Nierstichting huldigt een van zijn pioniers VVV-Holten onderschrijft nieuw verkeersrannort niet m. Holten zet zaterdag de bloemetjes buiten Voorzitter E. Vincent: „wij zijn buiten spel gezet" PvdA Holten houdt vast aan beginselen Wallage hij start van SG Holten Concert Gospelkoor Rejoice Concert HMV in Kandelaar U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Collecte Astma Fonds Wethouder voorspelt tegenvaller Opbrengst collecte Kamerleden bezoeken Holterberg Open huis fotoclub Profoto Giro v"* "'- "iOO Hottens Nieuwsblad DONDERDAG 16 MEI 1991 44ste jaargang no. 2^> Abonnementsprijs f 44.70 Losse nummers f. 1 Gedrukte oplage 3075 Reünie ZW Blauw Wit'66 kon het zaterdag niet beter wensen als begin van de uitgebreide jubi leumactiviteiten. Het weer werkte in alle opzichten mee en de hechte Blauw Wit aanhang; was in groten getale naar 't Vletgoor gekomen om weer eens gezellig bij te praten maar; ook om zich sportief met elkaar te meten. In het Holtens Nieuwsblad een verslag van de geslaagde dag. Staatssecretaris Jacques Walla ge zal waarschijnlijk op woensdag 28 augustus de officiële start van de nieuwe, gefuseerde Scholenge meenschap Holten bijwonen. Zo wel het gemeentebestuur (het be voegd gezag van de school) als de plaatselijke PvdA-afdeling hebben hem daartoe uitgenodigd. Wallage heeft zich al in zijn periode als kamerlid sterk gemaakt voor de basisvorming in het voortgezet on derwijs, zoals die nu in de nieuwe SG Holten gestalte kan gaan krij gen. Het Gospelkoor Rejoice houdt op vrijdag 31 mei haar eerste grote concert in de Kandelaar. Het con cert begint om 20.00 uur. Rejoice zal deze avond met bege leiding van het eigen combo een af wisselend programma van onder andere gospelmuziek brengen. Di rigent Martin Glas zal tevens een orgelconcert geven. Daarnaast zal het combo een instrumentale bij drage leveren. Kaarten voor het concert zijn ver krijgbaar bij Tromop Assurantiën, Boekhandel Heusinkveld en 's avonds aan de zaal. De Holtense Muziekvereniging (HMV) houdt op woensdag 22 mei haar traditioneel voorjaarscon cert, dit keer in de Kandelaar. Het concert begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Het orkest zal voor het eerst con certeren onder leiding van haar nieuwe dirigent Bert Fransen. Op het programma staat onder andere Sequensen van Jan de Haan, Twins van Jan Hadermann en Ca ribbean Variation van Jacob de Haan. De drumband onder leiding van Hugo Masselink zal zich weer pre senteren als percussion ensemble en brengt een gedeelte van de wer ken waarmee de drumband in het najaar naar concours zal gaan. Tevens kan men deze avond ken nismaken van de jeugddrumband, het aanvullingsreservoire voor de toekomst, die voor het eerst in het openbaar zal optreden. Als geen ander zet Henk Koopman zich in voor de Nierstichting. Niet alleen regelt hij in Holten al vijf tien jaar de collecte van de Nier stichting, ook onderhoudt hij de contacten met de Holtense nierpa tiënten, en laat hij niet na om het belang van het werk van de Nier stichting onder de aandacht van de bevolking te brengen. Die inzet is het hoofdbestuur niet ontgaan en daarom werd Henk Koopman vorige week donderdag geëerd met de hoogste onderscheiding van de Nierstichting, de prof. dr. W.J. Kalff-legpenning. De plechtigheid vond plaats bij de familie Van Aefst in de Gaarden- straat. Koopman was eerder die avond naar de bijeenkomst gelokt met het voorwendsel van een be stuursvergadering ter voorberei ding van de grote bingoavond die de Nierstichting volgende week 28 mei in zaal Vosman houdt. De aanwezigheid van me vrouw Koopman