'Gesproken lectuur5 voor wie niet (meer) lezen kan 1 Postmodernisme niet zo zwaar als 'tklinkt OKIAop wegnaar grote doorbraak Nog drie teams TC Holten ongeslag en Loting toernooi straatvoetbalteams Tandartsassistente veelzijdig beroep Reünie Blauw Wit Gebroeders van Oyen in schaakbekerfinale WV Holten in het zadel weer Jaaragenda HOLTENS NIEUWSBLAD j Tienduizenden banden verkrijgbaai Nieuwe studie mens en natuur Bergruitertjes organiseren concours hippique Vakopleiding voor vrouwen Ook in Look tientjes grond Sterrenwacht Phoenix zoekt vrijwilligers HVG Dijkerhoek besluit seizoen DONDERDAG 2 MEI 1991 Voor iedereen, die bij het lezen of hanteren van gewone lectuur iproblemen ondervindt, bestaat al jaren de mogelijkheid boeken te be stellen, die ingesproken zijn op cassettebandjes. Deze 'gesproken lec tuur' is bestemd voor blinden, slechtzienden, spastici, mensen die bedlegerig zijn, MS- en afasiepatiënten, voor bijvoorbeeld kinderen die jleesblind zijn en natuurlijk ook voor ouderen, wanneer het lezen van de kleine letters niet meer gaat. De lerser betaalt 25,- per jaar en krijgt de boeken gratis door de PTT thuisbezorgd. De cassettes passen in iedere standaard brievenbus. Inmiddels 'lezen' zo in onze regio al .vijftig mensen. Wie belangstelling heeft kan contact opnemen met mevrouw M. den Exter, telefoon 05480-20070, van de werkgroep Voorlichting Gesproken Lectuur in Rijssen, die ook Holten onder haar hoede heeft. De werkgroep .startte een paar jaar geleden met haar activiteiten. „In andere plaat sen bestond dit al, in Rijssen nog 'niet. Bij de start gingen we er van De scholengemeenschap voor LBO en MBO De Landstede, ge- jvestigd in Zwolle en Raalte, begint !met een nieuwe driejarige MDGO- jopleiding Mens en Natuur. Daarin staan zaken als milieubewust tui- jnieren, diervriendelijke verzorging en natuureducatie centraal. De leerlingen worden opgeleid om mensen professioneel te begelei- den bij activiteiten met dieren, pla- jten, milieu en natuur. De leerlingen worden opgeleid Ivoor banen in (bijvoorbeeld) dag-, verblijven voor verstandelijk ge handicapten, activiteitencentra, [kinderboerderijen en centra voor milieu-educatie. In de loop van het eerste studiejaar kan gekozen wor den voor de studierichtingen acti viteitenbegeleiding Mens en Na tuur en agogisch werk Mens en Natuur. tDe opleiding is in de eerste plaats j bedoeld voor schoolverlaters van mavo en lbo, die een grote affiniteit hebben met natuur, milieu, dieren en planten. Ook al wat oudere 'mensen die zich tot deze speciali- jsatie aangetrokken voelen kunnen 'echter worden geplaatst. Inlichtin gen: De Landstede, Postbus 1,8000 AA Zwolle, tel. 038-541775 of Post bus 242,8100 AE Raalte, tel. 05720- 51315. uit dat er hier ook wel behoefte aan gesproken lectuur zou zijn", aldus mevrouw Den Exter. Via de kruisvereniging, de wijkvt. pleegster of de bibliotheek krijgt ze namen door van de mensen voor wie het lezen uit een boek moeilij ker wordt. Mevrouw den Exter: „Als ik die mensen opbel voor het maken van afspraak, vraag ik met een of ze een cassetterecorder heb ben. Want wil men deze lectuur aanschaffen, dan dient men zelf wel een afspeelmogelijkheid te hebben". Ze komt het meest bij oudere men sen, hoewel de boeken vanzelfspre kend ook aangeschaft kunnen wor den door jongeren. „Jongeren die leesblind zijn bijvoorbeeld en een examen moeten doen. Op deze ma nier kunnen ze de boeken, die ze moeten lezen, ook horen", aldus mevrouw Den Exter. Een aantal scholen is dan ook aangesloten bij Bijna 200 deelnemers hebben zich al aangemeld voor het concours van poneyclub De Bergruitertjes, dat op donderdag 9 mei wordt ge houden. De ruiters komen uit voor al uit de drie noordelijke provin cies en Overijssel. Het concours begint 's morgens om half negen met het springen in de klassen B en L en de dressuur in de klassen B, L, M en Z. Om 13.00 uur is het tijd voor de parade en burge meester Van Rappard reikt na af loop de paraderprijs uit. 