Goed gevulde zaal bij voorspeelochtend Brinkrockfestival op Hemelvaartsdag Trainer buitenspel Gemeentebelang tegen strenge eis in verordening Jeugd doet het goed in PGjC-competitie veri|sse HQLTENS NIEUWSBLAD Programma van Mozart tot Yesterday Resultaten sv Holten Begeleiding patiënten met borstkanker Bejaarden- sociëteit op reis Clubcross MAC Vrije markt DONDERDAG 2 MEI 1991 De zaal van Irene was goed gevuld zaterdagmorgen, toen de jeugd van de Holtense Muziek Vereni ging mocht laten horen wat ze muzikaal in huis heeft. Zowel de beginners, die pas sinds septem ber les hebben en toch al een echte melodie als de American Hymn kunnen laten horen, als de gevor derden die zich aan een stukje Brahms wagen vinden een gewil lig gehoor. De variatie in instru menten is natuurlijk beperkt, maar dat wordt goedgemaakt door de veelzijdigheid van de mu ziek die van Mozart via een jazzie Harlem Nocturne tot de klassieke pop van Yesterday reikt. Organisatrice Hennie Crooshof, 'moeder' van de jeugdleden, had eer van haar werk. Ouders, broers en zussen en andere familie waren in bevredigende getale opgeko men en er vielen ook wat volwas sen HMV-ers te signaleren. Behal ve de optredens van alle solo's, duo's en trio's - met steun van hun docenten Arlette Wind, Erwin Boonk, Haje Woud Swart en Hugo Masselink - oogstte bij dat publiek na de koffiepauze ook het HMV jeugdorkest onder leiding van Hans Paalman en het debuut van de pas opgerichte jeugddrumband onder leiding van Hugo Masselink veel succes. HMV heeft op het ogenblik rond de vijftig jeugdleden, de jongeren die al in het orkest meespelen zijn meegerekend. Omdat er om de meest uiteenlopende redenen ge regeld muzikanten afvallen, blijft het voortdurend noodzakelijk op zoek te gaan naar nieuw bloed. De concurrentie is in het zo vele vere nigingen rijke Holten natuurlijk groot als het gaat om de gunst van de jeugd, maar het bezoeken van de basisscholen in de afgelopen tijd heeft HMV toch dertien nieuwe leerlingen opgeleverd. Dan komt steeds de moeilijke vraag: wie gaat wat spelen? Kinde ren denken in het algemeen direct aan een bekend instrument als de saxofoon, maar een fanfareorkest kan niet uit louter saxofoons be staan. Door ze te laten horen welke instrumenten er beschikbaar zijn, inet een advies van de opleiders ernaast over welk instrument het best past bij hün lipstand, rolt er meestal toch wel een keuze uit de bus die past bij het kind èn in de vereniging. In zaal De Brink in Bathmen zal op 9 mei (Hemelvaartsdag) weer het jaarlijkse Brinkrockfestival worden gehouden. Drie rockgroe pen zijn gecontracteerd: Lace, Da maged Brain en Vitesse. De Zutphens/Apeldoornse groep Lace bijt om half driei de spits af. Lace was onlangs nog te zien in de 5 uur show op RTL4 en tijdens de finales van NCRV's Popslag heeft men een goede tweede plaats we ten te bemachtigen. 1 Bekendmaking Hinderwet Qntwerp-Beschikking Gedeputeerde staten van Overijssel maken bekend dat zij het voornemen hebben om onder het stellen van voorschriften positief te beschik ken op de aanvraag van mevrouw A,J. Stegink- Roeterink om een vergunning ingevolge de Hinderwet. De aanvraag heeft betrekking op het oprichten en in werking hébben van een rundvee-, melk- en mestvarkensbedrijf gelegen aan Oude Stationsweg 7a te Holten. De aanvraag om vergunning, de daarbij behorende stukken en de ontwerp-beschikking liggen vanaf 3 mei 1991 ter inzage; - elke werkdag tijdens kantooruren in her gemeentehuis van Holten en tevens - op dinsdagen van 19.00 - 22.00 uut in het kantoor van de beheerder van de sporthal "'t Alossink", Kcizersweg 22 te Holten. De aanvrager» degenen die tijdig bezwaren heb ben ingediend naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij of zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest kunnen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking tot en met 