 cassettebandjes een porte feuille en twee zonnebrillen zijn ontvreemd. Zaterdag 11 mei werd tussen half 1 's nachts en 2 uur 's nachts een tas gestolen bij het Trefpunt te Espelo. Betreft een zwarte nylon tas, kof fermodel met bruine hoeken. In de tas o.a. een donkerrode portemon nee, slaapzak, giropas, zwart leren schoudertas met inhoud. Vier Holtense knapen trachtten een elektriciteitshuisje te vernie len bij de Kandelaar. De jongens zijn verhoord. Ze wisten.niet waar- om ze het hadden gedaan. Zondag 12 mei om een uur of 2 's- nachts vernielden enkele jongeren, gekleed in legerschoenen en leger- jasjes lantaarnpalen. Een lan taarnpaal bleek zodanig vernield dat de kap van de bedrading ver dwenen was en stroomdraden voor peuters goed bereikbaar waren. Er werden ook dit weekeinde weer enkele fietsen gestolen. Verder waren er de afgelopen week nog drie aanrijdingen met alleen materiële schade. Van zondag op maandag werd er ingebroken in een woning aan de Dorpsstraat. Op de 2e verdieping van het pand werden van een slaapkamer de gordijnen gesloten. Er werd een geldsbedrag ontvreemd. Verder is er een poging tot diefstal gedaan bij een bedrijf in diepvrie- sprodukten aan de Keizersweg. De daders kwamen vanuit de woon wijk de Haar bij het pand. Een ruit werd uitgenomen. Er is een dader in het pand geweest maar er werd niets weggenomen. Wederom werd er vernieling ge pleegd in een volkstuin aan de Beukenlaan. Partnergemeente Winterberg is vrijdag het doel van 26 leden van de Wielervereniging Holten, 's Morgens om zes uur vertrekt de groep vanaf de Smidsbelt in ooste lijke richting voor de 260 kilometer lange tocht. Om de binding tussen Holten en Winterberg duidelijk uit te drukken, zullen 14 van 27 rijders proberen om de afstand in 00n dag op de fiets te overbruggen. De groep wordt uitgezwaaid door burgemeester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard, wethouders W.J. Dalhuisen en H. J. Westerik en J. van Wingerden, directeur van de Rabobank Holten die sponsor is van de Wielervereniging. B en W geven de fietsers een attentie mee voor het gemeentebestuur van Winterberg. Bakkerij Nijkamp opent voor deze gelegenheid de deuren al om half zes, zodat fietsers en uitzwaaiers, onder wie waar schijnlijk veel leden van de vereni ging, voor het vertrek nog een klei ne versterking kunnen nuttigen. De ontvangst in Winterberg staat om 19.00 uur gepland. De overige dagen van het pinkster weekend staan er nog minder lan ge tochten op het programma, maar als het gezelschap maandag avond met de meegereisde familie leden in de auto's huiswaarts keert, zullen de rijders toch in to taal 560 kilometer in de benen heb ben. De VW-Holten houdt op dinsdag 28 mei jaar jaarlijkse Algemene le denvergadering bij café rest. Vos- Op de agenda staat ondere andere de bespreking van het jaarverslag 1990 en de begroting 1991. De ver gadering begint om 20.00 uur. /Z\ NED.HERV. KERK Zondag 19 mei (le Pinksterdag: 8.30 uur: ds. A. J. Leerink m.m.v. Kerkkoor. 