Volle zaal bij jubileum van Radio Diessenplas Concert organisten een smaakvol geheel Kerkdiensten van dag tot dag Uit het politierapport BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Tot ziens Bel voor info 6 46 83. Bejaarden sociëteit Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen HOLTENS NIEUWSBLAD BOLSENBROEK IfêS MARKELO Aan de Larenseweg 48, MENGVOEDERGROEP HOLTEN B.V. In de maanden maart en april gratis PH-bemestingsonderzoek voor gazon en moestuin. DONDERDAG 7 MAART 1991 -* 3 Op dinsdag 26 februari ontstond een aanrijding op de kruising De- venterweg-Jeurlinksweg. Een au tobestuurder kwam vanaf de S14 en sloeg links de Deventerweg op en wilde vervolgens direct daarop weer linksaf slaan om de J eurlinks- weg op te rijden. Een achteropko mende vrachtwagen wilde de per sonenauto links ontwijken, het geen echter niet lukte. Beide voer tuigen kwamen met elkaar in botsing, waarna de vrachtwagen tegen de voorpui van voormalig restaurant de Witte tot stilstand kwam. Dit pand werd daardoor vrij ernstig beschadigd. Ook beide voertuigen werden zwaar bescha digd. Persoonlijk letsel deed zich niet voor. Dezelfde dag botsten twee perso nenauto's op elkaar op de kruising Boerichterstraat-Schoutenstraat. Eén van de bestuurders kwam de de uit de richting Holten sloeg linksaf terwijl uit de tegenoverge stelde richting een andere auto na derde. Beide voertuigen kwamen met een flinke klap tegen elkaar aan, begonnen vervolgens als het ware te tollen, waardoor twee mo torrijders die voor de kruising op de Pannenweg stonden te wach ten, als het ware van de rijbaan werd geveegd. Eén van de motor rijders liep daardoor een paar breuken in zijn arm op. De andere motorrijder en één van de autobe stuurders liepen lichte verwondin gen op. Alle vier voertuigen wer den zwaar beschadigd. Eveneens op deze dag was het weer raak tussen twee personenauto's en deze keer op de S14-afrit AI. Een bestuurster komende vanaf de AI verleende geen voorrang aan een autobestuurder rijdende over de S14. Beide bestuurders werden J an Pinkert van het Dijker hoeks Amateur Toneel luistert het jubileum van Radio Diessenplas op met zijn glaze- nact. Boerichterstraat uitrijden, terwijl met nog onbekende verwondingen de andere deze straat in wilde rij- overgebracht naar het ziekenhuis, den. Doordat men niet uiterst Beide voertuigen waren total loss. rechts bleef rijden raakten beide Op zondag 3 maart vloog spontaan voertuigen elkaar en was er be- een personenauto op de Raalter- hoorlijke schade. weg in brand. De bestuurder be- Tussen 25 februari en 27 februari merkte wel dat de motor wat 'stot- werd er ingebroken in een zomer- terde' maar werd door een voorbij huisje van Twenhaarsveld. Wegge- ganger erop attent gemaakt dat er nomen werd een kleuren TV. meer aan de hand was. De auto Bij de Aldi werd weer een jonge- brandde geheel uit. man betrapt bij het stelen van enig Een hond als inbreker komt ook snoepgoed. De jongeman had al niet elke dag voor. Toch gebeurde vaker met dit bijltje gehakt, van- dit afgelopen zondag. Bij de Nido „Vannacht had ik een droom", met overduidelijk plezier dichtte voorzitter Dick Mondeel vrijdag avond de optredens in de jubileu muitzending van Radio Diessen plas aan elkaar. Voor een volle recreatiezaal van bejaardencen trum Diessenplas presenteerde het team tussen half acht en tien uur een gevarièerd programma, dat rechtstreeks werd uitgezon den. Dit was radio, dus was er vooral veel muziek ter opluiste ring van het tienjarig