jaar de ingsl dit sport M agenda Blauw Wit meesterlijk in missen van kansen Alles gereed voor de Holterbergtoer Volle winst voor de handballers Holtense jeugd tegen Engelsen Blauw Wit Vliegseizoen Bergvliegers van start Resultaten Blauw Wit Eerste prijzen voor ruiter Brenda Kappert Verloting van Blauw Wit Derde prijs Zwennie Vincent Internationals bij Hockeyclub H0LTENS NIEUWSBLAD W Gerard Mentink favoriet voor eindzege Promotie vrijwel verkeken Het afgelopen weekend was bijzon der succesvol voor het Holtense handbal. Alle competitieteams wonnen. De heren speelden thuis tegen Ty foon uit Zwolle. Na een kleine ach terstand in de beginfase nam Hol ten na ongeveer tien minuten het heft in handen. Met name dankzij Meino van Beek stond Holten bij rust met 10-7 voor. Ook na rust dicteerde Holten het spel en Ty foon kreeg, mede door goed kee perswerk van Arno Stukker, geen kans om terug te komen. Holten won verdiend met 19-14. Scores: Meino van Beek 6, Rik Dalhuisen 4, Nico Vorst 3, Freek Nijkamp, Erwin Konijnenberg en Roland Bleyenberg 2. De dames speelden thuis tegen Wesepe. Holten startte niet best en keek al snel tegen een 9-3 achter stand aan. Na een kwartier begon de verdediging beter te sluiten en werden de kansen met lage scho ten goed afgerond. Nog voor rust was de achterstand omgebogen in een 5-4 voorsprong. Na rust ging het aanvankelijk gelijk op, maar in een goed laatste kwartier liep Hol ten uit tot een verdiende 14-8 over winning. Scores: Margot ter Schu- re 4, Marieke Nijland, Monique Plantinga, Ineke Leeftink en Ger- da Busschers 2, Ria Kappert en Marti Barvelink 1. De junioren speelden tegen SDOL. Bij rust stond Holten al met 5-3 voor. SDOL kon door de uitste- kend keepende Jolanda Paalman slechts één treffer maken en Hol- Blauw Wit SENIOREN Zaterdag 4 mei: DVO-Blauw Wit, 14.30 uur (vertrek 13.00 uur). JEUGD Blauw Wit Bl-De Zweef B2, 11.00 uur; Blauw Wit Dl-Spc. Daarle Dl, 10.00 uur; Excelsior E3-Blauw Wit El, 09.30 uur (vertrek 08.45 uur); SWN E3-Blauw Wit E2, 10.00 uur (vertrek 09.15 uur); Blauw Wit E3- SWN E5,11.00 uur; Blauw Wit Fl- HaarleFl, 10.00 uur; Blauw Wit F3- Enter F3, 11.00 uur. Clubhuistrofee: zaterdag '4 mei: Blauw Wit 5-Blauw Wit Al, 12.00 uur; Blauw Wit 6-Blauw Wit 7, 12.00 uur. Maandag 6 mei: zaal team-Blauw Wit 2, 19.15 uur; Blauw Wit Al-Blauw Wit 3, 19.15 uur. Dinsdag 7 mei: bekerwedstrijd Blauw Wit-Glanerbrug, 19.00 uur. SV Holten SENIOREN Zondag 5 mei: Holten 1-Tukkers 1, 14.30 uur; Holten 7-Rietvogels 5, 09.00 uur; RV 3-Holten 9, 09.00 uur (vertrek 08.15 uur); Haarle 9-Hol- ten 12,09.00 uur (vertrek 08.00 uur). JUNIOREN Donderdag 2 mei: St. Paul Cl (En- geland)-Holten Cl, 18.30 uur (aan wezig op 't Vletgoor 18.00 uur). Zaterdag 4 mei: Holten Dl-Haarle Dl, 10.00 uur; ON D3-Holten D2, 10.00 uur (vertrek 09.00 uur); Mark vogels El-Holten E111.00 uur (ver trek 10.30 uur); Holten E2-Vesos E2, 10.00 uur; Holten Fl-DES Fl, 10.00 uur; DES F2-Holten F2,10.30 Blauw Wit moet zich na de 3-0 nederlaag bij Sp.Denekamp zo goed als uitgeschakeld beschou wen voor promotie naar de 4e klas van de KNVB. De Holtenaren heb ben in deze spannende partij voet bal lange tijd uitzicht gehad op een goed resultaat. Tot de openings treffer van de thuisclub, een kwar tier na de rust, hebben de Blauw witters een aantal goede mogelijk heden gehad om op voorsprong te komen, maar de mooiste kansen waren niet aan de gasten besteed. Blauw Wit was onherkenbaar ten opzichte van de eerste wedstrijd van de nacompetitie tegen DVO ondanks de handicap