Darter Huub Bouwhuis niet stuk te krijgen Elkaar even vasthouden Bouwfonds HMV heeft eerste geld van aktie binnen Holtens Nieuwsblad, Tien mille van SGH voor malariaproject WEEK mms DEZE Nieuwjaarswens burgemeester Van Rappard: Expositie Geslaagd Bibliotheek langer open Vakanties vastgesteld Rustige viering nieuwjaar Niet meer brommen in de Haarstraat Inschrijving muzieklessen 33 33 U ontvangt een fraaie BON H.M.V. ÏOOjaar Bestemming buitengebied nu gereed Hottens Nieuwsblad Donderdag 3 januari 1991-43ste jaargang no.l Abonnementsprijs f 44.70 Losse nummers f. 1 Gedrukte oplage 3075 Afscheid Ruim 33 jaar was dierenarts Th. Oostenbrug een geregeld Igast van de Holtense boeren. •Om gezondheidsredenen kwam 'daar pen eind aan. In het Hol-; •tens Nieuwsblad een gesprek 'met de arts voor wie echtgeno-; te en kinderen een onmisbare steun waren in zijn werk. Afscheid 2 Officieel werd op oudejaars dag de sleutel van het OAD- busje ingeleverd, maar onge twijfeld staat hij vandaag of morgen al weer in de O AD gara ge om te kijken of alles echt wel goed gaat. Dat is Paul Muller ten voete uit. Tot twee keer toe in de lange zes en zestig uur zag Huub Bouwhuis de wereld even voor een doedel zak aan. In die zware ogenblikken dacht hij ongetwijfeld even bij zichzelf: waar ben ik in hemels naam mee bezig? Maar even later stond het doel hem weer glashel der voor de geest: het verbeteren van het Nederlands record darten. En dat is hem gelukt. Geheel op ei gen kracht, zonder doping; of een uitsmijter van een stuk of vijf eie ren, een fikse portie boerenkool en de nodige gehaktballen moeten daartoe geteld worden. Donderdagmorgen om vijf minu ten over vijf gooide Huub de eerste pijl en precies 66 uur later om vijf minuten over elf zat de klus er op. Ook in zijn laatste partij, tegen Jos Kamphuis van 't Klavier, wist de marathondarter het bord op de juiste plaats te raken, waaruit nog maals bleek welk een geweldige prestatie de 22 jarige neerzette. Ook de conditie bleek puik te zijn. Voor de meesten van zijn maatjes van de dartclub was een uurtje meegooien al een te vermoeiende bezigheid, maar Huub gooie onver moeid voort. Afgezien van wat pijn in de schouder voelde hij zich aan het slot nog opperbest. Dat was in de eerste nacht wel even anders. Toen in de vroege ochtenduren alle collega's van Metalin, die voor deze gelegenheid de oudej aars bij eenkomst in het Klavier hadden georganiseerd, hun bed hadden opgezocht, kwam voor Huub de man met de hamer langs. Zijn trou we secondanten wisten hem te overreden toch door tye zetten en na een rondje om in de frisse lucht, was hij weer het mannetje en gooi de onverdroten verder. De laatste dag ging het optimistisch in en toen wij zaterdagmorgen de stand van zaken kwamen opnemen, had hij het hoogste woord 'dolde' hij op zijn gebruikelijke wijze met zijn kameraden van de dartclub. Zater dagmiddag rond zes uur evenwel kon de man de hamer bijna weer toeslaan maar hij overwon de in zinking en kwam glorieus over de eindstreep. Hoeveel darters hij in die uren verslagen had, wist hij Huub Bouwhuis: „eens maar nooit uiteindelijk niet meer, maar vol gens omstanders moeten dat er zo'n veertig geweest zijn. Of hij ook het wereldrecord, dat op 162 uur staat, wil verbeteren? Van ze leven niet. Een week lang darten, ik moet er niet aan denken. Dit was eens maar nooit weer! Bromfietsers worden definitief ge weerd uit de Haarstraat. Op ver zoek van de directie van de Scho lengemeenschap Holten heeft B en W besloten om belemmeringen aan te brengen in het stuk Haar straat langs de school. Een eerder 9 aangebrachte wegversmalling helpt wel om het doorgaand ver- kéer bij de school weg te houden, maar de bromfietsers blijken zich daardoor niet te laten afschrikken, •pp het terrein tussen school en 'sporthal zal verder een bord wor den geplaatst met de tekst 'Verbo den voor onbevoegden'. >In het AC restaurant is een exposi tie ingericht van aquarellen van Annemiek Ariéns. Het zijn voorna melijk landschappen uit Terschel ling, Normandië en de Holterberg. De expositie is te bezichtingen tot ,en met 17 februari. 