Zakendoen SoCuWe wijkt voor cursus uit naar SGH Leerlingen De Marke bezochten Winterberg HOLTEMS NIEUWSBLAD Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. Openbare commissievergaderingen Voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplan „Buitengebied". Toepassing artikel 19 WRO ten behoeve van een uitbreiding van de woning Kwintenweg 6 te Holten. Inspraak voorontwerp-bestemmingsplan „Buitengebied" Verkiezing Leden van Provinciale Staten op 6 maart 1991. Stemmen in een stembureau naar keuze van de kiezer Stemmen bij volmacht Na ruim 15 jaar direkteur te zijn geweest van de NMB Bank te Holten is de heer C. A. Brusseé benoemd tot medewerker van het Regio Kantoor voor Oost Nederland, waar hij zich voorna melijk zal bezighouden met de ondersteuning van de kantoren op het gebied van het zakelijk betalingsverkeer w.o. het elektro nisch bankieren. Een uitdaging die hij graag aangaat. De eerste maanden blijft hij met zijn gezin nog in Holten wonen, en kijkt rustig uit naar een geschikte woning in de omgeving van Arn hem. In de afgelopen 15 jaar zijn wij hier helemaal ingeburgerd. Hol ten is een fijne plaats om te werken en te wonen en heeft alle voorzieningen met een bloeiend verenigingsleven waar grotere plaatsen jaloers op kunnen zijn. Mijn echtgenote heeft veel ple zier in haar bestuursfunkties in de ouderraad en medezeggen schapsraad van de Dorpsschool en ikzelf zal na de verhuizing met veel plezier terugzien op de Carnavalsvereniging de Fien- preuvers, waarvan ik lid van de Raad van Elf ben en mijn lid maatschap van het beruchte Heren 3 team van Volleybalvereni ging Mintonette. Dat Holten een fijne plaats is om te werken blijkt wel uit de persoonlijke band die ik met veel relaties heb gekregen. Het NMB kantoor heeft de laatste jaren een forse groei doorge maakt. Dat de ontwikkeling van het bankieren niet stil heeft gestaan blijkt o.a. uit de benadering van de partikuliere relaties. Vroeger adviseerde je een bepaalde spaarvorm. Tegenwoodig adviseren wij in een veel breder verband, beleggen gericht op een fiscaal zo gunstig mogelijk netto rendement. Brusseé heeft veel vertrouwen in zijn opvolger, de heer G. Wa genaar, uit Deventer. Voor veel relaties een oude bekende, die na een periode van 5 jaar, waarin hij zich op de afdeling Partiku liere Relaties van kantoor Deventer verder bekwaamde, terug komt op het kantoor in Holten. De heer Wagenaar kent het werkgebied en heeft ruime ervaring in het werk. Ik draag daar om de leiding van het kantoor met-een gerust hart aan hem over. Ter gelegenheid van het vertrek van de heer C. A. Brusseé en om kennis te maken met de nieuwe direkteur, de heer G. Wagenaar, vindt er een receptie plaats op woensdag 20 februari a.s van 19.30 uur tot 21.30 uur in de zaal van Restaurant Vosman. Na een gedwongen extra lange winterstop vanwege ruimtege brek in het dorpshuis, gaat de con versatiecursus Engels op maan dagavond 18 februari weer van start. Daarvoor wijkt de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk uit naar de gebouwen van de Scholengemeenschap Holten aan de Haarstraat, waar Janet Heck 's maandags van 19.30 uur tot 21.30 uur acht lessen op Havo-niveau verzorgt. De kosten bedragen f 65,00. Een soortgelijke conversatiecur sus Frans start eveneens op maan dag 18 februari o.l.v. Christine van Kesteren. Naast het opfrissen van de Franse spraak besteedt zij in de tien lessen van 19.30 uur tot 21.15 uur ook aandacht aan de Fransen en him cultuur. Kosten van deze cursus zijn f 80,00. Gratis is de dienstverlening die So CuWe biedt aan mensen die met hun belastingformulier worstelen. Na opgave kunnen zij in maart in het dorpshuis terecht, waar ze door belastingambtenaren geholpen worden bij het invullen. Wie het allemaal liever in eigen hand houdt, kan voor een belastingcur sus o.l.v. H.B. Doeve ook in het dorpshuis terecht. Naast de cursus op dinsdagavond van half acht tot half tien is er ook een op donder dagmiddag van half twee tot half vier. Elektriciteit Helemaal nieuw