's Middags volgen nog het springen in de klassen M en Z en het com cours wordt besloten met het pro gressief springen en het j achtsprin- gen. één of meerdere bibliotheken die 'gesproken lectuur' uitlenen. Kiezen In Nederland kan men voor 'ge sproken lectuur' onder meer te recht bij de bibliotheek Le Sage ten Broek in Nijmegen en bij de Christelijke Blindenbibliotheek te Ermelo. Le Sage ten Broek uit Nij megen beschikt over zo'n 32.000 boeken op band. Daaronder jeugd boeken, populair-wetenschappe- lijke boeken voor de jeugd, boeken in vreemde talen, romans, (popu- lair-)wetenschappelijke werken en informatieve boeken. Elke maand kiest de bibliotheek zeven recent verschenen boeken die op dat moment in de publieke belangstelling staan. Deze boeken worden met voorrang ingesproken en in grote oplagen vervaardigd. Is men geïnteresseerd in een bepaald boek dat nog niet ingesproken is, dan verneemt de bibliotheek dat graag. Bij de Christelijke Blindenbiblio theek te Ermelo kan men terecht voor verschillende bijbelvertalin gen, kinderbijbels en prekenseries, maar ook voor allerlei soorten ro mans en studieboeken. Bij beide bibliotheken zijn ook tijdschriften op cassette verkrijgbaar. De te le nen lectuur staat vermeld in een catalogyus, die belangstellenden kunnen kopen of lenen van me vrouw Den Exter. Ruim tachtig mensen hadden vo rige week de weg naar De Bosc hkamp gevonden om zich bij te laten praten over het postmoder nisme in kunst en architectuur. Lang geen slechte opkomst voor zo'n moeilijk klinkend onder werp. De Stichting Kunst en Cul tuur Holten had de Enschedese kunsthistorica Elvira van Eijl uit genodigd om duidelijk te maken wat postmodernisme precies in houdt en dat deed ze op de van haar bekende enthousiaste en glasheldere wijze. Mevrouw Van Eijl maakte duide lijk dat we op dit moment in de kunst op het punt zijn gekomen, dat het heel moeilijk wordt om nog iets geheel nieuws te brengen. Daarom grijpen bouwers en kun stenaars terug op de stijlen uit het verleden, tot aan het classicisme toe en combineren naar harte lust, vaak in de meest moderne kleuren en materialen. Zij illustreerde haar verhaal ruim met dia's van vooral architectoni sche objecten en gaf de bezoekers zo een ongebuikelijk kijkje op Pa rijs, waar onder andere de Spaanse architect Bofill zich uit heeft mo gen leven in twee recente nieuw bouwwijken in grootse stijl. Al met al een boeiend en levendig verhaal over een onderwerp dat lang niet zo 'zwaar' bleek als het misschien van te voren wel klonk. Alleen jam mer dat De Boschkamp niet tot de nok toe gevuld was. Zondag 5 mei organiseert de Stich ting Kunst en Cultuur een koffie concert van het Jona-kwartet voor donateurs, familie en vrienden van de musici en relaties van de Rabo bank, die dit bevrijdingsconcert sponsort. De koffie staat om half twaalf klaar en het concert begint om twaalf uur precies. Na drie weken spelen zijn er nog drie teams van TC Holten in de competitie ongeslagen; bij de jeugd zaterdag meisjes en zondag mix en bij de senioren zaterdag mix-1. De andere teams hebben allemaal een of meerdere keren verloren. Willen die nog eerste wor den, dan moet in hun poule iedere tegenstander minstens een keer verliezen. Zaterdag