'Öud-plaatsgenoot Mark Koele- may is op woensdag 19 december aan de Gemeentelijke Universiteit Amsterdam geslaagd voor het artsexamen. Met ingang van maandag 7 janua ri beginnen bij het Muziek Onder wijs Centrum Holten de nieuwe .muzieklessen. Het lesjaar van 'MOCH loopt vanaf deze datum (niet meer van juni tot juli, maar gelijk met het kalenderjaar van jjanuari tot en met december. Voor alle instrumenten staat de "inschrijving open. Er is keus uit: (orgel, piano, fluit, gitaar, cello, •viool, algemene muzikale vorming (AMV), zang, koorscholing en ac cordeon. Telefonisch inschrijven is mogelijk ,op donderdag 3 en vrijdag 4 januari •op het telefoonnummer 055-42 03 '56. Schriftelijk aanmelden bij dorpshuis De Boschkamp kan ook. Elkaar een gelukkig nieuwjaar wen sen kan op vele manieren. Direct en iets minder direct. Met dat laatste bedoel ik dan de telefonische of schriftelijke wensen waarbij de schriftelijke vorm nog minder direct is dan de telefonische benadering. Hoe hechter, hoe persoonlijker je ver houding tot die ander is, hoe meer het voor de hand ligt dat de nieuwjaars wens ook persoonlijk, over en weer in eikaars nabijheid uitgewisseld wordt. Mondelinge wensen die bekrachtigd worden door een handdruk of een zoen. Even een moment van fysiek contact KENMERK Z7 VOOR VAKWERK RUSSEN 05480-1 33 47 ter onderstreping van de belangrijke boodschap die uitgewisseld wordt. Even houden wij elkaar vast voor wij hetnieuwe, onbekende jaartegemoet treden. Het lijkt wel alsof wij elkaar daarmee een richting, een houvast willen ge ven. Of die richting ook echt goed gekozen is en of er voldoende hou vast geboden gaat worden, zal de toekomst leren. Van belang daarbij is wel, dat wij zo met elkaar omgaan, dat wij elkaar volgend jaar wéér even vast kunnen èn willen houden. Het is in deze geest dat ik u gaarne een goed 1991 toewens. Een jaar, waarin voui i -.n belang rijke beslissingen genomen gaan worden en dan denk ik bijvoorbeeld aan het verkeersprobleem, de nieuwe vestigingsplaats voor bedrijven en de bestemmingsplannen Buitengebied en Lukensveld. Beslissingen waarmee iedereen wel te maken krijgt, waarbj iedereen wel belang heeft. Voor dat algemene belang mogen wij elkaar even vasthouden, nu en in de toekomst. Ik wens u toe, dat het u persoonlijk en als inwoner van Holten goed moge gaan in 1991! Dé burgemeester van Holten, W.L.F.C. van Rappard. mr. W.L.F.C. ridder van Rappard De openbare bibliotheek aan de Rörinkstraatis met ingang van het nieuwe jaar een half uur langer open op de maandag- en vrijdag avond. De openingstijden zijn nu: maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur; woensdag 09.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. HoItens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe Als abonnee bent u ^hAK9j|£l|0| daarvan verzekerd. aUUIllBtïë U§J|f6vTt* Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Hij/zij betaalt abonnementsgeld per jaar ad 44,70. De kop is er af, maar er moet nog veel gebeuren! De Holtense Mu ziekvereniging heeft de eerste 25.000,- aan stortingen en toezeg gingen binnen. Dat is tien procent van het bedrag dat nodig is om het eigen onderkomen van de vereni ging naar de eisen van de tijd te verbouwen en uit te breiden. Het bedrag is de voorlopige opbrengst van de fondsenwerfaktie die half november werd gestart. Een kleine tweehonderd plaatselijke onder nemers en particulieren werden BOUWCOMMISSIE 32.85.45.155 De schoolvakanties voor het lo pende schooljaar zijn voor Overijs sel als volgt vastgesteld: Voorjaarsvakantie: zaterdag 9 fe bruari t/m zondag 17 februari. Paasvakantie: vrijdag 29 maart t/m zondag 7 april. Koninginnedag: dinsdag 30 april. Maandag 29 april ook vrij. Hemelvaart: donderdag 9 mei t/m zondag 12 mei. Zomervakantie: basis- en speciaal onderwijs: zaterdag 29 juni t/m zondag 11 augustus. Voortgezet onderwijs: zaterdag 29 juni t/m zondag 18 augustus. De richtlijn voor de zomervakantie in het basisonderwijs in de regio Overijssel voor 1992 is: zaterdag 11 juli t/m zondag 23 augustus. toen aangeschreven met het ver zoek om toe te treden tot de Club van Duizend, door dat bedrag (of een veelvoud ervan) aan HMV te schenken. Tot nu toe een zijn daarop een veertigtal reacties binnen, waaron der helaas ook enkele met „tot de komende maanden zult u in het Holtens Nieuwsblad geregeld een onze spijt kunnen wij niet aan uw notenbalk aantreffen, die de stand aangeeft van de HMV-akties voor een verzoek voldoen". Deze week gaat nieuw onderkomen. Iedere ingekleurde noot staat voor een bedrag van er een herinneringsbrief de deur uit vVf duizend