is dë themamid dag over elektriciteit die op don derdagmiddag 21 februari door Kees van Bruggen wordt verzorgd. Naast praktische tips geeft hij ant woord op vragen als: hoe ontstaat kortsluiting en waarom moet ik hierbij geen driewegstekker ge bruiken. De gratis toegankelijke middag is voor iedereen bestemd, maar de organisatoren hopen dat vooral ouderen zich opgeven zodat ook zij de klusjes in eigen huis kunnen opknappen. Als vervolg op deze middag biedt SoCuWe een korte cursus van twee middagen aan voor het bedrag van f 10,00. Hierbij komen vooral de alledaagse probleempjes met elek triciteit aan de orde. Voor informatie over of opgave voor alle cursussen kunt u contact opnemen met de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk, Tuin straat 2, tel. 05483-62755. De band tussen Holten en partner- stad Winterberg in Duitsland is het afgelopen weekeinde weer wat hechter aaneen gesmeed. Der tig eindexamenleerlingen Duits van Scholengemeenschap De Mar ke brachten samen met vier do centen een tegenbezoek aan de leerlingen van de Winterbergse Hauptschule. Een initiatief dat gezien het succes zeker een ver volg zal krijgen. Donderdagochtend om zeven uur vertrok de bus. In Winterberg wachtte hen een hartelijke ont vangst op de gastschool, maar dat was niets vergeleken bij het feest 's avonds. De aanwezigheid van bur gemeester Braun, raadsleden, ker kelijke vertegenwoordigers en le den van het Europacomité gaven bepaald cachet aan het Holtense bezoek. Schoolhoofd Paul Schudey sprak uit, dat de scholen met deze scho lierenuitwisseling 'een bescheiden bijdrage willen leveren aan een verenigd Europa'. Directeur Koe- lemay van De Marke antwoordde daarop dat „de scholen de basis tot begrip tussen de volkeren hebben gelegd. Nu is het de beurt aan de jongeren, om die verder te dragen.' Vrijdagochtend was een 'gewone' schoolmorgen, maai- 's middags was er de keus tussen skieën of een bezoek aan het befaamde weersta tion bij Winterberg. De leerlingen werden voor de twee nachten on dergebracht in gastgezinnen, wat hun spreek- en luistervaardigheid in het Duits beslist geen kwaad heeft gedaan. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan J. A. C. van Geest Beheer B.V. voor wijzigen en vergroten bedrijfshal Keizersweg 53; 2. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN: - aan H. L. Brandes, Klompsteeg 1 (1 boom); - aan J. Haverslag, Schapendijk7 (1 boom); - aan B. W. Kamperman, Enkweg 9 (1 boom); - aan Mts. Lubbersen, (bosperceel); - aan W. H. Marsman, Schapendijk 3 (1 eik); - aan H. J. Meesterberends, Oude Deventerweg 10 (1 kastanje); - aan H. J. Wansink (akkerheg a/d Zilverzandweg); - aan Woningbouwver. Rochdale (bomen bij Vianenweg 229); 3. aan G. B. Nahuis te Haarle ontheffing verleend t.b.v. innemen stand plaats voor ijsverkoop; Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mo gelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. De commissie onderwijs vergadert op maandag 11 februari 1991 om 16.00 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - concept-stichtingsakte voor een op te richten Stichting Onderwijs activiteiten. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur vóór de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 28 januari 1991 heeft ver klaard, dat een gedeeltelijke herziening voor het bestemmingsplan „Buitengebied" wordt voorbereid ten behoeve van een uitbreiding van de woning Kwintenweg 6 te Holten, een en ander voor zover omvatten de het gebied zoals met rode kleur op de bij bedoeld besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening is aangegeven. Het voorbereidingsbesluit treedt in werking met ingang van de dag der bekendmaking. Het raadsbesluit met bijbehorende tekening ligt van de dag der inwer kingtreding after gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek), voor een ieder ter inzage. Holten, 7 februari 1991 De burgemeester van Holten maakt bekend, dat door de heer D. G. Kleinburink, Kwintenweg 6 te Holten, bij burgemeester en wethouders een aanvraag om bouwvergunning is ingediend voor het uitbreiden van de woning op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie I nr. 151, plaatselijk bekend als Kwintenweg 6 te Holten. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met de ingevolge het geldende bestemmingsplan „Buitengebied" voor dit perceel gel dende bestemming „agrarisch gebied met bebouwing" (bouwperceel), omdat ter plaatse sinds geruime tijd geen agrarisch bedrijf meer wordt uitgeoefend. Hoewel de overgangsbepalingen van genoemd bestem mingsplan de mogelijkheid bieden om bestaande bouwwerken, welke afwijken van het bestemmingsplan, geheel Of gedeeltelijk te vernieu wen, te veranderen of met max. 25% te vergroten, kunnen deze bepalin gen in dit geval niet worden toegepast, omdat de uitbreiding meer dan 25% van het bestaande grondoppervlak betreft. Het verzoek om bouwvergunning kan daarom slechts worden ingewil ligd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Aangezien het bouwplan in overeenstem ming is met de in voorbereiding zijnde algehele herziening van het be stemmingsplan „Buitengebied", zijn burgemeester en wethouders voornemens bedoelde vrijstelling te verlenen. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling (de aanvraag om bouwvergunning) gedurende 14 dagen, ingaande 11 februari 1991ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bezwaar tegen het verlenen van vrijstelling ten behoeve van bovenge noemd bouwplan indienen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 7 februari 1991 De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard Op onderstaande data zal tijdens kantooruren (van 8.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur) voor bewoners van de daarachter vermelde gebieden gelegenheid bestaan tot het verkrijgen van nadere informatie over het plan of zijn perceel en het ontvangen ambtelijke bijstand bij het maken van opmerkingen of suggesties ten aanzien van het ontwerp plan. Donderdag 7 februari 1991 Vrijdag 8 februari 1991: Maandag 11 februari 1991: Dinsdag 12 februari 1991: bewoners van het gebied ten oosten van de provinciale weg S 14 en ten noorden van de Deventerweg-Rijssen- seweg (in casu Neerdorp, gedeelte Espelo, Hoiterberg en Lichtenberg); bewoners van het gebied ten zuiden van de Deventerweg en ten westen van de provinciale weg S 14 (in casu Hol- terbroek); bewoners van het gebied ten zuiden van het dorp Holten en de Rijssense- weg en ten oosten van de provinciale weg S14 (in casu De Beuseberg en De Borkeld). bewoners van het gebied ten westen van de provinciale weg S 14 en ten noorden van de Deventerweg (in casu Dijkerhoek en een gedeelte van Espelo). OPROEPINGSKAARTEN. De oproepingskaarten voor de verkiezing op woensdag 6 maart 1991 zijn dezer dagen bij de kiezers bezorgd. Wanneer mocht blijken, dat de gegevens op de oproepingskaart niet juist of onvolledig zijn dan wordt men verzocht dit te willen doorgeven aan de afdeling Bevolking ter gemeentesecretarie (tel. 6 16 66). GEEN OPROEPINGSKAART. Wanneer geen oproepingskaart is ontvangen gelieve men kontakt op te nemen met de afdeling Bevolking ter gemeentesecretarie (tel. 6 16 66). Indien de oproepingskaart is zoekgeraakt kan in het stembureau, waar men zijn of haar stem moet uitbrengen, een duplicaat-oproepingskaart worden verstrekt. De kiezer moet er rekening mee houden, dat de voorzitter van het stem bureau bevoegd is te verlangen, dat men zich kan legitimeren. AANWIJZING STEMLOKALEN. Stembureau I lokaal gemeentehuis, Smidsbelt Stembureau II hal Bejaardencentrum Diessenplas, Vrijheidslaan Stembureau III lokaal scholengemeenschap „De Marke", Oranjestraat Stembureau IV lokaal gebouw „Bethanië", Maatmansweg (Dijkerhoek) Stembureau V lokaal o.s.b. Kolschool, Kozakkenstraat (ingang) Stembureau VI lokaal o.s.b. Haarschool, Nagelhoutstraat (ingang) Het stembureau in het Bejaardencentrum Diessenplas is bij de komen de verkiezingen wederom ingericht in de centrale hal en niet in de re creatiezaal. De stembureaus in