meisjes (aanvoerster Else Tutert) hebben het tot nu toe gemakkelijk in hun poule. Ze won nen twee keer met 5-0 en een keer met 4-1. Zondag mix (aanvoerder Rutger Westerik) speelt op 26 mei in Holten tegen Borculo, dat ook nog ongeslagen is. Wie deze wed- j strijd wint heeft grote kans om j eerste in de poule te worden. Zater- |dag mix-1 (aanv. Pim Gruyters) komt uit de 2e klas en is samen met Drijver's in de 3e klasse nog onge- slagen in de poule. Beide teams komen tegen elkaar uit op 1 juni bij Drijver's. Uitslagen 3e ronde tenniscompeti- tie: Dinsdag dames: Holten 1-Delden 4 3-2, Holten 2-Hercules 3 5-0. Woens dag jeugd mix: Holten 1-Wijhe 4 3- 2; meisjes: Holten I-Goor 1 1-4. Donderdag dames: Holten 1-Itter- sum 1 3-2, Holten 2-PAF 4 3-2. Vrij dag heren: Holten 1-Goor 4 1-4, Holten 2-TWS 2 0-5. Zaterdag jeugd mix 15 jr: Holten 1-Colm- schate 1 3-2, Holten 2-TOGO 1 3-2, Holten 3-Bathmen 3 3-2, Holten 4- De Krim 10-5; meisjes 15 jr: Holten 1-Quick Tennis 1 5-0; mix 17 jr: Holten 1-Heeten 1 4-1, Holten 2- Bathmen 2 0-5. Zaterdag senioren mix: Holten 1-P.Braband 2 3-2, Holten 2-Nij verdal 4 4-1, Holten 3- De Snip 12-3, Holten 4-Nieuw Hee- ten 3 5-0, Holten 5-P.Brg.band 4 2-3; heren: Holten 1-Schapekolk 21-4, Holten 2-Deventer LTC 4 3-2, Hol ten 3-Stedeke 2 1-4, Holten 4-Ste- deke 3:2-3. Zondag jeugd mix: Hol ten 1-P.Braband 2 6-2. De loting voor het straatvoetbal toernooi op Meermanskamp op za terdag 1 juni is als volgt: 9.00 uur: 1. Kolweg - Hoffestraat; 2. Noordenbergstraat - Dijker- hoek; 3. Kollingserf - Dorpsstraat. 9.41 uur: 1. Schoutenstraat - Es- pelo; 2. Kieftenbeld - Lageweg; 3. Vixseboxestraat - Canadastraat. 10.22 uur: 1. Landeweerd - Look; 2. Holterbroek - Gaardenstraat; 3. i Kolweg - Noordenbergstraat. 11.03, uur: Hoffestraat - Dijker- hoek; 2. Kollingserf - Schouten straat; 3. Dorpsstraat - Espelo. 11.44 uur: 1. Kieftenbeld - Vixse- boxenstraat; 2. Lageweg - Canada straat; 3. Landeweerd - Holter broek. 12.25 uur: 1. Look - Gaardenstraat; 2. Kolweg - Dijkerhoek; 3. Hoffe straat - Noordenbergstraat. 13.06 uur: 1. Kollingserf - Espelo; 2. Dorpsstraat - Schoutenstraat; 3. Kieftenbeld - Canadastraat. 13.47 uur: 1. Lageweg - Vixseboxe straat; 2. Landeweerd - Gaarden straat; 3. Look - Holterbroek. Om 14.35 uur spelen de winnaars van de vier poules de halve finales (poule 1 tegen poule 2 en poule 3 tegen poule 4) en om 15.25 uur beginnen de wedstrijden om de eerste en tweede en om de derde en vierde plaats. Het 640 kilo A-team van touwtrek vereniging OKIA lijkt dit seizoen definitief door te stoten naar de top. Op de tweede competitiedag in Bathmen rukte de Holtenaren op van de derde naar de eerste plaats. Alleen tegen het altijd sterke Eibergen ging een van de trekbeurten verloren. In de alge mene rangschikking heeft OKIA echter een punt voorsprong op de Eibergenaren. Heure en Vorden volgen op de voet. Het is voor het eerst sinds jaren dat de top zo dicht bij elkaar ligt. De komende toernooien beloven dan ook een spannend verloop. Zo staat Vios Bison, vorig jaar nog kandidaat voor het Nederlands kampioenschap, voorlopig slechts op een vijfde plaats. Het 680 kilo B-team van OKIA was aanzienlijk minder in vorm dan bij het vorige toernooi. Hier zakten de Holtenaren van een gedeelde eer ste plaats naar de derde positie. De OKIA-jeugd presteert regelmatig en bezet nog steeds de vierde posi- Het Centrum Vakopleiding Twen te verzorgt, in nauwe samenwer king met de arbeidsbureaus in Twente, beroepsopleidingen voor vrouwen en mannen die werkloos zijn of dreigen te worden. In relatief korte tijd (6 fi 14 maan