p ''I Kabel in de Look nog erg onzeker 1990 een goed jaar voor 5e Omloop Holten Oudheidkamer Hoolt'n Geanimeerde handel op postzegelbeurs Culinaire Ereprijs voor Rob Vermeulen HHV wil collectief lidmaatschap KNOV Bouwbedrijf Koopman in andere handen Afscheid bestuurslid Caravans moeten weg HOLTENS NIEUWSBLAD Openbare commissievergaderingen Hinderwet Kampioenskans le schaakteam DONDERDAG 7 MAART 1991 Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen, e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan M. M. Veneklaas voor het bouwen van een stierenstal, Geskesdijk 28; - aan D. J. G. Oolbekkink voor het bouwen van een garageberging, Deventerweg 59. 2. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN: - aan E. Struik, Koeweideweg 1 (bomen nabij de woning); 3. aan Politievereniging Hellendoorn een verklaring van geen bezwaar afgegeven t.b.v. een wielerwedstrijd; 4. aan de ANWB toestemming verleend voor het plaatsen van 1 aanduidingsbord t.b.v. camping „De Wildhof"; 5. aan G. Kolkman, Kieftenbelt 7 toestemming verleend voor het plaatsen van een dakraam; 6. aan de „Holtense Muziekvereniging" HMV ontheffing verleend voor het houden van een lompenophaal-aktie. VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER EEN ZAAK OF OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIENEN VAN EEN BEZWAAR-OF BEROEPSCHRIFT KAN MEN ZICH WENDEN TOT DE AFDELING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRETARIE. De commissie Ruimtelijke Ordening vergadert op 12 maart om 16.00 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - verzoek Mengvoedergroep B.V. tot wijziging van het bestemmingsplan „Kom Holten"; - ontwerp-bestemmingsplan „De Borkeld, herziening 1990". Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur voor aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 11 maart 1991 tot en met 25 maart 1991 op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur, alsmede op dinsdagavond in de sporthal 't Mossink, Keizersweg 22 (kantoor beheerder) van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage de ontwerp-beschikkingen ingevolge de Hinderwet van: 1Maatschap J. G. en T. J. Stevens, Espelodijk 7, Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning - betreft bedrijf aan west- en oostzijde van de Espelodijk - 2. Maatschap J. en G. J. Lubbersen, Rutgersweg 4, Holten een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee-, jongvee- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning 3. L. H. Rensen, Maneschijnsweg 35 te Holten, een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee- en pluimveebedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning 4. mevr. G. Wesseldijk-Vukkink, Flisweg 6, Holten tot het oprichten en in werking hebben van een rundvee- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie 5. A. Poliste, Lambooijsweg 1Holten tot het oprichten en in werking hebben van een melkrundvee- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie 6. E. en G. J. Jansen, Rijssenseweg 1, Holten tot het oprichten en in werking hebben van een melkveehouderij - mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie 7. W. J. Nikkels, Sangeldijk 6, Holten tot het oprichten en in werking hebben van een melkrundvee- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie. De ontwerp-beschikkingen omvatten het verlenen van de vergunning onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schrif telijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen, die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen, die redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn ge weest daartoe bezwaar in te dienen. Het bezwaarschrift moet worden in gediend vóór 25 maart 1991 bij Burgemeester en Wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Een trotse Rob Vermeulen met de beker die hij verdiende met zijn zalm- creatie. Met de creatie Zalmpaté Bellavis- ta sleepte leerling-kok Rob Ver meulen van hotel-restaurant Hoog Holten de Ereprijs in de categorie junioren tot 21 jaar in de wacht tijdens de 31e Horesca '91. De ne gentienjarige derdejaars leerling kok viel dit studiejaar al eerder in de prijzen. In september behaalde hij tijdens de Culinaire Show Twente in Bome nog een derde plaats in de categorie Cuisine Vite. De Salon Culinaire van de horeca vakbeurs is in de horecawereld een begrip. Rob besloot in overleg met chef-kok C. den Bouwmeester van Hoog Holten te kiezen voor een visgerecht. De Zalmpaté Bellavis- ta, een nieuw koud voorgerecht van zalm met saffraansaus, werd in de keuken van Hoog Holten voor bereid. De afwerking geschiedde ter plekke in Zuidlaren. Erg zenuw achtig heeft Rob zich daarvoor niet gemaakt. De inzending voor Bome vond hij moeilijker: „Daar moest je ook koken. Nu was het in feite een kwestie van correct afwer ken." Het gerecht werd beoordeeld op kleur, originaliteit, smaak en moei lijkheidsgraad. De jury bleek una niem in haar lof voor Robs presta tie, de beste uit 35 inzendingen. Een fraaie beker en een klinkend rapport vormden zijn beloning. Naast de Ereprijs werd geen eerste prijs toegekend, maar slechts een tweede en derde en een eervolle vermelding. Hoog Holtens chef-kok Den Bouw meester en vierdejaars leerling kok René Deen zijn deze maand present op de Nationale Horeca- manifestatie in de Utrechtse jaar beurs. Zij doen mee aan de wed strijd om de Jaap Klossetrofee met een gerecht van Friandervlees, een nieuwe vleessoort van jong Fries stamboekvee De commissie Algemene en Be stuurlijke zaken heeft in meerder heid afwijzend gereageerd op het voorstel van het college een bedrag van 105.000 gulden uit te trekken voor een bijdrage in de aanleg van kabeltelevisie in de Look en op de Holterberg. Ook ziet men nog wei nig heil in het voorstel dat daaraan was gekoppeld, om 35.000 gulden te reserveren als startsubsidie voor een lokale tv en of radioomroep. Het college had het bedrag, dat afkomstig is van de verkoop van de CAI aan de IJsselmij voor deze doelen vrij willen maken omdat kabelaansluiting langzamerhand tot de nutsvoorzieningen gerekend kan worden. CDA en PvdA waren het meest gekant tegen het voorstel. De CAI is verkocht aan IJsselmij en daar mee houdt de verantwoordelijk heid van de gemeente op. Het geld dient ten goede te komen van alge mene doelen in Holten, was hun antwoord. Slechts Gemeentebe lang zag wel wat in het voorstel, mits alle clusters die nog kunnen worden aangesloten, van het geld zouden profiteren. De WD liet het antwoord wat in het midden han gen, maar zag wel wat in bekabe ling als ook andere onrendabele gebieden, zoals bijvoorbeeld Dijk- erhoek in de plannen zou worden opgenomen. De kans echter dat in Dijkerhoek kabel tv komt, is voor de eerste jaren uitgesloten. Wel voor bekabeling komen in aanmer king de Jeurlinksweg, Moltenbel- terweg en Burg. v.d. Bochstraat en in later instantie Oude Deventer weg en Deventerweg, al hangt er aan die laatste bekabeling wel een prijskaartje van 350 gulden aan sluitkosten. De buurvrouwen vd Heuvel en Drieses showen boven- en ondergoed van het 'kistentuug' uit vervlogen tijden. Veel deelnemers bij De Oudheidkamer Hoolt'n heeft een goed jaar achter de rug. Het bezoekersaantal is in het afgelo pen jaar flink gestegen tot 578, onder wie 27 Canadezen. Het aan tal begunstigers r.am met twintig procent toe van 105 naar 121 per sonen. Dat verheugende nieuws kon secretaresse Marjan ter Borg vrijdagavond melden aan de ruim twintig donateurs die de begun stigersavond bijwoonden. Het