10.00 uur: ds. H.W. Doomweerd m.m.v. Campanella (Belijdenis- dienst met viering heilig Avond maal); nevendiensten: Aty v.d Plank, Ans Pannekoek, Mieke Aangeenbrug. Uitgangscollec te: Pinksterzendingseollecte 19.00 uur: geen dienst. Oppasdienst: Wilma Meijer en Jose Slotman. Maandag 20 mei (2e Pinkster dag): Irene, 09.30 uur: ds. H.W. Doomweerd (Gezinsdienst); uitgangscollecte: Pinksterzen dingseollecte. Diessenplas: 22 mei 19.00 uur: ds. Israël. GEREF.KERK Zondag 19 mei (le Pinksterdag): 09.30 uur; ds. E. de Vries, Kam- pen.u9.30 uur: ds. M. Berg. Maandag 20 mei (2e Pinkster dag): 09.30 uur, ds. S. de Vries, Vroomshoop. De eerste collecte is voor de zen ding, de tweede voor rente en af lossing. Oppasdienst: 19 mei: 0-3 jaar: Marjan Meijerink, Hneriëtte Meijerink, Wilma Broeze-Vrie- link; 4-6 jaar: Dineke Manen- schijn-Roelofs, Ina Oosterveld- Potman, Janneke Lubberdink- Oldenhuis. 20 mei: Jose Welink, Annemarie Rietman, ans Paal- man-Valster. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis in Irene. (2e Pinksterdag geen dienst) DIJKERHOEK 8.30 uur: ds. R. Visser. Uitgangs collecte: Pinksterzendingseol lecte. OKKENBROEK 9.30 uur: ds. H.Th. Vollebregt (Heilig Avondmaal lopend). 2e Pinksterdag geen dienst. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 18 en 19 mei: C.M. Piscaer/J.F. Sijtsema; 20 mei: J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: J. Koppert, Taets van Ameron- genstraat 25, Markelo. Tel 05476-2200; 20 mei: L. Mees ten Oever, Noordachterschweg 8A Markelo. Tel. 05476-2992. Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 6 28 35, b.g.g. 05704-30 86. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag t/m vrij dagvan 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: volgens afspraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29-31, tel 6 27 84. Spreekuur: maandag t/m vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen: tel. 6 13 28 en 6 28 89. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: tel. 6 18 14; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27 (VW-gebouw). Geopend: vrijdag en zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: tel. 05483-6 30 56; 053-33 05 37; 05496-6 30 56. 16 mei: 20.00 uur, open huis Pro foto in dorpshuis; reisje NBvP afd. Dijkerhoek. 18 mei: Bloemenmarkt. 19 mei: Concours hippique Bergruitertjes.; VH-examen VDH kringgroep Bergspeur- ders, terrein Lambooysweg. 22 mei: 20,00 uur, Voorjaarscon- cert HMV in de Kandelaar. 28 mei: 08.30 uur, vertrek reisje HVG Dijkerhoek bij Bethanië; 20.00 uur, Bingo Nierstichting in zaal Vosman; ledenvergade ring VW; reisje NBvP, afd. Es pelo, vertrek Bosschool 08.00 uur. 29 mei: fietspuzzeltocht NBvP afd. Dijkerhoek. 31 mei: 20.00 uur, gospelconcert Rejoice in De Kandelaar. 5/6 juni: Inzamelen landbouw plastic. Gevonden: fietsleutel met leer tje én sleutel, 4 sleutels aan ring, sleutelbos met 7 sleutels, zwart gewatteerd jack, pattex sleutel hanger, kinderjack groen/paars, cliphortoge. Verloren: 3 sleutels aan leren hoesje, 2 bibliotheekpasjes, lichtbruine portemonnee met geld en pasjes, spijkerjas, porte monnee bordeaux-rood, zwart met. bruine bastaard hond. In bouwhof de Citadel in Rijssen wordt op zaterdag 25 mei van 's morgens 11.00 tot 's middags 15.00 uur weer een architectenspreek uur gehouden. Dit spreekuur is bij uitstek geschikt voor mensen die een woning willen bouwen, een be staande willen kopen, verbouwen of renoveren. Het architecten spreekuur is gratis, onafhankelijk, vrijblijvend en wordt verzorgd door bevoegde architecten. De Ci tadel is gevestigd Walstraat 17 in Rijssen.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 3