bestaan! Tegen een" decor van de oude Smidsbelt. knap geschilderd door Anton Stukker, zongen de kinde ren van de Haarschool het lied 'Droeverig gevoel', liet het Dijker- hoeks Amateur Toneel (DAT) zich muzikaal horen en klonk het Dies senplas Dameskoor - 'onze eigen karakieten' noemde de ceremonie meester ze - welluidend als altijd. Leden van de sv Bato lieten de Eendjesdans zien, de Hoolter Daansers dansten de IJswals en De Mölle en zongen tot besluit het Sallandlied, het jeugdorkest van HMV speelde in de pauze en als verbinding tussen de verschillende nummers was er accordeonmuziek van Wouter Cents. DAT was vertegenwoordigd door Jan Meijerman, die het Dijker- hoeks volkslied zong en door Jan Pinkert met zijn muzikale wijn- en borelglazen. Hij begon zijn optre den met het stemmen van de gla zen, om te voorkomen dat zijn ge hoor, net als bij een vorig optreden, zou denken dat ze op een truc ont haald werden. Na het uitvoerige stemmen speelde hij Knaapje zag een roosje staan en Waarheen, waarvoor van Mieke Telkamp. Afscheid Als het radioteam één ding in de af gelopen tien jaar geleerd heeft is het wel op tijd werken. De onderde len werden precies op schema af- gwerkt en zo bleef er aan het eind van de feestelijke avond genoeg tijd over voor een officieel mo ment: het afscheid van Fred en Jeannet Droog, die aan de wieg stonden van de jarige radio-om- roep en nu naar Apeldoorn verhui zen. Hun plaats in het team vrijwil ligers wordt ingenomen door Joke Paalman (presentatie) en Rijer Dorresteijn en Jan Verboom (tech niek). Fred en Jeannet werden toe gesproken werden door Eef Jan sen, voorzitter van de Overijsselse Zieken- en Bejaardenomroep kring Almelo, die hun 'het bekende OZHepeltje' en bloemen overhan- Daarna riep voorzitter J. Vuuregge van het Stichtingsbestuur van Diessenplas alle oude en nieuwe medewerkers op het toneel. „Jullie zijn begonnen met een minimum aan (eigen) apparatuur en dat is nu uitgegroeid tot iets volwaardigs, dat moeilijk meer uit Diessenplas weg te denken is", prees hij. Vuur egge bracht nog even in herinne ring dat het bestuur destijds met O 05476-1907 7OPEL - Verhuisd SWO Holten heeft een nieuw kan toor. Ons kantoor is nu gevestigd in het Groene Kruisgebouw aan de Gaardenstraat. U moet dan zijn op de eerste verdieping, meteen links. Wij hebben ook een nieuw tele foonnummer. Dat luidt: 64910. Nog even en dan werkt ook de telefoonbeantwoorder, om bij af wezigheid van de functionaris te vertellen wanneer zij er wel is. Een ander nummer, dat eventueel ge draaid kan worden, zal dan ook worden genoemd. Aanzienlijk verhoogd Via deze rubriek hebben wij u en kele malen geattendeerd op de Re geling Geldelijke Steun Huisves ting Gehandicapten. Die regeling maakte het minder validen moge lijk kleine of ingrijpende aanpas singen in hun huis aan te brengen om toch zelfstandig te kunnen blij ven leven. Ouderen konden daar eveneens van profiteren. De regeringsafspraken in het ka der van de Tussenbalans eind vori ge maand hebben er toe geleid, dat de eigen bijdrage, te betalen voor men een subsidie kon krijgen, aan zienlijk is verhoogd. Zo erg zelfs, dat alleen zwaar gehandicapten er nog gebruik van kunnen maken. Was de eigen bijdrage eerst f250, nu is dat f 2000,= geworden! De minister wijst er op, dat de ge meenten die kleine subsidies wel kunnen vergoeden. Dat kan uit een bepaald bedrag, dat zij jaarlijks van het Rijk in de algemene kas krijgen. Met andere woorden, de minister zegt dat de gemeente voor de