be stuur van de Oudheidkamer blijft in 1991 ongewijzigd bestaan uit 'voorzitter Mini Bosman (deze avond verhinderd), secretaresse Marjan ter Borg, penningmeester Jan Beumer en leden Diek Stege- man, Henk Koopman, Herman Koopman en Jan Smale. De stijging van het bezoekersaan tal had natuurlijk veel te maken met de speciale expositie in het kader van de bevrijdingsfeesten. Extra vrijwilligers gaven uitleg bij het geëxposeerde materiaal, dat met name betrekking had op het laatste oorlogsjaar en de bevrij ding centraal stonden. Excursies van klassen van de Holtense basis scholen en andere groepen zorg den voor een bezoekersaantal daar boven op van nog eens 172 perso nen er bij. De vaste expositie en de fototentoonstelling tijdens de be- vrijdingsweek werden beide ge opend door de leider van de groep Canadezen die in mei in Holten te gast was. Opvallend was verder dat er vorig jaar juist veel bezoe kers een kijkje kwamen nemen als de Oudheidkamer 's avonds ge opend was, zoals tijdens de bloe menmarkt en de wijnavond. Financiëel stond het jaar in het teken van de afronding van de huisvesting van de Oudheidkamer in het WV-gebouw, met de inge bruiknemingvan een extra vertrek en de inrichting van een diepe kast als vitrine. Penningmeester Jan Beumer noemde dit „een behoor lijke aanslag op het budget". Hij kondigde aan dat het bestuur heeft besloten de minimumcontributie dit jaar te verhogen van 5,- naar 7,50. Voor 1991 staat verder de af ronding op de rol van de inventari satie van de voorwerpen die de Oudheidkamer in eigendom of in bruikleen heeft. De vaste expositie wordt gewijd aan kraam- en doop- gebruiken. In mei is er een extra expositie over de Holtense kunst club, waarachter dokter Nagel hout de drijvende kracht was en de uitwisseling van schilders in de ja ren '50 en '60. Na het huishoudelijke gedeelte ga ven de echtparen Van den Heuvel en Drieses een tweetalige kleder drachtenshow. Truus Drieses opende in dialect: „Wij zijn altijd twee buurvrouwen geweest, onze klompen komen uit dezelfde wilg. Als wij over het oale grij beginnen is er geen eind aan, maar als men sen zeggen: foei, wat ben je mooi verkleed, dan schopt ze me tegen 't zere been. Wij zijn gekleed, met alles d'rop en d'ran zoals 't heurt". Waarna Gea vd Heuvel het van haar overnam en in het Nederlands uitgebreid uitleg gaf over wat er zoal tot het 'kistentuug' hoort. In de pauze van hun optreden was er tijd om een selectie te bekijken uit de voorwerpen die dit jaar aan de Oudheidkamer zijn afgestaan. De show werd daarbij gestolen door een kinderfeestrok uit 1947 (met erop geborduurd: Marietje Kalfsterman, 1 september 1947), die werd geflankeerd door een doorgestopte Holtense muts, heel oude poësiealbums, kerkboeken, een hoge zijden in doos, worteldoe ken en oude borden. Voor haar jaarexpositie kraam- en doopgebruiken vraagt de Oudheidkamer Hoolt'n docu menten en/of kleeijes in bruik leen. Het bestuur is speciaal op zoek naar een foto baker vrouw Bouwhuis (later Tukkes) en/of van Line Wegstapel, de eerste kraamverzorgster in Holten. Het was zondag prima fietsweer. Meer dan 160 fietsers namen zon dag deel aan de Omloop van Hol ten, die het wielerseizoen van de Wielervereniging Holten opende. Deze rit, die veel doet denken aan de zaterdag verreden Omloop van het Volk in België voor professio nals, is destijds opgezet om de ei gen leden de mogelijkheid te bie den het seizoen samen te begin nen. Buiten die eigen leden kwa men er nu in deze vijfde Omloop van Holten nog 120 wielrijders aan de start, uit Friesland, Drente, Overijssel en de Achterhoek. De eerste punten voor het toertoch tenklassement konden worden verdiend. De leden startten om elf uur. In het eerste deel van de toch gingen ze samen