17 mei 1991 gemotiveerde-bezwaren schriftelijk indienen. Bezwaarschriften dienen te worden gericht aan gedeputeerde staten van Overijssel, Postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekend gemaakt als u daarom vraagt in een aparte brief bij het bezwaarschrift. Alleen degene die tijdig tegen de aanvraag en/of het ontwerp van de beschikking bezwaren heeft ingediend, kan beroep instellen tegen de (uit eindelijke) beschikking. Daarnaast bestaat eveneens de gelegenheid beroep in te dienen tegerv de beschikking voor degene die aantoont dat hij of zij redelijkerwijs met in staat is geweest tijdig bezwaren tegen de aanvraag en ontwerp-beschikking in te dienen- Om kwart voor vier is het de beurt aan Damaged Brand. De vier kna pen uit Luttcnbcrg hebben met hun stevige rock'n roll al menige zaal op z'n kop gezet. De uitsmijter is de topband Vites se. De in 1975 door zanger/drum mer Herman van Boeyen opgerich te band scoorde in de jaren '80 hoog in de hitlijsten met hits als Rosalyn en Good Lookin. De afge lopen vijf jaar woonde en speelde Herman van Boeyen in Duitsland. Vitesse is bezigjiaar twaalfde CD uit te brengen. De organisaties van Brinkrock is weer in handen van de Bathmense stichting Kabaal. Het Brinkrock- spektakel vindt plaats tussen 14.00 en 18.30 uur. De zaal is open vanaf 13.30 uur. Kaarten in de voorver koop zijn verkrijgbaar ondermeer bij café De Brink in Bathmen en café 't Klavier in Holten. Aangera den wortdt om tijdig kaarten te halen vanwege de grote belang stelling. Sinds januari is in Deventer een begeleidingsgroep borstkankerpa- tiënteiï actief. Deze groep bestaat uit zogenaamde 'lotgenoten' dat wil zeggen vrouwen die in het ver leden een behandeling voor borst kanker hebben ondergaan en die op basis van hun ervaringen hulp en begeleiding willen bieden aan vrouwen die nu voor borstkanker behandeld worden. De begeleidingsgroep is tot stand gekomen op initiatief van de werk groep Oncologie van de Deventer Ziekenhuizen en is aangesloten bij het Landelijk Contacorgaan Bege leiding Borstkankerpatiënten (LCBB). De groep is telefonisch te bereiken via de Deventer Ziekenuizen, tel 05700-46666 (pieper 1173) en bij geen gehoor via 05759-3201. De ouderen van de Holtense be jaardensociëteit gaan woensdag 15 mei op stap. 's Morgens om negen uur vertrekt de bus vanaf gebouw Irene voor een dagreis in de rich ting van de Veluwe. Op het pro gramma staan een bezoek aan de kaarsenmakerij in Ernst, een war me lunch in Hoenderloo en 's mid dags een bezoek aan het Tegelmu seum in Otterloo. Er zijn nog enke le kaarten vrij. Opgeven voor maandag 6 mei, tel. 61237 of 61356. Holten Al-Den Ham Al. Holten speelde in het laatste competitie duel goed en ging met een 2-0 rust stand de kleedkamer in. Een gemo tiveerd Holten kwam na twee afge keurde doelpunten door Jager op 3-0. De sterspeler van deze middag was tijdens de rust al actief met het nemen van vrije trappen en deed dit ook in de wedstrijd met succes. A2-DOS A3. Na een sterk begin viel Holten in een diep dal en kwam met twee doelpunten op een achterstand. Op slag van rust ech ter maakte Rooie Romario 1-2. Na rust werd Bertus geïnspireerd en maakte 2-3 uit een praktisch on mogelijke hoek. Slechts enkele mi nuten later kwam er nog een prachtige actie die leidde tot 3-3. De corner van links werd door ie dereen gemist, maar Rooie Roma rio kon er nog bij: 4-3. Later kwam er nog een herhaling van het derde doelpunt 5-3 en Mark Willemsen maakte er tot slot 6-3 van. Holten Bl-Tubanters BI. Holten speelde met een geweldige inzet en zag dat, na karaktervol doorzetten van Harry, beloond met een ver diende 1-0 voorsprong. Helaas werd weinig kordaat ingrijpen van de Holtense verdediging afgestraft en een ongelukkig moment even daarna, zorgde dat er tegen de ver houding in met 1-2 gerust werd. Geenszins aangeslagen en met ge loof in eigen kunnen