Bewoning Kruisgebouw is nu geheel compleet Leden van HHV zich op Holtens Nieuwsblad. WEEK Staatssecretaris bezoekt Bosschool Inzamelen huisvuil gaat nu van start DEZE Vrijwel alle branches zijn vertegenwoordigd smm Ega OAD verwacht spoedig einde korter werken Veel animo voor aankoop tientjesgrond Tot ziens zie pag. 3. - - U ontvangt een fraaie BON Actie brengt vierduizend gulden op College wil uitleg van de Lathmer Gezamenlijke jeugddienst Discussie over bestemmingsplan buitengebied Belg start zondag in Holten Nieuwsblad Donderdag 7 maart 1991-43ste jaargang no.10 Abonnementsprijs f 44.70 Losse nummers f. 1 Gedrukte oplage 3075 Evenementen Gelijk met de eerste tekenen van de voorjaar, barsten de ac tiviteiten in Holten in alle he vigheid los. Jammer genoeg worden vaak leuke evenemen ten, die voor veel Holtenaren het bekijken en horen aard zijn, op een en dezelfde avond ge houden. Dat was ook afgelopen vrijdag het geval toen gelijker tijd met de jaarlijkse bijeen komst van de Oudheidkamer Hoolt'n en de viering van tien jaar Radio Diessenplas de Hol tense organisten voor het eerst in een gezamenlijk concert pre senteerden. De werktijdverkoring voor 65 werknemers bij OAD-Reizen lijkt alweer de langste tijd geduurd te hebben. De regeling ging in op 18 februari. Sindsdien is er een staakt het vuren in de Golfoorlog van kracht geworden en trekken de boekingen voor vakantiereizen duidelijk aan. Financieel directeur van de OAD G. Ooms verwacht dat in de komende weken steeds meer mensen weer hun volledige werk dag zullen volmaken. De zes weken dat de werktijdverkorting is toege staan worden waarschijnlijk niet gebruikt. De gemeente probert een kwan tumkorting los te krijgen bij het kadaster bij de verkoop van de zogenoemde 'tientjesgrond' strookjes gemeentelijke grond die aanwonenden in sommige geval len kunnen kopen van de gemeen te. De belangstelling voor de stuk jes grond is erg groot, maar de kadastrale afwikkeling is bijzon der prijzig. Door nu z^lf allerlei voorwerk te verrichten, hoopt men de prijs te kunnen drukken De bewoners mogen overigens nu nog niet de strookjes grond in ge bruik nemen. Dat kan pas als men officeel bericht heeft ontvangen van de gemeente dat men in aan merking komt voor de koop. De strookjes worden aangeboden in de huidige staat. Met de komst van de Stichting Welzijn Ouderen, is de bewomng van het verbouwde Kruisgebouw aan de Gaardenstraat nu com pleet. Het gebouw zal op vrijdag 12 april 's middags om vier uur of ficieel door burgemeester Van Rappard worden geopend. Aan sluitend kunnnen de Holtenaren een kijkje komen nemen in het gebouw tijdens een open huis en kennis kunnen maken met de in stanties die onderdak hebben ge vonden in het Kruisgebouw. Het Groene Kruisgebouw is ge bouwd is 1960 in opdracht van het Holtense Groene Kruis. Vorig jaar is het pand 'om niet' overgedaan aan de Stichting Kruiswerk Over ijssel, die al enige jaren het werk van het Groene Kruis heeft overge nomen. Naast het Kruiswerk heeft ook de fysiotherapeut, het maat schappelijk werk, de gezinsverzor ging en nu dus ook de Stichting Welzijn Ouderen onderdak in het gebouw. Na een grondige opknap beurt is het pand nu aangepast aan de eisen van de tijd, al zal niet iedereen gelukkig zijn met de ste nen wenteltrap, die de twee rechte houten trappen heeft vervangen en de kruip-door-sluip-door gange tjes op de bovenverdieping. Daar om is het maar prettig - zeker voor ouderen - dat er beneden een spe ciale spreekkamer is, zodat de be zoekers niet moeilijk de trap op en af hoeven. Een speciaal bellenpa neel, plus de nodige bewegwijze ring moet straks een en ander in goede banen leiden. Een saillant detail is, dat de verbouwing anno 1990 evenveel heeft gekost als in 1960 de bouw van het pand. Voor de Stichting Welzijn Ouderen is de verhuizing naar het pand een verdere schrede naar zelfstandig heid. Tot voor kort was de stich ting ondergebracht in het gemeen tehuis. Coördinatrice Paüla den Coördinatrice Paula den Hoedt helpt zelf een handje mee b zing. Hoedt is daar elke maandagoch tend, dinsdagmiddag en donder dagochtend te bereiken via