en andere familie en bekenden was voor Koopman al een teken dat er iets bijzonders in de lucht hing, ook al omdat de regionale contactpersoon van de Nierstichting, mevrouw Jacobs even na achten arriveerde. Toen ook nog de lokale pers op de stoep stond, wist Koopman definitief dat al die aandacht voor zijn persoon was. Dat het ging om de hoogste onderscheiding ging van een orga nisatie waarin hij door persoonlij ke omstandigheden al zoveel jaar nauw bij betrokken is, was een verrassing, die hem en zijn echtge note niet onberoerd liet. „Dank zij mensen zoals u, is de Nierstichting uitgegroeid tot een organisatie die eigenlijk één grote familie is geworden. U maakt daar al vijftien jaar deel van uit, en be hoort tot een van de pioniers. Dank zij uw inzet heeft de Nierstichting in die vijftien jaar op honderd gul den na 75.000 gulden bijeenge bracht", waarmee het de Nierstich ting mogelijk wordt gemaakt het baanbrekende werk voort te zet ten", zo verklaarde mevrouw Ja cobs. De legpenning ging ver- gezwld van een oorkonde en bloe men voor mevrouw Koopman. Na mens de afdeling Holten was er een Samen met zijn echtgenote en mevrouw Jacobs poseert Henk Koopman voor de fotograaf ter gelegenheid van de bijzondere onderscheiding. taart met vijftien kaarsjes. Bij het dat de mensen naar de bingo- afscheid klom Koopman weer he- avond moeten komen. Er zijn lemaal in de rol van promotor prachtige prijzen te winnen en het Denk er aan in de krant te zetten is voor een heel goed doel". Uitgeversmaatschappij Dagblad Tubantia B. V. in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactie: Frederique Rentenaar tel. 053-28 15 00 Ingrid Astrego tel. 053-31 72 89 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: maandagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6 Hellendoorn tel. 05486-5 52 54 H. van Zon Van Holtenserf 69 Holten tel. 05483-6 19 81 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 De VVV Holten blijft op het standpunt staan, dat een Noordelijke rondweg, niet alleen verkeersaantrekkend is, maar tevens de tweeëenheid van Holten met de Holterberg zal vernielen. Zij is dan ook tegen de aanleg van een dergelijke rondweg. Zo staat te lezen in het jaarverslag, dat dinsdag 28 mei zal worden besproken tijdens de Algemene Ledenvergadering, die gehouden wordt bij café rest. Vosman. Voorzitter E. Vincent tekent er desgevraagd bij aan, dat de VVV op geen enkele wijze het nieuwe verkeersrapport zal onderschrijven. „Wij zijn geen gesprekspartner meer, maar zijn op een zijspoor gezet. Daarom kunnen wij geen enkele verant woording dragen over het uiteindelijke rapport". Het jaar 1990 is voor de Holtense WV prima verlopen, zo staat voorts te lezen in het jaarverslag. De belangstelling voor vakantie in eigen land is groeiende en ook de Holtense recreatieondernemers pikten daar hun graantje van mee. Een plezierige bijkomstigheid was daarbij het fraaie weer. In het jubileumjaar - de Holtense WV bestond 75 jaar - steeg het aantal informatieverstrekkingen van 20.000 in 1989 tot 22.000 in het achterliggende jaar. De omzet van de landelijke VW-geschenkbon bedroeg 50.000 gulden. De WV heeft zich intensief bezig gehouden met de werving - en pro- motieactiviteiten. Zo was de VVV vertegenwoordigd op de Caravan en Camping Rai in Amsterdam, de Fietsvakantiebeurs in Amster dam, de beurs Vakantie '90 in de Jaarbeurs te Utrecht en de Vakan tie en Lentesalon te Antwerpen. De oplage van de Toeristische Tips (15.000 stuks) was maar net hoog genoeg. Voorst was men betrokken bij de organisatie van de Tubantentocht, de Open dag land- en