gulden. naar degenen die nog niet van zich hebben laten horen. Op een strate gisch moment, hoopt secretaris Bert Bosschers van de financiële commissie van HMV: net voor het eind van het oude jaar, als er mis schien nog iets in de sponsorpot zit en bijna aan het begin van het nieuwe, voor het geval het sponsor geld voor 1990 al helemaal is uitge geven. Als er voldoende geld binnenkomt - en dan denkt Bosschers aan nog een keer het dubbele erbij - dan start de (ver)bouw eind januari of begin februari. In februari/maart begint HMV de aktie gevelsteen, waarbij zoveel mogelijk gevelste nen symbolisch aan de man moe ten worden gebracht. Voor die tijd is er een open huis, zodat iedere Holtenaar met eigen ogen kan zien dat de (huisvestingsnood bij HMV echt hoog gestegen is en dat het zo niet langer kan. Wie voor het einde van dit (belas tinggaar nog een bedragje voor de muziekvereninging over heeft, kan dit storten op banknummer 32.85.45.155 ten name van Bouw commissie HMV, Holten Uitgeversmaatschappij Dagblad Tubantia B. V. in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactie: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Ingrid Astrego tel. 053-31 72 89 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: maandagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6 Hellendoorn tel. 05486-5 52 54 H. van Zon Van Holten serf 69 Holten tel. 05483-6 19 81 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 dames- en herenkapsalon Dankt u voor het vertrouwen in 1990, en tot ziens in 1991 05700-1 30 17 Deventer 05483-6 44 86 Holten 05730-5 20 20 05750-2 09 00 Lochem Warnsveld De viering van het nieuwe j aar is in Holten rustig verlopen, aldus de Rikjkspolitie. Alleen op de Smids belt hebben onbekenden de Abri bij de bushalte en de brievenbus van de PTT vernield. Het nieuwe bestemmingsplan bui tengebied van de gemeente is klaar. De inspraakprocedure gaat binnenkort van start en daarna wordt het plan - na eventuele bij stellingen - ter visie gelegd en kun nen er bezwaarschriften worden in gediend. Aan de herziening van het bestem mingsplan is een langdurige proce dure vooraf gegaan. Aanvankelijk was de opdracht daartoe verleend aan het stedebouwkundig bureau H-Part uit Assen. Het trage tempo in de voortgang en het feit dat de provincie het uiteindelijke con cept op een groot aantal punten afkeurde, was voor het gemeente bestuur reden om de relatie met H- Part te verbreken. De opdracht ging toen naar het stedebouwkundig bureau Wit paard uit Zwolle, dat te maken kreeg met nieuwe wetgeving en aangescherpte milieu-eisen. Hier door trad opnieuw vertraging op. De Scholengemeenschap Holten kan terugkijken op een alleszins geslaagde themaweek, die het schooljaar 1990 afsloot. Niet al leen de belangstelling voor de ac tiviteiten was bijzonder groot, ook de geldelijke opbrengst, be stemd voor het project malariabe strijding in Guyana van Artsen zonder Grenzen, was boven ver wachting groot. In januari zal een vertegenwoordiger van de thema- weekcommissie een bedrag van ruim 10.000 kunnen overhandi gen aan de organisatie Artsen zon der Grenzen. Het geld werd bijeengebracht door deelname aan verschillende activi teiten. Zo was er een wielerwed strijd van klas 3C, de bekende Fan cy fair, waarop men onder andere sponzen kon gooien naar elkaar en waren er de diverse loterijen. Klas 2B zette zich voor het goede doel in door sponsoring' van een 24-uurs marathonles, die na een doorwaak te nacht 1500,- opleverde. De wandeltocht van klas 2D van Goor naar Holten leverde 550,- op en de wedstrijdloop van klas 3B 900,-. In totaal zo'n 5000,-. De leraren lieten zich ook niet onbetuigd. Voor het goede doel lieten tien do centen hun snor of baard afscher en. Op woensdagmiddag waren er de traditionele sportwedstrijden tus sen personeel en leerlingen. De leerlingen wonnen de volleybal wedstrijden en het personeel de voetbalwedstrijd. De feesten voor zowel de onderbouw als boven bouw werden druk bezocht en le verden een bedrag van 2500,- op. De oliebollenl^kkers tenslotte zorgden met een netto opbrengst van 750,- voor een goede afslui ting van de themaweek. Niet onvermeld mag blijven de gro te loterij met diverse prijzen, be schikbaar gesteld door de Holten se middenstand. Velen waagden een gokje voor in totaal 797,-.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 1