dat midden velder Gerwin de Velde Harsen horst (ziekte) en Henri Stam (bles sure) niet van de partij konden zijn. André Stam en Wim Barvelink toonden zich echter goede vervan gers. Vanaf het beginsignaal van scheidsrechter Slagers viel Blauw Wit aan, maar echte kansen deden zich nog niet voor. Ook niet aan de andere kant waar Harry ten Wolt huis en Henri Thalen hun posities ten won met een ruime marge met 19-4. Scores: Margot ter Schure 6, Monique Plantinga 5, Wendy Wis- sink 4, Monique van der Molen 2, Christel Louws en Patty Schoen maker 1. Jeugd A1 speelde thuis tegen Nieuw Hee- ten. Na een voorsprong van 4-1 bij rust bouwde Holten in de tweede helft rustig door aan een overwin ning met 9-5. Ook A 2 blijft het goed doen. Thuis tegen WSV '38 keek de ploeg bij rust tegen een 3-5 achterstand aan, maar werklust en inzet bogen die om tot een verdiende 7-6 overwin ning. De B-aspiranten speelden tegen Boerhof uit Heeten, dat onderaan staat in de competitie. Bij rust leid de Holten met 6-4 en de eindstand werd 20-10. Beker De dames van Holten speelden donderdag 18 april tegen Lettele hun tweede wedstrijd voor de be ker. Lettele, dat twee klassen ho ger speelt, was duidelijk te sterk voor Holten, al nam Holten in het begin van de wedstrijd door een strafworp met 1-0 de leiding. Voor al het tempo lag echter bij de te genstandsters veel hoger en via break outs werd vaak gescoord. Via een 1-6 stand bij rust verloor Holten kansloos met 2-20. De laatste bekerwedstrijd wordt op 14 mei gespeeld tegen LHC. uur (vertrek 09.45 uur); SDOL F2- Holten F3,11.00 uur (vertrek 10.15 uur); Holten F4-ON F5,11.00 uur. Handbal Zaterdag 4 mei: Al uit tegen SDOL om 17.00 uur (vertrek 16.00 uur; A2 uit tegen Nieuw-Hc-eten om 11.00 uur (vertrek 10.15 uur); JA1 uit tegen Apeldoorn om 16.30 uur (vertrek 15.30 uur); BI uit te gen SDOL om 13.00 uur (vertrek 12.00 uur); Dl thuis tegen Overwe- tering om 10.00 uur. Zondag 5 mei: Heren uit tegen CVO om 13.45 uur (vertrek 12.30 uur); dames S thuis tegen Haarle om 10.00 uur; dames J uit tegen Raalte om 10.00 uur (vertrek 09.00 uur). Dinsdag 7 mei speelt Blauw Wit in de halve finale van het toernooi om de TVB-beker op 't Vletgoor tegen zondag-eersteklasser Glanerbrug. Vorig seizoen werd - na een 3-3 eindstand - in de tweede ronde van deze ploeg na het nemen van straf schoppen gewonnen. De wedstrijd begint om 19.00 uur en staat onder leiding van scheidsrechter Schutte uit Marle. Mocht Blauw wit zich voor de fina le plaatsen, dan speelt het op woensdag 22 mei in de finale tegen Twenthe uit Goor of tegen WW uit Hengevelde. De winnaar van de TVB-beker verkrijgt het recht om volgend seizoen deel te nemen aan het KNVB-bekertoernooi. weer hadden ingenomen. Op het nogal hobbelige veld was het voor de beide teams moeilijk om tot goede combinaties en vloeiende aanvallen te komen. Johan Bos- schers schoot een keer rakelings over en aan de andere kant kon aanvoerder Hans Stam op het laat ste moment de gevaarlij kse spits Meijer een vrije schietkans ontne men. Even later reageerde Jacco Schuppert goed op een zachte te rugspeelbal, maar hij mikte te hoog. In het eerste kwartier na de rust werd Denekamp teruggedrongen. Wim Barvelink kopte net naast en Johan Bosschers kon na een fraaie solo nog net worden gestuit. Kort daarna schoot hij geheel vrij staand eerst tegen de keeper op, waarna deze ook in tweede instan tie met veel geluk de bal pareerde. Het was verrassenderwijs de thuis club die de score opende door Meij er: 1-0. Deze treffer