tuinbouw De Boer op, de Landelijke fietsdag, de Huifkartochten. De Pieterpad Mi lieu Estafette en de Triathlon Hol ten. De coördinatie van het lang laufen op de Holterberg stond we gens gebrek aan sneeuw op een laag pitje. In 1990 werd een nieuwe VW-fiets- brochure uitgebracht en werd een informatie Bos en Natuurfiet- stocht opgezet in samenwerking met de heer Nijeboer. Ter gelegen heid van het 75 jarig bestaat werd De solidariteit staat bij de PvdA in Holten nog steeds hoog in het vaandel en verworvenheden van de sociaaldemocratie als de koppe ling en de WAO wil ook niemand kwijt. Toch liet de ledenvergade ring van die partij maandagavond wel de mogelijkheid open dat er getornd gaat worden aan verwor- Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr.!mevr.: Adres: Woonplaats: Hij/zij betaalt abonnementsgeld per jaar ad 44,70. ven rechten, ook al veranderen de waarden niet. Kort samengevat: de maatschappij verandert en de PvdA moet meeveranderen, maar zonder haar idealen op te geven. Het bestuur van de afdeling had de leden uitgenodigd voor een discus sie over de toekomst van de Partij van de Arbeid na twee grote ver kiezingsnederlagen. Opvallend was, dat het aqn de kaak stellen van misbruik en oneigenlijk ge bruik van sociale voorzieningen en regelingen als de huursubsidie niet langer taboe is in PvdA-kring. 'Be tere controle' bleek daarbij het sleutelwoord. Als rode draad door de bijdragen van alle aanwezigen liep het onge noegen over de manier waarop mi nisters, partijbestuur en Tweede Kamerfracttie met allerlei nog on rijpe, vaak elkaar tegensprekende standpunten de pers zoeken. „Als je zes dagen kranten leest, dan kom je zes verschillende partijge noten tegen die zes verschillende meningen laten horen", verwoord de Wim Dalhuisen de kritiek. „Zo schoppen ze allerlei elementen uit een voorstel onderuit, zonder het totaal in de gaten te houden." Afdelingsvoorzitter Cees van de Weerthof zegde aan het einde van de vergadering toe, dat het bestuur de hoofdpunten van de discussie in een brief zou samenvatten voor het landelijk partijbestuur van de PvdA. „Het is goed dat 'Amster dam' kennis neemt van wat het gewone lid er nu van vindt", ver klaarde hij. voor de jeugd een ballonnenwed strijd gehouden en was er voor de scholen een lesbrief opgezet. Een promotieteam bezocht een tiental markten in de omgeving van Hol ten en deelden gratis fietsroutes uit. Eind 1990 telde de WV Holten 157 leden. Het Nederlands Astma Fonds houdt in de week van 12 tot en met 18 mei een landelijke collecte. Aan doeningen van de luchtwegen als astma, chronische bronchitis en longefyseem, samen CARA ge noemd, vormen de meest voorko mende ziekte in ons land. CARA is de derde doodsoorzaak en volgens onderzoek zal het aantal CARA- patiënten in de komende 15 jaar nog met 17 procent stijgen. De op brengst van de collecte is bestemd voor onderzoek, voorlichting en hulpverlening aan patiënten. Wethouder Wim Dalhuisen (PvdA) voorspelde maandagavond op de ledenvergadering van zijn partij dat Holten de komende jaren wel licht 2V2 ton aan inkomsten uit het Gemeentefonds gaat missen. De gevolgen van de financiële maatre gelen uit de Tussenbalans van het kabinet komen voor alle gemeen tes samen minimaal uit op 320 mil joen gulden. Dalhuisen verwacht dat het uiteindelijke bedrag wel eens dichter bij 500 miljoen gulden zou kunnen liggen. De collecte ten bate van de Neder landse Hartstichting, die gehou den werd in de week van 14 tot en met 20 april, heeft in de gemeente Holten een bedrag van 8.006,20 opgeleverd. De afdeling Holten van de Vrien