een ei gen telefoonnummer, 64910. Uitgeversmaatschappij Dagblad Tubantia B. V. in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris. Kolling serf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactie: Frederique Rentenaar tel. 053-28 15 00 Ingrid Astrego tel. 053-31 72 89 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: maandagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6 Hellendoorn tel. 05486-5 52 54 H. van Zon Van Holtenserf 69 Holten tel. 05483-6 19 81 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Vrijwel alle Holtense mid denstandsbranches zullen vertegenwoordigd zijn op de Voorjaars middenstands- beurs die op woensdag 10, donderdag 11 en vrijdag 12 april wordt gehouden op Kalfsterfnansweide. De beurs is inmiddels voltekend. Er zijn met elkaar zo'n 43 deelne mers. Zoals gebruikelijk heeft de Holten se Handelsvereniging weer de hand weten te leggen op twee grote tenten, die aan elkaar worden ge bouwd tot een tentoonstellings ruimte van 1700 m2. Naast de stands van de verschillende Hol tense ondernemers, die hun nieuw ste producten zullen tonen, wordt op een centraal podium meerdere malen per dag een modeshow ge houden. De professionele manne quins zullen de nieuwste voor jaars- en zomermode showen, die te koop is in de Holtense modema gazijnen. Voor de aankleding van het podium zorgen Holtense bloe misten en kapsels, accessoires en make-up zijn eveneens Made in Holten. Niet alleen allerhande nieuwtjes op huishoudelijk- en modegebied zijn te vinden op de beurs, ook de HOLTEN 8717 INW. Staten '91 Staten '87 Kamer '89 perc. stemmen perc. stemmen perc. stemmen Opkomst 69,3 4764 82,9 5460 93,5 6384 CDA 40,9 1949 40,5 2212 42,2 2697 PvdA 21,0 999 27,9 1521 27,2 1739 WD 23,3 1109 23,0 1258 20,2 1290 D66 11,1 531 5,4 297 6,6 418 Gr Links 1,7 79 1,5 83 1,3 80 SGP 0,3 16 0,3 14 0,5 31 GPV 0,7 32 0,4 21 0,6 37 RPF 0,9 44 0,9 47 0,7 44 SP 0,1 3 0,0 1 VCN 0,0 2 Overige 0,1 7 0,7 47 De modeshows vormen weer het hart van de middenstandsbeurs. Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. .Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr. /mevr.: Adres: Woonplaats: Hij/zij betaalt abonnementsgeld per jaar ad 44,70. aspirant autokoper kan hier te recht., De gezamenlijke automo bielbedrijven in Holten bemannen samen een stand, waarin de auto liefhebber informatie kan krijgen over het auto aanbod, dat te vin den is in de respectievelijke auto showrooms. Daarnaast kan men informatie inwinnen bij stands van het Zuiveringsschap Overijssel, de Holtense brandweer en wellicht een stand van de gemeente. De plaatselijke horeca zorgt ervoor dat de inwendige mens niet wordt vergeten. Van verdere activiteiten die buiten de presentatie van de Holtense Handelsvereniging val len is afgezien, omdat HHV vooral de aandacht wil vestigen op de eigen bedrijvigheid in Holten die gelukkig weer in de lift zit. De beurs is tijdens de openingsda gen geopend van 15.00 uur tot 22.00 uur. De entreeprijs bedraagt 3,- per persoon. Kinderen onder twaalf jaar (die toegang hebben onder begeleiding), betalen 1,50. Staatssecretaris Jacques Wal lage van onderwijs brengt op woensdag 20 maart een werkbe zoek aan Overijssel. Hij zal zich op scholen in Zwolle, Holten en Hengelo oriënteren op het on derwijs ter plaatse. In Holten bezoekt Wallage de Bosschool in Espelo. De afdeling voorlich ting van de provincie laat weten dat het gaat om een strikt infor meel bezoek van de staatssecre taris, dat zelfs nog op het laatste moment afgelast kan worden als zijn aanwezigheid op die da tum elders is vereist. Op een spreekbeurt voor de PvdA-afdeling Steenwijk ging Wallage maandag uitgebreid in op de problematiek van kleine scholen als de Bosschool. Hij verzekerde zijn gehoor dat de voorgenomen maatregelen over schaalvergroting van de basis school niet betekenen dat in heel Nederland alle (te) kleine scholen worden opgeheven. Met name in plattelandsgemeenten is het denkbaar dat een kleine school onder de paraplu van een grote komt en zo kan blijven voortbestaan. Dat houdt wel in dat de grote school daarvoor een (financieel) offer moet bren