pakte Holten in de tweede helft de draad weer op en deden er zich diverse kansen voor op de gelijkmaker. Toch wa ren de Tubanters zeker niet onge vaarlijk en was de kans om de voorsprong te vergroten, voortdu rend aanwezig. Het was Jeroen die met een schitterend ingescho ten vrije trap, de dik verdiende gelijkmaker aantekende en de Hol tense ploeg daarmee de broodno dige kracht gaf om de wedstrijd met 2-2 te kunnen beëindigen. Holten B2-Blauw Wit B2. Door slaapgebrek na een zware dansa vond was de start slecht en werd het dus ook 0-1 voor Blauw Wit. Hierdoor werden de jongens wak ker geschud en begonnen ze beter te voetballen en kwamen voor rust o.a. door een razendsnelle Dinant Plekkenpol op een 3-2 voorsprong. De tweede helft werd met veel agressiviteit begonnen, omdat het toch een plaatselijke derby is. BlauwWit stelde zich verdedigend op en hiervan maakte Holten ge bruik. Daniël Sezen passeerde met een schitterende boogbal de kee per en Omar Regoort scoorde voor de ogen van zijn vader en moeder de beslissende vijfde goal. Eind stand 5-3. Rood Zwart Cl-Holten Cl. Holten zette de tegenstander direct onder druk, wat resulteerde in een schit terend doelpunt van Edwin Kna pen. Hierna vergaten ze om de kan sen te benutten, zodat er een rust stand van 0-1 was. Na rust ging Holten verder en nu werden de kansen wel benut, zodat Bastiaan (2x) en Martijn en Rob, de eind stand op 0-5 bepaalde. Hierdoor heeft Cl een goed seizoen afgeslo ten en met een punt te weinig de promotie gemist. Hulzense Boys E2-Holten E2. Na dat Holten met 2-0 achter kwam, werd het door goed voetbal weer snel gelijk. Na rust ging Holten tot echt voetbal en verdedigen over en maakte hierdoor nog twee mooie goals, wat de eindstand van deze morgen op 2-4 in het voordeel van Holten bracht. De Zweef Fl-Holten Fl. De jon gens verwachtten een zware wed strijd, maar deze keer pakte het heel anders uit. Vanaf de aftrap nam Holten het heft in eigen han den en binnen een minuut was het al 0-1. De score voor Holten liep voor rust nog op tot 0-4. Na rust had Holten een andere keeper in het doel. Dit kon, want slechts een enkele keer kwam De Zweef bij het Holtense doel, maar het werd niet afgemaakt. Holten voerde de score op tot 0-7. Holten F3-Den Ham F3. Gezien het goede resultaat van de laatste we ken, waren de verwachtingen hoog. Maar gelijk al in de eerste mi nuut scoorde Den Ham een doel punt. Schijnbaar hiervan ge schrokken, voetbalde Holten niet goed en werd de ruststand 0-5. Na de speech in de rust werd er beter gevoetbald, maar toch waren de kansen en de doelpunten voor Den Ham: 0-7. Andere uitslagen: Holten C2-ZV Cl 3-5, RKSV Dl-Holten Dl 0-3, Holten D2-LAP D2 4-2, Holten El- Enter V. El 1-1, Holten F2-SWN F2 2-7, Tukkers F3-Holten F4 6-0. (Ingezonden brief) Op enige afstand las ik vorige week dat het bestuur van de sv Holten eens diep had nagedacht over de toekomst. En wel die van de drie weken daarna. Men kwam tot de conclusie'dat, gelet op de stand in de competitie, het noodzakelijk is de trainer op non-actief te zetten. Hulde voor deze daadkrachtige ac tie. Hierdoor mogelijk de schijn wekkend als bestuur alles in het werk te hebben gesteld het onheil te keren. Mocht het tóch onver hoopt mis gaan. Mogelijk dat het bestuur weet waarom het tot deze actie is over gegaan en wat het er mee wil berei ken. Antwoorden als „het klikte niet meer" en „mogelijk dat het schokeffect positief werkt" zijn cli chématig, goedkoop en getuigen niet van doordachtheid. Natuur lijk groeit een situatie als deze. Het sluipt langzaam in. Alhoewel men sen met een redelijk voetbal- en organisatie-inzicht dit al lang had den zien aankomen. Het zou het bestuur sieren wanneer zij zoals bij Utrecht in een vroeg stadium had den ingegrepen. Zeker als een voorzitter zegt dat het ligt aan de inzet van spelers en de communi catie tussen spelers en