den van de Nederlandse Hartstich ting, die deze collecte jaarlijks or ganiseert, wil bij deze gevers en collectanten bedanken voor hun bijdrag in dit uitstekende resul taat. ft Hoir In het jubileumjaar 1990 toog eenpromotieteam op pad om Holten met de Holterberg aan te prijzen. De Tweede Kamerfraktie van de Partij van de Arbeid brengt vrijdag 7 juni een werkbezoek aan Overijs sel. Een deel van de groep zal dan ook de Holterberg bezoeken en met de gemeentebesturen van Hol ten en Hellendoorn spreken over de problematiek van de Sallandse heuvelrug. Het werkbezoek staat in het teken van (voorgenomen) milieumaatregelen en de effecten daarvan in de praktijk. De fotoclub Profoto houdt in het kader van de Nationale Fotofeest- week vandaag, donderdag 16 mei vanaf20.00 uur open-huis. Men kan die avond kennis maken met de bezigheden van de fotoclub in dorpshuis de Boschkamp. De Nationale Fotofeestweek, die gehouden wordt van 13 tot en met 23 mei, is een initiatief van Bureau Voorlichting Foto Film Video. In de Fotofeestweek wordt tevens het startsein gegeven voor de jaar prijs voor de beste amateurfoto van Nederland: de Camera Award 1991. Fotoclub Profoto en de fotos peciaalzaken die deelnemen aan de Fotofeestweek-festiviteiten, hebben een gratis spelregelfolder klaar liggen. De Smidsbelt zal zaterdagmorgen omgetoverd worden in één grote bloemenmarkt. Alle 'groene Hol tense ondernemers zullen met hun bloemen en platen vertegenwoor digd zijn op de eerste buitenactivi teit .van dit jaar van de Holtense Handelsvereniging. Aanwezig zul len zijn de tuincentra Ten Dam, Ter Hoeven en Mulder en de bloe- menzaken Mario, Helma en Daffo dil. Op de braderie, die aansluitend zal plaatsvinden op en rond de Smidsbelt, zullen de andere bran ches in Holten vertegenwoordigd zijn. Een orkestje van HMV zal vanaf ht bordes van het gemeente huis zorgen voor een gezellig mu ziekje. De bloemenmarkt/braderie begint om 09.00 uur en duurt tot ongeveer 17.00 uur. De Oranjestraat zal - voorzover de rioleringswerkzaam heden het toelaten - normaal voor het verkeer geopend zijn en ook de winkels in het centrum zijn bereik baar. Ter gelegenheid van de bloemen markt is door de commissie ver koopbevorderende activiteiten van de HHV begin april aan alle 890 leerlingen van de Holtense ba sisscholen een stekje van een bego nia uitgereikt. Tot vier uur zater dagmiddag kunnen al die plantjes in ruil van een lekkere attentie worden ingeleverd bij een speciale marktkraam op de Smidsbelt. Om De Smidsbelt wordt zaterdag weer één bloemenzee. klokslag vijf uur worden dan ter afsluiting van de markt de begoni a's per opbod verkocht. De baten komen ten goede van de Stichting Paardrijden voor Gehandicapten. Wandeltocht Een nieuwe activiteit is de wandel tocht voor kinderen, die HHV orga niseert op zaterdag 15 juni. Start is tussen 13.00 tot 14.00 uur bij het WV kantoor. Per voorinschrijving kost de deelname 2,-, op de dag zelf/2,50.-. Onderweg krijgen de deelnemers een consuptie aangeboden. Aan de wandeltocht, die een lengte heeft van 5 km en over de Holterberg voert, is een wedstrijd verbonden, die opgezet wordt door scouting groep de Waardenborch. Terugko mend op de Smidsbelt is er dan een kindermiddag met een luchtkus sen, optreden van clowns en komt er een 'kinderbar'. De tocht indivi dueel gelopen worden, maar ook groepen en schoolklassen kunnen zich inschrijven, terwijl ook oude ren welkom zijn. De festiviteiten van de HHV wor den op donderdag 12 september afgesloten met een Wijnmarkt met afsluitend vuurwerk.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 1