klei ne subsidies onder de f 2000,= wel een potje hebben. Dus blijven vra gen. ANBO Op 14 maart houdt de ANBO haar jaarvergadering in het dorpshuis. Deze vergadering begint om 14.30 uur. Het voornaamste punt op de agenda wordt gevormd door het verslag van de activiteiten en het financieel verslag over 1990. Daar na zal de begroting voor 1991 wor den besproken. Het jaarlijks uit stapje, dit keer op 14 mei, staat eveneens ter discussie. Na het se rieuze gedeelte vertelt mevr. Kok iets over haar reis naar Australië. Heeft u problemen met vervoer naar dorpshuis de Boschkamp, belt u dan 61719. U wordt dan ge haald en gebracht. enige reserve over het welslagen naar het initiatief gekeken had. Van reserve is volgens hem echter allang geen sprake meer: „Radio Diessenplas levert goede program ma's en gaat daarmee gewoon door!" Hij overhandigde het team een kleine financiële bijdrage voor de aanschaf van een stereoinstalla tie. Namens de bewoners bedankte mevrouw Mioch de radiomakers en -maaksters voor al het luister- plezier in de afgelopen tien jaar. „Ze zijn in alle opzichten heel goed vooruitgegaan", vond zij. De bewo ners boden alle teamleden een bloemetje aan. Directeur E.A. Postma van Diessenplas sloot de rij sprekers optimistisch af: „Ze zeggen wel eens dat in Nederland hebben de mensen niets voor een ander over hebben, maar ik merk er niks van. In Diessenplas alleen al hebben we zestig vrijwilligers." Het laatste woord was toen aan het Diessenplaskoor, dat onder bege leiding van pianiste Jona Evers een afscheidslied zong. daar dat hij zich zal moeten verant woorden bij de rechter. Hetzelfde feit vond enkele dagen in die winkel nogmaals plaats door een jongeman. Ook hij werd door de bedrijfsleiding overgedragen aan de Holtense politie. Op de Larenseweg ter hoogte van garage Baltus botsten twee auto's op elkaar, toen een auto ter plaatse linksaf sloeg op het moment dat dit voertuig door de andere auto links werd ingehaald. Ook hier was alleen materiële schade. Op 28 februari botsten vervolgens weer twee personenauto's op el kaar in de Pastoriestraat. Beide voertuigen kwamen in een bocht elkaar tegemoet. Doordat één der bestuurders zijn auto krachtig af remde, blokkeerden de wielen en werd de auto onbestuurbaar om vervolgens min of meer frontaal tegen de tegenligger te botsen. Bei de auto's werden zwaar bescha digd, doch ook hier geen persoon lijke ongelukken. Op zaterdag 2 maart ontstond een gecompliceerde aanrijding op de kruising Markeloseweg-Pannen- weg. Een autobestuurder komen- ging het alarm over en toen de politie ging kijken stond er inder daad een raam open met een voet spoor of eigenlijk een pootspoor van een hond. De hond rook on raad bij het zien van de politie en vluchtte door het geopende raam als een erkende uitbreker. Bij na der onderzoek bleek dat deze hond eigendom van een werkgever van de Nido, die echter met vakantie was. Het dier had kennelijk een reukspoor van zijn baasje opge vangen en was hem daarna gaan zoeken. Op het sportveld Meermanskamp werd een doelnet geheel vernield. Is vermoedelijk zaterdagmiddag gebeurd door enkele knapen die aldaar die middag aan het 'spelen' waren. Schade: enkele honderden guldens. In de nacht van maandag op dins dag te omstreeks 02.30 uur brak er brand uit bij het meubelbedrijf Banzbord aan de Waagweg de bij na buurman van de brandweer die dan ook snel ter plaatse was. Het vuur werd ontdekt toen het alarm overging en enkele toezichthou ders gingen kijken. Het vuur woed de