bleek een enorme domper voor Blauw Wit. Nog aan vallender spelend, werden de Op dinsdagavond 7 mei zal om kwart voor zeven het eerste start schot klinken voor de zevende Be vrijdingsloop. In verband met de rioleringswerkzaamheden in de Oranjestraat is het wedstrijdpar- cours verlegd naar het sportcom plex Meermanskamp. Start en fi nish vindt plaats op de Valken- weg. Het parcours voert groten deels over de geasfalteerde wegen van villapark De Look. Met een vlucht vanaf Beringe (af stand 111 kilometer) startte afgelo pen weekeinde het vliegseizoen 1991 van PV De Bergvliegers. Door de frisse wind was de belangstel ling niet erg groot. In totaal gingen er om 11.00 uur 233 duiven de lucht in. Het was Wim Aaftink die om 12.33 de eerste duif kon klokken. Dat was toch nog vrij snel want zijn duif haalde een gemiddelde van 71 kilometer per uur. Twintig minu ten later waren alle 47 prijsvliegen- de duiven binnen. De uitslag: W. Aaftink (1); R. Ban- nink (2); H. Jansen (3,5,6,11,23); E. Veneklaas (4,7,21,33,36); G. Kwin- tenberg (8,13,38); H.J. Aaftink (9,34); F. Meester en Zn. (10,15,24,28,29); J.G. Jansen (12); G.J. Koetsier (14,17,20); comb. Jur- gens (16). thuisclub countermogelijkheden geboden. Toch leek de gelijkmaker te vallen, toen Hans Stam na een fraaie pass van André Stam hard en laag in schoot. Met een katach tige sprong wist de uitblinkende Denekamp-goalie de bal echter tot hoekschop te verwerken. Toen ver volgens in de 70e minuut Dene kamp goed profiteerde van de ruimte in de Blauw Wit-verdedi- ging, was Blauw Wit in feite een ge slagen ploeg. Trainer van Noesel bracht daarna nog Henk Aanstoot en Marcel Jager in de ploeg en liet achterin één tegen één spelen, maar het was weer Meier die van de ruimte profiteerde: 3-0. Deze zege betekent voor Sp.Dene kamp vrijwel zeker promotie. Uit de twee nog te spelen wedstrijden hebben de grensbewoners aan één punt al voldoende. Blauw Wit zal in ieder geval a.s. zaterdag de uit wedstrijd tegen DVO moeten win nen, en daarna het resultaat van de wedstrijd Sp.Denekamp-DVO moeten afwachten. Zoals altijd komen de scholieren het eerst aan bod. Gesplitst in vier groepen leggen zij één ronde van 1400 meter af. Direct na de scholie ren starten de deelnemers aan de prestatielopen over 2,5 en 5 km (resp. 1 ronde en 2 ronden). Klok slag 20.00 uur start de wedstrijd 10 km voor dames, heren en heren veteranen. Bij de dames is de grote favoriete Liesbeth Freriksen uit Diepen- heim. Plaatselijke favorieten zijn hier Jetty Stam en Joke Nijland. De winnaar van vorigjaar bij de he ren, Gerard Mentink zal ook dit jaar weer aan de start verschijnen. Gerard, inmiddels de vier kruisjes gepasseerd, dus veteraan, is er zeer op gebrand om de Wander Drent bokaal weer een jaar op zijn schoorsteenmantel te kunnen zet- Zaterdag 4 mei heeft de Wielerver eniging Holten haar tweede toer tocht op het programma staan. Een klassieker die in het hele land bekendheid geniet. Vorig jaar mocht de WV Holten zich zich ver heugen in fraai zomerweer en dat leidde tot een record aantal deel nemers n.l. 1100. Ook dit jaar is er weer een grote reclamecampagne gevoerd door alle aangesloten verenigingen in het land aan te schrijven en folders uit te delen bij de bezochte toertochten. Deze vonden gretig aftrek. Bij deze tocht kan men kiezen uit drie afstanden: 100,150 of 200 km. Voor de 100 en 150 km kan men starten tussen 7.30 en 10.00 uur terwijl voor de 200 km de start tussen 7.30 en 8.30 uur ligt. Start plaats is de sporthal. De toercommissie