het gemeentehuis (bureau I) aan de Smidsbelt en in het Bejaardencentrum Diessenplas (bureau II) aan de Vrijheidslaan zijn aangepast voor rolstoelgebruikers. Kiezers uit een ander stemdistrict dan I en II, die gebruik willen maken van de aangepaste stemhokjes dienen er zorg voor te dragen, dat hun oproepingskaart tijdig wordt om gezet in een zgn. „kiezerspas" (stemmen in een bureau naar keuze). Dit kan geschieden ter gemeentesecretarie, afdeling Bevolking, uiterlijk tot op de vijfde dag voor de verkiezing (1 maart 1991). De burgemeester van Holten maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van provinciale staten een kiezer toegestaan is zijn stemljit te brengen in een stembureau naar keuze. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. SCHRIFTELIJK VERZOEK 1Ter secretarie van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar for mulieren voor verzoekschriften om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk 14 dagen voor de dag van de stemming, dus uiterlijk op 20 februari 1991, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (22 januari 1991) inhetkie- zersregister is opgenomen. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd indien aan de verzoeker is toe gestaan bij volmacht te stemmen. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing gesteld op de oproepingskaart, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. B. MONDELING VERZOEK 5. Na ontvangst van zijn oproepingskaart kan de kiezer ook, in plaats van een schriftelijk verzoek te doen, zich onder overleg ging van zijn oproepingskaart vervoegen ter secretarie van de ge meente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (22 januari 1991) in het kiezersregister is opgenomen, om deze te doen om zetten in een kiezerspas. Dit kan geschieden tot op de vijfde dag voor die van de stemming, dus uiterlijk op 1 maart 1991. Een kiezer, die in het bezit is van een kiezerspas, kan zich ter uitoefe- ning van zijn kiesrecht aanmelden in een stembureau van zijn keuze binnen de woonprovincie. De burgemeester van Holten maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van provinciale staten een kiezer toegestaan is bij volmacht te stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. MACHTIGING OP SCHRIFTELIJKE AANVRAAG. 1Ter secretarie van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar de formulieren voor de verzoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag van de stemming, dus voor of op 20 februari 1991door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (22 januari 1991) in het uittreksel uit de gemeentelijke bevolkingsadministratie c.q. het kiezersregister is opgenomen. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd wanneer aan de verzoeker is toegestaan in een stembureau naar zijn keuze aan de stemming deel te nemen. 4. Hij, die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag van de kandidaatstelling als kiezer zijn geregis treerd. 5. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een vol- machtbewijs. Hij dient de volmachtstem tegelijk met zijn eigen stem uit te brengen. B. MACHTIGING DOOR OVERDRACHT VAN DE OPROEPINGSKAART 6. De kiezer kan ook, in plaats van een verzoekschrift in te dienen, na ontvangst van zijn oproepingskaart, tot en met de dag der stemming, zelf een andere kiezer machtigen voor hem te stem men, door zijn oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. 7. Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op de dag van de kandidaatstelling (22 januari 1991) in hetzelfde stemdis trict staan ingeschreven als de kiezer die de volmacht geeft. 8. De aldus gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn eigen stem, in het stemdistrict waar hij staat ingeschre ven, uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aan nemen. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Nadere inlichtingen worden ter gemeentesecretarie verstrekt. Plaats en datum: Holten, 7 februari 1991 De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 5