op, maar na verloop vorm den er zich steeds meer groepjes van rijders met een gelijke krachts- Het was meer een toeval dat onze fotograaf zaterdag tijdens de Hol tense postzegelbeurs in de aula van de Scholengemeenschap een aantal jeugdige verzamelaars op de gevoelige plaat kon vast leg gen, wat net als bij andere hob by's, neemt de animo van de jeugd met het jaar af, zo ook bij de Hol tense Postzegel Club. Voorzitter Ten Zende heeft daarover zo zijn mening: „de jeugd beperkt zich meer en meer tot kastje kijken. Ik merk het zelf wel aan mijn kinde ren. Het is sporten of tv kijken. Ik zeg wel eens tegen ze: jullie krij gen nog eens vierkante ogen". Ondanks het gebrek aan aanwas van jeugdige leden, ziet de HPC de toekomst met vertrouwen tege moet. De prijzen voor postzegels zijn de afgelopen tijd weer wat ge daald, zodat er voor een aardig prijsje goede zaken gedaan konden worden op de Holtense beurs. Voor het eerst moest er door de tafels een klein bedrag worden betaald om kostendekkend te kunnen draaien. Voor het publiek was de beurs uiteraard vrij toegankelijk. Het afgelopen jaar was voor de HPC een roerig jaar. Doordat HPC nog steeds niet beschikte over no tarieel vastgelegde statuten en zo doende niet stond ingeschreven bij de Kamer van Koophandel, be stond in principe de mogelijkheid het bestuur hoofdelijk aansrpake- lijk te stellen voor hun aangegane verlichtingen. Het bestuur was van mening dat dit niet meer paste bij deze tijd en om dit te ondervangen werd besloten aanslutgin te zoe ken bij de Nederlandse Vereniging van Postzegelverzamelaars. In fe bruari kreeg dat zijn beslag. Het betekende wel, dat de contributie aanmerkelijk omhoog ging, wat voor een aantal leden reden was HPC te verlaten. „Dat is erg spijtig, maar wilden wij kunnen voortbe staan, dan was aansluiting in gro ter verband een noodzaak. Voor de hogere contributie krijgt men on der andere het schitterend uitge voerd bondsblad en zijn onze rond zendingen (van postzegels) nu ver zekerd. Als men bedenkt dat soms voor tien duizend gulden aan ze gels langs de leden wordt rond ge zonden is de verhoging beslist niet teveel". Tijdens de beurs werd in besloten kring het 25 jarig bestaan gevierd. Tevens werden negen leden gehul- dig die vanaf de oprichting lid zijn van de club. De Holtense Handelsvereniging zal tijdens de komende vooijaars ledenvergadering de leden voor stellen zich collectief aan te mel den als lid van het KNOV. Als lid van de KNOV kan de Handelsvere niging gratis gebruik maken van collectieve adviseringen, zoals op het gebied van de Ruimtelijke Or dening. Het bestuur van de HHV verwacht van de aansluiting bij het KNOV een ondersteuning in de belangenbehartiging van haar le den. De Holtense Handelsvereni ging laat zich nu ook al regelmatig adviseren door de KNOV, met name voor de belangenbeharti ging van de middenstand in het nieuwe gemeentelijke verkeers plan. Verder staat op de agenda van de vergadering, die op 18 maart ge houden wordt in zaal Vosman, de aanstaande vooijaarsbeurs, de verkoopbevorderende activieiten voor het komende seizoen en de voortgang met betrekking tot het verkeersplan. De bestuursleden H.B. Beltman, H.J. Dikkers en J. van Wingerden zijn aftredend en herkiesbaar. Het bekende Holtense Bouwbe drijf Koopman b.v. gaat per 1 april in andere handen over. Het bedrijf wordt overgenomen door Roos- dom-Tijhuis Aannemersbedrijf B.V. uit Rijssen, een middelgroot aannemersbedrijf met 180 werkne mers en nevenvestigingen in Mar- kelo, Almelo en Rotterdam. Bouw bedrijf Koopman wordt voortgezet als Aannemersbedrijf Koopman B.V. en blijft gevestigd aan de Kerkhofsweg in Holten. Voor het personeel heeft de overname geen gevolgen. Directe aanleiding voor de overna me is dat