onder leiding van Jan Scheperman en Gerrit Pasman heeft getracht een mooie route uit te zetten, waarbij natuur schoon en sportiviteit voorop staan. Ook dit jaar telt de 200 km tocht weer mee voor het klimmers- brevet. De Wielervereniging Hol ten is de eerste op de lijst van tochten die hiervoor in aanmer king komt. Om voor dit brevet in aanmerking te komen moet men binnen drie jaar acht van deze klassiekers hebben gereden. Daar naast kent men nog het Super- klimbrevet. De rijders van de 100 en 150 km krijgen minder heuvels voor hun wielen. De routes'gaan door het heuvel achtige landschap van Twente en Salland. In het traject zijn alle heu vels opgenomen, maar de tocht is door iedereen te volbrengen. De tocht over 100 km gaat via de Beuzeberg, Holterbroek, Loo, Dijkerhoek naar de Holterberg, waar de Motieweg het eerst te over- ten. De plaatselijk favoriet Egbert Veneklaas verschijnt ook aan de start, evenals Gerard Beldman, vo rigjaar nog de beste veteraan. Ook Chis Ofiringa is momenteel erg goed in vorm. Daar het parcours over de Valken- weg loopt en de parkeergelegen heid bij Meermanskamp tijdens de wefstrijd niet bereikbaar is,wor den publiek en deelnemers ver zocht zich per tweewieler naar Meermanskamp te begeven. Het programma is: 18.45 uur: scholieren jongens t/m groep 4,1400 m; 18.50 uur: scholie ren meisje Vm groep 4, 1400 m; 19.00 uur, jongens groep 5 Vm 8, 1400 m; 19.05 uur: scholieren meis jes groep 5 t/m 8,1400 m; 19.20 uur: prestatielopen 2,5 en 5 km; 20.00 uur: wedstrijd 10 km, dames, heren en heren veteranen. winnen is. Hierna volgen de tun nelweg, Luttenberg, Sanatorium laan en Lemelerberg en het mooie gebied in Archem, waarna Hanca- te naar het fraaie fietspad langs de Regge volgt en nog eenmaal de Holterberg. De 150 en 200 km gaan via de Borkeld en het Schwarzwald •naar het heuvelachtige deel van Markelo, vervolgens het vlakke Markelosebroek en de Wippert naar Loo waar ze de 100 km route oppakken. Voor Ommen splitst zich de 200 km af van de rest om vervolgens het fraaie gebied rond Op donderdag 2 mei 1991 (vana vond) spelen Holten ClBlauw Wit Cl en Blauw Wit BI op het Vlet goor tegen drie schoolteams van de St. Paul's secondary school uit Engeland. Alle wedstrijden begin nen om 18.30 uur. Deze Britse school is via het Gelders bureau voor toerisme in Nederland te gast. Zij logeren in Doorwerth. Vana vond staat voor hen de tweede vriendschappelijke wedstrijd op het programma. Gisteren 1 mei speelden de drie teams al in Arn hem. In het kader van het 25-jarig jubi leum van Blauw Wit een leuk eve nement, waarin drie Holtense ju niorenteams hun krachten inter nationaal kunnen meten. Naast de twee teams van Blauw Wit, zal ook het Cl team van Holten haar op wachting maken om tegen een van de twee teams in de leeftijdscate gorie 12 - 14 jaar te spelen. Het ON A2 - Blauw Wit Al Blauw Wit moest winnen om het piepkleine kansje op de titel te behouden. Al na vijf minuten was het al 0-1. Hierna kreeg ON meer greep op het spel, maar via een goed opgezette aanvallen kwam Blauw Wit (na eerst een afgekeur de treffer) op een 0-2 voorsprong bij rust. Blauw Wit moest het in de tweede helft af maken, maar dit gebeurde niet. ON kwam sterk te rug en scoorde 1-2. Blauw Wit stond op instorten en ON scoorde 2-2. Dit werd ook de eindstand, waardoor het kampioenschap ver keken leek. Echter laat op de mid dag kwam het bericht dat Enter Vooruit, dat een punt meer had dan Blauw Wit, verloren had van het ook hooggeplaatste Borner- broek 2-3. Hierdoor was