den) kan men opgeleid worden tot bijvoorbeeld electro monteur, tim merman/vrouw, loodgieter, maga- zijnmedewerk(st)er etc: stuk voor stuk beroepen waar veel vraag naar is. De opleidingen zijn gratis en kunnen in de meeste gevallen worden gevolgd met behoud van uitkering. Reiskosten worden ver goed. Sinds kort bestaat op het Centrum de mogelijkheid om part time ba sis (voor 15 20 uur per week) de een van de opleidingen te volgen. Men moet dan wel aan bepaalde 'voorwaarden voldoen, bijvoor beeld de zorg hebben voor kinde ren of huishouden. De tijden wor den vastgesteld in overleg met de docenten. Wie meer informatie wil, kan contact opnemen met mevr. M. Luttenberg, tel. 05490-19368 of een kijkje komen nemen op het Centrum Vakopleidingen, Cesas Franckstraat 1, Almelo. m Praktijk en theorie wisselen elkaar af in de opleiding voor tandartsassis tente. tie. De Holtense dapies zijn dit team voorbij gestreef en bezetten nu de koppositie. De uitslagen: 640-A: 1. Okia 15 (27); 2. Eibergen 11 (26); 3. Heure 12 (25); 4. Vor den 13 (23), 5. Vios Bison 3 (15); 6. Bekveld 4 (12); 7. Bathmen 5 (10); 8. Oosterwijk 3 (6); 9. EHTC 0 (0). 380rB: 1. Vorden 10 (18); 2. De Buffels 6 (14); 3. OKIA3 (11); 4. EHTC 3 (7); 5. Vios Bi son en Olden Eibergen 4 (5). Jeugd en dames: 1. Heure 14 (28); 2. Bathmen 12 (23); 3. Halfweg-girls 10 (19); 4. Wippenpol 6 (16); 5. Vios Bison 8 (14); 6. Erichem 4 (7); 7. Bekveld 0 (3); 8. EHTC 2 (2). Jeugd 450 kilo: 1. Olden Eibergen 110 (19); 2. Eibergen 8 (17); 3. Treklust 6 (12); 4. OKIA 4 (8); 5. Vorden 2 (4); 6. Olden Eiber gen II 0 (0). Bewoners van villaterrein de Look worden in de gelegenheid gesteld bosgrond te kopen, die grenst aan hun perceel voor 10 per m2, de zelfde prijs waarvoor elders in Hol ten de 'overhoekjes' worden ver- Dit besluit is bereikt na overleg met het bewonerscomité van de Look. Aanvankelijk was het de bedoeling de grond voor de prijs van 17,50 gulden per m2 aan te bieden. Voorwaarde is, dat alle gegadigden de grond aankopen, zodat één rechte lijn ontstaat en geen 'kartel rand' in de persceelsafbakening ontstaat. Tandartsassistente: een baan met toekomst en een uidaging, zo meent Gravenvoorde, de christe lijke MDGO opleiding te Almelo. Wie de tandarts opbelt, krijgt in de regel de assistente aan de tele foon. Zij ontvangt de patiënten bij de tandarts en maakt misschien nog even een praatje voordat de tandarts zegt: „doet u de mond maar open". Een tandartsassisen- te doet echter nog veel meer dan af spraken maken en patiënten ont vangen. Zo houdt ze de admini stratie bij, zorgt ervoor dat de ap paratuur in orde is en dat de instrumenten klaar liggen. Zelf standig steriliseert ze de instru menten, maakt ze röntgenfoto's en assisteert ze natuurlijk de tandarts bij zijn of haar werkzaamheden aan de stoel. Een tandartsassistente en een tandarts werken in de praktijk heel nauw samen, dus zal ze goed moeten kunnen samenenwerken. Bovendien ontmoet ze in de prak tijk veel verschillende mensen, wat betekent dat ze goed met mensen moet kunnen omgaan: kinderen gerust stellen, zenuwachtige vol wassenen goed opvangen. Kortom het werk van een tand artsassistente is afwisselend en veelzijdig. Een tandarés stelt hoge eisen aan zijn of haar assistente: ze moet snel en nauwkeurig kunnen werken. Gravenvoorde beschikt over een hypermodern ingericht tandart senpraktij klokaal met twee tan dartsstoelen. Onder de docenten zijn ook' enkele tandartsen. De op leiding bestaat uit theorie en prak tijk. Vanaf het eerste leerjaar zijn al stages ingebouwd om de prak tijk te proeven. Wie interesse heeft in de