vrij hevig aan de binnenzijde en na ongeveer een uur kon het sein brand meester worden gegeven. De schade bedraagt vermoedelijk een paar ton. De technische re cherche stelde in de loop van de morgen een onderzoek in. De poli tie acht het niet uitgesloten dat er inbrekers binnen zijn geweest. Op dinsdag 5 maart geraakte een personenauto op de AI van de rij baan door een klapband en kwam in de middenberm tot stilstand. Hierbij was geen persoonlijk letsel, doch de auto werd behoorlijk be schadigd. De bejaardensociëteit komt weer bijeen op dinsdag 12 maart in de Kandelaar. Mevrouw Marsman uit Lochem zal dan aan de hand van lezing en spel wat vertellen over geheugentraining. De bejaarden sociëteit begint om 14.30 uur. Met veel plezier hebben zo'n hon derdvijftig Holtenaren vorige week vrijdag geluisterd naar een eerste gezamenlijk concert van Holtense organisten. Reeds eerder waren er plannen om, nu ook de Kandelaar beschikt over een uit stekend orgel, gezamenlijk het Holtense publiek eens kennis te laten maken met de 'eigen' orga nisten. Door slechte weersom standigheden moest het worden uitgesteld tot vrijdag. Wat jam mer was, want nu viel het concert samen met de jaarlijkse bijeen komst van de Oudheidkamer en de viering van het tienjarig be staan van Radio Diessenplas, wat sommigen voor een moeilijke keu ze plaatste. Jan Tromop opende het concert met Chorale van W.H. Maxfield. Samen met jeugdige Esther Tro mop op dwarsfluit speelde hij To a wild rose van E.M. Macdowel en vervolgens speelde hij Concluding Voluntarie van Thomas Merrit. Jaap Bax bracht Magnificat primi toni van Dietrich Buxtehude. So praan Riek Bolink had speciaal voor haar optreden nog enkele zanglessen genomen. Samen met Henny Kruk vertolkte zij toonzui- ver Hör mein bitten van Medels- sohn -Bartholdy. Marche Solenne van Mailly werd gespeeld door Henny Kruk. Fluitiste Jannie Rib- bink werd begeleid door organist Jaap Berghuis in Reigen seliger Geister uit Orfeo en Euridice. Het mooie Voluntary van John Stanley werd gespeeld door Jaap Berghuis. Joop van Engbrink bracht gedeel ten uit die Zauberflöte van Mozart, en het overbekende Largo van Handel. Gerrit de Roos op orgel en Marise Paalman op viool speelden als laatsten samen een sonate voor viool en orgel van Handel. Gerrit de Roos besloot het concert met enkele delen uit de Suite in ouden stijl van C. J. Bute. Geboren: Lisette Annerieke dv H.J. Jansen en J.H.J. Elkink (geb. te Deventer); Marjolein Bertine, dv W.M. Nijland en F.A.G. Jansen (geb. te Deven ter); Luuk Hendrik zv C. Fran- kena en M.P.C. Putman (geb. te Deventer); Joris Willem zv M. van Gerresheim en B.W.H. Ste vens; Liza dv E. H. Nijkamp en J. Ebrecht (geb. te Deventer); André Gerard zv W. J. Boode en B.W. Veneklaas Slots (geb. te Deventer). Overleden: J. Overmeen, oud 82 jaar; A. Jansen, oud 52 jaar. Ondertrouwd: G.H. Lande- weerd, oud 28 jaar en M. J. Stam, oud 23 jaar; E.K.R. Bouwmees ter, oud 21 jaar en J. van den Bos, oud 22 jaar; B.H. Kwinten- berg, oud 47 jaar en MW.K Scherrenberg, oud 43 jaar. /X\ NED.HERV. KERK 10.00 uur: ds. R. Visser m.m.v. Mozaïek; kindemevendienst Annie Rensen, Mieke Aangeen- brug en Ineke Huitink. 