directeur-eigenaar Her man Koopman per 1 september gebruik maakt van de VUT-rege- ling. Er is in de familiekring geen opvolger. Koopman is nog tot 1 september werkzaam in zijn huidi ge functie en zal daarna als advi seur aan het bedrijf verbonden blij ven. Roosdom-Tijhuis is aktief op de werkgebieden woningbouw, uti liteitsbouw, groot onderhoud, re novatie en burgerwerk. In Holten heeft Roosdom-Tijhuis woningen gebouwd in plan de Beuseberg. Koopman bestaat sinds 1907 als timmerbedrijf in Holten. Voor de tweede wereldoorlog heeft de firma veel landhuisjes en villa's op de Holterberg gebouwd. Als eerste Holtense timmerman die ook met selaars in loondienst had werd Koopman ook de eerste all-round Holtense aannemer en bouwde on der meer De Kandelaar, het win kelcomplex van de gebroeders Schuppert, de produktiehal van Nido Universal en een bedrijfshal voor de Enkco. verhouding. Daarbij was duidelijk te zien wie er in de winterperiode aan zijn conditie heeft gewerkt. De route liep via de Beuseberg, met de klim op de Kwintenberg, de Bor keld, de Markeloseberg en de Stok- kummeres naar de controlepost de Pot. In het tweede deel werden de Apenberg en het Schwarzwald ge nomen, waarna het via de Middel- dijk (met de wind op kop) richting eindpunt bij de sporthal ging. Het programma voor de komende weken: zaterdag 8 maart: Korte Ademtocht in Almelo, zaterdag 15 maart: tocht vanuit Holten, zater dag 22 maart: tocht in Apeldoorn. Het eerste schaakteam van de sv Holten won vorige week donder dag in Hengelo met 5V2-2V2 van HSCII. Doordat de naaste concur renten Bome en ENO verloren, heeft het team nog maar twee pun ten uit twee wedstrijden nodig om kampioen te worden en te promo veren naar de promotieklasse. Uitslagen eerste team: Maathuis - Dick van der Knaap 0-1, Eillert - Joep Middelink V2-V2, Dwars - Ton van Oyen 0-1, Kardolus - Gerrit Stevens 1-0, Gruppelaar - Dinant van Beek 0-1, Cohen - Henk van Beek 0-1, Berkepeis - Theo van Lindenberg 1-0, Sari - Gerrit Lug- genhorst 0-1. Enkele jeugdleden deden zaterdag mee aan het Jan Leyenaar jeugd- toemooi in Bathmen. Mede door het hoge speltempo, waaraan de Holtense jeugdleden duidelijk niet gewend zijn, waren hun resultaten enigszins teleurstellend. Maandagavond speelde het jeugd- team een externe wedstrijd tegen Vriezenveen. De uitslag was een 2- 2 gelijkspel. Hendri van Zon en Diane Aanstoot wonnen hun par tijen; Jeroen Visser en Hendri Vruggink verloren helaas. In de interne competitie werden enkele wedstrijden uit de 13e ron de ingehaald. De uitslagen: Ton van Oyen - Henk van Beek remise, Gerrit Luggenhorst - Gerrit Ste vens 0-1. De afdeling Espelo van de Platte landsvrouwen heeft tijdens de jaarvergadering, die gehouden werd op 25 februari, afscheid geno men van bestuurslid Gerda Bek- kemens-Groteboer. De presidente bedankte haar voor het vele werk dat zij de afgelopen zes j aar voor de .afdeling heeft verricht. Tiny Paal- man-Korterink volgt haar in het bestuur op. Voorts werd het jaar verslag voorgelezen en gaf de pen- ningmeesteresse een toelichting op het financiële overzicht. De leden vermaakten zich vervol gens met een aantal spellen bingo en veel dames gingen met een prijsje naar huis. Er waren 46 leden aanwezig. De volgende bijeenkomst is een koffieochtend op 12 maart om 09.30 uur. Op 25 maart hebben de dames op de afdelingsavond een paastafel, aanvang 19.45 uur. Camping de Holterberg is te ver staan gegeven onmiddelijk de sta- en toercaravans te verwijderen van het illegaal in gebruik geno men terrein. Door een uitspraak van de Raad van State mag eige naar Veneklaas van de camping een deel van de voorgenomen uit breiding van zijn camping niet in gebruik nemen.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 5