trainer. Ieder bestuur maakt zich in princi pe ongeloofwaardig, misschien wel belachelijk, met dergelijke hande lingen. Zeker als er geroepen wordt, citaat: „De voorzitter verze kert echter dat de club genoeg ca pabele mensen achter de hand heeft", einde citaat. Vraag ik mij bij het lezen van deze regel af, waarom stellen ze dan van die dure trainers aan. Doe het straks in de onderafdeling maar weer lekker zelf. Blijft er een probleem dat als men weer degradeert, wie dan de schuld krijgt. Maar ja, wat ik schrijf zal ook wel belachelijk zijn. Weer zo iemand die thuis niks te doen heeft en zo nodig moet schrijven. Maar dat er bij de sv Holten iets moet veranderen is hopelijk nu doorgedrongen. Gerard Willems, Nunspeet. De nieuwe kapverordening en de subsidieregeling landschapson- derhoud is maandagavond zonder al te veel kleerscheuren de raad gepasseerd, al leverden de frakties er de nodige kanttekeningen bij. Vooral voor de instandhoudings plicht was voor drie van de vier frakties wel erg streng van opzet. Alleen de fraktie van de PvdA was zondermeer enthousiast. „Een goede, zorgvuldig doortimmerde verordening", aldus Gerrit Mark voort. De fraktie Gemeentebelang deed de commissie Gemeentewer ken nog eens over door in te gaan op allerlei details, wat tot irritaties leidde bij de CD Aer Veneklaas. Ge meentebelang liet zich evenwel niet van de wijs brengen. Men bleef bezwaren hebben tegen de onder houdsplicht en de instanhoudings- plicht. Volgens Gemeentebelang heeft de burger, maar ook de boer, in Holten voldoende verantwoor- dingsgevoel om niet nodeloos na tuur te vernielen, maar dat zieke bomen, koste wat kost, in stand Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1verleende bouwvergunningen: - aan I, Schollee voor vergroten slaapkamer pand Holterbergweg 3; - aan H. J. Bieleman voor bouw opslagloods met mestopslagkelder bij Maneschijnsweg 21 Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele moge lijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Huisvuilophaaldienst In verband met de komende feestdagen zal de regeling van het huisvuil als volgt worden gewijzigd. Het huisvuil van de donderdagroute op 9 mei (Hemelvaartsdag), grijze mini-containers, wordt opgehaald op woensdag 8 mei. De gemeente- werf is gesloten op donderdag 5 mei en vrijdag 10 mei a.s. Commissie voor woonruimtezaken De eerstvolgende zitting van de commissie voor woonruimtezaken vindt plaats op maandag 6 mei 1991 van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis (ingang Kerkstraat). Sportcommissie De eerstvolgende openbare vergadering van de Sportcommissie wordt gehouden op maandag 6 mei a.s. om 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staan voorstellen inzake: - jeugdsportsubsidie 1991 - zomersluiting sportvelden 1991 - krediet t.b.v. vernieuwen van ballenvangers op sportcomplex Meermanskamp. Indiening aanvragen subsidie instandhouding en onderhoud kleine landschapselementen Bij de vaststelling van de subsidieregeling iandschapsonderhoud heeft de raad van deze gemeente bepaald dat aanvragen om subsidie voor het instandhouden en onderhouden van kleine landschapselementen moeten worden ingediend vóór 1 september van het betreffende jaar van uitvoering van de werkzaamheden. Voor aanvragen om subsidie voor herstel en/of vernieuwing van rieten daken blijft de datum van 1 maart (dit jaar 1 mei) gelden. Voorverkoop seizoenabonnementen rekreatiebad Twenhaarsveld Aanvragen van seizoenabonnementen voor Rekreatiebad Twenhaars veld kunnen tot en met 8 mei a.s. worden ingeleverd op het gemeente huis of tot en met 11 mei a.s. worden toegezonden aan de afdeling W.O.P. van de gemeente Holten, Postbus 13, 7450 AA Holten. Het verdient aanbeveling om gebruik te maken van het dezer dagen in de gemeente Holten huis-aan-huis verspreide aanvraagformulier. De tijdig aangevraagde abonnementen kunnen worden