opleiding kan bellen met tel. 05490-30266 en vragen naar Anita voor informatie en een aanmeldingsformulier. Gra venvoorde vindt men in Almelo direct tegenover het station in het Twenthe-Centrum. De Volkssterrenwacht Phoenix aan de Vordenseweg 10 in Lochem zoekt vrijwilligers met belangstel ling voor de amateur sterrenkun de. Door de grote toeloop van cur sisten en belangstellenden heeft de huidige groep vrijwilligers drin gend versterking nodig. Mannen en vrouwen die interesse hebben om - desgewenst na een inwerkperiode - mee te helpen met de opvang van de veke bezoekers, kunnen contact opnemen met se cretaris A. Blauw, Lendekesweg 20m 7241 DV Lochem, tel. 05730- 53885. In het kader van het 25-jarig be staan (waarover u volgende week meer in deze krant kunt lezen) houdt Blauw Wit op 11 mei een reünie voor leden en oud-leden. Al maanden is een werkgroep onder leiding van Gerhard Kolkman aan het werk geweest om zoveel moge lijk namen en adressen van oud-le den te achterhalen. Het was echter niet mogelijk om alle adressen nog te vinden, o.a. door verhuizingen, al dan niet naar het buitenland. De reünisten worden op 11 om 10.00 uur mei ontvangen met kof fie, waarna om 11.00 uur begint met een seniorentoernooi zeven te gen zeven. Gelijktijdig kan er door iedereen worden deelgenomen aan het uitgezette spelcircuit. Er is een kinderoppas voor de allerklein sten. Verder is er voor de jeugd springkussen, waarop men allerlei kunsten kan uithalen. Ook kan de jeugd zich laten schminken. Om 13.00 uur is er een pauze van drie kwartier. Om 14.00 uur treedt de theatergroep Grimaldi op voor de jeugd in een van de tenten op het sportpark. Die voorstelling wordt om 16.00 uur herhaald. Ook is er voor de jeugd vanaf 16.00 uur een disco in de tent bij het clubhuis. Het spelcircuit en het tournooi zijn dan afgelopen en dus is er ruimte om even ongedwongen samen te zijn. Vanaf 18.30 uur tot 19.30 kan men een kopje koffie drinken, waarna aansluitend het avondpro gramma met live muziek begint, Voor de liefhebbers is er dan 'var ken aan het spit', terwijl de kanti- negroep de hele dag voor een hapje en een sloke zorgt. MEI: 3 mei: Herdenking gevallenen op Canadese begraafplaats. 4 mei: Holterbergtoer. 7 mei: Bevrijdingsloop; Bloeme- nactie Holtens Mannenkoor. 18 mei: Bloemenmarkt; jubi leum jeugdtoemooi Blauw Wit. 19 mei: Concours hippique Berg ruitertjes. 22 mei: bingoavond Nierstich ting. 24 mei: receptie jubileum Blauw Wit. 25 mei: jubileumactiviteiten Blauw Wit. 26 mei: mix-tournooi senioren sv Holten. 27 mei: gemeenteraadsvergade ring. JUNI: 1 juni: straatvoetbaltoernooi. 2 juni: Allard van Bruggentoer- nooi; open springwedstrijd Berg ruitertjes; moutainbikewedstrij- den op Zuurberg. 4 juni: Fietsvierdaagse. 6 juni: Fietsvierdaagse. 9 juni: Koetsenrit Bergrijders. 10 juni: Fietsvierdaagse. 12 juni: Fietsvierdaagse. 14 juni: Fietsvierdaagse. 15 juni: Kinderwandeldag; re creantenvolleybaltoernooi. 14/15/16/: 70-jarig jubileum sv Holten. 17 t/m 22 juni: 25-jarig bestaan Kolschool. 21 juni: Gezellige avond lijstte- kenaars School- en Volksfeest Dijkerhoek. 22 juni: School- en Volksfeest Dijkerhoek; Popfestival De Schure. 24 juni: gemeenteraadsvergade ring. 24/28 juni: Zwemvierdaagse JULI 6 juli: Koningsschieten. 21 juli: Erwin-autocross. 24 juli: Woensdagavond-auto cross. AUGUSTUS: I augustus: Agrarische Dag Holten op Smidsbelt. 10 augustus: Triathlon Holten. 11 augustus: Holterbergrit (mo tortoertocht). 23/24 augustus: Sploderfeest. 26 augustus: gemeenteraadsver gadering. SEPTEMBER: 7 september: Vrije Markt. 8 september: Motocross op de Zuurberg, alle klassen. 