Blauw Wit Al alsnog kampioen op basis van een beter doelsaldo. In het club-, huis werd dan ook nog een feestje gevierd, waarbij de diverse andere elftallen en sponsor "Het klavertje" zich van de goede kant lieten zien! Blauw Wit Ml - RV Ml Blauw Wit moest winnen om nog voor de bovenste plaats mee te blijven doen. Rianne en Jolanda hadden veel pech nadat een goede aanval net geen succes opleverde. Blauw Wit viel veel aan, maar RV hield de verdediging goed geslo ten. Ook na rust ging Blauw Wit door met aanvallen. RV echter kwam ook gevaarlijk in de buurt van keepster Inge, maar die hield alles tegen zodat de beginstand ook de eindstand werd. 0-0. De Zweef D3 - Blauw Wit Dl Tegen De Zweef had Blauw Wit zeker kansen. Echter de meest mooie mogelijkheden waren niet aan de spitsen besteed. Bij De Zweef was dit geen probleem, zij kregen twee kansen en scoorden wel. Na rust scoorde een sterker de Zweef maar een keer, hoewel het nu meer had kunnen zijn: 3-0. Blauw Wit El - Des El Een week na het kampioenschap leek Blauw Wit tegen een enorme domper aan te lopen. Tegenstan der Des El maakte met twee uit vallen het Blauw Wit-team wakker 0-2. Blauw Wit zocht hierna ener giek de aanval en sloeg nog voor rust vijf maal toe. Na rust werd het aantal van vijf treffers nog eens verdubbeld: 10-2. Sportclub Rijssen Fl - Blauw Wit Fl Tegen het sterke Sportclub Rijs sen speelde Blauw Wit Fl een van de mindere wedstrijden. De tegen stander was veel feller en toonde meer inzet. Blauw Wit kon het ver dedigend voor rust nog klaren, maar na rust scoorde Rijssen al snel twee maal. Blauw Wit kwam via Maarten op 2-1, maar toen scoorde Rijssen snel de derde tref fer en was de wedstrijd gespèeld: 3- 1. Blauw Wit E2 - SOS E2 Blauw Wit E2 begon veel te gemak kelijk aan deze klus en stond bij Vilsteren en Dalfsen aan te doen. In Lemele komen alle routes weer bij elkaar. Tijdens de tocht heeft men tevens de kans om het amateurpeloton te ontmoeten dat zaterdag de klas sieker „De Ronde van Overijssel" fietst. De routes van de Holterberg- toer zijn met duidelijke pijlen aan gegeven en tevens ontvangen de deelnemers een routeboekje. Wil men meer inlichtingen over de tochten dan kan men contact op nemen met Jan Scheperman, tel. 05483-6 18 09. team in de klasse 14 - 16 jaar zal aantreden tegen Blauw Wit BI. Op het concours van pc Semper Fidelis te Gorssel behaalde Bren da Kappert van de Bergruitertjes met Beautiful Tiffany een mooie eerste prijs in het klassiek sprin gen in de klasse L cat. C. en een eerste prijs in het progressief sprin gen klasse L cat. C. Op het concours van pc de Ooster- hofruiters in Rijssen behaalde Ma- rije staman een derde prijs met de dressuur in de klasse L2 cat. C. rust dan ook terecht met 0-2 ach ter. Na rust een heel ander Blauw Wit. De ploeg vocht voor wat het waard was. Wilco scoorde na goed werk van Alfred 1-2. Wilco Rete- rink stond ook aan de basis van de gelijkmaker. Zijn voorbereidende werk werd prima afgerond door Eelco van der Wal en daarmee was de verdiende gelijkmaker een feit. 2-2. Vesos F2 - Blauw Wit F3 Tegen koploper Vesos heeft Blauw Wit een prima wedstrijd gespeeld. Na een moeilijke openingsfase scoorde Herbert 0-1. Dezelfde spe ler maakte vlak voor rust ook de tweede treffer. Na de rust was Ve sos duidelijk sterker. Keeper Jur- gen had echter een prima dag en hield alles tegen of keek het naast zijn doel. In de slotfase was het Bennie die via twee uitvallen de wedstrijd in Blauw Wits voordeel besliste 0-4. Blauw Wit F2 - Haarle F2 In