afgehaald: - van 13 t/m 17 mei dagelijks van 9.00-12.00 uur en van 14.00-15.00 uur; - van 21 t/m 23 mei dagelijks van 9.00-12.00 uur. Betalen bij afhalen. De abonnementen behoeven niet persoonlijk te worden afgehaald. De tarieven voor 1991 zijn als volgt: gezinsseizoenabonnement a. 1 e ouder b. 2e ouder en kinderen vanaf 6 jaar individueel seizoenabonnement voor individuele personen vanaf 6 jaar individueel maandabonnement (30 dagen geldig) voor individuele personen vanaf 6 jaar (niet in de voorverkoop verkrijgbaar) eenmalig bezoek voor personen vanaf 6 jaar voor groepen vanaf 10 personen, per persoon Kinderen tot en met 5 jaar. hebben gratis toegang. Het seizoen 1991 begint op zaterdag 18 mei. De openingstijden zijn: maandag t/m vrijdag in mei en september: maandag t/m vrijdag van juni t/m augustus: zaterdag: zondag: ATTENTIE: seizoenabonnementen zijn alleen in de voorverkoop verkrijgbaar! f30.- f 18.- f30.- f 15.- f3.25 f2.50 7.00-18.30 uur 7.00-20.00 uur 10.00-18.00 uur 12.00-18.00 uur Belofte voor de toekomst: atletiekjeugd sv Holten gehouden moeten worden, ging ze te ver. Veneklaas (CDA) had in de commissie Gemeentewerken al zijn bewaar daarover uitgespro ken. Bij de stemming stemde Ep van Schooten op persoonlijke titel zelfs tegen dit onderdeel van het Iandschapsonderhoud. Op voor stel van Ter Schure werd de slui ting van de aammeldingtermijn voor het Iandschapsonderhoud verplaatst van maart naar septem ber. De sluitingsdatum van voor de rietsubsidie blijft gehandhaafd om eind maart. De tweede open beker/clubcross van MAC De Holterberg staat voor woensdagavond 8 mei op het pro gramma. Deze telt mee voor het clubkampioenschap. Ook wordt er weer gestart in een bromfietsklas se. De inschrijving begint om 18.00 uur terwijl er vanaf 18.30 uur ge traind kan worden. De training voor de bromfietsklasse begint om 17.00 uur. Vooral de atletiekjeugd van sv Hol ten deed het goed bij de laatste wedstrijd van de PGJC-crosscom- petitie op de Friezenberg in Marke- 10. Kim Kortlever werd tweede in het eindklassement van zes wed strijden óver 2,5 kilometer. Bart Dijkman werd zevende en Jurrian Paalman negende. Op de 5 kilometer was Henk Aalpol met zijn twaalfde plaats de beste Holtenaar. Diny Brinks werd eer ste bij de vrouwen veteranen. Jos van der Spek presteerde het beste op de 10 kilometer. Hij behaalde de 14e plaats in het eindklassement. Chris Offringa sleepte in de slotfa se van de 15 kilometer de overwin ning in de wacht en daarmee een tweede plaats in het eindklasse ment. Gerard Beldman werd twee de bij de heren veteranen. Uitslagen: Jeugd 2,5 km: 1. Kim Kortlever, 7. Bart Dijkman, 9. Jurrian Paalman, 11. Leon Offringa, 12. Maaike van der Spek, 14. Sanne van der Spek, 16. Gijsbrecht Beldman, 17. Jetske Markvoort, 19. Marja Dijkman, 20. Rianne Arfman, 21. Sabrine Paal man, 22. Merijn Offringa, 23. Els- beth Wolters, 24. Kirsten Offringa, 25. Jochem van der Spek, 26. Kim Teeselink, 28. Anne Markvoort, 32. Hannah Beldman. Heren 5 km: 12. Henk Aalpol. Vrouwen veteranen 5 km: 1. Dinie Brinks. Heren 10 km: 14. Jos van der Spek. Vrouwen 10 km: 36. Jannie Vasters, 45. Jetty Stam, 46. Joke Nijland. Heren 15 km: 2. Chris Offringa, Heren vete ranen 15 km: 2. Gerard Beldman. De Supportersvereniging van de Holtense Muziek Vereniging (HMV) houdt op zaterdag 7 sep tember een vrije markt in het cen trum van het dorp. Voor Holten en naaste omgeving is dit evenement in het kader van de zomeractivitei- ten ieder jaar weer een gezellige en geslaagde gebeurtenis. En HMv kan een financieel steuntje in de rug best gebruiken. Zeker dit jaar, nu de renovatie en nieuwbouw van de repetitieruimte aan de Dorps straat aangepakt moet worden. Wie belangstelling heeft voor eens stand kan vanaf 1 juli contact op nemen met de supportersvereni ging, tel. 61415 of 61991.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 5