19.15 uur: ds. H.W. Doomweerd (Gezamenlijke jeugddienst) Oppasdienst: Joke Markvoort en Jeannet Steunenberg. Uitgangscollecte: Kerkinte rieur. Diessenplas: 13 maart 19.00 uur: ds. Berg (Biddag). GEREF.KERK 9.30 uur: ds. M. Berg. 19.15 uur: ds. H.W. Doomweerd (Gezamenlijke jeugddienst). Kindemevendienst: groep 3 en 4 o.l.v. A. Beldman-Stamen, groep 7 en 8 o.l.v. J. Wiedraayer- Nijen Twilhaar. De eerste collecte is voor de zen ding, de tweede voor rente en af lossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Annemie Schuppert, Karin Bosschers, Loes Dijkink; 4-6 jaar: Dineke Manenschijn-Roe- lofs, Ina Oosterveld-Potnman, Janneke Lubberdink-Olden- huis. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis in Irene. DIJKERHOEK 10.00 uur: ds. H.W. Doomweerd; uitgangscollecte: Kerkinte- OKKENBROEK 10.00 uur: ds. J. de Gier, Wijhe. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur: H. Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 9 en 10 maart: W.R. van Couwe- laar, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 9 en 10 maart: T.I. Lafeber, Hen ri Dunantstraat 1, Rijssen. tel. 05480-18383. Mees ten Oevér, Noordachtereschweg 8A Mar- kelo. Tel 05476-2992. Behande ling na telefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 6 28 35, b.g.g. 05704-30 86. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31, tel. 6 14 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag t/m vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, volgens af spraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 26, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29, tel 6 27 84. Spreek uur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen: tel. 6 13 28 en 6 28 89. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: tel. 6 18 14; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27 (VW-gebouw). Geopend: vrijdag en zaterdag van 13.30 tot 16.00 uur. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: tel. 05483-6 30 56; 053-33 05 37; 05496-6 30 56. 6 maart: verkiezingen provinci ale staten. 7 maart: 10.00 uur, Ringdag HVG in Irene; 19.00 uur, Belas tingzitting CNV in Vosman;' 14.00-15.00 uur Holten in Heer en Meester (NCRV). 8 maart: 20.00 uur, concert Kon Luchtmachtkapel in sporthal 't Mossink. 10 maart: Nederlands kam pioenschap solo-motorcross op de Zuurberg. 11 maart: 20.00 uur, Postzegel ruilbeurs in de Boschkamp. 12 maart: 14.30 uur, Bejaarden- sociëteit in Kandelaar; HVG Dijkerhoek, eigen avond in Bet- hanië; 16.00 uur, cie Ruimtelijke Ordening.. 16 maart: 20.00 uur, Voetbal toernooi Espelo in sporthal 't Mossink. 19 maart: NBvP in zaal Vos man. 21 maart: Nationale Boom- plantdag. 25 maart: 19.45 uur, Paastafel Plattelandsvrouwen Espelo; P aasbij eenkomst HVD Oost in gebouw Irene.. 26 maart: Paaswijding HVG Dijkerhoek in Bethanië; Paas- bijeenkomsty HVD West in Bonte Paard. 27 maart: Landbouwsymposi- um OLM in Bonte Paard. 28 maart: jaarlijkse bijeen komst NBVP in Bonte Paard; Paasbijeenkomst HVD Zuid in gebouw Irene. 30 maart: 21.00 uur, Optreden Lanz Buldog bij paasvuur Espe lo. 31 maart: Helicoptervluchten Splo; 19.30 uur, Lampionop tocht Espelo (vertrek Bos- school). 6 april: Trekkersiep Espelo. 10/11/12 april: 15-22 uur, Mid- denstandsbeurs op Kalfster- mansweide. 12 april: 16.00 uur, officiële ope ning Groene Kruisgebouw met open huis. Gevonden: Zwarte linker hand schoen; plastic mapje met een geldbedrag; groene herenfiets merk Union; witte sportfiets merk Echt Cycleworks Holland. Verloren: Rabo-bankpasje; bruin/rode damesportemon- naie met inhoud; zwarte heren- portemonnee met inhoüd; zwart portemonneetje met daarin o.a. een horloge; zwarte portemonnaie met inhoud; por- temonnaie met o.a. rijbewijs; busabonnement in witte map; bruin/witte hond.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 3