de eerste helft kon Blauw Wit het nog goed volhouden tegen een sterker Haarle. Beide ploegen kwa men een maal tot scoren, maar Haarle had duidelijk meer kansen. Na rust werkte Blauw Wit opnieuw hard voor een goed resultaat, ech ter tegen het eind van de wedstrijd was de overmacht te groot en kon Haarle de toch wel verdiende over winning grijpen met 1-3. Blauw Wit 2 - Excelsior 4 Blauw Wit 2 haalde in de laatste competitiewedstrijd nog even flink uit. In een goed gespeelde wed strijd trad Blauw Wit met veel in vallers aan, maar aan het spel was dit niet te merken. De uiteindelijke score van 6-1 was dan ook dik ver diend en de derde plaats in deze competitie was veilig gesteld. Excelsior 6 - Blauw Wit 3 Nadat vorige week met 4-1 ruim van Vroomshoop werd gewonnen, werd nu ruim met dezelfde cijfers van Excelsior verloren. De ploeg heeft een matig seizoen achter de rug, waarin het vaak goede spel niet werd omgezet in de zo belang rijke doelpunten. Ook tegen Excel sior was'dit opnieuw het probleem. Achilles Enschede 4 - Blauw Wit 4 Tegen een ploeg die met spelers uit het tweede elftal alsnog degradatie probeerde te vermijden, speelde het vierde een slechte erste helft. Na een half uur kwam Achilles op voorsprong na een domme hands bal bij Blauw Wit. Vlak voor rust kwam de thuisploeg op 2-0. Na rust had Blauw Wit de opstelling omge gooid en kreeg hierdoor veel kan sen. Achilles had duidelijk moeite met het spel, maar de voorsprong deed hun strijden voor de winst. Toch kwam Blauw Wit terug tot 2- 1, toen de aanvoerder Jan Stam vanaf de linkerkant voorzette en Harry Paalman de bal net voor of net over de lijn binnen tikte. Hier na kreeg Blauw Wit veel kansen op de gelijkmaker, maar de werklust en inzet van de thuisclub hadden de Holtenaren niet terwijl ook het geluk de ploeg in de steek liet: 2-1. Op donderdag 25 april verrichtte de Rijkspolitie Holten de trekking van de jaarlijkse grote verloting bij Blauw Wit. De uitslag was als volgt: nrs. 2249,1583,229,748,1269, 872, 822, 2066,1325, 2047, 2016, 617, 42, 1112, 2462, 249, 333, 632, 1124, 827, 2122, 320, 322, 699, 374. Alle prijswinnaars hebben inmiddels hun prijs thuisbezorgd gekregen. Tijdens het springconcours dat af gelopen weekeinde in Markelo werd gehouden was eer een ervol resultaat voor Zwennie Vincent van De Bergruiters. In de klasse M behaalde ze met haar paard Eve rest een derde prijs. Twee internationals uit de natio nale hockeyselectie komen zater dag 4 mei op het Sportdal trainen met de jeugdteams C en D van de Hockeyclub Holten. Koen Pijpers en Wouter van Pelt zullen de jon gens en meisjes (in de leeftijd van tien tot veertien jaar) een ochtend lang allerlei fijne kneepjes van het spel bijbrengen. Wellicht dat ze de geleerde trucjes nog goed kunnen gebruiken op de toernooien, die de teams aan het eind van dit seizoen nog op het programma hebben staan. Deze trainingsmorgen, die om 9.45 uur begint, markeert voor de C en D jeugdspelers het einde van het trainingseizoen. Voor de E-teams werd het seizoen afgelopen zater dag al afgesloten met een partijtje midgetgolf de puppies hadden gis teren een spelmiddag met gasten uit Bathmen en Goor. De Hockey club organiseert op 31 augustus een toernooi voor de B-jeugd, waarvoor een aantal clubs uit de regio worden uitgenodigd. DONDERDAG 2 MEI 1991 Vanwege de rioleringswerkzaamheden starten de deelnemers aan de Bevrijding sloop dit jaar niet in de dorps kom, maar bij sportpark Meermanskamp.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 7