gen. De beslissing over het als dependance handhaven van zo'n kleine school ligt dan bij de gemeente. melen van afval. Zo is in het ge meentehuis door de Stichting Mi lieuzorg Twente een tentoonstel ling ingericht, die door de schook- lassen bezocht zal worden. Met de leerlingen wordt aan de hand van maquettes over het milieu gespro ken over diverse milieuproblemen. Bij de meeste scholen wordt de komende tijd ook in de klas het thema afval behandeld. De opbrengst van de actie van scholengemeenschap De Marke voor het Foster Parentsplan heeft duizend gulden meer opgebracht dan aanvankelijk was begroot. De vertegenwoordiger van Foster Pa rentsplan, de heer Laanstra uit Heino heeft indertijd een symboli sche cheque in ontvangst geno men van 3000. Nu kon uiteinde lijk een bedrag van 4000 worden overgemaakt aan Foster Parents Plan, regio Zwolle Met ingang van 18 maart wordt het huisvuil in Holten gescheiden in gezameld. Inmiddels zijn alle Hol tense huishoudens voorzien van de grote grijze en groene mini-contai ner. Tegelijkertijd is ook een enve lop met de bijbehorende informa tie aangeboden. Deze informatie bestaat uit een afvalkalender, waarin de data's staan aangegeven welke container geleegd wordt, een afvalwijzer waarin duidelijk gemaakt wordt hoe men de bak ken dient te gebruiken en stickers, een als geheugensteun om te we ten wat in de groene containers mag en stickers met het huisnum mer, dat op de containers geplakt kan worden. Ook de bewoners van net zomer huisjesterrein zijn 'verblijd' met twee containers die de grote verza- melcontainers gaan vervangen. Vanuit die hoek kwamen vele be zwaren omdat men vaak alleen in het weekend aanwezig is de kans bestaat dat de afvalbak een week lang 'langs straat staat'. Voor wet houder Westerik evenwel geen aanleiding om dvoor de zomer huisjes een uitzondering te maken. De scholen besteden eveneens aandacht aan het gescheiden inza- Het college van burgemeester en wethouder legt zich niet zonder meer neer bij de mededeling van de Lathmer, dat afgezien wordt van verdere uitbreiding van activitei ten in Holten. Zoals wij vorige week in het Hol tens Nieuwsblad meldden, staat de uitbreiding van dorpshuis de Bosc- hkap op losse schroeven door de mededeling van de Lathmer, dat in Raalte een activiteitencentrum wordt opgestart, waarin ook de Holtense bewoners van de Lath- merwoningen worden opgevan gen. Overleg met de gemeente Hol ten hierover heeft tot nu toe niet plaatsgevonden. „Wij willen eerst wel eens nadere uitleg. Vooral als straks blijkt dat de vervoerskosten op het bórd van de gemeente ko men", aldus wethouder Westerik, die er aan toevoegde, dat men nog steeds wacht op een officiële ver klaring van de Lathmer waarom gekozen wordt voor Raalte en niet voor Holten. In de Kandelaar wordt op zondag 10 maart een gezamenlijke jeugd dienst gehouden, die door de her vormde en gereformeerde jeugd dienstcommissie is voorbereid. Het thema van deze dienst is: De kerk is geen kikker. Medewerking wordt verleend door het gospel koor Freedom uit Raalte. Komt de natuur in de knel in het nieuwe bestemmingsplan voor het Holtense buitengebied? De Na tuur en Milieu Federatie Overijssel vreest van wel. Vertegenwoordi gers van de Stichting willen daar graag met belangstellenden over praten op donderdag 7 maart. De bijeenkomst wordt gehouden in De Biester en begint om 20.00 uur. Holten beleeft komende zondag een Nederlandse primeur. De Belg Jackie Martens, de nummer vier van de wereldranglijst van 1990 zal op de Zuurberg aan de start ver schijnen in zijn klasse, de 500 cc. De KNMV besloot Martens toe te laten tot de wedstrijd met het oog op de toekomst. Vanaf 1992 wan neer Europese grenzen open gaan, zal dit ook in de motorsport gebeu ren. Dan worden er open Neder landse kampioenschappem ge houden, zodat er meer buitenland se rijders aan de NK's kunnen deel nemen. De wedstrijden zondag op de Zuur berg beginnen om 13.00 uur, de trainingen beginnen om 10.00 uur. Elke klasse komt twee keer aan de start en elke manche wordt verre den over 30 minuten

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 1