12 september: Wijnmarkt. 13/14/15 september: Groot Keu- nefeest op Kalfstermansweide. 21 september: Erwin-autocross. 22 september: Trekkersiep. 23 september: gemeenteraads vergadering. 28 september: Holterbergherfst- toer. 29 september: Klassieker-toer- tocht OKTOBER: 5/6 oktober: Nacht om Holten. 17 oktober: 100-jarig bestaan OLM Holten. 26 oktober: Holterbergloop. 28 oktober: gemeenteraadsver gadering. NOVEMBER: 8/9 november: COC met De avond van de 7e juli. II november: Sponsorloop sup portersver. sv Holten. 15 november: Najaarsconcert Holtens Mannenkoor. 25 november: gemeenteraads vergadering. DECEMBER: 16 december: gemeenteraads vergadering. 18 december: Volkskerstzang 20 december: Kerstconcert Hol tens Mannenkoor. JANUARI: 18 januari: Holterbergcross. Vanaf 3 maart is de Wielervereni ging Holten weer wekelijks op de Nederlandse wegen actief. Nu de avonden wat langer worden, kan er ook weer op de dinsdagse en don derdagse avonden getraind wor den. Na de openingstocht van 3 maart (Omloop van Holten) wer den vervolgens bezoeken gebracht aan Alemlo, Apeldoorn, Drieber gen, Zutphen, Drachten en Dene kamp. Tussendoor werd er een tocht vanuit Holten verreden en werd de Holterbergtoer voorgere den. Zo'n vijftig leden trokken afgelo pen weekeinde naar Limburg om daar de 'grote jongens' de Amstel Gold Race te zien fietsen en zon dag zelf het 240 kilometer lange traject van de Nederlandse klassie ker af te leggen. Het programma voor de komende weken vermeldt op 9 mei een trai ning in Limburg, een tocht in Nij megen op 11 mei, de meerdaagse Pinkster-tocht naar Winterberg, Luik-Bastenaken-Luik in België en de Elfstedentocht in Friesland. Na het behalen van het kampioen schap door het eerste team, ging de Holtense schaakvereniging weer over tot de orde van de dag: de in terne competitie. Voor de beker behaalde Ton van Oyen vorige week in de halve finale na een kor te, hevige strijd de overwinning op Henk van Beek. Hans van Oyen won maandag de andere halve fi nale van Bertus van Beek, dus de beker komt in ieder geval bij een Van Oyen terecht. In de zeventiende competitieronde was de belangrijste partij die tus sen koplopers Dick van der Knaap en Ton van Oijen. Ton kreeg na de opening de controle over de witte velden, maar na een grootscheepse afruil verwierf Dick een gewonnen positie. Hij overzag echter een matdreiging. Door deze overwin ning van Ton ligt de strijd om het kampioenschap weer open. Uitslagen interne competitie: zestiende ronde: Gerrit Stevens - Dick van der Knaap 0-1, Geert Ste vens - Gerrit Luggenhorst 1-0, Di- nant van Beek - Erik Mondeel 1-0, Jaap Schippper - Ab Moddejonge 1-0, Hans van Oyen - Jan van Cal- car 1-0; zeventiende ronde: Dick van der Knaap - Ton van Oyen 0-1, Dinant van Beek - Jaap Schipper 1-0, Gerrit Luggenhorst - Philip Eyzinga 1-0, Cees Oly - Gerrit Ste vens 0-1, Jan van Calcar - Ab Mod dejonge 1-0. De Hervormde Vrouwen Groep (HVG) uit Dijkerhoek besloot dins dag 23 april het seizoen. Tijdens een een gezellige eigen avond met kruiswoordpuzzel en bingo werd teruggekeken op een goed vereni gingsjaar. De avonden werden ver zorgd door eigen leden of er werden gasten uitgenodigd als Rob en Dikky Suitela, mevrouw Rietveld, Anneke Hoekman, Dr. van Couwe- laar en Wander Drenth. Op 28 mei maakt HVG een reisje, waarvan de bestemming nog een verrassing blijft. Vertrek om 8.30' bij Het Bonte Paard. Het nieuwe seizoen begint met een fietstocht en de eerste avond is op 10 september in Bethanië. Nieuwe leden zijn altijd welkom.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 9